• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مشاوره برای انتخاب سرویس دهنده ADSL ا

به نظر شما کدومیکی از سرویسها مناسبتره برای سرعت 256 و 512

• Total voters
    174

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
سرعتی که الان با پارس انلاین دارم (الان یعنی امشب) واقعا پایین اومده
شاتل هم که میگن سرعت رو پایین آورده
خبریه؟؟

jaleelsos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شاتل افتضاح شده منم اين ماه ديگه تمديد نمي كنم. باي باي شاتل

علیرضا

Registered User
لایک‌ها
11
سلام

برای منطقه مخابراتی مالک اشتر چه سرویس دهنده ای رو پیشنهاد می کنید؟

یا حـــــق

Babak_Sto

Registered User
لایک‌ها
6
می خواستم ببینم دوستان شرکتشون اینترنت رایگان شبانه داره؟
اگر داره لطف کنن در نظرسنجی زیر شرکت کنند تا به یک نتیجه گیری کلی برسیم.
با تشکر فراوان

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
دوستان بنده تازه به مركز مخابراتي توحيد نقل مكان كردم و به دنبال خريد سرويس اينترنت هستم سئوالم اينه ايا كسي از دوستان از اين مركز مخابراتي سرويس گرفته چون قبلا دوستان مي گفتند پارس انلاين خوبه بعد گفتند توي اين منطقه صبا بهتره و در آخر يكي گفت وقتي سرعت دانلود همه اينها حداكثر 16 هست و در حالت معمولي 12 پس از مخابرات بگير هم ارزونتر هست و سرعت هم يكسان ...
دوستان اگر كسي راهنمايي كنه ممنون ميشم ..
راستي منظورم اينترنت 128 هست .

دوستان من قصد دارم سرویسم رو با شاتل فسخ کنم چون واقعا دیگه خیلی آشغال شده!!!!!

بهترین سرویسی که با هزینه ماهیانه 70 تومن میتونم تهیه کنم به نظرتون چی هست؟
از چه شرکتی سرویس بگیرم؟ (سرعت هم چی بالاتر باشه بهتر)
ممنون

این افرانت قیمت هاش درسته!!!!
http://www.afranet.com/Internet/LeasedLine.aspx

128 رو زده ماهی 230 هزار تومن!!!!

شما بسته به نوع كاربردیتون میتونید یكی از ISP های فعلی رو انتخاب كنید.

افرانت: سرویسهای Afranet تماماً پهنای باند اختصاصی بوده و سرعت و كیفیت سرویس در هیچ زمانی تغییر نمیكنند. مناسب برای هر نوع كاربری، از 128k تا 15mb

مخابرات: سرعت دانلود تقریبا یكنواخت و ثابتی داره ولی سرعت آپلود بسیار كمی داره (حدود 1/3 سرعت سرویس) كه منجر به بروز مشكلات بسیاری میشه نظیر عدم كاركرد مناسب گیم (بازی های رایانه ای) و P2P (نرم افزارهای ویدویی، اشتراك فایل و صوتی كاربر به كاربر). در كل برای وبگردی و چَت خوبه و همچنین دانلود از سرور های انتقال فایل با پروتوكولِ HTTP.

پارس آنلاین: سرعت دانلودش در طول روز بسیار عالی هست و پهنای باندی بیش از پهنای باند خریداری شده سرویس رو در این ساعات در اختیار شما میگذاره (به اصطلاح خود شركت، ویژگی ای به نام Boost در اختیار شما است) كه برای كاربران محتاج به دانلود فایل های كوچك در زمان كم (آپدیتِ آنتی ویروس و یا نرم افزارهای دیگر) امكان دریافت اطلاعات رو تا چندین برابر سرعت سرویسشون میده. در ساعات رایگان شبانه متاسفانه این امكان Boost وجود نداره و سرعت سرویس شما پایین هست (نسبت به طول روز). همچنین سرویسهای نامحدود فاقد Boost میباشند. مزیت سرویس ها این هست كه در طول روز پهنای باند كاربران بسیار باز هست (به دلیل استفاده اكثریت كاربران از سرویس محدود و عدم استفاده های سنگین در طول روز) و شما به راحتی میتواند بازی های رایانه ای (گیم)، استفاده های صوتی و تصویری و همچنین وبگردی را بلادرنگ انجام دهید.

صبانت: این شركت هم پهنای باندی بیش از پهنای باند خریداری شده رو در اختیار كاربر قرار میده، تنها تفاوتش با پارس آنلاین این هست كه این پهنای باند اضافه در ساعات رایگان شبانه نیز در اختیار كاربران هست و طبیعتاً وقتی كاربرا بیافتند به جون پهنای باند و همه شروع كنند به دانلود، كیفیت سرویس افت شدیدی پیدا میكنه و همچنین سرعت هم نسبت به میزان كاربرانی كه در حال دانلود هستند و طریقه دانلود اونها افت پیدا خواهد كرد (برای مثال، كاربران P2P فشار سنگینی روی پهناد وارد كرده و در صورت وجود تعداد بالای این كاربران، استفاده های دیگر نظیر دانلود مستقیم، وبگردی و بازی های آنلاین میسر نمیباشد)

در كل تو همه ISP ها هم كه بگردی، هیچكدوم سرویسی كه برای تمام كاربردهای اینترنتی خوب باشه رو با قیمت پایین ارائه نمیكنند. تا زمانی كه هزینه ای بیش از سرویس های Share را نمیتوانید پرداخت كنید، تنها راه حل شما انتخاب ISP ای است كه ساعاتِ مورد نیاز شما محدودیتی برای كاربری های دیگر داشته باشد. (اگر Gamer هستید، ISP ای كه محدودیت شدید برای دانلود داشته باشد را انتخاب كنید، نظیر Parsonline كه سرویس های ارزان قیمت آن همه دارای محدودیت دانلود هستند. اگر وبگردی بسیاری دارید، سرویس مخابرات مناسب شمااست. اگر دانلود های بسیاری دارید، صبانت بهترین انتخاب است، ولی میبایست قادر به Automate كردن دانلودهای خود در ساعاتِ رایگان باشید تا هزینه اضافی پرداخت نكنید. اگر گزینه های فوق نیازهای شما را بر آورده نمیكند و هزینه پهنای باند اختصاصی را نمیتوانید تقبل كنید، متاسفاه هیچ ISP ای برای شما مناسب نیست)

سرعتی که الان با پارس انلاین دارم (الان یعنی امشب) واقعا پایین اومده
شاتل هم که میگن سرعت رو پایین آورده
خبریه؟؟

فقط پارس نیست، مشكل هم بین شركت زیرساخت و روت های انتقال داده سراسر كشور هست، در صورتیكه كیفیت سرویس خود را زیر زره بین قرار داده باشید خواهید دانست كه اینترنت كشور ما از چند كشور همسایه تغذیه میشوند كه در حال حاضر ارتباط بین ایران و تركیه قطع میباشد و یا شركت زیر ساخت این روت را با ISP های دیگر قطع كرده و آن را خصوصی ساخته است (صرفا جهت استفاده به عنوان روت پشتیبانی) و حجم سنگینی از استفاده ها به ناچار به روت های دیگر منتقل شده است. دلیل این مشكل به آشكار اعلام نشده و تا زمانیكه این روت مجدداً متصل نشود و یا روت جایگزینی به كار گرفته نشود مشكلات كاربران ادامه خواهد داشت.

Last edited:

Babak_Sto

Registered User
لایک‌ها
6
شما بسته به نوع كاربردیتون میتونید یكی از ISP های فعلی رو انتخاب كنید.
صبانت: این شركت هم پهنای باندی بیش از پهنای باند خریداری شده رو در اختیار كاربر قرار میده، تنها تفاوتش با پارس آنلاین این هست كه این پهنای باند اضافه در ساعات رایگان شبانه نیز در اختیار كاربران هست و طبیعتاً وقتی كاربرا بیافتند به جون پهنای باند و همه شروع كنند به دانلود، كیفیت سرویس افت شدیدی پیدا میكنه و همچنین سرعت هم نسبت به میزان كاربرانی كه در حال دانلود هستند و طریقه دانلود اونها افت پیدا خواهد كرد (برای مثال، كاربران P2P فشار سنگینی روی پهناد وارد كرده و در صورت وجود تعداد بالای این كاربران، استفاده های دیگر نظیر دانلود مستقیم، وبگردی و بازی های آنلاین میسر نمیباشد)
اگر دانلود های بسیاری دارید، صبانت بهترین انتخاب است، ولی میبایست قادر به Automate كردن دانلودهای خود در ساعاتِ رایگان باشید.

چون من خودم الان از صبانت سرویس دارم فقط در مورد این شرکت پاسخ می دهم . که اتفاقا دوستانی که می خواهند دانلود انجام دهند به هیچ وجه صبانت را انتخاب نکنند.
شما اگر در طول روز دانلود انجام دهید سرعت مناسب است . مثلا من که سرویس یک مگابیت دارم سرعت روزانه ام بین 70 تا 90 است گاهی وقت ها به بالای 100 هم می رسد .ولی اگر مثلا 100 مگ دانلود کنم 150 تا 160 مگ از ترافیکم کم می شود !!! این مسئله را چند روز اخیر ودر چند نوبت دقیقا امتحان کرده ام.
اما در مورد سرعت شبانه شاید حرفهای دوستمان تا نیمه اول سال 89 درست بود ولی دقیقا از نیمه دوم سال یعنی از 31 شهریور سرعت های شبانه شدیدا افت کرده و ابتدا به 5 تا 6 کیلو و سپس با کمی افزایش اکنون به 10 تا 15 کیلو بایت بر ثانیه رسیده است.با توجه به اینکه ساعات شبانه رایگان این شرکت در مقایسه با بقیه شرکت ها نامناسب تر و کمتر می باشد(3 تا 7 شب) ماکزیمم شبانه دریافتی به حدود 200 تا 250 مگ رسیده است .بنابراین برای افراد دانلودر این مقدار دانلود با توجه به میزان برق مصرفی توجیه اقتصادی هم ندارد.

Last edited:

hadin

Registered User
لایک‌ها
85
دارم ای دی اس ال رو از لایزر میگیرم سرعت 128 ویژه* شبانه یک تا هفت رایگان 15 گیگابایت حجم دوازده ماهه 83000 تومان برای کاربرد پی اس سه و نت امیدوارم مشکلی پیش نیاد.... مودم هم میخوام از لوتوس بگیرم وایرلس 77000 تومان ده هزار راه اندازی پانزده هزار پیک لایزر بیست گیگ ترافیک حجم اضافه رو پنجاه هزار میده...
با وجود اعتراضات بچه ها در این تاپیک http://forum.persiantools.com/t108036-page3.html
زنگ زدم گفتم پشیمون شدم من حال و حوصله دردسر ندارم
شده آنلاین بازی نکنم
شده سه برابر پول دیالآپ و هزینه تلفن و... بدم
الان لوتوس کارت اینترنت میده پانصد ساعت شب و پنجاه ساعت روز پنج یا شیش و.. تومان مفت اونوقت منه فلان فلان شده یک امر کارت امیدان گرفتم که چهل و پنج ساعت رو میده پنج هزا ر تومان اونوقت بیست ساعته سه هزار تومان .... و... و. و... متشکرم

Last edited:

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
سلام
در مورد اینترنت نامحدود و ارائه دهندگانش سوال داشتم، لطفا کمک کنید لیست کامل کنیم.
شرکتهایی که اینترنت نامحدود غیرواقعی (در نهایت با محدودیت حجم) ارائه میدهند:
1-ایرانسل
2-شاتل
3-
4-

شرکتهایی که اینترنت نامحدود واقعی (بدون هیچ محدودیت حجم) ارائه میدهند:
1- داتک
2- سپنتا معرفی توسط omid_lovely007
3-

Last edited:

omid_lovely007

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
در مورد اینترنت نامحدود و ارائه دهندگانش سوال داشتم، لطفا کمک کنید لیست کامل کنیم.
شرکتهایی که اینترنت نامحدود غیرواقعی (در نهایت با محدودیت حجم) ارائه میدهند:
1-ایرانسل
2-شاتل
3-
4-

شرکتهایی که اینترنت نامحدود واقعی (بدون هیچ محدودیت حجم) ارائه میدهند:
1- داتک
2-
3-

2-سپنتا :rolleyes:

poljam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای صادقیه(ایت الله کاشانی) چه سرویسی خوبه؟ اگه میشه مشخصاتشم بگین(سرعت و هزینه و اینا)

Reza-sony

Registered User
لایک‌ها
16
سلام . دوستان چه شرکتی رو برای گیمینگ آنلاین توصیه میکنن ، من الان شاتل 512 دارم ، پینگش افتضاحه .

yazdanp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من نزديك به دو سه سال است كه سرويس آرت يك شاتل را در مركز لطيفي تهران دارم. از حدود 8 ماه پيش تا هفته گذشته سرعت دريافت در حدود 35 كيلو بايت در ثانيه محدود شده بود اما شاتل در يكي دو هفته گذشته سرعت دريافت را تا 50 كيلو بايت در ثانيه افزايش داده است. از دو سه شب پيش هم سرعت دريافت از چيز.پي.ان را افزايش داده و معادل سرعت دريافت اينترنت كرد. بارها هم اعتراض كرده بودم كه من به دانلود زياد احتياج ندارم و دانلود ماهيانه من بيشتر از دو الي سه گيگا بايت نمي شود بلكه سرعت بالا براي من مهم تر است و پاسخ شنيده بودم هميني كه هست.

من در شركت از اينترنت 256 كيلوبيت در ثانيه پارس آنلاين در مركز مخابرات شهيد رجايي استفاده مي كنم و سرعت تا 180 كيلو بايت در ثانيه بالا مي رود و خيلي از آن راضي هستم. دانلود ماهيانه 20 گيگابايت هم تقريبا مصرف مي شود.
امروز از پارس آنلاين زنگ زدند و گفتند شما قبلا درخواست اينترنت پر سرعت در مركز لطيفي كرده بوديد و الان پورت جديد آزاد شده است. پرس و جو كردم متوجه شدم ظاهرا پورت خالي نشده است بلكه پارس آنلاين در حال افزايش پورت جديد در اين مركز مخابراتي است. اينجا بود كه متوجه علت حاتم بخشي هاي اخير شاتل شدم.

حال سوال من اين است:
من مي خواهم از شاتل انصراف دهم و با پارس آنلاين قرارداد ببندم براي 256 و دانلود 8 گيگابايت كه تقريبا همين قيمت آرت يك شاتل مي شود.. ظاهرا سياست هاي دانلود در مراكز متفاوت مخابراتي فرق مي كند. از دوستان آيا كسي در مركز لطيفي از سرويس مشابه پارس آنلاين استفاده مي كند؟ سرعت دريافت تا چه ميزان بالا مي رود؟ آيا اين جابجايي را توصيه مي كنيد؟​

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
سلام . دوستان چه شرکتی رو برای گیمینگ آنلاین توصیه میکنن ، من الان شاتل 512 دارم ، پینگش افتضاحه .

سلام.

هیچ تفاوتی نداره كه از كجا سرویس بگیری. تمام ISP های فعال تو كشور پهنای باندشون رو از زیرساخت میگیرند و مسایلی نظیر روتینگ و زمان پاسخگویی تماماً خارج از دسترشون هست و كیفیت سرویس ها در نهایت به میزان كاربران پر مصرف مركز مخابراتی‌ شما و میزان پهنای باند تخصیص یافته به اون مركز میشه كه میتونه روی Packet lost شما كمی تأثیر بگزاره و اگر نه از نظر Packet Roundtrip هیچ كدوم این ISP ها تفاوتی رو برای شما ندارند.

من خودم خونه سه تا خط گرفتم و شاتل و پارس و داتك دارم. حتی ذره ای هم با هم تفاوت ندارند، فقط بعضی وقتها پارس آنلاین توی ساعات رایگانش هم كمی قابل تحمل هست. در كل هم از هیچكدومشون راضی نیستم برای گیم ولی چاره دیگه هم ندارم.

Behzaf

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.

هیچ تفاوتی نداره كه از كجا سرویس بگیری. تمام ISP های فعال تو كشور پهنای باندشون رو از زیرساخت میگیرند و مسایلی نظیر روتینگ و زمان پاسخگویی تماماً خارج از دسترشون هست و كیفیت سرویس ها در نهایت به میزان كاربران پر مصرف مركز مخابراتی‌ شما و میزان پهنای باند تخصیص یافته به اون مركز میشه كه میتونه روی Packet lost شما كمی تأثیر بگزاره و اگر نه از نظر Packet Roundtrip هیچ كدوم این ISP ها تفاوتی رو برای شما ندارند.

من خودم خونه سه تا خط گرفتم و شاتل و پارس و داتك دارم. حتی ذره ای هم با هم تفاوت ندارند، فقط بعضی وقتها پارس آنلاین توی ساعات رایگانش هم كمی قابل تحمل هست. در كل هم از هیچكدومشون راضی نیستم برای گیم ولی چاره دیگه هم ندارم.

راستش با اینکه كیفیت سرویس ها در نهایت به میزان كاربران پر مصرف مركز مخابراتی‌ شما و میزان پهنای باند تخصیص یافته به اون مركز میشه موافقم ولی با اینکه به خاطر یکسان بودن زیرساخت پینگ تایم همه یکسان هست موافق نیستم.
من wow بازی می کنم و با ایرانی های زیادی در تماسم که در پینگ تایم های خیلی متفاوت با هم دارند می تونم بگم در بهترین وضعیت اینترنت کشور پینگ تایم می تونه از 140-150 تا 400-500 و بالاتر متفاوت باشه

mbx

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.
در منطقه نصراللهی هستم. از شرکت عصر آنلاین خدمات میگیرم به ناچار: http://asreonline.com
سرویس 512 - محدودیت 2 گیگابایت در ماه - 2 تا 7 صبح دانلود رایگان البته کیفیت افت می کنه شدیدا -ماهیانه حدود 16 تومان.
این شرکت اینترنت رو از فن آوا میگیره. پشتیبانی بدی نداره. ولی تا 10 شب بیشتر نیست و بعدش میرن خونه هاشون. سرعت دانلودم حدود 15 هست گاهی وقتها به زیر 5 هم میرسه به راحتی به علت share وحشتناک. با IDM سرعتم تا 60 بالا میره ولی در حالت عادی همون هست. فقط پینگ این سرویس بد نیست و بر خلاف دیگران، سرعت اپلود من بیشتر از سرعت دانلود است.

متاسفانه در منطقه نصر اللهی مشکل پر بودن پورتهای شرکتهای بزرگ رو داریم. از پارس آنلاین گرفته تا آسیاتک. از فن آوا گرفته تا لایزر. همه من رو تو لیست رزرو قرار دادن ولی هیچ وقت تماسی نگرفتن برای ارائه سرویس متاسفانه.
تنها شرکت شاتل هست که اولین سرویس حدود 30 هزار تومنه تو منطقه ما که مبلغش زیاد مناسب نیست برام.

اگه میشه راهنمایی کنید شرکت دیگری تو این محدوده هست؟ یا شرکتی مثل عصرآنلاین ولی با کیفیت کار بالاتر یا شرایط بهتر. واقعا نمی دونم این منطقه نصر اللهی چه مشکلی داره به محض اینکه اسمش رو قسمت فروش این ها میشنوه رنگش میپره و میگه نداریم!! ظرفیت پره و قطع میکنه. :blink:

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

پینگ خوب میخوای، برو سراغ فن آوا. در اکثر مناطق پینگ خوبی داره. من الان از زیرمجموعه ی فن آوا میگیرم پینگم همیشه 250 و گاهی زیر اون هست که برای سرویسهای ایرانی این پینگ مناسبی هست.

lich.king

Registered User
لایک‌ها
39
این adsl های جدیدی که دفتر خدمات ارتباطی اورده و پولش میره رو قبض تلفن وضعیتش چطوره

Last edited:

mehryar

Registered User
لایک‌ها
255
این adsl های جدیدی که دفتر خدمات ارتباطی اورده و پولش میره رو قبض تلفن وضعیتش چطوره

اگر منظورتون مال مخابراته(که پولش میره روی قبض تلفن) باید عرض کنم که تاپیک مجزا داره
و شما اونجا به جواب تمام سوال هاتون میرسید:)

bache-mosbat

Registered User
لایک‌ها
12
ما خونمون تو منطقه دستغیب ه . فقط شاتل و داتک و پارس اینجا سرویس میدن حتی مخابراتم نمی ده . کدومو بگیرم به نظرتون؟ . یا وایمکس؟ .

asemaneahvaz

Registered User
لایک‌ها
76
سلام بچه ها
واسه منطقه فردیس کرج (شهرک ارم) چه شرکتی اینترنت خوب و باکیفیت ارائه میده
با تشکر:)

asemaneahvaz

Registered User
لایک‌ها
76
کسی نبود!؟