برگزیده های پرشین تولز

مشاوره براي خريد سيستم تا 500 هزار تومن

sharifzadeh

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من قصد جمع کردن يک سيستم خوب (هم از نظر سرعت و هم از نظر قيمت) را دارم. لطفا اگر امکان دارد من را راهنمائي کنيد.
حداکثر بودجه من حدود 500000 تومن است. مونيتور و مودم و کيبورد و سي دي درايو و دي وي دي رايتر و ... رو هم دارم.
خيلي هم دنبال گيم نيستم.

از راهنمائي شما سپاسگزارم.

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از sharifzadeh :
سلام
من قصد جمع کردن يک سيستم خوب (هم از نظر سرعت و هم از نظر قيمت) را دارم. لطفا اگر امکان دارد من را راهنمائي کنيد.
حداکثر بودجه من حدود 500000 تومن است. مونيتور و مودم و کيبورد و سي دي درايو و دي وي دي رايتر و ... رو هم دارم.
خيلي هم دنبال گيم نيستم.

از راهنمائي شما سپاسگزارم.
ریز کاربرد و انتظاراتتون چیه ؟

sharifzadeh

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از M654 :
ریز کاربرد و انتظاراتتون چیه ؟

سلام
حدودا 70 درصد استفاده از نرم افزارهاي تخصصي (محاسباتي) و اتوکد و آفيس و اينترنت و ... و 30 درصد فيلم و گيم.

با تشکر

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از sharifzadeh :
سلام
حدودا 70 درصد استفاده از نرم افزارهاي تخصصي (محاسباتي) و اتوکد و آفيس و اينترنت و ... و 30 درصد فيلم و گيم.

با تشکر
قیمت سیپییو های پنتیوم دی افزایش کاذبی داشته پیشنهاد میکنم دو سه هفته ای صبر کن احتمالا میتونی X2 3800+ رو با کمتر از این قیمت تهیه کنی البته سوکت AM2...اسپیکر هم میخواستی؟

CPU: PD 920 -->170
ECS 945P v1.1 -->75
Ram: Patrot DDRII-667 2*512mb Performance -->82
HDD: WD SataII 250GB -->77
Case:Farassoo 4818
PS: Acbel 400Real PFCA -->48
Mouse: Razer -->25
TP: ~500

sharifzadeh

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از M654 :
قیمت سیپییو های پنتیوم دی افزایش کاذبی داشته پیشنهاد میکنم دو سه هفته ای صبر کن احتمالا میتونی X2 3800+ رو با کمتر از این قیمت تهیه کنی البته سوکت AM2...اسپیکر هم میخواستی؟

CPU: PD 920 -->170
ECS 945P v1.1 -->75
Ram: Patrot DDRII-667 2*512mb Performance -->82
HDD: WD SataII 250GB -->77
Case:Farassoo 4818
PS: Acbel 400Real PFCA -->48
Mouse: Razer -->25
TP: ~500

از راهنمائي ات متشکرم.
اسپيکر و موس رو دارم. ولي به نظر شما جاي کارت گرافيک خالي نيست؟
نظر شما در مورد کيس هاي LCD دار چيه؟
amd بهتر کار ميکنه يا intel؟
اگر کمي صبر کنم X2 3800+ چند ميشه؟ آيا نسبت به cpu هاي موجود بهتر است؟

با تشکر

M654

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از sharifzadeh :
از راهنمائي ات متشکرم.
اسپيکر و موس رو دارم. ولي به نظر شما جاي کارت گرافيک خالي نيست؟
نظر شما در مورد کيس هاي LCD دار چيه؟
amd بهتر کار ميکنه يا intel؟
اگر کمي صبر کنم X2 3800+ چند ميشه؟ آيا نسبت به cpu هاي موجود بهتر است؟

با تشکر
خوب واسه شما نه!
این کیس خوبیه اما اگه خواستی یه چیز قویتر بگیری یه چیزی مثل سری 6 فراسو بگیر که تهویه ی خوبی داشته باشه قیمتشون حدود 40-50 هس تو گرین هم چنین مدلهایی هس .
خوب واسه شما این اینتل بهتر از 3500+ جواب میده اما نظرم اینه که صبر کنی و 3800 رو که حدود 140-150 میشه و البته در حالت استوک بهتر از 920 هم هس تهیه کنی اگر هم خواستی همین اینتل رو بگیری و قصد داشته باشی کنرو بعدا بگیری میتونی ASUS P5ND2 SLI رو بگیری که احتمالا کنرو ساپورت خواهد بود قیمتش حدود 95 هس .

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یک سمپرون 2200 با بوردasrock (سوکت 462 و آک ) قیمت حدود 86 ارزش خرید داره یا میشه روی این قیمت بورد و سی پی یوی بروزتری پیدا کرد؟

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نظر من ارزش خرید نداره . چون cpu سمپرون مبتنی بر سوکت a خیلی ضعیف هستند و از خیلی دستورات پشتیبانی نمیکنند.

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از amd>intel :
به نظر من ارزش خرید نداره . چون cpu سمپرون مبتنی بر سوکت a خیلی ضعیف هستند و از خیلی دستورات پشتیبانی نمیکنند.
754 یا 939 ارزانترین که بروز باشه مادربورد و سی پی یو چی پیشنهاد می کنید یا حتی سوکت 775

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.
آقا همونطور که گفتم یه سیستم برا یکی از دوستان میخوام ببندم تا 300،000 تومان تا حداکثر صبح یکشنبه.
سیستم رو برا کارهای ابتدایی میخواد گوش کردن فایلهای صوتی و دیدن فایلهای تصویری. اهل بازی کردن هم نیست.
پس به نظرم باید براش کارت گرافیک و صدا رو آنبرد برداشت. درایو نوریش هم میخوام DVD-Rom باشه.
رم رو هم 512 بذارین لطفا.
اساتید محترم جسارته ولی به هیچ وجه کیفیت رو فدای کمیت نکنید. یعنی اگه قراره یه سی پی یو 2000 با یه مینبورد متوسط معرفی کنید. سی پی یو رو 1500 کنید ولی مینبورد عالی معرفی کنید.
حرف آخر هم اینکه چون بنده در شهرستان هستم. قطعاتی رو که احتمال میدین سخت پیدا بشه . نام و تلفن یا سایت شرکت گارانتی کننده رو هم لطف کنید.

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام دوستان
من يه رايانه دارم amd 800 با رم 128 و گرافيك 32 مادربورد giga 7zx و رام و رايتر ال جي و پاور 300 و مودم راكول 3 چيپ . به نظر دوستان من كدام قسمت از قطعات را ارتقا بدم و كدومها رو نگه دارم. مي خوام برام ارزون در بياد.چه حد ارتقا معقول هست؟
پيشاپيش از همه دوستان ممنونم.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به جز رام و رايتر و مودم بقيه رو بفروش ،مادربرد و رم و سي پي يو و گرافيك رو با هم بفروشي شايد بيشتر ازت بخرن ، چون مثلا گرافيك 32 اينطوري اصلا ارزش نداره ، ولي شايد روي مادربرد 2-3 تومن حساب كنن. همينطور مادربرد هم ارزشي نداره ، ولي اينجوري مثلا يارو شايد مرامي 4-5 تومن واسش بذاره. سي پي يو رو ميتوني بين 15-20 بفروشي. بستگي به چونه ات داره!
پاور 300 هم نميدونم ميخرن يا نه. ولي اگه بخرن هم بعيده بالاي 4-5 تومن بخرن.
براي ارتقاي ارزون قيمت ميتوني به سپمرون 64 بيت فكر كني ، بعد سلرون D 775 ، بعد AMD Athlon 3000 مثلا ، بعد Intel Dual core ، اگه ميخواي خيلي خرج كني ، خب محدوديتي وجود نداره ، تا 400-500 تومن هم سي پي يو هست توي بازار!!
مادربرد هم براي سمپرون ميتوني با 55 تومن، براي اتلون 64 با 80 تومن ، براي dual core اينتل با 60 تومن رديف كني كه گرافيك آنبرد هم داشته باشن و البته اسلات گرافيك PCI Express جدا هم دارن.
غير آنبردها رو نميشناسم چون دنبالش نرفتم!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اوه اوه سیستمو کلا ارتقا بده!
با این سیستم الانیت حق انتخابت خیلی ضعیفه
حالا اگر تصمیم گرفتی عوض کنی بگو چه قدر بودجه داری تا راهنمایی کنیم.

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
اگه قرار باشه با اين قيمت كم بخرن چرا بفروشم؟ راستي ميشه تو يه كيس دو تا مادر بورد داشت؟ شوخي كردم ولي اينو ايطوري كه شما ميگين بهتره نگه دارم......با جديده شبكه مي كنمش.

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام
اما سیستم مورد نظر من:
MainBoard:ASUS A8V-MX Via K8M800 Chipset 78.000
CPU:AMD Athlon64 3000+ Socket 939 512KB Cache 80.000
VGA:Integrated Graphics Onboard
Sound:Realtek ALC 653, 6-ch Audio CODEC Onboard
Ram:CRUCIAL - DDR-512MB PC400 55.000
HDD:Samsung ,Maxtor.Western 80GB + IDE 45.000
Optical Drive:DVD-ROM SONY - 16x48 24.000
Modem:Gigabyte 8.000

توضیحات:
1. مادر بورد ASUS که حرفی برای گفتن باقی نمیذاره !! برای دیدن مشخصات مین برد به لینک زیر برو
http://www.asus.com.tw/products4.aspx?modelmenu=2&model=743&l1=3&l2=15&l3=224
2.هارد هم از هر 3 مارکی که گفتم باشه خوبه
3.این قیمت ها تقریبی احتمال اینکه کمتر باشه بیشتره تا اینکه بخواد بیشتر باشه!
4.چون سیستم سنگین نیست میتونی پاورو با کیس بگیری یعنی کیس پاور دار بگی(400 وات به بالا) اما دقت کن که 24 پین باشه نه 20 پین و اینکه یک پین 4 تایی هم داشته باشه مثل اینکه اون برای تصویر گرافیکه وصلش نکنی نمیاد(البته من اینطوری شنیدم)
فقط کیس رو یک مارک معروف تر بگیر مثلا TVM.
5 .اما لیسته شرکتهای معتبر گارانتی کننده:
پردازندت باید گارانتیش خوب باشه اگه مادر بورد خراب شه ممکنه کسی بتونه تعمیر کنه ولی اگه سی پی یو بسوزه باید دور انداخت. یکی از گارانتیهای معتبر AMD آلبالو کامپیوتر هست که آدرس سایتش اینه:
www.Albaloocomputer.com
و آدرس خودش: پس از اینکه وارد مرکز کامپیوتر ایران شدی که یکم پایین تر از میدون ولیعصره از پله برقی که رفتی بالا درست روبه روت یکم به چپ آلبالو کامپیوتر میبینیش.
مین برد: باز آلبالو نمایندگی رسمی ASUS هست البته اگه داشته باشه اگه نداشت میگم چیکار کنی!!
رم :رم هم باز آلبالوست
هارد:مکستور و وسترن سازگار ارقامه که اصلا گارانتی جز این نداره (البته تا جایی که میدونم) سامسونگو نمیدونم
دی وی دی رامم به وفور یافت میشه.
مودم :مودم هم آواژنگه که فراوونه.
حالا اگه هر کدوم از اینارم نتونستی گیر بیاری باید بری رایان صبا :

آدرس : تهران ، چهارراه ولی عصر ، خيابان صبای شمالی (برادران مظفر) ، ساختمان صبا
پلاک 33 - طبقه اول ، واحد 10

تلفن : 66499087
همرو داره!!!!!
فقط این راه در صورت گیر نیاوردن توصیه میشه چون گارانتیاش معلوم نیست چیه و سعی کنی خودت تهیه کنی بهتره.
امیدوارم موفق باشید و مفید بوده باشهَ:happy:

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزیز ممنون از بابت راهنماییت. فقط فکر میکنم فکر کردی من تو تهرانم!!!؟ در هر صورت ممنون.
در مورد DVD-Rom نظرم بیشتر روی لایت آن بود. البته سونی هم ه میگن این آخریها همون لایت آنه یا مارک سونی.
در مورد هارد هم فکر میکنم سیگیت در هاردهای IDE رف بیشتری برای گفتن داشته باشه. اینطور نیست.
راستی دوست عزیز میتونی بر مبنای اینتل هم یه پیشنهاد بدی.
در ضمن با احتساب کیس و پاور و اسمبل و گارانتی. فکر میکنم یه 20 تا 30 تومنی از 300 بالا بزنه.
دوستان دیگه هیچ نظری ندارن.

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
راستی قبلا هم گفتم من تا صبح یکشنبه بیشتر وقت ندارم. امید خان شما پست نزنی این دلم آروم نمیشه.

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بله حق با شماست ولی یکم بالاتر میزنه ولی باور کن تا جایی که تونستم پایین آوردم اگه پایین تر بخوای میره رو سوکت 754 که کاملا از رده خارج شدس در مورد هارد شاید مکستور نه ولی وسترن خوبه و نکته مهمتر من خونده بودم هارد های سیگیت پر سروصداست که بعد از این همه مدت هم برطرف نشده و چون خودم هم داشتم کاملا موافقم
راستی مگه میخوای بدی کسی ببنده؟؟؟؟ آقا خودت قطعاتو بگیر خودم راهنمایی میکنم چیکار کنی البته اگه مارو قبول داری در هر صورت این نظر من بود و شرمنده من بیشتر تو کار AMD هستم و چون بهش ایمان دارم اصلا سراغ اینتل نمیرم ولی باور کنید AMD حرف نداره!!!!!!!!

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
بازم ممنون دوست عزیز.
در مورد اینتل و AMD بنده خودم هم اینتلی نیستم. همین سیستم الآنم هم اتلن 64 3000 هستش. ولی چون برا خودم نمیخوام و کسیه که آشنایی به کامپیوتر نداره. اولین سوالی که بپرسه اینه سیستم پنتیوم چنده؟!!!
در مورد هارد سیگیت هم بازم خودم سیگیت دارم. و هیچ مشکلی هم تا حالا نداشته. البته مال من ساتا هست ولی فکر میکنم استاد Rax فرمودند هارد Ide سیگیت 7200 بالاترین پرفورمنس رو داشته.
در ضمن دوست عزیز شما یه 25 تومنم باید برا کیبورد و موس و بلندگو کنار بذاری. به نظرم همون سمپرون 64 رو تکمیل کنی بهتر باشه.

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد AM2 چطور .. ارزانترین برد و پردازنده الان چی هست ... مرسی.

بالا