برگزیده های پرشین تولز

مشاوره براي خريد سيستم تا يك ميليون تومن

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از hessam 2007 :
سلام آقا سعسد دارم کمکم می ترسم امروز روزنامه ارتباط اعلام کرده که قطعات 25 در قیمتا شون بالا میره شما چی میگین یه کمک فکری بدید
جدی نمیدونستم بری چی احتمالا طرح موبایلشون که نگرفته حالا میخوان گمرک رو روی قطعات کامپیوتر زیاد کنن اینطوری خیلی بده که حالا نگفته چرا میخوان گرون کنن.

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از saeid_2001 :
جدی نمیدونستم بری چی احتمالا طرح موبایلشون که نگرفته حالا میخوان گمرک رو روی قطعات کامپیوتر زیاد کنن اینطوری خیلی بده که حالا نگفته چرا میخوان گرون کنن.
سلام آقا سعید حالا مجله دستم نیست دست یکی از دوستان هست امشب قراره برام بیاره فردا بهت خبر میدم بای

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
اين هم مشخصات ATI ASUS X1600 SILENT
Asus EAX Radeon X1600 XT Silent
اين كارت داراي هسته RV530 و رم هاي DDR 3 استفاده ميكنه. مقدار حافظه 256 مگ هست. و سرعت هسته 587 MHz و سرعت حافظه 1386 MHz

فایل های ضمیمه

• X1600.JPG
    X1600.JPG
    31.7 KB · نمایش ها: 1

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
سلام مگه نگفتین Geforce 7600 بگیر بعد وقتی کیس می خری مگه پاور روشنداره اگر داره باید عوض کنیم بعد یه سوال دیگه مکستور چشه چه مشکلی داره که می گین خوب نیست به قول یکی از دوستان که میگه الان من10 سال که با مکستور کار میکنم مشکلی هم نداشته یه کمکی بکنید بعد راجعبه گران شدن قطعات شایعه بود

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از hessam 2007 :
سلام مگه نگفتین Geforce 7600 بگیر بعد وقتی کیس می خری مگه پاور روشنداره اگر داره باید عوض کنیم بعد یه سوال دیگه مکستور چشه چه مشکلی داره که می گین خوب نیست به قول یکی از دوستان که میگه الان من10 سال که با مکستور کار میکنم مشکلی هم نداشته یه کمکی بکنید بعد راجعبه گران شدن قطعات شایعه بود
اگر دوستان لطف کنن وبگن که من از کدوم گارانتی قطعات رو خریداری کنم مثلا mp asusاز کدوم کارانتی یا cpu intel و
من از کجا میتونم قطعات رو به قیمت خوب بخرم پایتخت بازار رضا ووو......بازهم ازکمک دوستان متشکرم

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام.
خوبی.
کارت گرافیک هم میتونی geforce 7600 بگیری هم Ati Raden x1600 فقط من دیروز رفته بودم پایتخت Asus فعالا 7300 داره و 7600 Asus هنوز نیومده ولی مارکهای دیگه هست مثلا Pixle view بود که 7600gs بود 128 تومن قیمتشم خیلی عالیه البته Pixle view 7600gt هم بود که قیمتش 215 تومن بود مارکهای دیگهای مثل sparkle هم 7600 دارن تو بازار فکر کنم مارک دیگهای هم باشه ولی همین Pixle view یا leadtek بگیری بهتره تا بخوای sparkle یا مارک دیگهای بگیری Ati Radeon x1600 هم یه مدل با مارک Palit بود قیمت کردم 129 تومن که 512 مگ رمم بود و چیزی خوبی بود .حالا من نمیدونم ولی به نظر من یا Pixle view 7600 رو بگیر یا همون x1600 من اینارو از Power pc هم قیمت گرفتم که 48 ساعت زمان تست هم میده.
در مورد پاور خب چرا خیلی از کیسها پاور دارن روشون ولی اغلب پاورهای ضعیف و بدرد نخور دارن مثلا این کیسهای گرین رو دیدی اکثرا میگن کیس با پاور 400 وات که در اصل اون پاور 400 وات Peak watt اون 400 هست که همون وات واقعیش 250 هست اکثرا و خیلی ضعیفه شما سیستمت حداقل یه پاور 400 وات واقعی میخواد حالا میتونی برای اینکه خیالت راحت باشه یه 430 وات یا 480 وات واقعی بگیری که تو پاورهای گرین همون پاورهای 580 و 630 واتیش میشن .
در مورد هارد هم ماکستور هارد خوبیه و بدون شک سالها میتونه کار بکنه ولی سامسونگ بهتره و یا و western اگه پیدا کنی از جفتشون بهتره تفاوتاشون هم بیشتر تو کارکردشون هست تا عمر و دوامشون .
Asus رو هم میتونی با گارنتی الماس بگیری برای CPU اینتل هم میتونی cpu رو BOX بگیری که تو 99% اوقات احتیاجی به گارانتی پیدا نمیکنه ولی شرکتهایی هم هستن که CPU های Intel رو گارانتی میکنن ولی خب یه مبلغی قائدتا باید بیشتر از قیمت Box CPU برای خریدشون بدی.
برای خرید قطعات هم بازار ایرانیان بالای بازار رضا خوبه .کارت گرافیکم اگه خواستی 7600 بگیری یا x1600 اگه تو بازار ایرانیان پیدا نکردی (البته احتمالا متونی پیدا کنی) برو Power Pc تو پایتخت.

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از saeid_2001 :
سلام.
خوبی.
کارت گرافیک هم میتونی geforce 7600 بگیری هم Ati Raden x1600 فقط من دیروز رفته بودم پایتخت Asus فعالا 7300 داره و 7600 Asus هنوز نیومده ولی مارکهای دیگه هست مثلا Pixle view بود که 7600gs بود 128 تومن قیمتشم خیلی عالیه البته Pixle view 7600gt هم بود که قیمتش 215 تومن بود مارکهای دیگهای مثل sparkle هم 7600 دارن تو بازار فکر کنم مارک دیگهای هم باشه ولی همین Pixle view یا leadtek بگیری بهتره تا بخوای sparkle یا مارک دیگهای بگیری Ati Radeon x1600 هم یه مدل با مارک Palit بود قیمت کردم 129 تومن که 512 مگ رمم بود و چیزی خوبی بود .حالا من نمیدونم ولی به نظر من یا Pixle view 7600 رو بگیر یا همون x1600 من اینارو از Power pc هم قیمت گرفتم که 48 ساعت زمان تست هم میده.
در مورد پاور خب چرا خیلی از کیسها پاور دارن روشون ولی اغلب پاورهای ضعیف و بدرد نخور دارن مثلا این کیسهای گرین رو دیدی اکثرا میگن کیس با پاور 400 وات که در اصل اون پاور 400 وات Peak watt اون 400 هست که همون وات واقعیش 250 هست اکثرا و خیلی ضعیفه شما سیستمت حداقل یه پاور 400 وات واقعی میخواد حالا میتونی برای اینکه خیالت راحت باشه یه 430 وات یا 480 وات واقعی بگیری که تو پاورهای گرین همون پاورهای 580 و 630 واتیش میشن .
در مورد هارد هم ماکستور هارد خوبیه و بدون شک سالها میتونه کار بکنه ولی سامسونگ بهتره و یا و western اگه پیدا کنی از جفتشون بهتره تفاوتاشون هم بیشتر تو کارکردشون هست تا عمر و دوامشون .
Asus رو هم میتونی با گارنتی الماس بگیری برای CPU اینتل هم میتونی cpu رو BOX بگیری که تو 99% اوقات احتیاجی به گارانتی پیدا نمیکنه ولی شرکتهایی هم هستن که CPU های Intel رو گارانتی میکنن ولی خب یه مبلغی قائدتا باید بیشتر از قیمت Box CPU برای خریدشون بدی.
برای خرید قطعات هم بازار ایرانیان بالای بازار رضا خوبه .کارت گرافیکم اگه خواستی 7600 بگیری یا x1600 اگه تو بازار ایرانیان پیدا نکردی (البته احتمالا متونی پیدا کنی) برو Power Pc تو پایتخت.
سلامی مجدد آقا سعید وقتی من کیس گرفتم باید پاور رو عوض کنم و یه پاور 580 گرین بندازم و منظور از Box CPU یعنی چه بعد گرانتی قطعات توی بازار رضا نیست بعد تو بازار رضا کیس وپاور گرین پیدا می شه با تشکر از شما

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از hessam 2007 :
سلامی مجدد آقا سعید وقتی من کیس گرفتم باید پاور رو عوض کنم و یه پاور 580 گرین بندازم و منظور از Box CPU یعنی چه بعد گرانتی قطعات توی بازار رضا نیست بعد تو بازار رضا کیس وپاور گرین پیدا می شه با تشکر از شما
الماس گارانتی تو بازار رضا داره لطف کنید بگین که نمایندگی الماس رو توی پایتخت و بگین کجاش چون من خودم چند وقت پیش اونجا بودم ونقشه ی اونجا رو گرفتم اگه میشه بگین طبقه چندم واسم مغازه و اگر پلاکشو می دونین بهم بگین و هر قطعه ای که من انتخا ب کردم تو پایتخت نمایندگی داره یا نه و شما وقتی یه قطعه می خرین از کجا می خرین یا از کدوم مغازه پایتخت بازهم از کمک شما
آقا سعید ممنون ومتشکرم

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از hessam 2007 :
الماس گارانتی تو بازار رضا داره
با سلام آقا سعید این مدلP5LD2-Deluxe wi fiداره یا معمولی هم هست اصلا وای فای چی کار میکنه رو قیمت مادر بورد رو بالا می بره اگر بدرد نمی خوره معمولی بگیرم

این مادر بورد ها هم 4 مدل می باشند کدوم

1_ASUS P5LD2-SE LGA
2_ASUS P5LD2 945 DDR2 LGA PCI EX
3_ASUS P5LD2- DELUXE LGA DDR2 PCI EX من که اینو انتخاب کردم قیمتش 166 تومن تا آخرین خبر
4_ASUS P5LD2 PRO LGA

اصلا wi fi بدرد میخوره یا نه من یه جا خوندمکه اینترنت بیسیم هست اصلا تو ایران این سیستم بدرد میخوره

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
آقا خیلی منو ببخشید تیکه تیکه یادم می یاد ram: ocz چند مدل 1gbداره ببینین کدوم برد میخوره و با مادربرد من سازگاری بهتری داره p5ld2_deluxe

1_OCZ 1GB (1024MB) DDR2 B533 DUALCHANNEL HEAT SPREADER
2_OCZ 1GB (1024MB) DDR B400 HEAT SPREADER
3_OCZ 1GB (1024MB) DDR B400
4_OCZ 1GB (1024MB) B533 VPPDCK
5_OCZ 1GB (1024MB) B533 VDCK
6_OCZ 1GB (1024MB) B400 PF
7_OCZ 1GB (1024MB) B400 PDCK
8_OCZ 1GB (1024MB) B400 DUAL CHANNEL HEAT SPREADER
9_OCZ 1GB (1024MB) DDR B266 ECC REG
10_OCZ 1GB (1024MB) B533 VP
این 10 مدل ocz 1gb می باشند من سر در گم شدم

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
مادربرد ايسوس رو از بازار رضا فروشگاه ترابايت تهيه كنيد
كيسهاي گرين بدون پاور فروخته ميشن. شما ميتونيد پاورتون رو انتخاب كنيد.
شما بايد مدل ddr2 ram ocz رو بگيري.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
كارت گرافيك asus مجتمع كامپيوتر ايران بالاي پله برقي فروشگاه آلبالو كه تمام محصولات asus رو داره . فقط مادربرد رو همينطور كه گفتم از بازار رضا فروشگاه ترابايت. كيس هم طبقه 2 بازار ايران فروشگاه گرين . نمايندگي انفورماتيك گستر براي رمهاي ocz هم در همين طبقه هست.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام دوست عزیز فکر کنم تقریبا همه موارد رو amd گفت اگه چیز دیگهای هست بگو شما اون خبر افزایش قیمت هم امروز یکی بهم گفت مثل اینکه این تعرفه گمرک موبایل رو که زیاد کردن پشتبندش بعضی از قطعات کامپیوتر هم یه 10% تعرفهاش زیاد میشه البته این خبرو شنیدم پس زودتر سیستمتو بگیر تا گرون نشده که مملکت حساب کتاب نداره فردا یدفه دیدی رم 120 تومنی باید بخری 200 تومن

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از saeid_2001 :
سلام دوست عزیز فکر کنم تقریبا همه موارد رو amd گفت اگه چیز دیگهای هست بگو شما اون خبر افزایش قیمت هم امروز یکی بهم گفت مثل اینکه این تعرفه گمرک موبایل رو که زیاد کردن پشتبندش بعضی از قطعات کامپیوتر هم یه 10% تعرفهاش زیاد میشه البته این خبرو شنیدم پس زودتر سیستمتو بگیر تا گرون نشده که مملکت حساب کتاب نداره فردا یدفه دیدی رم 120 تومنی باید بخری 200 تومن
سلام ولی فکر نکنم قطعات کیس بره بالا تا اونجای که من می دونم در صفحه ای از روزنامه ارتباط فقط گفته 25 کالای ictافزایش پیدا می کند بعد یجای دیگه نوشتهکاهش شدید قیمت ها در بازار کامپیوتر 7 دلیل برای زیر فروش بعد من فکر کنم که قطعاتی که ایران تولید میکنه مانند کی بورد وووو دیگه کمرک رو روی کی بردهای خارجی بکشن نمی دونم

بعد سوال من رو تکمیل نکردید من گفتمwifi بدرد میخوره یا نه کسی جواب نداد بعد از رم های که من نوشتم همون جور از بالا کپی کنید تو پیغام هابزنید بعد من توی پایتخت راحتر هستم و نزدیک تر به اونجام اگه دوستان نمایندگی قطعات رو می شناسن بگن یک بار دیگه پیغام با لا رو بخونید

zenoaghaz

Registered User
لایک‌ها
0
wifi بدرد میخوره یا نه کسی جواب نداد
wifi یه استاندارد عالی برای شبکه های بیسیم هست که اگه رو سیستمت باشه خیلی بهتره ولی اگه شما فقط یک سیستم داری یا اصلا قصد استفاده از شبکه بیسیم رو نداری مدلی بگیر که نداشته باشه ;)

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از zenoaghaz :

wifi یه استاندارد عالی برای شبه های بیسیم هست که اگه رو سیستمت باشه خیلی بهتره ولی اگه شما فقط یک سیستم داری یا اصلا قصد استفاده از شبکه بیسیم رو نداری مدلی بگیر که نداشته باشه ;)
ببخشید دوستان می تونید کاملتر توضیح دهید شبکه بیسیم بهچه در دی میخوره وwi fiصحبت کنید

بعد آقا سعید من یک آشنایی داره که 2 تاسیستم قبلی رو اون به من کمک کرده بود وجمع کرده بود بعد الان اون سیستمی رو که جمع کرده بودیم بهش نشون دادم بعد گفت چرا هارد رو مکستور ننوشتی ورم رو چرا یک گیگی دوال کینگستون انتخاب کردی وبه جاش سامسونگ,oczنوشتیث من هیچ جوابی نداشتم بهش بگم اون میگه خیلی سال این دو قطعه مکستور وکینگستون هست و کیفیت وکا راییش خوب بوده میگه oczوسامسونگ تازه وارد قطعات کامپیوتری شدن وگفت بهتون بگم که اگر دلیل قانعی داشتید بگین بهش بگم تو رو خدا کمکم کنید من بین حدودا دو سیستم گیر کردم

یه سوالی هم خودم داشتم دوستان وپاقا سعید یک کارت گرافیک خوبی رو معرفی کنید که به سیستم من بخوره
اگر فکر می کنید که 7600gt تا حدود 20 روز دیگه می یاد و قیمت 150تا160 هست اون بگیرم یا قیمتش بالا تر با شه نگیرم ویه کارت دیگه برام انتخاب کنید من یکxfx 7300 gs دیدم که قیمتش 100 تومن بود و512 بود نمی دون مکمکم کنید

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از hessam 2007 :
ببخشید دوستان می تونید کاملتر توضیح دهید شبکه بیسیم بهچه در دی میخوره وwi fiصحبت کنید

بعد آقا سعید من یک آشنایی داره که 2 تاسیستم قبلی رو اون به من کمک کرده بود وجمع کرده بود بعد الان اون سیستمی رو که جمع کرده بودیم بهش نشون دادم بعد گفت چرا هارد رو مکستور ننوشتی ورم رو چرا یک گیگی دوال کینگستون انتخاب کردی وبه جاش سامسونگ,oczنوشتیث من هیچ جوابی نداشتم بهش بگم اون میگه خیلی سال این دو قطعه مکستور وکینگستون هست و کیفیت وکا راییش خوب بوده میگه oczوسامسونگ تازه وارد قطعات کامپیوتری شدن وگفت بهتون بگم که اگر دلیل قانعی داشتید بگین بهش بگم تو رو خدا کمکم کنید من بین حدودا دو سیستم گیر کردم

یه سوالی هم خودم داشتم دوستان وپاقا سعید یک کارت گرافیک خوبی رو معرفی کنید که به سیستم من بخوره
اگر فکر می کنید که 7600gt تا حدود 20 روز دیگه می یاد و قیمت 150تا160 هست اون بگیرم یا قیمتش بالا تر با شه نگیرم ویه کارت دیگه برام انتخاب کنید من یکxfx 7300 gs دیدم که قیمتش 100 تومن بود و512 بود نمی دون مکمکم کنید
بعد یه سوال دیگه از آقا سعید داشتم به DDR3 مادر بورد p5ld2 deluxe میخوره اصلا سیستمش خوب هست یا نه

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از hessam 2007 :
بعد یه سوال دیگه از آقا سعید داشتم به DDR3 مادر بورد p5ld2 deluxe میخوره اصلا سیستمش خوب هست یا نه
سلام آقا سعید از ما خسته شدی دیگه به ما محل نمی زاری باشه میری توی 800 تا850 هزار تومان یاشه

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از hessam 2007 :
سلام آقا سعید از ما خسته شدی دیگه به ما محل نمی زاری باشه میری توی 800 تا850 هزار تومان یاشه
:lol: نه عزیز این حرفا چیه .
اصلا هنوز DDR3 برای رمهای کامپیوتر نیومده خوده DDR 2 هم تازه اومده الان رم های DDR 3 روی کارتهای گرافیکی به کار میره

hessam 2007

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از saeid_2001 :
:lol: نه عزیز این حرفا چیه .
اصلا هنوز DDR3 برای رمهای کامپیوتر نیومده خوده DDR 2 هم تازه اومده الان رم های DDR 3 روی کارتهای گرافیکی به کار میره
سلام آقا سعید منظورم کارت گرافیک drr3بود نه رم بعد یه سوال دیگه از DDR3 روی مادر بورد p5ld2 deluxe میخوره اصلا سیستمش خوب هست یا نه

بعد سوال من رو تکمیل نکردید من گفتمwifi بدرد میخوره یا نه کسی جواب نداد بعد از رم های که من نوشتم همون جور از بالا کپی کنید تو پیغام هابزنید من نمی دونم کدوم یکی رو بخرم بعد من توی پایتخت راحتر هستم و نزدیک تر به اونجام اگه دوستان نمایندگی قطعات رو می شناسن بگن یک بار دیگه پیغام با لا رو بخونید اسم دیگر مغازه power pc چیه

بالا