برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
نه منظورم اینه که تو محصولات مادیران و ال جی از همه بدتر و بد سابقه تر همین سی دی رام هایه الجی هستن-نه اینکه اونا خوبن! این از اونا به نسبت بدتره و زودتر از حال و کار میره! البته اسوس بد نیست ولی دوجور هست- مثل اینکه اینا که سرعت رید سی دی رامشون بال52x بوده چینی و کیفیتشون کمتره ولی اون یکی ها مدلاش بد درنیومده

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از MohammadR :
منظورتان را درست نفهميدم!
يعني الجي مارك خوبيه؟
من 6 سال پيش يك سي دي رام الجي 40 ايكس خريدم و تا چند روز پيش مانند يك اسب وفادار با من همراه بود. تا اينكه ديگه ليزرش ياراي خوندن نداشت. اون رو با احترام از كيس خارج كردم و در جاي امني گذاشتم....
سي دي رام الجي وفادارترين قطعه كامپيوترمن بعد از 6 سال بود.... :)

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از mehrdad1355 :
نه منظورم اینه که تو محصولات مادیران و ال جی از همه بدتر و بد سابقه تر همین سی دی رام هایه الجی هستن-نه اینکه اونا خوبن! این از اونا به نسبت بدتره و زودتر از حال و کار میره! البته اسوس بد نیست ولی دوجور هست- مثل اینکه اینا که سرعت رید سی دی رامشون بال52x بوده چینی و کیفیتشون کمتره ولی اون یکی ها مدلاش بد درنیومده
شما چه پيشنهاد مي كني؟
(البته اينو بگم كه به نظر من نظر خريدار خيلي مهمه شخصي يك قطعه را مناسب ديده مي خره اما متوجه ميشه مثلا در مقايسه با بقيه بده اما وقتي خود طرف راضيه چه احتياجيه به عوض كردن؟ مثل خودم كه مودم خريدم Dlink 562E بعد فهميدم كه ميگن 560e بهتر بوده!اما خوب وقتي راضي هستم چه احتياجيه به غصه خوردن؟!)
به هر حال كسي خواست DVD-Rom بخره دقت كنه و سعي كنه Asus اصل بخره
به نقل از daftarekhaterat :
من 6 سال پيش يك سي دي رام الجي 40 ايكس خريدم و تا چند روز پيش مانند يك اسب وفادار با من همراه بود. تا اينكه ديگه ليزرش ياراي خوندن نداشت. اون رو با احترام از كيس خارج كردم و در جاي امني گذاشتم....
چه خوب! بله عملكرد هر قطعه تا مقداري به طرف بستگي داره ممكنه طرف يك قطعه ي بسيار قوي كار كرده باشه و بعد يك قطعه ي ضعيف تر اما خوب در بازار را بخره و احساس ناراحتي كنه.
به هر حال حتما6 سال پيش ال جي بهتر بوده (مثل خيلي قطعه ها كه قبلا بهتر بودن)

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
عجب شانسی تو داشتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من کسیو ندیدم از این شانسا با مادیران داشته باشه!!!!!!!!ولی حالا یه دونه بخر یه دو ماه بعد بهت میگم!!!!!!!!!!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
من پیشنهاد می کنم اگه مارک خاصی رو خاستید بخرید ببینید کی جدیدا و حدود حداکثر یه ماه پیش خرید ! کارای اونو ببینید (اونای رو که قبلا خریدن هم یه نگاه بندازی و کجا گارانتی کرده و وارد کرده)اگه پسندتون افتاد بخرید چون هر پارتی جنس که میاد هم محتوا و کیفیتشون باهم فرق میکنه

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از mehrdad1355 :
من پیشنهاد می کنم اگه مارک خاصی رو خاستید بخرید ببینید کی جدیدا و حدود حداکثر یه ماه پیش خرید ! کارای اونو ببینید (اونای رو که قبلا خریدن هم یه نگاه بندازی و کجا گارانتی کرده و وارد کرده)اگه پسندتون افتاد بخرید چون هر پارتی جنس که میاد هم محتوا و کیفیتشون باهم فرق میکنه

آره تو اپتیکال درایو باید یه خورده هم شانس بیاری خود من 3 سال پیش که همه رایتر TEAC 8x می گرفتن یکی به من یه رایتر به اسم CyberDrive قالب کرد هنوز هم که هنوزه چشمش نزنم داره کار می کنه :D
احتمالا اگه TEAC گرفته بودم تا حالا عمرشو داده بود به شما!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
شما چندتا باهاش رایت کردی؟؟

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
واسه استفاده شخصی حساب نکردم ولی باید تو این سه سال تعداد قابل توجهی بشه.

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
من3 سال پيش يه تيك گرفتم 8 ايكس هنوز عين اسب كار ميكنه ! لنز فوق العاده قوي هم داره !
متوسط روزي 3 4 تا سيدي هم باهاش زدم !

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
به نظر شما بهترين برد از لحاظ اقتصادي، كيفيت، و... براي كارتهاي Nvidia چیه؟

من امروز از یکی از دوستام شنیدم که کارت FX 5700LE ساخت شرکت XFX
تنها مدلی هست که Graphic Core 256 بیتی داره و (واقعا هم همينطوره) ورمش همون 128بیتی هست و برا همین خیلی روون بازیها رو اجرا میکنه طوریکه در حد 5700 معمولی قدرت داره!
قیمت اون هم تقریبا 146 تومان هست. که حدود 10 تومان از 5700LE گیگا گرونتره.
آیا کسی مارک XFX خریده ببینه چجوریه؟کسی بنچمارکهای این کارتو دیده؟

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از davood3d :
به نظر شما بهترين برد از لحاظ اقتصادي، كيفيت، و... براي كارتهاي Nvidia چیه؟

من امروز از یکی از دوستام شنیدم که کارت FX 5700LE ساخت شرکت XFX
تنها مدلی هست که Graphic Core 256 بیتی داره و (واقعا هم همينطوره) ورمش همون 128بیتی هست و برا همین خیلی روون بازیها رو اجرا میکنه طوریکه در حد 5700 معمولی قدرت داره!
قیمت اون هم تقریبا 146 تومان هست. که حدود 10 تومان از 5700LE گیگا گرونتره.
آیا کسی مارک XFX خریده ببینه چجوریه؟کسی بنچمارکهای این کارتو دیده؟
من از نمايندگي كارتهاي NVIDIA پرسيدم به من گفت بهترين برد در جهان براي يك شركت امريكائي هست كه تو ايران گير نمياد ولي دومين برد در جهان بردهاي WIN FAST هست كه من امتحان كردم خيلي خوب بود

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
تنها مدلی هست که Graphic Core 256 بیتی داره و (واقعا هم همينطوره) ورمش همون 128بیتی هست و برا همین خیلی روون بازیها رو اجرا میکنه طوریکه در حد 5700 معمولی قدرت دار
من که سر در نیاوردم چی می گی!
من از نمايندگي كارتهاي NVIDIA پرسيدم به من گفت بهترين برد در جهان براي يك شركت امريكائي هست كه تو ايران گير نمياد ولي دومين برد در جهان بردهاي WIN FAST هست كه من امتحان كردم خيلي خوب بود
مگه Nvidia تو ایران نمایندگی داره؟!!

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از pay :
من که سر در نیاوردم چی می گی!

مگه Nvidia تو ایران نمایندگی داره؟!!
منظورم يه نمايندگي بود كه كارش فقط اين بود كه كارتهاي Geforce مي فروخت

gooyapardaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
يا ايها الناس

من يك سي دي رايتر مي خواهم نه هيچ چيز ديگر كه تو بازار فقط اصلش باشه يا بشه از اصلش تشخيصش داد

لطفا نگيد من چند سال پيش خريدم .....

كسي اگر جديدا گرفته ممنون مي شوم راهنمايي كنيد

فعلا ;)

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از gooyapardaz :
ايها الناس

من يك سي دي رايتر مي خواهم نه هيچ چيز ديگر كه تو بازار فقط اصلش باشه يا بشه از اصلش تشخيصش داد

لطفا نگيد من چند سال پيش خريدم .....

كسي اگر جديدا گرفته ممنون مي شوم راهنمايي كنيد

فعلا
چيزي كه توي بازار فقط اصلش باشه خيلي كمه شما مي توني با خريد از نمايندگيهاي اصلي و مطمئن جنسي اصل داشته باشي!
بسته به انتخاب شما مي توني از مغازه هايي كه بيشتر مي فروشند و مطمئن هستند براي خريد و اگر نمايندگي داره از نمايندگي بخريد
Plextor و بهتر از آن ياماها از اجناس خوب بازار هستند
Teak خيلي خوبه ولي احتمالا اصلشو پيدا نمي كني...

gooyapardaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از MohammadR :
چيزي كه توي بازار فقط اصلش باشه خيلي كمه شما مي توني با خريد از نمايندگيهاي اصلي و مطمئن جنسي اصل داشته باشي!
بسته به انتخاب شما مي توني از مغازه هايي كه بيشتر مي فروشند و مطمئن هستند براي خريد و اگر نمايندگي داره از نمايندگي بخريد
Plextor و بهتر از آن ياماها از اجناس خوب بازار هستند
Teak خيلي خوبه ولي احتمالا اصلشو پيدا نمي كني...

بازم گلي به جمال شما كه قصه برام نگفتي

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
البته به جیبت هم باید دقت کنی ها پلکستور دوتای رایترهای مشابه قیمت دارهیعنی حدود 60 تومن درحالی که خیلی از رایترها حدود 30-35 هستند

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
by kave_777
من سي پي يو 2500 بارتون با مين Asus A7v600 گرفتم كه امكانات خيلي توپي داره مثل serial ATA يا RAID 0,1 و ... چيپ ستش هم kt600 هست
by rmb_ali
از اين كامپيوترت راضي هستي يا نه قيمت هم بزار
by Pay
من کپی همین سیستم رو دارم البته برد من گیگا هستش راضیم ولی اگه جای شما باشم حالا CPU حداقل یا Sempron 3100+ می گیرم یا یه خورده بالا تر Athelon 64 2800+.
by rmb_ali
خوب عزيز جان برادر حساب پولشم بايد بكني خيلي ميره بالا
by Pay
خوب درسته ولی حساب اینجاش رو هم باید بکنی که 2500+ مفت که نیست می خوایی یه چیزی بخری که هم ارزش پولی رو که خرج می کنی داشته باشه هم یه مدت مثلا 2 سال واست کار کنه هم اینکه بتو نی لاقل یه دفعه CPU تو آپگرید کنی!
by rmb_ali
اين sempron ها مثل اينكه مثل سلرون ها ميمونه و عملكردشون تاپ نيست آره اينجوريه

اره Sempron معادل celeron اینتل هستش ولی تو پردازنده هایی که از این سری فعلا به بازار اومده حساب 3100+ از بقیه جداست چون از سوکت 754 استفاده می کنه و همه خصوصیات ایتن سوکت رو بجز 64 بیتی داره از جمله Buildin Memory controler واسه همین خاطر کاراییش از همه پردازنده های سوکت A بیشتره!
(ادامه بحث از تاپیک RAM,CPU,..)

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از pay :
اره Sempron معادل celeron اینتل هستش ولی تو پردازنده هایی که از این سری فعلا به بازار اومده حساب 3100+ از بقیه جداست چون از سوکت 754 استفاده می کنه و همه خصوصیات ایتن سوکت رو بجز 64 بیتی داره از جمله Buildin Memory controler واسه همین خاطر کاراییش از همه پردازنده های سوکت A بیشتره!
(ادامه بحث از تاپیک RAM,CPU,..)
ببينم قيمت هم داري ؟ مثل اينكه هنوز تو بازار نيست جايي سراغ داري شماره تلفن بذار يه قيمت بگيريم يا اگر قيمت داري بگو

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا