• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
به نقل از sunnyboy :
اول ار همه متاسفم که تاپیک جدید زدم . تاپیک برای مانیتورهای LCD بود ولی میخواستم از کسانی که lcd های سپید فام 1740 یا سیه فام دارند یه سوالی بکنم و مشکلمو درمیان بزارم ببینم بقیه هم همین مشکل و دارند ؟! :)
من یه مانیتور سپیدفام 1740 خریدم که تصویر در رزولوشن 1280 عالیه ولی در رزولوشن 1024 در 768 نوشته ها خوب نمایش داده نمیشوند ( نوشته ها بصورت anti-aliased هستند یعنی یه هاله دور نوشته ها وجود داره که به مرور باعث خستگی چشم موقع خواندن نوشته روی اینترنت میشه )

حالا میخواستم بدونم دوستانی که این lcd ها رو دارند به همین شکله یا مشکل از کامپیوتر منه یا شایدم مشکل از خودم و چشام باشه ...

به هر کی میگم میگه بزار رو 1280 . آخه بابا 1280 به درد یه طراح وب که نمیخوره بدشم انقدر ریزه که چشم درمیاد .. :(
آيا
Clear Type
فعال هست؟
اگه نه از اينجا فعال كن:؛
Display properties/appearance/effects/standard--->Clear type
اگه فعال نشده باشه با اجراي دستور بالا معجزه مي كنه!؛ البته براي متن

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از davood3d :
آيا
Clear Type
فعال هست؟
اگه نه از اينجا فعال كن:؛
Display properties/appearance/effects/standard--->Clear type
اگه فعال نشده باشه با اجراي دستور بالا معجزه مي كنه!؛ البته براي متن
بدترش کرد .. وقتی رو clear type گذاشتم نوشته ها خیلی مات تر شدن . normal بهتره ...

البته الان دیگه کم کم دارم به 1280 عادت میکنم ..

مرسی از توجهت .

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
یه برنامه توپ هم هست مخصوص همین کار و LCD دار ها:

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kiuna :
با سلام
جناب Bluepyramid

من به نمایندگی view sionic زنگ ردم و گفتن که که مدلهای
vx910
vp912f
va915
رو دارن که مدلهای دوم و سوم رو در سایت ندیدم! در ضمن قیمت اولی رو 380 گفت و دومی و سومی رو هم
گفت همون حول و حوش:blink: ! من مشخصات اولی رو دیدم اما به نظرم خوب نبود چون 16 میلی بود !
البته همه مدلها 19 هستند! فقط هم همین مدلها رو دارن !
البته به جناب محمد هم گفتم که راهنمایی کنه! تا بتونم تصمیم بگیرم!
در ضمن یه سوال دیگه داشتم اینکه کنتراست تصویر خوب چنده! یعنی این مانیتورها روی 5001 و6001 بود!
می خواستم بدونم با این اعداد کنتراست چطوریه؟
ممنون
سلام
عزیز اگر بخوایم یه تعریف کاملا عامیانه و مختصر از نسبت کنتراست داشته باشیم می شه اینجور گفت
Contrast Ratio یا نسبت کنتراست عبارت است از نسبت روشنترین تصویر به تاریکترین تصویری که یک نمایشگر می تواند ایجاد کند همین تعریف رو با کمی تغییر می توان به این صورت هم بیان کرد که نسبت روشنترین نقطه به تاریکترین نقطه در یک تصویر را نسبت کنتراست آن تصویر گویند
قربونت یه کلا م وقتت رو نگیرم هرچه این نسبت بیشتر باشه وضوح تصویر هم خوب بهتر میشه
اگر یه نگاهی به مشخصات مانیتورها بندازین می بینین که حتی کنتراست 800:1 و یا بالاتر هم داریم
500:1 و 600:1 رنج قابل قبول بازار رو تشکیل می دهند
رنج پائین هم که متعلق به مانیتورهای نسل قبل به خصوص ال جی است که خوب یه نگاهی خودتون به سایت مادیران انداختید
عزیز منهم آشنایی خاصی نسبت به viewsonic ندارم باصحبتهایی که توی این تاپیک شد دارم یه سری review ازش می خونم و همچنین حتما از دوستان و همکاران سابق یه پرس و جویی راجع بهش خواهم کرد
تا اینجا دومدل vp191b و همچنین vp930 بنظر خیلی مناسب هستند و خلاصه خیلی راجع بهشون به به و چه چه می شه
طبق معمول مخلصیم

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از saeed_violinist :
استاد ماشاله مطالعت و روش تحقیقت بسیار عالیه !

دمت گرم میتونی چند مدل مانیتور 19 اینچ 8 میلی DVI دار به من معرفی کنی ؟

خیلی ممنون ، شرمنده اینو الان دیدم ، و الا تشکر رو همون موقع سرازیر میکردم

پس استاد ریش و قیچی دست خودت ، ماشاله اطلاعاتت خوبه ، لطفی کن و خودت یه مانیتور 19 با مشخصات مورد پسند خودت تا سقف 600 دیگه بترکه 700 بهم معرفی کن...

قربانت

سعید جان استاد شمایی من که خیلی از نوشته های شما استفاده می کنم
عزیز حقیقتش منهم وسوسه شدم که یه 19 پیدا کنم حالا بماند که تو بودجه هنوز لنگم!
اگر شما افتخار بدی به اتفاق همفکری کنیم و یه مدل مناسب پیدا کنیم
طبق معمول مخلصیم

Blue_man

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم می خواستم یک lcd 17 یا 19 اینچ بخرم به نظر من هم مدل viewsonic vp191b چیز خوبی امد اگر کسی اطلاعات بیشتری از این مدل دارد لطف کند ما را هم مطلع کند
ضمنا این محصولات viewsonic را کجای تهران می توان دید؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از saeed_violinist :
:D

مرسی

میتونی شماره تلفن این شرکت رو که vp191b با گارانتی بدون پیکسل سوخته میده به من بدی ؟ نفهمیدم آخرش اسم شرکت چی بود ؟؟

راستی این مدلهای سونی که میگی از 535 شروع میشه 8 میلی ثانیه هم داره ؟ میتونی اسم مدلش رو به من بگی ؟ بدبختانه تو شهر ما جز چند مدل LG و SAMSUNG بالا 25 میلی ثانیه مانیتور 19 وجود نداره !!!
سعید جان
اسم شرکت اوا هست و شمارشم اینه 88770921 میتونی هر چی خواستی ازش بپرسی
اتفاقا امروز از نزدیک دیدم و کاتالوگش رو گرفتم
ببین این مدل ها 8 میلی هستن
sdm-hs75p
sdm-hx75
بقیه 16 و 12 هستن

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از Blue_man :
من هم می خواستم یک lcd 17 یا 19 اینچ بخرم به نظر من هم مدل viewsonic vp191b چیز خوبی امد اگر کسی اطلاعات بیشتری از این مدل دارد لطف کند ما را هم مطلع کند
ضمنا این محصولات viewsonic را کجای تهران می توان دید؟
این محصولشون فکر کنم برای مصرف کننده بین 450 تا 480 در بیاد چون به من قیمت همکار رو گفت؟
به خودشون زنگ بزنید نمایندگی هاشون رو بپرسید من پایتخت طبقه دوم دیدم یه مغازه هم بیشتر نبود

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به فکر افتادم از مانیتورهای ال سی دی که ممکنه مورد انتخاب دوستان قرار بگیره از میان دهها ریویو بهترین رو انتخاب کنم و اینجا بذارم اول می خواستم هر ریویو رو به صورت کامل ترجمه کنم اما خیلی زود منصرف شدم
ماشالله یکی دوتا مدل که نیست اینجوری عمر نوح می خواد صبر ایوب و البته یه عالمه انگشت اضافی برای تایپ کردن
واز طرفی گاهی میتوان معنای یک پاراگراف را در یک عبارت خلاصه کرد. بهر حال در این حالت در واقع مطالبی از یک مقاله وریویو گلچین شده است.
خوب این هم اولیش
Sony SDM-HS75P/S
اگر از ظاهر براق یه تلویزیون پلاسما خوشتون میاد پس مانیتورهای سونی سری Xbrite دقیقا همون چیزی است که دنبالش هستید.
سونی Sony SDM-HS75P/S با سایز 17 اینچ رنگهایی فوق العاده درخشان و با کیفیت بالا ایجاد می کند
اگر آن را در جایی دور از منابع نور با شدت بالا و درخشان (مانند نور لامپ اتاق یا نور پنجره ) قرار دهید کیفیت فوق العاده مطلوبی را برای entertainment در اختیارتان خواهد گذاشت.
سونی پنل ال سی دی را بالایه ای پوشانده است که به ان ظاهری براق مشابه تلویزیونهای پلاسما می دهد
نتیجه رنگهایی بسیار زنده و پرطراوت است اما این لایه ممکن است که موجب تشعشع و درخشندگی ناخوشایندی ناشی از انعکاس نور از سایر منابع (مانند نور لامپ سقفی و یا نور شدید از پنجره ) شود.
در شرایط نوری مناسب در محیط سونی Sony SDM-HS75P/S براق شما با ریسپانس تایم سریع 8ms تقریبا هر چیزی راز از فایل ورد و صفحات وب تا DVD و بازیهای 3D با کیفیت تحسین برانگیزی نمایش می دهد
اما آنان که نسبت به کیفیت تصویر وسواس دارند مانند عکاسان دیجیتال و یا گرافیستها که نسبت به تابش و تلالو سوژه حساسیت دارند بهتر است این خصوصیات را جای دیگری جستجو کنند.
در مانیتور Sony SDM-HS75P/S کناره های قاب تصویر تا پائین امتداد میابد.و با پایه عقبی تقریبا به نوعی سه پایه نقاشی شبیه است.
اگر چه این طرح (سه پایه - نقاشی) بسیار جذاب و زیباست ولی چندان قابل تنظیم نیست شما در تنظیم ارتفاع (height)
محدودیت داریدو در ضمن نمی توانید صفحه را (rotate) بگردانید
هرچند که نظرات منفی در مورد انعکاس نور از منابع دیگر را بروی صفحه ال سی دی در این مقاله منعکس کردیم اما نمیتوانیم منکر شویم که سونی Sony SDM-HS75P/S یک نمایشگر با کیفیت و پرفرمنس بالاست. در واقع در مجموعه آزمایشات ما از مانیتورهای ال سی دی در این سایز فقط SyncMaster 173P سامسونگ عملکرد بهتری را ارائه کرده است(فاصله بسیار نزدیک است)
واگر فاکتور برایتنس (brightness) را مقایسه کنیم Sony SDM-HS75P/S با اختلافی بسیار زیاد حتی سامسونگ را پشت سر می گذارد.
متن تقریبا در همه جا بسیار خواناست اما کمی در خواندن کاراکترهای سفید رنگ بروی زمینه سیاه مشکل داشتیم
دلیل آنهم درخشندگی صفحه به علت انعکاس نور لامپ بروی صفحه مانیتور بود.
همچنین این تابش نور از سطح صفحه کمی به هنگام خواندن متنها در حالت سیاه و سفید کمی ایجاد مشکل میکرد
کیفیت و کارایی ایجاد رنگ بالاتر از حد متوسط است سونی Sony SDM-HS75P/S سه رنگ اصلی را بسیار عالی ترکیب می کند و در حالت grayscale تنها اثری محو از رنگ آبی و سبز را شاهد هستیم اگر چه چنین مشکلاتی تقریبا در مانیتورهای ال سی دی عمومیت دارند و نسبتا اثر آنها کم است.
علاوه برا تنظیمات مربوط به کنتراست و برایتنس Sony SDM-HS75P/S امکان کنترل backlight را نیز فراهم می کند
ویژگی که موجب خشنودی حرفه ای های کار ویدئو و تصویر خواهد شد.
بعلت تفاوت در کارکرد مانیتورهای ال سی دی با مانیتورهای CRT کنترل های برایتنس و یا کنتراست در واقع مقادیر مربوطه را بصورت مستقیم تغییر نمی دهند یعنی کنترل برایتنس واقعا روشنایی صفحه را زیاد و کم نمی کند
اما حالا سونی با اضافه کردن کنترل Backlight به کاربران اجازه می دهد که روشنایی واقعی صفحه را بالا و پائین ببرند.

/
امیدوارم که سرتون رو درد نیاورده باشم
طبق معمول مخلصیم

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kiuna :
شما شکست نفسی می کنید! شما باید جای من بودید تا دقیقا متوجه وضعیت من می شدید فرض هیچی در مورد مانیتور نمیدونی ! بعد بری یه چیزی بخری کلی پول بدی بعد یه عمر پشیمونی و دستت به هیچ جا بند نباشه!
در مورد مانیتورهای یوو سونیک هم واقعا شرمنده کردید! چون نخوندن صفخه های قبلی زحمت پیدا کردن مشخصات رو به گردن شما انداخت! من سایت رو دیدم و همین طور در مورد گفته دوست خوبمون که گفته بودن بهترین مانیتور سال از نظر تامز شده و همین طور بالاتر از سامسونگ! از این مارک خیلی خوشم اومد! یه چیزی که هست میدونی مثل ماد ایران قایم موشک بازی نداره! منظورم قضیه 8و 12 میلی هست!
فقط یه موردی شما در مورد این مارک نظری ندارید! البته شاید سوالم بیجا باشه چون احتمالا شما با این مانیتورها کارنکردید و گرنه که خودتون بیان می کردید در کل من می خوام قبل از اینکه مدلی رو بخرم از راهنمایی شما استفاده کنم و زحمتتون بدم و در عوض هر وقت که به مانیتور نگاه میکنم به جان شما دعا کنم!
ممنون
عزیز من هر کمکی از دستم بر بیاد کوتاهی نمی کنم شما امر کن اطاعت از ما

من کل صفحات تاپیک رو خوندم!
الان چشمام اینطوریه
مطمئنم که ضرر نکردید خوب با اطلاعات بیشتر انشالله یه ال سی دی خیلی خوب می خرید و اینجوری از شرمندگی چشماتون هم در میایید;)

عزیز اگر بودجه من هم جور بشه خیلی هم خوشحال میشم که به اتفاق دوست گلی مثل شما و سعید باهم خرید کنیم
اگر جواب دیر شد شرمنده ام امروز اصلا نبودم
طبق معمول مخلصیم

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
به نقل از sunnyboy :
بدترش کرد .. وقتی رو clear type گذاشتم نوشته ها خیلی مات تر شدن . normal بهتره ...

البته الان دیگه کم کم دارم به 1280 عادت میکنم ..

مرسی از توجهت .

عجيبا غريبا !؛
:blink: :blink:

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از davood3d :
عجيبا غريبا !؛
:blink: :blink:
اصلا هم عجیب نیست. Clear Type دقیقا مشکل ایشون رو بدتر میکنه.

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
یه برنامه توپ هم هست مخصوص همین کار و LCD دار ها
نه اینم نوشته رو تو 1024 اونجوری که میخوام نکرد

ولی خوب کم کم دیگه با این 1280 دارم حال میکنم . چشامم عادت کرد .
241.gif
میشه گفت دیگه مشکلی ندارم
281.gif
مرسی

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
دوستان من یه سوال دیگه هم با اجازه دارم :
این حالت ghosting که گفتید ، مانیتور در این حالت تصویرش چجوری میشه ؟ من برای امتحان یه بازی نصب کردم ( need for speed Hot pursit ) توی بازی چند بار دیدم یکدفعه مانیتور برای 1 الی 2 ثانیه کاملا سیاه میشه . میخواستم بدونم این همون ghosting هستش ؟ یا شاید گرافیکم کم میاره ؟

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان فکر کنم من گمشده ام رو یافتم !!! امروز به نمایندگی سامسونگ رفتم و مانیتور SAMSUNG 193P PLUS رو از نزدیک دیدم! فوق العاده بود !

مشخصات :

Type: Monitor
Screen Size: 19 inches
Native Resolution: 1280 x 1024 pixels x pixels
PC Interfaces: Analog VGA and DVI-D
Built-in TV Tuner: None
Pixel Response Time (Gray to Gray): 8 milliseconds
Rated Contrast Ratio: 1000:1
Brightness (Max): 250 cd/m^2

و تکنولوژی PVA ! قیمت یوزر هم داد 635 !!! البته قیمتش بالاست ولی خداوکیلی چشم آدمو میگیره !

فقط نفهمیدم این 8ms GRAY to GRAY چیه ! منظور خاصی داره از این کلمه ؟ یعنی از مدل مشابه 8 میلی مثل همون viewsonic خودمون سرعتش کمتره ؟

دوستان یه نظری بدید جون خودتون ! دارم میرم بخرما............

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از sunnyboy :
دوستان من یه سوال دیگه هم با اجازه دارم :
این حالت ghosting که گفتید ، مانیتور در این حالت تصویرش چجوری میشه ؟ من برای امتحان یه بازی نصب کردم ( need for speed Hot pursit ) توی بازی چند بار دیدم یکدفعه مانیتور برای 1 الی 2 ثانیه کاملا سیاه میشه . میخواستم بدونم این همون ghosting هستش ؟ یا شاید گرافیکم کم میاره ؟

نه ! شبح تصویر منظور چیز دیگه ای هست...مثلا شما سریع نشانگر موس رو از سمت چپ به راست بکش (البته اگه دنبالک رو صفر تنظیم شده باشه ) نباید شبحی از نشانگر روی صفحه باشه ( البته این فقط یه مثاله ! روی مانیتور های CRT هم همیشه موس شبح داره! )

در مانیتور های LCD : شما یه انفجار خیلی سریع رو توی یه بازی فرض کن، به طور معمول نباید شبحی به چشم بیاد، اگه برای چند صدم صانیه شما فکر کنی که انفجار کاملا از صفحه محو نشده به اون میگن شبح...

ولی بازم میگم من با مانیتور نقره فام LG با سرعت 12 میلی هیچ شبحی در بازیها ندیدم، حتا در بازی فیفا که چمن ورزشگاه در مانیتور های 25 میلی ثانیه کاملا مشخصه که شبح میگیره با این اصلا اون احساس رو نداشتم .

به این تصویر توجه کن، شبح در سمت چپ (مانیتور 25 میلی ثانیه و سمت راست 8 میلی ثانیه )
SP_magicspeed_a02.gif

دوستان منتظر نظرتون در باره SAMSUNG 193P PLUS هستم ! خیلی دبشه !!!! :blush:

اینم لینک کارخونه و چند تا نقد و بررسی :
http://www.samsung.com/ca/products/monitor/lcd_digital/de19psqaq.asp

http://www.ap0calypse.com/showthread.php?t=1931
http://www.atomicmpc.com.au/article.asp?SCID=15&CIID=25354

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از Bluepyramid :
سلام
عزیز اگر بخوایم یه تعریف کاملا عامیانه و مختصر از نسبت کنتراست داشته باشیم می شه اینجور گفت
Contrast Ratio یا نسبت کنتراست عبارت است از نسبت روشنترین تصویر به تاریکترین تصویری که یک نمایشگر می تواند ایجاد کند همین تعریف رو با کمی تغییر می توان به این صورت هم بیان کرد که نسبت روشنترین نقطه به تاریکترین نقطه در یک تصویر را نسبت کنتراست آن تصویر گویند
قربونت یه کلا م وقتت رو نگیرم هرچه این نسبت بیشتر باشه وضوح تصویر هم خوب بهتر میشه
اگر یه نگاهی به مشخصات مانیتورها بندازین می بینین که حتی کنتراست 800:1 و یا بالاتر هم داریم
500:1 و 600:1 رنج قابل قبول بازار رو تشکیل می دهند
رنج پائین هم که متعلق به مانیتورهای نسل قبل به خصوص ال جی است که خوب یه نگاهی خودتون به سایت مادیران انداختید
عزیز منهم آشنایی خاصی نسبت به viewsonic ندارم باصحبتهایی که توی این تاپیک شد دارم یه سری review ازش می خونم و همچنین حتما از دوستان و همکاران سابق یه پرس و جویی راجع بهش خواهم کرد
تا اینجا دومدل vp191b و همچنین vp930 بنظر خیلی مناسب هستند و خلاصه خیلی راجع بهشون به به و چه چه می شه
طبق معمول مخلصیم
سلام
ببخشید که دیر جواب میدم! چون واقعا نرسیدم!
از اطلاعات خوبتون رد مورد کنتراست ممنونم! در ضمن فقط مدلهای که گفتم رو دارن! فقط هم 19 !
حالامن فکر می کنم به جای خریدن 17 سپید فام با قیمت 366 برم 380 بدم 19 بگیرم بهتره؟ نه؟
در مورد مانیتور سونی هم استفاده کردیم! من خودم کیفیتشون رو دیدم! اما من نمی دونم چرا سامسونگ و ال جی
مانیتوراشون توی 17 و 19 از مدلهای هم رده سونی گرونتره؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از Bluepyramid :
عزیز من هر کمکی از دستم بر بیاد کوتاهی نمی کنم شما امر کن اطاعت از ما

مطمئنم که ضرر نکردید خوب با اطلاعات بیشتر انشالله یه ال سی دی خیلی خوب می خرید و اینجوری از شرمندگی چشماتون هم در میایید;)

عزیز اگر بودجه من هم جور بشه خیلی هم خوشحال میشم که به اتفاق دوست گلی مثل شما و سعید باهم خرید کنیم
اگر جواب دیر شد شرمنده ام امروز اصلا نبودم
طبق معمول مخلصیم
خواهش میکنم! خوبی از خودتونه! واقعیت اینه که من دست نگه داشتم تا یه انتخاب خوب و مناسب انجام بدم!
انشا... هر سه تامون همونهایی رو که میخوایم پیدا کنیم!
در ضمن! من کجا می تونم مانیتورهای سامسونگ رو ببینم چون پایتخت که یه مغازه داشت که انگار سوخته بود و
به جز اون یه مغازه داشت که اونم فقط چند مدل بود!
کدوم بازار برم بهتره!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از daftarekhaterat :
بله... قيمتش هم خيلي دبشه!
منم با دفتر خاطرات موافقم!
قیمتشم به گروه خونی ما نمیخوره

بالا