• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kiuna :
شما بزرگواری من اغراق نکردم! به نظر من شما استادی! شما هم نسبت به من خیلی لطف داری!
دوست من مادایران در سایتش این مدلها 12 هست در کاتالوگ 8 هست! هر چند فرقی نمیکنه اما من شک دارم!
چطوری می تونم قبل از خرید از صحت این مورد مطمئن بشم؟ راهی هست؟
من نمی دونم این شرکتها برای سود خودشون می خوان هر جور شده به مردم ضرر بزنن پیش خودشون نمیگن بابا بنده خدا 300-400 داره پول میده! مفت که برنمیداره! حق داره که جنس سالم تحویل بگیره!
به نکته ای در صحبتهای شما در مورد مانیتورهای view sinic نمی دونم اسپلش رو درست نوشتم یا نه دیدم که گفته بودید مانیتورهای خوبیه و در مورد پیکسل سوخته در کلاس 1 هست! می خواستم نظرتون رو در مورد خرید اون مارک بدونم و اینکه در مورد نمایندگی فروش و یا سایت شرکت سازنده اطلاعی دارید برای دیدن مدلها!
و باید بگم باز برای راهنمایی که کردید ممنونم
نظر لطف شماست
نه بابا این حرفها نیست به خدا تعارف نمی کنم خوندن چهارتا نکته راجع به طرز کار یه وسیله یا مشخصات فنی اش و بعد بازگو کردنش که هنر نمیشه
قربونت این سایت برای دیدن مشخصات محصولات viewsonic
http://www.viewsonic.com/products/desktopdisplays/lcddisplays
برای تماس راجع به قیمت وشرایط فروشviewsonic به این لینک که محمد عزیز تو همین تاپیک گذاشته مراجعه کن
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=554455&postcount=474
قربونت حکایت RESPONSE TIME تازه از این هم پیچیده تر می شه اگر بدونی که حتی سازنده ها از کلک هایی در اندازه گیری استفاده می کنند که مثلا یه مانیتور 25ms رو 16ms معرفی می کنه
عزیز من واقعا نمی دونم در مورد محصولات ال جی چی بگم برای من همون مسئله که تا 4 پیکسل سوخته رو تعویض نمی کنه کفایت می کنه تا ازش نخرم
و خوب در مورد اینکه کاتالوگ یه چیزی می گه و برچسب کارتن و... چیز دیگه
فقط می تونم بگم که مسلما 1740p در ابتدا با r-t 12ms به بازار عرضه شده و حتی اگر حالا 8ms هم داشته باشه کماکان می تونه اونی که شما دیدین 12 باشه و بالعکس
طبق معمول مخلصیم

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از Bluepyramid :
نظر لطف شماست
نه بابا این حرفها نیست به خدا تعارف نمی کنم خوندن چهارتا نکته راجع به طرز کار یه وسیله یا مشخصات فنی اش و بعد بازگو کردنش که هنر نمیشه
قربونت این سایت برای دیدن مشخصات محصولات viewsonic
http://www.viewsonic.com/products/desktopdisplays/lcddisplays
برای تماس راجع به قیمت وشرایط فروشviewsonic به این لینک که محمد عزیز تو همین تاپیک گذاشته مراجعه کن
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=554455&postcount=474
قربونت حکایت RESPONSE TIME تازه از این هم پیچیده تر می شه اگر بدونی که حتی سازنده ها از کلک هایی در اندازه گیری استفاده می کنند که مثلا یه مانیتور 25ms رو 16ms معرفی می کنه
عزیز من واقعا نمی دونم در مورد محصولات ال جی چی بگم برای من همون مسئله که تا 4 پیکسل سوخته رو تعویض نمی کنه کفایت می کنه تا ازش نخرم
و خوب در مورد اینکه کاتالوگ یه چیزی می گه و برچسب کارتن و... چیز دیگه
فقط می تونم بگم که مسلما 1740p در ابتدا با r-t 12ms به بازار عرضه شده و حتی اگر حالا 8ms هم داشته باشه کماکان می تونه اونی که شما دیدین 12 باشه و بالعکس
خوب من توی نت برنامه هایی برای تست R-T دیدم ولی وقتی اونها رو دانلود کردم کارنکردن اگر بتونم چیز بدرد بخوری پیدا کنم حتما اینجا هم می ذارم
طبق معمول مخلصیم
شما شکست نفسی می کنید! شما باید جای من بودید تا دقیقا متوجه وضعیت من می شدید فرض هیچی در مورد مانیتور نمیدونی ! بعد بری یه چیزی بخری کلی پول بدی بعد یه عمر پشیمونی و دستت به هیچ جا بند نباشه!
در مورد مانیتورهای یوو سونیک هم واقعا شرمنده کردید! چون نخوندن صفخه های قبلی زحمت پیدا کردن مشخصات رو به گردن شما انداخت! من سایت رو دیدم و همین طور در مورد گفته دوست خوبمون که گفته بودن بهترین مانیتور سال از نظر تامز شده و همین طور بالاتر از سامسونگ! از این مارک خیلی خوشم اومد! یه چیزی که هست میدونی مثل ماد ایران قایم موشک بازی نداره! منظورم قضیه 8و 12 میلی هست!
فقط یه موردی شما در مورد این مارک نظری ندارید! البته شاید سوالم بیجا باشه چون احتمالا شما با این مانیتورها کارنکردید و گرنه که خودتون بیان می کردید در کل من می خوام قبل از اینکه مدلی رو بخرم از راهنمایی شما استفاده کنم و زحمتتون بدم و در عوض هر وقت که به مانیتور نگاه میکنم به جان شما دعا کنم!
ممنون

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من کل صفحات تاپیک رو خوندم!
الان چشمام اینطوریه:wacko:

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
اول ار همه متاسفم که تاپیک جدید زدم . تاپیک برای مانیتورهای LCD بود ولی میخواستم از کسانی که lcd های سپید فام 1740 یا سیه فام دارند یه سوالی بکنم و مشکلمو درمیان بزارم ببینم بقیه هم همین مشکل و دارند ؟! :)
من یه مانیتور سپیدفام 1740 خریدم که تصویر در رزولوشن 1280 عالیه ولی در رزولوشن 1024 در 768 نوشته ها خوب نمایش داده نمیشوند ( نوشته ها بصورت anti-aliased هستند یعنی یه هاله دور نوشته ها وجود داره که به مرور باعث خستگی چشم موقع خواندن نوشته روی اینترنت میشه )

حالا میخواستم بدونم دوستانی که این lcd ها رو دارند به همین شکله یا مشکل از کامپیوتر منه یا شایدم مشکل از خودم و چشام باشه ...

به هر کی میگم میگه بزار رو 1280 . آخه بابا 1280 به درد یه طراح وب که نمیخوره بدشم انقدر ریزه که چشم درمیاد .. :(

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
دقیقا مرتبط با رزولوشن هست و به نوع ال سی دی ربطی نداره. (مگر ال سی دی ها جدید، مثلا UXGA TFT Active Matrix هایی که روی بعضی از لپتاپهای جدید هستند و در اندازه ۱۵ اینچ میتونند رزولوشن 1600*1200 ارائه بدن. که چون اندازه پیکسلها و فاصلشون نسبت به ال سی دی های معمول کمتره در رزولوشنهای پایینتر هم تصویر بهتری دارند.) برای ال سی‌دی‌های ۱۷ اینچ رزولوشن مناسب 1280*1024 هست. در رزولوشنهای پایینتر تصویر به همون شکلی که فرمودید درمیاد. اندازه تصویر هم به نظر من مناسبه در این رزولوشن. این رزولوشن از نظر شما چه منافاتی با طراحی وب داره؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
با سلام
جناب Bluepyramid

من به نمایندگی view sionic زنگ ردم و گفتن که که مدلهای
vx910
vp912f
va915
رو دارن که مدلهای دوم و سوم رو در سایت ندیدم! در ضمن قیمت اولی رو 380 گفت و دومی و سومی رو هم
گفت همون حول و حوش:blink: ! من مشخصات اولی رو دیدم اما به نظرم خوب نبود چون 16 میلی بود !
البته همه مدلها 19 هستند! فقط هم همین مدلها رو دارن !
البته به جناب محمد هم گفتم که راهنمایی کنه! تا بتونم تصمیم بگیرم!
در ضمن یه سوال دیگه داشتم اینکه کنتراست تصویر خوب چنده! یعنی این مانیتورها روی 5001 و6001 بود!
می خواستم بدونم با این اعداد کنتراست چطوریه؟
ممنون

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از Parham.G :
دقیقا مرتبط با رزولوشن هست و به نوع ال سی دی ربطی نداره. (مگر ال سی دی ها جدید، مثلا UXGA TFT Active Matrix هایی که روی بعضی از لپتاپهای جدید هستند و در اندازه ۱۵ اینچ میتونند رزولوشن 1600*1200 ارائه بدن. که چون اندازه پیکسلها و فاصلشون نسبت به ال سی دی های معمول کمتره در رزولوشنهای پایینتر هم تصویر بهتری دارند.) برای ال سی‌دی‌های ۱۷ اینچ رزولوشن مناسب 1280*1024 هست. در رزولوشنهای پایینتر تصویر به همون شکلی که فرمودید درمیاد. اندازه تصویر هم به نظر من مناسبه در این رزولوشن. این رزولوشن از نظر شما چه منافاتی با طراحی وب داره؟
عجب ... والا معمولا یه طراح وب سایتشو یا روی 800 در 600 و یا 1024 در 768 طرحی میکنه . خیلی از سایتهای استاندارد روی وب هم بر مبنای همین رزولوشن های استاندارد طراحی شده اند که شما وقتی با رزولوشن های دیگه مثل 1280 اون سایت رو مشاهده میکنی فضای خالی اطراف سایت و حتما دیدی ..
خوب حالا اشکال نداره توی همین رزولوشن کار میکنم ولی مشکل دیگه ای هم که این رزولوشن داره اینه که در رنج مقیاس 800 در 600 یا 1024 در 768 نیست .. مثلا توی 1280 عکسی که با دوربین دیجیتالم انداختمو وقتی بصورت full screen میبینم یه فضای خالی هم بالا و پایین عکس وجود داره و کل مانیتورو نمیگیره در صورتی که وقتی عکسو با 1024 میبینم بیشتر لذت میبرم ....!!!!!
البته اینم بگم 1280 شاید برای کسانی که کارهای گرافیکی یا ادیت فیلم میکنند خیلی خوب باشه و بیشتر به کارشون میاد ...

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
به نظر من شما یه مقدار به این موضوع حساس شدی ، مطمن باش استاندارد طراحی وب الان همین 1280 هست ، من با اینکه مانیتور قدیمی دارم اما رزولوشن 1280 و 60 هرتز تنظیمش کردم که پدر چشم رو در میاره!

الان هرکسی رو که ببینی میدونه رزولوشن چیه و همه گذاشتن رو 1280 تا اونجا که من دیدم !

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Bluepyramid :
رو سونی راحت سوییچ شد و مشکلی نبود

استاد ماشاله مطالعت و روش تحقیقت بسیار عالیه !

دمت گرم میتونی چند مدل مانیتور 19 اینچ 8 میلی DVI دار به من معرفی کنی ؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
خب من قیمت مدلهای دیگه رو هم گرفتم اما به من گفت که اینا قیمت همکار هست:( هی گفت چندتا می خوای
من هم گفتم یکدونه:f34r: نتیجه اینکه گفت باید از نمایندگی بخری و 18 میاد روش:( اما گفت 2 سال گارانتی داره
و موقع فروش تست می کنیم که پیگسل مرده نداشته باشه و در ضمن تا یه ماه مشکلی داشته باشه تعویض می کنند:) با توجه به اینکه شما هیچ مانیتور lcd ی رو نمی تونید با سایز 19 زیر 400 پیدا کنید فکر کنم خوب باشه!
در ضمن قیمت مدل 191b رو گفت 459 و 912 رو 359 ! و مدل 910 رو 380!
البته اینا قیمت همکار بود! حالا منتظرم استاد هستم تا نظرشون رو بگن! در ضمن من میگم اگر اینها تائید شد چند نفری بریم بخریم قیمت همکار بگیریم یا خداقل تخفیف درست بگیریم:f34r:

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
ok . آخر رو همین 1280 کار میکنم . باید عادت کرد . گفتم شاید مشکل از جای دیگه باشه ....

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از kiuna :
خب من قیمت مدلهای دیگه رو هم گرفتم اما به من گفت که اینا قیمت همکار هست:( هی گفت چندتا می خوای
من هم گفتم یکدونه:f34r: نتیجه اینکه گفت باید از نمایندگی بخری و 18 میاد روش:( اما گفت 2 سال گارانتی داره
و موقع فروش تست می کنیم که پیگسل مرده نداشته باشه و در ضمن تا یه ماه مشکلی داشته باشه تعویض می کنند:) با توجه به اینکه شما هیچ مانیتور lcd ی رو نمی تونید با سایز 19 زیر 400 پیدا کنید فکر کنم خوب باشه!
در ضمن قیمت مدل 191b رو گفت 459 و 912 رو 359 ! و مدل 910 رو 380!
البته اینا قیمت همکار بود! حالا منتظرم استاد هستم تا نظرشون رو بگن! در ضمن من میگم اگر اینها تائید شد چند نفری بریم بخریم قیمت همکار بگیریم یا خداقل تخفیف درست بگیریم:f34r:

منظور شما از 191b مانیتور ViewSonic VP191b هست ؟ از کجا قیمت کردی ؟ گارانتی پیکسل سوختش چطوریا بود ؟

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Bluepyramid :
کنتراست و برایتنس در کیفیت مانیتورهای ال سی دی بی تاثیر نیست
حتما خیلی خیلی بهتر از من مید ونی که چقدر از کیفیت مانیتورهای سونی نسبت به سایر مدلها مثل ال جی تعریف می شه اگر دقت کنی می بینی که کنتراست و برایتنس مانیتورهای سونی به طرز قابل توجهی از مدلهای مشابه ال جی بالاتره (این رو تو یک سایت خارجی خوندم که این دو پارامتر تاثیر گذارن) ولی اینکه بین 800:1 با 700:1 چقدر تفاوت و جود داره واقعا نمی دونم چی بگم
در مورد 16.2 و یا 16.7 میلیون رنگ تو اینترنت سرچ کردم این ماحصل قضیه:
در مانیتورهای ال سی دی اساس تولید رنگ با مانیتورهای CRT فرق می کنه و در واقع اگر عملکرد طبیعیشون تنها ملاک قرار بگیره کیفیت بسیاری مزخرفی دارن و بخصوص نمونه های ارزونتر از ماتریسهایی استفاده می کنند که در واقع بیشتر از 262000 رنگ نمی تونن ایجاد کنن!
برای بهبود کیفیت تصویر و شبیه سازی تولید رنگ مشابه مانیتورهای CRTتا حد قابل قبول از مکانیزیمهای مثل FRC (برای اطلاعات بیشتر به لینک مراجعه کن)استفاده می شه که اونها کیفیت رو افزایش می دن
خوب حالا مشکل اینه که اگر یه مانیتوری برات زده باشه 16.2 میلیون رنگ یعنی ماتریسش 18 بیته و به اصطلاح چیز مالی نیست.
(همینجا بگم که ازدیدن این مقاله جا خوردم چون سونیSDM-HS75P هم تا اونجا که یادمه 16.2 میلیون رنگه×!)
وبعد از اون اینکه نوشته اگر بزنه 16.7 میلیون رنگ هم تازه دلیل بر هیچی نمی شه! چون سازنده ها یی که از ماتریس 18 بیتی استفاده کنند و بازهم با وقاحت تمام اون رو 16.7 میلیون رنگ معرفی کنن کم نیستند.

در مورد DVI فقط می تونم بهت اطمینان بدم که تاثیر داره و با DVI کیفیت بهتری خواهی داشت الان دیگه کم کم همه کارتها از این ویژگی پشتیبانی می کنن
با توجه به اینکه از مانیتور ی که می خری مدت زمان نسبتا طولانی استفاده می کنی و از اونجا که هرچی می گذره این استاندارد بیشتر رایج می شه و کارتهای بیشتری ازش پشتیبانی می کنن فکر می کنم ارزشش رو داشته باشه
نتیجه گیری نهایی: یه مانیتور بگیر که حتما DVI داشته باشه. به اعداد و ارقام سایتهای سازنده خیلی نمی تونی اعتماد کنی/ برای اینکه بتونی راجع به کیفیبت یه مانیتور تصمیم بگیری فقط یه راه است خوندن REVIEW توی نت
http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/lcd-guide_11.html
طبق معمول مخلصیم

خیلی ممنون ، شرمنده اینو الان دیدم ، و الا تشکر رو همون موقع سرازیر میکردم
17.gif

پس استاد ریش و قیچی دست خودت ، ماشاله اطلاعاتت خوبه ، لطفی کن و خودت یه مانیتور 19 با مشخصات مورد پسند خودت تا سقف 600 دیگه بترکه 700 بهم معرفی کن...

قربانت

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از saeed_violinist :
منظور شما از 191b مانیتور ViewSonic VP191b هست ؟ از کجا قیمت کردی ؟ گارانتی پیکسل سوختش چطوریا بود ؟
اقا سعید همانطور که گفتم از شرکت اوا قیمت گرفتم که گفتن نمایندگیش هست ! البته بعدش رفتم نمایندگی شو توی پایتخت که فقط 910 و 915 رو داشت که اولی 380 و دومی 400 بود و اون مدل دیگه رو که من روش تاکید داشتم
نداشت! گارانتیشم گفت که خودمون تست می کنیم قبل اینکه تحویل بدیم! یعنی در هر حالت بدون پیکسل مرده میدن! در ضمن همون vp191 b که شما گفتی! گارانتیشم 2 سال

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343

سعید جان ماشا.. شما که بودجه تون خوبه! پس به غیر سونی به چیزی فکر نکنید! واقعا عالیه! من اگر پولم میرسید بدون شک میگرفتم

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343

سعید جان ماشا.. شما که بودجه تون خوبه! پس به غیر سونی به چیزی فکر نکنید! واقعا عالیه! من اگر پولم میرسید بدون شک میگرفتم
در ضمن قیمت ال سی دی های سونی 19 از 535000 شورع میشه تا 99000 تومن

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من امروز رفتم پایتخت تا از نزدیک مانیتور ها رو ببینم! نمایشگاه الی جی یا همون ماد ایران اونجا بود که من تصویر همه مدل هاش رو دیدم! همه مدل ها روشن بود به نظر من تنها مدل خوب 17 اینچش 1740 بود که شفاقیت تصویر خوبی داشت! بقیه هم که اصلا روشون حساب نکنید ! قیمتها اینطوری بود این قیمتهای خود ماد ایران بود
1741=366 تومن
1720=336 تومن
1940= 550 تومن

اخری 19 اینچه! با مسولش صحبت کردم که گفت برای 17 اینچ بالای 4 تا گارانتی میشه و اما قیمتشون خیلی رقابتی نبود! اخه 19 اینچ ال جی 550 تومن! حتی گرونتر از 19 سونی!:blink:
البته سامسونگ رو خیلی کم داشتن! اما دو تا مدلش رو که قبلا نشون کرده بودم رو قیمت گرفتم! یکی 713n که
300 تومن و یکی 913n که 400 تومن!
البته من اگر بتونم از بین ویوو سونیک ها انتخاب میکنم اما یه مشکلی هست که ربطی به پول نداره! باید اون رو حل کنم

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از kiuna :
اقا سعید همانطور که گفتم از شرکت اوا قیمت گرفتم که گفتن نمایندگیش هست ! البته بعدش رفتم نمایندگی شو توی پایتخت که فقط 910 و 915 رو داشت که اولی 380 و دومی 400 بود و اون مدل دیگه رو که من روش تاکید داشتم
نداشت! گارانتیشم گفت که خودمون تست می کنیم قبل اینکه تحویل بدیم! یعنی در هر حالت بدون پیکسل مرده میدن! در ضمن همون vp191 b که شما گفتی! گارانتیشم 2 سال

:D

مرسی

میتونی شماره تلفن این شرکت رو که vp191b با گارانتی بدون پیکسل سوخته میده به من بدی ؟ نفهمیدم آخرش اسم شرکت چی بود ؟؟

راستی این مدلهای سونی که میگی از 535 شروع میشه 8 میلی ثانیه هم داره ؟ میتونی اسم مدلش رو به من بگی ؟ بدبختانه تو شهر ما جز چند مدل LG و SAMSUNG بالا 25 میلی ثانیه مانیتور 19 وجود نداره !!!

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
راستی سامسونگ 913TM چیز خوبیه ! تو بازار بود ؟

عجب چیزیه این SAMSUNG 214T !!! تو بازار هست ؟ نخیر یه سر باید بیام تهران.....

بالا