برگزیده های پرشین تولز

مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
پس نمیشه قضاوت ۱۰۰ ٪ نسبت به این قضیه داشت

با جمله آخرت موافقم...من هیچ موقع قضاوت 100درصد نکردم..من از روی آمار گفتم به هر حال همیشه استثنائاتی وجود داره اما اسمش استثناست یعنی عمومیت نداره اما آدم موفق کسیه که همیشه بدترین حالت رو در نظر بگیره و بعدتصمیم گیری کنه

ehsan310

Registered User
لایک‌ها
1
اینو موافقم که آدم موفق کسی که بدترین حالت رو در نظر بگیره و تصمیم گیری کنه به نظر من آدم موفق کسی هست که نا امید نشه از کارش پشت کار داشته باشه نترس باشه از کاری که می کنه شرایط سخت هست یا نیست دلشو بزنه به دریا و با پشت کار زحمت بکشه و نگران آخرش نباشه به نظر من همه چیز خودش درست میشه اگر پشت کار و تلاش باشه

اون آدمایی هم که تو مطالب قبلیت گفتی با کمترین هزینه تجزیه میکنن مطمئن باش یه نقصی توی کارشون هست من با اینکه سال اولی بود که کنکور میدادم و پشت کنکوری هستم عشقم کامپیوتر بود اما الان با این سن کمم دارم توی یه شرکت کار میکنم و قراره که برم دانشگاه پیام نور اگر آزاد قبول نشم

مطمپن باش اگر آدم از چیزی که داره راضی باشه و در آرزوی اون چیزی که میخواد موفق میشه این جمله حضرت علی هست کاملش اینه

"به آنچه که داری قانع باش و به آنچه میخواهی داشته باشی مشتاق" حضرت علی (ع)

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
اینو موافقم که آدم موفق کسی که بدترین حالت رو در نظر بگیره و تصمیم گیری کنه به نظر من آدم موفق کسی هست که نا امید نشه از کارش پشت کار داشته باشه نترس باشه از کاری که می کنه شرایط سخت هست یا نیست دلشو بزنه به دریا و با پشت کار زحمت بکشه و نگران آخرش نباشه به نظر من همه چیز خودش درست میشه اگر پشت کار و تلاش باشه

اون آدمایی هم که تو مطالب قبلیت گفتی با کمترین هزینه تجزیه میکنن مطمئن باش یه نقصی توی کارشون هست من با اینکه سال اولی بود که کنکور میدادم و پشت کنکوری هستم عشقم کامپیوتر بود اما الان با این سن کمم دارم توی یه شرکت کار میکنم و قراره که برم دانشگاه پیام نور اگر آزاد قبول نشم

مطمپن باش اگر آدم از چیزی که داره راضی باشه و در آرزوی اون چیزی که میخواد موفق میشه این جمله حضرت علی هست کاملش اینه

"به آنچه که داری قانع باش و به آنچه میخواهی داشته باشی مشتاق" حضرت علی (ع)

پس پارتی داشتی ؟!!! :D گفتم که...همه اینا به شانس بستگی داره وگرنه چرا باید با وجود اینهمه بیکار تحصیل کرده شما سر کار باشی ؟!! :hmm:
البته اکثر شرکتها تو تهران ..بیشتر دیپلمه جذب میکنن...دلیلشو نمی دونم ..یکی از دوستان میگفت واسه اینکه حقوق بیشتر و بیمه ندن ..

ehsan310

Registered User
لایک‌ها
1
نه دوست عزیز من نه پارتی داشتم نه اینکه قصد دارم دیپلمه بمونم من با ماهی ۵۰۰ هزار تومن توی این شکرت کار می کنم من دیپلمم فنی هست برای کار آموزی رفته بودم اون شرکت که بعد از کار آموزی منو بردن به یه بخشی برای یه پروژه دیگه که همونجا موندگار شدم بسته به شانس نیست ۱ماه نیم مجانی کار کردم به جز کار آموزی حدودا میشه ۲ ماه نیم بیمه هم رد میکنن هیچ مشکلی تو کار نیست فقط اینکه کمتر کسی حاضر میشه دست به چنین کاری بزنه چه تو بدردنخور ترین شرکت چه توی بهترین شرکت موجود

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
نه دوست عزیز من نه پارتی داشتم نه اینکه قصد دارم دیپلمه بمونم من با ماهی ۵۰۰ هزار تومن توی این شکرت کار می کنم من دیپلمم فنی هست برای کار آموزی رفته بودم اون شرکت که بعد از کار آموزی منو بردن به یه بخشی برای یه پروژه دیگه که همونجا موندگار شدم بسته به شانس نیست ۱ماه نیم مجانی کار کردم به جز کار آموزی حدودا میشه ۲ ماه نیم بیمه هم رد میکنن هیچ مشکلی تو کار نیست فقط اینکه کمتر کسی حاضر میشه دست به چنین کاری بزنه چه تو بدردنخور ترین شرکت چه توی بهترین شرکت موجود

اتفاقاً برعکس..خیلیا اینکارو میکنن..از جمله خود من.با دوتا از دوستان که تو همون شرکت با هم آشنا شدیم مدت 3ماه تو یه شرکت نتورکینگ مجانی کار کردیم..دیدیم حقوقشون زیاد نمیشه و هیچ شانس پیشرفتی وجود نداره..بیخیال شدیم..اگه بخوای تو PM اسمشو و شمارشو میدم زنگ بزنی بپرسی

احسان جان..قبول کن هیچ الگوریتم درستی برای استخدام و تحصیل وجود نداره مخصوصاً واسه این رشته
این رشته بد آینده ترین رشته ای فعلی تو ایرانه در حالی که همه فکر میکردن دهه ی 80 ، بهترین زمان برای این رشته خواهد بود .
یه سر به سایتهای کاریابی و قسمت استخدام روزنام ها بزن..دیگه لازم نمیشه با من بحث کنی !

ehsan310

Registered User
لایک‌ها
1
چی بگم والا دیگه ما هر چی گفتیم شما پا فشاری کردی رو حرفت اما به هر حال من هنوزم روی حرفم هستم کسی که بخواد موفق بشه میشه چه کار باشه چه نباشه

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
و یاهو ، یاهو چت را برای این آفرید ! :D
بحث جالبی بود . البته من خلاصه خوندم انشاله میام همشو کامل میخونم . ممنون از شما دوستان
کسی که بخواد موفق بشه میشه چه کار باشه چه نباشه
همون . منم نظرم همینه :D
یا علی

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
و یاهو ، یاهو چت را برای این آفرید ! :D
بحث جالبی بود . البته من خلاصه خوندم انشاله میام همشو کامل میخونم . ممنون از شما دوستان

همون . منم نظرم همینه :D
یا علی

نظر همه بزرگان همینه.برای همین گفتم رشته واقعاً مورد علاقتو پیدا کن نه برای این شعار که : اگه علاقه داشته باشی حتماً موفق میشی.. ، برای اینکه اگه موفق نشدی با رشتت حال کردی

ایشالا همتون موفق باشید :)

nafar_2konkor

Registered User
لایک‌ها
1
خودم:;)
ببخشید .یه سوالم از بقیه دوستان داشتم . نمیدونم اینجا باید مطرح کنم یا نه اگه به اینجا ربطی نداره بگید تا به جای دیگه منتقل بشه. من حدودا در مورد کارشناسی ارشد نرم افزار اطلاع دارم اگه کسی چیزی در مورد این گرایش میدونه لطفا یه کم توضیح بده و همچنین اینکه کدوم یکی از دروس برای این گرایش اهمیت بیشتری داره .
ممنون از اینکه انقدر به سوالم جواب دادید
120.gif
اقلا میگفتید کجا برم این سوالو بپرسم
144.gif

ehsan310

Registered User
لایک‌ها
1
چیزی که بهش با جون و دل علاقه نداری دنبالش نرو به حرف دیگرانم گوش نده

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چه جالب
دوستان اومودید و نظر دادید . ممنون! اما یه سوال : چند نفر از شما فارغ التحصیل رشته مهندسی کمپیوتر گرایش نرم افزار هستید ؟
بعضی از دوستان که رشته صنایع رو توصیه می کنند در مزمت نرم افزار چه دلایل محکمی هم میارن .
محض اطلاع دوستان عرض کنم که رشته نرم افزار یکی از سخت ترین ، پیشرفته ترین و پردرآمد ترین رشته های دنیاست. شما فکر نکنید با یه کتاب PHP خوندن و یا با 100 ساعت دوره های MCSD رو توی این آموزشگاه های زپرتی ایران گذروندن مهندس نرم افزار می شین. جالب بود برام که یکی از دوستان فرمودن دونبال رشته ای برید که نتونید خارج از دانشگاه یادش بگیرید برنامه نویسی رو که می تونید با چند واحد گذروندن یاد بگیرید . جالبه واقعا !
اشتباه ما اینه که برنامه نویسی رو با نرم افزار یکی می دونیم . فکر می کنیم همین که تونستیم یه سایت بسازیم و با هزار بدبختی آپلودش کنیم تو دنیای نرم افزار داریم حال و حول می کنیم .
من می خوام بدونم کسانی که می گن نرم افزار بازار کار نداره کدومشون نشستن یک برنامه کاربردی که به درد جامعه بخوره نوشتن و نتونستن از فروشش پولی نصیب خودشون بکنن . من می خوام بدونم کدوم یک از دوستان در حد خودشون می دونن که بیان یه برنامه شبیه winamp رو که رو کامپیوتر هر کسی نصبه از ابتدا بنویسن . این چیزا رو با چهارتا کلاس رفتن نمی شه یاد گرفت . اینا نیاز به سالها ممارست و آگاهی کامل نسبت به مفاهیم بنیادی این علم داره .(ما دستمون به گوشت نمی رسه می گیم پیف پیف ). هیچ می دونید این mp3 از کجا بوجود اومد ؟ بوسیله سری های بسیار پیچیده فوریه در مباحث پیشرفته ریاضیات تونستن به الگوریتمی برای فشرده سازی داده ها برسند . اونوقت ببخشیدا همین سریه فوریه ناقابل (که خیلیها از جمله خود من پدرمون رو درآوردیم تا تو درس معادلات دیفرانسیل بفهمیم و پاسش کنیم) رو تو کدوم دوره آموزش برنامه نویسی تو این آموزشگاه ها یاد می دن ؟ اون چیزی که ما از مهندسی نرم افزار تو ذهنمون نقش بسته دانش مصرف تولیدات دیگران هست . آره فقط مصرف . ما می ریم یاد می گیریم چطوری از Visual Studio .NET استفاده کنیم . نمی ریم یاد بگیریم چطوری Visual Studio .NET رو بنویسیم .
مساله دیگه ، اگه به لیست 10 مرد ثروتمند جهان نگاه کنید 6تای اونها از درون همین علم برخاستند ( اینجا نمی خوام نرم افزار رو از آی تی جدا کنم ). این نشون دهنده اینه که در این علم جا برای کار و موفقیت بسیار زیاده .

یکی از دوستان اشاره به عدم وجود قانون کپی رایت در ایران کرده و این مساله رو بزرگترین مشکل این رشته بر شمرده . من می خوام بدونم آیا موفق تر از مایکروسافت هم در زمینه تولید نرم افزار تو دنیا داریم ؟ یکی از محصولات مایکروسافت که خودش کلی در موردش تبلیغ کرد و مانور داد ویندوز ویستا بود . ویندوز ویستا رو ابتدا در آذر ماه سال گذشته برای developer های خودش ارائه داد و سپس در 30 ژوئن ریلیز کرد . خدا رو شاهد می گیرم من در تاریخ 18 آذر 85 ویندوز ویستای کرک شده رو نصب کردم و بعد از اون هم قانونیش کردم . خب حالا مایکروسافت باید دکانش رو تخته کنه بنشینه ماتم بگیره که رشته نرم افزار بدرد نمی خوره ؟ بازهم می گم ما توانایی خلق آثار در خور تقدیر در حیطه نرم افزار رو نداریم متاسفانه میایم این بهانه تراشی ها رو می کنیم .

مشکلی که در مملکت ما وجود داره اینه که هنوز بسترهای مکانیزه وجود نداره . یه استادی حرف زیبایی زد . گفت در کشور آلمان در دهه 60 خط تولید کارخانه هاشون رو طوری مهندسی کرده بودن که الان که بررسی می کنیم تصور می کنیم اون زمان یک اتوماسیون صنعتی پیشرفته برای اون کارخونه راه اندازی کردن . در واقع اونها تفکر مکانیزه کردن رو داشتن و ابزار امروزیش رو نداشتن . حالاه که نرم افزار پا به این دنیا گذاشته بستر که فراهم بوده ابزار هم که فراهم شده . خیلی سریع کل جامعه شون رو مکانیزه کردن . اما ما ایرانی ها تا همین دیروز کشاورز بودیم و حالا از پای زمین برمون داشتن گذاشتنمون پشت کامپیوتر .

من هم قبول دارم که تو مملکتمون به این رشته اونطور که باید توجه از طرف مسولین نمی شه . سیاست های کلی دولت با نیازهای نرم افزاری جامعه فاصله بسیار داره . اما ما در آغاز یک انقلاب نرم افزاری به سر می بریم . شاید این رشته همین امروز برای ما نون و آب نشه اما در آینده نزدیک حرف اول رو توی مملکتمون می زنه . همون اتفاقی که در هند افتاد .

من این رشته رو به شما دوست عزیز شدیدا توصیه می کنم . اگه بخواید خیلی به جنبه مادی قضیه نگاه کنید بهتره بزنید تو کار بازار و شغل آزاد . چون همون طور که یکی از دوستان عزیز گفتند برای پول حسابی درآوردن نیاز به تخصص هست . تخصص چهارتا کلاس برنامه نویسی نیست ها .
موفق باشی

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
یکی از دوستان اشاره به عدم وجود قانون کپی رایت در ایران کرده و این مساله رو بزرگترین مشکل این رشته بر شمرده . من می خوام بدونم آیا موفق تر از مایکروسافت هم در زمینه تولید نرم افزار تو دنیا داریم ؟ یکی از محصولات مایکروسافت که خودش کلی در موردش تبلیغ کرد و مانور داد ویندوز ویستا بود . ویندوز ویستا رو ابتدا در آذر ماه سال گذشته برای developer های خودش ارائه داد و سپس در 30 ژوئن ریلیز کرد . خدا رو شاهد می گیرم من در تاریخ 18 آذر 85 ویندوز ویستای کرک شده رو نصب کردم و بعد از اون هم قانونیش کردم . خب حالا مایکروسافت باید دکانش رو تخته کنه بنشینه ماتم بگیره که رشته نرم افزار بدرد نمی خوره ؟ بازهم می گم ما توانایی خلق آثار در خور تقدیر در حیطه نرم افزار رو نداریم متاسفانه میایم این بهانه تراشی ها رو می کنیم .

من هم قبول دارم که تو مملکتمون به این رشته اونطور که باید توجه از طرف مسولین نمی شه . سیاست های کلی دولت با نیازهای نرم افزاری جامعه فاصله بسیار داره . اما ما در آغاز یک انقلاب نرم افزاری به سر می بریم . شاید این رشته همین امروز برای ما نون و آب نشه اما در آینده نزدیک حرف اول رو توی مملکتمون می زنه . همون اتفاقی که در هند افتاد .

من این رشته رو به شما دوست عزیز شدیدا توصیه می کنم . اگه بخواید خیلی به جنبه مادی قضیه نگاه کنید بهتره بزنید تو کار بازار و شغل آزاد . چون همون طور که یکی از دوستان عزیز گفتند برای پول حسابی درآوردن نیاز به تخصص هست . تخصص چهارتا کلاس برنامه نویسی نیست ها .
موفق باشی

104.gif
104.gif
104.gif
104.gif
104.gif
104.gif
104.gif

سخنرانی بسیار جالبی بود...
ظاهراً یا پست بنده و دوستان رو کامل نخوندین یا متوجه عرائض بنده نشدید.
سخنان شما دو بعد داشت که به هردوتا جواب میدم :

1- قانون کپی رایت همه جای دنیا شناخته شده هست اما یجا کم رعایت میشه یجا زیاد .
شما میگی نسخه کرک شده ویندوز مایکروسافت رو پارسال نصب کردی خوب همه اینو میدونن..اما همونطور که عرض کردم چند درصد از مردم اونور رعایت میکنن و چند درصد قانون شکنی میکنن ؟! این درصد برای اینجا چطوریه ؟
گفتم..اینجا 99.9 درصد مردم این قانون رو رعایت نمی کنن و اونجا به جرعت میشه گفت 90 درصد مردم رعایت میکنن
این حرف من نیست..حرف دوستانیه که دارن تو کشورهایی مثل اتریش-کانادا فعالیت میکنن
اگه مایکروسافت مثلاً 2میلیون دلار ضرر واسه کرک محصولاتش میده..10میلیون دلار هم سود از فروش قانونی می بره ...مسئله این است.یعنی فروش قانونیش از غیر قانونیش بیشتره
تجربه ثابت کرده که کشورهایی که قانون کپی رایت برای مردمشون اهمیت نداره و فرهنگ مردم در این زمینه ضعیفه (رک بگم : دزدن !) ، در زمینه نرم افزار هیچ پیشرفتی ندارن
برترین مثالی که میشه در این زمینه اورد : روسیه . کشوری که همه انتظار داشتن از نظر نرم افزار ابر قدرتی باشه اما وضعیت بهتری نسبت به ایران نداره.. چرا ؟! چون بزرگترین کرکرهای دنیا روسی هستن و اونجا هم مثل اینجا قانون کپی رایت بیشتر شبیه یه شوخیه

دوست عزیز..شما با بچه های رهیاب همراه برخورد نکردی تا درد و دلهاشونو بشنوی ..فقط اشک نریختن

شرکتی که چندتا جوون با بودجه خودشون یه پروژه ای رو راه انداختن و ظرف 2هفته همه آرزوهاشون به باد رفت . سرمایشون به باد رفت . خوب شما بگو بودجه بازیابی شرکت و ضررشون رو از کجا بیارن ؟
شماهایی که خوب از امید و اراده صحبت میکنید...بگید این بنده خداها چیکار کنن من به اطلاعشون میرسونم !

جالبتر اینکه کرکراش تو یه فروم رسمی اونا رو به باد مسخره گرفته بودن خیلی راحت !
حقیقت اینه : روح تولید از بین رفته چون حمایتی در کار نیست همه یاد گرفتن برن سر خیابون از دست فروش محله آنتی ویروس سیمانتک نتورک ادیشن رو 500 تومن بخرن در حالی که نوش 250 هزار تومنه !
مطمئن باشید هروقت این مشکل حل شد..90 درصد مشکلات نرم افزاری حل شده

2- برای بارور شدن هر فرد ، بستر مناسب علمی لازمه...وقتی ما این علمو هنوز بلد نیستیم به افراد این مملکت یاد بدیم ، چطور باید به آینده این افراد امیدوار باشیم ؟!
وقتی دانشگاه های ما (جزء تعداد معدودی) ، واحدهای غیر مربوطشون تو این رشته(نه فقط تو این رشته) از واحدهای مرتبط بیشتره... واقعاً شما انتظار دارید از توش چی در بیاد ؟!
مگه اینکه طرف خودش نابغه باشه که بازهم در حقش اجحاف شده از اینکه تو این دانشگاه ها مونده .

اینکه اون دوست عزیز فرمودن تو آموزشگاههای آزاد اکثر مواقع نتایج بهتری کسب میشه به خاطر همینه .
در ضمن..مدارکی مثل MCSE و ... جزء مدارک معتبر جهانی هستن که اعتبارشون از خیلی از دانشگاههای دنیا بیشتره ! تا یکی دوسال پیش ، دانشگاه تهران به کسانی که سه مدرک MCSE-CCNA-CCNp داشتن ، مدرک کارشناسی IT میداد
297.gif
هرچند خیلی ها تحویل نگرفتن چون اعتبار مدرکشون رو خیلی بیشتر از این حرفها می دونستن .

ehsan310

Registered User
لایک‌ها
1
امین جان حرف شما رو قبول دارم

اما اون صحبت شما نیاز به همکاری مردم داره اگر کسی بگه نرم افزار بده نه برنامه نویسی من تو صحبت های قلیم هم گفتم برنامه نویسی رو نمیشه گفت رشته نرم افزار بلکه علم نرم افزار واقعا داره اشتباه میکنه حرفتم کاملا در مورد در آمد درسته میگم علم چون اگر کسی بخواد علم رو دنبال کنه هم علم رو بدست میاره هم ثروت رو بیل گیتس درس نخوند اما پشت کار داشت و ۱۰۰ برابر دانشگاه با بودجه شخصی خودش که چیزه ناچیزی بود با پشت کاره خودش موفق شد

من تو صحبت قبلیم هم گفتم هر علمی عشقی میخواد و هر کسی که اون عشق تو وجودش باشه دنبالش میره اگر اون عشق واقعی باشه مطمئن باش طرف هیچ وقت دست از زحمت بر نمیداره اگر واقعی باشه

بیکار تو جامعه زیاد داریم چون با عشق رشته ای رو که می خواستن نرفتن بلکه چند سال پیش که نرم افزار باب بود به حرف دیگران و چشم و هم چشمی رفتن تو این رشته

حالا اون جمعیت چشم و هم چشمی باز رسیده به اینجا شده یه جمعیت که کاریم ازش برنمیاد چون ۴ تا خط برنامه نویسی که با نرم افزار اشتباه گرفتن

به هر حال از قدیم گفتن هر کسی را بهر کاری ساختن

من خودم به خاطر این رشته از جونو دل مایه گزاشتم از خوابم زدم با خانواده مبارزه کردم خیلی از خوشیام رو از دست دادم که الان اینجام مفت بدست نیاوردم این اطلاعاتم رو

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سخنرانی بسیار جالبی بود...
ظاهراً یا پست بنده و دوستان رو کامل نخوندین یا متوجه عرائض بنده نشدید.
سخنان شما دو بعد داشت که به هردوتا جواب میدم :

104.gif
104.gif
104.gif

104.gif
104.gif
104.gif

دفاعیه شما جالب تر :happy:

1- قانون کپی رایت همه جای دنیا شناخته شده هست اما یجا کم رعایت میشه یجا زیاد .
شما میگی نسخه کرک شده ویندوز مایکروسافت رو پارسال نصب کردی خوب همه اینو میدونن..اما همونطور که عرض کردم چند درصد از مردم اونور رعایت میکنن و چند درصد قانون شکنی میکنن ؟! این درصد برای اینجا چطوریه ؟
گفتم..اینجا 99.9 درصد مردم این قانون رو رعایت نمی کنن و اونجا به جرعت میشه گفت 90 درصد مردم رعایت میکنن
من قبول دارم این درصدها رو . اما چاره چیه ؟ بنشینیم تو بوق و کرنا کنیم که آی ملت نرم افزار یاد نگیرید ؟؟؟ شما قبول ندارید روزی خواهد رسید که بدون اینترنت و خرید اینترنتی و امور بانکی اینترنتی و امور اداری اینترنتی و.. نمی شه زندگی کرد ؟ شما هیچ سر زدید به سازمان ثبت اسناد کشور ببینید بایگانی اون کوهی از کاغذ پاره هست و برای انجام یه کار ساده باید 20 کیلو کاغذ از این اتاق ببری به اون اتاق؟
مساله اینجاست که شما بجای اینکه بیاید در جهت رفع مشکل کپی رایت راه حلی ارائه بدید می گید کسی نرم افزار یاد نگیره و کار نکنه چون پول توش نیست . خب آخرش که چی ؟ همین جور گاگول بمونیم تو این دنیای ارتباطات ؟

2- برای بارور شدن هر فرد ، بستر مناسب علمی لازمه...وقتی ما این علمو هنوز بلد نیستیم به افراد این مملکت یاد بدیم ، چطور باید به آینده این افراد امیدوار باشیم ؟!
این هم راهش همون یاد نگرفتن و سراغ علم نرم افزار نرفتنه . اینجوری خودبخودی مملکتمون پیشرفت می کنه .:wacko:
اینکه اون دوست عزیز فرمودن تو آموزشگاههای آزاد اکثر مواقع نتایج بهتری کسب میشه به خاطر همینه .
در ضمن..مدارکی مثل MCSE و ... جزء مدارک معتبر جهانی هستن که اعتبارشون از خیلی از دانشگاههای دنیا بیشتره ! تا یکی دوسال پیش ، دانشگاه تهران به کسانی که سه مدرک MCSE-CCNA-CCNp داشتن ، مدرک کارشناسی IT میداد
297.gif
هرچند خیلی ها تحویل نگرفتن چون اعتبار مدرکشون رو خیلی بیشتر از این حرفها می دونستن

شما از یه طرف افسوس می خوری به حال دانشگاه های ما که علم روز رو ندارن . از طرفی میگی همین دانشگاه مدرک MCSE رو چه و چه و چه می کنه!!! جالب اینجاست که به گفته شما با داشتن این مدارک بهشون مدرک کارشناسی IT میدن . آقا این حرفهای خنده دار رو باور نکن جایی هم دیگه نگو . آخه راه اندازی شبکه چه ربطی داره به IT ؟ مثل اینکه شما بری دوره مکانیکی و تعمیر اتومبیل ببینی بعد بهت مدرک کارشناسی مکانیک بدن . ضمنا این مدرک MCSE و CCNA و CCNP از کی به تولید نرم افزار ربط داشته که ما بی خبریم !؟ این همون دانش مصرف هست که گفته بودم .
شما برو MCSD بگیر بعد بیا یه برنامه ساده مثلا چه می دونم Nero بنویس ببینم می تونی ؟ بنده خدا تازه خود مایکروسافت نیروهایی که می خواد استخدام کنه ازشون مدرک MCSD نمی خواد . برو اپلیکیشن هاشون رو بخون میگن مدرک دانشگاهی فلان همراه با مثلا 6 سال سابقه مفید کار در زمینه های فلان و بهمان .
خلاصه اینکه اگه حل یه مساله سخته نباید صورت مساله رو پاک کرد .
من همچنان معتقدم یکی از آینده دارترین شغل فردای همین مملکت ما مهندسی نرم افزار هست ( به شرط کسب تخصص های لازم) . والسلام.

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
104.gif
104.gif
104.gif

104.gif
104.gif
104.gif

من قبول دارم این درصدها رو . اما چاره چیه ؟ بنشینیم تو بوق و کرنا کنیم که آی ملت نرم افزار یاد نگیرید ؟؟؟ شما قبول ندارید روزی خواهد رسید که بدون اینترنت و خرید اینترنتی و امور بانکی اینترنتی و امور اداری اینترنتی و.. نمی شه زندگی کرد ؟ شما هیچ سر زدید به سازمان ثبت اسناد کشور ببینید بایگانی اون کوهی از کاغذ پاره هست و برای انجام یه کار ساده باید 20 کیلو کاغذ از این اتاق ببری به اون اتاق؟
مساله اینجاست که شما بجای اینکه بیاید در جهت رفع مشکل کپی رایت راه حلی ارائه بدید می گید کسی نرم افزار یاد نگیره و کار نکنه چون پول توش نیست . خب آخرش که چی ؟ همین جور گاگول بمونیم تو این دنیای ارتباطات ؟

این هم راهش همون یاد نگرفتن و سراغ علم نرم افزار نرفتنه . اینجوری خودبخودی مملکتمون پیشرفت می کنه .:wacko:

شما از یه طرف افسوس می خوری به حال دانشگاه های ما که علم روز رو ندارن . از طرفی میگی همین دانشگاه مدرک MCSE رو چه و چه و چه می کنه!!! جالب اینجاست که به گفته شما با داشتن این مدارک بهشون مدرک کارشناسی IT میدن . آقا این حرفهای خنده دار رو باور نکن جایی هم دیگه نگو . آخه راه اندازی شبکه چه ربطی داره به IT ؟ مثل اینکه شما بری دوره مکانیکی و تعمیر اتومبیل ببینی بعد بهت مدرک کارشناسی مکانیک بدن . ضمنا این مدرک MCSE و CCNA و CCNP از کی به تولید نرم افزار ربط داشته که ما بی خبریم !؟ این همون دانش مصرف هست که گفته بودم .
شما برو MCSD بگیر بعد بیا یه برنامه ساده مثلا چه می دونم Nero بنویس ببینم می تونی ؟ بنده خدا تازه خود مایکروسافت نیروهایی که می خواد استخدام کنه ازشون مدرک MCSD نمی خواد . برو اپلیکیشن هاشون رو بخون میگن مدرک دانشگاهی فلان همراه با مثلا 6 سال سابقه مفید کار در زمینه های فلان و بهمان .
خلاصه اینکه اگه حل یه مساله سخته نباید صورت مساله رو پاک کرد .
من همچنان معتقدم یکی از آینده دارترین شغل فردای همین مملکت ما مهندسی نرم افزار هست ( به شرط کسب تخصص های لازم) . والسلام.

الا دیدی از اول مطالب بنده رو نخوندید ؟!!
پاراگراف اول رو کاملاً قبول دارم هیچ بحثی توش نیست ..من کی گفتم نرید دنبال نرم افزار...اون دوستمون از آینده رشته گفت..گفت می خواد آینده خوبی داشته منم گفتم فعلاً باید بیخیال شید تا ایشالا 50سال دیگه !!
من دانشجوی سال اخر نرم افزار بودم و هستم می خواستم انصراف بدم که با مخالفت دوستان روبرو شد .

راهش نرفتن به دانشگاه نیست اما رفتن به دانشگاه هم نیست ! اگه واقعاً دوست دارید پیشرفت کنید باید هزینه کنید..هم وقت زیاد بذارید و هم هزینه . یعنی حتماً باید یه سفر خارج از کشور به جاهایی مثل هند داشته باشید ودوره های تخصصی رو اونجا بگذرونید . کاری که اکثر اساتیدی ه میشناسم دارن انجام میدن . در حالی که صنعتی شریف دوره دکتری داره اما اساتید ما فوق لیسانس اونجا رو ترجیح میدن . باید از اینکارا بکنید تا بشید خبره و بشه روتون (رومون!)حساب کرد .

اشاره من به مدرک IT ، یه مثال بود..مثال
منظورمم این بود شمایی که MCSE و امثلهم رو قبول نداری ، معتبرترین دانشگاه کشورت اونو تبدیل به مدرک دانشگاهی میکنه !! در نتیجه نیاید بگید اینا ارزشی نداره
شما برای اطمینا از این مطلب زنگ بزن دانشگه و بپرس که اینکارو میکردن یا نه شاید الانم بکنن . اینکه IT چه ربطی به این مدارک داره هم به خودشون مربوطه .درست و غلطش گردن خودشون . این یه مثال بود.

نمی دونم چی شد این مدارک رو به برنامه نویسی ربط دادید ! منم جایی نگفتم کسی که این مدارک رو بگیره برنامه نویس میشه . امام محض اطلاع برای نشان دادن اعتبار :
مایکروسافت و سیسکو ، دو مبتکر در امر شبکه هستن اونوقت بگن کاری که ما خودمون بسطش دادیم و هر روز داریم به دنیا خط میدیم رو مدرکشو از فلان دانشگاه بیارید ؟!!!!! اصلاً با عقل جور در میاد ؟!!! غلط به عرضتون رسوندن قربان
این قضیه در مورد نرم افزار و برنامه نویسی صادقه نه شبکه و ...

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا شما اینجا رو ببین . یکی از بزرگترین و معتبرترین پایگاه های کاریابی برای مشاغل IT هست . معتبرترین شرکت های امریکا ،کانادا ، انگلیس ، هند و .. در اینجا آگهی استخدام می دن . شما لطف کن بخون ببین تو آگهی هاشون چی می خوان . ببین مدرک می خوان یا تخصص و سابقه کار ؟

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
آقا شما اینجا رو ببین . یکی از بزرگترین و معتبرترین پایگاه های کاریابی برای مشاغل IT هست . معتبرترین شرکت های امریکا ،کانادا ، انگلیس ، هند و .. در اینجا آگهی استخدام می دن . شما لطف کن بخون ببین تو آگهی هاشون چی می خوان . ببین مدرک می خوان یا تخصص و سابقه کار ؟

این لینکی که دادید بیشتر حرف بنده رو ثابت میکنه تا شما !
اتفاقاً جالب بود برام..توصیه میکنم همه دوستان ببینن .
من فقط چندتا از رشته هایی که زمینه کاری خودمه و یا علاقه دارم رو سرچ کردم و نتایجی که بدست اومد همه حاکی از اهمیت نداشتن مدارک دانشگاهیه .
چیزی که من تو فرم درخواست دیدم ، قسمتی هست به نام Skills که فقط مهارتهای لازم برای کار مورد نظر رو اعلام میکنه . کل متنها رو جستجو کردم اما خبری از مدرک دانشگاهی نبود . حالا ممکنه چندتا هم پیدا بشن بخوان اما من چیزی ندیدم .

Net Architect

Full Time Architect
Programming رو هم سرچ کنید ببینید چی میخواد .

حالا من کاری به این حرفا ندارم . بر فرض اینکه حق با شما بود و همه اینا مدرک می خواستن...اما فکر نمیکنم هیچکدومشون مدارک دانشگاه های درب و داغون مارو بخوان :D

فقط همین مهمه : تخصص - مهارت - سابقه مفید - خلاقیت

در ضمن..هر دفعه که بنده جواب پرسشها و مطالب شمارو میدم و سوال مطرح میکنم..شما میزنی به جاده خاکی و یه بحث دیگه رو پیش میکشی..فکر نکنید حواسم نیستا
83.gif

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
همه اینها هم فقط و فقط با گذروندن تحصیلات دانشگاهی ممکنه و لاغیر !

این حرفتون نشان دهنده این بود که دیگه دفاعی نداشتین :)
محض اطلاع شما :
بیش از نیمی از کسانی که تو جشنواره خوارزمی شرکت میکنن ، تحصیلات دانشگاهی ندارن
100درصد کسانی که تو ایران در زمینه شبکه و برنامه نویسی و طراحی سایتهای پیچیده فعالیت میکنن ، تحصیلات دانشگاهی مرتبط ندارن .

یا حق

بالا