برگزیده های پرشین تولز

مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
نظر دوست عزیزم جناب Radian رو تایید میکنم . واقعاً گل گفت مخصوصاً اون قسمت واحد های چرند پرندو
39.gif

فقط در یه صورت باید این رشته و رشته های مشابه رو تو دانشگاه ادامه بدی اونم در صورتی که مطمئن باشی می تونی از اون یه تیک مقوایی که بهش میگن مدرک ، استفاده ابزاری کنی .

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
نظرتون در مورد سخت افزار هم همین هست ؟ ( شنیدم موقعیت بهتری داره )
یک سوال دیگه .
قبول شدن تو نرم افزار ( سراسری ) سخت هست ؟

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
نظرتون در مورد سخت افزار هم همین هست ؟ ( شنیدم موقعیت بهتری داره )
یک سوال دیگه .
قبول شدن تو نرم افزار ( سراسری ) سخت هست ؟

آرش جان ، عزیزم... چرا اینقدر اصرار داری کاریو بکنی که میدونم از سر مصلحت داری میکنی ؟!
پس کی می خوای یه تصمیم درست بگیری مرد ؟
هر دم داری از یه شاخه می پری به یه شاخه دیگه.. تا حالا فکر کردی دوست داری چی بخونی ؟
اینقدر دنبال این نباش که چی خوبه...چی خوب نیست...دنبال علاقت باش که از همه بهتره.

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
آرش جان مهندسی نرم افزار یا سخت افزار رو وللش:)
اینا دورشون گذشت به فکر رشته دیگه ای باش.
باور کن خیلی از این رشته های مهندسی فقط اسم دارن وگرنه آینده کاری زیاد جالبی تو ایران ندارن.

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
آرش جان مهندسی نرم افزار یا سخت افزار رو وللش:)
اینا دورشون گذشت به فکر رشته دیگه ای باش.
باور کن خیلی از این رشته های مهندسی فقط اسم دارن وگرنه آینده کاری زیاد جالبی تو ایران ندارن.

خوب پسر خوب...متاسفانه همه الان دنبال همین اسمه هستن دیگه ! آینده مهم نیست ..یه اسم دهن پر کن که فامیل و در و همسایه حال کنن !

فیلمنامه مهندس آرش :

همسایه : سلام مهندس..حالتون چطوره ؟
آرش : (در حالی که برق شوق در نگاهش پدیدار می شود) سلام از ماست..سپاسگذارم (با ادای مهندسی)
همسایه : قربون شما مهندس (آرش یک لبخند مهندسی میزند) ..چه خبر از دنیای تکنولوژی ؟
آرش : (در حالی که بادی به غبغب می اندازد) ، بی خبر..فعلاً که وضعش خرابه
همسایه : واااا.چرا مهندس ؟!
آرش : چی چرا ؟!
همسایه : چرا بنزین تموم شد ؟!!
آرش : حروووووم ششششششششد

چطور بود آرش
39.gif

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
خوب پسر خوب...متاسفانه همه الان دنبال همین اسمه هستن دیگه ! آینده مهم نیست ..یه اسم دهن پر کن که فامیل و در و همسایه حال کنن !

فیلمنامه مهندس آرش :

همسایه : سلام مهندس..حالتون چطوره ؟
آرش : (در حالی که برق شوق در نگاهش پدیدار می شود) سلام از ماست..سپاسگذارم (با ادای مهندسی)
همسایه : قربون شما مهندس (آرش یک لبخند مهندسی میزند) ..چه خبر از دنیای تکنولوژی ؟
آرش : (در حالی که بادی به غبغب می اندازد) ، بی خبر..فعلاً که وضعش خرابه
همسایه : واااا.چرا مهندس ؟!
آرش : چی چرا ؟!
همسایه : چرا بنزین تموم شد ؟!!
آرش : حروووووم ششششششششد

چطور بود آرش
39.gif
نمایش نامه خوبی بود :D
ولی من به خاطر اسمش نمیخوام مهندس کامپیوتر بشم . بلکه به خاطر عشقش میخوام مهندس کامپیوتر بشم .
حتی اگر کار نباشه هم میخوام مهندس کامپیوتر بشم . ( همونطور که از 7-8 سالگی میخواستم :D ) .
گ و ر بابای کار هم کرده . بلاخره یک نون شب که گیرمون میاد ! :D
اینم که رو این سه ( سخت افزار - نرم افزار - IT ) تا مانور دادم ( :D ) میخواستم ببینم کدومش بهتره . مهم اینه که کامپیوتر باشه که هست ...
از شما و دوستان دیگر هم تشکر میکنم که جواب دادن .
یا علی .

ehsan310

Registered User
لایک‌ها
1
نظر من چیزه دیگه ایه خیلی از دوستان میگن تو ایران اما من فکر کنم منظرو شما ها از ایران تهران و مراکز استان ها هست من خودم عاشق کامپیوترم زندگیم پاش رفته دیگه راهی به جز نرم افزار یا سخت افزار ندارم اما با امید میرم جلو توی رشته کشاورزی وقتی مهندس میشی نباید توقع میز و صندلی داشته باشی باید توقع یک ۱۰۰ هکتار زمین کشاورزی داشته باشی که حداکثر محصول رو ازش برداری توی کامپیوتر خیلی ها که مدرک میگیرن میخوان برن توی یک شرکتی بشینن پشت یک میز براشون چای بیارن لم بدن و ... اما کامپیوترم مثل کشاورزی با لم دادن هیچ کاری پیدا نمیکنید اینکه اون دوستمون میگن شما میتونی بری بیرون کامپیوتر یاد بگیری غلطه چون بیرون هیچ وقت نمیان علم کامپیوتر رو بهت یاد بدن فقط میان یه سری کد برنامه و توابع رو بهت یاد میدن در صورتی کامپیوتر نه برنامس نه تابعه کامپیوتر یک علمه و علمشم چیزه کوچیکی نیست و علت اینکه براش کارم نیست همینه که همه کامپیوتر رو یک زبان برنامه نویسی و کلیک کردن روی ۴ تا آیکون میبینن

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
نمایش نامه خوبی بود :D
ولی من به خاطر اسمش نمیخوام مهندس کامپیوتر بشم . بلکه به خاطر عشقش میخوام مهندس کامپیوتر بشم .
حتی اگر کار نباشه هم میخوام مهندس کامپیوتر بشم . ( همونطور که از 7-8 سالگی میخواستم :D ) .
گ و ر بابای کار هم کرده . بلاخره یک نون شب که گیرمون میاد ! :D
اینم که رو این سه ( سخت افزار - نرم افزار - IT ) تا مانور دادم ( :D ) میخواستم ببینم کدومش بهتره . مهم اینه که کامپیوتر باشه که هست ...
از شما و دوستان دیگر هم تشکر میکنم که جواب دادن .
یا علی .

خوب نشد دیگه..این 3تا...دقیقاً 3 شاخه مختلف از یک واژه هستن که چون تو عناوینشون واژه کامپیوتر هست ، همه فکر میکنن یه چیزه..مثل اینه که یکی بگه من از پزشکی خوشم بیاد اما فقط تو دهان و دندان استعداد داشته باشه .

اگه یکی ازت بپرسه از کدوم گرایش کامپیوتر خوشت میاد..چی میگی ؟
وقتی میگی سخت افزار...یعنی طراحی..یعنی یه ذهن خلاق سخت افزار و الکترونیک
وقتی میگی نرم افزار...یعنی یه ذهن خلاق و قدرتمند الگوریتم ساز
وقتی میگی IT ..یعنی یه ذهن طراح و خلاق ارتباطاطت داده ای از طریق شبکه و ...

ببین چقدر فرق دارند ؟

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
نظر من چیزه دیگه ایه خیلی از دوستان میگن تو ایران اما من فکر کنم منظرو شما ها از ایران تهران و مراکز استان ها هست من خودم عاشق کامپیوترم زندگیم پاش رفته دیگه راهی به جز نرم افزار یا سخت افزار ندارم اما با امید میرم جلو توی رشته کشاورزی وقتی مهندس میشی نباید توقع میز و صندلی داشته باشی باید توقع یک ۱۰۰ هکتار زمین کشاورزی داشته باشی که حداکثر محصول رو ازش برداری توی کامپیوتر خیلی ها که مدرک میگیرن میخوان برن توی یک شرکتی بشینن پشت یک میز براشون چای بیارن لم بدن و ... اما کامپیوترم مثل کشاورزی با لم دادن هیچ کاری پیدا نمیکنید اینکه اون دوستمون میگن شما میتونی بری بیرون کامپیوتر یاد بگیری غلطه چون بیرون هیچ وقت نمیان علم کامپیوتر رو بهت یاد بدن فقط میان یه سری کد برنامه و توابع رو بهت یاد میدن در صورتی کامپیوتر نه برنامس نه تابعه کامپیوتر یک علمه و علمشم چیزه کوچیکی نیست و علت اینکه براش کارم نیست همینه که همه کامپیوتر رو یک زبان برنامه نویسی و کلیک کردن روی ۴ تا آیکون میبینن

دوتا نکته رو لازم دیدم بگم تا ذهن شما هم روشن بشه دوست عزیز...
اکثر کسانی که وارد این رشته شدن..برخلاف نظر شما دوست نداشتن برن جایی لم بدن ، خیلی از کسانی که من میشناسم ، در زمینه برنامه نویسی جزو برترین ها بودن اما بر خلاف کشاورزی که اصلاً مقایسه خوبی برای کامپیوتر نبود ، این رشته معایب خاص خودشو داره که خودتون هم می دونید اما شاید فراموش کردید :

1- برگترین مشکل برنامه نویسان : عدم رعایت قانون کپی رایت و اجرای محکم این قانون
اثرات این مورد : هیچ آدم عاقلی حداقل تو ایران دست به ساخت نرم افزار نزنه . تو همین فروم کلی لینک نرم افزار کرک شده از کار همین عزیزان خواهید دید که به خاک سیاه نشستن و نمونه بارزش : Rahyab Hamrah هست که نقشه تهران رو ی موبایل بود که هنوز 1 هفته از عرضش به بازار نگذشته بود که کرکش زودتر از خودش تو کل کشور پخش شد !!!

2- عدم پشتیبانی مالی دولت و شرکتها از پروژه های بزرگ
همشون ترجیح میدن از نمونه خارجی استفاده کنن ! اونایی که تجربه کار کردن تو شرکتها رو دارن می دونن چی میگم .

3- دانشگاه محلی برای پاس کردن این دروس شده :
ادبیات فارسی - معارف و اخلاق و متون اسلامی = 30 واحد!!
ریاضیات و علوم ریاضی مرتبط = 40 واحد
برنامه نویسی تخصصی : 9 واحد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (خودتون اگه دارید می خونید می دونید دیگه..)
باقی واحد ها ، شامل کتابهاب علمی - عمومی کامپیوتر هستن که هر کسی میتونه بره بخره بخونه اما به اسم دروس تخصصی تو دانشگاه ها دارن تدریس میشن

اگه خودم دانشجوی این رشته نبودم شاید حرتون رو باور میکردم .

حالا کدوم علمی تره ، دانشگاه یا یه جایی مثل مجتمع فنی ؟!

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
خوب نشد دیگه..این 3تا...دقیقاً 3 شاخه مختلف از یک واژه هستن که چون تو عناوینشون واژه کامپیوتر هست ، همه فکر میکنن یه چیزه..مثل اینه که یکی بگه من از پزشکی خوشم بیاد اما فقط تو دهان و دندان استعداد داشته باشه .

اگه یکی ازت بپرسه از کدوم گرایش کامپیوتر خوشت میاد..چی میگی ؟
وقتی میگی سخت افزار...یعنی طراحی..یعنی یه ذهن خلاق سخت افزار و الکترونیک
وقتی میگی نرم افزار...یعنی یه ذهن خلاق و قدرتمند الگوریتم ساز
وقتی میگی IT ..یعنی یه ذهن طراح و خلاق ارتباطاطت داده ای از طریق شبکه و ...

ببین چقدر فرق دارند ؟
که من از 3 تاش خوشم میاد ...
کی میگه مهندس نرم افزار فقط باید برنامه بنویسه ؟!؟
خیلی کارهای دیگه هم میتونه انجام بده . تازه من که هنوز نرفتم دانشگاه میدونم ...
ولی در کل حرفتون رو قبول دارم . البته با پافشاری روی اگر علاقه داشته باشید همه ی مشکلات حل میشه ! ( که منم خدای علاقه هستم ... ) :D

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173

ولی در کل حرفتون رو قبول دارم . البته با پافشاری روی اگر علاقه داشته باشید همه ی مشکلات حل میشه ! ( که منم خدای علاقه هستم ... ) :D
شما خودت مهندس کامپیوتر میخونی ؟!؟
خوب چرا اینقدر نا امیدی ؟
اگر خواستی یک مقدار امیدوارت کنم ! :D

ehsan310

Registered User
لایک‌ها
1
دوتا نکته رو لازم دیدم بگم تا ذهن شما هم روشن بشه دوست عزیز...
اکثر کسانی که وارد این رشته شدن..برخلاف نظر شما دوست نداشتن برن جایی لم بدن ، خیلی از کسانی که من میشناسم ، در زمینه برنامه نویسی جزو برترین ها بودن اما بر خلاف کشاورزی که اصلاً مقایسه خوبی برای کامپیوتر نبود ، این رشته معایب خاص خودشو داره که خودتون هم می دونید اما شاید فراموش کردید :

اثرات این مورد : هیچ آدم عاقلی حداقل تو ایران دست به ساخت نرم افزار نزنه . تو همین فروم کلی لینک نرم افزار کرک شده از کار همین عزیزان خواهید دید که به خاک سیاه نشستن و نمونه بارزش : Rahyab Hamrah هست که نقشه تهران رو ی موبایل بود که هنوز 1 هفته از عرضش به بازار نگذشته بود که کرکش زودتر از خودش تو کل کشور پخش شد !!!

2- عدم پشتیبانی مالی دولت و شرکتها از پروژه های بزرگ
همشون ترجیح میدن از نمونه خارجی استفاده کنن ! اونایی که تجربه کار کردن تو شرکتها رو دارن می دونن چی میگم .

3- دانشگاه محلی برای پاس کردن این دروس شده :
ادبیات فارسی - معارف و اخلاق و متون اسلامی = 30 واحد!!
ریاضیات و علوم ریاضی مرتبط = 40 واحد
برنامه نویسی تخصصی : 9 واحد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (خودتون اگه دارید می خونید می دونید دیگه..)
باقی واحد ها ، شامل کتابهاب علمی - عمومی کامپیوتر هستن که هر کسی میتونه بره بخره بخونه اما به اسم دروس تخصصی تو دانشگاه ها دارن تدریس میشن

حالا کدوم علمی تره ، دانشگاه یا یه جایی مثل مجتمع فنی ؟!

بازم مخالفم همون طور که توی حرفای شما هست بازم شما کامپیوتر رو چسبوندین به برنامه نویسی جز معارف اسلامی که اصلا ربطی به کامپیوتر نداره و مروبوط به مساپل کشورمون ایران و دین اسلام هست مسپله ریاضی یک مسپله خیلی مهم و اساسی هست توی کامپیوتر سخت افزار الکترونیک و رشته های این چنینی ببینید شما اگر علم برنامه نویسی رو یاد بگیرید هیچ نیازی نیست که زبان خاصی رو بلد باشید تو همه زبان ها ما شرط داریم شمارش داریم یک چیزه استاندارده چیزی که ما تو ایران داریم و کمتر کسی بلده اون پایه برنامه نویسی هست من آدم میارم که به قول شما خدای برنامه نویسی هست و اهل پشت میز نشینی هم نیست اما نکته اینجاست که اگر از اون شخص بخوایم برامون اون برنامه رو تجزیه و تحلیل از نظر علمی کنه نمی تونه

یکی دیگر از مشکلات ما تو ایران مسپله توسعه هست ما تو ایران هر روز میایم یک نرم افزار با یک اسم میدیدم بیرون که کاربرد نرم افزار قبلی رو داره اما شرکت های اروپایی هم با مشکل کپی رایت مواجه هستن و برای نرم افزارشون زحمت میکشن و توسعش میدن میگید نه

www.warez-bb.org

۱۲۰۰ نفر آنلاین داره این یعنی تو اروپا همه میرن سیدی اصل میخرن !!!! اینجا سیدی ها توی فروشگاهها هست اونجا مردم کامپیوتر دارن اینترنت پر سرعت دارن میرن تو نت میگیرن فرقش با ایران تو ایران هست .

تو ایران کدوم شرکتی پروژه ای رو جدی کار کدره و توی اینترنت از پخش کننده هاش شکایت کرده که رسیدگی نشه اگر شرکت ایرانی از همین وب سایت به علت پخش نرم افزارش شکایت کنه این وب سایت باید لینک ها و تاپیک ها رو جمع کنه بالاخره با کمی دوندگی میشه اینجا یا هرجای دیگه ای رو به دادگاه کشوند

نمونه اون وب سایتی که دادم زیاده خیلی هاشونم به صورت زیر زمینی کار می کنن گروه های زیادی تو این کارن پس گلایه شما بی مورده

توی ایران یک برنامه نویس با زبانی که بلده با طرحی که داره خودش یک برنامه رو خلق میکنه با چند نفری که توی یک شرکتن میگن فلان نرم افزار شما برو سر بزن تیم برنامه نویسی پروژه ایی که توی ایران کار شده رو ببین حداکثر بشن ۴ نفر اما اون ور یک تیم یعنی ۱۰۰ نفر مثلا واقعا کار میشه با عشق کار میشه

نباید توقع پول داشت از کاری که میکنی اگر عاشق اون کار باشی

که همین پول و توقعات نا به جا خودش یکی از مشکلات ما توی این جامعه برای رشته کامپیوتر و رشته های دیگه هست که متاسفانه توی این رشته خیلی بیشتر

nafar_2konkor

Registered User
لایک‌ها
1
سلام .منم رشتم نرم افزاره البته تازه الان ترم سومم . من تجربه چندانی ندارم ولی فکر میکنم اگه واقعا به کامپیوتر علاقه داری به کار و اینجور مسائل خیلی فکر نکن .اگه فرض کنیم شما بری رشته صنایع که به قول یکی از دوستان بازار کار خوبی داره ;اگه علاقه نداشته باشی نه درست رو خوب میتونی ادامه بدی و با اشتیاق درس بخونی ;نه میتونی وقتی مشغول به کار شدی ازش لذت ببری . حالا خودت انتخاب کن یه رشته ای بری که نونت تو روغن باشه ولی ازش لذتی نبری و ازصبح که پا میشی منتظر باشی زودتر کارت تموم شه ...یا نه پول چندانی توش نباشه ولی از اول تا آخر روز رو با عشق کار کنی و خستگی برات معنایی نداشته باشه. میدونم شاید حس کنی حرفای من یه کم شعاری باشه ولی مطمئن باش توی زندگی هیچ چیزی مثل رضایت شغلی مهم نیست.به هر حال انتخاب با خودته:)

nafar_2konkor

Registered User
لایک‌ها
1
ببخشید .یه سوالم از بقیه دوستان داشتم . نمیدونم اینجا باید مطرح کنم یا نه اگه به اینجا ربطی نداره بگید تا به جای دیگه منتقل بشه. من حدودا در مورد کارشناسی ارشد نرم افزار اطلاع دارم اگه کسی چیزی در مورد این گرایش میدونه لطفا یه کم توضیح بده و همچنین اینکه کدوم یکی از دروس برای این گرایش اهمیت بیشتری داره .

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
خوب دوست عزیز ،

پس اگر عشق این رشته رو دارین ( تکرار میکنم ، عشق این رشته رو دارین )

به عنوان حالا کسی که 3 4 سال توی دانشکده با همه ی این رشته ها برخورد داشته ، با بچه ها و استادا

و بعضا درسهاشون .

بهتون پیشنهاد میکنم برین دنبال گرایش سخت افزار .

علت : یه طراح سخت افزار ، مجبوره برای سخت افزاری که میده برنامه هم بنویسه ! پس یه برنامه

نویس خوب هم خواهد شد .

موفق باشید .

آقا اگرم خیلی به فکر آینده هستی من اصلا کلا پیشنهاد میکنم برو تو بازار ! بچه کف بازار شو !

یا نهایتا برو حوضه ! آخو ند بشو ! درآمدش بیشتره !

:guitar:

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61

پس ببین تو کدوم بیشتر استعداد داری

70 درصد کار یه مهندس نرم افزار به برنامه نویسی مربوطه .

سلام .منم رشتم نرم افزاره البته تازه الان ترم سومم . من تجربه چندانی ندارم ولی فکر میکنم اگه واقعا به کامپیوتر علاقه داری به کار و اینجور مسائل خیلی فکر نکن .اگه فرض کنیم شما بری رشته صنایع که به قول یکی از دوستان بازار کار خوبی داره ;اگه علاقه نداشته باشی نه درست رو خوب میتونی ادامه بدی و با اشتیاق درس بخونی ;نه میتونی وقتی مشغول به کار شدی ازش لذت ببری . حالا خودت انتخاب کن یه رشته ای بری که نونت تو روغن باشه ولی ازش لذتی نبری و ازصبح که پا میشی منتظر باشی زودتر کارت تموم شه ...یا نه پول چندانی توش نباشه ولی از اول تا آخر روز رو با عشق کار کنی و خستگی برات معنایی نداشته باشه. میدونم شاید حس کنی حرفای من یه کم شعاری باشه ولی مطمئن باش توی زندگی هیچ چیزی مثل رضایت شغلی مهم نیست.به هر حال انتخاب با خودته:)

100 درصد موافقم

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
بازم مخالفم همون طور که توی حرفای شما هست بازم شما کامپیوتر رو چسبوندین به برنامه نویسی جز معارف اسلامی که اصلا ربطی به کامپیوتر نداره و مروبوط به مساپل کشورمون ایران و دین اسلام هست مسپله ریاضی یک مسپله خیلی مهم و اساسی هست توی کامپیوتر سخت افزار الکترونیک و رشته های این چنینی ببینید شما اگر علم برنامه نویسی رو یاد بگیرید هیچ نیازی نیست که زبان خاصی رو بلد باشید تو همه زبان ها ما شرط داریم شمارش داریم یک چیزه استاندارده چیزی که ما تو ایران داریم و کمتر کسی بلده اون پایه برنامه نویسی هست من آدم میارم که به قول شما خدای برنامه نویسی هست و اهل پشت میز نشینی هم نیست اما نکته اینجاست که اگر از اون شخص بخوایم برامون اون برنامه رو تجزیه و تحلیل از نظر علمی کنه نمی تونه

یکی دیگر از مشکلات ما تو ایران مسپله توسعه هست ما تو ایران هر روز میایم یک نرم افزار با یک اسم میدیدم بیرون که کاربرد نرم افزار قبلی رو داره اما شرکت های اروپایی هم با مشکل کپی رایت مواجه هستن و برای نرم افزارشون زحمت میکشن و توسعش میدن میگید نه

www.warez-bb.org

۱۲۰۰ نفر آنلاین داره این یعنی تو اروپا همه میرن سیدی اصل میخرن !!!! اینجا سیدی ها توی فروشگاهها هست اونجا مردم کامپیوتر دارن اینترنت پر سرعت دارن میرن تو نت میگیرن فرقش با ایران تو ایران هست .

تو ایران کدوم شرکتی پروژه ای رو جدی کار کدره و توی اینترنت از پخش کننده هاش شکایت کرده که رسیدگی نشه اگر شرکت ایرانی از همین وب سایت به علت پخش نرم افزارش شکایت کنه این وب سایت باید لینک ها و تاپیک ها رو جمع کنه بالاخره با کمی دوندگی میشه اینجا یا هرجای دیگه ای رو به دادگاه کشوند

نمونه اون وب سایتی که دادم زیاده خیلی هاشونم به صورت زیر زمینی کار می کنن گروه های زیادی تو این کارن پس گلایه شما بی مورده

توی ایران یک برنامه نویس با زبانی که بلده با طرحی که داره خودش یک برنامه رو خلق میکنه با چند نفری که توی یک شرکتن میگن فلان نرم افزار شما برو سر بزن تیم برنامه نویسی پروژه ایی که توی ایران کار شده رو ببین حداکثر بشن ۴ نفر اما اون ور یک تیم یعنی ۱۰۰ نفر مثلا واقعا کار میشه با عشق کار میشه

نباید توقع پول داشت از کاری که میکنی اگر عاشق اون کار باشی

که همین پول و توقعات نا به جا خودش یکی از مشکلات ما توی این جامعه برای رشته کامپیوتر و رشته های دیگه هست که متاسفانه توی این رشته خیلی بیشتر

احسان عزیز..اینکه شما به مسائل با دید مثبت نگاه میکنید خوبه اما بعضی جاها باعث دردسر میشه (آینده-حقیقت زندگی!)
اول اینکه اگه شما بخواید من کلی ادم دارم که بیان برنامه شما رو با نازلترین قیمت تجزیه و تحلیل کنن .

دوم اینکه متاسفانه شما مثالهایی رو میارید که هیچکدوم تو جامعه ما سنخیت نداره .
آخه شما جامعه اروپایی رو با ما یکی میکنی ؟ جامعه ای که 80 درصد مردمش به لایسنس احترام میذارن و فقط 20 درصد زیرابی میرن رو با جامعه ای مقایسه میکنید که 99.9 درصدشون زیرابی میرن ؟!!!
آخه مومن..اونجا اگه یه نرم افزاری تولید میشه و کرکشم بیاد بیرون..خیال شرکت راحته که محصولشون به صورت اورجینال بیشتر فروش داره تا کرک شده

هر وقت تونستن کرکر های رهیاب همراه رو گیر بیارن..حتماً بقیه رو هم پیدا میکنن. تا اونجای که من میدونم تمام گروه های کرکر دنیا به صورت زیر زمینی کار میکنن نه اینکه بیان تو ملاء عام نمایشگاه باز کنن .

نظرتون در مورد نرم افزارهای داخلی توجیهی بیش نبود ..چون کار مثبت زیاد داشتیم مثل انواع دیکشنریها که به اونها هم رحم نشد و خیلی چیزای دیگه که اگه بخواید براتون لیست میکنم .
شما بر اساس آمال ها و آزوهای مثبت آینده نگری میکنی و بنده بر اساس حقایق جامعه...چیزی که بعداً باهاش مواجه خواهید شد به زودی زود

براتون آرزوی موفقیت میکنم .

ehsan310

Registered User
لایک‌ها
1
حق با شماست اما من فکر کنم منظورم این نبود که کرکر ها بیان و خودشون رو نشون بدن حتی تو نرم افزار های خارجی هم اینکار صورت نمیگیره منظورم پخش کننده بود که میشه جلوشون رو گرفت چون نرم افزار ایرانی رو شخص ایرانی پخش میکنه و به قول شما خارجی ها که اهمیتی به ایرانی و نرم افزار ایرانی نمیدن حداقل تا زمانی که حرفی برای گفتن نداره . اما در مورد اروپا مشکل جامعه و کشور ما نه فقط در زمینه نرم افزار و کامپیوتر بلکه تو زمینه های دیگه اینه که ما فکر میکنیم اون ور دنیا یا به قول خودمون اروپا خبریه بهتره خوشبین تر فکر کنیم شما هم جوونی اونا هم جوونن نمیگیم مهندس نرم افزار یا کسی که سرد و گرم دنیا رو چشیده میگیم جوونای اروپایی اونا هم از باباهاشون پول تو جیبی میگیرن اونا هم پراشون میرن جون میکنن حتی بیشتر از ایرانی ها تا پول در بیارن فکر نکن شما که یکی پدر میاد به پسر 1200 دلار بده اون جوون بره یک پک با ۴ تا دی وی دی نرم افزار بخره که بخواد ۴ تا کاره گرافیکی انجام بده اون کسی که پول میده نیازمند پشتیبانی اون نرم افزاره و کسی که پولی رو پرداخت میکنه از کنارش پولی درمیاره مثل یک طراخ گرافیک یک طراح وب پس بهتره تا توی یک جامعه زندگی نکردیم نسبت بهش حرفی نزنیم وقتی اینو میگم تو باید ذهنتو ببری سراغ اینکه تو توی ایران از جیک و پوک رفیقات که دی وی دی فیلم میفروشن یا کسی که میفروشه یا فلان محله فلان کالای قاچاق رو داره بره در صورتی که تو یه آدم مسافر میری اون ور آب میری در یه مغازه میگی فلان چیزو بده چیزی نمیدن بهت

بهتره یه خورده واقع بینانه تر نگاه کرد

میدونی کشور های اطراف ایران و کشور های اروپایی مردمانشون نسبت به ایران و مسلمونا چی فکر میکنن اونا فکر می کنن که مسلمونا و ایرانیا همیشه توی غم و غضه هستن و همیشه درگیرن با هم توی انجمناشون مثل شما فلا آمار رو میدن اما این آمار رو فقط و فقط خبر گزاری ها و گروه های این چینینی میدن

پس نمیشه قضاوت ۱۰۰ ٪ نسبت به این قضیه داشت

بالا