• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
اینها عکس با رزولوشن 1280x1024 هستند

160txrr.jpg

160u16x.jpg

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
به نقل از gba :
CP-YOU ال سی دی می خواهی یا سی ار تی؟

سي ار تي مي خوام . مانیتور خودم از این 17 فلت های ال جی هست که فقط شیشه اش رو فلت کرده اما لامپ تصویر همچنان در حال انحناس ... جون بچه هاتون اگه میشه از ال جی معرف نکنید - تا جایی که میشه البته -
من هرچی داشتم و نداشتم بابت کیس و گوشی دادم . حالا كلا 300 تا دارم می خوام یه مانیتور بگیرم و یه رسیور برای اتاقم که حسابم رو از بقیه جدا کنم . کشتن منو با این فوتبال ... منم فوتبالیما اما دیگه 90 دقیقه بازی اوکراین و نمی دونم کجا رو نگاه نمی کنم ....

فقط آرژانتین ... فقط مسی ... من بازی جمعه رو 2-1 زدم به نفع مسی ...

فقط خودم ... فقط خودت :happy:

gba

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از CP-YOU :
سي ار تي مي خوام . مانیتور خودم از این 17 فلت های ال جی هست که فقط شیشه اش رو فلت کرده اما لامپ تصویر همچنان در حال انحناس ... جون بچه هاتون اگه میشه از ال جی معرف نکنید - تا جایی که میشه البته -
من هرچی داشتم و نداشتم بابت کیس و گوشی دادم . حالا كلا 300 تا دارم می خوام یه مانیتور بگیرم و یه رسیور برای اتاقم که حسابم رو از بقیه جدا کنم . کشتن منو با این فوتبال ... منم فوتبالیما اما دیگه 90 دقیقه بازی اوکراین و نمی دونم کجا رو نگاه نمی کنم ....

فقط آرژانتین ... فقط مسی ... من بازی جمعه رو 2-1 زدم به نفع مسی ...

فقط خودم ... فقط خودت :happy:
البته ال سی دی هم می تونی بگیری ولی:
SAMSUNG - 17" - MB17980 (1600X1200 DYNAFLAT SILVER-SAM SERVICE- High - جادوی سبز) 145 تومن

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
به نقل از gba :
SAMSUNG - 17" - MB17980 (1600X1200 DYNAFLAT SILVER-SAM SERVICE- High - جادوی سبز) 145 تومن

خب با 300 تا ميشه LCD گرفت - البته نه یه ال سی دی همه چیز تموم -
اما گفتم دیگه باید رسیورم بگیرم و فقط 300 تا دارم فعلا . پس ...
مرسی از راهنماییت .. فقط فرق این مدل با SAMSUNG - 17" - MB17960 چیه که 17 تا اختلاف قیمت دارند ؟

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از gba :

من قبلا حدود 6-7 ماه پیش یک crt با مارک lg گرفتم مدل f700p که 161000 تومن پول دادم
یک سیستم جدید گرفتم و 8 روز پیش براش یک مانیتور samsung crt mb1795 گرفتم 120000 تومن ولی حالا که این دو مانیتور crt را با هم مقایسه میکنم پشیمونم که چرا lg نگرفتم
به دوعلت زیر
1- من زیاد متن میخونم تو lg نوشته ها واقعا وضوح خوبی داره ولی تو samsung نوشته ها تا حدودی خیلی کم غیر واضح (حالت مات غیر شفاف ) داره

2-صفحه lg خیلی شفافه و وضوح خیل خوبی داره در حالیکه صفحه Samsung حالت دون دون خیلی ریز داره طوریکه تو یک صفحه سفید این حالت خودش را خیلی بیشتر نشون میده -نمیدونم منظورم را تونستم بفهمونم یا نه صفحه samsung حالت شترنجی خیلی خیلی ریز داره یعنی سطح صفحه اش ماته در حالیکه سطح صفحه lg کاملا شفافه

3-تو تنظیمات مانیتور samsung یک گزینه داره به نام وضح جادویی وقتی این گزینه را فعال میکنی وضوح و روشنایی صفحه بالاتر میره ولی نوشته ها بیشتر تار میشن

نمیدونم دوستانی که samsung دارن این مشکلات را دارن یا نه؟نظر بدن

اول میخواستم mb 17980 بگیرم که پیدا نکردم هر جا رفتم گفتن تموم شده (البته تو پاساژ ایران) فرق mb17980 با مدلهای دیگه اینکه ظاهرا رزولیشن بالاتری را ساپورت میکنه یعنی بالاتر از 1600X1200 -من هم که از رزولیشن 1600X1200 بالاتر احتیاج نداشتم برای همین mb 1795 را گرفتم
بعضی ها میگفتن ورژن magic brith هم بالاتره

این را هم بگم که مانیتور samsung را با دو کارت گرافیک 7600gt , 5500fx امتحان کردم که نتیجه هردو یکی بود یعنی تمام مشکلاتی را که بالا نوشتم با هردو کارت گرافیک مشاهد میشد

به گارانتی smasung هم که زنگ زدم (خیابان بخارست) و گفتم صفحه حالت دون دون داره و ..........حرف من را تایید کرد و گفت بقیه مانیتور ها هم تا حدودی اینطوری هستند -همچنین صفحه مانیتور بصورت محدب به نظر میرسه بر عکس lg ولی مشکا اینجا نیست مشکل اساسی ناواضح بودن نوشته ها نسبت به lg (چون 6-7 ماه lg داشتم ) و حالت شطرنجی یا همان دون دون بودن صفحه است
حالا یک مدتی با این مانیتور سر میکنم اگر چشم را را اذیت کرد عوضش میکنم یک lg میگرم

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
به نقل از smrr57 :
من قبلا حدود 6-7 ماه پیش یک crt با مارک lg گرفتم مدل f700p که 161000 تومن پول دادم
یک سیستم جدید گرفتم و 8 روز پیش براش یک مانیتور samsung crt mb1795 گرفتم 120000 تومن ولی حالا که این دو مانیتور crt را با هم مقایسه میکنم پشیمونم که چرا lg نگرفتم
به دوعلت زیر
1- من زیاد متن میخونم تو lg نوشته ها واقعا وضوح خوبی داره ولی تو samsung نوشته ها تا حدودی خیلی کم غیر واضح (حالت مات غیر شفاف ) داره

2-صفحه lg خیلی شفافه و وضوح خیل خوبی داره در حالیکه صفحه Samsung حالت دون دون خیلی ریز داره طوریکه تو یک صفحه سفید این حالت خودش را خیلی بیشتر نشون میده -نمیدونم منظورم را تونستم بفهمونم یا نه صفحه samsung حالت شترنجی خیلی خیلی ریز داره یعنی سطح صفحه اش ماته در حالیکه سطح صفحه lg کاملا شفافه

3-تو تنظیمات مانیتور samsung یک گزینه داره به نام وضح جادویی وقتی این گزینه را فعال میکنی وضوح و روشنایی صفحه بالاتر میره ولی نوشته ها بیشتر تار میشن

نمیدونم دوستانی که samsung دارن این مشکلات را دارن یا نه؟نظر بدن

اول میخواستم mb 17980 بگیرم که پیدا نکردم هر جا رفتم گفتن تموم شده (البته تو پاساژ ایران) فرق mb17980 با مدلهای دیگه اینکه ظاهرا رزولیشن بالاتری را ساپورت میکنه یعنی بالاتر از 1600X1200 -من هم که از رزولیشن 1600X1200 بالاتر احتیاج نداشتم برای همین mb 1795 را گرفتم
بعضی ها میگفتن ورژن magic brith هم بالاتره

این را هم بگم که مانیتور samsung را با دو کارت گرافیک 7600gt , 5500fx امتحان کردم که نتیجه هردو یکی بود یعنی تمام مشکلاتی را که بالا نوشتم با هردو کارت گرافیک مشاهد میشد

به گارانتی smasung هم که زنگ زدم (خیابان بخارست) و گفتم صفحه حالت دون دون داره و ..........حرف من را تایید کرد و گفت بقیه مانیتور ها هم تا حدودی اینطوری هستند -همچنین صفحه مانیتور بصورت محدب به نظر میرسه بر عکس lg ولی مشکا اینجا نیست مشکل اساسی ناواضح بودن نوشته ها نسبت به lg (چون 6-7 ماه lg داشتم ) و حالت شطرنجی یا همان دون دون بودن صفحه است
حالا یک مدتی با این مانیتور سر میکنم اگر چشم را را اذیت کرد عوضش میکنم یک lg میگرم

محمدرضا جان کل معادلات رو بهم زدی ها ... پس من چکار کنم ؟ من نوشته و عکس رو به یه اندازه می بینم

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از CP-YOU :
محمدرضا جان کل معادلات رو بهم زدی ها ... پس من چکار کنم ؟ من نوشته و عکس رو به یه اندازه می بینم
صبر کن تا بقیه بچه ها هم نظر بدن شاید بقیه با samsung این مشکل را نداشته باشن -من متاسفانه روی اینجور چیزها یکم حساس هستم
موقعی هم که lg گرفتم یکم طول کشید تا به صفحه اش(حالت مقعر به نظر رسیدن) عادت کردم
شاید هم چون من قبلا چشمم روی lg عادت کرده حالا با samsung این مشکا را داره
میتونی یک چرخی تو بازار بزنی معمولا مانیتورهارا پشت ویترین گذاشتن انجا میتونی تصویر را از نزدیک ببینی

تو لینک زیر یک نگاه به پست 918 تا 922 بنداز بخصوص پست 921 که داره همچین بلایی سر من میاد
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=45031&page=62
خیلی از samsung تعریف شنیدم -همه جا توبازرا میگن کیفیت خوب samsung و خدمات خوب lg

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان من با اینکه چشمام زیاد قوی نیست ولی روی کیفیت مانیتور خیلی حساسم. و تا حالا مونیتورهای CRT از LG,Samsung,Hansol رو امتحان کردم. شکی نیست که در شفافیت تصویر، سامسونگ بهترینه. اما در کیفیت تصویر به نظر من الجی که مزخرفه. نمیدونم اگه دقت کرده باشین در مونیتورهای حتی جدید الجی دو قسمت چپ و راست. خط چینهای سیاهرنگ و عمودی ای دیده میشه که انصافا تو ذوق میزنه. حتی همین دیروز که با LG T720FB یکی از دوستان کار میکردم. دیدم مونیتور در فرکانس 75 پرپر محسوسی داره. سامسونگ هم نه به اين شدت ولی تا حدودی همین مشکلات رو داره. اما هانسولی که من حدود دو سال پیش خریدم درسته شفافیت کمتری داره و البته به خاطر قدیمی بودنش تا حدودی طبیعیه اما کیفیت به مراتب بالاتری از دیگر مانیتورها داره.
دوستان اين عين پست من در صفحه 61 هست.همونطوري كه ميبينيد اين مشكل دون دون بودن به قول دوستمون در هر دو برند الجي و سامسونگ هست به نظر من. ولي همونطور كه گفتم هانسول اصلا همچين مشكلي نداره. همين الآنم مانيتورهاي هانسول در ايران موجوده ولي فكر نميكنم خدمات خوبي داشته باشه. البته خوشبختانه تا حالا كه كار من به گارانتي نرسيده. البته مونيتورهاي ديگه اي مثل Sony , View Sonic هم قابل تاملند.

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
Dot pitch (sometimes called line pitch or phosphor pitch) is a specification for a computer display that describes the distance between phosphor dots (sub-pixels) or LCD cells of the same color on the inside of a display screen. Thus, dot pitch is a measure of the size of a triad plus the distance between the triads
من فكر ميكنم اين مشكل ناشي از همين فاصله زياد بين نقطه هاي فسفر باشه. به نظر ميآد ديگه در حال حاضر فاصله بين اين نقاط نبايد از 0.2 ميليمتر بيشتر باشه. البته Dot Pitch مانيتور خود من حدود 0.25 ميليمتره.

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از SATpt :
من فكر ميكنم اين مشكل ناشي از همين فاصله زياد بين نقطه هاي فسفر باشه. به نظر ميآد ديگه در حال حاضر فاصله بين اين نقاط نبايد از 0.2 ميليمتر بيشتر باشه. البته Dot Pitch مانيتور خود من حدود 0.25 ميليمتره.
تو مانیتور samsung وقتی به کنارهای تصاویر نگاه مکینی نقاط از هم فاصله بیشتر پیدا میکنند
این مطلب رو خود بخش فنی samsung به من گفت
اما دوست من اگر جایی lg f700p به پستت خورد حتما یک نگاه بهش بنداز از نظر کیفیت و شفافیت واقعا نسبت به بقیه مانیتورها برتری داره
نمیگم بهترینه ولی به به نظر من جزو بهترینهای crt است
من تا به حال هیچ کدام از این مشکلهای پرش تصویر و .... را با lg f700p نداشتم البته فرکانس و رزولیشن همیشه روی
1024*768 و 85 hertz تنظیمه

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
در مرد dot pitch مطالب زیر را پیدا کردم
Dot Pitch
One important measure of a CRT monitor is the dot pitch. This identifies how much a pixel overlaps the pixels around it. A low dot pitch is better. Look for a monitor with a .25 mm or .26 mm dot pitch. This should stand up to fairly close examination of the screen and all pixels should be visible. Don't settle for anything less than .26 mm for a 15", 17", or 19" monitor and maybe up to .29 mm for a 20" or 21" monitor. Manufacturers also measure dot pitch in a variety of ways, allowing some manufacturers to claim that they have amazing dot pitches of .22 mm. Until there is some standardization in measurement technique, dot pitch isn't an absolute measure of monitor quality between models, but can still be used as a general guideline. LCD monitors using digital
connections are by their very nature very crisp, and dot pitch doesn't come into play.

ظاهرا هرچقدر Dot Pitch کوچکتر باشه بهتره
dot pitch : فاصله بین هر یک از سرنگ قرمز سبز وابی نقاط فسفر است که تا جایی که امکان داره باید کوچک باشه

----------------------------------------------------------------
همچنین
Also, graphics pros should consider a CRT with a 0.20mm or 0.22mm dot pitch, because this indicates a CRT that uses Enhanced Dot Pitch technology, which produces exceptionally clean vertical lines.

برای گرافیست کار ها مانیتوری با Dot Pitch 20-22 پیشنهاد کرد
---------------------------------------------------------------
Dot Pitch
Another consideration for CRTs is dot pitch. This is the distance in millimeters between phosphors of the same colour. The smaller the dot pitch, the sharper the image. Opt for a dot pitch of 0.26 mm or smaller. You can measure dot pitch both horizontally and vertically, but monitor specs usually quote horizontal dot pitch. Occasionally, the dot pitch is measured diagonally. By multiplying diagonal dot pitch by 0.866, you can calculate horizontal dot pitch.

که Dot Pitch با اندازه 0.26 و پایین تر را بهترین انتخاب میدونه اما هرچه Dot Pitch کوچکتر باشه تصویر هم sharper تر است یعنی خشک تره شاید علت اینکه روی صفحه مانیتورهایsamsung حالت دون دون دیده میشه به خاطر dot pitch 0.2 mm است

با توجه به مطالب فوق هرچه Dot Pitch کمتر باشه بهتره و تصویر ظریف تر و بالاتری را ارائه میده ولی و با کم شدن dot pitch تصویر هم sharp ترمیشه

اما مشخصات dot pitch دو مانیتور smsung , lg
samsungmb 1795 dot pitch 0.2mm
lg f700b and f700p dot pitch 0.24 mm

با تمام این تفاسیر به نظر من تصویر lg f700p بالاتره و ان نقاط دون دون توش دیده نمیشه

اما یکی دوتا رفرنس که مطالب را از روی انها نقل کردم:

http://www.peachpit.com/articles/article.asp?p=101198&seqNum=6&rl=1

http://www.geek.com/htbc/build/monitbu.htm

http://www.viewz.com/shoppingguide/monitorprint.htm

تو لینک زیر میتونید dot pitch را به صورت تصویری ببینید

http://asia.cnet.com/reviews/pcperi...m?AT=39038800-39050023t-39000052c-20000061q-1

reza116114

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان/ ببخشيد اگر سوال من تكراري هست
من 1 ال سي دي 17 اينچ ميخوام بگيرم و از نظر مالي محدوديتي نيست
بهترين مدلي كه ميتونم بخرم چيه؟
مدل سوني HS75 P (S-B
چطوره و ايا ارزش داره كه كمي روش بزارم و مدل HS 95 P (S-B
را بگيرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يا همون 17 اينچ بصرفه هست؟
بهتر از اينها اگر سراغ دارين بگين
و اينكه اگر سوني خواستم بگيرم از ايران رهجو تو پايتخت بگيرم يا يك فروشگاه كه طبقه 4 پاساژ ايران دارن
و اينكه عرف تخفيف هاشون چقدره
چقدر معمولا پائينتر از ليست ميدن؟
ممنون

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من فکر میکنم اگر محدودیت مالی ندارید، حتما سونی بگیرید. البته در مورد نمایندگی پس از فروش سونی اطلاعی ندارم.

راستی دوستان کسی لینک نرم افزار تست پیکسل سوخته نذاشت برای من :wacko:

reza116114

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از darya_s :
من فکر میکنم اگر محدودیت مالی ندارید، حتما سونی بگیرید. البته در مورد نمایندگی پس از فروش سونی اطلاعی ندارم.

ممنون

باز منتظر نظر بقيه دوستان هستم
راستي شما يه زماني ميخواستي نوت بوك بگيري؟ درسته؟
بالاخره چي گرفتي؟

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
راستي شما يه زماني ميخواستي نوت بوك بگيري؟ درسته؟
بالاخره چي گرفتي؟
نگرفتم هنوز!! اینقدر که من زرنگم:happy:

mori

Registered User
لایک‌ها
14
HS75P سوني رو تائيد ميکنين ديگه؟
اگه آره که برم بگيرم
چشمام ديگه تار تار شده!

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از mori :
HS75P سوني رو تائيد ميکنين ديگه؟
اگه آره که برم بگيرم
چشمام ديگه تار تار شده!
مانيتوري كه ميخواين تهيه كنين بيش از 450 تومن قيمت داره پس چرا طرف BenQ 202W نميري ريوييو هاي خوبي ازش هس(سوا از تامز) واسه گيم و فيلم هم ايده عاله سايز 20 اينچ گارانتي صفرپيكسل هم داره ديگه چي ميخواي قيمتشم حدود 420 هس
با تعصب كيفيت بدست نمياد (دوست عزيز چند صفحه قبل هم بخون ضرر نميكني)

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
به نقل از darya_s :

اين لينک فکر کنم به کارتون بياد چون يک نرم افزار خيلي کم حجم رو که قبلا يکي از دوستان معرفي کرده بودند (و من يادم نمياد که چه کسي بودند) رو ميتونيد ازش دانلود کنيد و با خيال راحت به تست پيکسل سوخته بپردازيد ^_^

راستي اون عکس صفحه ي مانيتورتون رو هم که گذاشته ايد رزولوشنش 1024*768 ه ديگه درسته، مال منم تو اون رزولوشن همينجوري نشون ميده ولي تو 1280*1024 مشکلي نداره. شما هم فکر کنم بايد تغييرش بدهيد بگذاريد تو همان رزولوشن (يه عکس هم از اون جوريش بذاريد تا ببينيم اون چه جوريه).

mori

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از M654 :
مانيتوري كه ميخواين تهيه كنين بيش از 450 تومن قيمت داره پس چرا طرف BenQ 202W نميري ريوييو هاي خوبي ازش هس(سوا از تامز) واسه گيم و فيلم هم ايده عاله سايز 20 اينچ گارانتي صفرپيكسل هم داره ديگه چي ميخواي قيمتشم حدود 420 هس
با تعصب كيفيت بدست نمياد (دوست عزيز چند صفحه قبل هم بخون ضرر نميكني)
تعصب؟؟؟؟؟؟؟؟:lol:
خيلي خنده دار بود برام همچين حرفي!
با اين حال ممنون از مشاوره
کيفيت همونطور که با تعصب! به دست نمياد با آمارو ارقام (مخصوصا در مورد توليد ات ايراني) بدون شک بدست نمياد

reza116114

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از دوستان يكي جواب سوال من را كه در پست 971 پرسيده بودم بگه
واقعا منتطرم
1 جواب كامل بدين لطفا:(

بالا