برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد لپتاپ

?

• ?

Votes: 3 100.0%
  • ?

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3
  • Poll closed .

mehdi110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان. مي خواستم بدانم pci multimedia device مال کدام شرکت است. من خودم حدس مي زنم بايد مال ياماها باشد.مشکل اين است که لپ تاپ يکي از دوستانم را دستکاري کردم و حالا صدايش از طريق اسپيکر هاي خود آن بلند نمي شود بلکه بايد حتما به يک اسپيکر ديگر استفاده کنم. ايرادي که مي گيرد همين ايراد "pci multimedia device" است. نيازمند راهنمايي هستم.

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
همراه لپ تاپ، يک CD يا DVD هست که درايور همه چيز آن جا هست. مي توني دوباره از روي اون نصبش کني.

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
ميخواستم بدونم اولا با مبلغ يك ميليون و چهارصد هزار تومان چه مدل نوت بوك براي انجام كارهاي گرافيكي پيشنهاد ميكنيد و دوما اگر قرار باشه بين lg و asus حق انتخابي وجود داشته باشه كدوم يك رو انتخاب ميكنيد و به خاطر چه دلايلي؟؟؟
اينم ميدونم كه از قديم گفتن هر چي پول بدي آش ميخوري. درسته نوت بوك هاي سوني و يا توشيبا و مارك هاي معروف قابليت هاي منحصر به فردي دارند مثلا سوني توي زمينه كيفيت تصوير حرف اول رو ميزنه و توشيبا توي كيفيت كاريش و ...ولي خداييش نميدونم ارزشش رو داره كه يه همچين قيمتي رو براي نوت بوك هاي سوني و يا توشيبا و مارك هاي معروف هزينه كني.خوب اين خودش يه بحث جداست

اما يه سري امكانات به خصوص توي نوت بوك هاي lg و asus وجود داره كه با قيمت مناسبشون آدم رو تشويق ميكنه كه از اين نوت بوك ها استفاده كنه تا نوت بوك هاي مارك هاي معروف.
من يك مدل از سري نوت بوك هاي asus رو انتخاب كردم . مدل M5200N Series .قابليت هاي زيادي داره . هم عمر باتري بالايي داره و هم از نظر سرعت و بقيه قابليت ها انتخاب مناسبيه . قيمت اين مدل توي بازار ايران چيزي در حدود يك ميليون و سيصد و نود هزار تومانه . گفتم از نظر امكانات عاليه ولي در مورد كيفيت كاري نوت بوك هاي asus به يه جواب قطعي دست پيدا نكردم.

نوت بوك asus M5200N رو بيشتر به خاطر وزن كم و جمع و جوريش انتخاب كردم . اما درسته كوچك بودن صفحه نمايشش مشكلات خاص خودش رو داره . ولي نميدونم برام مشكل ساز باشه يا نه .من كارم طوريه كه زياد توي رفت و امدم به همين خاطر سبكيش ميتونه فاكتور خوبي براي انتخاب كردنش باشه .يك مدل ديگه هم هست M2400N تفاوت اين مدل با مدل قبلي فقط توي سايز صفحه نمايش و عمر باتريشه . صفحه نمايش 14.1 و عمر باتري 5 ساعته با قيمتي كمتر از اون مدل :يك ميليون و دويست و چهل هزار تومان

خوب در مورد ال جي هم كه چيزي نشنيدم. ميگن تازه ماديران وارداتش رو به ايران شروع كرده . در صورت خريدش شانتيون هم داره ;) (يك ساعت مچي با قابليت ذخيره اطلاعات )
ولي خوب در مورد asus بيشتر شنيدم .مشكل اصلي من اينه كه آيا نوت بوك هايasus جواب خودشون رو پس دادن و اصلا نوت بوك هاي خوبي هستند يا نه؟ :?: :!:
در مورد ال جي هم همين طور .

يه درخواست هم از مديران سايت دارم . خداييش تا كي ميخواهيد موضوعات در باره نوت بوك رو توي همه قسمت ها به صورت پخش و پلا ببينيد ؟؟؟؟! به نظر من وقتش رسيده كه يه قسمت جداگانه واسه موضوع به اين مهمي اختصاص بديد . مطمئن باشيد نظر بيشتر كاربران قسمت سخت افزار هم همينه .ممنون ميشم

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
من اگه باشم ميرم دنبال همون سوني يا توشيبا چون اگه مشكلي براش پيش مياد ميدونم چيكار كنم ولي بقيه مدلها رو نه.. (فعلا كه درچند قدمي سوني هستم!)
اصولا من اهل ريسك نيستم. ولي گمون كنم بهتره دنبال مدل هايي باشين كه جواب دادن. :)

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
نظر منم همينه

blacklife1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا همون توشيبا خيلي بهتره
ولي من ميگم يه نوت بوك بگير كه athlon 64 باشه

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
يه درخواست هم از مديران سايت دارم . خداييش تا كي ميخواهيد موضوعات در باره نوت بوك رو توي همه قسمت ها به صورت پخش و پلا ببينيد ؟؟؟؟! به نظر من وقتش رسيده كه يه قسمت جداگانه واسه موضوع به اين مهمي اختصاص بديد . مطمئن باشيد نظر بيشتر كاربران قسمت سخت افزار هم همينه .ممنون ميشم
ااا من الان ديدم. حرفي نيست اگه استقبال زياده در قسمت مشاوره يك تاپيك جدا واسش ميزنم.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
مشخصاتو ديدم.
لپ تاپ جالبيه.... و امكاناتش خيلي عاليه.
اما ...
اما...
اي كاش AMD مي بود! AMD Athlon 64 تا آينده هم از لحاظ سيستمهاي 64 بيت تضمين بشه.
اين هم بسيار عاليه تبريك

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
هر گونه سوالي در مورد لپ تاپ ها ، قيمتشان و.... داريد اينجا مطرح كنيد...
:)

nmroshan

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
لپتاپهايي مثل ايسوس و ايسر و ويگنت و .... چطورند؟ منظورم در مقايسه با لپتاپهاي مشهورتر است. از طرف ديگر برخي لپتاپهاي مشهور هم كه كلاسهاي مختلف دارند. مثل كلاسهاي A,B در توشيبا كه مثلا كلاس ب آن در يك مدل خاص (كه اصلا توسط مصرف كننده اصلا قابل تشخيص نيست) كلي ارزانتر است.
همچنين برخي لپتاپهاي مشهور هم توسط كشورهاي ثالث مونتاژ ميشوند.

1- نظر شما در مورد لپتاپهايي مثل ايسوس و ايسر و ... چيست؟
2- در مرود لپتاپهاي معروف خريد از نمايندگي تمام مشكلات ذكر شده در فوق را حل ميكند؟ يا راهي براي شناسايي وجود دارد؟

ممنون

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از daftarekhaterat :
من ميخوام اين مدل سوني رو بخرم. Sony VAIO K27 Notebook - PCG-K27 قيمت بالاست اما مشخصات 20 !
http://shopper.cnet.com/Sony_VAIO_K...121_9-30903329&tag=nav&cip=1&orderby=90&sort=
اگه كسي نظري داره حتما بگه چون تا چند روز ديگه دارم ميرم سر معامله!
اول كه CPU اش Centrino نيست ( به نظرم غير از Centrini رو بايد بي خيال شي ) . دوم كه طول عمر باطريش خيلي كمه ( فقط 3 ساعت !!!) سوم وزنش خيلي زياده ( بيش از 3.5 كيلو گرم ) راستي قيمتش در بازار ايران چنده ؟ K25 حدود 1,700,000 فكر كنم اين مدل قيمتش بالاتر از اين حرفاست ، نه ؟
مدلهاي زير همه رو پايه 1,990,000 هستن :
A150 البته وزن اين هم زياده ( 3.6 كيلو گرم )، ولي Centrino است
Z1WAMP1 اين يكي وزنش هم قابل قبوله 2.2 كيلو گرم
Z1WA قيمت اين حدود 100 هزار تومان از بالايي كمتره
TR5GP اين مدل خيلي سبكه ، اگه مي خواي خيلي پرتابل باشه ، گزينه بدي نيست . وزنش 1.4 كيلو گرم .
V505 اين مدل قيمت بهتري نسبت به مدل هاي بالا داره 1,650,000 و وزنش هم قابل قبوله 1.9 كيلو گرم .

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از blacklife1 :
آقا همون توشيبا خيلي بهتره
ولي من ميگم يه نوت بوك بگير كه athlon 64 باشه
در مورد كيفيت كارش چيزي مي دوني ؟ من فقط يك مدل از Fujitsu-Siemens ديدم ، كه البته به نسبت مشخصاتش قيمتش خوب بود ، ولي هم وزن زيادي داشت ( 3.6 كليو گرم ) و هم مدت زمان مصرفش خيلي كوتاهه ( 2 تا 1.5 ساعت )

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از Control Panel :
خوب در مورد ال جي هم كه چيزي نشنيدم. ميگن تازه ماديران وارداتش رو به ايران شروع كرده . در صورت خريدش شانتيون هم داره ;) (يك ساعت مچي با قابليت ذخيره اطلاعات )
ولي خوب در مورد asus بيشتر شنيدم .مشكل اصلي من اينه كه آيا نوت بوك هايasus جواب خودشون رو پس دادن و اصلا نوت بوك هاي خوبي هستند يا نه؟ :?: :!:
در مورد ال جي هم همين طور .
قيمت مادايران ها به نسب مدلهاي مشابه ، حدود 200 تا 300 هزار تومان گرون تره . تنها امتيازي كه مي تونه داشته باشه پشتيباني ( اگه خوب جواب بدن ) و اينكه بصورت اقساط هم مي فروشن . در مورد هديه اي هم كه روي اين نوت بوك ها مي دن بايد بگم كه يك ساعت با 32 مگابايت حافظه اس كه قيمتش حدود 30 هزار تومان .
بنظرم اگه دنبال نوت بوك ارزون هستي بهتره دنبال hp-compaq ها بري ، مطمئنا خريدش ريسك كمتري نسبت به Asus داره و جوابش رو بيشتر پس داده . اگه به نوت بوكهاي منتخب Cnet از لحاظ قيمت ، يه نگاهي بندازي ( به
اينجا يه سري بزن ) اكثر مواقع از مدلهاي hp-compaq انتخاب مي شه . بين 900 هزار تومان تا 1.200.000 حق انتخابهاي زيادي از اين مارك داري .

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
شرمنده . من توي جوابتون مقايسه ي اساسي نديدم كه بتونم حتي نسبت به نوت بوك هاي asus نظرم بر گرده . خوب مسئله اي كه توي مارك هاي معروف مثل توشيبا و سوني هست اينه كه بيشتر پول مارك اين نوت بوك ها رو ميديد . شايد مقايسه درستي نباشه اما توي سيستم هاي صوتي و تصويري هم ميبينيد كه اين اختلاف قيمت ها زياده مثل اختلاف قيمت بين DVD Player هاي سوني و سامسونگ , كارايي و قابليت مدل هاي سامسونگ عملا از سوني ,بيشتر كه نباشه كمتر هم نيست و اين رو به عينه خودم ديدم و اكثرا هم تاييد ميكنند .ولي اختلاف قيمت اين رو نشون نميده . حالا با اين حال فكر نمي كنيد كه توي بازار نوت بو كها هم اين قضيه صدق كنه ؟؟!!
اين رو هم در نظر داشته باشيد كه بقيه محصولات asus هم توي بازار جواب خودشون رو پس دادند .حالا امكانات اين نوع مدل از asus رو با بقيه نوت بوك ها مقايسه كنيد.واقعا از نظر امكانات و با احتساب قيمت چيزي كم نداره !

خواهشمندم بدون تعصب جواب بديد

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از Jacky :
اول كه CPU اش Centrino نيست ( به نظرم غير از Centrini رو بايد بي خيال شي ) . دوم كه طول عمر باطريش خيلي كمه ( فقط 3 ساعت !!!) سوم وزنش خيلي زياده ( بيش از 3.5 كيلو گرم ) راستي قيمتش در بازار ايران چنده ؟ K25 حدود 1,700,000 فكر كنم اين مدل قيمتش بالاتر از اين حرفاست ، نه ؟
...
در مورد قيمت بايد بگم چون از خارج برام ميارن زير 1.200.000 برام در مياد! توي بازار ايران قيمتش خيلي بالاتر از اين حرفهاست. به نظرم نسبت به اين قيمتي كه برام درمياد خيلي مدل خوبيه. :)

blacklife1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Jacky :
در مورد كيفيت كارش چيزي مي دوني ؟ من فقط يك مدل از Fujitsu-Siemens ديدم ، كه البته به نسبت مشخصاتش قيمتش خوب بود ، ولي هم وزن زيادي داشت ( 3.6 كليو گرم ) و هم مدت زمان مصرفش خيلي كوتاهه ( 2 تا 1.5 ساعت )

والا من خودم كه نداشتم ولي يكي از دوستام كه داشت خيلي تعريف مي كرد
البته مال اون ايسوز بود و مدلش هم الان دقيقا يادم نيست

blacklife1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من الان تو سايت ايسوز اين مدل ها رو ديدم يه نگاه بنداز
توجه به كارت گرافيك و صفحه نمايش بكنيد لطفا
هر جفتشون اي ام دي هستن كه اولي اتلون اكس پي و دومي هم اتلون 64 بيت هستش
اگه بتوني اينا رو ايران پيدا كني خيلي باحالن

اين مدلش هست A2000D/Dc

Mobile AMD Athlon™ XP-M Processor, speed up to K7 2600+/2800+/3000+L1 cache 128K, L2 cache 512K.
• Microsoft® Windows® XP Professional/Home Edition
• 14.1” / 15.0” TFT LCD
• ATI Mobility™ Radeon™ 9600 PRO (A2D) / 9200 (A2Dc) graphics, 64MB VRAM
• DDR 333 SDRAM support
• 2 X SODIMM sockets for expansion up to 2048MB
• Capacities of 30/40/60/80GB
• 5 X USB 2.0, 1x IEEE1394
• 4-in-1 card reader (MMC/SD/MS/MS PRO)
• Built-in combo/DVD/DVD-RW (optional feature)
• 3.2kg (14.1-inch); 3.3kg (15.0-inch)

و اين يكي A2000K

• AMD Mobile Athlon TM 64 Processor, 3000/3200, 1MB L2 Cache /AMD Mobile Sempron Processor, 3000/3200, 128K L2 Cache

• Microsoft® Windows® XP Professional/Home Edition
• 15.0” TFT LCD
• ATI Mobility™ Radeon™ 9700 PRO
• DDR 333 SDRAM support, 2 X SODIMM sockets for expansion up to 1024MB
• Capacities of 30/40/60/80GB
• 5 X USB 2.0, 1x IEEE1394
• 3.4Kg

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از Control Panel :
شرمنده . من توي جوابتون مقايسه ي اساسي نديدم كه بتونم حتي نسبت به نوت بوك هاي asus نظرم بر گرده . خوب مسئله اي كه توي مارك هاي معروف مثل توشيبا و سوني هست اينه كه بيشتر پول مارك اين نوت بوك ها رو ميديد . شايد مقايسه درستي نباشه اما توي سيستم هاي صوتي و تصويري هم ميبينيد كه اين اختلاف قيمت ها زياده مثل اختلاف قيمت بين DVD Player هاي سوني و سامسونگ , كارايي و قابليت مدل هاي سامسونگ عملا از سوني ,بيشتر كه نباشه كمتر هم نيست و اين رو به عينه خودم ديدم و اكثرا هم تاييد ميكنند .ولي اختلاف قيمت اين رو نشون نميده . حالا با اين حال فكر نمي كنيد كه توي بازار نوت بو كها هم اين قضيه صدق كنه ؟؟!!
اين رو هم در نظر داشته باشيد كه بقيه محصولات asus هم توي بازار جواب خودشون رو پس دادند .حالا امكانات اين نوع مدل از asus رو با بقيه نوت بوك ها مقايسه كنيد.واقعا از نظر امكانات و با احتساب قيمت چيزي كم نداره !

خواهشمندم بدون تعصب جواب بديد
دوست عزيز من با تعصب جواب ندادم . نمي دونم شما از كدوم حرف من اين رو برداشت كردي ؟!؟!؟! شما پرسيدي كه نوت بوك هاي Asus ‌جوابشون رو پس دادن ؟ من هم گفتم كه از اين قضيه اطلاعي ندارم ، ( در ضمن من نگفتم كه Asus ها چيزي كم دارن ! يا نخر و...! كه شما نظرت بخواد برگرده ، اگر دليل منطقي و اطلاع درستي داري ، خوب برو بخر و مباركت باشه ، ولي اگر نداري بهتر ه روي يك ميليون پول الكي ريسك نكني ) ولي چيزي كه مسلمه خريد نوت بوكهاي HP-Compaq ريسك كمتري داره و اين رو در سايتهاي خارجي مي توني بررسي كني . چون با Asus ها در يك پايه قيمتي هستن براحتي مي توني با هم مقايسه شون بكني .
نوت بوكهاي سوني جداي از كيفيت خود دستگاه و كيفيت بالاي LCD شون ، از لحاظ طراحي ظاهري هم بسيار زيبا هستن . و شما صرفا پول مارك رو نمي دي .
در ضمن در مورد مارك سيستمهاي صوتي و تصويري بايد گفت كه امكانات سامسونگ و ال جي و... بيشتره ولي كيفيتي كه شما از لوازم سوني مي بيني با اونها قابل قياس نيست ، اين ديگه بستگي به دقت مصرف كننده داره . در مورد ضبط صوتها و تلويزيونها كه اين قضيه كاملا فاحشه . شايد در مورد DVD Player براحتي مشخص نباشه ، ولي شما مطمئن باش شفافيت و كيفيت خروجي صداي سوني با سايرين قابل قياس نيست .
وشما با اين منطق كه اگر يك جنس از يك توليد كننده خوب باشه ، بقيه هم خوبه ، ريسك بزرگي در خريدت خواهي داشت . همين asus كه شما مي گي ، در حال حاضر كارت هاي گرافيكي اش با قيمتهايي بالاتر از MSI هاي هم ردشون بفروش مي رسن و اين در حالي كه كارايي MSI ها ، خيلي بالاتر از Asus هاست و... نمونه هايي از اين قبيل زياده . پس بهتره خود جنس رو بررسي بكني نه ماركش رو .

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
اولا من منظورم صحبت هاي كلي بود كه در مورد اين قضيه شده نه صحبت شخص شما . منم اول حرفام گفتم كه نوت بوك هاي سوني و توشيبا قابليت هاي خاص خودشون رو دارند . نسبت به قابليت هاي سوني و توشيبا تقريبا هر كسي كه ميخواد نوت بوك بخره از قبل تعريفشون رو ميشنوه . و در اين قضيه هم شكي نيست . من دقيقا منظورم از صحبت هايي كه كردم رد اين مسئله بود كه مارك يك جنس نميتونه ملاك خوبي براي انتخاب باشه .(كاملا از صحبت هاي من مشخصه) نميدونم چه جوري شده كه فكر ميكنيد كه بررسي كردن من از روي ماركه!!!!!صحبت من در مورد لوازم صوتي و تصويري يه مثال بود .من اون صحبتي كه شما در مورد كارت گرافيكي هاي MSI كرديد رو باز به حساب تاييد حرفاي خودم ميزارم چون باز مشخص ميشه كه مارك حرف اول رو نميزنه .اگه توي بقيه زمينه ها هم از من سوال كنيد ميگم كه ديگه دوران اون روزي كه فقط شركت هاي معروف حرف اول رو ميزنند به سر اومده . توي بازار كاملا رقابت رو ميشه ديد .اين كه ايراني ها هميشه روي بعضي از ماركها تعصب نشون ميدند كاملا مشخصه . يك زماني فقط و فقط داريور هاي Asus . يك زماني توي زمينه لوازم صوتي و تصويري فقط سوني , يك زماني موبايلهي سامسونگ و....
به نقل از Jacky :
در ضمن در مورد مارك سيستمهاي صوتي و تصويري بايد گفت كه امكانات سامسونگ و ال جي و... بيشتره ولي كيفيتي كه شما از لوازم سوني مي بيني با اونها قابل قياس نيست ، اين ديگه بستگي به دقت مصرف كننده داره . در مورد ضبط صوتها و تلويزيونها كه اين قضيه كاملا فاحشه . شايد در مورد DVD Player براحتي مشخص نباشه ، ولي شما مطمئن باش شفافيت و كيفيت خروجي صداي سوني با سايرين قابل قياس نيست .
منم منظورم همينه . اصل كيفيت محصول نه مارك .خوب گفتم سوني الان توي وسايل صوتي و تصويري حرف اول رو ميزنه . كيفيت هم داره . ولي هست محصولاتي كه با سوني هم رقابت ميكنند از نظر كيفيت تويه يك رده هستند اما از نظر قيمت نه .خوب چرا از اين ديد به مسئله نگاه نميكنيد كه احتمال داره محصول بهتري (حالا با امكانات بيشتر )وجود داشته باشه با قيمتي كمتر . اين حرفي هم كه ميزنيد شايد زياد منطقي نباشه . حالا من در مورد DVD Player مثال زدم ولي هست لوازمي كه با سوني رقابت تنگاتنگ داشته باشند . ميتونيد اين رقابت رو توي بازار ببينيد .
نظر من در مورد نوت بوك هاي هم همينطوره . دقيقا وقتي از كسي ميپرسي كه چه نوت بوكي ...؟؟ همه چشماشونو ميبندند يا ميگن سوني يا ميگن توشيبا . اما اصلا به خودشون اجازه هم نميدند در مورد بقيه نوت بوك ها هم تحقيق كنند .
به نقل از Jacky :
ولي اگر نداري بهتر ه روي يك ميليون پول الكي ريسك نكني
شما فكر ميكنيد من چون نميخوام پول بيشتري بدم .دارم بدون فكر كردن ريسك ميكنم :happy: .اينم باز جاي صحبت كردن داره به عقيده بعضي ها : اين كه من بدون تحقيق برم مثلا يه نوت بوك سوني بخرم ,ريسك كردن به حساب نمياد . اين رو مطمئنم . حالا هر مدلي كه ميخواد باشه . من ميتونم يه نوت بوك سوني با اين مقدار پول بخرم بدون اينكه كسي گير بده بگه چرا اين كارو كردي . حالا بماند كه با اين مقدار پول چه مشخصه هايي ميتونه داشته باشه . اما اين كه من دارم در مورد يه مدل (از نظر كارايي و قيمت ) تحقيق ميكنم ريسك كردن حساب مياد!!؟ .من نميدونم تحقيق كردن من كجاش ريسك كردن به حساب مياد . من اگه انقدر به اين مسئله اعتماد داشتم كه ديگه چرا خودم و شما رو توي زحمت مي انداختم ؟ اگه اطمينان كافي داشتم مطمئن باشيد تا حالا خريده بودم و ازش هم استفاده ميكردم .اين رو هم بگم كه اگه يك دليل قانع كننده پيدا بشه كه نوت بوك هاي Asus رو زير سوال ببره . اون موقع ديگه انتخاب بعديم توي مارك هاي ديگه و اگه اين روند ادامه داشته باشه توي مار كهاي سوني و توشيبا. من اگه مطمن بشم كه نوت بوك هاي ديگه قاطعانه نيمتونند جاي نوت بوك هاي سوني و توشيبا رو بگيرند. اون قدر توان مالي دارم كه يكي از نوت بوك هاي سوني و يا توشيبا رو بخرم ;)

در مورد نظرتون هم تحقيق ميكنم . اين رو قبول دارم كه نوت بوك هاي HP-Compaq ( از نظر مارك :D ) خوب بلاخره يك سرو گردن بالاترند .خود من اگه اون مشخصاتي رو كه توي Asus ديدم رو توي يكي از نوت بوك هاي HP-Compaq هم ببينم و اگه از نظر قيمت هم مناسب باشه خوب مسلما بيشتر روي HP فكر ميكنم تا Asus.

بالا