برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
فريد تو كدوم كارت رو ميگي كه فار كراي رو بايد در پايينترين گرافيك بازي كني
9200 خالي
آخه من خودم با MX 440 اين رو با بالاترين گرافيك هم تست كردم مشكلي نداشت
عجيبه!! رم و سي پيوت چنده؟
يه سوال WE7 رو تا چه رزولوشني خوب اجرا ميكنه ؟
تا 800×600 مديوم ميشه بازي كرد اگر اوركلاك كني شايد هم بيشتر

sepehr650

Guest
لایک‌ها
0
سلام...من میخوام واسه کامپیوترم speaker بخرم اما میخوام توپترینو بخرم (البته به شرطی که قیمتش از 50 هزار تومن بیشتر نشه :D )...لطفا راهنمایی فرمایید.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
دوست عزيز!
تاپيكتو منتقل كردم اينجا.
توپ ترين (البته نه ديگه توپ ترين9 حدود 300 هزار تومان هست اما شما گفتي 50 هزار تومان.)!...!
دوست عزيز يكي از بهترين اسپيكرهاي دنيا التك هست كه كاكو هم روي اين خيلي تاكيد داشت.
در اين سايت همه چيز التك را مي توني ببيني از قيمتها تا....
http://www.espcco.com
بسته به قيمتها يكيشو بردار اما از من مي شنوي ATP3 بگير 70 هزار تومان اما معركه ست...! بگيري خياي عاليه. اما خب مدلهاي پايين تر هم خوبه.
البته شنيدم برخي مدلهاي Creative هم خيلي عاليه كه خود دوستان ميگن

sepehr650

Guest
لایک‌ها
0
به نقل از MohammadR :
دوست عزيز!
تاپيكتو منتقل كردم اينجا.
توپ ترين (البته نه ديگه توپ ترين9 حدود 300 هزار تومان هست اما شما گفتي 50 هزار تومان.)!...!
دوست عزيز يكي از بهترين اسپيكرهاي دنيا التك هست كه كاكو هم روي اين خيلي تاكيد داشت.
در اين سايت همه چيز التك را مي توني ببيني از قيمتها تا....
http://www.espcco.com
بسته به قيمتها يكيشو بردار اما از من مي شنوي ATP3 بگير 70 هزار تومان اما معركه ست...! بگيري خياي عاليه. اما خب مدلهاي پايين تر هم خوبه.
البته شنيدم برخي مدلهاي Creative هم خيلي عاليه كه خود دوستان ميگن

خيلي ممنون از راهنماييتون :) ...در مورد تاپيكم ببخشيد :blush:

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خواهش مي كنم.
راستش اينجا براي فعال شدن كارهاي زيادي داره كه بايد روشون فكر كرد و برنامه ريخت (بازم ايده بدين توي تاپيك مخصوص)
يكيش همين بود واسه همين بهتره اين طور باشه.

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از faridbahal :
9200 خالي

عجيبه!! رم و سي پيوت چنده؟

تا 800×600 مديوم ميشه بازي كرد اگر اوركلاك كني شايد هم بيشتر
من رمم 512 هست سي پي يوم هم 1700 هست

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
با سلام.
من ميخوام يه پرينتر بخرم. رسيدم به hp1300 . اما گويا مدل hp 1200 هم با وجود اينكه خيلي ارزونتره زياد با اون فرقي نداره. ميشه يه خرده بيشتر من رو راهنمايي كنين؟ ضمن اينكه قيمت hp 1150 هم خيلي مناسبه. بين اين سه تا واقعا فرق عمده اي وجود داره؟!

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آقا من دنبال يه راهي واسه اندازه گيري واتاژ واقعي پاور کامپيوتر مي گردم کسي برنامه اي يا حتي يه راه عملي براي اين کار بلده؟ميشه از اهم متر استفاده کرد؟

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
من رمم 512 هست سي پي يوم هم 1700 هست
با همين رم و 2 اتلون روي سيستم يكي از دوستام با همين كارت تو تمام مشخصات در پايينترين درجه شناسايي ميشد
بابا دستگات هم فهميده كه بچه ي باحالي هستي بهت حال ميده!!!!!

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از daftarekhaterat :
با سلام.
من ميخوام يه پرينتر بخرم. رسيدم به hp1300 . اما گويا مدل hp 1200 هم با وجود اينكه خيلي ارزونتره زياد با اون فرقي نداره. ميشه يه خرده بيشتر من رو راهنمايي كنين؟ ضمن اينكه قيمت hp 1150 هم خيلي مناسبه. بين اين سه تا واقعا فرق عمده اي وجود داره؟!

نگاهي به مشخصاتشون توي كاتالوگ انداختي!؟ خوب مشخصات رو نگاه كن ببين چقدر فرق دارن و مي ارزه يا نه.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از pay :
آقا من دنبال يه راهي واسه اندازه گيري واتاژ واقعي پاور کامپيوتر مي گردم کسي برنامه اي يا حتي يه راه عملي براي اين کار بلده؟ميشه از اهم متر استفاده کرد؟

از روي ولتاژ و اطلاعات روي خود پاور و با اهم متر بايد بشه اين كارو كرد. امتحانش بي خطره!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
من يه رم 256 MB DDR 333 دارم. ميخواستم رم رو 512 كنم. البته كار يه كم فوريه و نميتونم صبر كنم. بهتره كه يكي ديگه رم 128 بذارم كنارش يا كلا با يكي 512 عوض كنم؟ از لحاظ قيمت؟ از لحاظ اينده كار؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
ببين بستگي به خودت داره...
البته كه 512 حافظه اش بيشتره از يك رم 384 (256 و 128)
وقتي كه شما اين كارو بكني بعدا اگه خواستي بازم ارتقا بدي بستگي به تعداد سوكتهاي رم (2تا يا 4 تا) مي توني اين كارو بكني. يعني محدوديت واست پيش مياد.
البته يك بحثي هست كه در صورت دو تا بودن رمها و يكسان بودن حافظه كارها تقسيم شده كارآيي بالا مي رود اما به نظرم من يك 512 بهتره چون بعدا كه شاد 512 براي كار شما كم بود مي توني از بقيه ي سوكتها استفاده كني و محدوديت كمتري داري.
در ضمن شما مي توني با اين كار يك 512 DDr400 بذاري كه سريع تر هست.
از لحاظ آينده ي كار كه 512 بهتره.
از لحاظ قيمت 512 كينگ استون حدودا 85 هزار تومان هست.
يك 256 DDr333 حدودا 45 هزار تومان و 128 DDr333 26 هزار تومان.
مسلما ارزان تر در مياد اما خوب در صورت عدم انتخاب اين هم حافظه ي بيشتري داري هم سريع تره.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
البته بهتره که هر دو رمت یه مشخصات رو داشته باشن (یه جور و شبیه باشند) و اگرنه ممکنه مشکل پیدا بشه

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از MohammadR :
ببين بستگي به خودت داره...
البته كه 512 حافظه اش بيشتره از يك رم 384 (256 و 128)
وقتي كه شما اين كارو بكني بعدا اگه خواستي بازم ارتقا بدي بستگي به تعداد سوكتهاي رم (2تا يا 4 تا) مي توني اين كارو بكني. يعني محدوديت واست پيش مياد.
البته يك بحثي هست كه در صورت دو تا بودن رمها و يكسان بودن حافظه كارها تقسيم شده كارآيي بالا مي رود اما به نظرم من يك 512 بهتره چون بعدا كه شاد 512 براي كار شما كم بود مي توني از بقيه ي سوكتها استفاده كني و محدوديت كمتري داري.
در ضمن شما مي توني با اين كار يك 512 DDr400 بذاري كه سريع تر هست.
از لحاظ آينده ي كار كه 512 بهتره.
از لحاظ قيمت 512 كينگ استون حدودا 85 هزار تومان هست.
يك 256 DDr333 حدودا 45 هزار تومان و 128 DDr333 26 هزار تومان.
مسلما ارزان تر در مياد اما خوب در صورت عدم انتخاب اين هم حافظه ي بيشتري داري هم سريع تره.
مدل رم من Kingmax هست. اگه رم 256 خودم رو مثلا 40 تومن بردارند ( من دقيقا قيمت رم 256 دست دوم رو ندارم ) و من يه 512 بردارم ميشه 45 تومن تفاوتش. حالا اگه يه رم خودم رو نگه دارم و يه 256 نو بذارم كنارش باز هم قيمت خريد 45 تومن ميشه! از يه فروشنده كه پرسيدم گفت چون مادربوردهايي كه جديدا اومدن به صورت Dual هستن اگه 2 تا رم كنار هم باشه بهتره. همون حرفي كه شما زدين.
به نظرتون كدامش بهتره؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از daftarekhaterat :
مدل رم من Kingmax هست. اگه رم 256 خودم رو مثلا 40 تومن بردارند ( من دقيقا قيمت رم 256 دست دوم رو ندارم ) و من يه 512 بردارم ميشه 45 تومن تفاوتش. حالا اگه يه رم خودم رو نگه دارم و يه 256 نو بذارم كنارش باز هم قيمت خريد 45 تومن ميشه! از يه فروشنده كه پرسيدم گفت چون مادربوردهايي كه جديدا اومدن به صورت Dual هستن اگه 2 تا رم كنار هم باشه بهتره. همون حرفي كه شما زدين.
به نظرتون كدامش بهتره؟
البته یه 512 با 2 تا 256 یه مدل فرقی ندارن ولی اگه بسوزن یکیشون پر میشه (یا ایراد پیدا کنن یه جا کامپیوترت نمی خوابه) و موقع فروش هم دوتا 256 رو بهتر از یه 512 میخرن!!!!!!!ولی اگه رمتو. به یه گیگ بخواهی برسونی بهتر یه 512 بگیری تا بعدا یه 512 دیگه بگیری و به یه گیگ برسونی!!!!!!!!!!!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
دقيقا حرف مهرداد درسته در اين مورد بستگي به آينده ي كاري ات داره. كه بعدا احتياج پيدا كني به حافظه ي هاي بيشتر يا نه.
آخرش تصميم با خودته!
(هر دو راه يك جورايي تفاوت نداره بستگي به خودت)

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
ضميمه ي كليك جام جم در مورد وضعيت بازار در هفته ي اخير مي نويسد:
"همان طور كه داسنتيد از اواسط تيرماه قيمت مدلهاي رم نظير KingStone,Spectec به مقدار زيادي افزايش يافت.
به طوري كه بازار تحت آن قرار گرفت.
اما اواسط اين هفته ناگهان اتفاق مشابهي دنياي بازار را پر كرد.
قيمت چند CPU متداول در سطح بازار به يكباره حدود 15 تا 30 هزار تومان افزايش يافت كه طي چند سال اخير بي نظير بوده.
به طور مثال قيمت CPU مدل 2.4 يم مگابايت كش Pentium 4 اوايل هفته 107 هزار تومان خريد ميشد الالن به 125 تا 130 هزار تومان رسيد.
ديگر CPU ها همچون 2.8 با افزايش 15 تا 20 هزار تومان همراه بودند.
علت اصلي اين افزايش قيمت بسيار جالب است. البته ما به علت برخي مسايل مجاز به بيان آن نيستيم.
فقط بدانيد كه يكي از راههاي قانوني خريد وفروش مشكلاتي به وجود آمده كه به وساطه ي آن شوك قوي اي به وجود آمده.
به هر حال بيشترين ضرر كنندگان خريداران دائمي و استفاده كنندگان هستند.
از CPU كه بگذريم در قيمت چند قطعه ديگر هم تغييراتي به وجود آمد.
قيمت هارد ديسك 80 افزايش 2 هزار تومان. از 51 هزار تومان به 53 هزار تومان
به نظر مي رسد موجودي اين قطعه در حال كاهش است و شاهد افزايش قسمت آن خواهيم بود.
قيمت رم 256 از سري رم هاي مدل Spectec حدود هزار و 500 تومان افزايش يافت.
در قيمت ساير قطعه ها تغييري به وجود نيامد.
اما بايد در آنيده منتظر تغييراتي باشيم."
آقا كسي مي دونه جريان كامل اين افزايش ناگهاني قيمت چيه؟ كسي كه توي بازاره؟ :eek: :eek:
اميدواريم از مهر به بعد شاهد افت شديد قطعات گرافيك باشيم.
(راستي ATI در X600 XT خيلي زود عمل كرد و زود اين تراشه را بيرون داد. اين طور نيست؟)

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از MohammadR :
ضميمه ي كليك جام جم در مورد وضعيت بازار در هفته ي اخير مي نويسد:
"همان طور كه داسنتيد از اواسط تيرماه قيمت مدلهاي رم نظير KingStone,Spectec به مقدار زيادي افزايش يافت.
به طوري كه بازار تحت آن قرار گرفت.
اما اواسط اين هفته ناگهان اتفاق مشابهي دنياي بازار را پر كرد.
قيمت چند CPU متداول در سطح بازار به يكباره حدود 15 تا 30 هزار تومان افزايش يافت كه طي چند سال اخير بي نظير بوده.
به طور مثال قيمت CPU مدل 2.4 يم مگابايت كش Pentium 4 اوايل هفته 107 هزار تومان خريد ميشد الالن به 125 تا 130 هزار تومان رسيد.
ديگر CPU ها همچون 2.8 با افزايش 15 تا 20 هزار تومان همراه بودند.
علت اصلي اين افزايش قيمت بسيار جالب است. البته ما به علت برخي مسايل مجاز به بيان آن نيستيم.
فقط بدانيد كه يكي از راههاي قانوني خريد وفروش مشكلاتي به وجود آمده كه به وساطه ي آن شوك قوي اي به وجود آمده.
به هر حال بيشترين ضرر كنندگان خريداران دائمي و استفاده كنندگان هستند.
از CPU كه بگذريم در قيمت چند قطعه ديگر هم تغييراتي به وجود آمد.
قيمت هارد ديسك 80 افزايش 2 هزار تومان. از 51 هزار تومان به 53 هزار تومان
به نظر مي رسد موجودي اين قطعه در حال كاهش است و شاهد افزايش قسمت آن خواهيم بود.
قيمت رم 256 از سري رم هاي مدل Spectec حدود هزار و 500 تومان افزايش يافت.
در قيمت ساير قطعه ها تغييري به وجود نيامد.
اما بايد در آنيده منتظر تغييراتي باشيم."
آقا كسي مي دونه جريان كامل اين افزايش ناگهاني قيمت چيه؟ كسي كه توي بازاره؟ :eek: :eek:
اميدواريم از مهر به بعد شاهد افت شديد قطعات گرافيك باشيم.
(راستي ATI در X600 XT خيلي زود عمل كرد و زود اين تراشه را بيرون داد. اين طور نيست؟)
بابا پیش بینی هایه این جام جم خیلی شبیه پیش بینی های فریده هست!!!!!!! من هر وقت دیدم اکثرا برعکس در اومده به طوریکه خودشون هم چند دفعه اون تو گفتن!!!!!!!!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
حالا اشكالي نداره مخصوصا با منبع گفتم بعدا يقه ي منو نچسبن دروغ گفتي.
حالا غير از پيش بينيهاي آينده بقيه شو كه دروغ نمي نويسن! شما اون پيش بيني را فاكتور بگير!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا