برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد لپتاپ

?

• ?

Votes: 3 100.0%
  • ?

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3
  • Poll closed .

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
بابا توشيبا چي؟ من با اين كه خودم سوني دارم، اچ-پي هم داشتم، ولي از توشيبا هم خيلي خوشم مي‌آد.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
منم از توشيبا خوش مياد زياد... ولي پولشو ندارم! :(

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
منم از توشيبا خوشم مي‌آد...ولي خودش رو هم دارم...:)
مخلصيم احسان جان...:) :) :)

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از rmb_ali :
اقا نوت بوكهاي زيادي توي بازار هست هم از لحاظ مدل هم از حيث مارك حال چه ماركي با چه مدلي خوب بيده البته تونخ قيمت نباشيد

من سوني - GRV-680 رو پيشنهاد ميکنم ... هم ظاهرش زيباست هم همه منظوره است ميتوني مطمئن باشي توي اجراي هيچ برنامه يا بازي کم نمياره.

نميدونم چرا ميگيد CPU موبايل خوبه! من قبلا نوت بوك توشيبا داشتم با پردازنده موبايل باطريش كه كم ميشد قدرت پردازنده هم كم ميشد... وقتي سوال كردم گفتند قدرت پردازنده مستقيما به ميزان باطري وابسته است. دقيقا هم وقتي باطري به نزديك 10 درصد ميرسيد ، كامپيوتر 1.2 گيگاهرتز تبديل ميشد به يه 486 ! براي همين اون رو فروختم و يه نوت بوك با پردازنده معمولي گرفتم ... مشكل حل شد.

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
اينم يه تجربه‌ايه. من خودم هيچ وقت نوت‌بوك با پردازندة موبايل نداشتم. سه تا نوت‌بوك داشتم، هر سه تا پردازندة معمولي داشتن و البته از همه‌شون هم راضي بودم. ولي خب اينجوري مشكل وزن هست ديگه!

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
والا من نوت بوك با پردازنده موبايل دارم و همچين مشكلي رو ندارم اصلا.

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
آقا بلافاصله مثال نقض رو شد! اونم از صاحاب سايت! :)

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از knowhow :

پردازنده اش موبايله يا سنترينو؟ مثل اينكه اينتل اين مشكل رو در پردازنده جديد موبايل كه همون سنترينو است حل كرده ... به هر حال من مطلبش فكر ميكنم تو سايت اينتل ديدم، ميگردم ميذارم اينجا ...

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از knowhow :

اين لينكش :
http://www.intel.com/support/processors/mobile/pentiumiii/ss.htm

اينم يه قسمت از مطلبش :
Intel® Mobile Pentium® Processors with Intel SpeedStep® technology let you customize high performance computing on your mobile PC. When the notebook computer is connected to the AC outlet, the new mobile PC runs the most complex business and Internet applications with speed virtually identical to a desktop system. When powered by a battery, the processor drops to a lower frequency (by changing the bus ratios) and voltage, conserving battery life while maintaining a high level of performance. Manual override lets you boost the frequency back to the high frequency when on battery, allowing you to customize performance...

جدول هم داره نشد اينجا كپي كنم كه تو جدول يه پردازنده 1 گيگاهرتزي تا 300 مگاهرتز پايين اومده ...

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از knowhow :

اينم يكي ديگه از سايت ITReview :
Intel recently combined both approaches in the design of its notebook-specific Pentium III SpeedStep processors, which can detect automatically when the power source is changed from mains to battery, and react accordingly. The maximum processor clock speed drops from 600MHz or 650MHz to 500MHz (the latest 700MHz SpeedStep slows to 550MHz), and the operating voltage is reduced to 1.35V. According to Intel, this can lower power consumption by the processor to the tune of about 40 percent.

Before we go on to look at a selection of SpeedStep notebooks, there's one caveat: the processor itself only accounts for at most 40 percent of the overall power consumption by the notebook, ×××and testing has shown that SpeedStep by itself doesn't make an enormous amount of difference to battery life. In fact the increase can be as little as 20 minutes, ×××with 30 to 45 minutes being about average.

Perhaps now you are wondering why we've chosen to review a bunch of SpeedStep notebooks, if SpeedStep itself isn't exactly an epochal technical breakthrough. Well, the real reason to get excited about these processors is that they've elevated notebook performance to new and unprecedented heights, in some cases to the equivalent of PIII/600 business desktops.

به قسمت بين ستاره (ضربدر) توجه كنيد ، با اينكه افت سرعت دارند ولي مصرف باطري هم به اون صورت كم نيست . موارد ديگه هم هست كه ميتونيد با جستجوي اين "Mobile Processor Lack" در گوگل ببينيد.

http://www.itreviews.co.uk/hardware/h134.htm

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
به نقل از ataasgari :
به نقل از rmb_ali :
اقا نوت بوكهاي زيادي توي بازار هست هم از لحاظ مدل هم از حيث مارك حال چه ماركي با چه مدلي خوب بيده البته تونخ قيمت نباشيد

من سوني - GRV-680 رو پيشنهاد ميکنم ... هم ظاهرش زيباست هم همه منظوره است ميتوني مطمئن باشي توي اجراي هيچ برنامه يا بازي کم نمياره.

نميدونم چرا ميگيد CPU موبايل خوبه! من قبلا نوت بوك توشيبا داشتم با پردازنده موبايل باطريش كه كم ميشد قدرت پردازنده هم كم ميشد... وقتي سوال كردم گفتند قدرت پردازنده مستقيما به ميزان باطري وابسته است. دقيقا هم وقتي باطري به نزديك 10 درصد ميرسيد ، كامپيوتر 1.2 گيگاهرتز تبديل ميشد به يه 486 ! براي همين اون رو فروختم و يه نوت بوك با پردازنده معمولي گرفتم ... مشكل حل شد.
من هم موافقم كه مدلهاي موبايل موقعي كه باطريشون كم ميشه ، CPU میاد پایین.

اتفاقا من این مورد رو توی Laptop محمدرضا دیدم که میگم! نمیدونم چرا خودش میگه اینجوری نیست!!!
CPU محمدرضا 1.7 است که من اون باری که دیدم و برام خیلی جالب بود 1.2 نشون میداد!

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
این ممد رضا چاخانه بابا..ولش کن....دروغکی همجا هم پر کرده که گوشيش 6600...من خودم ديدم يک 5110 داره آه....

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
وا احسان من چرا خودم تا حالا اين رو حس نكردم.
بعدش كي تو به لپ تاپ من دست زدي من نفهميدم !!!

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
بچه‌ها ناخون بزنين...!!! :)

experience

Guest
لایک‌ها
4
در مورد cpu هاي موبايل يك چيزي كه من برخوردم و كمي برام عجيب ، توان پايين در نوت بوك compaq چه هنگام قطع و چه هنگام وصل برق بود. يعني cpu p4 1.8 حتي تا سرعت 733 MHz هم پايين آمد در حالي كه از برق استفاده مي كرد.
حالا به نظر شما اين يك ايراد طبيعي در cpu هاي موبايل هست يا اين مدل خاص دچار مشكل هست كه نهايتا با سرعت 1.2 كار مي كنه.

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از experience :
در مورد cpu هاي موبايل يك چيزي كه من برخوردم و كمي برام عجيب ، توان پايين در نوت بوك compaq چه هنگام قطع و چه هنگام وصل برق بود. يعني cpu p4 1.8 حتي تا سرعت 733 MHz هم پايين آمد در حالي كه از برق استفاده مي كرد.
حالا به نظر شما اين يك ايراد طبيعي در cpu هاي موبايل هست يا اين مدل خاص دچار مشكل هست كه نهايتا با سرعت 1.2 كار مي كنه.

خيلي عجيبه! معمولا هنگام اتصال به برق، پردازشگر با تمام توان كار ميكنه چون Speedstep فقط براي وقتيه كه با دستگاه با نيروي باطري كار ميكنه. ممكنه ايراد از قسمت شارژ دستگاه باشه و نرم افزار نميتونه اتصال به برق رو Detect كنه.
يكبار سعي كن Speedstep رو غير فعال كني . نتيجه رو بنويس...
يك چيز ديگه... نوت بوك هاي جديد Compaq كه تو بازار ايران موجوده 90 درصد قطعات داخلشون چيني و بي كيفيت هستش. علت ارزون بودنش هم همينه. البته بعضي از نوت بوك ها هم آمريكايي هستند و از اين قاعده مستثني. اميدوارم كه دستگاه مذكور جز’ سري اول نباشه...

experience

Guest
لایک‌ها
4
آره متاسفانه اين بي كيفيتي در محصولات چين وجود داره و اين نوت بوك هم از همون سري هست : (
البته اين رو از ايران نخريدم ولي تو UAE هم به ميزان ايران اين نوت بوك ها فراوون هستند !
ظاهر جذاب ولي مزخرف

pilapila

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اين سوال رو آقا عطا بايد خوب جوابشو بدونه.
من ميخوام يه مسافرت برم دبي فقط برا اينكه اونجا لپ تاپ بخرم, انقده اينجا تو لندن گرونه كه مي ازره بري دبي اونجا بخري و بر گردي, بازم ارزون تر در مياد مخصوصا حالا كه پوند انقدر گرون شده. فقط مي خوام بدونم بهترين جا برا خريدش كجاست, من روي سري z سوني نظر دارم يا v شايدم توشيبا.

arh1983

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا از HPهاي جديد هم مشكل وزن رو دارن ؟
آخه از نظر قيمت خيلي ارزون تر هستند.

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
اگه منظورت از نظر وزن چيزي حدود 3 كيلو است. آره
الان ديگه اين نوع نوت بوك ها خيلي ارزون شده اند. دور دور Centrino است !

بالا