برگزیده های پرشین تولز

معرفي و آشنايي با نحوه كار File Hosting و شبكه‌هاي Peer-to-Peer ( يا P2P) و مقايسه آن

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
به نام خدا

همه چيز را همگان دانند و همگان هنوز از مادر زاده نشده است!

سلام
animsmilysmile.gif

(توجه: ليست كامل و به روزشده راهنماهاي نوشته شده توسط IgImAx در اين آدرس قرار دارد)​

نكته به روز شده (1390/06/15): در اين پست آموزش "آموزش ساخت يك وب سرور در سيستم شخصيتان و نصب اسكريپت RapidLeech برروي آن" را قرار دادم.

مقدمه:
. اين تاپيك براي معرفي و آشناي با Web Hosting Serviceها (به خصوص File Hosting Serviceها) و شبكه‌هاي Peer-to-Peer مي‌باشد. همچنيني آشنايي با ساختمان و نحوه كار چنين شبكه‌هايي و در نهايت مقايسه آنها از لحاظ سرعت دونلود فايلهاي به اشتراك گذاشته شده مي‌باشد. ايده نوشتن اين تاپيك به دليل دعوتي بود كه آقاي Ehsan_old از اينجانب براي مشاركت در تاپيكشان "مزایا و معایب دانلود از سایتهای Webhosting در مقابل برنامه های p-to-p file sharing " به عمل آوردند. (دليل دعوت ايشان از من به خاطر تاپيكيم در مورد Rapidshare كه يك File Hosting Service ميباشد، بود.) به دليل آنكه ممكن است، خيلي‌ها با چنين سايتهاي آشنا نباشند و يا به درستي از چگونگي كار آنها اطلاع نداشته باشند. به همين خاطر تصميم گرفتم كه تحقيق مفصلي كنم (اونم با اطلاعات كم من و ...!!) و اين مقاله را براي استفاده دوستان بنويسم. البته من هنوز در مراحل اوليه ياد گيري هستم و اميدوارم اطلاعات اندك من مورد استفاده دوستان قرار گيرد. (اشكالات من رو هم بگيريد! ممنون)

. امروزه استفاده از شبكه‌هاي مختلف براي اشتراك گذاري فايل‌ها طرفداران زيادي پيدا نموده‌است. به طور مشخص دونوع شبكه زير بيشترين استفاده را در بين ديگر شبكه‌ها دارد:
1) هFile Hostingه
2) هP2Pه
. در راهنماي زير سعي شده كه شما را با ساختمان و نحوه كار اين شبكه‌ها آشنا نمايم. همچنين كار با 3 سايت مشهور RapidShare، ه4Shared، ه xs.to از شبكه‌هاي File Hosting را توضيح داده‌ام. از شبكه‌هاي P2P نيز كار با سه Client از اين شبكه به نام‌هاي eMule، ه MLDonkey، ه µTorrent را نيز توضيح داده‌ام.

***توجه *** توجه ***

. (1386/12/29): ويرايش دوم اين مقاله با فصل‌هاي جديد و ضميمه‌هاي مختلف آماده شد. آموزش كار با 3 سايت RapidShare و 4Shared و xs.to همچنين Clientهاي شبكه‌هاي P2P مانند eMule و MLDonkey و µTorrent. فهرست ويرايش دوم راهنما:
فصل يك:
*. شبكه‌هاي Web Hosting
1-1 معرفي Web Hosting Service
2-1 انواعWeb Hosting چيست؟
3-1 Web Hosting ها چگونه كار مي‌كنند؟
4-1 مزايا و معايبFile Hosting ها چيست؟
5-1 معرفي بهترين سايتهاي File Hosting

فصل دوم:
*. شبكه‌هاي P2P
1-2 معرفي شبكه‌هاي P2P (مخفف Peer-to-Peer)
2-2 انواع شبكه‌هاي P2P
3-2 اولين نسل شبكه‌هاي P2P (هClient-Server يا Centralized)
1-3-2 نسل اول P2P - آشنايي با شبكه Napster
2-3-2 انواع سايت‌هاي ارائه دهنده شبكه P2P نسل اول
4-2 اصطلاحات شبكه‌هاي P2P
5-2 دومين نسل شبكه‌هاي P2P ( Decentralization )
1-5-2 نسل دوم P2P (نوع اول) - معماري شبكه‌هاي مبتني بر FastTrack و Gnutella
2-5-2 روش كار شبكه‌هاي مبتني بر FastTrack و Gnutella
3-5-2 ضعف‌هاي شبكه‌هاي مبتني بر FastTrack و Gnutella
4-5-2 نسل دوم P2P (نوع دوم) - معماري شبكه BitTorrent
5-5-2 روش دونلود از شبكه BitTorrent
6-5-2 توضيحات و جزئيات بيشتر در مورد دونلود از شبكه BitTorrent
7-5-2 معرفي شبكه‌هاي مختلف نسل دوم و برنامه‌هاي Client آنها
6-2 نسل‌هاي ديگر شبكه P2P

فصل سوم:
*. مقايسه شبكه‌هاي File Hosting و P2P
1-3 مقايسه سرعت و سهولت دونلود از RapidShare و BitTorrent

ضميمه:
أ‌. آموزش Download/Upload از سايت‌هاي File Hosting:
1-الف سايت RapidShare
1-1-الف آشنايي بيشتر با سايت RapidShare
2-1-الف روش Upload به RapidShare (براي كاربران Free)
3-1-الف روش Download از RapidShare (براي كاربران Free)
4-1-الف روش‌هاي مديريت فايل‌هاي Upload شده در سايت RapidShare
5-1-الف روش ساخت و استفاده از Folderها در سايت RapidShare
6-1-الف روش ساخت و استفاده از Collectorها در سايت RapidShare
7-1-الف جستجو و يافتن داده‌ها در سايت RapidShare
2-الف سايت 4Shared
1-2-الف آشنايي بيشتر با سايت 4Shared
2-2-الف ثبت نام در سايت 4Shared
3-2-الف آشنايي با محيط سايت 4Shared
4-2-الف روش Upload به سايت 4Shared
5-2-الف طريقه Download از سايت 4Shared
3-الف سايت xs.to
1-3-الف آشنايي با سايت xs.to
2-3-الف روش استفاده از سايت xs.to

ب‌. آموزش Download/Upload از شبكه‌هاي FastTrack وGnutella:
1-ب بهترين برنامه براي دونلود از شبكه‌هاي نسل دوم از نوع اول
2-ب آشنايي با برنامه eMule و Modهاي آن
3-ب آشنايي با محيط برنامه eMule
4-ب روش معرفي Serverها به برنامه eMule
5-ب روش دونلود با برنامه eMule
6-ب معرفي و نحوه كار با برنامه MLDonkey

ت‌. آموزش Download/Upload شبكه‌ BitTorrent:
1-ت بهترين برنامه براي دونلود از شبكه BitTorrent
2-ت تفاوت روش كار شبكه‌ BitTorrent با شبكه‌هاي نوع اول
3-ت معرفي برنامه µTorrent
4-ت آشنايي با محيط برنامه µTorrent
5-ت تنظيمات ابتدايي در برنامه µTorrent
6-ت Download در شبكه‌ BitTorrent
7-ت به اشتراك گذاري فايل‌ها در شبكه‌ BitTorrent
8-ت مشكلات مختلف در µTorrent
9-ت تنظيم RSS در µTorrent

ث‌. References

. براي دريافت راهنما از لينك زير استفاده نماييد:

آشنايي و آموزش نحوه كار با شبكه‌هاي Web Hosting و P2P
iconcomputeradobeacroba.png

Size = 2.59 MB
MD5 Hash Code = 318C1215140B3C471F95844F055753CF
لینک‌هاي دنلود كتاب:
اگر لينك‌هاي زير از كار افتادند، در همين تاپيك يا در ايميلم به من اطلاع دهيد.
eBook Download Link
Mirror Link 1

نكته1:

. در لينك MD5 Hash Code توضيح كامل و برنامه كوچكي براي توليد و چك كدهاي HASH در آن وجود دارد.
. اما Hash كد چي هست؟ به طور خلاصه، الگوريتمهايي هستند كه با محاسباتي كه بر روي هر فايل انجام مي‌دهند براي آنها يك كد خاص (Unique) توليد ميكنند. اين كد در صورتي كه حتا يك bit از آن فايل عوض شود، تغيير مي‌كند. به طور كلي به اين كدها Hash Code مي‌گويند و چون هيچ دو فايلي، Hash كدي همانند هم ندارند (مگر آنكه هردو يك فايل باشند ولي با نامهاي متفاوت و يا مكان‌هاي متفاوتي) بنابر اين، مي‌توان Hash كدها را همانند اثر انگشت ما انسانها دانست.
. Hash Code چه فايده‌اي دارد؟ خوب چندين استفاده دارد، يكي از مهمترين فوايد آن، اطمينان از كامل و سالم بودن فايل دونلود شده مي‌باشد. اگر فايلي ناقص دونلود شده باشد و يا حتا از لحاظ ظرفيت يكي باشند ولي كد Hash آنها با هم متفاوت باشد، نشان از درست نبودن عمل دونلود مي‌باشد. و يا حتا در حالاتي خواص هم ويروسي شدن فايل، چه در كامپيوتر شما و ... هم مي‌تواند باعث تغيير Hash Code شود. مشهورترين الگوريتم محاسبه چنين كدهايي، MD5 است. بنابراين پس از دونلود يكي از لينك‌هاي فوق و برنامه HashTab از لينك MD5 Hash Code، سپس كد الگوريتم MD5 فايل دونلود شده را با آنچه در سايت هست، مقايسه نماييد. اگر كد فايل دونلود شده با آنچه در سايت نوشته‌ام يكي نبود، پس دونلود شما اشكال داشته و بايد دوباره دونلود نماييد.

نكته2:
. در صورت هر نوع تغييري همواره پست يك را به روز مي‌نمايم و خبر آن را در پستي مجزا در همين تاپيك به اطلاع دوستاني كه Subscribe شده‌اند مي‌رسانم.

*** Copyright ***
در صورت كپي نمودن اين مقاله در سايت خود، لطفن: 1) حتمن به نويسنده اطلاع داده شود. ايميل 2) متن كامل مقاله را كپي نماييد. 3) در انتهاي مقاله: نام نويسنده(IgImAx) و لينكي به اين تاپيك و آدرس ساير مقالات نويسنده به اين آدرس ذكر شود.
>>> با تشكر از همكاري شما <<<

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
86/05/16
26.gif
103.gif

Last edited:

amirbabak1979

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ba salam arze khaste nabashid khedmate shoma.

dooste aziz, ba khoondane maghaleye shoma va albate darke naghesi az oon be khatere savade kami ke dar zamineye shabake va narmafzar daram, be in natije residam ke ba estefadeh az in shabakeha besiar rahat tar va saritar mitavan be ettelaate morede nazar dast peida kard va kolli dardesar va badbakhtieh download va search ro dar rapidshare motahammel nashod.

aya dorost fekr mikonam?

be har hal ke vaghean az ettelati ke dadi va zahmati ke keshidi tashakkor mikonam va bisabraneh montazere amoozesheh shoma dar morede chegoonegi search va download dar P2P hastam.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
1.gif

. در ابتدا از لطفتان ممنون! قابل نداشت! "
aya dorost fekr mikonam?
"جواب سوال شما مي‌تواند بله باشد! اما قبل از هر چيز لطفا به يك طريقي سعي كنيد كه فارسي تايپ كنيد!! چون واقعا سخته خواندن پنگليش و قانون فرم هم اجازه نوشتن پنگليش را نمي‌دهد.

. لطفا سوالاتتان را در يك جا مطرح نماييد! اما چرا گفتم جوابتان ميتواند بله باشد!؟ چون بسته به نوع حساب اينترنتيتان دارد.
از چه طريقي به اينترنت متصل مي‌شويد؟ (Dial-up يا ADSL يا ...)
سرعت DL و UL شما چقدر است؟
محدوديت ترافيك در ماه داريد؟ اگر بله چقدر است؟

. پرسيده بوديد كه چرا با وجود شبكه‌هاي P2P هنوز سايتهايي همانند Rapidshare محبوبند؟ خوب جوابتان در خود مقاله آمده. شبكه هاي P2P مجاني هستند، امكان Resume هست، امكان مشاهده و يا شنيدن آهنگ قبل از DL هست، ميتوان بخشهايي از يك مجموعه را فقط دونلود كرد و ... اما نكته منفي شبكه هاي P2P براي كساني كه ADSL با ترافيك كم دارند (كمتر از 3 يا 4GB در ماه) ميزان UL چنين سايتهايي است. اگر چه مي‌توان ميزان UL را تا 5KB/s (يا كمتر) كاهش داد اما امكان پايين آمدن سرعت DL هم هست. (بر اساس اصل tit-for-tat)

. در هر صورت شما اول به خط فارسي جواب سوالاتم را بدهيد! اگر چه محدوديت ترافيك در ماه شما نامحدود و يا خيلي زياد باشد، استفاده از شبكه‌هاي P2P برايتان مناسب است.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
86/05/18
26.gif
103.gif

Last edited:

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
سلام

دوست عزیز igimax دستت درد نکنه و اقعا زحمت کشیدی .
مثل همیشه خیلی با حوصله و دقت تعداد زیادی از سئوالات ما را یکجا پاسخ دادی!!

موفق باشی

amirbabak1979

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام و تشکر فراوان
دوست گرامی من اول از هر چیزی بابت پنگلیش تایپ کردنم معذرت میخوام.
چون رو keyboard حروف فارسی رو ندارم خیلی سخت تایپ فارسی.
من از شرکتی یک پهنای باند 128 کیلوبایت خریداری کردم که به صورت

لن به شبکه اونها وصل هستم. هیچ محدودیتی هم نداره! البته امیدوارم.سرعت دانلودم حدود 10 هست. البته باید بگم من ایران نیستم ولی تو این کشور قراضه هم اینترنت مثل ایرانه، فقط فیلتر نیست!
من دانشجو هستم اینجا و احتیاج به کلی مقاله و کتاب و فیلم و... دارم که تو رپید میشه تا حدودی زیاد پیدا کرد.
حالا به نظر شما من از کجا این منابع را راحت تر میتونم دانلود کنم؟با این سرعت پایین!

گر جوابتون P2P هست , چطور و با چه نرم افزاری؟ از کجا میتوان سرچ کرد؟ سرعت دانلود کمتر که نمیشه؟

راستی اگر قرار بر share کردن باشه, آیا امکان هک شدن نیست؟ تنظیمات را چگونه باید انجام داد تا هم از سرعت بالایی استفاده کنیم وهم هک نشیم؟
درضمن فکر میکنم این شرکت به من IPمشترک داده باشه!!
راستی من هر موقع میخوام از رپید خیلی دانلود کنم و زمان زیادی رو میده از برنامه Tor استفاده میکنم و اون رو در
firefox فعال میکنم ولی خوب سرعت افت میکنه.ولی خب چاره ای نیست!!!
باز هم کلی تشکر میکنم که وقت میزاری و جواب سوالات درهم و زیاد من رو میدی.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
1.gif

. اولند! من تشكر ميكنم! از تايپ فارسيتون!!! آخيششش و اما بعد:
. خوب اگر محدوديت ترافيك در ماه نداريد، سرعت 128Kbps هم براي شبكه‌هاي P2P خوب است. من نمي‌دانم چطور مقالات و كتابهايي براي دونلود كردن نياز داريد، اما من كه نياز به كتاب‌هاي برنامه نويسي داشتم كلي كتاب تاپ در BitTorrent يافتم. تازه خوبي BitTorrent (همانطور كه در مقاله گفتم) در اين است كه اگر مثلا 150 كتاب را در يك لينك گذاشته‌اند و شما فقط 2 يا 3 تا از اون كتابها را نياز داريد، ميتوانيد فقط آنها را دونلود كنيد. (البته، اگر همه اش را در يك فايل فشرده نگذاشته باشند)

. در هر صورت از P2P ها و بخصوص BitToorent استفاده نماييد. كار با آن بسيار ساده است در مقاله فوق نام برنامه مربوط به شبكه فوق (uTorrent)و لينك دونلود آن را معرفي كرده‌ام و سايتهايي كه مي‌توانيد در آنها به جستجو بپردازيد هم معرفي كرده‌ام. (مانند torrentz.com) به بخش "فايلهاي نسل دوم شبكه‌هاي P2P را از كجا و چگونه دونلود نماييم:" مراجعه فرماييد.

. متاسفانه گرفتار پرژه‌اي شده‌ام و امكان نوشتن راهنماي كامل برنامه‌ها و چگونگي دونلود از BitTorrent را كه در پست دوم جاي آن را رزرو كرده‌ام، را ندارم!! از اين بابت معذرت مي‌خواهم. اما كار با برنامه uTorrent خيلي ساده است و نگران Security نباشيد! لازم هم نيست كه فايل‌هايي را به اشتراك بگذاريد، همانهايي را كه دونلود مي كنيد، در همان شاخه رها نماييد كافيست! البته مي‌توانيد چندتا فايل كوچك MP3 هم در شاخه اشتراكي قرار دهيد و فايلهاي دونلودي را پس از دونلود از آنجا خارج نماييد. (مخصوصا اگر بزرگ هستند.) اما اجالتا اين مثال را به جاي توضيح كامل از من بپذيريد:
. فرض مي‌كنيم به دنبال كتابهاي VB.NET ميگرديم.
1)
اول برنامه uTorrent را نصب مي‌كنيم و شاخه دونلودي را برايش در نظر مي‌گريم. مثلا در ريشه درايو D يك شاخه جديد بسازيد. همين شاخه و فايلهاي درون آن و زيرشاخه‌هاي آن، شاخه اشتراكي ما خواهد شد. (پس دقت كنيد شاخه‌اي كه انتخاب ميكنيد، در درون آن پر از فايل و شاخه نباشد كه بيچاره مي‌شويد!! از ما گفتن بود!!!)
2)
حالا به ترتيب، سايتهاي جستجو را كه معرفي نموده‌ام را باز كنيد و در آنها جستجو نماييد، تا داده مورد نظرتان را بيابيد. فرض كنيم از اولين سايت يعني Torrentz شروع مي‌كنيد، (اين سايت در سايتهاي ديگر كه حاوي لينك مستقيم فايلهاي torrent هستند، جستجو ميكند) سايت را باز كرده و كلمه visual basic book را نوشته. يك ليست از داده‌هايي را كه پيدا مي‌كند را رديف مي‌كند. از بين آنها يكي را انتخاب مي‌كنيم. مثلا "106 visual basic ebooks" ه.
3)
با انتخاب آن صفحه ديگري باز مي‌شود كه در بالاي آن نام چند سايت كه لينك مستقيمي به داده‌ ما را دارند، نوشته شده است. مثلا اين لينك را انتخاب مي‌ كنيم: " mininova.org 106 visual basic ebooks books ebooks " ه
4)
با كليك برروي آن، صفحه‌اي باز مي‌شود كه با فونت بزرگ در آن نوشته شده Download This Torrent. با كليك برروي آن برنامه uTorrent همانند يك برنامه مديريت دونلود بقيه كارها را انجام داده و مشخصات آن را مي‌گيرد.
5) حالا كافيست كتاب يا كتابها را از دل برنامه uTorrent انتخاب نماييد و برروي كليد سبز رنگ Start كليك نماييد. براي انتخاب اينكه كدام كتاب دونلود شود وكدام نه، بايد ابتدا TAB فايل را انتخاب نماييد و برروي نامشان راست كليك كرده و يكي از گزينه "xxx Priority" يا "Don't Download" راانتخاب نماييد. مانند زير:

6) جسارتا بقيه جزيات و مشكلات را با تنگيدن در آنها حل فرماييد...! (تا توان داريد، تنگيدن را قدر بدانيد!)

. انشاالله كه فايلهاي مورد نيازتان را در شبكه‌هاي P2P بيابيد و دونلود نماييد...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
86/05/19
26.gif
103.gif

Last edited:

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای من یک سوال حل نشده باقی مونده
در Tabی که بعنوان Peer در شکل می بینیم Peer dl نشاندهنده چیست؟
حدس من اینه که سرعت دانلود Peer مزبور رو نشون میده.اگر حدس من درست باشه سوالی که می خوام بپرسم سخت تر میشه و اما سوال سخت من:
گاهی چندین Peer وجود دارند که سرعت دانلودشون بسیار بالاست ولی من همون فایل رو با سرعت خیلی کم دانلود می کنم.بعضی اوقات دقت می کنم و می بینم که فایلی رو که من ذره ذره دارم دانلود می کنم اون ها در چند دقیقه به 100% می رسن.می خوام بدونم اونا از کدوم Peer یا Seeder دارن می گیرن که من نمی تونم و کفرم در میاد.

لطفا در جواب من نگید که حتما سرعت آپلود من پایینه که سرعت دانلودم پایینه .چون درست در همون موقع من سرعت آپلود تا 70KB/S (درسته بایت نه بیت) داشتم.

خیلی از موارد من برای گرفتن یک فیلم 700 مگابایتی 3 گیگا بایت از اون رو آپلود کردم

آخه من چرا باید این همه بدبختی بکشم تا یک چیزی رو دانلود کنم؟

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
. پرسيده بوديد كه چرا با وجود شبكه‌هاي P2P هنوز سايتهايي همانند Rapidshare محبوبند؟ خوب جوابتان در خود مقاله آمده. شبكه هاي P2P مجاني هستند، امكان Resume هست، امكان مشاهده و يا شنيدن آهنگ قبل از DL هست، ميتوان بخشهايي از يك مجموعه را فقط دونلود كرد و ... اما نكته منفي شبكه هاي P2P براي كساني كه ADSL با ترافيك كم دارند (كمتر از 3 يا 4GB در ماه) ميزان UL چنين سايتهايي است. اگر چه مي‌توان ميزان UL را تا 5KB/s (يا كمتر) كاهش داد اما امكان پايين آمدن سرعت DL هم هست. (بر اساس اصل tit-for-tat)

دلیل دیگه اینکه فایلی رو که شما دنبالش می گردی ممکنه در شبکه P2P اصلا وجود نداشته باشه یا اینکه Peer یا Seeder با انصاف یا Onlineی نباشه یا اگه باشه سرعت دانلود از اون پایین باشه
مثلا من دنبال VMWare بودم فایل تورنت اون رو هم گیر آوردم ولی اگه قرار بود با UTorrent اونو دانلود کنم هفته ها طول می کشید ولی در عرض چند ساعت اونو از RapidShare گرفتم

اما یک سوال دیگه از IGIMAX عزیز ! با این توضیحاتی که شما دادی فایلی که به فرض با UTorrent داریم دانلود می کنیم در یک شبکه و فایلی رو که با EMule دانلود می کنیم در یک شبکه ی دیگر قرار داره و ممکنه فایلی که در شبکه BitTorrent هست در شبکه ای که client اون EMule میباشد اصلا نباشه

یا به طور ساده تر EMule و UTorrent کلاینت های دو شبکه مستقل از همند؟

آیا واقعا اینجوریه؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
1.gif

در Tabی که بعنوان Peer در شکل می بینیم Peer dl نشاندهنده چیست؟
. كلمه Peer dl مخفف Peer Download Rate هست. بله! من هم فكر كنك كه عبارت فوق، به معني سرعت دونلود كاربري است كه شما در حال دونلود بخشي از فايل خود از آن هستيد.
گاهی چندین Peer وجود دارند که سرعت دانلودشون بسیار بالاست ولی من همون فایل رو با سرعت خیلی کم دانلود می کنم.بعضی اوقات دقت می کنم و می بینم که فایلی رو که من ذره ذره دارم دانلود می کنم اون ها در چند دقیقه به 100% می رسن.می خوام بدونم اونا از کدوم Peer یا Seeder دارن می گیرن که من نمی تونم و کفرم در میاد.

لطفا در جواب من نگید که حتما سرعت آپلود من پایینه که سرعت دانلودم پایینه .چون درست در همون موقع من سرعت آپلود تا 70KB/S (درسته بایت نه بیت) داشتم.
. خوب من هم دقيقا مي‌خواهم همين را بگويم! كه سرعت UL شما بسيار بالاست و اين تقصير شماست كه برنامه Client خود را درست تنظيم نكرديد و پدر سرعت بالاي ADSL خود را در آورديد!!
. اگر از uTorrent استفاده مي‌كنيد احتمال زياد شما سرعت UL خود را محدود نكرده‌ايد. (همانطور كه در پست اول و پست آخر 4 اشاره كرده‌ام) براي اينكار بايد:
1) گزينه References را از منوي Options انتخاب نمايد.
2) از منوي سمت چپ Connection را انتخاب نماييد.
3) از گزينه‌هاي سمت راست مقدار گزينه Maximum Uplosd Rate را از صفر (كه به معني بدون محدوديت سرعت است) را به مقدار ديگري تغيير دهيد. دقت نماييد از يك حد خاص كمتر باعث نمايش Download Limited در Statusbar برنامه مي‌شود. (طبق قانون tit-for-tat نبايد سرعت UL خود را صفر و يا خيلي كم نماييد.) براي خودم عدد 6 را تنظيم نموده‌ام. زير اين عدد عبارت فوق را ظاهر مي‌كند.
. به اين صورت حداكثر UL شما به 6KB/s خواهد رسيد نه 70KB/s!! گزينه ديگري هم در ستون چپ به نام Queueing كه توصيه مي‌كنم اول FAQ برنامه uTorrent را مطالعه فرماييد.

. با جواب فوق بخشي از سوال شما در جمله بالا جواب داده شده است و آن هم اينه كه ممكنه ديگران سرعت دونلود بسيار بالايي داشته باشند اما مي‌توانند سرعت UL خود را محدود كرده باشند!! همچنين جمله فوق نكته ديگري هم دارد كه آيا ديگران مي‌توانند Peerهاي ديگري را يافته باشند و Swarm آنها از مال ما بزرگتر باشد؟ جواب بله است. يافتن Peer ها فقط به عهده Trackerها نيست بلكه برنامه‌هاي Client هم بر اساس توانايي كه دارند مي‌توانند Peerهاي ديگري را بيابند. نكته DHT را فراموش نكنيد! به طور مثال اين نكته در FAQ برنامه uTorrent به خوبي توضيح داده شده است. همچنين راه ديگري هم من يافتم. همانند اضافه كردن لينك mirror در برنامه‌هاي Download Manager (مثل GetRight) من هم از سايتهاي مختلفي كه به يك فايل Tracker دارند، Tracker آنها را به برنامه client خود اضافه ميكنم. ولي برنامه Azureus گزينه‌هاي بسياري در اين زمينه دارد كه بايد حرفه‌اي باشيد تا از آنها سر دربياوريد! من هنوز وقتم آزاد نشده اما با همين uTorrent هم با ADSL 128Kbps با سرعت 13KB/sدونلود داشتم . (يعني حداكثر سرعت) نكته بعدي ببينيد تعدادnodeهاي شما در DHT چه قدر است؟ (به Statusbar خود نگاه كنيد.) اين مقدار براي من (پس از گذشت مدتي) به 260~270 عدد مي‌رسد.

آخه من چرا باید این همه بدبختی بکشم تا یک چیزی رو دانلود کنم؟
. انشااله كه خوشبختي به شما هم رو بياورد آمين! البته در آخر اينكه، به نكته شماره يك از پست 7 توجه فرماييد. (براي تنظيم فولدر new downloads و complete downloads به گزينه Download از منوي سمت چپ مراجعه نماييد.)

ماشالله!!!! اومدم جوابتون رو بدهم كه ديدم يك پست ديگه زديد!

اما یک سوال دیگه از IGIMAX عزیز ! با این توضیحاتی که شما دادی فایلی که به فرض با UTorrent داریم دانلود می کنیم در یک شبکه و فایلی رو که با EMule دانلود می کنیم در یک شبکه ی دیگر قرار داره و ممکنه فایلی که در شبکه BitTorrent هست در شبکه ای که client اون EMule میباشد اصلا نباشه

یا به طور ساده تر EMule و UTorrent کلاینت های دو شبکه مستقل از همند؟
. بله! با هم فرق فوكولند! همانطور كه در پست يك كاملا توضيح داده‌ام، FastTrack و Gnutella با BitTorrent از دونوع Protocol متفاوت استفاده مي‌كنند. اگر چه Client هايي هستند كه از چندين Protocol پشتيباني مي كنند. كه اين موضوع را نيز در پست يك توضيح داده‌ام. اما بعيد نيست كه به eMule هم امكان ارتباط با Protocol BitTorrent را هم اضافه كنند. اگر اين كار را كنند در سايت حتما خواهند گفت. (در آنصورت eMule از ايني كه هست محبوبتر مي‌شه!)

آدرس FAQ برنامه uTorrent.

برنامه‌اي مجاني براي نمايش سرعت واقعي DL و UL شبكه (به شكل Realtime) ظرفيت 616KB

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
86/06/05
26.gif
103.gif

Last edited:

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب من هم دقيقا مي‌خواهم همين را بگويم! كه سرعت UL شما بسيار بالاست و اين تقصير شماست كه برنامه Client خود را درست تنظيم نكرديد و پدر سرعت بالاي ADSL خود را در آورديد!!

واقعا از شما ممنونم که این همه وقت میذاری و هیچ سوالی رو بی جواب نمی ذاری
ولی باید بگم که
اولا من تنظیماتی رو که گفتی انجام دادم و حداکثر سرعت آپلود رو برای امتحان عدد های مختلف قرار دادم ولی برام خیلی عجیب بود که این تغییرات بی تاثیر بود و باز هم سرعت آپلود کم نمی شد
دوما اصلا تعیین حداکثر سرعت اپلود برای من مهم نیست چون ارتباط من ADSL نیست که محدودیت آپلود داشته باشم

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
سلام
یه سوال داشتم
من یک فایل 1 گیگابایتی آپلود کردم
میخوام اونو به صورت تورنت شیر کنم
چه کاری باید انجام بدم؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
1.gif

. ساختن يك لينك torrent از فايلهاي روي كامپيوتر و Seeder شدن براي آن خيلي راحت است. اما شما فرموديد كه يك فايل را آپلود نموديد!؟ منظورتان چيست؟ كجا آپلود نموديد؟ اگر منظورتان اين است كه فايل خود را در يك سايت File Hosting همانند Rapidshare آپلود نموديد و اكنون مي‌خواهيد آن را فايل torrent كنيد!؟ تا آنجا كه من اطلاع دارم و طبق روش كار و Protocol حاكم بر BitTorrent (كه در بالا كاملا توضيح داده شده) اين كار فكر نكنم امكان داشته باشد. اما سايتهاي هستند كه ليست فايلهاي اشتراكي را جمع آوري مي‌كنند.(torrent search engine and directory) مانند: http://www.mininova.org
. چنين سايتهاي مكاني براي آپلود لينك فايل torrent دارند و يا ليستي از tracker هاي مشهور كه خودشان آنها را پشتيباني مي‌كنند. مثلا براي آپلود در سايت فوق از اين لينك استفاده نماييد: http://www.mininova.org/upload
. با آپلود به چنين سايتهايي فايل شما سريعتر مورد استفاده ديگران قرار مي گيرد. اما چگونه چنين فايلي را بسازيم؟ بر اساس نوع Clientي كه شما از آن استفاده مي‌كنيد، روش ساخت فايل torrent كمي متفاوت است اما اساس كار يكيست. فرض كنيم از uTorrent استفاده مي‌نماييد.
1) كليدهاي Ctrl+N را فشار دهيد يا از منو File\Create New torrent... o را انتخاب نماييد.
2) فايل و يا شاخه مورد نظر را در كادر Select Source انتخاب نماييد.
3) در كادر Torrent Properties بايد trackerها و توضيح فايل و حجم قطعات ارسال شونده را تعيين نماييد. تعدادي از trackerهاي مشهور:
http://open.tracker.thepiratebay.org/announce
http://www.torrent-downloads.to:2710/announce
http://denis.stalker.h3q.com:6969/announce
udp://denis.stalker.h3q.com:6969/announce
http://www.sumotracker.com/announce
ه
4) تيك گزينه Start Seeding زا بزنيد.
5) تمام شد!

. انشا الله به زودي وقتم آزاد مي‌شود و پست دوم را كامل ميكنم.(وديكر پستهاي تاپيكهاي ديگر!) اما براي تنظيم Clientهاي ديگر فعلا به ايجا مراجعه نماييد: How to create a torrent? i

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
86/06/20
26.gif
103.gif

Last edited:

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
ممنون
فایل 1 گیگابایتی رو سرور خودم آپلود شده و ربطی به رپیدشیر نداره

اما یه سوال
من فایل تورنت رو ساختم
اما فایل اصلی رو کجا دانلود کنم؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
1.gif

فایل 1 گیگابایتی رو سرور خودم آپلود شده و ربطی به رپیدشیر نداره

. من هم دقيقا منظورم همين بود! سرور شما يا Rapidshare فرقي ندارد! جفتشان داراي امكان File Hosting Service هستند و هر دوي آنها زير مجموعه Web Hosting Services. با توجه به Protocol BitTorrent فايلهاي به اشتراك گذاشته شده بايد برروي كامپيوتر ميزبان (Peersها) باشد. به اين شكل، برنامه‌هاي Client نوشته شده براي Torrent توان به اشتراك گذاري فايل را خواهند داشت. پس! فايل و يا فايلهايي را كه مي‌خواهيد به اشتراك بگذاريد را برروي هاردديسك خود كپي نماييد. (ترجيحا در درون شاخه‌اي كه در برنامه Client براي دونلود انتخاب نموديد) و فايل torrent آنها را با Client خود بسازيد و به آن معرفي نماييد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
86/06/20
26.gif
103.gif

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سوال زير به شكل PM براي من ارسال شده بود. لطفا دوستان سوالات عمومي را در فرم مطرح نمايند.

به نقل از newpersian :
سلام من از برنامه Utorrent برای دانلود استفاده می کردم تا اینکه روی سرور ما برنامه Firewall Winroute نصب کردن حالا من نمی تونم دانلود کنم وقتی می خواد وصل بشه Erorr می ده و می گه نمی تونم پورت رو مپ کنم

شما با این فایروال کار کردین چطوری می تونم پورت رو باز کنم
من البته همجای برنامه هرجا که فکرم می رسید پورت رو اضافه کردم

آیا راهی داره بشه فایر وال رو دور زد

خلاصه هر راهی به ذهنتون می رسه بگین

سلام دوست عزيز
1.gif

. من با اين فايروال كار نكردم. چندين فايروال را تست كرده‌ام (براي يافتن بهترين آنها) و در حال حاضر برروي كامپيوتر من OutPost Firewall هست و قبلشم Comodo Firewall را تست مي‌كردم. چيزي كه هست اينه كه بايد در تنظيمات فايروال سرور خود هرگونه Connectionي را براي برنامه µTorren (منظورم نتنها In/Outها است بلكه انواع Protocolها را نيز آزاد نماييد) Allow نماييد.
. براي آشنايي با انواع فايروالها و بهترينشان بد نيست سري هم به اين سايت بزنيد:

سايت Windows Personal Firewall Analysis

. در پايان خيلي بهتر (وصحيح تر) است كه سوالات خود را در فرم بنويسيد و نه به شكل PM ارسال نماييد. تا هم ديگران كه مشكلات مشابه شما را دارند، از روش‌هاي ذكر شده، استفاده نمايند و هم جوابهاي درستتر و بيشتري دريافت نماييد. همين سوال و جواب را در تاپيك مربوطه قرار ميدهم در آنجا پيگير جوابهاي ديگران و صحيح تر از جواب من باشيد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
86/06/21
26.gif
103.gif

Last edited:

newpersian

Registered User
لایک‌ها
3
فکر کنم کسی با Winroute کار نکرد

یا نمی خواد ما رو راهنمایی کنه

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. حالا چه اصراري به استفاده از Winroute داريد؟ آيا تا به حال به صفحه FAQ سايت µTorrent سري زديد؟ در آنجا توضيح كاملي در مورد تنظيم Firewall و PORT Forwarding داده شده است.(لينك صفحه فوق http://www.utorrent.com/faq.php) همچنين مي‌توانيد به جاي µTorrent از Azureus استفاده نماييد! از قديم برنامه µTorrent در بعضي از شبكه ها با يافتن پورت آزاد مشكل داشته. در هر صورت µTorrent در كامپيوتر من با هر دو فايروالي كه در پست 16 نام برده‌ام، بدون مشكل كار مي‌كند.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/06/26
209.gif
60.gif

newpersian

Registered User
لایک‌ها
3
من زیاد اسراری ندارم که از این برنامه استفاده کنم

مدیر شبکه از آن استفاده میکنه

از آن برای NAT کردن و شیر کردن اینتر نت و گزارش گیری ها استفاده می که

isbn84

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من مدتی است که از نرم افزار بیت تورنت استفاده میکنم .تازه گی ها سرعت دانلود هر یک از فایلهایی که دانلود میکنم بسیار پایین امده با اینکه تعداد کللی سید ها زیاد است.مثلا 14(165) . ایا امکان دارد از طریق isp (صبا نت) محدود شده باشد ؟چون همان فایلی که با سرعت 40 دانلود میکردم حالا با 8 دنلود میکنم.چرا تعداد سید های فعالم در همه فالها پایین است؟​

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام isbn84
36.gif

ه
تازه گی ها سرعت دانلود هر یک از فایلهایی که دانلود میکنم بسیار پایین امده با اینکه تعداد کللی سید ها زیاد است.مثلا 14(165) .

. بر اساس توضيحات فوق احتمالا سرعت شما بر اساس ترافيك ISP شما پايين آمده باشد، اما:

ایا امکان دارد از طریق isp (صبا نت) محدود شده باشد ؟

. اين مورد احتمالش بسيار پايين است، چون بر اساس كار شبكه هاي BitTorrent ارتباط شما با اين شبكه از طريق برنامه Client شما با ديگر Peersها صورت مي‌گيرد و اين شبكه يك Server خاص ندارد كه امكان توقيف يا محدود كردن داشته باشد. (لطفا توضيحات كامل موجود در پست اول را مطالعه فرماييد)
. ولي پيشنهاد مي‌كنم كه از برنامه‌هاي ديگر هم استفاده نماييد شايد مشكلتان فقط نرم‌افزاري باشد! برنامه µTorrent را پيشنهاد ميكنم.

. توجه!: دوستان من دوباره دارم ميروم مسافرت و احتمالا براي مدتي نتوانم در خدمت دوستان باشم...

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/07/10
209.gif
60.gif

بالا