• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از davood3d :
710 تي يا ان خيلي بهتره البتهاگه بتوني گير بياره اينطور كه دوستان گفتن ظاهرا كميابه
خب دوستان؛ از آنجایی که به این مانیتورهای viewsonic علاقه مندم در فرومهای خارجی پرسه زدم و از دو نفرشون که آمریکایی بودن جواب گرفتم:
EVERYTHING is made in China.
Well, except for the stuff made in Japan.
و دیگری
America doesn't manufacture Computer Parts. Except for Uber-High End Cases, and then only a few of those are made in America. So just buy the damn Viewsonic.
خب این مانیتورهای چینی لیسانس آمریکا و 1 سال گارانتی هم داره.
و جالب اینکه در فرومهای خارجی مانیتورهای Viewsonic بسیار محبوبن...حتی بیشتر از سامسونگ.
نگاهی دیگر میندازیم به لیست قیمتهایی که داود عزیز مدتها پیش داده بودند:
VX910
یک مانیتور 19" تنها با 375 هزار تومان! با سرعت تاخیر 25ms اما با contrast بسیار بالای 700:1 و رابط DVI مناسب برای کارهای عادی
مانیتور VP912B با سرعت تاخیر 12ms و Contrast 450:1 مناسب برای گیمرهای معمولی 505 هزار
و Vp191B یک مانیتور عالی با سرعت تاخیر 8ms و Contrast بسیار بالای 800:1 و رابط DVI مناسب برای کارهای عادی-گیمرهای حرفه ای
505 هزار
هر 3 مانیتور 19" هستند. توجه من به این سومی جلب شده.شاید مانیتورهای 4ms این شرکت که دو مدل می باشد هم وارد کنند که عالی خواهد شد. توجه خریداران جدید Monitor LCD به 4ms معطوف شده است...(شايد هم مانيتور VX924 با سرعت تاخير 3ms)
IMG_vp191b_lrg.jpg

عكس متعلق به 191B
نظر 89 خريدار اين مانيتور از سايت Newegg
http://secure.newegg.com/NewVersion/FeedBack/CustratingReview.asp?item=N82E16824116277
آرزو داشتم مانيتورهاي 17" هم وارد مي شدند. :rolleyes:

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از daftarekhaterat :
175.gif
اووووف!
اما گمونم 17 اينچ جواب همه كارها رو بده ها...
مانیتورهای 17 اینچهم مثل 19 اینچ دارای سرعتهای تاخیر متفاوتین و مانیتور 17" 4ms هم داریم.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از MohammadR :
مانیتورهای 17 اینچهم مثل 19 اینچ دارای سرعتهای تاخیر متفاوتین و مانیتور 17" 4ms هم داریم.
منظورم این بود که به نظرتون یه مانیتور 17 اینچ lcd واسه کارهای روزمره کافی نیست؟! چه بازی چه ... (از لحاظ ابعاد)

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
هنوز بين اين همه مدل lcd ساخت ال جي , مدل درست حسابي 17 پيدا نميشه؟
كسي مدلي داره كه راضي باشه ؟ سپيد فاما چطورن ؟
آخه تفاوت قيمت اساسي تحريك كننده است.
سامسونگم كه مدل هاي خوبش اصلا نيست تو بازار.
دستم بگير و برسان به سارباني

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از daftarekhaterat :
منظورم این بود که به نظرتون یه مانیتور 17 اینچ lcd واسه کارهای روزمره کافی نیست؟! چه بازی چه ... (از لحاظ ابعاد)
بله اما قیمت مانیتورهای 17 اینچ کاهش زیادی یافته و قیمت مانیتورهای 19 اینچ هم رو به کاهشه و با گذشت زمان خرید 19" معقول تر به نظر میادچرا که علاوه بر صفحه ی بزرگتر و راحت تر ، رزولوشن بالاتری در اختیار ما قرار خواهد گرفت و بازیها و فیلمهای با دقت بیشتری به نمایش خواهند آمد. به نظر میاد محصولات جدید بیشتری تکنولوژی هاشون رو متمرکز به 19 اینچ کردن چرا که 17 اینج 4ms کم دیده می شود و 19" 8ms بیشتر از 17" 8ms می باشد.
قیمتها پایین آمده (البته در خارج خیلی بشتر از ایران چرا که به راحتی میشه با 300$ یک مانیتور 19" 4MS تهیه کرد!)
مقاله ی پایین تامز هم به این کاهش قیمت اشاره کرده:
Are 17" LCD's dead?
همين مانيتور 19"VX910 كه مانيتور بدي نيست تنها با 375 هزار با صفحه ي نمايشي (در حدود 20"CRT) قابل خريداري است.
دوست عزيز، هندسه، Jacky و Pay نقره فام دارند و راضين. به نظر مياد سفيد فام ها بهتر از بقيه باشند.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از MohammadR :
بله اما قیمت مانیتورهای 17 اینچ کاهش زیادی یافته و قیمت مانیتورهای 19 اینچ هم رو به کاهشه و با گذشت زمان خرید 19" معقول تر به نظر میادچرا که علاوه بر صفحه ی بزرگتر و راحت تر ، رزولوشن بالاتری در اختیار ما قرار خواهد گرفت و بازیها و فیلمهای با دقت بیشتری به نمایش خواهند آمد. به نظر میاد محصولات جدید بیشتری تکنولوژی هاشون رو متمرکز به 19 اینچ کردن چرا که 17 اینج 4ms کم دیده می شود و 19" 8ms بیشتر از 17" 8ms می باشد.
قیمتها پایین آمده (البته در خارج خیلی بشتر از ایران چرا که به راحتی میشه با 300$ یک مانیتور 19" 4MS تهیه کرد!)
مقاله ی پایین تامز هم به این کاهش قیمت اشاره کرده:
Are 17" LCD's dead?
همين مانيتور 19"VX910 كه مانيتور بدي نيست تنها با 375 هزار با صفحه ي نمايشي (در حدود 20"CRT) قابل خريداري است.
دوست عزيز، هندسه، Jacky و Pay نقره فام دارند و راضين. به نظر مياد سفيد فام ها بهتر از بقيه باشند.
با اين حساب بايد تمركز خودمون رو روي 19 اينچي ها بذاريم. البته توي ايران چرا اينقدر قيمت ها توي ذوق آدم ميزنن مساله ايه كه گمونم بايد يه مقدار بيشتر صبر كرد.
ممنون از توضيح كاملتون. :)

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از MohammadR :

ممنون از شما
تا اونجايي كه يادمه جناب Pay ميگفتن پايين و بالاي صفحه نمايش داراي ميزان نور يكساني نيست . يكي از دوستان هم كه شديد ناراضي بود . سپيدفام ها هم همينطورن؟

1.JPG

كاملش : http://www.maadiran.com/Persian/PRODUCTS/Monitor/MonitorDetails.asp?ProID=54
كسي تجربه نداره ؟ يا چيزي نشنيده ؟

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
چند روز پیش توی بازار رضا یک مانیتور 17LCD اینچ سونی رو قیمت کردم حدود 450000 تومان بود واقعا نسبت به قیمتش ارزش داشت.من خودم ال سی دی سامسونگ دارم مونتاژ مالزی واقعا ازش راضیم.با مارک ال جی میونه خوبی ندارم

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
مشخصات 4 مدل خانگي lcd سوني :

scan00011.jpg

در پايتخت دو مدل 17 موجود بود
75 : حدود 420
75p : حدود 520

به دليل اين قيمت هاست كه كمي متمايل به ال جي شدم.
در هر صورت تو اينترنت چيزي در مورد 1740p ال جي پيدا نكردم . اينجا هم ظاهرا كسي تجربه ي سري سپيد فام نداره .
شايد يورش بردم به سمت سامسونگ :)

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از HendeseH :
بالاخره L1740P LG به خانه ي ما اومد.
مبارك باشه,ما رو از تست فني اون بي خبر نذارين,منم قصد دارم يكي از همين مدل سفيد فام بخرم..همينه ديگه نه؟!

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از esfandiyar2002 :
مبارك باشه,ما رو از تست فني اون بي خبر نذارين,منم قصد دارم يكي از همين مدل سفيد فام بخرم..همينه ديگه نه؟!

حقيقتش در خريدش خيلي مردد بودم چون خيلي مطلب و ريويوو در موردش پيدا نكردم كه ناگاه چشمم به http://www.tomshardware.com/ خورد . تست ها و نمودارهاي عملكرد مانيتور كه مناسب بود. يعني در نتايج تست ها نمره ي خوبي داده شده بود .
تنها ايراد اساسي كه بهش گرفته بود نمايش فيلم بود . قبل از خريد خودم جايي يك فيلم روش تست كردم . مشكلي با چشم عادي و كاربر غير حرفه اي احساس نميشه.
نبود مانيتور درست حسابي سامسونگ 17 , با 12 ميلي ثانيه تاخير هم مزيد بر علت شد.
بديش اين هست كه زير 5 پيكسل رو تعويض نميكنند. خوشبختانه مال من پيكل سوخته نداره .
خلاصه اين شد كه گرفتمش. توضيحات فني و مزايا و معايبش رو فردا كامل تر مينويسم
لينك زير كامل ترين مطلبي بود كه پيدا كردم. (پايين صفحه NEXT رو بزن. چند صفحه است)
http://graphics.tomshardware.com/display/20050420/sapphire-01.html

lg_l1740p_1.jpg

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
ضمنا نظر سايت تام هاردور در مورد مونيتور سوني ( عشق من ) برام جالب و البته عجيب بود
For multimedia and gaming use, the Sony monitor is not the best choice - obviously unless you're a fan of the brand.
البته يك ال سي دي 17 درست حسابي سوني 500 تومان در ميآد
در هر صورت فردا يك مقايسه بين برخي مدل ها ميگذارم.

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
به نظر من یکدفعه سونی میخریدی خیال خودتو هم راحت میکردی

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از HendeseH :
ضمنا نظر سايت تام هاردور در مورد مونيتور سوني ( عشق من ) برام جالب و البته عجيب بود
For multimedia and gaming use, the Sony monitor is not the best choice - obviously unless you're a fan of the brand.
البته يك ال سي دي 17 درست حسابي سوني 500 تومان در ميآد
در هر صورت فردا يك مقايسه بين برخي مدل ها ميگذارم.
من هم روي همين اصل در يك فوروم خارجي معتبر يعني notebookreview ديدم كه مانيتورهاي سوني براي كساني كه مي خواهند از نوت بوك هاي خود از نوع جايگزين روميزي تهيه نمايند,و بيشتر كارشان همين مولتي مديا و بازي است,توصيه نشده و عده اي نيز ناراضي هستند.دليل آن را در آن موقع نمي دانستم.ولي حالا فهميدم.در هر حال ممنونم كه اين مطلب را گفتيد.لااقل فهميدم چرا چنين توصيه اي شده بود.من كمتر به آن سايت بسيار مشهور و نسبت معتبر معروف سر مي زنم.چراكه يكي دو مورد در رابطه با نوت بوك مباحثاتي داشت كه چون دقيق از كار در نيامد,در آن قسمت را تقريبا تخته كردند.البته براي حرفه اي هاي سخت افزاري عاليست,چون مرجع مهمي است.
تنها در موارد ضروري سخت افزاري يك منبع بسيار مهم محسوب مي شود.در هر حال متشكرم از مطلب خوبتان و منتظر تست شما هستيم.چطوره toms hendeseh.com بسازيد؟! ;) :D

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
در ابتدا مقايسه اي بين سه مدل مختلف از سايت تام انجام ميدم. قضاوت با خودتون:
lg_l1740p_1.jpg

مانيتور من

Diagonal measurement 17"
Native resolution 1280x768
Contrast 550:01:00
Brightness 300 nits
Latency 12 ms
Colors 16.2 M
H/V Viewing angles 160/160
Speakers no
PC connectivity VGA / DVI

sonysdmhs74p.jpg

Sony SDM-HS74P عشق من
Diagonal measurement 17 inches
Native resolution 1280x1024
Contrast 500:1
Luminance 400 cd/m2
Latency 16 ms
Colors 16.2 million
Angles of vision (H/V) 160/160
Loudspeakers -
Connectivity VGA

samsung710t.jpg

Samsung 710T/N معرف حضور همه هست. از بهترين مدل هاي سامسونگ كه ناياب شده
Diagonal measurement 17 inches
Native resolution 1280x1024
Contrast 600:1
Luminance 300 cd/m2
Latency 12 ms
Colors 16.2 million
Angles of vision (H/V) 160/160
Loudspeakers -
Connectivity VGA, DVI, audio in

از لحاظ زيبايي معمولا سوني بهترين امتياز رو ميآره. مخصوصا آن سري كه در پست هاي قبلي گذاشتم واقعا به نظر من محشره. اين ال جي سپيد فام ها هم خوب هستند. البته از پشت زيباترند تا از جلو :happy: سامسونگ هم كه عادي هستش. (قرار نيست نظرات يكي باشه. سليقه گي هستش)
توجه داشته باشيد اگه قيمت ال جي رو 340 فرض كنيم قيمت د. مدل ديگه در حدود 400 تا 470 است. (تقريبا 100 تفاوت قيمت) ...

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
براي نشان دادن وفاداري مانيتور به نشان دادن رنگ ها به صورت واقعيشان ، از نمودار هاي زير استفاده ميشود.

ال جي:
delta_l1740_100_100.gif

سوني:
deltasony_74hp.JPG

سامسونگ:
3delta710t.JPG

مقادير دلتاي بالاتر از 3 (تقريبا در اين مانيتورها وجود نداره) نشان ميده كه مانيتور در نشان دادن رنگ ، مغاير با واقعيت عمل ميكنه.
مقدار زير 2 بد نيست و زير يك خوب و تقريبا دقيق است.

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
در مقايسه ي ثبات و پايداري كنتراست ، بهترين انتخاب سوني و بعد ال جي است.

ال جي
1contrast_1740p.gif

سوني
2contrast_sdmhs74p.JPG

سامسونگ
3contrast_710t.JPG

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
و اما يكي از معيار هاي مهم مانيتور يكنواختي روشنايي صفحه نمايش است كه كمي از علاقه ي من نسبت به سوني (اين مدل) كم كرد. دو مانيتور ديگر در اين مورد نمره ي خوبي ميگيرند.

ال جي
1unif_lg1740p.gif

سوني
[
2hs_74_unif_final.JPG

سامسونگ
3710t_unif_final.JPG

بالا