برگزیده های پرشین تولز

معرفي و آشنايي با نحوه كار File Hosting و شبكه‌هاي Peer-to-Peer ( يا P2P) و مقايسه آن

hooman_top

Registered User
لایک‌ها
0
سلام igimax عزیز، پیشاپیش از زحماتی که می کشید کمال تشکر رو دارم. اگه میشه یه راهنمایی کوچک هم به من بکنی ممنون میشم. من از بیت کامت استفاده می کنم ولی همیشه لیسنینگ پورتم بلاکه. هرکاری هم می کنم درست نمیشه. حتی این کاری که خود بیت کامت پیشنهاد کرده :
http://wiki.bitcomet.com/Add_Port_Mapping_in_NAT_Router
اگه یه لطفی کنی و یه نگاه به این پیج بندازی ممنونت میشم.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
animsmilysmile.gif

. ببخشيد اگر جواب ندادم( منظور دو دوست آخريست!) اين مربوط به زماني بوده كه گرفتاري شخصي براي مدت چندين ماه داشته‌ام! انشاالله باز پيش نياد ولي معلوم نيست!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/10
26.gif
103.gif

Great_persia

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
من از خیلی قبل با تورنت آشنا بودم ولی به دلیل اطلاعات کم سراغش نمی‌رفتم. برام تداعی شده بود که از تورنت نمی‌شه دانلود کرد. داداشم یه نرم افزار P2P به نام torrentbich گرفته بود و داشت باهاش دانلود می‌کرد. ولی سرعتش خیلی پایین بود. من سریع رو سیستمش FDM رو نصب کردم و با اون دانلود از تورنت رو تموم کردیم. بعدش دیگه رو سیستم خودم با utorrent دانلود می‌کنم. از اونجا من از رو کنجکاوی چند نرم‌افزار که کار مشابهی رو انجام میدن تست می‌کنم سراغ bitcomet رفتم. ولی خطای listen port block رو می‌گرفتم. با مراجعه به انجمن‌ها گفته بودن که باید تنظیمات مودم رو دست بزنی و لیستی از مودمها را گذاشته بودن که باید مدل مودم خودمون رو از لیست پیدا می‌کردیم و بر طبق دستور اون مودم رو کانفیگ می‌کردیم.
من از سال 86 از پارس آنلاین ADSL داشتم و مودم رو از اونا خریدم. مودم symphony sy800 هست. توی لیست مودمها نیست. من هم نمی‌دونم با کدامیک از مودمهای مشهور مشابه هست.
اخیرا از مخابرات ADSL گرفتم. مخابرات یک مودم بی‌کیفیت چینی به کاربراش میده که من ازش خوشم نیومد و مودم symphony پارس آنلاین رو خودم برای ADSL مخابراتم کانفیگ کردم. ولی حالا هر کاری می‌کنم نمی‌تونم وارد تنظیمات مودم بشم. قبلا که IP 192168.0.1 و نام کاربری و گذرواژش هم admin بود.
برای وارد شدن به تنظیمات مودم باید ADSL دیسکانکت باشه یا نه؟ Line تلفن به مودم وصل باشه یا نه؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Great_persia عزيز
1.gif

برای وارد شدن به تنظیمات مودم باید ADSL دیسکانکت باشه یا نه؟ Line تلفن به مودم وصل باشه یا نه؟
. بهتر بود سوالتان را در تاپیک حل مشکلات مودم های ADSL مطرح می نمودید چون ارتباتی با اینجا ندارد! ولی پاسخ هردو سوال شما یکی هست: "مهم نیست!" یعنی فقط کافی هست که مودم با کابل شبکه به کارت شبکه سیستم شما وصل باشد و مودم روشن باشد... همین!.... در ضمن بد نیت این آی پی را هم تست نمایید: 192.168.1.1 یا به جای عدد آخری 0 قرار دهید.

. مودم شما اگر اشتباه نکنم خیلی شبیه Asus هست! در هرصورت فکر کنم تنظیمات مورد نظر شما در مورد Portforwarding باشد که در سایتی به همین نام موجود هست. و باز در ضمن! بهتر هست که مودم خود را در حالت Bridge قرار دهید تا نیازی به اعمال تنظیمات در درون مودم نباشد...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/05/10
26.gif
103.gif

Great_persia

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
من وقتی که تو میکروتورنت run test می‌کنم بالا ضربدر قرمز می‌خوره و پایین تیک سبز رنگ

552293394.png

تو نت هم جستجو کردم نتیجه نداد. مثلا dht رو غیر فعال کردم، max tcp connection رو روی 400 گذاشتم، از internet option سربرگ سکیوریتی بخش custom level بعد Access data sources across domains رو فعال کردم.
فرقی نکرد.
مودم من symphony sy800 هست. البته تو WUI نوشته sy602. کپی asus am602 هست. اول bridge بود ولی بعدا خوشم نیومد گذاشتم رو pppoe. در ضمن ADSL از مخابرات با سرعت 64Kb/s دارم.
prot forwarding رو هم انجام دادم.
الان مشکل بنده این خطا هست: data send error: a local networking problem closed the connection. (10053)

لطفا راهنمایی بفرمایید.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Great_persia عزيز
1.gif

. چون هنوز مسافرتم و دسترسي به اينترنت پر سرعت ندارم، زحمت جستجو در فروم سايت µTorrent با خودتان! ولي آنچه در شكل مشهود هست شما مشكل پورت فوروارد نداريد و همين كافي هست! بقيه اعداد در استاتوس برنامه تون هم درستند پس مشكلي نيست.

. اون تست بالايي كه خطا داده هم ممكنه چون بر پايه كشور و سرور نزديك آنها بوده اشكال داده!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/05/16
26.gif
103.gif

mati.s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
میخواستم بدونم میشه بدون اینکه مجبور به آپلود مجدد باشه ،
میشه یک فایلی رو که در یکی از این سایتهای شییر کننده ( مثل راپید شیر یا 4 شییر ) آپلود کردم در یک سایت دیگه هم آپلود کنم که برای یک فایل از سایتهای مختلفی لینک داشته باشم ؟؟
ممنون
:(:(:(:(

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام mati.s عزیز
1.gif

. در ابتدا ورود شما را به PT و جمع دوستان تبريك عرض مي‌كنم، اميدوارم كه شما را بيشتر در محيط فروم ملاقات نماييم....
53.gif

میخواستم بدونم میشه بدون اینکه مجبور به آپلود مجدد باشه ،
میشه یک فایلی رو که در یکی از این سایتهای شییر کننده ( مثل راپید شیر یا 4 شییر ) آپلود کردم در یک سایت دیگه هم آپلود کنم که برای یک فایل از سایتهای مختلفی لینک داشته باشم ؟؟
. بله ميشه! براي اينكار هم سايت‌هايي و هم برنامه‌هايي به نام MultiUploader وجود دارد. براي نمونه چندتاش را در زير نام مي‌برم و خود شما مي‌توانيد بقيه آنها را با google-it كردنشون بيابيد:

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/08/17
26.gif
103.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام faridman عزیز
1.gif

. تنظيمات همان‌هايي هستند كه قبلن به شكل فرموله در پست‌هاي همين تاپيك توضيح داده شده‌اند. فقط Limit براي DL را روي 0 و براي UL را برروي حداقل 6 بگذاريد (اگر در خارج از ايران بوديد عدد UL را با توجه به سرعت بيشتر آنجا مي شد بالاتر هم گذاشت) و ... كه قبلن كاملن توضيح داده شده‌اند.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/09/04
26.gif
103.gif

dany_3p4u

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
من با برنامه µTorrent بدون مشکل برای تک فایل سرعت 50 تا 60 دارم
اما وقتی 3تا لینک بهش می دم سرعت هر کدومشون به 3 هم نمی رسه !
(در حالی که هر کدومشون به تنهایی 50 تا 60 هست، یعنی یکی دانلود شه و دوتای دیگه استاپ شده باشن !)
جالبه توی این حالت (یعنی دانلود همزمان 3تا تورنت) هیچ فایل دیگه ای هم حتی با لینک مستقیم نمی شه دانلود کرد !

دلیل منطقی برای این موضوع وجود داره آیا؟
و اینکه چطور می تونم طوری تنظیم کنم که از 3تا فایل اولی را شروع به دانلود کنه و وقتی تموم شد فایل دوم را (اما می خوام که فایل اول بعد از دانلود حالت استاپ داشته باشه،)
ممنون

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام dany_3p4u عزيز
1.gif

من با برنامه µTorrent بدون مشکل برای تک فایل سرعت 50 تا 60 دارم
اما وقتی 3تا لینک بهش می دم سرعت هر کدومشون به 3 هم نمی رسه !
(در حالی که هر کدومشون به تنهایی 50 تا 60 هست، یعنی یکی دانلود شه و دوتای دیگه استاپ شده باشن !)
. من دقيقن نمي‌دانم تنظيمات شما چيست!؟ ممكنه مشكل از اون‌ها باشه!؟ در مورد نحوه رسيدن به بهترين تنظيم قبلن در صفحات ابتدايي چندباري توضيحي داده‌ام.

جالبه توی این حالت (یعنی دانلود همزمان 3تا تورنت) هیچ فایل دیگه ای هم حتی با لینک مستقیم نمی شه دانلود کرد !
دلیل منطقی برای این موضوع وجود داره آیا؟
. خوب اين بر مي‌گرده به همون تنظيماتي كه عرض كردم! در دنلود مستقيم ما ماگزيموم 8 تا لينك به سرور دنلود كننده براي دنلود داريم و حداقل ترافيك Upload براي ارسال اطلاعات اينكه پكيج‌ها را درست گرفتيم يا نه!؟ ولي در تورنت و فقط براي يك فايل تورنت حداقل 70 كانكشن داريم و كلي هم آپلود!! به همين دليل دنلود از تورنت گلوگاه شبكه ما را خفه مي‌كنه!!! و فقط براي خودش استفاده مي‌كنه!؟

و اینکه چطور می تونم طوری تنظیم کنم که از 3تا فایل اولی را شروع به دانلود کنه و وقتی تموم شد فایل دوم را (اما می خوام که فایل اول بعد از دانلود حالت استاپ داشته باشه،)
. تا كنون چنين تنظيمي را كه فايل دنلود شده را Stop كنه نديم! چون اين خلاف قانون شبكه است! ("Tit for Tat" يا "اين به جاي آن" درون كتاب پست اول توضيح داده‌ام) اما ميشه حداكثر فايل‌هاي فعال و دنلودي را 1 قرار داد. بايد به درون تنظيمات µTorrent رفته و از پنل چپ روي Queueing كليك كنيد و سپس از راست هر دو گزينه Maximum ...i را روي 1 قرار دهيد. بدين شكل در زماني كه دنلودي داريد فايل تورنت ديگري UL نمي‌كند ولي وقتي تمامي دنلود‌ها تمام شد يكي از فايل‌هاي كامل شده UL شروع به مي‌كند.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/04/28
26.gif
103.gif

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

106.gif
ممكنه براي مشاهده تصاوير موجود در پست‌هاي من نياز به اجراي يك هيتلر شكن داشته باشيد!!!
45.gif

. در اين پست برنامه Install PHP 5 Apache MySQL on Windows : WampServer كه يك Windows web development environment يا خيلي به زبان خودماني! يك برنامه براي ساخت يك سرور اينترنتي برروي سيستم شخصي است، را به شما معرفي و سپس درون آن اسكريپت Rapid Leech - Official Rapidleech V2.3 | Lightning fast download from Rapidshare Megaupload Filefactory Mediafire Megavideo Server Host را نصب خواهيم نمود كه مخصوص دنلود از سايت‌هاي Rapidshare و بقيه File Hostها مي‌باشد. روش كار بسيار ساده است و پس از چند دنلود و كپي فايل و دستكاري چند فايل متني سرور شما آماده استفاده مي‌باشد! حتا مي‌توانيد از راه دور (اينترنت يا شبكه محلي) به آدرس سيستم خود (IP اينترنتي سيستمتان) دسترسي يافته و از Rapidleech نصب شده برروي سيستم خود استفاده نماييد!!

دنلود و نصب WAMP

. برنامه WAMP يك Web HOST به همراه برنامه‌ Apache و Php و Mysql و PhpMyadmin و SQLBuddy را براي شما نصب مي‌نمايد. حجم اين برنامه در حدود ~40MB است و همه برنامه‌هاي فوق را يكجا درون خود دارد! به همين دليل كار نصب و آماده نمودن سرور بسيار راحت و فقط با يكباز نصب و چنبار Next زدن انجام مي‌شود! از آدرس زير برنامه WAMP را دناود نماييد:

. من نسخه 32 بيتي را براي تست و نوشتن اين آموزش دنلود و نصب نموده‌ام. نسخه‌اي كه من در زمان نوشتن اين آموزش دنلود و نصب نمودم نسخه زير بود:

WampServer 2.1a [24/12/10]
Includes :
- Apache 2.2.17
- Php 5.3.3
- Mysql 5.1.53 (version 64 bits)
- Mysql 5.5.8 (version 32 bits)
- PhpMyadmin 3.2.0.1
- SQLBuddy 1.3.2

. پس از دنلود و نصب برنامه WAMP آن را اجرا نماييد. آيكون آن در System Tray (كنار ساعت ويندوز - به آن قسمتnotification area يا System Tray مي‌گويند) در اولين اجراي برنامه WAMP، اين برنامه سرويس‌هاي خود را اجرا خواهد نمود. نشانه درست اجرا شدن و آماده استفاده بودن آن رنگ آيكن آن است كه دارد تغيير مي‌كند. رنگ غير فعال آن قرمز و رنگ در حال اجرا شدن سرويس‌ها رنگ زرد و رنگ درست اجرا شدن همه سرويس‌ها و آماده استفاده شدن سرور رنگ سبز است.

. اگر در زمان اجراي برنامه WAMP آيكن آن روي رنگ قرمز ثابت ماند بايد روي آن Left Click كرده و از منو گزينه Start All Services را انتخاب نماييد. وقتي رنگ آيكن از قرمز به زرد و سپس به سبز تغيير رنگ داد يعني همه‌چيز به خوبي اجرا شده و سرور آماده استفاده است. فقط براي اطمينان دوباره روي آيكن برنامه چپ كليك كرده و از پاين منو مطمعن شويد گزينه Put Offline نوشته شده است. اگر نوشته بود Put Online بايد روي آن كليك كنيد تا تبديل به عبارت Put Offline شود.

. پس اگر آيكن سبز بود و عبارت Put Offline هم نوشته شده بود به بخش بعدي برويد يعني نصب RapidLeech برويد. در غير اينصورت ادامه مطالب را بخوانيد. نشانه درست بودن همهچيز در WAMP، به غير از موارد فوق اين است كه اگر در آدرس بار برنامه Browser خود آدرس سيستم خود يعني 127.0.0.1 يا عبارت localhost را بنويسيد بايد صفحه توضيحات WAMP تقريبن همانند شكل زير براي شما باز شود:

لينك تصوير 1
صفحه Home Page سرور شما به آدرس localhost يا 127.0.0.1 يا IP اينترنتي شما

. آدرس صفحات شما مي‌شود پارتيشني كه برنامه رادر آن نصب نموديد: (من در پارتيشن D نصب نمودم) d:\wamp\www و فايل index.php همان فايليست كه صفحه موجود در تصوير 1 را ايجاد مي‌كند. شما بايد پس از اين صفحات، پلاگين‌ها يا اسكريپ‌هاي آماد را در همين فولدر كپي نماييد.

exclamationcircleframe1.png
اشكاليابي WAMP: در صورت باقي ماندن رنگ آيكن روي رنگ زرد يا قرمز:
. اگر پس انتخاب Start All Services رنگ آيكن برنامه WAMP از رنگ قرمز به رنگ زرد، همچنان روي رنگ زرد باقي ماند، نشان از بروز يك مشكل در اجراي يكي از سرويس‌ها دارد.
. در مورد من اينچنين مشكلي پيش آمده بود: ابتدا برروي آيكن WAMP بايد LEFT Click كرده و از منوي Apache\Service گزينه Test Port 80 را انتخاب نماييد. پنجره داسي باز شده و آزاد بودن اين پورت براي استفاده Apache را تست مي‌كند و اگر مشكلي وجود داشته باشد پيغام خطايي به شما نمايش داده مي‌شود. در مورد من اين پيغام خطا نمايش داده شد:
i
Your port 80 is actually used by :

Information not available (might be Skype).

Press Enter to exit...i

. اتفاقن من هم برنامه Skype اجرا شده داشتم! به همين دليل اول Skype را بستم و دوباره روي آيكن برنامه WAMP چپ كليك كردم و گزينه Restart All Services را انتخاب نمودم. پس چند ثانيه رنگ آيكن سبز شد. به هر حال ممكنه شما برنامه‌ اينترنتي به غير از Skype فعال داشته باشيد كه از پورت 80 استفاده نمايد. بايد ابتدا آن را بسته و كار فوق را تكرار نموده و پس از سبز شدن آيكن WAMP، دوباره آن برنامه را اجرا نماييد.

. اگر مشكل شما مورد ديگري به غير از مورد بالا بود مي‌توانيد در فروم سايت WAMP به دنبال پاسخ به سوال خود بگرديد.

دنلود و نصب و تنظيم RapidLeech

. خوب به ترتيب زير عمل نماييد:

1) براي دنلود اسكريپت بايد از فروم سايت RapidLeech به انجمن Latest Release رفته و سپس تاپيك Rapidleech Official Latest Release را باز نموده و از لينك دنلودي كه در آن موجود است آخرين نسخه رسمي آن را دنلود نماييد. دو نكته:
نكته اول: من لينك مستقيم را قرار ندادم چون ممكنه در آينده آدرس آن تغيير نمايد.
نكته دوم: لينك فعلي براي دنلود اسكريپت، به سايت Google Apps است كه روي ما ايرانيان توسط خود گوگا هيتلر است! پس با يك هيتلر شكن آن را دنلود نماييد!!

2) پس از دنلود اسكريپت كه به شكل Zip يا Rar است، آن را درون فولدري Extract نماييد.

3) در فولدر برنامه WAMP به فولدر www رفته و يك فولدر به نام دلخواه ولي ساده، كوتاه و با حروف كوچك ساخته. من چنين فولدري را ساختم: d:\wamp\www\rl

4) اكنون تمامي فايل‌ها و فولدر‌هاي موجود در فولدر Extract شده را درون فولدري كه در WAMP ساختيد كپي نماييد. مثل اين:

rapidleech01.gif

لينك تصوير 2
پنجره Windows Explorer در ويندوز 7 به آدرس D:\wamp\www\rl كه در ريشه آن اسكريپت RapidLeech را دنلود نموده‌ام.

5) اكنون براي اطمينان از درست بودن همه چيز، آدرس اينترنتي WAMP خود را + نام فولدري كه براي اسكريپت RapidLeech ساختيد را در آدرس بار Browser خود بنويسيد. در مورد من چنين آدرسي مي‌شود http://localhost/rl با نوشتن اين آدرس صفحه تنظيمات اوليه اسكريپت ظاهر مي‌شود:

لينك تصوير 3
صفحه تنظيمات اوليه اسكريپت RapidLeech در اولين باري كه آن را اجرا نماييد

6) پس از اعمال تنظيمات خود برروي دكمه Save Configouration كليك كنيد. من كه تنظيمي نكردم ولي اگر شما لازم داشتيد گزينه‌هاي دلخواه خود را انتخاب يا تغيير داده و سپس برروي كليد ذكر شده كليك كنيد.

7) در پنجره بعدي در خطي ذخيره شدن موفقيت آميز تنظيمات به اطلاع شما مي‌رسد. برروي لينكي در همان خط كليك كنيد تا صفحه اصلي اسكريپت باز شود:

لينك تصوير 4
صفحه سايت RapidLeech شما از اين به بعد اين شكلي خواهد بود

. تا اينجا اسكريپت به درستي نصب و اجرا مي‌شود ولي هنوز همه كار‌ها تمام نشده است. اكنون بايد آخرين پلاگين‌هاي Web Hostها را از فروم RapidLeech دنلود كرده و به دورن فولدر d:\wamp\www\rl\hosts\download برروي پلاگين قديمي آن كپي نماييد.

1) در اينجا روش دنلود و تنظيم پلاگين سايت rapidShare را توضيح داده‌ام.

. پس از اعمال تمامي تغييرات فوق سايت من به خوبي و راحتي از سايت Rapidshare دنلود مي‌كرد و فايل دنلودي را درون فولدر d:\wamp\www\rl\files قرار مي‌داد. در تست‌هاي من اسكريپت RapidLeech به خوبي مي‌توانست چندين لينك را كه در صفحه اصلي در قسمت Auto Transload معرفي نموده‌بودم را به شكل اتوماتيك و پشت سر هم دنلود نمايد. ولي اگر زماني مشكلي پيش آمد شما مي‌توانيد از برنامه‌هاي اتوماسيون استفاده نماييد. قبلن هم در اين صفحه و از پست 39 تا 53 در مورد نوشتن يك ماكرو براي اتوماسيون نمودن عمليات دنلود چندين لينك از سايت Rapidshare به شكل خودكار توضيحاتي داده‌ام.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/15
26.gif
103.gif

Last edited:

dany_3p4u

Registered User
لایک‌ها
7
یعنی فایل را دانلود و روی سیتم شما قرار می داد ؟
من شنیده بودم اینا برای مستقیم کردین لینک های رپید شر و بعد قرار دادن این لینک در سایتی هست که قابلیت دانلود رسیوم را می ده

الآن شما با چه سرعتی دانلود می کنید و آیا خاصیت رسیوم دارین ؟

من خودم یک بار برای مورد دوم که نوشتم همیچن کارایی کردم اما سرعت مستقیم کردنش خیلی پایین بود بی خیالش شدم

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام dany_3p4u عزيز
1.gif

. الن دوباره تست نمودم، سرعت دنلود كه برابر حداكثر سرعت پبكه‌ام بود ولي وقتي خودم مخصوصن كانكشن را قطع نمودم پيغام داد كه "خطايي رخ داده و چون كانكشن شما قطع شده فايل پاك شده است" به نظر مياد كه نتونه Resume نمود ولي حداكثر سرعت دنلود را كه برايم داشت جالب بود.

. آخه اين اسكريپت اصلش براي يك سرور نوشته شده كه چون سرعت سرور خيلي بالاست و قطعي هم نداره دنلود فايل به سرور نياز به Resume نداره ولي وقتي تو سرور دنلود شد براي دنلود كاربر از سرور اونوقته كه Resume نياز است! اما كاري كه ما در اينجا كرديم اين بوده كه روي سيستم خودمان اون سرور را ايجاد نموديم! شايد خوبيش به همين دنلود پياپي و اتوماتيك (به شرط استفاده از برنامه‌هاي اتوماسيون كه در انتهاي همان پست توضيح داده‌ام) باشد!!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/15
26.gif
103.gif

kaveh_hazhir

کاربر فعال و منتخب سال 90 انجمن موسیقی<br>کاربر فع
کاربر فعال
لایک‌ها
609
سلام جناب آی جی آی مکس گرامی!

واقعا ممنون بخاطر پست صفحه قبلتون. من تازه تا آخرش خوندم راستشو بخواین الان هَنگم که چی شد! ولی میخوام مراحل رو مو به مو انجام بدم ببینم چی میشه.:blush:
میخواستم فقط تشکر کرده باشم که اینقدر با شور علاقه و مو به مو برامون توضیح دادین. تشکر.
4xvim2p.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام kaveh_hazhir عزيز
1.gif

. خواهش مي‌كنم، اميدوارم كه مفيد واقع بشه و مورد استفاده قرار بگيرد. اگر سوالي يا امري بود بفرماييد تا جايي كه اطلاع داشته باشم درخدمتم يا دوستان عزيز پاسخگو خواهند بود.

...من تازه تا آخرش خوندم راستشو بخواین الان هنگم که چی شد!...
. والله مي‌شد صاف اسكريپت آماده شده RapidLeech خودم را بگذارم ولي در جايي كه ميشه ماهيگيري را ياد داد خوشم نمياد ماهي بدم دست ديگران! اميدوارم كه درست و خوب و ساده گفته باشم!؟

پ.ن.: (جالبه! ديشب من 4تا فايل باهاش دنلود كردم دوتاش تو مايه‌هاي 180MB بودند! ولي خيلي سريعتر و متفاوت تر از دنلود با بروزر بود!)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/17
26.gif
103.gif

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

106.gif
ممكنه براي مشاهده تصاوير موجود در پست‌هاي من نياز به اجراي يك هيتلر شكن داشته باشيد!!!
45.gif

. توضيح كامل ساختن يك وب سرور برروي سيستم شخصي خود و نصب و تنظيم RapidLeech قبلن در اين پست نوشته شده است. اما براي دنلود و تنظيم به روزترين نسخه پلاگين براي دنلود از سايت Rapidshare به ترتيب زير عمل نماييد:

. ابتدا به فروم سايت RapidLeech رفته و از انجمن‌هاي Rapidleech Plugin Center برروي انجمن Download Plugins كرده و به تاپيك Stickyشده به نام List Of Working Download Plugin (Updated)i رفته و از ليست نام سايت‌ها سايت Rapidshare را يافته (اولين سايت است!) و روي لينك Here كليك كنيد.

. در زمان نوشته شدن اين پست آموزشي، اين تاپيك "i[FIXED]Rapidshare.com Download Plugin" تاپيك فعال پلاگين دنلود از سايت Rapidshare بوده است. روش كار به اين شكل است:

1) ابتدا بايد اين پلاگين را از پست اول تاپيك فوق دنلود نماييد.

2) پس از دنلود پلاگين "rapidshare_com.php" آن را به درون فولدر d:\wamp\www\rl\hosts\download برروي فايل قديميش كپي نماييد.

3) اكنون بايد SSL (يا OpenSSL) را براي دنلود از اين سايت روشن نماييم، براي اينكار بايد روي آيكن WAMP چپ كليك كرده و از منوي PHP\PHP Extensions گزينه php_openssl را انتخاب نماييم. همچنين از منوي Apache\Apache muduals گزينه ssl_mudual را انتخاب نماييد.

4) اكنون فايل DownloadClass.php را از مسير d:\wamp\www\rl\hosts براي اعمال تغيير زير در خط 36 آن باز نماييد.
exclamationcircleframe1.png
توجه: من چون آخرين نسخه اسكريپت RapidLeech را دنلود نموده بودم وقتي به اين فايل و خط 36 رفتم ديدم كه تغييرات زير در آن از قبل اعمال شده است. ولي براي اطمينان شما هم خط 36 را چك كنيد.

Open file DownloadClass.php in notepad and go to line 36:i
Line 36 (function GetPage):i
کد:
[COLOR=#000000][COLOR=#0000BB]$page [/COLOR][COLOR=#007700]= [/COLOR][COLOR=#0000BB]geturl [/COLOR][COLOR=#007700]( [/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"host"[/COLOR][COLOR=#007700]], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"port"[/COLOR][COLOR=#007700]] ? [/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"port"[/COLOR][COLOR=#007700]] : [/COLOR][COLOR=#0000BB]80[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"path"[/COLOR][COLOR=#007700]] . ([/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"query"[/COLOR][COLOR=#007700]] ? [/COLOR][COLOR=#DD0000]"?" [/COLOR][COLOR=#007700]. [/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"query"[/COLOR][COLOR=#007700]] : [/COLOR][COLOR=#DD0000]""[/COLOR][COLOR=#007700]), [/COLOR][COLOR=#0000BB]$referer[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$cookie[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$post[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]0[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$_GET [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"proxy"[/COLOR][COLOR=#007700]], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$pauth[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$auth [/COLOR][COLOR=#007700]);  
[/COLOR] [/COLOR]

Add ', $Url ["scheme"]' atfer '$auth':i
کد:
[COLOR=#000000] [COLOR=#0000BB]$page [/COLOR][COLOR=#007700]= [/COLOR][COLOR=#0000BB]geturl [/COLOR][COLOR=#007700]( [/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"host"[/COLOR][COLOR=#007700]], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"port"[/COLOR][COLOR=#007700]] ? [/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"port"[/COLOR][COLOR=#007700]] : [/COLOR][COLOR=#0000BB]80[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"path"[/COLOR][COLOR=#007700]] . ([/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"query"[/COLOR][COLOR=#007700]] ? [/COLOR][COLOR=#DD0000]"?" [/COLOR][COLOR=#007700]. [/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"query"[/COLOR][COLOR=#007700]] : [/COLOR][COLOR=#DD0000]""[/COLOR][COLOR=#007700]), [/COLOR][COLOR=#0000BB]$referer[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$cookie[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$post[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]0[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$_GET [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"proxy"[/COLOR][COLOR=#007700]], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$pauth[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$auth[/COLOR][COLOR=#007700], [/COLOR][COLOR=#0000BB]$Url [/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"scheme"[/COLOR][COLOR=#007700]] );  
[/COLOR] [/COLOR]

5) اكنون شما اگر كاربر Premium سايت Rapidshare هستيد بايد براي دنلود مستقيم از سايت فوق فايل accounts.php را از مسير d:\wamp\www\rl\configs باز نموده و تنظيمات زير را هم انجام دهيد. من كاربر Free بودم پس اين تنظيم را انجام ندادم:

In accounts.php:i
کد:
[LEFT][COLOR=#000000][COLOR=#0000BB]$premium_acc[/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]"rapidshare_com"[/COLOR][COLOR=#007700]] = array([/COLOR][COLOR=#DD0000]'cookie' [/COLOR][COLOR=#007700]=> [/COLOR][COLOR=#DD0000]'InsertCookieValueHere'[/COLOR][COLOR=#007700]);  
[/COLOR] [/COLOR][/LEFT]

As 'Additional Cookie Value':i
کد:
[LEFT][COLOR=#000000][COLOR=#0000BB]enc[/COLOR][COLOR=#007700]=[/COLOR][COLOR=#0000BB]CookieValue  
[/COLOR] [/COLOR][/LEFT]
Need 'Direct Downloads' enabled in your acc for cookie support. (Plugin will activate it if disabled)i

6) پس از تغييرات فوق اصولن بايد بتوانيد از با دادن لينك Rapidshare به سايت خود آن را دنلود نماييد. ولي من در اولين تستش اين پيغام خطا "Value for $secretkey is empty, please create a random one (56 chars max) in accounts.php!i" را ديدم. براي رفع آن بايد فايل accounts.php را از مسير d:\wamp\www\rl\configs باز نموده و تنظيمات زير را اعمال نمودم:

Go to line 68 with:i
کد:
[LEFT][COLOR=#000000][COLOR=#0000BB]$secretkey [/COLOR][COLOR=#007700]= [/COLOR][COLOR=#DD0000]''[/COLOR][COLOR=#007700];[/COLOR] [/COLOR][/LEFT]

and change it to any worls with maximum 56 character. I change it to this:i
کد:
[LEFT][COLOR=#000000][COLOR=#0000BB]$secretkey [/COLOR][COLOR=#007700]= [/COLOR][COLOR=#DD0000]'IgImAxOnceSaidTeachOthersToLearnMoreYourself'[/COLOR][COLOR=#007700];[/COLOR] [/COLOR][/LEFT]

. شما هر عبارتي كه دوست داشتيد مي‌توانيد در بين دو كاراكتر ' ' بنويسيد ولي نبايد حروف آن از 56 كاراكتر بيشتر شود و بهتر است كه حروفتان بزرگ و كوچك مخلوط باشد.

. پس از اعمال تمامي تغييرات فوق سايت من به خوبي و راحتي از سايت Rapidshare دنلود مي‌كرد و فايل دنلودي را درون فولدر d:\wamp\www\rl\files قرار مي‌داد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/18
26.gif
103.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

. چند نكته:

1) براي اينكه پست آموزش نصب و راه اندازي سرور WAMP و اسكريپت RapidLeech زيادي شلوغ نشود، قسمت به روز كردن پلاگين‌ها و ديگر تنظيمات را از آن جدا نمودم. ولي در پست اصلي آدرس پستهاي بعدي را قرار داده‌ام.

2) ديشب از سايت 4Shared دنلود نمودم. جالبه كه سرعت دنلود به كمك سرور شخصي كه ساخته ام از دنلود به كمك برنامه دنلودر خود 4shared خيلي خيلي بالاتر و كاملن بدون مشكل و قطعي بود!! فقط لازم بود كه پلاگين 4Shared را از فروم RapidLeech دنلود و كپي كنم. پلاگين جديد خوشبختانه هيچ تنظيمي نمي‌خواست!

3) كلن سرعت دنلود از سرور شخصي خيلي بهتر از IDM ميباشد! شايد به خاطر اينه كه Apache آن را دنلود مي‌كند! حالا چرا از Apache بهتر دنلود مي‌شه را ديگه نمي‌دانم!؟

4) اسكريپت RapidLeech من دون مشكل خودش 4 تا لينك را يكي پس از ديگري به شكل اتوماتيك دنلود نمود! پس نيازي به استفاده از برنامه‌هاي اتوماسيون براي اتوماتيك دنلود نمودن لينك‌ها نيست! (مگر اينكه خلافش ثابت بشه!!)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/18
26.gif
103.gif

paulprognostica

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام نرم افزار emule فایل های سایت یوز نت را دانلود میکند؟اگز یوزنت رو دانلود میکند فقط یوز نت هست یا سایت های دیگر مثل یوز نت هم دانلود میکند emule اونارو هم بگید
اصلا emule از چه سایتی دانلود میکند؟
اصلا emule ربطی به یوز نت داره؟

بالا