• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

onyx360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

مانيتور bw1931 بهتره يا cw1931

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
یک LG 795FT 17inch plus دارم که جدیدا چشمما اذیت می کنه ( نمی دونم چشمام ضعیف شدن یا مانیتور کیفیتش پایین اومده )

توو display properties->settings->advance->monitor فركانس رو بالاتر بررين،شايد بهرت شد

اگر جواب نمیده اسلات APG 2x می تونه جوابگوی کار من برای خرید یک کارت گرافیکی مناسب باشه ؟
هرگز!

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
بالاخره بعدی عمری یه مانیتور تمام حرفهای هم تو بازار تعطیلمون دیدیم سام سرویس جدیدا مثل اینکه مدل 20 اینچ سامسونگ XL20 رو با پنل LED وارد کرده که این پنل ها بخاطر استفاده از تکنولوژی LED به جای CCFL مانیتور های گرونی هستن البته مزایایی برای کاربران حرفه ای دارن این پنل ها . این مانیتور برای طراحان و گرافیست های حرفه ای ساخته شده .
نمیدونم قیمت این مانیتور دقیقا تو بازار با چقدره ولی باید بالای 1.5 میلیون باشه ولی یه مانیتور حرفه ای کامله .

5435-IMG7755s.jpg

5435-IMG7746s.jpg

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
من یک مانیتور ال جی و 2تا تی وی ام دارم کسی میدونه کجا بفروشم؟

tohid100

Registered User
لایک‌ها
0
بالاخره بعدی عمری یه مانیتور تمام حرفهای هم تو بازار تعطیلمون دیدیم سام سرویس جدیدا مثل اینکه مدل 20 اینچ سامسونگ XL20 رو با پنل LED وارد کرده که این پنل ها بخاطر استفاده از تکنولوژی LED به جای CCFL مانیتور های گرونی هستن البته مزایایی برای کاربران حرفه ای دارن این پنل ها . این مانیتور برای طراحان و گرافیست های حرفه ای ساخته شده .
نمیدونم قیمت این مانیتور دقیقا تو بازار با چقدره ولی باید بالای 1.5 میلیون باشه ولی یه مانیتور حرفه ای کامله .

5435-IMG7755s.jpg

5435-IMG7746s.jpg

این مانیتور LED نیست و LCD هست .فقط backlight اون LED هست .

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
این مانیتور LED نیست و LCD هست .فقط backlight اون LED هست .

دقیق نه اما اگر رضا پناهی رو بشناسین تو مجله عصرشبکه اون به من گفت.
بله مانیتور LCD هست به جای BackLight از نوع CCFL از LED استفاده شده .
قیمتش حدود 1500 دلاره . نکته مهم در مورد این مانیتور اینه که مانیتور LCD های مشابه این مانیتور تقریبا قیمتی دو برابر این مانیتور دارن و از این جهت این مانیتور قیمت خیلی مناسبی نسیت به بقیه مانیتورهای مشابهش داره در ضمن باریکترم هست مثل اینکه دلیل باریکتر بوندش اینه که منابع نور LED گرمایی بیشتری از CCFL تولید میکنن و برای همین احتیاج به سیستم خنک کننده دارن که تو این مانیتور بر عکس مدل های مشابهش بجای استفاده از خنک کننده Passive از فن استفاده شده .

این مثلا مدلی مانیتور NEC از همین نوعه که البته حدود 3700 دلار قیمتشه .

NECLED.JPG

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/professional-monitors.html

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314

mtvideos

Registered User
لایک‌ها
0
سلام به اساتید محترم ... !

می خوام با حدود 270 تومن ... یک LCD بخرم ...

چه مارک و مدلی رو پیشنهاد می کنید ...

Hansol
LG
Samsung
BenQ
Dell

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
سلام به اساتید محترم ... !

می خوام با حدود 270 تومن ... یک LCD بخرم ...

چه مارک و مدلی رو پیشنهاد می کنید ...

Hansol
LG
Samsung
BenQ
Dell
اگر واید اسکرین میخوای یه BW1931 سامسونگ بگیر قیمتشم خیلی مناسبه دوروبر260 تومنه فکر کنم .
اگر مانیتور واید اسکرین نمیخوای میتونی یه BF1931 سامسونگ بگیری البته قیمتش نمیدونم چنده ولی زیر 300 تومن باید باشه و مشابه همون مانیتور واید BW1931 هست فقط واید نیست البته گرونترم هست یکمی فکر کنم . ولی من خودم بودم واید میگرفتم مخصوصا اگر برای کار کردن میخوای یا برای کار تو ویستا .

hooshmand29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام مي خواستم بپرسم فرق مانيتورهاي وايد با ديگر مانيتورها چيه؟ در ضمن ميخوام يه مانيتور ال سي دي
براي بازي و فيلم بگيرم چه مدلي رو پيشنهاد ميكنين حدود 300 تومن؟ آيا درسته كه هر چي مانيتور بزرگتر باشه بهتره؟

hooshmand29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
خریدن ال سی دی بستگی به بودجه شما داره هرچه پول بیشتر کیفیت بالاتر ضمنا در پست بعد مشخصات کارت گرافیک خودتون رو هم بگید...
قربان شما
وحید

سلام دوست عزيز من سيستمي با مشخصات زير دارم
cpu 850 celeron
ram 120 mg
در ضمن كارت گرافيك من onboard ميباشد تصميم دارم يك ال سي دي سامسونگ بخرم با توجه به ضعف كارت گرافيك من مشكلي پيش نمياد؟

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوست عزيز من سيستمي با مشخصات زير دارم
cpu 850 celeron
ram 120 mg
در ضمن كارت گرافيك من onboard ميباشد تصميم دارم يك ال سي دي سامسونگ بخرم با توجه به ضعف كارت گرافيك من مشكلي پيش نمياد؟
نه دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد مانیتور LCD هم مثل یه مانیتور معمولی میمونه .

فرق مانیتور واید اسکرین و مانیتور معمولی هم تو عکس زیر مشخصه , مانیتور معمولی صفحه مربعی و معمولی داره ( مشابه عکس فضاش همون محیط مربعی وسط که با نقطه چین جدا شده هست ) ولی ماینتور واید اسکرین صفحه کشیده و مستطیلی داره برای همین از بقل ها شما فضای بیشتری نسبت به یه مانیتور معمولی داری (که عکس زیر به صورت کامل نشون دهنده فضای مانیتور واید و تفاوت با مانیتور معمولی هست )

300px-Conan_widescreen.jpg

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
سلام مي خواستم بپرسم فرق مانيتورهاي وايد با ديگر مانيتورها چيه؟ در ضمن ميخوام يه مانيتور ال سي دي
براي بازي و فيلم بگيرم چه مدلي رو پيشنهاد ميكنين حدود 300 تومن؟ آيا درسته كه هر چي مانيتور بزرگتر باشه بهتره؟

plus-piano-projector-16-9-4-3-diagram.gif
widescreen.jpg

نسبت طول به عرض در صفحه نمایش رو در حالت 4 به 3 (4:3) صفحه معمولی میگن و 16:9 رو واید. فرقش فقط کشیده تره.
این کاربردش در فیلم ه. شما نوار های سیاه رو بالا و پایین فیلم دیدی؟ با صفحه واید یا دیگه اونا رو نداری با کمتر میشه.
در عوض تصویر های 4:3 رو با دو نوار مشکی در طرفین نشون میده! (TV ایران و ماه.واره 4:3 اند و اکثر فیلم ها واید)

hooshmand29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام از راهنمايي شما ممنونم ولي كيفيت تصوير مانيتورهاي وايد از نظر رزولوشن و زمان پاسخ فرقي با معمولي ها نداره؟براي خوندن متن چطور كدوم بهتره؟ قيمت يك مانيتور سامسونگ 19 وايد چقدره؟كلا تا300 تومن چه مدل وايد از سامسونگ ميشه خريد؟

maral55

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام . من خودم BF 1931 دارم. هنگام خریدن از تصویر واید خوشم نیومد. واقعیت اینه که در صفحات ویندوز همه چیز رو بصورت عرضی میکشه. باید خودتون از نزدیک ببینید و تصمیم بگیرید. حسنش توی فیلم هاست ولی ایا شما فیلم زیاد میبینید؟ اول از نزدیک ببینید بعد تصمیم بگیرید

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
سلام از راهنمايي شما ممنونم ولي كيفيت تصوير مانيتورهاي وايد از نظر رزولوشن و زمان پاسخ فرقي با معمولي ها نداره؟براي خوندن متن چطور كدوم بهتره؟ قيمت يك مانيتور سامسونگ 19 وايد چقدره؟كلا تا300 تومن چه مدل وايد از سامسونگ ميشه خريد؟
فقط دراز تره! همین! من 19 واید سامسونگ رو چند وقت پیش خریدم 352 تومن و اون موقع معمولیش 262 بود. از نظر قیمت کارایی و ظاهر خیلی خوبن. اگر بزرگ تر خواستید 22 واید سامسونگ400 ال جی360 فراسو315 است.
برای متن هم شما با هر مونیتوری که کار میکنی روشنایی صفحه رو بیار پایین بعد مطالعه کن.
با سلام . من خودم BF 1931 دارم. هنگام خریدن از تصویر واید خوشم نیومد. واقعیت اینه که در صفحات ویندوز همه چیز رو بصورت عرضی میکشه. باید خودتون از نزدیک ببینید و تصمیم بگیرید. حسنش توی فیلم هاست ولی ایا شما فیلم زیاد میبینید؟ اول از نزدیک ببینید بعد تصمیم بگیری
هیچ چیز رو نمیکشه! فقط دراز تره!!

بالا