برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد لپتاپ

?

• ?

Votes: 3 100.0%
  • ?

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3
  • Poll closed .

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
دادش ظاهرا حرفهامون با هم خيلي فرق نداره ، فقط جفتمون اشتباه تعبير كرديم ؛ خلاصه ظاهرا سو تفاهم پيش اومده .
پس بهتره ديگه ادامش نديم . اينجا يه تاپيك علميه و بهتره قضايا رو ، روي همين منوال ادامه بديم .
من هر جا كمكي از دستم بر بياد ، خوشحال مي شم كاري بكنم و از هر كي بتونم چيزي ياد بگيرم ، ممنونش مي شم .
در مورد نوت بوكهاي Asus قبلا هم تاپيك هايي زده شده ، كه متاسفانه جوابهاي درستي ازش در نيومده ، من هم خيلي دوست دارم اطلاع دقيقي در موردشون پيدا كنم ، ولي هنوز كه نتونستم .
راستي من قيمت مارك ها و مدل هاي زيادي رو دارم ، اگه خواستي بژو در خدمتيم . در ضمن نمايشگاه كامپيوتر نزديكه و فرصت خوبي براي آمار گرفتن و يا شايد حتي خريد نوت بوك باشه .
موفق باشي
take it easy

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون از نظرتون .به نظر من اين نوع بحث ها در بعضي از مواقع خيلي واجب تر از بحث فني كردن در مورد نوت بوك هاست . خوب بلاخره هر كسي نظري داره ،فكر كردم اگه اين صحبت ها بشه دلايل انتخاب نوت بوك Asus از طرف من هم يكم منطقي جلوه كنه ;) . همين . ولي من به نظر همه اهميت ميدم و نظر شما و بقيه هم برام خيلي مهم و محترمه . ايني هم كه ميبينه من توي جوابهام يكم زيادي ريز ميشم به خاطر اينه كه حد اقل صحبتهايي كه از طرف من اينجا ميشه به درد بقيه هم بخوره(كه معمولا بدرد هيچكس هم نميخوره :D :rolleyes: )
خوب من خودم در مورد نوت بوك هاي HP توي سايتش جستجو كردم يه مدلي ازش ديدم كه با اون چيزايي كه من ميخوام جور در مياد . مدلHP nx9030 يه بررسي كنيد . تقريبا قيمتش هم مناسبه . اگه قيمت داخل ايران از اين مدل يا چيزي شبيه اين مدل رو هم برام پيدا كنيد كه خيلي ممنون ميشم :) يكم عمر باطري اين مدل كمه . يه نگاهي بهش بندازيد و نظرتون رو بگيد . ممنون
. راستي من دنبال يه مشخصه توي نوت بوكهاي انتخابيم هستم و اون داشتن قابليت خواندن ديسكتهاي MMC, SD, Memory Stick . يعني اين برام مهمه چون زياد با مموري هاي SD سرو كار دارم.
در مورد نمايشگاه هم اگه واقعا قيمتاشون مناسب باشه كه خيلي خوب ميشه . به احتمال زياد هم همينطوره.

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دادش من دو تا ليست قيمت داشتم ، در يكي 1.190.000 و در يكي ديگه 1.150.000 بود .

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
اگه ميشه توي ليست قيمتاتون بگرديد ببينيد اون مدل مدل M5200N Series از سري نوت بوكهاي Asus رو چقدر قيمت زده .

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
اين مدل با مشخصات زير موجوده :
DGM5N/3N15 : Centrino 1.5- RAM 256 Bus333 - HDD40 - Realtek Ac 97 - Intel855GM -LCD 12

قيمت نقدي 1,390,000 مبلغ پيش پرداخت :250,000 اقساط 12 ماهه : 109,900 اقساط 6 ماهه بدون پيش پرداخت فقط تاريخ اولين قسط هنگام پرداخت سيستم مي باشد : 248,500

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
اين مطلب رو در بخش گرافيك هم نوشتم. آخرش نفهميدم اين سوال رو بايد كجا مطرح كنم. ولي اگه اطلاعات دارين حتما يه جا توضيح بدين::)
گرافيك لپ تاپي كه ميخوام بخرم ATI RADEON IGP345M هست. من تا حالا اسم اين مدل از رادئون رو نشنيده بودم. شما اطلاعاتي دارين كه چطور كيفيتي داره؟ آيا در حدود مدلهاي ديگه هست يا نه؟!

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
آقا اول از همه تشكر مخصوص از مديريت قسمت سخت افزار كه بلاخره اين قسمت رو اضافه كردند .

به نقل از daftarekhaterat :
گرافيك لپ تاپي كه ميخوام بخرم ATI RADEON IGP345M هست. من تا حالا اسم اين مدل از رادئون رو نشنيده بودم. شما اطلاعاتي دارين كه چطور كيفيتي داره؟ آيا در حدود مدلهاي ديگه هست يا نه؟!

عزيز اگه مدل نوت بوك انتخابيت رو هم ميگفتي بد نبود ;)

xoew

Registered User
لایک‌ها
5
كسي هست فرق cpu هاي centrino رو با معمولي بدونه
تا اونجايي كه من مي دونم كلاك پالس cpu ها تقريبا نصفه ولي ميزان كش تو بعضيهاشون تا 2mb هم مي رسه و اينكه مصرفشون حيلي كمتره
حالا من مي خوام بدونم ميزان كارايي شون با نرم افزارهاي گرافيكي چطوره ؟؟
كار من اصولا با max / cad/ photoshop /corel هست
با اين شرايط بهتره سي پي يوي معمولي بخرم يا سنترينو ؟؟
كسي سايتي رو مي شناسه يه مقايسه بين اين دو تا سي پي يو كرده باشم
ممنون مي شم

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از xoew :
كسي هست فرق cpu هاي centrino رو با معمولي بدونه
تا اونجايي كه من مي دونم كلاك پالس cpu ها تقريبا نصفه ولي ميزان كش تو بعضيهاشون تا 2mb هم مي رسه و اينكه مصرفشون حيلي كمتره
حالا من مي خوام بدونم ميزان كارايي شون با نرم افزارهاي گرافيكي چطوره ؟؟
كار من اصولا با max / cad/ photoshop /corel هست
با اين شرايط بهتره سي پي يوي معمولي بخرم يا سنترينو ؟؟
كسي سايتي رو مي شناسه يه مقايسه بين اين دو تا سي پي يو كرده باشم
ممنون مي شم

ويژگي هايي كه گفتيد درسته . به صور ت كلي نوت بوكها در حال حاضر به سه دسته ي پنتيوم، پنتيوم M ، و مدل جديدتر آنها سنترينو Centrino تقسيم شدند. دو مورد اول كه حالت معمولي پردازنده هستند داراي قابليت شارژ باطري تا 3 الي 4ساعت را دارند ولي در تكنولوژي سنترينو هم طول عمر باطري بيشتره و هم مدت شارژ تا 7 الي 8ساعت . كارايي و خنك كنندگي اين پردازنده ها 20% بيشتر از دو پردازنده ديگه ست .همون طوركه اشاره كردي كشCache پردازنده هاي سنترينو Mb2 يعني به دو مگابايت هم ميرسه .
معادل سرعت مدل هاي سنترينو :
Intel Centrino 1.3GHz = Pentium P4 2GHz
Intel Centrino 1.5GHz = Pentium P4 2.2GHz
Intel Centrino 1.6GHz = Pentium P4 2.5GHz​

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
جناب دفتر خاطرات, يادتان باشد كه حداقل كارت گرافيكي شما 64mb بايد باشد.اين لپتاپ شما agp4x را ساپورت كرده و 64mb است.من با مراجعه و كمي جستجو دريافتم كه اين كارت براي كار گرافيكي و يا بازي مناسب نبوده ولي كارهاي دفتري و معمولي شما را راه اندازي مينمايد.در ضمن پيدا كردن درايور جديد آن و نصب نمودنش سروكله زدن مي خواهد.
جنابxoew بايد بگويم centrino براي لپتاپ مناسب تر است تا cpu معمولي,چرا كه گرماي كمتري ايجاد مي كند كه در نتيجه سيستم شما خنك مانده,كارايي آن بهتر بوده و فن كمتر كار مي كند كه در نتيجه برق كمتري مصرف مي شود.
و عمر باطري به دليل شارژ كمتر و مديريت برق مصرفي لپتاپ بيشتر مي شود.
براي كار با نرم افزار هاي فوق من پيشنهاد desktop و يا desktop replacement مي كنم.
براي مقايسه اين دو كمي اينترنت گردي بد نيست!!!
www.cnet.com
www.pcworld.com
يادتان باشد كه لپتاپ بيشتر براي كساني است كه business man هستند,مثل دانشجويان و دانش آموزان.البته اين امر كلي نيست ولي مي خواستم بدانيد چه انتظاراتي از آن داشته باشيد,مفيد تر خوا هد بود.

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
كنترل پانل خان از حضورتان ممنون و حرف شما را تاييد ميكنم.

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از daftarekhaterat :
ببخشيد. مدلش هم Sony VAIO PCG-K27 هست.
http://www.shopping.com/xPF-VAIO_PCG_K27

من در مورد اين نوت بوك قبلا چيزايي پيدا كرده بودم Sony VAIO PCG-K27 . الانم توي سايت سوني در موردش چيزايي خوندم .با اشاره به توضيحات قسمت بالا اگه بتوني سي پي يو سنترينو انتخاب كني شايد بعد ها احساس پشيموني نكني .هر چي باشه تكنولوژي روز دنياست.در ضمن ميخواستم بگم اين نوع از نوت بوك فقط از ويندوز نسخه خانگي پشتيباني ميكنه . شايد نسبت به كارايي شما سيستم مناسبي باشه به هر حال يه سوال هم من داشتم و اون اينه كه در مورد PC Card Slots نوت بوك هاي سوني من چيزي دست گيرم نشد كه آيا از مموري هاي SD .MMC پشتيباني ميكنه يا فقط از مموري هاي خود سوني بايد استفاده كرد . (البته توي توضيحات بعضي از مدلهاش اين رو ديدم كه از مموري هاي SD .MMC ولي بعضي هاش به صراحت توضيح نداده)

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از esfandiyar2002 :
كنترل پانل خان از حضورتان ممنون و حرف شما را تاييد ميكنم.
ممنون .منم همين طور . من خودمم خوره نوت بوك افتاده بجونم سعي ميكنم با استفاده از معلومات شما دوستان بهترين انتخاب رو انجام بدم ;)

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
من بيشتر كار طراحي فتوشاپ و طراحي وب دارم. يعني اين مدل كه 64 مگابايت حافظه داره كم مياره؟ البته شايد خيلي نخوام جابجاش كنم ولي به هر حال زياد اهل بازي نيستم.

xoew

Registered User
لایک‌ها
5
ممنون كنترل پنل جان توضيحات خيلي خوب بود
اسفنديار جان مطالبي كه گفتيد را من هم مي دانم / چون مجبورم كارهايم را دنبال خودم ببرم و در جاهاي مختلف به آدمهاي مختلف نشان دهم مجبور به استفاده از لپ تاپ هستم ;)

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
آقاي MohammadR ممنون ميشم اگه قسمتهايي كه مربوط ميشه به بحث هاي نوت بوك و توي قسمت هاي مختلف پخش شده رو رو به اين قسمت اضافه كنيد .آخه اينجوري بحث هاي تكراري باز پيش مياد . اگه اين اتفاق بيفته بحث در موردنوت بوك قوي تر دنبال ميشه.

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
خوب خوب ميبينم بحث كم كم پر بار تر از قبل مي شود...
control pannel خان,در نوتبوكها معمولا سياست شركت سازنده بر اين منوال است كه وسايل جانبي جهت upgrade نمودن سيستم را خود شركت تامين مينمايد و صد البته در mannual دستگاه شما براي اين كار توصيه هاي لازم داده شده است.
جناب دفتر خاطرات,64mb كم نيست ولي مثلا براي render كردن,شما نياز به 128mb در كارت و حداقل 512 به بالا ram نياز داريد.
جناب xoew ,داشتن و اجرا كردن كار هاي شما ممكن هست ولي براي طراحي نياز به سيستم قويتر احساس مي شود.در هر حال موفق باشيد.

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
esfandiyar2002 جان .اون سوال رو پرسيدم چون مشخصات كامل بعضي از اين سيستم ها رو پيدا نكردم . يعني توي بعضي از مدل ها ريز شدن توي قطعات اصلي و جانبي بعضي هم كلي... (شايدم ما سر در نمياريم ). توي ايرانم كه اگه بخواهي بري بپورسي نوت بوك مورد نظرت رو 1000 جور با 100 تا قطعه جور وا جور معرفي ميكنند و بعد قيمت ميدن . خداييش اصلا بعضياشون همين فرق سي پي يو هاي معمولي و سنترينو رو هم نميدند چه برسه پيشنهاد بدند (منظورم اينه كه بيشترشون سفارشي كار ميكنند . بايد بگي چه مدلي بعد پولشم بدي بعد ميارن برات). خوب توي اين مملكت بايد حسابي تحقيق كني . حالا اگه اطلاع داري كه اون مموري ها رو سوني هم پشتيباني ميكنه يا نه , يه ندايي به ما بده ;) ممنون ميشم

بالا