• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
بله، فرکانس بالای اونا این امکان رو فراهم میاره که برای هر چشم بتونن فرکانس 60هرتز رو تأمین کنند (در حالت سه بعدی).
دقیقا منظورتون رو از warcraft نمی فهمم. طبیعتا تجربه بازی کردن بازی های FPS یا third person در حالت سه بعدی خیلی مهیج تر از بازی های strategy هست! ولی تا یه حدی باید بازی بتونه این تکنولوژی رو ساپورت کنه. مثلا یه جا خوندم که در یکی از بازی های strategy در حالت سه بعدی، tooltipها (کادر های کوچکی که اطلاعاتی رو در زمینه خاصی به ما میدن، مثلا اگه ماوس رو روی یکی ساختمانها بیارین، هزینه ساخت اون و اطلاعات راجع به اون در یک کادر کوچک نمایش داده میشه) بین صفحه مانیتور و مثلا ساختمان مورد نظر به چشم می خوردند، نه دقیقا در محل اون. این هم بالاخره طبیعی هست، چون سازنده بازی انتظار نداشته که بازیش بصورت سه بعدی دیده بشه!
وسایل مورد نیاز هم همینه + عینک خاص

تلویزیون ها هم مثل اینکه همین هستن! البته تکنولوژی های سه بعدی بهتر از این (استفاده از این نوع عینک ها موسوم به shutter-glasses) هم وجود داره، ولی اکثر اونا در سینماهای خارج استفاده میشن و هنوز برای استفاده خانگی به صرفه نیستن.
ممنون
اون warcraft هم والا نمیدونم چیه جریانش فقط شنیدم ! الان 2-3 سالی هست حتی یه 1 دونه بازی جدید هم بازی نکردم
ایشالله این ترم بگذره بازی های 3 سال پیش تا حالا رو یه جا نصب می کنم :دی

relax_hit

Registered User
لایک‌ها
15
سلام
من چند وقت پیش اومدم اینجا برای مشاوره خرید مانیتور و دوستان دو مدل Lg w2261vp و samsung p23500 رو پیشنهاد دادن من رفتم w2261vp کرفتم الان مشکلی دارم
تو کارتون یک سی دی بود به اسم بهنما که گفته بود باید درایور نصب کنید من هرکاری میکنم درایور نصب نمیشه
تو سایت LG رفتم دیدم اصلا برای این مانیتور درایور نیست من با ویندور 7 کار میکنم
صفحه تاریکه فیلم هایی که تو مانیتور قبلیم میدیدم خیلی خیلی روشنتر و واضحتر از این مانیتو.ر جدیده هستن
نکته خیلی خلی مهم اینه مانیتور قبلی من رو رزولیشن 1024 ایکس 768 تا refresh rate 85 داشت که مدلش از این قدیمی های فلت بود ولی این که مثلآ جدیده و خیلی خوب تا رفرش 75 بیشتر نداره
حالا قضیه چیه ؟ انداختن بهم یا اصلا این مانیتور مانیتور نبوده من خریدم ؟

relax_hit

Registered User
لایک‌ها
15
من با رزولییشن مشکلی ندارم رو 1920 ایکس 1080 میاد جلوش نوشته recommended ولی خوب اصلا اون چیزی نبود که انتظار داشتم تصویر اصلآ جالب نیشت رو رزولیشن های پایین تر میبرم بازم تصویر جالب نیست کارت گرافیک من 9500 جیفورشه ولی باید رو رزولیشن های پایین تر مثل 1024 ایکس 768 رفرش حداقل مثل مانیتور اسقاطی قبلی بشه ولی نمیشه

nilo0far

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
من چند وقت پیش اومدم اینجا برای مشاوره خرید مانیتور و دوستان دو مدل Lg w2261vp و samsung p23500 رو پیشنهاد دادن من رفتم w2261vp کرفتم الان مشکلی دارم
تو کارتون یک سی دی بود به اسم بهنما که گفته بود باید درایور نصب کنید من هرکاری میکنم درایور نصب نمیشه
تو سایت LG رفتم دیدم اصلا برای این مانیتور درایور نیست من با ویندور 7 کار میکنم
صفحه تاریکه فیلم هایی که تو مانیتور قبلیم میدیدم خیلی خیلی روشنتر و واضحتر از این مانیتو.ر جدیده هستن
نکته خیلی خلی مهم اینه مانیتور قبلی من رو رزولیشن 1024 ایکس 768 تا refresh rate 85 داشت که مدلش از این قدیمی های فلت بود ولی این که مثلآ جدیده و خیلی خوب تا رفرش 75 بیشتر نداره
حالا قضیه چیه ؟ انداختن بهم یا اصلا این مانیتور مانیتور نبوده من خریدم ؟

دوست عزيزم
1- منظورت از تاريك چيه؟؟؟؟ كنتراست و رزولوشن 2261 انقدر زياده كه امكان نداره چيزي توش تاريك باشه. پس بي زحمت يه ال سي دي ديگه وصل كنيد ببينيد با LCD هم همينجوريه؟؟؟

2- رفرش ريت همه مانيتور هاي ايران 75 هست. چون crt داشتي رفرش ريتت بالا تر بوده

3- مانيتوري كه خريدي بهترين ال سي دي بازاره . اگر ال سي دي ديگه اي وصل كردي (نه CRT) و باز هم مشكل داشت زنگ بزن خدمات ماديران 2 ساعته ميان تعويض ميكنن يا اگه لازم باشه تنظيماتشو درست ميكنن
88601636 شمارشه

orkideh

Registered User
لایک‌ها
1
کسی از کیفیت AOC V19 که یه کامپیوتر led هست خبر داره ؟ خوبه نیست چجوریه ؟ البته نمیخوام مشخصاتش رو واسم ریویو کنید ها چون خودم دیدم ...کسی خودش تجربه استفاده رو داره ؟

در مقایسه با lgw2261Vp کدوم انتخاب بهتریه ؟ کیفیت تصویرش منظورمه نه امکاناتی مثل full hd ، زمان پاسخ و ...

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
کلا AOC ها پنلشون ساخت چینه(البته این اظهار نظر مدیر فروش این مانیتوراست بنظر من بهتره بگیم از کیفیت پایین تری برخورداره ) و ال جی کیفیت بهتری در پنل داره
من بشخصه 2261 رو فعلا بهترین انتخاب میدونم

Last edited:

cocain

Registered User
لایک‌ها
129
بندم تو ال سی دی 22 اینچ فقط t220p سامسونگ رو پیشنهاد میکنم چون واقعا کیفیت عالی داره

البته اگه الان پیدا بشه

arastoo_ameri

Registered User
لایک‌ها
17
من با رزولییشن مشکلی ندارم رو 1920 ایکس 1080 میاد جلوش نوشته recommended ولی خوب اصلا اون چیزی نبود که انتظار داشتم تصویر اصلآ جالب نیشت رو رزولیشن های پایین تر میبرم بازم تصویر جالب نیست کارت گرافیک من 9500 جیفورشه ولی باید رو رزولیشن های پایین تر مثل 1024 ایکس 768 رفرش حداقل مثل مانیتور اسقاطی قبلی بشه ولی نمیشه

وا اين كه عاديه
مانيتور ال سي دي كلا بايد روي ماكسيمم رزولوشن باشه و مشكل مانيتور نيست. وقتي ماينتورت فوله بايد بذاري رو 1920 X 1080

arastoo_ameri

Registered User
لایک‌ها
17
کسی از کیفیت AOC V19 که یه کامپیوتر led هست خبر داره ؟ خوبه نیست چجوریه ؟ البته نمیخوام مشخصاتش رو واسم ریویو کنید ها چون خودم دیدم ...کسی خودش تجربه استفاده رو داره ؟

در مقایسه با lgw2261Vp کدوم انتخاب بهتریه ؟ کیفیت تصویرش منظورمه نه امکاناتی مثل full hd ، زمان پاسخ و ...

v19+ منظورته؟ خوب v19 نور پس زمينش LED و كنتراستش خيلي بيشتره و نتيجتا كيفيت تصويرش خيلي بالاست ولي 2261 LCD ...
البته كيفيت 2261 هم خيلي بالاست ولي در مقايسه من تصوير v19 رو بيشتر ميپسندم ضمن اينكه تصاوير AOC خيلي واضح و شفافند

Nikonian

Registered User
لایک‌ها
5
دوستان بنده قصد خرید یک تلویزیون 22 یا 23 اینچ دارم که هم بعنوان تلویزیون و هم بعنوان مانیتور کامپیوتر ازش استفاده کنم ، و البته الان چون PS2 هم داریم و در آینده نزدیک میخوام XBOX360 هم بگیرم(باتوجه به نیاز داشتن به 100هرتز فول اچ دی در تصاویر گیم ) وهمینطور اگر بخواهیم با کامپیوتر فیلم فول اچ دی هم ببینیم ، به نظر شما کدوم یکی از این تلویزیون/مانیتورها مناسبه ، البته شما مدلهایی از برندهای دیگه هم اگر سراغ دارید معرفی کنید .
مهم ترین اولویتها برام فول اچ دی بودن و زاویه دید بالاست ، ولی ظاهرا این سایز که قصد انتخابشو دارم همگی از پانلهای TN استفاده کردند که زاویه دیدشون 170/160 هست ، در بین این انتخابهام کدوم به صلاحه با توجه به داشتن زاویه دید بهتر ( فول اچ دی هم که فقط 2394 LG هستش )

انتخاب اولم سامسونگ 22B690 هست که نمیدونم مدل اروپایی اون هم موجوده یا خیر ؟ که عیب این تلویزیون در مرحله اول فول اچ دی نبودنه ! و در مرحله دوم اینکه به هر نمایندگی زنگ زدم که زاویه دید رو سوال کنم گفتند که زاویه دیدش خوبه و هیچ مشکلی نداره و فقط اگر بخواهی بصورت دراز کش تلویزیون نگاه کنی تاریک دیده میشه تصویر . ولی فکر کنم 100 هرتزه که در استفاده ایکس باکس بکار میاد و با این اشکال که فول اچ دی نیست ! نمیدونم چه باید کرد از فول اچ دی بگذریم به هرتز بالا بچسبیم !؟

انتخاب دومم ال جی 2394A هست که فول اچ دی هست ولی ظاهرا 100 هرتز نیست البته کیفیت B690 رو خیلی از بچه ها تایید کردند ولی این ال جی رو نمیدونم در چه حدی هستش ؟ زاویه دیدش هم افقی 170 و عمودی 160 هست ، ولی عملا ندیدم که چطوره ؟

انتخاب سومم هم 22LH200R LG هستش ، که طبق ادعای سازنده در سایت گلدیران زاویه دیدش 178 درجه عمودی و افقی هستش ولی فول اچ دی نیست ( مثل اینکه بایستی از فول اچ دی صرف نظر کنیم ، چون 2394 فقط فول اچ دی هست که اونم ظاهرا زاویه دید عمودیش افتضاحه )

دوستان نطرتون چیه ؟ آیا مدلی از این برندهای ذکر شده یا سایر برندها هست که هم فول اچ دی باشه و هم 100 هرتز باشه یا اگر همچین چیزی نیستش از گزینه های مطرح شده کدوم بهتره و به چه دلیل ؟

Last edited:

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
دوست عزیز 100 هرتز تو مانیتورها پیدا نمیکنید
در تی وی هم بهترین حداقلی که میتونید بگیرید 32 B690 تا با اون مشخصاتی مورد نظر شماست یکی بشه
اگه از 100 هرتز بگذرید میتونید LG 2261vp بگیرید چون کاملترینه از نظر پورت و فول اچ دی بودن

Nikonian

Registered User
لایک‌ها
5
با سلام
دوست عزیز 100 هرتز تو مانیتورها پیدا نمیکنید
در تی وی هم بهترین حداقلی که میتونید بگیرید 32 B690 تا با اون مشخصاتی مورد نظر شماست یکی بشه
اگه از 100 هرتز بگذرید میتونید LG 2261vp بگیرید چون کاملترینه از نظر پورت و فول اچ دی بودن

ممنون

2261 که تی وی نیست ؟ یعنی تیونر که نداره ، درسته ؟ورودی های AV و HDMI و Component هم که نداره ، پس از بین تیونر دارها راهنمایی بفرمائید .
از خیر 100 هرتز هم که گذشتیم حالا 2394 ال جی خوبه یا 22b690 سامسونگ ؟ زاویه دید کدوم بهتره ؟ پنل کدوم تصویر بهتری رو ارائه میده ( میدونم که B690 فول اچ دی نیست )

Last edited:

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
ممنون

2261 که تی وی نیست ؟ یعنی تیونر که نداره ، درسته ؟ورودی های AV و HDMI و Component هم که نداره ، پس از بین تیونر دارها راهنمایی بفرمائید .
از خیر 100 هرتز هم که گذشتیم حالا 2394 ال جی خوبه یا 22b690 سامسونگ ؟ زاویه دید کدوم بهتره ؟ پنل کدوم تصویر بهتری رو ارائه میده ( میدونم که B690 فول اچ دی نیست )

2261 فول اچ دی است HDMI & DVI داره
من گفتم اگه مانیتور بخواهید این بهترینه
تو تی وی هم 32 سامسونگ B690

زاویه دید همشون هم در یک حده میتونی بری ولیعصر تصویرشون رو هم ببینی

Nikonian

Registered User
لایک‌ها
5
2261 فول اچ دی است HDMI & DVI داره
من گفتم اگه مانیتور بخواهید این بهترینه
تو تی وی هم 32 سامسونگ B690

زاویه دید همشون هم در یک حده میتونی بری ولیعصر تصویرشون رو هم ببینی

خیلی ممنونم دوست عزیزم، 32 اینچ خیلی بزرگه نهایتا 22 الی 23 اینچ کافیه ،چون قراره برای کامپیوتر استفاده بشه و در فاصله نزدیک ، بنابراین از بین این دو کدوم رو توصیه میکنید :

1- 2394 ال جی

2- 22B690 سامسونگ

mohammad.kaveh

Registered User
لایک‌ها
4
بابا من یه ال جی سری اسمارت فلت دارم واسه عهد بوقچشمام دیگه داره د رمیاد به خدا
یه چیز خوب در حد 200 تومن کسی سراغ داره ال سی دی باشه
خدا خیرتون بده

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
بابا من یه ال جی سری اسمارت فلت دارم واسه عهد بوقچشمام دیگه داره د رمیاد به خدا
یه چیز خوب در حد 200 تومن کسی سراغ داره ال سی دی باشه
خدا خیرتون بده

با سلام
بنظر من 2261 از همه نظر از بقیه سره
فول اچ دی و پورت HDMI در هیچ مدل دیگه ای نمیبینید

Sawyer2010

Registered User
لایک‌ها
1,477
دوستان عزیز من میخوام مانیتور ال سی دی تا 250 هزار تومان بخرم
به نظر شما چه مدلی بهتره؟
هم از نظر زیبایی و هم از نظر کیفیت
مدلهای سامسونگ کیفیتشون خوبه؟

peyman13618

Registered User
لایک‌ها
0
ما براي شركت بايد25تا LCD جايگزين مونيتورهاي crt كنيم . كاربري اداري هستش سايز هم 19 اينچ مي خواهيم بگيريم. از بين مدل هاي موجود چه مدلي رو پيشنهاد مي كنيد؟ قيمت زير 180 باشه بهتره. مهم اينه كه چشم كاربرها خيلي خسته نشه چون 7-8 ساعت كار بايد انجام بدن

بالا