برگزیده های پرشین تولز

مهاجرت به تهران برای کار

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
721
شرق تهران سمت دماوند و سبلان و پیروزی و ...
غرب سمت نواب و ستارخان و ...
خیلی جاها میتونی بگیری ( شاید 50% تهران )

اولا روزی 400 سود خالص طرف نیست ! هزینه هاش رو کم بکنی حداکثر 150 براش میمونه . لازم به ذکره که برای روزی 400 هزار تومن باید از 8 صبح تا 12 شب کار بکنه
دوما کسی که توی اسنپ کار میکنه حداقل 100 تومن ماشینشه که با فرض اینکه روزی 150 تومن گیرش بیاد و 25 روز ماه هم کار بکنه در سال 45 تومن میشه
افت قیمت ماشین هم تازه هستش

اون مدیر رو یهویی از توی کوچه پیدا نکردن که دستش رو بگیرن و بنشونن پشت میز
یا کارش خصوصیه و اونقدری کار کرده و زحمت هاش رو کشیده که پولش رو داشته و کسب و کار خودش رو راه انداخته
یا برای یک شرکت خصوصی کار میکنه که شرکت خصوصی الکی به کسی حقوق نمیدن مگه اینکه براشون ارزش داشته باشه و به خاطر بازی با گوشی حقوق نمیدن
یا کارش دولتیه که صرفا با داشتن پارتی به اونجا رسیده ولی شاید 1 نفر از هر 10 نفر اینطوری باشن

این مدلی فکر بکنی ،شما همیشه انتظار یه حقوق بالا رو داری و باعث میشه فرصت های معقول و منطقی رو رد بکنی و برعکس جذب فرصت های تله دار بشه :rolleyes:

من چند سال قبل پیش یک دندون پزشکی میرفتم که توی مطبش فقط خودش تحصیل کرده بود . درحالی که بیشتر از 10 نفر اپراتور زن گذاشته بود و خودش صرفا معاینه میکرد و به اپراتورها میگفت چیکار بکنن و خودش صرفا روی اونا نظارت میکرد
پول درووردن سخته . کسی که واقعا پول در بیاره برای حقوق دادن دست و دلباز نمیشه و سعی میکنه تا جایی که ممکنه فرایندش رو بهینه بکنه

من اینارو گفتم که مراقب باشید درگیر تله نشید
دست و دلبازی توی هرکاری خطرناکه
کلاهبرداری صرفا ندادن حقوق نیست :p
شما بیا ببین بنده با یه شناسنامه و کارت ملی و امضا چه بلاهایی میتونم سر طعمه بیارم !
بیا ببین با یک شرکت کاغذی و مدیر عامل ظاهری چه کارایی که نمیتونم به نامش بکنم ! اصلا مدیر عامل چیه ، سهامدار ! حتی 1% :p
اینقدر اتفاقای عجیب غریب میوفته که خبر نداری
اینکه حقوقت رو نده یه چیزه ( بهترینشه ) و اینکه حقوقت رو نده و بدهکار هم بشی یه چیز دیگست
من نمیگم این شخص اینکار رو میکنه ولی همینکه شما گفتی روزی 400 من اول ذهنم سمت این مسائل رفت

هرچیزی که فکرش رو بکنی میتونه اتفاق بیوفته . این کار میتونه شروع یکسری کارای دیگه باشه ، میتونه با جلب اعتمادت به خاطر حقوق نجومی سوء استفاده های بعدی رو بکنه و ...
میتونه به بهانه حقوق بالا به عنوان یک تضمین کننده نشونت بده ( تضمین هرچیزی چه تعهد مالی و چه امانت )

برای کارهای غیر قانونی ، قدم اول همیشه پرداختی بالا برای جلب اعتماده که حس طمع رو توی شخص زنده بکنی . بعد قدم های رویایی بعدی رو نشون بدی و هدفت رو اجرا بکنی
شما فرض کن توی اسنپ باکس کار میکنی . یه بسته رو از مبدا تحویل میگیری که به مقصد بدی و مقصد به شما یه بسته دیگه میدن که خارج از اسنپ باکس به مقصد دوم ببری و بابت اینکه حوصله و وقت یک درخواست سفر دیگه رو ندارن و اینکه جبران میکنن ، درگیر حمل چیزی بشی که اگه ازت بگیرن کلا اون بار بی صاحاب میشه:D
بعد آخر سر شما میبینی به خاطر 50 هزار تومن بیشتر یه چیزی رو گردنت انداختن که اگه 1 میلیارد هم میدادن حاضر نبودی این ریسک رو بکنی

مثلا در مورد اسنپ عادی ، خیلی از راننده ها نمیدونن حمل بسته توسط راننده مسافر بری ، برخلاف قوانینه . متقاضی به عنوان مسافر درخواست میده و توی مبدا به شما پیشنهاد حمل یک بسته رو میدن که نمیدونی توش چیه !!!
توش میتونه شرب فرجاد، مواد نصرت ، سلاح قدرت یا دلارای افتک باشه:rolleyes:
یا اینکه بسته حاوی 1 دونه آیفون باشه و توی مقصد بگن 5 تا آیفون بوده و 4 تا رو پیچوندی . اسنپ میگه به من مربوط نیست . بیمه هم که نیست . مبدا هم میگه من 5 تا دادم . بعد باید پول 4 تا آیفون رو بدی
اونم به خاطر اینکه توی مبدا به شما پیشنهاد 10 هزار تومن کرایه بیشتر خارج از اپلیکیشن دادن:rolleyes:

شما همیشه به همه چیز مشکوک باشی به خصوص زمانی که پیشنهاد پول بیشتر میدن تا اعتماد جلب بشه و حداقل نکات امنیتی و کارایی که در حالت عادی مراقبشون بودی ، رو فراموش بکنی

نظر من رو میخوای ؟ از نظر من ماهی 12 میلیون تومن واقعا زیاده حتی برای یک شخص با سابقه 20 سال به بالا و شدیدا متخصص و پیراهن پاره کرده در اون موضوع;)
150 بیشتر براش میمونه.افت ماشین هم مال اون موقع بود که تورم نبود و قطعه داشتن و ماشین خارجی میومد نه الان
اون دندون پزشک اگه بخواد فرد غیر متخصص بیاره و بخواد کار یادشون بده کاراییش پایین میاد و وقتش از بین میره.گاهی موقع ها وقت از پول مهم تره
من که قرار نیست شناسنامه و کارت ملی و چک و سفته بدم.نمیخوام که برم دزدی میخوام برم کار
تضمین کننده باید یه چیزی برای گرو گذاشتن داشته باشه تا تضمینش ارزش داشته باشه حالا یا سند یا پول یا جواز کسب

Last edited:

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
حالا همون 6-7 تومن سود خالص فرض کن.تو این دوره پولی نیست در جایی که یه پراید مدل 80 پوسیده رو میگن 50 میلیون یه هوندا ایرانی شده 30 میلیون خط فقر شده 10 تومن

درسته که این رقم ها پولی نیست ولی بدست آوردنشون هم بسیار سخت شده

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
721
اینو موافقم
حتی اگه در عمل روزی 200 هزار تومن هم پیشنهاد دادن ، شما قبول بکن
یه نفر اگهی تو دیوار گذاشته بود زنگش زدم گفت 300 بهت میدم ولی برات نمیصرفه تهران خرج زیاده همون اصفهان بمونی به صرفه تره برات
اگه میخواست کلاه سرم بذاره که میگفت بیا

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,237
باز اگه 5 تومن بهش بدن و کار دو تا ادم رو بریزن سرش و در حد کارگرای ساختمونی بهش جای خواب و غذا بدن میصرفه
ولی به قول خودت تهران هم بیکار زیاد هست کار خوب باشه همونا میرن نه یارو تو دیوار اهواز آگهی استخدام تهران بزنه

خودت الان اهوازی یا تهران
نه حواسم هست که اول خونه نگیرم.باید یکی دو ماه بمونم و مطمئن بشم برام میصرفه و راضی ام بعد خونه میگیرم
تهرانم

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,557
بیا اوایل مسافرخونه و پانسیون برو اگه از کاره راضی بودی و موندنی شدی یه سوییت تو پردیسی جایی اجاره کن

Last edited:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,237
راضی ای؟مردمش چطورن؟کجا زندگی میکنی؟تنها زندگی میکنی؟
با دو نفر از همکارای قدیمم زندگی میکنم..
راضی نیستم..
نمیشه توی معاشرت راحت با یکی دوست شد و بهش رو داد..

Lucky Guy

Registered User
لایک‌ها
5,075
درود دوستان
من اصفهان تعمیرگاه موتور دارم و موتور خرید و فروش میکنم.6 ماهی هست که خبری نیست و تو این 6 ماه 1 میلیون هم کار نکردم
یکی بهم پیشنهاد داده برم تهران کمکش تعمیر کنم روزی 400 بهم بده.تهران هم کسی ندارم و غریبم.شرایط اجاره خونه چطوره تهران؟یه سوئیت ارزون 20-30 متری رو چند میشه کرایه کرد؟
به نظرتون تهران رفتن تو این اوضاع چطوره؟از این شهر خسته شدم.ادم هاش هم به درد نمیخورن
تهران هم انگار میگن خفت گیری زیاده ولی پول خوب در میاد
باید ببینی فاز خودت چیه. می‌تونی تنهایی گلیم خودت رو از آب بکشی؟ ممکنه تا مدت‌ها حس غریبی داشته باشی. مخصوصاً اگه بری تو جایی مثل پانسیون، وسط یه مشت آدمی که معلوم نیس فازشون چیه، بگذرونی.

اگه آدم ریلکسی هستی و سریع می‌تونی وارد بازی‌های جمعی بشی و فازشون رو بگیری، امتحانش کن. حداقل بعداً پشیمون نمی‌شی که چرا اقدام نکردی. فوقش یه هفته می‌ری، می‌بینی خوب نیس، برمی‌گردی.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,249
به نظرم ارزش ریسک داره

دوستانی هم که میگن ماهی چهارصد زیاده، متاسفانه خبر ندارن وضع چی جوریه
یک کارمند بانک سال آینده ماهی پونزده میگیره
مشاغل فنی عجیب دستمزدشون بالا رفته - طرف میاد دوتا خالجوش میزنه، دویست تومن میگیره میره تازه کلی هم باید نازشو بکشی بیاد!
کجای کارید؟

AAKH1361

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
659
یکی دو هفته ازمایشی برو حقوقت رو هم روزانه یا هفتگی بگیر
شب ها هم تو همون موتور سازی اگر جا داره بخواب اجازه میده بمون یا مسافر خونه بگیر

اگر راحت حقوقت داد که یکی دو ماه بمون بعد تصمیم قطعیت رو بگیر برو دنبال کرایه کردن خونه
اگر حقوق روزانه یا هفتگیت نداد و بهونه اورد شک کن

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,237
شب ها هم تو همون موتور سازی اگر جا داره بخواب اجازه میده بمون یا مسافر خونه بگیر

اگر راحت حقوقت داد که یکی دو ماه بمون بعد تصمیم قطعیت رو بگیر برو دنبال کرایه کردن خونه
LIKE

asadira

Registered User
لایک‌ها
707
خود اصفهانی یا شهرستاناش؟
خود اصفهان که تا چشم کار میکنه موتور وجود داره! چرا کار نداری؟

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
721
به نظرم ارزش ریسک داره

دوستانی هم که میگن ماهی چهارصد زیاده، متاسفانه خبر ندارن وضع چی جوریه
یک کارمند بانک سال آینده ماهی پونزده میگیره
مشاغل فنی عجیب دستمزدشون بالا رفته - طرف میاد دوتا خالجوش میزنه، دویست تومن میگیره میره تازه کلی هم باید نازشو بکشی بیاد!
کجای کارید؟
پارسال دو تا خال جوش میزد 200 میگرفت الان که بیشتره
بعدم یارو که الکی 400 نمیده.12_15 ساعت باید مثل اسب براش کار کنی

نمیدونم مسافر خونه رفتن تو شرایط کرونا درسته یا نه.بعدم حتی باید شبی 100 تومن داد
حقوق رو میگه شب به شب میده ولی روزی 12 ساعت باید براش کار کنی
خود اصفهانی یا شهرستاناش؟
خود اصفهان که تا چشم کار میکنه موتور وجود داره! چرا کار نداری؟
خود اصفهان.بهترین منطقه اش
زمستون که میشه خبری نیست امسال هم بدتر از بقیه سال ها شده

Last edited:

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,679
چقدر طولانی می‌نویسید وجدانا، مطلبی که با دو خط میشه رسوند رو بیست خط میکنید بدون محتوای اضافه، آدم یونش نمیگیره بخونه اصلا.

Tgplus.ir

Registered User
لایک‌ها
166
اتفاقا تو تهران زیر پل ادمای زیادی هستن که موتور سیکلت تعمیر می کنن و پول خوبی هم میگیرن (نه مالیات نه اجاره) و هر روز رد میشم حداقل 5 تا موتور اونجاست

یه کارت هم بزن برای خودت این موتوریا شماره زیاد دارن قاطی میشی

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
721
اتفاقا تو تهران زیر پل ادمای زیادی هستن که موتور سیکلت تعمیر می کنن و پول خوبی هم میگیرن (نه مالیات نه اجاره) و هر روز رد میشم حداقل 5 تا موتور اونجاست

یه کارت هم بزن برای خودت این موتوریا شماره زیاد دارن قاطی میشی
اصلا تهران همه کارهاشون با موتوره کسی هست با موتور روزی 2 میلیون کار میکنه تو تهران
هر وقت هم میرن مغازه موتور تعمیر کنن عجله دارن هر چقدر هم بگی پول میدن چون کارشون گیره و هر یه ساعت که دیر بشه کلی از کار عقب میافتن

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,237
اصلا تهران همه کارهاشون با موتوره کسی هست با موتور روزی 2 میلیون کار میکنه تو تهران
هر وقت هم میرن مغازه موتور تعمیر کنن عجله دارن هر چقدر هم بگی پول میدن چون کارشون گیره و هر یه ساعت که دیر بشه کلی از کار عقب میافتن

چه حرفیه؟ روزی 2 میلیون؟ ساقی موتوری مواد هم روزی دو تومن در نمیاره!
این حرفا چیه راجب تهران میزنن؟!
اگه یه کاری یخورده درآمدش خوب باشه چنان آدم میریزه سمتش که هم اشباه میشه هم قیمتاش نابود میشه..

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
721
چه حرفیه؟ روزی 2 میلیون؟ ساقی موتوری مواد هم روزی دو تومن در نمیاره!
این حرفا چیه راجب تهران میزنن؟!
اگه یه کاری یخورده درآمدش خوب باشه چنان آدم میریزه سمتش که هم اشباه میشه هم قیمتاش نابود میشه..
پیک هاش راحت روزی 700 در میارن

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
اصفهان تعمیرکارهاش فنی هستند و از خیلی از شهر ها برای تعمیر میرن اصفهان.به نظر من تهران با اصفهان تو این زمینه فرقی نداره.
مورد عجیبیه که مشتری نداری.شاید ایراد از جای دیگه است

بالا