• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

Salem

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت همه اعضاي محترم فروم.
اينجانب پس از كلي حساب و كتاب قصد كرده‌ام كه بجاي يك مانيتور F700P، يك مانيتور LCD با قيمتي بين 250 تا 300 بخرم. البته بايد بگويم كه كارم چندان حرفه‌اي نيست و بيشتر با Office و IE كار مي‌كنم. آيا درست است كه LCDها فقط در يك رزولوشن خاص درست كار مي‌كنند؟ من پس از جستجوي فراوان و تحقيق در مورد كنتراست و زمان پاسخ‌دهي و ... بين دو مدل مانده‌ام: LG M1510S كه جديد است و اسپيكردار و SAMSUNG 1540M يا SAMSUNG 510M كه هر دو اسپيكردار هستند اما ظاهر الجي قشنگتر است. اولا كدام را توصيه مي‌كنيد؟ دوما آيا داشتن اسپيكر در زير مانيتور صدمه‌اي به عملكرد LCD (بواسطه ميدان مغناطيسي) نمي‌زند؟ سوما شما چه پيشنهادي داريد؟ البته خودم هم ديده‌ام كه مدل سامسونگ از كنتراست 450:1 و روشنايي 250 و زمان پاسخ‌دهي 16ms برخوردار است و در كنتراست از الجي (400:1) بهتر است ولي زيبايي و خدمات بعد از فروش هم بهرحال مهمند. ضمنا آيا شما تفاوت دو مدل سامسونگ (1540M و 510M) را مي‌دانيد. اولي اصلاً در سايت سامسونگ وجود ندارد و ظاهرا توليد ايران است ولي دومي در سايت وجود دارد و يونيكام هم مي‌گويد كه كره‌اي و اسمبل چين است؟ بالاخره كدام بهتر است؟ با تشكر و پوزش از اين همه ناداني و پرسش.

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

Synix.Shayan

Registered User
لایک‌ها
0
می خوام یک مانیتور ال سی دی بگیرم که 15 و یا 16 اینچ باشه . مارک ال جی به نظرم قشنگ و خوبه ولی تو این فروم زیاد تعریف ازش نشنیدم . کسی یه مدل سامسونگ که قشنگ باشه و قیمتش حوالی 350000 تومان باشه می شناسه . راستی بدون اسپیکر باشه

Synix.Shayan

Registered User
لایک‌ها
0
73.gif

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
من که چند روز پیش LG نقره فام برا یکی از فامیلها گرفتم . یک روز هم دست خودم بوود... خیلی عالی .. واقعا کف بر شدم !

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از shshshsasasa :
می خوام یک مانیتور ال سی دی بگیرم که 15 و یا 16 اینچ باشه . مارک ال جی به نظرم قشنگ و خوبه ولی تو این فروم زیاد تعریف ازش نشنیدم . کسی یه مدل سامسونگ که قشنگ باشه و قیمتش حوالی 350000 تومان باشه می شناسه . راستی بدون اسپیکر باشه
مشخصات سپيد فام خيلي توووپه! ولي سامسنگ و سوني يه چيز ديگه هستن!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از من :
دفتر خاطرات عزیز کجایی ؟ سوال ازت داشتم . میخواستم بینم 795FT شما منوهاش سبزه یا بنفش ؟ چون این دوتا باهم یه فرقایی دارن .
راستش مانيتور رو جمعش كردم كه بدم به خريدار! نميتونم ديگه نگاه كنم. ولي واقعا سوال عجيبيه!

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نقل از Salem :
با سلام خدمت همه اعضاي محترم فروم.
اينجانب پس از كلي حساب و كتاب قصد كرده‌ام كه بجاي يك مانيتور F700P، يك مانيتور LCD با قيمتي بين 250 تا 300 بخرم. البته بايد بگويم كه كارم چندان حرفه‌اي نيست و بيشتر با Office و IE كار مي‌كنم. آيا درست است كه LCDها فقط در يك رزولوشن خاص درست كار مي‌كنند؟ من پس از جستجوي فراوان و تحقيق در مورد كنتراست و زمان پاسخ‌دهي و ... بين دو مدل مانده‌ام: LG M1510S كه جديد است و اسپيكردار و SAMSUNG 1540M يا SAMSUNG 510M كه هر دو اسپيكردار هستند اما ظاهر الجي قشنگتر است. اولا كدام را توصيه مي‌كنيد؟ دوما آيا داشتن اسپيكر در زير مانيتور صدمه‌اي به عملكرد LCD (بواسطه ميدان مغناطيسي) نمي‌زند؟ سوما شما چه پيشنهادي داريد؟ البته خودم هم ديده‌ام كه مدل سامسونگ از كنتراست 450:1 و روشنايي 250 و زمان پاسخ‌دهي 16ms برخوردار است و در كنتراست از الجي (400:1) بهتر است ولي زيبايي و خدمات بعد از فروش هم بهرحال مهمند. ضمنا آيا شما تفاوت دو مدل سامسونگ (1540M و 510M) را مي‌دانيد. اولي اصلاً در سايت سامسونگ وجود ندارد و ظاهرا توليد ايران است ولي دومي در سايت وجود دارد و يونيكام هم مي‌گويد كه كره‌اي و اسمبل چين است؟ بالاخره كدام بهتر است؟ با تشكر و پوزش از اين همه ناداني و پرسش.
سلام
خوش آمدید :)
به نظر من يه مونيتور LCD L1250 LG
15 اینج هست
قیمت رو یه جعبه 294 قیمت بازار و همکارش که من دیروز اینا گرفتم 279 به نظرم گزینه خوبی هست و اگر می خواهین Game بازی کنید و یا با وضوح تصویر بالا که آیکون ها رو کوچیک نشون میده مشگل دارید این بهترین انتخاب هست از نظر قیمت و کاری که می خواهید.

اگر نخواستید سیه فام هم هست که کمی بهتر از این هست
راستی این سپید فام ها فقط 17 هستن.

مانیتور های سام سونگ هم گرون هستن و به نظر من انقدر تفاوت خاصی ندارن اگر بدتتر نباشن.
با 270 یا 300 می تونید یه LCD خوب بخرید و بعدا" هم نیاز به تعویض نداشته باشید. :)

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
سلام
منم يه ال سي دي 17 مي خوام بگيرم
بيشتر نظرم روي سامسونگ
710N
با زمان تاخير 12ميلي ثانيه است قيمت حدودي 350تومن
بالاخره سامسونگ هم ابهتي داره باسه خودش پارسال هم همين مدل توي نظرسنجي تامس اول شد
و معمولا توي اين نظرسنجي ها مقام مياره
;فكر كنم تو سري 17 اينچها براي بازي اين 710N/Tاز همه بهتر باشه البته من كه زياد بازي نمي كنم ولي به هر حال

از سامسونگ دوستان چيز ديگه اي پيشنهاد مي كنن؟
مرسي

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
فقط LG ! نقره فامش که معرکه بود...یه مدل جدید هم زده که تلویزیون هم داره احتمالا تو روزنامه تبلغشو دیده باشین قیمت مفت 430 تومن ! راستی تاخیرش 8 میلی ثانیس !

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از shshshsasasa :
به نظر من سفید فام بگیر. برای این قیمت انتخابهای خیلی خوبین.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از davood3d :
سلام
منم يه ال سي دي 17 مي خوام بگيرم
بيشتر نظرم روي سامسونگ
710N
با زمان تاخير 12ميلي ثانيه است قيمت حدودي 350تومن
بالاخره سامسونگ هم ابهتي داره باسه خودش پارسال هم همين مدل توي نظرسنجي تامس اول شد
و معمولا توي اين نظرسنجي ها مقام مياره
;فكر كنم تو سري 17 اينچها براي بازي اين 710N/Tاز همه بهتر باشه البته من كه زياد بازي نمي كنم ولي به هر حال

از سامسونگ دوستان چيز ديگه اي پيشنهاد مي كنن؟
مرسي
اگر پولت رسید 710T بگیر با رابط DVI البته هنوزم هنوزه دقیق خبر ندارم هس یا نه.
این مانیتور 8 میلی ثانیه باید چیز خیلی خوبی باشه.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از MohammadR :
اگر پولت رسید 710T بگیر با رابط DVI البته هنوزم هنوزه دقیق خبر ندارم هس یا نه.
این مانیتور 8 میلی ثانیه باید چیز خیلی خوبی باشه.
الان مشخصاتشو دیدم. Contrast اش چندان بالا نیست. 550:1
در حالی که مانیتوری مثل ViewSonic VP171B دارای Contrast 800:1 هست که عالیه.

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
به نقل از MohammadR :
الان مشخصاتشو دیدم. Contrast اش چندان بالا نیست. 550:1
در حالی که مانیتوری مثل ViewSonic VP171B دارای Contrast 800:1 هست که عالیه.
در مورد Viewsonic چيز خوبيه هنوز جا نيفتاده و ممكنه در صورت خرابي قطعاتش گير نياد
من فقط يه فروشگاه ديدم كه داشته باشه ! تازه مي گفت چينيه. راستي محمد خودت قرار بود بخريش خريدي؟
باز سامسونگ تاحد زيادي نسبت به Viewsonic پشتيباني بيشتري داره
البته سامسونگ هم مدل 8ميلي ثانيه و كنتراست 600:1 توليد كرده كه تو ايران نديدم(730B)
يه چيز ديگه اگه رابط DVI نباشه چقدر تاثير ميذاره ؟ يعني 80تومن مي ارزه برم 710T رو به جاي 710N بگيرم؟(430 در برابر 350)

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از davood3d :
در مورد Viewsonic چيز خوبيه هنوز جا نيفتاده و ممكنه در صورت خرابي قطعاتش گير نياد
من فقط يه فروشگاه ديدم كه داشته باشه ! تازه مي گفت چينيه. راستي محمد خودت قرار بود بخريش خريدي؟
باز سامسونگ تاحد زيادي نسبت به Viewsonic پشتيباني بيشتري داره
البته سامسونگ هم مدل 8ميلي ثانيه و كنتراست 600:1 توليد كرده كه تو ايران نديدم(730B)
يه چيز ديگه اگه رابط DVI نباشه چقدر تاثير ميذاره ؟ يعني 80تومن مي ارزه برم 710T رو به جاي 710N بگيرم؟(430 در برابر 350)
نه هنوز نگرفتم. همین چینی بودنش منو به شک انداخته. البته منظور منم این نبود که کسی Viewsonic چینی بخره خواستم با بهترین مانیتور 17 اینچ مقایسه اش کرده باشم.
در مورد DVI خب رابط دیجیتالیه و مخصوصا در بازیها بر بهبود کیفیت بازی تاثیر چشمگیری داره. اما دوستان ما در این بخش توضیحات کاملی دادن:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=144071&postcount=7
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=208175&postcount=54
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=286177&postcount=177
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=318938&postcount=224
این مقاله هم بد نیست نگاهی بیندازی
http://www.overclockers.com/tips198/

akooo

Registered User
لایک‌ها
0
:blush: با سلام
نظرتون در مورد ال سی دی سونی چیه؟ :happy:
تفاوت قیمتش با ال جی و سامسونگ ارزش داره یا نه فقط سونی پول مارکشو میخوره؟ :blink:
در ضمن بهترین قیمت سونی درایران کدوم شرکت داره؟ ;)

akooo

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از akooo :
:blush: با سلام
نظرتون در مورد ال سی دی سونی چیه؟ :happy:
تفاوت قیمتش با ال جی و سامسونگ ارزش داره یا نه فقط سونی پول مارکشو میخوره؟ :blink:
در ضمن بهترین قیمت سونی درایران کدوم شرکت داره؟ ;)

Sony Please

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
به نقل از MohammadR :
نه هنوز نگرفتم. همین چینی بودنش منو به شک انداخته. البته منظور منم این نبود که کسی Viewsonic چینی بخره خواستم با بهترین مانیتور 17 اینچ مقایسه اش کرده باشم.
در مورد DVI خب رابط دیجیتالیه و مخصوصا در بازیها بر بهبود کیفیت بازی تاثیر چشمگیری داره. اما دوستان ما در این بخش توضیحات کاملی دادن:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=144071&postcount=7
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=208175&postcount=54
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=286177&postcount=177
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=318938&postcount=224
این مقاله هم بد نیست نگاهی بیندازی
http://www.overclockers.com/tips198/

خيلي ممنون از لينكها كمك خيلي خوبي بود :)

بالا