• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

Samin

Registered User
لایک‌ها
44
این مانیتور واید اسکرینه رزولوشنش 1680x1050 هست به نظر من ولی بهترین انتخاب نیست من سامسونگ 205BW رو کاملا ترجیح میدم قیمتشم همین حدوده .

این مانیتر قیمتش دقیقا چنده

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
اينم مشخصات benq FP202W

Screen Size 20" wide
Resolution 1680 x 1050 (WSXGA+)
Pixel Pitch 0.258 mm
Brightness 300 cd/m2
Contrast Ratio 600:1
Response Time 8ms (5 + 3)
Display Area 433.4 × 270.9 (mm)
Display Color 16.7 million
Viewing Angle 140/130 (CR>=10)
Input Signals D-Sub/DVI-D
Horizontal Frequency 31 - 81 (KHz)
Vertical Frequency 56 - 76 (Hz)
......
دوستان ظاهرا ایران نارا benq 202 را دوباره وارد کرده قیمت 298000 تومن

اوه من فکر کنم اشتباه کردن شما گفتین 298 تومن من فکر کردم 398 تومن میگید اگه قیمتش انقدر باشه ارزش خرید داره ولی اگه 398 تومن بود خوب Samsung 205BW قیمتش همین حدود و بهتره ولی با اون قیمت خوب BenQ202w ارزش خرید خیلی بیشتری داره .
ولی بدون در نظر گرفتن قیمت اگه بخوام مقایسهای بکنم 205BW زاویه دید بهتری داری BenQ202 زاویه دید خوبی نداره . 205Bw زمان پاسخ دهی بهتری داری برای بازی کردن خیلی مناسبتره . یه چیز خیلی مهم در مورد 205BW قابلیت تنظیم ارتفاع این مانیتوره که در عمل واقعا چیز خوبیه و خیلی کارایی داره . گارانتی معتبر تری هم تو ایران داره . این مشخصات این مانیتور http://www.samsung.com/ca/products/monitor/lcd_digital/ls20hawcbqxaa.asp?page=Specifications .
اینم Review از 205BW که میتونید در پایان Review این مانیتور بخونید که از BenQ 202 بهتره .
http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/20-21inch-3_6.html
اینم Review از BenQ 202w که اخرش اشاره شده مانیتور مناسبی برای کار و Office هست ولی برای بازی کردن و فیلم دیدن خیلی مانیتور جالبی نیست .
http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/20-21inch-2_9.html
ولی اگر کلی بخام بگم 205BW تو بازار ما شاید بهترین انتخاب تو رنج خودش باشه باشه ولی اگر مدلی مثل 206BW/226BW تو بازار ما بود اصلا 205BW حرفی برای گفتن نداشت .

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
ظاهرا HDCP هم نداره اين مدل 22 benq

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
توی Tomshardware در مورد Samsung 940BW نوشته بود Backlightش مشکل داره و وقت نشون دادن تصاویر تیره وسط تصویر به شکل واضحی روشن تره!
کسی تا به حال همچین مشکلی داشته؟
ایا Samsung این مشکل رو حل کرده یا نه؟

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
شنیدم قبل از عید مونیتور های Viewsonic VP930 رو تو ایران به قیمت زیر 350 هزار تومن می دادن!
این خبر درسته یا نه؟
من که دیگه پیدا نکردم ولی ممکن هست که دوباره با قیمت مناسب بیاد؟اصلا امیدی هست؟ کسی خبری داره؟
شماره تلفن نمایندگیشو کسی داره؟

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
من امروز رفتم از نمایندگی samsung یه کاتالوگ گرفتم .

یه سری مانیتور lcd توی کاتالوگ هست که هر چی توی سایت سامسونگ ( http://www.samsung.com ) می گردم این مانیتور ها رو نمی توانم پیدا کنم !!!!!!!!!!!!

اینم مدلها :

BF1750 - BF1740 - M1740 - N1750

می خواستم ببینم شما میدونید چرا این مدلها هیچ جا پیدا نمیشه !!!!

حتا وقتی توی گوگل هم سرچ میکنم فقط سایت های ایرانی رو میاره و توی هیچ سایت خارجی نشونی از این محصولات نیست !!!!!!!!!

این مانیتور ها تو ایران ساخته میشن و فقط پنلشون رو وارد می کنن(که مهم ترین قسمت مانیتور هم هیت).ولی این مدل ها توی سایت سامسونگ هم هست ولی توی قسمت فارسی!اینم آدرس BF1750:
http://samsung.com/iran/products/monitors/tft/740bf.asp?page=Features
همون طور که می بینین پنل مونیتور BF1750 از نوع Syncmaster 740BP هست!
پی اگه توی سایت های خارجی دنبال Review می گردین باید دنبال Syncmaster 740BP بگردین.

bita4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی...ولی کدوم مغازه:f34r:

مغازه رو یادم نیست. ولی امروز بعد از ظهر میرم می گیرم. بعد اسم مغازه رو هم بهت می گم.
پس این سامسونگ 940bw خوبه دیگه؟ دارم میخرم . اگه عیب و ایرادی داره زودتر بگید. مرسی:rolleyes:

Samin

Registered User
لایک‌ها
44
مغازه رو یادم نیست. ولی امروز بعد از ظهر میرم می گیرم. بعد اسم مغازه رو هم بهت می گم.
پس این سامسونگ 490bw خوبه دیگه؟ دارم میخرم . اگه عیب و ایرادی داره زودتر بگید. مرسی:rolleyes:

مرسی
940BW مانیتوره خوبیه والا بچه که گرفتن راضی بودن و تو این رنج قیمت بهترین انتخابه;)

Pedram_Hookex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ولی من FARASSOO - 19" - 1950 W رو پیشنهاد میکنم چون هم قیمت عالیه

و هم Response Time(ms): 5ms داره که بهترین انتخاب هست
fldx50-larg.gif

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
بالاخره VA2021WB گرفتم!
مونیتور Viewsonic VA2010WB تازه به بازار اومده
قیمتشم 350000 تومنه

Contrast Ratio:1000
Response time:5ms (BWB)
DVI Support

bita4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من با مانیتور 940bw یه کم مشکل دارم. یعنی نمی دونم چه طوری می شه زاویه این مانیتور رو نسبت به خط افق تغییر داد. پایه اش طوریه که نمی شه ارتفاعش رو تغییر داد ولی باید بشه یه کم رو به بالا کجش کرد. :blink:
ممنون از جوابی که می دید.

Mammads

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من با مانیتور 940bw یه کم مشکل دارم. یعنی نمی دونم چه طوری می شه زاویه این مانیتور رو نسبت به خط افق تغییر داد. پایه اش طوریه که نمی شه ارتفاعش رو تغییر داد ولی باید بشه یه کم رو به بالا کجش کرد. :blink:
ممنون از جوابی که می دید.

سي دي كه داخل كارتون مانيتور هست را داخل سي دي رام قرار دهيد. برنامه Magic Tune را نصب كنيد و ريستارت كنيد از طريق اين برنامه تنها با چند كليك و به صورت خيلي ساده ميتوانيد تصوير را به دلخواه تنظيم نماييد

jeyran

Registered User
لایک‌ها
0
نمی دونم بین سامسونگ 940bw و ال جی l194wt کدام رو بگیرم ؟؟؟؟؟؟

کنتراست ال جی 2000:1 و سامسونگ 500:1 ولی سرعت پاسخدهی سامسونگ بهتره

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
نمی دونم بین سامسونگ 940bw و ال جی l194wt کدام رو بگیرم ؟؟؟؟؟؟

کنتراست ال جی 2000:1 و سامسونگ 500:1 ولی سرعت پاسخدهی سامسونگ بهتره

همون طور که قبلا گفتم کنتراست مونیتورای LG به روش دیگه ای محاسبه میشه و عدد بزرگی به دست میاد.
شما زود تر برو تازار رضا و یک Viewsonic VA2010WB بخر تا تموم نشده!
در ضمن Viewsonic بعد از Samsung پر فروش ترین مونیتور LCD دنیاست!

20" Wide
Response Time : 5ms (On-Off-On)
Contrast Ratio: 1000
Max Resolution: 1680 * 1050

مشخصات کامل:
http://www.viewsoniceurope.com/data/60/VA2010wb.pdf

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
سلام:)
اين مانيتور 2-3 روز پيش گرفتم:

"Samsung SyncMaster 215TW - 21

خيلي نمتيونم فني دربارش صحبت كنم چون تو اين مورد حرفه اي نيستم
اما زياد روش فكر كردم تا به اين نتيجه رسيدم كه تو مدلهاي 20-21 با توجه به محدوديت انتخاب و مهمتر از همه قيمتهاي غير واقعي كه در بازار ما هست 215TW جزو مدلهاي با اولويت خريد بالاست هر چند كه اين مدل هم اينجا از قيمت جهانيش فاصله زيادي داره البته يكي از دوستان گفته بود كه ايران نارا benq FP241VW وارد كرده كه full HD هم هست و مارو برد تو فكر كه سر كيسه رو بيشتر خالي كنيم ولي نتيجه اين شد كه كه 24 اينچ زياديه برا من! و ارزش 200 دلار هزينه اضافه كردن رو حداقل از لحاظ كاربردي برا من نداشت والا غوليه اين مانيتور برا خودش

samsung_215tw_1.jpg

اولين نكته كه تو اين مانيتور قابل توجه هست انعطاف پذيري چرخش صفحه نمايشه كه شما ميتونيد تا 90 درجه صفحه رو بچر خونيد كه براي ديدن برخي عكسهاي بزرگ ميتونه مفيد باشه
rotated.jpg

تكنولوژي MagicBright2 كه سامسونگ در مانيتورهاي خودش ارائه كرده يك چشم انداز optimized شده پيش فرض رو جهت درك بسياري بالاي محيط مبتني بر تصوير نمايش داده شده در صفحه نمايشه كه با 6 حالت مختلف ايجاد كرده
كه اين 6 حالت شامل مد هاي بازي،فيلم،خواندن متن و... هست
از مشخصه هاي ديگه اين مانيتور وجود HDCP بواسطه DVI كه داره ديگه به عنوان يك استاندارد تو مانيتور ها lcd شناخته ميشه باتوجه به اينكه HD-DVD و Blu-ray هر دو نيازمند HDCP هستن(پس داشتن كنسولي مسه playstation3 و وصل كردنش به اين مانيتور هم نيازمند HDCP هست). ويستا هم ظاهرا گيره سر اين Content Protection
البته كارت گرافيكم هم HDCP Support هس كه اگه مانيتور هم نداشت اين وظيفه رو گرافيك انجام ميداد
الان ديگه اكثر كارتهاي گرافيك جديد هم چه low end چه high end در اكثريت HDCP دارن بنابراين نگراني از اين بابت نيست

215TW يه مدل multimedia به حساب بياد چون كانكتورهاي تصويري component هم داره! بنابراين يك صفحه نمايش ايده عال براي Xbox 360 هم هست , به اينا كانكتور هاي تصويري composite و S-Vide هم اضافه كنيد!
screen7.jpg

كيفيت از ديد من فوق العاده چشمگيره
بازيها اكثرا شامل ساپورت وضوحهاي تصويري wide screen هستن و تعداد انگشت شماريشون مسه pro soccer6 از اين وضوحها پشتيباني نمي كنند و تصوير تا حدودي كشيده شده ولي بازم نارحت كننده نيس.oblivion يكي از بازيهايي بود كه خيلي خوب وضوحهاي lcd wide رو پيمايش كرد هر چند 720p رو نداشت و وضوحهاي بالاتر رو ساپورت ميكرد كه خوب تو وضوحهاي بالاتر از 720p سري geforce7800/7900 و كلا هسته G70 برا بازيهايي تو رديف oblivion يه مقدار cpu bound هستن كه خوب با پردازنده هاي سطح پايينتر از C2D و سريهاي athlon x2 تو سرعتهاي فركانس پايين بايد با tweak كردن بازي به وضوحهاي 720p يا پايينتر عملكرد رو تقويت كرد
زمان پاسخگويي شايد نسبت به برخي مدلها مسه 226bw كمي بالاتر باشه(8ms در مقابل 6ms) اما من تو بازيهاي پرتنش و سرعتي هم كه تست زدم كمترين lagيي مشاهد نشد.

نكته آخر اينكه ظاهرا فقط خود سام سرويس اين مدل رو وارد كرده باز در اين مورد مطمئن نيستم و از 3 نمايندگي فروشي كه من تماس گرفتم فقط يكي اين مدلو داشت كه اونم چند تايي بيشتر نداشت

mori

Registered User
لایک‌ها
14
من دنبال یه مانیتور تو رنج قیمت زیر 200000 نومان هستم
LCD باشه و 15" یا 17" چندان مهم نیست
بهترین انتخاب ها چیا هستن؟ با توجه به اینکه طرف اصلا اهل بازی نیست ولی فیلم هرزچندگاهی میبینه...
بیشتر هم هدف از خرید سلامت چشمه...

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
دوستان سطح رو صفحه lcd با چی بايد تميز کرد؟

بالا