برگزیده های پرشین تولز

مدرک مهندسی میکروسافت -> از عزل تا ابد

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
دیگه اینکه دوست
مایکرو سافت خودش یه امتحان برای مربی ها داره
و مربی های ایرانی مادر زاد مایکروسافت کارن
خارجیا همه بی خودی میرن مدرک مربی می گیرن باید بیان ایران

هرکس می خواد مدرک بگیره بهتره خودش بخونه و بعدشم بره خارج از ایران مدرک بگیره
مثل دوبی یا ترکیه

من راهه قانونی و درست رو گفتم .;)
اینم فکری است ...

siva_007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به دوستان
راستش من عاشق شبکه هستم :) حدود یه ساله که هرچی مطلب در مورد شبکه میبینم میخونم هر چند از خیلیهاشون سر در نمیارم ولی چون دوست میدارم هویجوری میخونم دلم خوش باشه ;)
بزرگتری آرزوم اینه که یکی از مدارک شبکه رو بگیرم و تو این ضمینه کار کنم. واسه همین تصمیم گرفتم تابستون برم سر کار شبکه ! سر کار هم رفتیم ولی جز حمالی چیز دیگه ای نصیبم نشد..فقط کارهای کابل کشی رو میده به ما موقع راه اندازی شبکه هم خودش میره یه کارایی میکنه ما هم این وسط نقش گلابی رو داریم :(
خلاصه سرتون رو درد نیارم میخوام هر جور شده پوز این یارو رو بزنم .برم اساسی شبکه رو یاد بگیرم
من دانشجو رشته کامپیوتر ترم 6هستم . به نظر شما الان وقتشه که برم دنبالش ؟ منظورم اینه که میتونم الان شروع کنم که تا درسم تموم بشه مدرک رو هم بگیرم؟ اگه یه ترم از دانشگاه هم عقب بیفتم برام مشکلی نداره چون فکر میکنم ارزشش رو داره .از کجا باید شروع کنم؟از network + یا mcse ؟ شما اطلاعات منو صفر در نظر بگیرید
موقعیت من شهر یزد هست . اگه آموزشگاه خوب تو این ضمینه سراغ دارید بگید
تو رو خدا اساسی جواب منو بدبید چون واقعا میخوام راهمو مشخص کنم که اینجوری گیج نباشم

siva_007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینجا هیچ کی نمیتونه به من کمک کنه؟:wacko:

apadanapayment

Registered User
لایک‌ها
0
سلام به دوستان
راستش من عاشق شبکه هستم :) حدود یه ساله که هرچی مطلب در مورد شبکه میبینم میخونم هر چند از خیلیهاشون سر در نمیارم ولی چون دوست میدارم هویجوری میخونم دلم خوش باشه ;)
بزرگتری آرزوم اینه که یکی از مدارک شبکه رو بگیرم و تو این ضمینه کار کنم. واسه همین تصمیم گرفتم تابستون برم سر کار شبکه ! سر کار هم رفتیم ولی جز حمالی چیز دیگه ای نصیبم نشد..فقط کارهای کابل کشی رو میده به ما موقع راه اندازی شبکه هم خودش میره یه کارایی میکنه ما هم این وسط نقش گلابی رو داریم :(
خلاصه سرتون رو درد نیارم میخوام هر جور شده پوز این یارو رو بزنم .برم اساسی شبکه رو یاد بگیرم
من دانشجو رشته کامپیوتر ترم 6هستم . به نظر شما الان وقتشه که برم دنبالش ؟ منظورم اینه که میتونم الان شروع کنم که تا درسم تموم بشه مدرک رو هم بگیرم؟ اگه یه ترم از دانشگاه هم عقب بیفتم برام مشکلی نداره چون فکر میکنم ارزشش رو داره .از کجا باید شروع کنم؟از network + یا mcse ؟ شما اطلاعات منو صفر در نظر بگیرید
موقعیت من شهر یزد هست . اگه آموزشگاه خوب تو این ضمینه سراغ دارید بگید
تو رو خدا اساسی جواب منو بدبید چون واقعا میخوام راهمو مشخص کنم که اینجوری گیج نباشم

هر چه زودتر mcse رو شروع کن واسه دانشجو کامپیوتر واجبه

amin.ypro

Registered User
لایک‌ها
1
به نظر من با خوندن کتاب 70-270 Windows Xp prfessional شروع کن. بعدش 70-290 و 70-291 و 70-350. کتاب هاشونو به زبان اصلی مطالعه کنید. یه نگاهی هم به تست هاش باندازید البته کار عملی هم مهمه. با گرفتن مدرک یه کارت هم بهتون میدن یعنی از مایکروسافت میاد که با کوبوندن اون به صورت طرف میتونید پوزشو بزنید.

mcp2.JPG

siva_007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشکر از apadanapayment و amin
فقط می خواستم یه نفر تایید کنه برم دنبالش !:)
دوستان اگه توضیح بیشتری دارید بفرمایید
راستی دوره آموزشی mcse چقدر وقت طول میکشه؟

amin.ypro

Registered User
لایک‌ها
1
به نظر من اگر سواد انگلیسیتون خوبه خودتون کتاب هاشونو بخونید. من 3 سال پیش که کلاس میرفتم هر دوره 2 ماه تا 3 ماه بود. همانطور مه خودتون میدونید واسه MCSٍE هفت تا دوره باید بگزرونید. دوره اول MCp میشه دوره چهارم تموم کنید میشه MCSA و دوره هفت هم تموم کنید میشه MCSE

siva_007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من اگر سواد انگلیسیتون خوبه خودتون کتاب هاشونو بخونید. من 3 سال پیش که کلاس میرفتم هر دوره 2 ماه تا 3 ماه بود. همانطور مه خودتون میدونید واسه MCSٍE هفت تا دوره باید بگزرونید. دوره اول MCp میشه دوره چهارم تموم کنید میشه MCSA و دوره هفت هم تموم کنید میشه MCSE

زبان انگلیسم که تعریفی نداره .فکر میکنم به کلاس نیاز دارم
امرور رفتنم آموزشگاه سپنتا mcse نداشت. دوره های سیسکو داشتن .گفت برای شروع دوره +network داریم که 20ساعت کلاس عملی 120000تومن!بعد از این دوره وارد ccna میشه که کتابهای منبعش هم جزوهای خودشونه
متاسفانه فکر کنم تنها آموزشگاهی که در ضمینه شبکه آموزش میده همین سپنتا هست
به نظر شما برای شروع این کلاس +Network رو برم؟
نظرتون در مورد مدارک سیسکو چیه؟

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
زبان انگلیسم که تعریفی نداره .فکر میکنم به کلاس نیاز دارم
امرور رفتنم آموزشگاه سپنتا mcse نداشت. دوره های سیسکو داشتن .گفت برای شروع دوره +network داریم که 20ساعت کلاس عملی 120000تومن!بعد از این دوره وارد ccna میشه که کتابهای منبعش هم جزوهای خودشونه
متاسفانه فکر کنم تنها آموزشگاهی که در ضمینه شبکه آموزش میده همین سپنتا هست
به نظر شما برای شروع این کلاس +Network رو برم؟
نظرتون در مورد مدارک سیسکو چیه؟
با اجازه
مدارک سیسکو و دوره های اون عالی هستن ولی این رو باید بدونی که برگزاری آزمون های سیسکو تو ایران در حال حاضر غیر ممکنه و هر کی ادعا مینکه که این آزمون هارو داخل کشور برگزار میکنه کذب محضه!
وضعیت حتی اونقدر بده که سیسکو به تست سنترهای کشورهایی که ایرانیا میرن اونجا امتحان میدن دستور داده که از ایرانی ها به هیچ وجه امتحان نگیرن که در این صورت جریمه سنگینی براشون خواهد داشت. پس فعلا تا اطلاع ثانوی دور مدارک سیسکو رو خط بکش، البته اگر مدرک برات مهم نیست و برای یادگرفتن میخوای مسئله فرق میکنه.

amin.ypro

Registered User
لایک‌ها
1
ولی خوب واسه یادگیری که خوبه. شما یاد بگیر اما مدرک میخوای برو سراغ MCSE

siva_007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به دوستانی که وقت گزاشتن
تصمیم گرفتم فعلا همین دوره ها رو بگذرونم یه چیزی یاد بگیرم . زبان انگلیسی رو هم قوی تر کنم .بعد mcse رو خودم شروع کنم.
با تشکر از راهنماییهای دوستان
اگه نظر دیگه ای دارید بفرمایید

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
من هم شرایط همین آقا را دارم با این تفاوت که دنبال مدرک آن نیستم و اصلا چه مدرک داشته باشم و چه نداشته باشم تاثیری در کارم ندارد و فقط باید شبکه را بلد باشم مثل منیج کردن یک سرور ویندوز یا لینوکس

به من پیشنهاد می کنید که از کجا شروع کنم ؟ اطلاعات اولیم در رابطه با شبکه صفر هست

amin.ypro

Registered User
لایک‌ها
1
با اجازه پیشنهادم اینه که کتاب های 70-270 و بعدش 70-290 رو بخونید.

lordpc

Registered User
لایک‌ها
64
سلام:)

1) بالاخره حدود هزینه ی امتحانات رو نگفتید .(یک دوره ی کامل MCSE
2) نمیشه کلاسها رو نرفت و یکدفعه رفت و امتحان داد ؟
3) نمیشه امتحانات رو رفت و مثلا دبی امتحان داد ؟
4) Ebook های آموزشی دوره ی کامل MCSE رو از کجا میشه دانلود کرد؟
اگه کسی لینکی داره لطف کنه بذاره

hamoon99

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
دورهMCSE در قم توسط جهاد دانشگاهی برکزار میشه. من امروز رفتم اونجا.سرفصلها دقیقا همون سرفصلهای مایکروسافته.فقط مدرک رو خود جهاد دانشگاهی میده که ظاهرا در داخل معتبره و برای خارج هم قابل ترجمه هستش. دورهدر 9 کورس تعریف شده که حدودا 8 ماه طول میکشه و هزینهاش هم مجموعا 840 هزار هستش.شروع دوره از 15/10/87

hamoon99

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سرفصلهای دوره MCSEدر جهاد دانشگاهی تهران واحد قم :

1- NETWORK+(پیش نیاز)

2-WINDOWS XP PROFESSIONAL

3-WINDOWS SERVER

4-WINDOWS 2003 SERVER INFRASTRUCTURE I

5-WINDOWS 2003 SERVER INFRASTRUCTURE II
6-ACTIVE DIRCTORY

7-DESIGN NETWORK & ACTIVE DIRECTORY INFRASTRUCTURE

8-DESIGN SECURITY

9-ISA SERVER 2004

zargar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من چند وقت پيش توي دوره ويندوز سرور به فكر ثبت يه دومين افتادم براي كلاسمون
كه خب زياد استقبال نشد ازش
آدرس دومين irmcp.com
كه البته الان استفاده اي ازش نميشه
ميخاستم بدونم آيا كسي اينجا هست كه كمك كنه با هم راهش بندازيم
مشكل از نظر هاست هم ندارم

اگه كسي ايده خوبي داره ممنون ميشم كمك كنه

NetworkMan2003

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مدرک مهندسی شبکه میکروسافت به آموزش مهارت های طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری در وسعت های متوسط به بالا و همچنین مدیریت , کنترل و نگهداری آنها , میپردازد .

به جرات میشه گفت این مدرک دریچه ای به سوی دنیای بی انتهای شبکه های کامپیوتری بر روی شما باز می کند که پس از آن شما همواره به دنیال کسب مهارت های جدید خواهید شتافت .

مدرک مهندسی شبکه میکروسافت با عنوان اختصاری MCSE , یا با عنوان کامل : Microsoft Certified Systems Engineer به معرفی شبکه های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ( سیستم عامل انحصاری میکروسافت ) می پردارد و در طول آن شما از پایه کاربری با سیستم عامل های کلاینت سپس سرور و در ادامه به آشنایی با سرویس دهنده های مختلف می پردازید .

در حال حاضر این مدرک در بخش سیستم عامل کلاینت بر روی ویندوز XP با سرویس پک دو و در بخش سرور بر روی Windows 2003 Server SP1 فعالیت آموزشی خودش را ادامه می دهد .

نکته دیگر در مورد این مدرت اعتبار جهانی آن است .
شما با داشتن مدرک MCSE در تمام دنیا به عنوان یک طراح , مجری و یا مدیر شبکه های مبتنی بر ویندوز شناخته می شوید .
هر چند MCSE بیشتر تمرکز خود را بر روی طراحی و مدیریت قرار داده اما در جای جای دوره ( به خصوص 70.291 ) شما با پیاده سازی شبکه ها در اندازه های بزرگ ( Large ) آشنا می شوید .

مهندسی شبکه میکروسافت شامل گذراندن 7 دوره که شامل :
5 دوره اصلی ( Core )
2 دوره انتخابی ( Elective )
می باشد .

دوره های Core شامل :

یکی از دو دوره های =>

70-210 با عنوان : Installing, Configuring, and Administering Microsoft Windows 2000 Professional
که مربوط به مدرک MCSE 2000 می باشد و عملا تدریس نمی شود .
یا
70-270 => Installing, Configuring, and Administering Microsoft Windows XP Professional

همچنین شامل =>

70-290 => Managing and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Environment
70-291 => Implementing, Managing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure
70-293 => Planning and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure
70-294 => Planning, Implementing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Active Directory Infrastructure

مدرک MCSE شامل دو گرایش هست :

در گرایش Security شما می بایست دوره زیر را بگذرانید :
70-298 => Designing Security for a Microsoft Windows Server 2003 Network

در گرایش Messaging شما می بایست دوره زیرا بگذرانید :
70-284 => Implementing and Managing Microsoft Exchange Server 2003

فکر کنم برای شروع کافی بود
بهروز

در مورد mcse2008 و ویندوز ویستا چگونه است .:hmm:

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
امتحانی که ازش حرف میزنید به این سادگیها نیست که فکر میکنید . خیلی باید روش کار کنید و با کلاس و ... هم هیچ مشگلی حل نمیشه . باید خودتون کتابها رو هزار بار با دقت بخونید و روش کار کنید و بعد هم زیاد تست بزنید

بالا