• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

persian-earning

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
1
من بهترین مانیتور LCDای که میشه با این بودجه خریدم میخوام بدونم چه مارکی و چه مدلی است. البته دارای شرایط زیر باشه حتما:
1- LG نباشه!!:blink:
2- 17" باشه !!!
3- از لحاظ ظاهری زیبا باشه!!
مرسی

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از X-MAX :
فقط سامسونگ 713N
میبخشید میخواستم ببینم شما خودتون با این مانیتور کار کردین؟ خوب بوده؟ چرا انقدر این مانیتور قیمتش پایینه؟
ایا میشه یه مانیتور سامسونگ با dvi پیدا کرد که قیمتش خیلی بالا نباشه؟

amiro0o0o

Guest
لایک‌ها
0
به نقل از reza116114 :
از دوستان يكي جواب سوال من را كه در پست 971 پرسيده بودم بگه
واقعا منتطرم
1 جواب كامل بدين لطفا:(

ببین اول بگو بیشتر استفادت از مانیتور چیه ؟ گیم بازی یا بیشتر اهل فیلم و movie
اگه درجه اول استفادت گیمه view sonic VX922 , benQ FP93GX بهترین گزینه ها هستن
اگه هم movie هم game میتونی benQ FP202W بگیری که 20 اینچ و واید اسکرینه مشخصات کاملشم در پست 927 هست که میتونی بخونی... اون مانیتورایی هم که قصد خریدشو داری هم خوبن ولی قیمت های بالاتری دارن .... ( من خودم شخصا به مانیتورای وارداتی benQ در ایران از لحاظ مرغوبیت اعتماد ندارم البته این از روی احساس شخصی خودمه و در این ضمینه میتونی تحقیق کنی )
در مورد SDM HS 95P هم کسایی هم که تجربشو در ایران داشتن ازش خیلی راضی بودند و فکر کنم ارزش داشته باشه که اینو بخری اما اگه خواستی بخری تو کاتالوگش نگاه کن که کانتراستش 700:1 باشه ولی اگه 550:1 بود همون HS 75P بهتره
من خودم قصد خرید view sonic VX922 رو دارم البته اگه یافت بشه !!!!
اینا اطلاعات شخصی من بود ... خودم با هیچ کدومشون از نزدیک کاز نکردم !!
موفق باشی

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از mori :
تعصب؟؟؟؟؟؟؟؟:lol:
خيلي خنده دار بود برام همچين حرفي!
با اين حال ممنون از مشاوره
کيفيت همونطور که با تعصب! به دست نمياد با آمارو ارقام (مخصوصا در مورد توليد ات ايراني) بدون شک بدست نمياد
سلام
دوست عزیز بهتر نیست بجای حرفهای انحرافی , کلی گویی نکنید و حرفاتونو با استدلال بگید; هر گردی که گردو نیست عزیزم!

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از pesarkhale :
میبخشید میخواستم ببینم شما خودتون با این مانیتور کار کردین؟ خوب بوده؟ چرا انقدر این مانیتور قیمتش پایینه؟
خوب اگه دیجیتال میخواین 1750N+DVI رو بگیرن با ریسپانس تایم 2GTG با گارانتی مناسب بهترین گزینه واسه بازی خورها به قیمت حدود 235 تومن تو تهرون قابل تهیس

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
اين لينک فکر کنم به کارتون بياد چون يک نرم افزار خيلي کم حجم رو که قبلا يکي از دوستان معرفي کرده بودند (و من يادم نمياد که چه کسي بودند) رو ميتونيد ازش دانلود کنيد و با خيال راحت به تست پيکسل سوخته بپردازيد ^_^

راستي اون عکس صفحه ي مانيتورتون رو هم که گذاشته ايد رزولوشنش 1024*768 ه ديگه درسته، مال منم تو اون رزولوشن همينجوري نشون ميده ولي تو 1280*1024 مشکلي نداره. شما هم فکر کنم بايد تغييرش بدهيد بگذاريد تو همان رزولوشن (يه عکس هم از اون جوريش بذاريد تا ببينيم اون چه جوريه).

پرسیانا جان ممنون از لینک، برای پیدا کردن پیکسل سوخته خیلی باید دقت کنیم؟
در مورد عکسها، اونها عکس با رزولوشن 1280x1024 هستش. الان هم گذاشتم همون 1280x1024 بمونه و عادت کردم.
حالا شما با مال خودت مقایسه کن، ببین چجوریه. ممنون.

راستی دوستان LCD رو چطوری باید تمیز کرد که بلایی سرش نیاد؟ تا چه حد میشه فشار آورد که خراب نشه!!! سوال احمقانه ای بود ولی خوب برای تمیز کردنش لازم میشه.

mori

Registered User
لایک‌ها
14
من بالاخره سوني رو گرفتم
HS75P رو 460000 گرفتم از پايتخت با گارانتي ايران رهجو
ميخواستم ببينم خش روي صفحه lcd شامل گارانتي ميشه؟
و اينکه اونجا که ديدم پيکسل سوخته نبود ظاهرا اما الان تو خونه به نظرم يک پيکسل سوخته ست
چطوري مطمئن شم؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
مبارکت باشه مانیتور بسیار خوبیه.
در مورد خش من نمی دونم باید زنگ بزنی از خودشون بپرسی.
اما در مورد پیکسل همان برنامه ای که Persiana عزیز بالا معرفی کردن باز کن با رنگ های مختلف امتحان کن (مخصوصا سیاه)
پیکسل سوخته رنگی غیر عادی نسبت به بقیه داره و اگه با دقت نگاه کنی مشخصه (مثلا در محیط سیاه معمولا آبی یا قرمز هست)

mori

Registered User
لایک‌ها
14
مرسي محمد جان
من برا خريد که رفتم فروشنده بهم نمونشو نشون داد که سبز بود
ميخوام ببينم ميتونه سياه هم باشه؟
چون يک پيکسل سياه رنگ ميبينم وقتي صفحه سفيد رو باز ميکنم نمي دونم خش هستش يا پيکسل سوخته؟
بعد من شنيدم پيکسل سوخته باعث ميشه کم کم بقيه پيکسل ها هم بسوزن و عمر مانيتور کاهش پيدا کنه
اگه چنين چيزي درسته برم دنبالش و الا اون پيکسل پايين صفحه ست و به سختي قابل تشخيص

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
نه موری جان توی ال سی دی هر پیکسل توسط یک ترانزیستور کنترل میشه. وقتی یک ترانزیستور درست کار نکنه اون پیکسل همیشه یک رنگ رو نشون می د هکه بهشس می گن پیکسل گیر کرده Stuck Pixel یا اصطلاحا پیکسل مرده. دیگه کاری به هبقیه پیکسل ها نداره.

فقط کافیه برنامه Pixel Buddy رو دانلود و اجرا بکنی و تا دقیقا وضعیت همه پیکسشل ها رو متوجه بشی. اینی هم که گرفتی مدل عالی ای هیتش. ولی اگر بنکیو هم گرفته بودی ضرر نمی کردی. اون مدل ها کالما تایید انتخاب خنبی هستش.

در ضمن تا اونجا که من می دونم پیکسل مرده هر رنگی می تونه باشه.

و یه چیز دیگه: همینطوری کلا خیلی چاکریم! و این سوال که آیا ممکنه این روزا یه میل از شما یگیریم که یه URL ای چیزی توش باشه توی مایه های همون هنر هفتم؟

persian-earning

کاربر فعال
لایک‌ها
1
به نقل از M654 :
خوب اگه دیجیتال میخواین 1750N+DVI رو بگیرن با ریسپانس تایم 2GTG با گارانتی مناسب بهترین گزینه واسه بازی خورها به قیمت حدود 235 تومن تو تهرون قابل تهیس
یعنی شما این را از 713N بیشتر پیشنهاد می کنید؟ من برای کارهای گرافیکی میخوام و میخوام واضح و شارپ باشه!!! میشه یک لینکی از این مدل 1750 بدید!!! ممنون

mori

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از Heaven :
نه موری جان توی ال سی دی هر پیکسل توسط یک ترانزیستور کنترل میشه. وقتی یک ترانزیستور درست کار نکنه اون پیکسل همیشه یک رنگ رو نشون می د هکه بهشس می گن پیکسل گیر کرده Stuck Pixel یا اصطلاحا پیکسل مرده. دیگه کاری به هبقیه پیکسل ها نداره.

فقط کافیه برنامه Pixel Buddy رو دانلود و اجرا بکنی و تا دقیقا وضعیت همه پیکسشل ها رو متوجه بشی. اینی هم که گرفتی مدل عالی ای هیتش. ولی اگر بنکیو هم گرفته بودی ضرر نمی کردی. اون مدل ها کالما تایید انتخاب خنبی هستش.

در ضمن تا اونجا که من می دونم پیکسل مرده هر رنگی می تونه باشه.

و یه چیز دیگه: همینطوری کلا خیلی چاکریم! و این سوال که آیا ممکنه این روزا یه میل از شما یگیریم که یه URL ای چیزی توش باشه توی مایه های همون هنر هفتم؟
اين نرم افزار رو گرفتم
با توجه به مثال هاش به نظر نمياد پيکسل سوخته باشه
البته باز هم شک دارم!
اگر هم چيزي باشه بيشتر شبيه يک نيم پيکسل هست!!!!!!!
بنابر اين بعيده سوخته باشه
فکر کنم از مراجعه مجدد منصرف شم!
در مورد BenQ هم راستش زياد اطميناني به اين برند ندارم! شايد چند سال ديگه!
در مورد اون سوالت هم احتمالش 1/1000000 هستش!
حالا تا يکي دو ماه ديگه اگه شد خودم يه سري منبع مطمئن معرفي ميکنم:)

poopak

Registered User
لایک‌ها
27
با جستجوهايي كه من انجام دادم و با توجه به پولي كه دارم LCD هاي زير را انتخاب كردم .دوستان عزيز LCD هاي زير را به ترتيب اينكه كدام بهتر است به من بگويند . اگر كساني هم مزايا و معايب انها را مي دانند بگويند . اگر LCD ديگري نيز نياز داريد بگوييد .:blush:
با تشكر

Samsung SyncMaster 1740B - flat panel display - TFT - 17

قیمت(ریال): 2660000

Digital video standard: Digital Visual Interface (DVI
contrast ratio 600:1
Response Time 8 ms

با ضمانت سام سرويس 1 سال گارانتی -تحویل در محل سه ماه تعویض در ابتدای دوره گارانتی

Samsung SyncMaster 1740BF

قیمت(ریال): 2910000
Digital video standard :Digital Visual Interface (DVI)
contrast ratio 700:1
Response Time 2 ms

با ضمانت سام سرويس 1 سال گارانتی -تحویل در محل سه ماه تعویض در ابتدای دوره گارانتی

Samsung SyncMaster 1740N-Black - flat panel display - TFT - 17

قیمت(ریال): 2630000
contrast ratio 600:1
Response Time 8 ms

SAMSUNG - LCD 17" - 713N ( Malaysia
255000 تومان
Contrast Ratio '600:1

Response Time (ms) 8

LG - LCD 17" - 1740P + DVI (سپيد فام)

302000 تومان
Contrast Ratio 550 : 1 (Typical)
Response Time 8 ms

LG - LCD 17" - 1720B (سیه فام)

275000 تومان
Contrast Ratio 550:1
Response Time 8 ms

LG - LCD 17" - 1730S (نقره فام)
250000 تومان
Contrast Ratio 550:1
Response Time 8 ms

X-MAX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از pesarkhale :

در مورد کیفیت این مانیتور شک نکنید ، البته با توجه به قیمت آن. من حدود یک سال است که از این مانیتور استفاده می کنم و هیچ مشکلی با آن نداشتم . تنها نقص آن هم نداشتن ورودی DVI است .

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از persian-earning :
یعنی شما این را از 713N بیشتر پیشنهاد می کنید؟ من برای کارهای گرافیکی میخوام و میخوام واضح و شارپ باشه!!! میشه یک لینکی از این مدل 1750 بدید!!! ممنون
متاسفانه لینکی ازش ندارم چون این مال سامسرویسه و تو سایتش نیست خوب میتونم بگم مثل 1740 ه بجز اینکه ریسپانسش 2 شده و البته باریکتر شده ضمنا DVI هم داره قیمتشم توسایت www.t-va-n.com 243 تومن تک فروشیشه که باید حدود 235 تومن باشه بهرحال من خودم مدتی با 713N کار کردم گمون کنم این از هر جهت بهتر باشه

persian-earning

کاربر فعال
لایک‌ها
1
به نقل از M654 :
متاسفانه لینکی ازش ندارم چون این مال سامسرویسه و تو سایتش نیست خوب میتونم بگم مثل 1740 ه بجز اینکه ریسپانسش 2 شده و البته باریکتر شده ضمنا DVI هم داره قیمتشم توسایت www.t-va-n.com 243 تومن تک فروشیشه که باید حدود 235 تومن باشه بهرحال من خودم مدتی با 713N کار کردم گمون کنم این از هر جهت بهتر باشه
متوجه نشدم بالاخره 1740 بهتره یا 713N؟

M654

Registered User
لایک‌ها
3
هیچ کدوم 1750N
تو این ماه این دومین افت قیمت بود البته قیمتاشون بهم نزدیکن اما این مدل قیمتش 240 تومنه

persian-earning

کاربر فعال
لایک‌ها
1
آقا نظرتان در مورد سری زیراکس ProView چیه؟

بالا