• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
مدلهای جدید سامسونگ bf-1750 با تاخیر 2Ms فکر کنم انتخاب خوبیه .

hossein_3650

Registered User
لایک‌ها
0
سلام .
اول از همه حتما درايور مانيتور رو نصب كن .
بعد شما مطمئني مشكل از كامپيوترت نيست مثلا ممكنه كارت گرافيك ايراد داشته باشه من توصيه ميكنم اگه درايور مانيتور رو نصب كردي و مشكل حل نشد شما يه بار درايور كارت گرافيك رو هم دوباره نصب كن اگر بازم ديدي همچين مشكلي هست روي يه مانيتور معمولي چك كن اگر بازم همچين مشكلي بود ببر گارانتي الانم كه ديگه سام سرويس تعويض داره ولي بعيد ميدونم مشكلي داشته باشه حالا شما درايور مانيتور رو نصب كن .
يچيزي ديگه مانيتور رو هم فكر كنم گرون خريدي . پايتخت كه جاي لوازم كامپيوتر خريدن نيست .

1- به تنظیمات مانیتور ور رفتم خیلی بهتر شد
1- مگه قیمتش چنده؟

NabiKAZ

Registered User
لایک‌ها
0
سلام ،

کارت گرافیک من ATI 7500 64MB است.

- لطفاً مانیتور با هر یک از مشخصات زیر به همراه قیمت حدودیش بهم معرفی کنید که حداقل رزولیشن 1280x960 با حدود 85 هرتز رو راحت ساپورت کنه.

"LCD 19
"LCD 17
"CRT 19
"CRT 17

- رزولیشن و هرتز مانیتور چقدر به کارت گرافک وابسته است؟

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
تا 400 تومن 19 اينچي lcd چيزي ميشه خوب پيدا كرد اگه نه 17 اينچ تا اين حدود قيمت بهترين انتخاب چيه
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
سلام .
LG 1740PQ قيمتش قبلنا دوربر 360 بود فكر كنم ولي الان فكر كنم گرون شده باشه ولي بازم به 400 نميرسه مانيتوره خوبيم هست من خودم باهاش كار كردم .

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام ،

کارت گرافیک من ATI 7500 64MB است.

- لطفاً مانیتور با هر یک از مشخصات زیر به همراه قیمت حدودیش بهم معرفی کنید که حداقل رزولیشن 1280x960 با حدود 85 هرتز رو راحت ساپورت کنه.

"LCD 19
"LCD 17
"CRT 19
"CRT 17

- رزولیشن و هرتز مانیتور چقدر به کارت گرافک وابسته است؟

سلام .
مانيتور LCD 17" از 230 تومن داريم (البته بجز مدل لاوان فراسو كه مثل اينكه ارزونتره ) CRT 17 هم ديگه زير 100 تومن فكر نكنم پيدا بشه LCD 19" هم ديگه فكر نكنم زير 340-350 پيدا بشه CRT 19" هم نميدونم .همه مانيتورها هم ديگه الان تا حداقل رزولوشن 1280X1024 ساپرت ميكنن ولي 85 هرتز رو نه همشون انقدر نيستن

NabiKAZ

Registered User
لایک‌ها
0
سلام .
مانيتور LCD 17" از 230 تومن داريم (البته بجز مدل لاوان فراسو كه مثل اينكه ارزونتره ) CRT 17 هم ديگه زير 100 تومن فكر نكنم پيدا بشه LCD 19" هم ديگه فكر نكنم زير 340-350 پيدا بشه CRT 19" هم نميدونم .همه مانيتورها هم ديگه الان تا حداقل رزولوشن 1280X1024 ساپرت ميكنن ولي 85 هرتز رو نه همشون انقدر نيستن

از توضیحاتتون ممنونم . بهم یه دید کلی داد.
با این حساب کارت گرافیکم برام محدودیت ایجاد نمیکنه ...؟
حالا 85 هرتز نشه حداقل دیگه 75 کمتر نباشه.
مدل خاصی هم مد نظر دارید که راجعش تحقیق کنم.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
از توضیحاتتون ممنونم . بهم یه دید کلی داد.
با این حساب کارت گرافیکم برام محدودیت ایجاد نمیکنه ...؟
حالا 85 هرتز نشه حداقل دیگه 75 کمتر نباشه.
مدل خاصی هم مد نظر دارید که راجعش تحقیق کنم.

خوب تو LCD هاي 17 اينچي الان Samsung BF1750 و LG 1740p الان بيشتر رو بورسن البته اگه ارزون هم بخواي Samsung 173N هست كه مانيتور خيلي خوبيم هست فقط ممكنه گارانتي معتبري نداشته باشه روي LCD هاي 19 اينچي هم بيشتر نظر خودم روي LG 1940PQ هست ولي سامسونگم 1-2 مدل 19 اينچ LCD داره كه من شناختي روشون ندارم .
اما اين مدلهاي جديد فراسو هم لاوان جديدا اومده كه مشخصاتش خوبه مخصوصا زمان پاسخ دهيش كه 5ms هست .البته دوستان ميگن قيمت فوق العادهاي هم داره در حد 200 تومن كه اگه واقعا انقدر باشه كاملا ارزش خريد داره از ويژگيهاي خيلي عاليه اين مانيتور وجود بلندگوهاي 5 واتي در دو طرف مانيتور و همچنين ورودي ديجيتال كه واقعا مزيتهاي بزرگي براي يه مانيتور حداقل با اين قيمت به حساب مياد .

سری لاوان فراسو 17 اینچی هست و قیمتش مناسبه 200 تومن هست. تصویرش رو من دیدم خوبه
مطمئني 200 تومنه بيشتر ميخورها اگه 200 تومن باشه كه خيلي عاليه بازار مانيتور LCD رو ميتركونه

fldx140-larg.jpg

http://www.farassoo.com/product/monitor/x40.htm

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
مطمئنم . قيمتش 200 تومنه . مانيتورهاي فيليپس هم تو بازار هست اونم عاليه ولي قيمتش در حد سامسونگه ولي كيفيتش خيلي بالاتر و نمايندگيش فروشگاه ايران زمين تو بازار رضا. مانيتور هاي ctx هم ميشه روشون فكر كرد .
درمورد 17crt هم 1795 فكر كنم انتخاب خوبيه

NabiKAZ

Registered User
لایک‌ها
0
saeid_2001 ممنون

فراسو 17 و 19 اینچش هر دو :
1280x1024 @60-75Hz
هستند!

پس چه فایده ، فقط نوشته ها بزرگتر هستند. فضای کاری همونه که .
باقی مانیتور ها هم همینطوری ضایع بازی دارن ؟!!!

منبع: http://www.farassoo.com/product/monitor/x40.htm

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
آی آی آی آی .....
خواهر پرشیانا دیگه نگو داغ دلم تازه میشه:( :(
شما گیر این گارانتی الماس خاور میانه افتادین
من بیچاره گیر ایزایران
(همه گوشاشونو بگیرن!!!) ای الهی که ............. ای .........اینا ...........
آخییییش یه خورده حالم بهتر شد
اصلا میدونین چیه از قدیم گفتن خر ما از کرگی چشاش کور بود!:blink:
شما LCD Acer گرفتین من بیچاره Flatron Acer گرفتم
باز خوبه مال شما روشن میشد
من که از دم عید پیارسال دلمو صابون میزدم که آخرش یه مانیتور 17 اینچ با فلان مشخصات و.... گیرم میاد (البته بعد از کلی خواهش و تمنا از بابامو و شیکوندن هر چی قلک داشتم و نداشتم!!!(زدم قلک خواهر کوچولومم شکوندم:happy: ) یه روز صبح سر حال و قبراق پا شدیم رفتیم شرکت ایزایران که مثلا از روی این آگهی کذایی روزنامشون یه مانیتور فلترون بخریم
بعد کلی سلام و احوالپرسی مسوول اونجا و اغفال کردن کامل منو بابام این آقا بعد از کلی چانه زدن اخرش یه دستگاه ازون مانیتورا رو گذاشت کف دستم (انقدر گنده بود که باید میگفتم منو گذاشت کف دست مانیتور ) و ما شاد وشنگول برگشتیم خونه (حالا قضیه اینکه اصلا چی شد من خواستم مانیتور جدید اونم Acer بخرم بماند )
آقا من اینو وصل کردم به کیس و دکمه استارتو زدم و تو دلم گفتم خوب حالا این منو این 13 روز تفریح:f34r:
دیدم هرچی میگذره این مانیتوره روشن نمیشه ....بعد کلی ور رفتن به اتصالات کیسم دیدم نه هیچ خبری نیست...
تو همین احوال بودم که حس کردم یه بویی شبیه بوی قرمه سبزی سوخته بد جوری اتاقو پر کرده گفتم لابد همسایه ای کسی موقع غذا پختن ناشی بازی در اوورده بعدش دیدم اه چرا این مانیتوره پشتش سیاهه (آخه مانیتوره رنگش سفیید بود) گفتم لابد مدلش اینطوریه بعد دیدم نه حالا داره توش فشفشه بازی میشه گفتم اه به به مانیتور من جادوییه نمیدونستم که یه هو برق رفت و پریز اتاق مثل اینکه توش بمب باشه ترکید........:( :( :(
دیگه بغض گلومو گرفته نمیتونم ادامه بدم فقط بدونم سر من بلایی بدتر از اونچه سر خواهر پرشیانا اومد درآوردند این ایزایرانیا
ای ایشالا ....................:(
واسه همین یه توصیه از من ...دور مانیتورای Acer رو یه خط قرمز خاردار (این دیگه چه رنگیه ) بکشین تا فشار خونتون اول جوونی نره رو 200 !!!!

Sephiroth جان، شما هم؟!

اي بابا، پس مثل اينکه فقط من سر اين ايسر بدشانسي نياوردم، شما هم با فلترونش مشکل داشتيد و ايزيران (حالا همه اون موقع به من مي گفتند چرا ال سي دي ايسر رو خريدي، از همين CRT هاش مي خريدي يک عمر راحت بودي!!). نه، خوشبختانه مال من سوخته از آب در نيومد ولي تقريبا يک هفته تو شرکت الماسا بود و ما باهاشون کلنجار مي رفتيم (البته مامانم، من که بغض کرده بودم يه گوشه ي اتاق هي خودمو فحش مي دادم به خاطر اين انتخابم، تازه مانيتور هم نداشتم چون LG عزيزم ديگه قابل استفاده نبود و من خير سرم ميخواستم با خريد مانيتور LCD از تجربه ي جديدي لذت ببرم که اينجوري شد :wacko:).

پس براي شما عوضش نکردند؟ بايد تا آنجا که مي توانستيد زير بار نمي رفتيد، انقدر بهشون پيله مي کرديد تا مجبور به عوض کردنش بشن (البته شايد هم اونوقت بدتر مي کردند!).

راستي من اون موقع که اون ايسر مشکل دار رو داشتم و الماسا هم زير بار عوض کردنش نمي رفت، دفترچه ي گارانتي اصلش رو گفتم نگاه کنم ببينم چي نوشته و به اين استناد کنم که ديدم عجب نژاد پرستانه برخورد کرده خودشم! نوشته بود اگه در کشورهاي اروپايي و آمريکايي بوديد و اين دستگاه را خريديد و مشکل دار بود، براتون با يک دستگاه ديگه عوض مي کنند، ولي در ساير نقاط، تعويض در کار نيست و شرکت دستگاه را تعمير مي کند و اين نکته رو هم متذکز شده بودند که دليلي ندارد که حتما از قطعه اي نو استفاده کنند و ميتوانند قطعه اي کهنه ولي سالم رو هم مورد استفاده قرار دهند!!! گارانتي اصلش که اون بود، گارانتي الماسش هم که قلابي بود، مي دونيد Sephiroth جان، من هنوز هم وقتي به اين مانيتوره نگاه مي کنم، باورم نميشه که تونستم عوضش کنم!!

من کاملا حال شما رو درک مي کنم، آدم وقتي يه چيز نو مي خره انتظار داره درست براش کار کنه و لذت ببره، نه اينکه از توش بوي قرمه سبزي سوخته در بياد و هنوز استفاده نشده از دور خارج بشه! راستي شما هم اينو وقتي تحويل گرفتيد همونجا امتحان نکرديد؟ بايد به هر قيمتي شده فروشنده رو مجبور کرد که همونجا براي آدم تستش کنه و ببينه، من اگه همونحا تستش مي کردم مي ديدم که تصوير خراب و 4 کله هستش و ايراد داره و يا شما مي ديديد که روشن نميشه و اونوقت يا اصلا نمي خريديمش يا يه فکر ديگه مي کرديم ولي اينام پدر سوخته اند، امتحان نمي کنند چون ميترسند نکنه خراب از آب دربياد و رو دستشون بمونه!

armin-samurai

Registered User
لایک‌ها
0
شما از کجا قیمت داری 200 تومن.من که زنگ زدم نمایندگی گفت 268 تومن.

hooshmand29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام من می خوام مانیتوری بخرم که بتونم با اون راحت کتابهای الکترونی رو بخونم آیا مانیتورهای lcd ارزش 200 یا 300 هزار تومنو دارن یعنی تفاوت اونها برای خوندن متنها تا این اندازه با مانیتورهای دیگه زیاد هست؟لطفا منو راهنمایی کنین

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
saeid_2001 ممنون

فراسو 17 و 19 اینچش هر دو :
1280x1024 @60-75Hz
هستند!

پس چه فایده ، فقط نوشته ها بزرگتر هستند. فضای کاری همونه که .
باقی مانیتور ها هم همینطوری ضایع بازی دارن ؟!!!

منبع: http://www.farassoo.com/product/monitor/x40.htm
من درست متوجه منظورت نشدم ولي يه توضيح كلي در مورد اون Hz و Response time ميدم ببين اون Hz در مانيتور در اصل مربوط ميشه به Refresh Rate تصوير در صفحه مانيتور يعني تعداد دفعات Refresh شدن تصوير مانيتور در ثانيه البته كاملا مربوط به مانيتورهاي CRT ميشه و اين Hz در مانيتورتهاي LCD به اون شكل نيست يعني يه چيز ديگهاي هست مثل اون به نام Response time يعني زماني پاسخ دهي يا زماني كه طول ميكشه كه يك پيكسل از مانيتور شما تغيير رنگ بده اين زمان در بازيها مثلا خيلي اهميت داره چون حركات معمولا در بازيها سريعه Response time زياد ممكن باعث تاخيريهاي در نمايش يك تغيير خيلي سريع و ناگهاني در بازي بشه .

در مقام مقايسه ماينتور CRT با 60-80 hz سرعت Refresh در مانيتور LCD معادل زمان پاسخ دهي (Response time ) برابر تقريبا 12.5 ms هست اين در حالي كه مثلا همين ماينتور LG1740p زمان پاسخ دهي 8ms رو داره يا همين فراسو مدل لاوان كه بالا بهش اشاره كردي زمان پاسخ دهي برابر 5ms داره يا مانيتور Samsung BF1750 به گفته سازنده زمان پاسخ دهي 2ms رو داره (البته اينو تو پرانتز بگم كه اكثر اين زمانهاي پاسخ دهي يكمي تبليغاتي هم هستن و مانيتوري با زمان پاسخ دهي 2ms تا حدودي خالي بندي هم هست )

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام من می خوام مانیتوری بخرم که بتونم با اون راحت کتابهای الکترونی رو بخونم آیا مانیتورهای lcd ارزش 200 یا 300 هزار تومنو دارن یعنی تفاوت اونها برای خوندن متنها تا این اندازه با مانیتورهای دیگه زیاد هست؟لطفا منو راهنمایی کنین
ببين مانيتور LCD بزرگترين برتريش نسبت به مدلهاي CRT اينه كه فضاي كمتري ميگيره و خوب معمولا شكيل تر و قشنگتر از مانيتورهاي CRT هستن و اكثرا هم مخصوصا مانيتورهاي LCD جديدتر خوب وضوح رنگ و روشنايي بهتري نسبت به مانيتورهاي CRT دارن ولي خوب در عوض مانيتور LCD قيمت خيلي بيشتري هم داره شما هم اگر محدوديت جا داري يا به شكيل بودن مانيتور خيلي اهميت ميدي يا اينكه وضوح و روشنايي بالا مد نظرت هست (كه البته همين كيفيت بالاتر تصاوير خوب كار با كامپيوتر رو جذاب تر ميكنه) ميتوني LCD بگيري در غير اين صورت دليلي نداره .

mania1920

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آقا انتخاب اول واسه يه مانيتور crt چيه از نظر اساتيد ؟؟ :)
قيمت هم تا 150 باشه خوبه . استفاده هم در كل واسه بازي يا فيلم. :cool:
يه پيشنهاد خوب بدين چون حرف آخر با شماست . لطفا يه مانيتور كه جواب پس داده باشه بگين .(هم كيفيت هم گارانتي) . :D

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
آقا انتخاب اول واسه يه مانيتور crt چيه از نظر اساتيد ؟؟ :)
قيمت هم تا 150 باشه خوبه . استفاده هم در كل واسه بازي يا فيلم. :cool:
يه پيشنهاد خوب بدين چون حرف آخر با شماست . لطفا يه مانيتور كه جواب پس داده باشه بگين .(هم كيفيت هم گارانتي) . :D
LG F700P .

NabiKAZ

Registered User
لایک‌ها
0
سلام ،

از دوستانی که به دو پست قبلیم جواب دادند تشکر میکنم.

در مورد مانیتور lcd 17 سامسونگ ، کدام رو پیشنهاد میکنید ؟

BF1750
1740 N
1740 V
1740 M
یا غیره ؟!

اگر تفاوت ها رو هم بگید ممنون میشم.

در مورد گارانتی هم بفرمائید چه گارانتی بهتر است؟

مورد دیگه اینکه آیا صرفا قیمت بالا ، دلیل بر مرغوبیت و کیفیت بالا است ؟

بالا