• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از saeed_violinist :
169.gif

912 که 12 میلیه !

930 چنده قیمتش ؟ امکاناتش با سامسونگه خیلی متفاوت نیست...

فدای تو

912 ش 8 میلیه اما پقیمتش دورو بر 400 و خورده ای هست که به پول ما قد نمیده!
بچه ها منهم تعجب کردم که چطور سر ریسپانس این مدل توافق وجود نداره فکر کنم مسئله اینه که دوتا 912b داریم
VA912b
و
VP912b
که ریسپانس تایم یکی 8 و اونیکی 12 میلی ثانیه است
طبق معمول مخلصیم

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از davood3d :
سلام دوستان
منم قراره LCD 19" بخرم. احتمال خيلي زياد هم 913N سامسونگ رو سفارش ميدم كه قيمتش بسيار مناسبه و زمان تاخيرش هم كه ايده اله. مدل DVI سامسونگ هم كه نيست تو بازار. سام سرويس كه اينو نمياره بايد از نمايندگي هاي يونيكام بگيرم ديگه؟
البته روي Viewsonic هم نظر داشتم ولي فكر كنم چون اين سامسونگ خدماتش تو ايران به مراتب بيشتر از viewsonic هست(براي مثال موقع خرابي. چون منم از شهرستان بايد سفارش بدم و ...). قيمت سوني هم كه خيلي بالاست. حالا اگه دوستان مدل بهتري از سامسونگ يا سوني با قيمت تقريبا همون 913 ميشناسن لطفا پيشنهاد بدن.
فقط مشكل من اين پيكسل سوخته است. موقع خريد كه تستش مي كنم اما آيا امكانش هست در اثر كار كردن معمولي ايجاد بشه بدون اينكه ضربه اي بخوره؟ عوامل اصلي پيكسل سوخته چيه؟ به نظر من بدبياري وقتي به اوج مي رسه كه يه دونه پيكسل سوخته درست بشه و تا 3-4 سال هم همون باقي بمونه! وسط صفحه اگه باشه ديگه نهايت اعصاب خورد شدنه. براي سامسونگ شنيدم تا 3 تا گارانتيه. يه چيز ديگه اينگه من شايد 2-3 سال ديگه بخوام LCD رو ببرم تهران. (فعلا دانشجوي كرمان هستم) تو راه خراب نميشه؟ (قطار و اتوبوس كه لرزش خودشونو دارن هواپيما هم كه تو بار معلوم نيست چي بشه!)
ممنون از راهنماييها
عزیز مشکل 913N اینه که ورودی DVI نداره اگر کارت گرافیکت این ویژگی رو پشتیبانی می کنه و یا می خوای یه سیستم جدید ببندی که پس در نتیجه کارت گرافیک جدید هم خواهی خرید بهتره که یه مانیتور با DVI بگیری.
بجز این اگر من جای شما بودم و حتی کارت گرافیکم هم این خصیصه رو پشتیبانی نمی کرد بازهم یه مانیتور میگرفتم که DVI داشته باشه ارتقای کارت گرافیک خیلی راحتتر از مانیتوره و گرفتن مانیتور یه سرمایه گذاری بلند مدته و اگر الان یه مقدار بیشتر هزینه کنید پشیمون نمی شید
در مورد خدمات پس از فروش سامسونگ فکر کنم که حق با شماست .
اگر بتونید به هنگام خرید تست کنید و از سالم بودنش اطمینان حاصل کنید که خیلی خوبه ولی خوب همه جا اجازه این کار رو نمی دن
بشخصه یه پیکسل سوخته رو هم زیاد می بینم
فکر کنم احتمال بوجود اومدن پیکسل سوخته در طول زمان هم وجود داشته باشه وگرنه شرکتهایی مثل ایران رهجو (نماینده سونی) گارانتی تعویض برای پیکسل سوخته رو محدود به یک هفته نمی کردن
در مورد جابجا کردن مانیتور به هنگام سفر هم عزیز باید خودتون رعایت کنید دیگه اگر به همون صورت توی جعبه بگذارید و مراعاتش رو بکنید که ضربه ای نخوره و...فکر نکنم مشکلی پیش بیاد
طبق معمول مخلصیم

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از Bluepyramid :
ما مخلصیم
آره عزیز شما بیشتر از ما معطل بودی
قربونت اگر قرار بشه که تعویض با یه پیکسل سوخته نداشته باشه که اصلا از viewsonic نمی خریم
حضوری میریم باهاشون صحبت می کنیم
منهم سعی می کنم یه سرو گوشی آب بدم ببینم قیمتها چجوریه و با kiuna برنامه رو هماهنگ می کنیم
بنقدا برم یه جا ببینم بهترین 19 این viewsonic چیه اینجام بذارم
930 رو هم فکر نکنم که اصلا نباشه
سئوال می کنم
طبق معمول مخلصیم
سلام استاد!
این شرکت اوا به من گفت که اول تست می کنیم و تا یکماه تعویض می کنیم! خب دیگه چی بهتر از این!
حالا فقط تو مدلش و قیمتش موندم!
یه سوال دیگه اینکه اگر بریم از خارج از کشور بخریم ارزشش رو داره! چون اقوام میرن دبی گفتم اگر بتونیم به اونها
سفارش بدیم! ارزشش روداره چون اونها مدلهاشون جدیدتر هستن! فقط میمونه گارانتیش که نمی دونم می ارزه یا نه؟
هر چی شما بگی منم دنبال dvi دار هستم! چون اینده نگری لازمه! هر چند به قول سعید خان چشمامون بابا قور قوری شده! فکر کنم اگر بخوایم تو ایران بگیریم فقط باید صبر کنیم

ma000055

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان
مانيتور CRT 17 اینچ. چی پیشنهاد میدین؟
ال جی f700b یا f700p چطوره؟
قیمتش هم 165-175 هست

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kiuna :
سلام استاد!
این شرکت اوا به من گفت که اول تست می کنیم و تا یکماه تعویض می کنیم! خب دیگه چی بهتر از این!
حالا فقط تو مدلش و قیمتش موندم!
یه سوال دیگه اینکه اگر بریم از خارج از کشور بخریم ارزشش رو داره! چون اقوام میرن دبی گفتم اگر بتونیم به اونها
سفارش بدیم! ارزشش روداره چون اونها مدلهاشون جدیدتر هستن! فقط میمونه گارانتیش که نمی دونم می ارزه یا نه؟
هر چی شما بگی منم دنبال dvi دار هستم! چون اینده نگری لازمه! هر چند به قول سعید خان چشمامون بابا قور قوری شده! فکر کنم اگر بخوایم تو ایران بگیریم فقط باید صبر کنیم
Kiuna جان اگر شرکت آوا این رو گفته که پس معلوم میشه بچه خوبیه میشه باهاش کنار اومد!
;)
تنها نکته اینه من هنوز مطمئن نیستم که این شرکت و یا بقیه فروشنده های محصولات viewsonic واقعا نماینده هستند (مثل مادیران) یا خودشون جنس رو از مثلا دبی میارن اینجا میفروشن
که اگر اینطور باشه یکی مسئله خدمات پس از فروشه و دیگه اینکه پس ممکنه مدلی رو که یکی نداره اونیکی داشته باشه
در مورد دبی هم ازشون خواهش کن یه قیمت برات بگیرن با قیمتهای اینجا مقایسه کنیم
مشکل دبی هم گارانتیشه دیگه
در مورد DVI کاملا باهات موافقم استاد که 1 سال دیگه پشیمون نشیم
توی ایران هم که فوقش 60 روز صبر می کنیم اونور سال ببینیم چی میشه یا مدلهایی رو که مد نظرمونه ببینیم کجا پیدا میکنیم
ممنون ازقیمتهایی که داده بودی
ببین هر کاری که خواستی بکنی یا پی ام بده یا اینجا پست بزن که همه بدونیم چی کار داریم می کنیم
طبق معمول مخلصیم

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ma000055 :
دوستان
قیمتش هم 165-175 هست
عزیز من خودم F700B دارم فوق العاده هم راضی هستم
ولی اگر مایل به انتخاب بین این دومدل هستی F700P رو بردار مسلما ارزشش رو داره توی مانیتورهای CRT
سامسونگ هم مدلهای خوبی داره یه نگاهی به این لینک بنداز قیمت حدودیشون هم دستت میاد
رایان صبا

طبق معمول مخلصیم

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
به نقل از Bluepyramid :
عزیز مشکل 913N اینه که ورودی DVI نداره اگر کارت گرافیکت این ویژگی رو پشتیبانی می کنه و یا می خوای یه سیستم جدید ببندی که پس در نتیجه کارت گرافیک جدید هم خواهی خرید بهتره که یه مانیتور با DVI بگیری.
بجز این اگر من جای شما بودم و حتی کارت گرافیکم هم این خصیصه رو پشتیبانی نمی کرد بازهم یه مانیتور میگرفتم که DVI داشته باشه ارتقای کارت گرافیک خیلی راحتتر از مانیتوره و گرفتن مانیتور یه سرمایه گذاری بلند مدته و اگر الان یه مقدار بیشتر هزینه کنید پشیمون نمی شید
در مورد خدمات پس از فروش سامسونگ فکر کنم که حق با شماست .
اگر بتونید به هنگام خرید تست کنید و از سالم بودنش اطمینان حاصل کنید که خیلی خوبه ولی خوب همه جا اجازه این کار رو نمی دن
بشخصه یه پیکسل سوخته رو هم زیاد می بینم
فکر کنم احتمال بوجود اومدن پیکسل سوخته در طول زمان هم وجود داشته باشه وگرنه شرکتهایی مثل ایران رهجو (نماینده سونی) گارانتی تعویض برای پیکسل سوخته رو محدود به یک هفته نمی کردن
در مورد جابجا کردن مانیتور به هنگام سفر هم عزیز باید خودتون رعایت کنید دیگه اگر به همون صورت توی جعبه بگذارید و مراعاتش رو بکنید که ضربه ای نخوره و...فکر نکنم مشکلی پیش بیاد
طبق معمول مخلصیم
ممنونم
من امروز قيمت 193p samsung رو از سام سرويس پرسيدم خيلي بالاست 639000
زمان تاخيرش هم كه كم نيست 20ميلي ثانيه و توي 19 اينچها فعلا مدل ديگه اي نداشت. قيمت سوني با زمان تاخير مثل سامسونگ و DVI 580 تومنه يعني 140تومن گرونتراز 913N !
راستي 913N رو 444 قيمت كردم. يونيكام تموم كرده از رايان صبا پرسيدم.
در كل اگر بخوام ِDVI بگيرم بايد منتظر بشم تا يعد از عيد ببينيم بازار چه مدلهايي مياد كه فكر نكنم معقول باشه. تازه يك دوره اي هم طول ميكشه تا قيمت اونا بياد پايين. كه اگه بخوايم صبر هم كنيم شايد تا تابستون طول بكشه. آيا واقعا DVI خيلي تفاوت ايجاد مي كنه؟چه مزيتهاي مهمي داره؟ براي من مهم اينه كه خستگي و ضرر به چشم كمتر بشه فكر كنم زمان تاخير مهمتر باشه.
ولي كلا توي ايران قيمتاي LCD خيلي بالاتر از خارجه.
ممنون

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از davood3d :
ممنونم
زمان تاخيرش هم كه كم نيست 20ميلي ثانيه و توي 19 اينچها فعلا مدل ديگه اي نداشت. قيمت سوني با زمان تاخير مثل سامسونگ و DVI 580 تومنه يعني 140تومن گرونتراز 913N !
در كل اگر بخوام ِDVI بگيرم بايد منتظر بشم تا يعد از عيد ببينيم بازار چه مدلهايي مياد كه فكر نكنم معقول باشه. تازه يك دوره اي هم طول ميكشه تا قيمت اونا بياد پايين. كه اگه بخوايم صبر هم كنيم شايد تا تابستون طول بكشه. آيا واقعا DVI خيلي تفاوت ايجاد مي كنه؟چه مزيتهاي مهمي داره؟ براي من مهم اينه كه خستگي و ضرر به چشم كمتر بشه فكر كنم زمان تاخير مهمتر باشه.
ممنون
عزیز لطفا این پست
رو ببینید اطلاعاتی راجع به DVI داره
بنظر من DVI ارزش هزینه بالاتر رو داره
viewsonic هم چندین مدل توی این رده داره که اونها رو هم می تونید یه نگاهی بندازید
طبق معمول مخلصیم

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از davood3d :
ممنونم
ممنون

:D

داوود خان، من چند روز پیش به نمایندگی سامسونگ تو شهرمون رفتم و اونا یه کاتالوگ از 193P PLUS رو به من دادن، اونجا یه نمونه هم روشن گذاشته بودن تو ویترین (193p) بود، که من دقت نکردم، فرداش که رفتم دیدم بله! اینا کاتالوگ مدل plus رو نشون میدن ولی وقت خرید مدل معمولیش رو به مشتری میدن (البته شاید وافعا فرق این دوتا رو نمی دونن :D )

به من 630 قیمت داد همین معمولی رو ، اما اگه PLUS گیر آوردی شک نکن و درجا جرینگی بخر که بهترین مانیتوری که میشه پیدا کرد ( از نظر من )...

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Bluepyramid :
عزیز لطفا این پست
رو ببینید اطلاعاتی راجع به DVI داره
بنظر من DVI ارزش هزینه بالاتر رو داره
viewsonic هم چندین مدل توی این رده داره که اونها رو هم می تونید یه نگاهی بندازید
طبق معمول مخلصیم

:D خوش خبر باشی استاد! بازار سرزدی ؟ ویووسونیک 930 پیدا میشه ؟

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kiuna :
سعید جان
اسم شرکت اوا هست و شمارشم اینه 88770921 میتونی هر چی خواستی ازش بپرسی
اتفاقا امروز از نزدیک دیدم و کاتالوگش رو گرفتم
ببین این مدل ها 8 میلی هستن
sdm-hs75p
sdm-hx75
بقیه 16 و 12 هستن
Kiuna جان این شماره ای که برای شرکت آوا دادی مثل اینکه اشتباهه
طرف میگه اصلا ما کارمون این نیست
اگر ممکنه یه بررسی بکن
خیلی ممنون
در ضمن خبری ازت نیست;)
خوش خبر باشی استاد! بازار سرزدی ؟ ویووسونیک 930 پیدا میشه ؟
سعید جان دنبالشم ولی هنوز که چشمم به جمال این 930 روشن نشده
انشالله به نتیجه می رسیم
طبق معمول مخلصیم

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از davood3d :
فقط مشكل من اين پيكسل سوخته است. موقع خريد كه تستش مي كنم اما آيا امكانش هست در اثر كار كردن معمولي ايجاد بشه بدون اينكه ضربه اي بخوره؟ عوامل اصلي پيكسل سوخته چيه؟ به نظر من بدبياري وقتي به اوج مي رسه كه يه دونه پيكسل سوخته درست بشه و تا 3-4 سال هم همون باقي بمونه! وسط صفحه اگه باشه ديگه نهايت اعصاب خورد شدنه. براي سامسونگ شنيدم تا 3 تا گارانتيه. يه چيز ديگه اينگه من شايد 2-3 سال ديگه بخوام LCD رو ببرم تهران. (فعلا دانشجوي كرمان هستم) تو راه خراب نميشه؟ (قطار و اتوبوس كه لرزش خودشونو دارن هواپيما هم كه تو بار معلوم نيست چي بشه!)
ممنون از راهنماييها
پيكسل سوخته معمولا تو فرآيند توليد ايجاد ميشه نه موقع استفاده. ممكنه به علت ضربه مشكلات ديگه اي ايجاد بشه ولي اين يكي خيلي بعيده. موقع خريد سعي كن تستش كني، غير از پيكسل سوخته ممكنه مشكلات ديگه اي هم داشته باشه كه من خودم باهاش مواجه شدم ولي خوب از شانس خوبم تونستم زود دستگاه رو عوض كنم، ولي اگه نتوني عوضش كني اصلا تو LCD قابل تحمل نيست، من كه خودم ترجيح ميدم بندازمش دور تا باهاش كار كنم، به خاطر كيفيت بالا كوچيكترين مشكل بطور وحشتناكي نشون داده ميشه.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نقل از Bluepyramid :
Kiuna جان این شماره ای که برای شرکت آوا دادی مثل اینکه اشتباهه
طرف میگه اصلا ما کارمون این نیست
اگر ممکنه یه بررسی بکن
خیلی ممنون
در ضمن خبری ازت نیست;)

سعید جان دنبالشم ولی هنوز که چشمم به جمال این 930 روشن نشده
انشالله به نتیجه می رسیم
طبق معمول مخلصیم
سلام!
ببخشید من چند روز اصلا فرصت نکردم بیام اینجا! خلاصه اینکه دیر شد!
من باهاشون صحبت کردم! مگه میشه! من به اون شماره ای که خودت بهم لینک داده بودی زنگ زدم و از گفتم نمایندگی این مانیتور شما هستید گفت نه و این شماره رو به من داد! من شمارشم الان ندارم اما میگردم دوباره بلکه پیدا کنم! در ضمن همون طور که گفتم ادرس نمایندگی هاش رو به من داد! که یکی مجتمع پایتخت بود یکی پاساژ علاالدین! دوستان کسی از قیمت 912 خببر داره!
با توجه به اینکه دو مدل هست!

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
Bluepyramid
saeed_violinist
mostafa_gm

ممنون از جوابهاتون
در مورد
DVI
بايد فكر كنم ببينم چي ميشه
ميدونم آخرش اين 913 سامسونگ منو ميكشه طرف خودش!؛
بازم ممنون

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از ma000055 :
دوستان
قیمتش هم 165-175 هست
من هر چي كيفيت تصوير رو تو Samsung SyncMaster MB1793 خوب ديدم به همون اندازه تو LG مدل Smile بد و تار بود. مدل جديد سامسونگ يعني MB1795 با رزولوشن حداكثر 1600x1200 كه ديگه واقعا آخرشه! خيلي هم شنيدم كه LG مشكل پيدا كرده ولي سامسونگ تا حالا نشنيدم، لعنتي فقط بديش اينه كه قيافش افتضاحه و اصلا از نظر ظاهري به LG نميرسه.

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
به نقل از mostafa_gm :
من هر چي كيفيت تصوير رو تو Samsung SyncMaster MB1793 خوب ديدم به همون اندازه تو LG مدل Smile بد و تار بود. مدل جديد سامسونگ يعني MB1795 با رزولوشن حداكثر 1600x1200 كه ديگه واقعا آخرشه! خيلي هم شنيدم كه LG مشكل پيدا كرده ولي سامسونگ تا حالا نشنيدم، لعنتي فقط بديش اينه كه قيافش افتضاحه و اصلا از نظر ظاهري به LG نميرسه.

795MB
فكر كنم بهتره چون ساخت سامسونگه البته من كيفيت مدلهايي كه گفتي رو نديدم ولي مشكل اصلي براي اين مانيتورها كه سام سرويس ميسازه اينه كه اگه چند ماه ديگه ويندوز جديد مايكروسافت بياد ديگه وضعيت درايور هاي ويندوز مشخص نيست كه سام مي تونه توليد كنه يا نه

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان .....

من از 20 صفحه ی پیش به اینور رو خوندم ... اما تکلیف خودم رو نفهمیدم ....

من یه LG FLATRON 775FT داشتم .... فروختمش و یه سپیدفام LG خریدم .... پیکسل سوخته داشت و کیفیت تصویرش هم افتضاح بود مخصوصا موقع نشون دادن فیلم و مشکلات دیگه ای هم داشت .... با راهنمایی دوستان ...
هر جوری که بود .... اینو بردم و به هزار زحمت پسش دادم ....

الانم موندم بدون مانیتور ... مدام باید بیام و پولم رو توی کافی نت حروم کنم ....
:( :( :( :(
حدود 400 تمون پول دارم .... یه LCD می خوام که 17 اینچ باشه ... DVI داشته باشه و 8ms هم باشه ... کیفیت تصویرش هم عالی باشه مخصوصا موقع نمایش فیلم و زاویه دیدش وسیع ....

سونی یه مدل داره SMD-HS75 که 395 قیمتشه ... نمی دونم dvi داره یا نه و اینکه آیا 8ms هست یا نه ....
سامسونگ هم که همه ی مدل هاش زیر 400 تومنه ...

ViewSonic هم که اینجا باهاش آشنا شدم و اطلاع چندانی ازش ندارم .....

لطفا منو راهنمایی کنید که چی بخرم ... میخوام که حداکثر تا هفتم یا هشتم عید بخرمش ....

یه چیز دیگه ... من نمی فهمم چرا اکثر شما ها روی 19 اینچ اصرار دارید .... من که یه 17 سپید فام داشتم ... روبروش که می نشستم ... اطراف صفحه سایه مینداخت ... 19 که دیگه باید از این بد تر باشه ؟؟؟!!!:blink:

منتظر راهنمایی های سبزتون هستم ....:p

مرسی ..
بای

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از davood3d :
795MB
فكر كنم بهتره چون ساخت سامسونگه البته من كيفيت مدلهايي كه گفتي رو نديدم ولي مشكل اصلي براي اين مانيتورها كه سام سرويس ميسازه اينه كه اگه چند ماه ديگه ويندوز جديد مايكروسافت بياد ديگه وضعيت درايور هاي ويندوز مشخص نيست كه سام مي تونه توليد كنه يا نه
مگه اينا pnp نيستن؟
فكر نميكنم با ويندوز مشكلي داشته باشن.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از davood3d :
795MB
آره، اوني هم كه من ديدم DFX بود اشتباه كردم MB نبود. MB1795 جنس خوبي نيست.

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من میخوام برم این 713n samsung رو بخرم .تو رو خدا اگه خوب نیست یا مشکلی داره بگید .

بالا