• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

h_arian

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان و استادان گرامی

مانیتور هانسول مدل 740DPro بنا بر ادعای سیماوا دارای این مشخصات است: 2048*1536 ضمنا با refresh rate برابر 75hz
کسی خبر داره جریان چیه که این مانیتور Hansol 740D فقط در ایران یافت میشه؟
این لینک رو ببینید:
http://www.simava.com/products/Showproduct_Lists.asp?Subject=32

در صورتیکه در سایت Hansol چنین مدلی با این مشخصات فوقالعاده وجود خارجی نداره!
http://www.hansolel.co.kr/english/02_product/pro01.asp

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از h_arian :
با سلام خدمت دوستان و استادان گرامی

مانیتور هانسول مدل 740DPro بنا بر ادعای سیماوا دارای این مشخصات است: 2048*1536 ضمنا با refresh rate برابر 75hz
کسی خبر داره جریان چیه که این مانیتور Hansol 740D فقط در ایران یافت میشه؟
این لینک رو ببینید:
http://www.simava.com/products/Showp...asp?Subject=32

در صورتیکه در سایت Hansol چنین مدلی با این مشخصات فوقالعاده وجود خارجی نداره!
http://www.hansolel.co.kr/english/02_product/pro01.asp

باید درست باشه! چون من الان 710D دارم و کاملا 2048x1538 رو ساپورت میکنه! ;) :happy:​

ziaee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان خوشبختانه مشکل رو برطرف کردم ورودی برق مانیتور رو عوض کردم نویز برطرف شد .دوستان این مدل خیلی چیز ماهیه قیمتش هم 340 هست به نظرم میرزه من تو اداره با LCD FOCUS , L1510S LG کار می کنم هیچکدوم چنگی به دل نمیزنه LG كه عين اسباب بازی می مونه :f34r: :p :blush: :lol: :rolleyes:

h_arian

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از SonyStyle :

باید درست باشه! چون من الان 710D دارم و کاملا 2048x1538 رو ساپورت میکنه! ;) :happy:​

سری D که مدل 710D هم جزو اونهاست Dynaflat هستند و ظاهرا صفحشون از خارج کاملا flat و از داخل محدب به سمت خارج طراحی شده.
شما که تجربه استفاده از 710D رو دارید به نظرتون flatron LG تصویر مسطح تری داره و یا سری D هانسول؟

(در مورد 740DPro : من user's guide مربوط به این مدل رو از سایت سیماوا dowload کردم و 740DPRO(D17DL) l اسمی بود که در اون نوشته شده بود!
اسم داخل پرانتز یعنی D17DL رو وقتی در google جستجو کردم به این نتیجه رسیدم که این مدل همون 720P هست که حتی جزو سری Dynaflat هم نیست و در ضمن بر اساس همین user's guide حداکثر resolution این مدل 1600*1200 هست.
بنابراین به نظر میرسه که حداقل اسم 740DPRO و وضوح تصویر 2048x1538 در مورد این مدل اختراع ایران باشه!
با این حساب فکر مدل 710D انتخاب مناسب تری باشه)

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از h_arian :
سری D که مدل 710D هم جزو اونهاست Dynaflat هستند و ظاهرا صفحشون از خارج کاملا flat و از داخل محدب به سمت خارج طراحی شده.
شما که تجربه استفاده از 710D رو دارید به نظرتون flatron LG تصویر مسطح تری داره و یا سری D هانسول؟

(در مورد 740DPro : من user's guide مربوط به این مدل رو از سایت سیماوا dowload کردم و 740DPRO(D17DL) l اسمی بود که در اون نوشته شده بود!
اسم داخل پرانتز یعنی D17DL رو وقتی در google جستجو کردم به این نتیجه رسیدم که این مدل همون 720P هست که حتی جزو سری Dynaflat هم نیست و در ضمن بر اساس همین user's guide حداکثر resolution این مدل 1600*1200 هست.
بنابراین به نظر میرسه که حداقل اسم 740DPRO و وضوح تصویر 2048x1538 در مورد این مدل اختراع ایران باشه!
با این حساب فکر مدل 710D انتخاب مناسب تری باشه)

درسته، 710D از سری Dyna Flat هست و لامپ تصویرش هم همون مدلیه که شما گفتی.
من الان 3ساله اینو دارم و مشکلی هم باهاش نداشتم! فقط یهبار تحت نوسان شدید برق قرار گرقت، راهی تعمیرگاه شد! :blush: :D :wacko: ولی خب تقصیره مانیتور بیچاره نبود!!:lol: در مورد تصویر هم با اینکه اکثریت میگن FLATRON خیلی تصویر عالی داره، من میگم همچنان FLATRON تصویرش مقعره!!:blink: :hmm: یعنی من که اینجوری میبینم! حالا شایدم چشمای من مشکل داره!:blink:
در مورد Resolution مدل 740D من نظری ندارم! ولی این 710D من به راحتی تا 2048x1536 رو ساپورت میکنه! ;)
البته فکر نکنم کسی واقعا بخواد تو اون Resolution کار کنه! حسن این قابلیت بیشتر تو اینه که Resolution کاربردی (1280x1024) رو با فرکانس بالاتری ساپورت میکنه که باعث میشه تصویر شفافتر و Stable تری داشته باشی...
من الان خودم رو 1280x1024 - 85hz کار میکنم... واقعا هم راضیم!;) (هرچند که کلا کوچیکه 17 اینچ میخوام عوض کنم 19 بگیرم! :happy: )
(هورا! ابن صدمین post من بود!! 3 رقمی شدم!! :lol: :lol: :lol: :D :rolleyes:

Ahuramazda134

Registered User
لایک‌ها
5
با سلام
مي خواستم ببينم اين مونيتورهاي focus crt superflat 17 چه طوري اند؟
آيا كيفيت شون خوبه يا نه؟
قيمت شون چه طور؟

Ahuramazda134

Registered User
لایک‌ها
5
با سلام
قيمت شون چه طور؟
گارانتي شون چه طور؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از vahid_134134134 :
با سلام
قيمت شون چه طور؟

من یکی که یادم نمیاد تو عمرم محصول خوبی از FOCUS دیده باشم!:hmm: :lol: خب یکم بیشتر هزینه کن یه LG بخر می نیمم که ارزش پول پاش ریختن رو داشته باشه!:blink: :wacko: ;)

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
آقا ما هرچی گشتیم که یک مانیتور ال سی دی واید اسکرین بالای 17 اینچ یعنی یه چیزی مابین 19 و 20 اینچ پیدا کنیم سرمون به سنگ خورد.دوستان پیشنهادی ندارند؟!اون قدر گشتم و نیافتم که دیگه اگه بخوام شرح ماجرا را بنویسم مثنوی هفت من کاغذ می شود.:lol:

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از esfandiyar2002 :
آقا ما هرچی گشتیم که یک مانیتور ال سی دی واید اسکرین بالای 17 اینچ یعنی یه چیزی مابین 19 و 20 اینچ پیدا کنیم سرمون به سنگ خورد.دوستان پیشنهادی ندارند؟!اون قدر گشتم و نیافتم که دیگه اگه بخوام شرح ماجرا را بنویسم مثنوی هفت من کاغذ می شود.:lol:

هوم.... آره، زیاد نیست... :eek: ولی اینا هست;) :
19inch: Sony SDM-HT95 ---> 960,000 T
23inch: Sony SDM-P234 ---> 1,350,000T

19 به بالا من غیر از Sony ندیدم!:D البته اگه بگردی شاید Apple Cinema Display هم بیابی تو پایتخت... که اون 20اینچه;)
17اینچ اگه بخوای انتخاب های بیشتری داری....Philips هم مثلا....;)

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از SonyStyle :

هوم.... آره، زیاد نیست... :eek: ولی اینا هست;) :
19inch: Sony SDM-HT95 ---> 960,000 T
23inch: Sony SDM-P234 ---> 1,350,000T

19 به بالا من غیر از Sony ندیدم!:D البته اگه بگردی شاید Apple Cinema Display هم بیابی تو پایتخت... که اون 20اینچه;)
17اینچ اگه بخوای انتخاب های بیشتری داری....Philips هم مثلا....;)
اوه!!مرسی از راهنمایی...:happy: من در دل هم در سایت سی نت هم یکی دو مدل با قیمت کذایی دیده بودم...بنکیو هم داره ولی متاسفانه هیچ کدام ایران نیست!!!:( نمی دانم چرا در ال جی و یا سامسونگ هیچ کدام نیست؟!:eek: سونی هم یکی که در سی نت ادیتور مارک داشت رو دیدم که اینجا در میاد 890 تومن با گارانتی ایران رهجو!!:blink: در حالیکه قیمت خودش 600 دلاری می شه..:blink: البته اون مدل 17 اینچی بود...
برای کسی که دی وی دی بین حرفه ای هستش و یا ای بوک خوان حرفه ای بهترین مانیتور همینه..:lol:
در هرحال مرسی...:happy:

Ahuramazda134

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از SonyStyle :

من یکی که یادم نمیاد تو عمرم محصول خوبی از FOCUS دیده باشم!:hmm: :lol: خب یکم بیشتر هزینه کن یه LG بخر می نیمم که ارزش پول پاش ریختن رو داشته باشه!:blink: :wacko: ;)

شنيدم كه لامپ تصويرشون samsung هست.:blush:

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
شنيدم كه لامپ تصويرشون samsung هست.:blush:

خبر ندارم! ولی خب بالاخره یه مارکی هست دیگه!;) خودشون که مطمئنن عرضه ساختن لامپ تصویر ندارن!! :lol:
فقط که خب لامپ تصویر نیست، شما خودت برو جلوش واستا، ببین noise میبینی توش یا نه!:blink: برو بزار رو 1280x1024 بعد ببین چقدر فرکانس میتونی داشته باشی... عمرا 85Htz نمیده!:wacko: کمتر هم که آدم چشمش قیلی ویلی میره!!!:wacko: :lol:
تازه همون لامپ تصویر هم خیلی مهمه... Samsung داریم تا Samsung..... مطمئنن لامپ تصویرهاش درجه بندی دارن و چیزی که رو این مانیتوره، بهترین نیست!! :hmm:
خب وقتی این همه انتخاب دیگه هست، چرا آدم بره Focus بخره که انقدر کارش میلنگه؟؟ :(

X-MAX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اينجا كسي در مورد مونيتور سامسونگ LCD مدل 713N اطلاعات يا تجربه اي داره؟
به نظر مياد كه با Response Time 8ms مونيتور خوبي باشه و در محدوده خودش قيمت مناسبي هم داره.

Ahuramazda134

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از SonyStyle :

خبر ندارم! ولی خب بالاخره یه مارکی هست دیگه!;) خودشون که مطمئنن عرضه ساختن لامپ تصویر ندارن!! :lol:
فقط که خب لامپ تصویر نیست، شما خودت برو جلوش واستا، ببین noise میبینی توش یا نه!:blink: برو بزار رو 1280x1024 بعد ببین چقدر فرکانس میتونی داشته باشی... عمرا 85Htz نمیده!:wacko: کمتر هم که آدم چشمش قیلی ویلی میره!!!:wacko: :lol:
تازه همون لامپ تصویر هم خیلی مهمه... Samsung داریم تا Samsung..... مطمئنن لامپ تصویرهاش درجه بندی دارن و چیزی که رو این مانیتوره، بهترین نیست!! :hmm:
خب وقتی این همه انتخاب دیگه هست، چرا آدم بره Focus بخره که انقدر کارش میلنگه؟؟ :(

اين ال جي فلترون 17 كه روش USB نوشته براي چه كاريه؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
اين ال جي فلترون 17 كه روش USB نوشته براي چه كاريه؟

هیچی نیست بابا... فقط USB Hub هستش...:eek: وصلش می کنی به USB روی سیستم، بعد از پشت monitor بهت 4تا USB میده! میشه اسمشو گذاشت جعبه تقسیم USB !! :D ;)
فکر کنم یکمی عقب تر رو میخوندی جواب اینارو پیدا میکردی ها.....:hmm:​

Ahuramazda134

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از SonyStyle :

هیچی نیست بابا... فقط USB Hub هستش...:eek: وصلش می کنی به USB روی سیستم، بعد از پشت monitor بهت 4تا USB میده! میشه اسمشو گذاشت جعبه تقسیم USB !! :D ;)
فکر کنم یکمی عقب تر رو میخوندی جواب اینارو پیدا میکردی ها.....:hmm:​

از راهنماييات ممنون:) :rolleyes: :happy: :lol:

pnmail99

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
موقع خرید LCD چه جوری باید اونو تست کرد که کیفیتش زیر خد استاندارد نباشه مثلا تعداد پیکسل های سوخته و.....؟
ممنون

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از pnmail99 :
موقع خرید LCD چه جوری باید اونو تست کرد که کیفیتش زیر خد استاندارد نباشه مثلا تعداد پیکسل های سوخته و.....؟
ممنون

خب شما مانیتورت رو میخری، میبری خونه، اگه تعداد pixel های سوخته اش بیشتر از اون حدی بود که گارانتی تعیین کرده بود، میبریش گارانتی برات عوض میکنن! ;) البته این حد برای هر Brand و هر گارانتی فرق داره... بسته به کیفیت مانیتور، بین 3~10 پیکسل رو معمولا حد قرار میدن....;)
معمولا اونجا که ازش میخری برات تست نمیکنه مانیتور رو.... میگه اگه مشکل داشت ببر گارانتی! :D

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از X-MAX :
اينجا كسي در مورد مونيتور سامسونگ LCD مدل 713N اطلاعات يا تجربه اي داره؟
به نظر مياد كه با Response Time 8ms مونيتور خوبي باشه و در محدوده خودش قيمت مناسبي هم داره.
مانیتور خیلی خوبیه تنها بدی ای که داره اینه که Analog هست و به عبارتی رابط دیجیتال یا DVI نداره.

بالا