برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده و مادربرد

meyysam

Registered User
لایک‌ها
1
اسمبلش کردم ولی هنوز ویندوز نصب نکردم .
توی setupش رفتم برای دیدن منوهاش حدود 2 3 دقیقه که گذشت سرعت فن به 5600 دور رسید که خیلی صدا میداد با در کیس باز :wacko:که علت رو نفهمیدم البته من هیچ تغییری در setup ندادم.:blink:
حالا ببینم بعد از نصب win 7 64x چه اتفاقی میافته

hosseincjboss

Registered User
لایک‌ها
66
سلام
قیمت این دو تا برد رو می خواستم(لطفا دقیق و از پاساژ ایران یا رضا)
770icafe و 770DE3L
رم 1333 رو به صورت دوال قبول میکنه یا نه(چون یکی از دوستان یه TA870+ از بایو استار داشت که رو 1333 روش دوال نمی شد و مجبور شد بره 1600 بگیره)
چیپ سری 7 باعث نمی شه که راندمان x4 945 پایین بیاد؟(البته با کارت 460gtx se )
یه موضوع دیگه این که تو نمایندگی شاب تو شهرمون از برد ازراک راضی نبود و می گفت اصلا سراغش نرو!!!!!!!! گفتش که برد خوبی نیست!
حالا از اساتید که زیاد با ازراک کار کردن می خواستم بدونم این برند بوردش خوبه یا نه؟(خصوصا این دو مدل مد نظر)

meyysam

Registered User
لایک‌ها
1
آق ما این قطعات رو خریدیم:
asrock 870icafe r2
cpu phenom 955
ram 2*2g king max 1333
power green 480a eu
قبلش از مدیر انجمن kwh تشکر میکنم بخاطر راهنمایی و وقت گذاشتن در این زمینه.
پاور 530eu نتونستم گیر بیارم از خود نمایندگی 480 رو گرفتم. مین برد تو بازار پیدا نکردم (یکی از آشنایان رو فرستادم بازار ایران نتونست پیدا کنه) تو سایت شاب رفتم نماینده فروش اینترنتیش سایت chare.ir بود که موجود بود و از اونجا گرفتم 48 ساعت بعد واریز پول دستم رسید (شهرستان).
در مورد cpu یه سایت مقایسه پیدا کردم AnandTech - Bench - CPU بین phenom 955 vs intel i3 2100 مقایسه اون رو نگاه کردم تو بیشتر نمودار ها i3 مکان بهتری داره از نظر قیمت هم تو یه رنج قیمت هست .
به نظر شما این سایت مرجع خوبی برای مقایسه هست یانه . چون مقایسه توی cpu ها اینتل ردههای اول رو داره.??

توی setupش رفتم برای دیدن منوهاش حدود 2 3 دقیقه که گذشت سرعت فن به 5600 دور رسید که خیلی صدا میداد با در کیس باز :wacko:که علت رو نفهمیدم البته من هیچ تغییری در setup ندادم.:blink:
نظری ندارید. همچنان منتظرم

meyysam

Registered User
لایک‌ها
1
یه مطلبی که پیدا کردم این هست:
"به‌طور كلي، تمامي پردازنده‌هاي سري Core i3 2xxx مانند Core i3 2100 قابليت اوركلاك ندارند ."
شاید بخواطر این باشه که 955 از 2100 بهتره!!!!

TOPSE.IR

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان
آیا پردازنده AMD A8-3850 تو ایران پیدا میشه؟
در مورد قیمت اون اطلاعاتی دارید
در مورد مادربردش هم ظاهرا 2 مورد از برند ASRock وارد شده، ASRock A75M-HVS در حدود 105 تومن و ASRock A75 Pro4 در حدود 180 تومن.

behroozta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

يك سيستم ميخواستم حدود 500 تومن البته بدون كارت گرافيك ومانيتور. ولي گرافيك مادربردش درحدي باشه كه بازيهاي متوسط و فيلمهاي HD‌رو براحتي ساپورت كنه USB 3.0 هم داشته باشه.

از مادربرد گيگا و cpu اينتل خيلي راضي هستم ولي نظر شما برام خيلي اهميت داره.

اگه اين خصوصيات رو براي يك سيستم 400 تومني هم پيشنهاد بديد واقعا ممنون ميشم.

با تشكر فراوان از همه عزيزان

ممنون

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415

راجب این مشکلت :
ببین سری 125 وات AMD ها کلا فنهای پر سر و صدایی داره . 2 راه وجود داره . 1-تعویض فن 2-پایین آوردن دور فن در مواقعی که نیازی نیست فن کار کنه .
تو همون بایوس درجه حرارت رو بزار روی 55 .
Target speed fan هم بزار روی 5 .

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
آق ما این قطعات رو خریدیم:
asrock 870icafe r2
cpu phenom 955
ram 2*2g king max 1333
power green 480a eu
قبلش از مدیر انجمن kwh تشکر میکنم بخاطر راهنمایی و وقت گذاشتن در این زمینه.
پاور 530eu نتونستم گیر بیارم از خود نمایندگی 480 رو گرفتم. مین برد تو بازار پیدا نکردم (یکی از آشنایان رو فرستادم بازار ایران نتونست پیدا کنه) تو سایت شاب رفتم نماینده فروش اینترنتیش سایت chare.ir بود که موجود بود و از اونجا گرفتم 48 ساعت بعد واریز پول دستم رسید (شهرستان).
در مورد cpu یه سایت مقایسه پیدا کردم AnandTech - Bench - CPU بین phenom 955 vs intel i3 2100 مقایسه اون رو نگاه کردم تو بیشتر نمودار ها i3 مکان بهتری داره از نظر قیمت هم تو یه رنج قیمت هست .
به نظر شما این سایت مرجع خوبی برای مقایسه هست یانه . چون مقایسه توی cpu ها اینتل ردههای اول رو داره.??

این پردازنده ها همرده هستند تو قیمت . اما کارایی Phenom 955 در اکثر موارد بهتره . همه ی نمودارها معنیش بیشتر یعنی بهتر نیست . زیر هر نمودار نوشته که بعضی هاش Higher better , بعضی هاش هم Lower Better .ه.
ضمن اینکه شما مادربردی با امکانات مادربرد فلعلیتون با اون قیمت برای پلتفرم اینتل نمیتونید پیدا کنید.

بالا