برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده و مادربرد

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
از دوستان خواهشمندم هرگونه سوالي در مورد خريد اين 3 قطعه به صورت جدا و يا با هم دارند در اين قسمت مطرح كنند.
متشكرم :)

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
اقا اين سي پي يو هاي sempron مثل لينكه اومد تو بازار ولي قيمتش گرونه خود سايت amd زده 127 دلار ولي اينجا حدود 127 هزارتومنه به نظر شما چقدر وقت ديگه قيمتش متعادل ميشه؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
بايد صبر كني مدلهاي جديد بياد!
البته بگم چون تازه وارد بازار شده فكر كنم يكي دو ماه ديگه ارازان تر بشه.
همچنين وقتي FX-55 و Athlno 64 4000+ بيان هم بازم يك كم ميكشه پايين
البته بازار ايران همين طوريه براي مثال Radeon 9800 Pro 128MB خارج 200 دلار (يعني حدودا 175 هزار تومان) ايران شده 230 هزار تومان. با اومدن Geforce 6800 و Radeon X800 هم تغييري نكرد.
يك مدت صبر كن. :)

گوسفند

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
رم 256 سامسونگ خوب هست يا نه؟
بهترين رم 256 در بازار ايران چيه؟
ممنون

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
رم سامسونگ رمهاي خوبين اما من توصيه نمي كنم!
من فكر مي كنم در حال حاضر KHX3500 از kingston از بهترين رمهاي 256 مگابايت بازار باشن با باس 433 مگاهرتزي
البته بايد دقت كنيد كه اصل باشن!
كلا من شخصا KingSton را توصيه مي كنم

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
رم Kingmax هم در بازار موجود است . با گارانتي life time آواژنگ . رم هاي خوب و معتبري است . ( سخت پيدا ميشه اگر خواستيد ميتونم شماره پخش كنندش رو بذارم )
رم Apacer هم ميشه پيدا كرد ولي به سختي .
رم هاي Geil نيز در بازار زياد است ولي به نسبت سايرين قيمتش گران است . ( با گارانتي سازگار ارقام )
رم Trancend هم كما بيش پيدا ميشه .
در ضمن اگر رم Kingston خواستين بخرين فقط با گارنتي سرير يا ايمانتك بخريد . رم هاي اين دو شركت ، معتبر و قابل اطمينان است . به بقيه شون اعتباري نيست .
رم Samsung هم در حال حاضر فقط با يك گارانتي بسختي پيدا ميشه . كه گارانتي اش شركت معروفي نيست .

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خيلي متشكرم اطلاعات خيلي خوبي بود.
نظر شما در مورد "بهترين رم موجود در بازار با 256 مگابايت حافظه" چيه؟
شما اطلاعات خيلي خوبي از بازار داريد!

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
من شخصا Kingmax رو به بقيه ترجيح مي دم . يكي از دلايل اش اينه كه فقط با يك گارنتي و با چيپست Kingmax در بازار موجود و امكان دخل تصرف از طرف فروشندگان و سود جويان ايران در آن كمتر است . اين رمها به واسطه داشتن چيپ جديدي زير SPD داراي خاصيت ضد جعل هستند . اين چيپ جديد با ساختار ASIC و با استفاده از تكنولوژي TINY BGA ، جهت جلوگيري از جعل اطلاعات داخل SPD طراحي شده است .( SPD شامل مشخصات مربوط به ماژول حافظه است ) رنگ اين چيپست سبز و اندازه آن 2.65×3.40 ميلي متر مي باشد . وجود اين چيپست باعث منحصر بفردشدن اين ماژول در بين حافطه هاي ديگر شده است . ( اين مطالب نقل از سايت آواژنگ مي باشد )

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
شرکت ایمانتک هم چند وقتی یه که رم های OCZ رو تبلیغ می کنه یکی از بهترین مارکهای دنیا ولی از قیمتش خبر ندارم!

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
crucial هم همينطور از بهترينهاي بازاره فكر كنم گارانتيش انفورمايتك گستر باشه

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
سلام دوستان
من 1 سي پي يو 2200 AMD خريدم از اسمش بر ميومد كه بايد 2200mh باشه ولي
ويندوز فقط 1800 mh نشون ميده جريان چيه؟
چون من زنگ زدم به نمايندگي گفتن اصلا 2200amd اينطوريه!

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از SherlockHolmes :
سلام دوستان
من 1 سي پي يو 2200 AMD خريدم از اسمش بر ميومد كه بايد 2200mh باشه ولي
ويندوز فقط 1800 mh نشون ميده جريان چيه؟
چون من زنگ زدم به نمايندگي گفتن اصلا 2200amd اينطوريه!
دقیقا همی طوری یه اگه روی پکش هم نگاه کنین بالا سمت چپ نوشته oprated at 18xx !
همه CPU های AMD همین طوری هستن و این یه عیب نیست بهش می گن Pentium rating یعنی مثلا CPU شما با وجود اینکه تو فرکانس 1.8 کار می کنه ولی در مقایسه با محصولات اینتل با 2.2 قابل مقایسه هستش.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
بله. بعضيا كه مخالف AMD هستن اينو يك حقه دونستن كه خريداران را گول بزنه در حالي كه اصلا اين طور نيست
مثلا همين Athlno 64 3800+ سرعتش 2400MHz بيشتر نيست اما كارآيي اش حرف نداره

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
رمهاي OCZ با گارانتي انفورماتيك گستر در بازار مو جوده ( نمي دونم بجز انفورماتيك گستر با گارانتي ايمانتك هم پيدا ميشه يا نه )در ضمن علاوه بر رمهايي كه قبلا صحبت شد رمهاي Suzuki با چيپ Infenion و با گارانتي سرير و رمهاي TwinMos نيز با گارانتي دريا كامپيوتر تو بازار پيدا ميشه ( قيمت اين رمها هميشه حدود 2 تا 3 هزار تومان از Kingston ارزان تر است ). در ضمن رم Crucial چند ماهي است كه در بازار نيست و گارانتي اش هم انفورماتيك گستر نبود ( يادم نيست مال كدوم شركت بود ولي انفورماتيك گستر نبود ) زماني كه در بازار بود قيمتش خيلي گران تر از بقيه بود يعني حدود 6 تا 8 هزار تومان از Kingston گران تر بود . در پايين قيمت بعضي از رمها كه مربوط به همين امروز هستند بيان مي شود :
Samsung - 256MB -Bus 333 - 36000 t
Samsung - 256MB -Bus 400 - 38000 t
OCZ - 256 MB -Bus 333 - 42000
OCZ - 256 MB - Bus 400 - Without Heatsink - 43500 t
OCZ - 256 MB - Bus 400 -With Heatsink - 45000 t

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
رمهاي OCZ با گارانتي انفورماتيك گستر در بازار مو جوده
حق با شماست من اشتباه کردم.
با این قیمت ها هم که شما دادین به نظر من حالا بهترین واسه خریدن تو بازار همین OCZ هستش قیمتش اونقدر ها هم که فکر می کردم زیاد نیست !

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از Jacky :
رمهاي OCZ با گارانتي انفورماتيك گستر در بازار مو جوده ( نمي دونم بجز انفورماتيك گستر با گارانتي ايمانتك هم پيدا ميشه يا نه )در ضمن رم Crucial چند ماهي است كه در بازار نيست و گارانتي اش هم انفورماتيك گستر نبود ( يادم نيست مال كدوم شركت بود ولي انفورماتيك گستر نبود ) زماني كه در بازار بود قيمتش خيلي گران تر از بقيه بود يعني حدود 6 تا 8 هزار تومان از Kingston گران تر بود .

درسته Crucial رو انفورماتيك گستر گارانتي نميكنه اما تو بازار هست من 3-4 روز پيش رفتم پاساژ علا’دين ميخواستم رو يه برد athlon 64 ببندم فروشنده گفت ما فقط Crucial ميبنديم خيلي خوب جواب داده حداقل رو amd ها
طرف اخر athlon باز هم بود البته به اين چيزا نيست بيشتر مادربرد بايد سازگاري داشته باشه تا رم دركل ocz،Crucial وgeil رو من خبر دارم فعلا درجه دوشو نزدن كه ميتونه انتخابهاي برتر برا خريد نسبت به مثلا kingstone باشه

Rafigh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا كسي اطلاع دارد كه Intel قصد داره چه موقع پردازنده 64 بيتي بيرون بده . اگر اين پردازنده ساخته شود آيا روي سوكت 775 و با پشتيباني چيپهاي 915P و 925X خواهد بود يانه .

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اينتل خيلي وقته CPU 64 بيتي داده البته جنبه ي استفاده ي خانگي نداره و بيشتر در ايستگها هاي كاري و سرورها و... استفاده ميشه
اسمشم itanium هست كه Itanium 2 هم چندان جالب نبود!
البته Xeon هم 64 بيتي داره سري جديدش
موفق باشي!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از MohammadR :
رم سامسونگ رمهاي خوبين اما من توصيه نمي كنم!
من فكر مي كنم در حال حاضر KHX3500 از kingston از بهترين رمهاي 256 مگابايت بازار باشن با باس 433 مگاهرتزي
البته بايد دقت كنيد كه اصل باشن!
كلا من شخصا KingSton را توصيه مي كنم
من نظرمو پس ميگيرم!
OCZ !

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
بالا