• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از sunnyboy :
مرسی از توضیحات کاملت در مورد response time و همچنین راهنمایی که کردید ...
والا من اصلا قصد خرید یه مانیتور معمولی در حدود قیمت 150 داشتم و چون کار من جوریه که مدت زمان زیادی باید پای کامپیوتر بشینم از این رو گفتم ارزش داره پول بیشتر بزارم یه LCD بگیرم تا چشم نیاد پایین..
در نهایت همین مدل 1740 رو انتخاب کردم . به خاطر 2 دلیل . یکی اینکه میدونم با پشتیبانی و گارانتیش مشکلی نخواهم داشت چون قبلا از پشتیبانی مادیران راضی بودم و دوم اینکه دیدم تقریبا توی LCD های 17 اینچ ال جی این جدیدترین مدله و نسبتا مشخصاتش هم بالاتره . حالا این sony که شما گفتی نمیدونم چقدر قیمتش بالاتره و پشتیبانیش چجوریه . یعنی ارزش داره اینو بخرم ؟
عزیز من نمی دونم که شما خدمات پس از فروش مادیران رو در کدوم زمینه امتحان کردید ولی خدمات پس از فروش مادیران در مورد مانیتورهای CRT با خدماتشون درمورد مانیتورهای LCD فرق می کنه یه نکته که خودتون هم بهش اشاره کردید مسئله پیکسل های سوخته است که طبق گفته دوستان مادیران برای تا 3 پیکسل سوخته برای مانیتورهای 15 و تا 4 پیکسل سوخته برای مانیتورهای 17 تعویض نداره (برخلاف مانیتورهای CRT که اگر مشکلی داشته باشه راحتتر تعویض می کنن)
خوب حالا اگر بد شانسی بیارین و مانیتورتون پیکسل سوخته داشته باشه چندسالی رو که از اون مانیتور استفاده خواهید کرد باید به اون ها زل بزنید و اعصابتون خراب بشه
مگر اینکه موقع خرید شرط کنید که باز می کنم و امتحا ن می کنم (که خیلی جاها زیر بار نمیرن)
اگر توی فروم سرچ کنید می بینید که یکی از دوستان (افشین ) دقیقا همین مدل رو که مد نظر شماست خریده بود یه هفته پیش و خوب دوتا پیکسل سوخته کنار هم داشت .
اما ایران رهجو نماینده سونی تا یک هفته پس از خرید هم اگر حتی یک پیکسل سوخته داشته باشی تعویض می کنه
قیمت SDM-HS75P از 465 تا 480 متغیره بسته به اینکه از کجا بگیرین
طبق معمول مخلصیم

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از Bluepyramid :
عزیز من نمی دونم که شما خدمات پس از فروش مادیران رو در کدوم زمینه امتحان کردید ولی خدمات پس از فروش مادیران در مورد مانیتورهای CRT با خدماتشون درمورد مانیتورهای LCD فرق می کنه یه نکته که خودتون هم بهش اشاره کردید مسئله پیکسل های سوخته است که طبق گفته دوستان مادیران برای تا 3 پیکسل سوخته برای مانیتورهای 15 و تا 4 پیکسل سوخته برای مانیتورهای 17 تعویض نداره (برخلاف مانیتورهای CRT که اگر مشکلی داشته باشه راحتتر تعویض می کنن)
خوب حالا اگر بد شانسی بیارین و مانیتورتون پیکسل سوخته داشته باشه چندسالی رو که از اون مانیتور استفاده خواهید کرد باید به اون ها زل بزنید و اعصابتون خراب بشه
مگر اینکه موقع خرید شرط کنید که باز می کنم و امتحا ن می کنم (که خیلی جاها زیر بار نمیرن)
اگر توی فروم سرچ کنید می بینید که یکی از دوستان (افشین ) دقیقا همین مدل رو که مد نظر شماست خریده بود یه هفته پیش و خوب دوتا پیکسل سوخته کنار هم داشت .
اما ایران رهجو نماینده سونی تا یک هفته پس از خرید هم اگر حتی یک پیکسل سوخته داشته باشی تعویض می کنه
قیمت SDM-HS75P از 465 تا 480 متغیره بسته به اینکه از کجا بگیرین
طبق معمول مخلصیم
اوه . اینکه خیلی بد شد . والا رو این حساب نمیدونم چه کنم !!
حالا اگه بخواهیم یه نتیجه گیری کلی بکنیم با حداکثر 350 این انتخاب خوبیه ؟ ( با توجه به مشخصات 1740 و 8ms بودنش و dvi )
ببینم اوضام چه جوری میشه اگه بتونم پول بیشتری بزارم روی sony شک ندارم .....

ما بیشتر مخلصیم

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از sunnyboy :
اوه . اینکه خیلی بد شد . والا رو این حساب نمیدونم چه کنم !!
حالا اگه بخواهیم یه نتیجه گیری کلی بکنیم با حداکثر 350 این انتخاب خوبیه ؟ ( با توجه به مشخصات 1740 و 8ms بودنش و dvi )
ببینم اوضام چه جوری میشه اگه بتونم پول بیشتری بزارم روی sony شک ندارم .....

ما بیشتر مخلصیم
اگر بودجه رو هیچ رقمه نمی تونین بالا ببرین که این انتخاب خوبیه منتها پس موقع خرید مراقب باشید اگر ممکنه همونجا باز کنید و چک کنید.
یه نرم افزاری هم تو همون تاپیک دوستمون افشین معرفی کردن که باعوض کردن رنگ صفحه مانیتور اگر پیکسل سوخته وجود داشته باشه مشخص می شه شاید اونهم به کارتون بیاد
موفق باشید
& مخلصیم

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از saeed_violinist :
بابا من خودم محتاج کمکم سه هفتس سر مانیتور !

اما واسه 17 گزینه های زیادی هست

واسه یکی از فامیلا نقره فام LG گرفتم خیلی خیلی عالی بود، جدیدا هم که 8 میلی شده چه بهتر. شما هم نقره فام یا سپید فام بخری ضرر نمیکنی ... البته محصولات سامسونگ هم یه نگاه بنداز
من اطلاعات ندارم! توی همین تاپیک یا تاپیک دیگه خوندم که دوستان گفته بودن که ال جی توصیه نمیشه! من هیچی نمی دونم! رو این حساب که کمک می خوام! این سیه و سپید فام که میگی چیه ؟ منظورم اینه که کدوم مدله ؟ میشه عکسشون رو بزاری؟
در ضمن شما از رایترnec زاضی هستی مشکلی باهاش نداری؟

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
خوب حرفای Bluepiramyd کاملا گویای قضیه بود ، اولا باید حواست به پیکسل سوخته باشه ، دوما هم برای دیدن مدل های LG این سایت رو نگاه کن http://www.maadiran.com و سامسونگ ها رو هم باید تو بازار پیدا کنی ( من سایتشو بلد نیستم)

آخرسر هم مطابق بودجه دو سه مدل رو کاندید کن و برای خرید اقدام کن! صفحات قبل این تاپیک رو هم بخون ضرر نمیکنی

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از Bluepyramid :
عزیز با این بودجه سامسونگ 713N گزینه مناسبیه
این لینک مشخصاتش یه نگاهی بنداز
http://www.samsung.com/au/products/monitors/tft/713n.asp?page=Specifications
ببین عزیز اگر بتونی بودجه رو بالا ببری واقعا به نفعته
با کامپیوترت چی کار می کنی؟
بازی هم می کنی؟
بهر حال معمولا برای اکثر افراد خرید مانیتور یه سرمایه بلندمدت (منظورم اینه که ششماهه به فکر عوض کردنش نمی افتن ) پس باید علاوه بر کیفیت خوب حداقل مشخصات فنی رو که در آینده ممکنه لازم بشه رو دارا باشه مثلا یه نمونه اش
DVI هست که خوب توی این رنج قیمت بعید می دونم مانیتوری رو پیدا کنی که این مشخصه رو ساپورت کنه
عزیز هر صفحه ال سی دی از هزاران سلول کریستال مایع تشکیل شده وقتی یه سلول کریستال مایع به ولتاژی که بهش می رسه دیگه هیچ عکسل العملی نشون نمی ده و رنگش ثابت می مونه به اصلاح می سوزه که خوب در این صورت بعضی وقتها شما موقع کار با مانیتورتون در حالتهای مختلف اون رو به صورت یه نقطه کوچک می بینی(دیگه اطلاعاتی که به اون سلول می رسه و باید رنگ و روشنایی اون سلول بر اساس اون اطلاعات تغییر کنه به نمایش در نمیاد و رنگش ثابت می مونه
که خوب کمی تاقسمتی باعث حالگیری میشه
امیدوارم سرتون رو درد نیاورده باشم
طبق معمول مخلصیم
فقط به من بگین فرق این مانیتورهای ال سی دی که تو یه سایز هستند چیه ؟ یعنی اینکه فرق دوتا مانیتور 17 lcd
از یک کمپانی چیه؟ بعد اینکه پیکسل سوخته رو از کجا می تونم بفهمم! منظورم اینه وقتی روشن کرد تو حالت عادی معلوم میشه یا نه؟ اگر امکان داره عکسی همراه با مشخصات lcd خودتون بزارید و بگین که چطوره و قیمتش چنده ؟
راستی در مورد مانیتورهای lcd مارک frasso , philips نظرتون چیه؟
در مورد dvi بیشتر توضیح بدین لطفا یعنی اینکه کارش چیه و تفاوتش چیه چون کارت گرافیکم ساپورت میکنه می خوام بدونم
چقدر می ارزنه برای هزینه کردن؟ در ضمن ایا گرفتن یه مانیتور 15 همراه با dvi بهتره یا یه 17 بدون dvi!
در ضمن بازی هم میکنم اما کم! برای بازی lcd چه تاثیری داره!
یه سوالم در مورد Response Time داشتم می خواستم یه توضیحی بدید و اینکه هر چی کمتر باشه بهتره یا بیشتر باشه و تاثیر اون در کیفیت چیه؟
در ضمن در مورد این انالوگ و دیجیتال هم یه توضیح بدید که فرق مانیتورهای انالوگ و دیجیتال چیه؟
من نهایت بودجه رو 350 تومن می تونم بزارم! با این بودجه چکار میشه کرد ؟
در ضمن من این چند روزه چشمام بد جوری درد میکنه نتونستم نت بیام و صفحات قبلی رو بخونم!
در مورد مانیتوری که گفتید هم مانیتور خوبی بود اما از مشخصات اون من زیاد سر در نمیارم! به قول خودتون یه چیز می خوام که با توجه به تکنولوژِی وسیستمهای اینده عوض نکنم! یعنی بخوامم نمی تونم!
در ضمن مانیتور خودم همی می خوام بفروشم LG FLATRON 775FT هست؟ این مانیتور رو چند میخرن؟ اتگر این مانیتور رو خوب بخرن می تونم تا 400 بودجه کنم !
باز هم ممنون

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
خوب من امروز رفتم این 1740 رو خریدم . شکر خدا مشکلی توی تصویر نمیبینم و تصویر کاملا شفاف است . درایور خود مانیتور هم از روی cd خودش نصب کردم .. فقط چند تا مشکل دارم که ممنون میشم کمکم کنید :

رزولوشن پیش فرض خودش 1024*1280 میباشد که در این حالت همه چی خوب و فونتها کاملا خوانا هستند . ولی من میخوام روی رزولوشن 768*1024 کار کنم که وقتی مانیتور رو به این رزولوشن میبرم فونتها حالت نرمال ندارند و احساس میکنم تصویر از حالت استاندارد خارج شده !!
یه مشکل دیگه هم دارم اینه که توی منوی اصلی مانیتور تنظیمات Posision و tracking قابل تنظیم نیستند!!

البته من ازطریق دیجیتال مانیتور رو وصل کردم و دیگه کابل آنالوگ رو وصل نکردم ولی روی دفترچه راهنماش نوشته که این تنظیمات Posision و tracking فقط قابل تنظیم در حالت دیجیتاله ولی قابل تنظیم نیست ...

مرسی از توجه شما ....

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kiuna :
فقط به من بگین فرق این مانیتورهای ال سی دی که تو یه سایز هستند چیه ؟ یعنی اینکه فرق دوتا مانیتور 17 lcd
از یک کمپانی چیه؟ بعد اینکه پیکسل سوخته رو از کجا می تونم بفهمم! منظورم اینه وقتی روشن کرد تو حالت عادی معلوم میشه یا نه؟ اگر امکان داره عکسی همراه با مشخصات lcd خودتون بزارید و بگین که چطوره و قیمتش چنده ؟
راستی در مورد مانیتورهای lcd مارک frasso , philips نظرتون چیه؟
در مورد dvi بیشتر توضیح بدین لطفا یعنی اینکه کارش چیه و تفاوتش چیه چون کارت گرافیکم ساپورت میکنه می خوام بدونم
چقدر می ارزنه برای هزینه کردن؟ در ضمن ایا گرفتن یه مانیتور 15 همراه با dvi بهتره یا یه 17 بدون dvi!
در ضمن بازی هم میکنم اما کم! برای بازی lcd چه تاثیری داره!
یه سوالم در مورد Response Time داشتم می خواستم یه توضیحی بدید و اینکه هر چی کمتر باشه بهتره یا بیشتر باشه و تاثیر اون در کیفیت چیه؟
در ضمن در مورد این انالوگ و دیجیتال هم یه توضیح بدید که فرق مانیتورهای انالوگ و دیجیتال چیه؟
من نهایت بودجه رو 350 تومن می تونم بزارم! با این بودجه چکار میشه کرد ؟
در ضمن من این چند روزه چشمام بد جوری درد میکنه نتونستم نت بیام و صفحات قبلی رو بخونم!
در مورد مانیتوری که گفتید هم مانیتور خوبی بود اما از مشخصات اون من زیاد سر در نمیارم! به قول خودتون یه چیز می خوام که با توجه به تکنولوژِی وسیستمهای اینده عوض نکنم! یعنی بخوامم نمی تونم!
در ضمن مانیتور خودم همی می خوام بفروشم LG FLATRON 775FT هست؟ این مانیتور رو چند میخرن؟ اتگر این مانیتور رو خوب بخرن می تونم تا 400 بودجه کنم !
باز هم ممنون
عزیز شرمنده اگر به ترتیبی که سئوال کردید جواب نمی دم
در مورد Response Time چند تا پست قبل تر توضیح دادم که می تونید بهش مراجعه کنید
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=571240&postcount=500
عزیز DVI همان Digital Visual Interface است و اما داستانش از این قرار است:
اساس کار مانیتورهای CRT( لامپی) موج آنالوگ و اساس کار مانیتورهای LCD دیجیتال است
پیش از ارائه مانیتورهای ال سی دی به بازار از آنجا که مانیتورهای CRT با موج آنالوگ کار می کنند اطلاعات دیجیتال تصویر در کارت گرافیک به موج آنالوگ به اصطلاح کانورت می شد تا مانیتورهای لامپی توانایی نمایش دادن اطلاعات دریافتی از کامپیوتر را داشته باشند
چون سیستم کامپیوتر شما یک سیستم دیجیتال است و اطلاعات را به صورت دیجیتال پردازش می کند این تبدیل اطلاعات دیجیتال به آنالوگ کاملا ضروری بود
خوب مانیتورهای ال سی دی عملا به این تبدیل نیازی ندارند چون می توانند که باهمان اطلاعات ورودی به صورت دیجیتال کار کنند اما وقتی سازندگان مانیتورهای ال سی دی برای اولین بار این محصول را وارد بازار می کردند کارت گرافیکی که خروجی دیجیتال داشته باشد عملا موجود نبود و سازندگان مانیتورهای ال سی دی یا باید هزینه خرید کارتهای گرافیک جدیدی را که این ویژگی را پشتیبانی کند را به دوش خریداران می انداختند(توجه کنید که در آن زمان این کارتها یا اصلا موجود نبودند یا اصلا عمومیت نداشتند ) که مسلما مانع بزرگی در راه بازاریابی و فروش این محصول جدید بود
و یا می بایست محصول جدید را با کارتهای گرافیک موجود در بازار سازگار می کردند بدین معنی که مانیتورهای ال سی دی قادر به دریافت موج آنالوگ از کارت گرافیک بوده و با عمل تبدیل مجدد (کانورژن ) این بار در مانیتور مجددا این اطلاعات را به صورت دیجیتال برای استفاده در مانیتورهای ال سی دی آماده کنند
پس اگر شما یک مانیتور ال سی دی رو از طریق یک کارت گرافیک معمولی (بدون DVI ) به کامپیوتر خود وصل کنید
یک بار عمل تبدیل اطلاعات از دیجیتال به آنالوگ در کارت گرافیک و یک بار عمل تبدیل اطلاعات از آنالوگ به دیجیتال در مانیتور صورت می گیرد که کاملا زائد است.
و در ضمن این عمل تبدیل درافت کیفیت اطلاعات تصویر بی تاثیر نیست.
خوب اینجاست که به اصطلاح DVI وارد صحنه می شود از آنجا که اطلاعات دیجیتال تصویر عملا با کمترین پردازش بروی مانیتور ال سی دی قابل نمایش هستند چنانچه کارت گرافیک بتواند اطلاعات دیجیتال را به صورت مستقیم و بدون تبدیل به موج آنالوگ به مانیتور ال سی دی بفرستد نه تنها در نمایش تصویر مشکلی ایجاد نمی شود بلکه به خاطر حذف عمل تبدیل ابتدا از دیجیتال به آنالوگ و سپس از آنالوگ به دیجیتال که موجب ایجاد نویز و از دست رفتن بخشی از اطلاعات می گردد کیفیت و شفافیت تصویر مانیتور ال سی دی افزایش یافته و به گفته برخی کمی موجب افزایش سرعت نمایش اطلاعات تصویر بروی صفحه مانیتور می گردد.
خوب اگر کارت گرافیک شما DVI را ساپورت می کند طبیعتا خرید مانیتور ال سی دی که DVI را ساپورت کند کاملا معقول است و موجب افزایش کیفیت تصویر می گردد.
در مورد اندازه مانیتور 15 یا 17 اینچ این مسئله کاملا به نیاز شخصی شما برمی گرده و لی من باشم کمتر از 17 بر نمی دارم حتی اگر دقت کنید دوستان در همین فروم به فکر تهیه مانیتورهای 19 هستند و اصلا فکر 17 رو از سر بیرون کرده اند.
امروز مولتی مدیا جزئی لاینفک از دنیای کامپیوتر شده و طبیعتا یک صفحه نمایش بزرگتر با کیفیت بیشتر لذت استفاده از سیستم شما را دو چندان می کند.
عزیز من هنوز ال سی دی نگرفتم دلیلش رو هم توی پستهای قبلی خدمتتون گفتم :
به نظر من خرید یه مانیتور یه سرمایه گذاری بلند مدته و بسیار مهم چون رو سلامت چشمهای شما هم تاثیر می گذاره تمام سعی من اینه که کمتر از SDM-HS75P نگیرم اگر بتونم پولش رو جور کنم که سعی می کنم 19 اینچ از سونی بر دارم
عزیز مانیتورهای farasoo کیفیت جالبی ندارن از همه بدتر طبق صحبتهایی که دوستان تو این تاپیک کردن گویا حتی اگر بیشتر از ده تا پیکسل سوخته هم مانیتورتون داشته باشه از نظر فراسو این موضوع نرماله و تعویض نداره
با ماکزیمم 350 تومان یه مقدار حق انتخابتون محدود می شه همین LG1740P گزینه بدی نیست اگر سامسونگ توی این رنج قیمتی مانیتوری با این مشخصات نداشته باشه که فکر نمی کنم به این قیمت چیزی باشه.
RESPONSE TIME در مورد بازی مشخصه ای تاثیر گذار است که هر چه مقدارش کمتر باشه بهتره برای اطلاعات بیشتر به همون لینکی که براتون گذاشتم مراجعه کنید
و نکته آخر درمورد فروش مانیتور فعلی تون هم می تونید برای گرفتن قیمت و فروش اون رو توی بخش بازارچه بذارین
هم می تونین مستقیما به حضرت بحرینی مراجعه کنید
حضرت اشتهای سیری ناپذیری نسبت به مانیتور لامپی دارن:D
پاتوقش هم اینجاست: http://my.blackmice.com//forumdisplay.php?f=51
طبق معمول مخلصیم

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از sunnyboy :
خوب من امروز رفتم این 1740 رو خریدم . شکر خدا مشکلی توی تصویر نمیبینم و تصویر کاملا شفاف است . درایور خود مانیتور هم از روی cd خودش نصب کردم .. فقط چند تا مشکل دارم که ممنون میشم کمکم کنید :

رزولوشن پیش فرض خودش 1024*1280 میباشد که در این حالت همه چی خوب و فونتها کاملا خوانا هستند . ولی من میخوام روی رزولوشن 768*1024 کار کنم که وقتی مانیتور رو به این رزولوشن میبرم فونتها حالت نرمال ندارند و احساس میکنم تصویر از حالت استاندارد خارج شده !!
یه مشکل دیگه هم دارم اینه که توی منوی اصلی مانیتور تنظیمات Posision و tracking قابل تنظیم نیستند!!

البته من ازطریق دیجیتال مانیتور رو وصل کردم و دیگه کابل آنالوگ رو وصل نکردم ولی روی دفترچه راهنماش نوشته که این تنظیمات Posision و tracking فقط قابل تنظیم در حالت دیجیتاله ولی قابل تنظیم نیست ...

مرسی از توجه شما ....
مبارکتون باشه عزیز
انشالله بهتر از اینها رو می خری
:thumbsup: :rsc: :santa:
قربونت مانیتورهای ال سی دی یه RECOMMENDED RESOLUTION دارن که در این رزولوشن بهترین کیفیت رو ارائه می کنن و وقتی شما این رزولوشن رو عوض می کنی می بینی که حق انتخاب زیادی نداری توی رزولوشنهای دیگه اکثرا کیفیت مطلوب نیست!
توی یه فروم خارجی به مسخره نوشته بودن که RECOMMENDED RESOLUTION درست نیست بگید
FORCED RESOLUTION درسته :D
یک کلام حق انتخاب زیادی ندارید
نصبش هم کاری نداره و اگر کارت گرافیکتون DVI رو پشتیبانی می کنه که مثل اینکه می کنه پس طبیعیه که از همون استفاده کنید و به آنالوگ کاری نداشته باشید
عزیز اون برنامه رو هم که گفتم میتونید از اینجا دانلود کنید
http://rapidshare.de/files/10049847/tft.exe.html
و مانیتور رو با هاش تست کنید برنامه خیلی ساده اس و کم حجم
خوب بازهم تبریک می گم
طبق معمول مخلصیم

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Bluepyramid :
سلام سعید جان پس واقعا 8ms در مورد 1740p صحت داره؟
بابا حسابی شرمنده مادیران شدم که
:blush: :blush:

:D والا من اوایل تابستون امسال یه نقره فام 12 میلی واسه یکی از فامیلا گرفتم که هفته اول دست خودم بود، خفن هم باهاش بازی میکردم هیچ متوجه شبح و جن و پری نشدم که نشدم ! خیلی حال داد ! جوری که وقتی دادم دست خودشون و مانیتور 17 خودمو دوباره آوردم رو میز میخواستم گدان مواشیگیری برم توش :(

حالا هم که پول اومده دست بدبختانه مانیتور 19 بدردبخور پیدا نمیکنم !

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:D والا من اوایل تابستون امسال یه نقره فام 12 میلی واسه یکی از فامیلا گرفتم که هفته اول دست خودم بود، خفن هم باهاش بازی میکردم هیچ متوجه شبح و جن و پری نشدم که نشدم ! خیلی حال داد ! جوری که وقتی دادم دست خودشون و مانیتور 17 خودمو دوباره آوردم رو میز میخواستم گدان مواشیگیری برم توش :(

حالا هم که پول اومده دست بدبختانه مانیتور 19 بدردبخور پیدا نمیکنم !
اگر دنبال یه 8ms 19 اینچ از سونی هستی چرا زنگ نمی زنی ایران رهجو ؟

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
آقا دستت درست از بابت نرم افزاری که معرفی کردی .. من نمیدونم تا کی باید شرمنده شما باشم
282.gif
. مانیتورو با این برنامه چک کردم . هیچ پیکسل مشکوکی که ندیدم ...

آره واقعا منم FORCED RESOLUTION رو پایم !! ولی من با این رزولوشن نمیتونم کار کنم خیلی ریزه اینجوری چشام در میاد
100.gif
با رزولوشن 1024 هم همونطور که گفتم طبیعی نیست ..!! یعنی راه حل دیگه ای نیست ؟!

در کل راضیم . بهتر از مانیتور 15 قبلیمه .. چشمم هم کمتر احساس خستگی میکنه ولی فکر میکردم خیلی کمتر از crt ها چشممو خسته میکنه ...

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
ببین من فقط اینو میخوام بدونم مثلا بین ضریب کنتراست 800:1 یا 700:1 تفاوت فاحشی هست ؟

یا بین 16.2 میلیون رنگ و 16.8
یا وجود DVI چه مزیتی داره ؟

اگه این سه تا فاکتور خیلی مهم نباشن احتمالا

SAMSUNG 913N یا LG L1950SQ رو میگیرم با بقیه پول عید میرم دبی
173.gif

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از Bluepyramid :
عزیز شرمنده اگر به ترتیبی که سئوال کردید جواب نمی دم
در مورد Response Time چند تا پست قبل تر توضیح دادم که می تونید بهش مراجعه کنید
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=571240&postcount=500
عزیز DVI همان Digital Visual Interface است و اما داستانش از این قرار است:
اساس کار مانیتورهای CRT( لامپی) موج آنالوگ و اساس کار مانیتورهای LCD دیجیتال است
پیش از ارائه مانیتورهای ال سی دی به بازار از آنجا که مانیتورهای CRT با موج آنالوگ کار می کنند اطلاعات دیجیتال تصویر در کارت گرافیک به موج آنالوگ به اصطلاح کانورت می شد تا مانیتورهای لامپی توانایی نمایش دادن اطلاعات دریافتی از کامپیوتر را داشته باشند
چون سیستم کامپیوتر شما یک سیستم دیجیتال است و اطلاعات را به صورت دیجیتال پردازش می کند این تبدیل اطلاعات دیجیتال به آنالوگ کاملا ضروری بود
خوب مانیتورهای ال سی دی عملا به این تبدیل نیازی ندارند چون می توانند که باهمان اطلاعات ورودی به صورت دیجیتال کار کنند اما وقتی سازندگان مانیتورهای ال سی دی برای اولین بار این محصول را وارد بازار می کردند کارت گرافیکی که خروجی دیجیتال داشته باشد عملا موجود نبود و سازندگان مانیتورهای ال سی دی یا باید هزینه خرید کارتهای گرافیک جدیدی را که این ویژگی را پشتیبانی کند را به دوش خریداران می انداختند(توجه کنید که در آن زمان این کارتها یا اصلا موجود نبودند یا اصلا عمومیت نداشتند ) که مسلما مانع بزرگی در راه بازاریابی و فروش این محصول جدید بود
و یا می بایست محصول جدید را با کارتهای گرافیک موجود در بازار سازگار می کردند بدین معنی که مانیتورهای ال سی دی قادر به دریافت موج آنالوگ از کارت گرافیک بوده و با عمل تبدیل مجدد (کانورژن ) این بار در مانیتور مجددا این اطلاعات را به صورت دیجیتال برای استفاده در مانیتورهای ال سی دی آماده کنند
پس اگر شما یک مانیتور ال سی دی رو از طریق یک کارت گرافیک معمولی (بدون DVI ) به کامپیوتر خود وصل کنید
یک بار عمل تبدیل اطلاعات از دیجیتال به آنالوگ در کارت گرافیک و یک بار عمل تبدیل اطلاعات از آنالوگ به دیجیتال در مانیتور صورت می گیرد که کاملا زائد است.
و در ضمن این عمل تبدیل درافت کیفیت اطلاعات تصویر بی تاثیر نیست.
خوب اینجاست که به اصطلاح DVI وارد صحنه می شود از آنجا که اطلاعات دیجیتال تصویر عملا با کمترین پردازش بروی مانیتور ال سی دی قابل نمایش هستند چنانچه کارت گرافیک بتواند اطلاعات دیجیتال را به صورت مستقیم و بدون تبدیل به موج آنالوگ به مانیتور ال سی دی بفرستد نه تنها در نمایش تصویر مشکلی ایجاد نمی شود بلکه به خاطر حذف عمل تبدیل ابتدا از دیجیتال به آنالوگ و سپس از آنالوگ به دیجیتال که موجب ایجاد نویز و از دست رفتن بخشی از اطلاعات می گردد کیفیت و شفافیت تصویر مانیتور ال سی دی افزایش یافته و به گفته برخی کمی موجب افزایش سرعت نمایش اطلاعات تصویر بروی صفحه مانیتور می گردد.
خوب اگر کارت گرافیک شما DVI را ساپورت می کند طبیعتا خرید مانیتور ال سی دی که DVI را ساپورت کند کاملا معقول است و موجب افزایش کیفیت تصویر می گردد.
در مورد اندازه مانیتور 15 یا 17 اینچ این مسئله کاملا به نیاز شخصی شما برمی گرده و لی من باشم کمتر از 17 بر نمی دارم حتی اگر دقت کنید دوستان در همین فروم به فکر تهیه مانیتورهای 19 هستند و اصلا فکر 17 رو از سر بیرون کرده اند.
امروز مولتی مدیا جزئی لاینفک از دنیای کامپیوتر شده و طبیعتا یک صفحه نمایش بزرگتر با کیفیت بیشتر لذت استفاده از سیستم شما را دو چندان می کند.
عزیز من هنوز ال سی دی نگرفتم دلیلش رو هم توی پستهای قبلی خدمتتون گفتم :
به نظر من خرید یه مانیتور یه سرمایه گذاری بلند مدته و بسیار مهم چون رو سلامت چشمهای شما هم تاثیر می گذاره تمام سعی من اینه که کمتر از SDM-HS75P نگیرم اگر بتونم پولش رو جور کنم که سعی می کنم 19 اینچ از سونی بر دارم
عزیز مانیتورهای farasoo کیفیت جالبی ندارن از همه بدتر طبق صحبتهایی که دوستان تو این تاپیک کردن گویا حتی اگر بیشتر از ده تا پیکسل سوخته هم مانیتورتون داشته باشه از نظر فراسو این موضوع نرماله و تعویض نداره
با ماکزیمم 350 تومان یه مقدار حق انتخابتون محدود می شه همین LG1740P گزینه بدی نیست اگر سامسونگ توی این رنج قیمتی مانیتوری با این مشخصات نداشته باشه که فکر نمی کنم به این قیمت چیزی باشه.
RESPONSE TIME در مورد بازی مشخصه ای تاثیر گذار است که هر چه مقدارش کمتر باشه بهتره برای اطلاعات بیشتر به همون لینکی که براتون گذاشتم مراجعه کنید
و نکته آخر درمورد فروش مانیتور فعلی تون هم می تونید برای گرفتن قیمت و فروش اون رو توی بخش بازارچه بذارین
هم می تونین مستقیما به حضرت بحرینی مراجعه کنید
حضرت اشتهای سیری ناپذیری نسبت به مانیتور لامپی دارن:D
پاتوقش هم اینجاست: http://my.blackmice.com//forumdisplay.php?f=51
طبق معمول مخلصیم
با سلام !
اول از توضیحات خوب و کاملتون و همچنین وقتی که گذاشتید برای جواب دادن بسیار ممنونم!
حالا تا حدودی فهمیدم که با این پول دنبال چه مانیتوری بگردم!
پس dvi یه پورت دیجیتال حساب میشه دیگه! که فرق مانیتور دیجیتال و انالوگ در بودن و نبودن این پورت در اونهاست!
درست گفتم؟
من انتخابم روی 17 هست! بی خیال 15 شدم! اول هم روی سامسونگ نظرم هست! فقط یه زحمتی داشتم
می خواستم بدونم سامسونگ مانیتور 17 دیجیتالش یعنی با dvi که 8 میلی باشه چی داره؟ چه مدل هایی داره!
فقط مدلشون رو بگی کافیه!
در مورد این پیکسل مرده من وقتی می خوام بخرم وقتی برام روشنش کرد! تو همون صفحه دستکاپ معلوم میشه
یا باید کار خاصی انجام بدم! اون نرم افزار رو د یدم اما در زمان تست که نمیشه ازش اونجا استفاده کرد گفتم راه دیگش چیه؟
یه مورد دیگه اینکه مانیتورهای ال جی رو دیدم! تنها یه مدل dvi دار 8 میلی 17 اینچ داشت که همون 740 بود
اما 4-5 مدل 17 داشت که به جز این اونا dvi نداشتن و 8 میلی بودن اما قیافشون فرق میکرد؟
در ضمن قیمتشون تفاوت کمی میکرد! فکر کنم ارزش رو داره دنبال dvi دار باشم ؟
بازم ممنون

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از sunnyboy :

مرسی از توجه شما ....
مبارک باشه !
بی زحمت قیمت خریدت رو به ما بده! شاید همسایه شدیم!:D

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از kiuna :
مبارک باشه !
بی زحمت قیمت خریدت رو به ما بده! شاید همسایه شدیم!:D
مرسی عزیز
من اول زنگ زدم مادیران آدرس یکی از نمایندگی های فروششو گرفتم . تو پاساژ ایران ( پایین تر از میدان ولیعصر ) و قیمتی که اونجا بهم داد نسبت به جاهای دیگه پایین تر بود و مطمئن تر ...
1740 رو 333 گرفتم

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از sunnyboy :
مرسی عزیز
من اول زنگ زدم مادیران آدرس یکی از نمایندگی های فروششو گرفتم . تو پاساژ ایران ( پایین تر از میدان ولیعصر ) و قیمتی که اونجا بهم داد نسبت به جاهای دیگه پایین تر بود و مطمئن تر ...
1740 رو 333 گرفتم

چه قیمت خوبی!!!
فکر کردم کمتر از 350 نباشه!!!!
شمارش رو به من میدی! در ضمن برای پیکسل سوخته تست میکنه یا نه ؟

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از kiuna :
چه قیمت خوبی!!!
فکر کردم کمتر از 350 نباشه!!!!
شمارش رو به من میدی! در ضمن برای پیکسل سوخته تست میکنه یا نه ؟
88806553 پاساژ ایران - طبقه همکف - شماره A31
در مورد پیکسل سوخته هم یه سری استانداردهایی در سطح جهانی وضع شده که تا او حد برای هر برند گارانتی پذیرفته نمیشه .. مثلا برای ال جی 17 اینچ تا تعداد 4 پیکسل مرده گارانتی قبول نمیکه و یا برای acer تا 16 پیکسل .. اگه میخوای مطمئن شی با خودشون درمیون بزار ببین چی میگن ...

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
ببین من فقط اینو میخوام بدونم مثلا بین ضریب کنتراست 800:1 یا 700:1 تفاوت فاحشی هست ؟

یا بین 16.2 میلیون رنگ و 16.8
یا وجود DVI چه مزیتی داره ؟

اگه این سه تا فاکتور خیلی مهم نباشن احتمالا

SAMSUNG 913N یا LG L1950SQ رو میگیرم با بقیه پول عید میرم دبی
173.gif
فكر كنم اين رايان صبا فهميده كه مي خواي
913N
رو بخري قيمتاشو زده!؛ قيمت قبلي ها هم يه مقدار كم شده
تومن444000 براي اين مدل 19 اينچ سامسونگ
http://www.rayansaba.com/Products/index.asp
به نظر من ارزش خريد رو داره
من احتمال زياد به جاي 713 اينو مي گيرم