برگزیده های پرشین تولز

موضوعات عمومی بخش شبکه

matin3010200

Registered User
لایک‌ها
17
سلام دوستان ما دو تا کامپیوتر مجهز به adsl و ای پی استاتیک داریم و میخواهیم ارتباط صوتی مستقیم از طریق اینترنت راه بندازیم و مهم اینه که از نرم افزارهایی که سرور واسطه دارن نمیخواهیم استفاده کنیم مثل skype , google talk و...

دوستان لطف کنن اگه راهی داره بفرمایند

ps3baz

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
9
دوسته عزیز میشه به بنده بگید چه مدل دوربین مداربسته باید بگیرم که به صورت وا فای به لپ تاپم نصب بشه

اگر قیمتی دارید به من بگید ممنون می شم از شما

rayan_reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام
نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه به بزرگی خودتون ببخشید

من در محل کار یه سوییچ 24 پورت سری کاتالیست 2960 سیسکو دارم و برای اتصال اینترنت به کامپیوترهای داخل شبکه آی پی Gateway مودم رو وارد میکنم اما دسترسی به اینترنت ندارم ولی میتونم وارد صفحه کنسول مودم بشم که هم با مودم های وایمکس و هم ADSL تست کردم ضمن اینکه تو قسمت Network ویندوز 7 کامپیوترهای داخل شبکه WorkGroup رو کاملا نمایش نمیده و گاهی هستند و گاهی نیستند ! تا جایی که اطلاع دارم مربوط به کانفیگ های سوییچه و چون تجربه کار با سیسکو رو نداشتم خواستم برای حل این مشکل از دوستان راهنمایی بگیرم

ممنون

sobhan4752

Registered User
لایک‌ها
49
باسلام
نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه به بزرگی خودتون ببخشید

من در محل کار یه سوییچ 24 پورت سری کاتالیست 2960 سیسکو دارم و برای اتصال اینترنت به کامپیوترهای داخل شبکه آی پی Gateway مودم رو وارد میکنم اما دسترسی به اینترنت ندارم ولی میتونم وارد صفحه کنسول مودم بشم که هم با مودم های وایمکس و هم ADSL تست کردم ضمن اینکه تو قسمت Network ویندوز 7 کامپیوترهای داخل شبکه WorkGroup رو کاملا نمایش نمیده و گاهی هستند و گاهی نیستند ! تا جایی که اطلاع دارم مربوط به کانفیگ های سوییچه و چون تجربه کار با سیسکو رو نداشتم خواستم برای حل این مشکل از دوستان راهنمایی بگیرم

ممنون

هیچ کانفینگی روی سویچ انجام دادی؟؟

rayan_reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچ کانفینگی روی سویچ انجام دادی؟؟

سلام
خیر ، از کارتن در آوردم مستقیم نصبش کردم
روی سوییچ دکمه Mode داره اما روی هرکدوم از Mode ها میذاری بعد 10 ثانیه بصورت دیفالت میره روی STAT

rayan_reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
خیر ، از کارتن در آوردم مستقیم نصبش کردم
روی سوییچ دکمه Mode داره اما روی هرکدوم از Mode ها میذاری بعد 10 ثانیه بصورت دیفالت میره روی STAT

دوستان کسی نظری ندار ه؟

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
سلام به دوستان عزیز، یک سوال در مورد ssid داشتم، با لپ تاپ k55v ایسوس میتونم با نرم افزار خاصی یک شبکه محلی وایرلس درست کنم و ssid بسازم؟ وایرلس های نوت بوک ها قابلیت ساختن ssid رو داره؟

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
سلام به دوستان عزیز، یک سوال در مورد ssid داشتم، با لپ تاپ k55v ایسوس میتونم با نرم افزار خاصی یک شبکه محلی وایرلس درست کنم و ssid بسازم؟ وایرلس های نوت بوک ها قابلیت ساختن ssid رو داره؟

آره میتونی....ویندوز 7 و 8 فقط این کار رو میکنن. بهش میگن hosted network

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
آره میتونی....ویندوز 7 و 8 فقط این کار رو میکنن. بهش میگن hosted network

آقا مرسی...چه خوب، برای اتصال آیفون از طریق wifi باید یک شبکه محلی وایرلس بسازم تا آیتونز بتونه بهش وصل بشه، گفتم حتما با usb adapter وایرلس کوچیکی که هستش میشه این کارو کرد، یک لینک مفیدی دارید معرفی کنید که توضیحات این مباحث رو گفته باشه. یعنی با این قابلیت ویندوز دیگه احتیاجی به یک سخت افزار جداگانه نیست و میشه این کارو به راحتی انجام داد؟

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
آقا مرسی...چه خوب، برای اتصال آیفون از طریق wifi باید یک شبکه محلی وایرلس بسازم تا آیتونز بتونه بهش وصل بشه، گفتم حتما با usb adapter وایرلس کوچیکی که هستش میشه این کارو کرد، یک لینک مفیدی دارید معرفی کنید که توضیحات این مباحث رو گفته باشه. یعنی با این قابلیت ویندوز دیگه احتیاجی به یک سخت افزار جداگانه نیست و میشه این کارو به راحتی انجام داد؟

آره دوشواری نداره. فقط نکته اینجاس که لپتاپ باید اینترنت رو با کابل بگیره و با وایرلس بده به گوشی. نمیشه هم به مودم وصل باشه با وایرلس و هم به گوشی. 2 تا هم دستور داره که به فرم Batch میتونی بسازی

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
آره دوشواری نداره. فقط نکته اینجاس که لپتاپ باید اینترنت رو با کابل بگیره و با وایرلس بده به گوشی. نمیشه هم به مودم وصل باشه با وایرلس و هم به گوشی. 2 تا هم دستور داره که به فرم Batch میتونی بسازی

ممنونم از راهنماییتون، با این اطلاعاتی که گفتید انجام میدم تا انشالله بتونم این آیفون رو با وای فای خود لپ تاپ سینک کنم. مرسی :)

amirshakoori

Registered User
لایک‌ها
840

اگه بيش از 1 كارت شبكه واى فاى داشته باشه نيازى نيست خودش با لن وصل شه

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
اگه بيش از 1 كارت شبكه واى فاى داشته باشه نيازى نيست خودش با لن وصل شه

سلام، لپ تاپ هستش و 1کارت شبکه وای فای رو خودش هست، amirshakoori عزیز میخوام فقط از امکان wifi synch آیتونز برای اتصال آیفون استفاده کنم البته جناب amir3408 راهنمایی کردن ولی من هنوز فرصت نکردم اجرا کنم، میخواستم به این نتیجه برسم که آیا احتیاج به سخت افزار جداگانه هست مثل یک wifi usb adapter که دارای ssid باشه یا یک سری تنظیمات بر روی wifi خود لپ تاپ همون کار رو انجام میده. مرسی از شما و آقای amir3408 :)

amirshakoori

Registered User
لایک‌ها
840
سلام، لپ تاپ هستش و 1کارت شبکه وای فای رو خودش هست، amirshakoori عزیز میخوام فقط از امکان wifi synch آیتونز برای اتصال آیفون استفاده کنم البته جناب amir3408 راهنمایی کردن ولی من هنوز فرصت نکردم اجرا کنم، میخواستم به این نتیجه برسم که آیا احتیاج به سخت افزار جداگانه هست مثل یک wifi usb adapter که دارای ssid باشه یا یک سری تنظیمات بر روی wifi خود لپ تاپ همون کار رو انجام میده. مرسی از شما و آقای amir3408 :)

شما وقتی اینترنت لپ تاپ رو با لن بگیرین دیگه نیاز به 2 تا کارت شبکه وای فای ندارین

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
شما وقتی اینترنت لپ تاپ رو با لن بگیرین دیگه نیاز به 2 تا کارت شبکه وای فای ندارین

نه من اصن مشکلم برای اینترنت نیست من مشکلم برای سینک با آیفون از طریق قابلیت سینک با آیتونز هستش که یا باید یک شبکه محلی بیسیم باشه یا باید یک access point که میخواستم ببینم چطور میتونم این کار رو انجام بدم و wifi لپ تاپ رو تبدیل یه یک شبکه محلی بیسیم کنم (ssid دار) ..

amirshakoori

Registered User
لایک‌ها
840
نه من اصن مشکلم برای اینترنت نیست من مشکلم برای سینک با آیفون از طریق قابلیت سینک با آیتونز هستش که یا باید یک شبکه محلی بیسیم باشه یا باید یک access point که میخواستم ببینم چطور میتونم این کار رو انجام بدم و wifi لپ تاپ رو تبدیل یه یک شبکه محلی بیسیم کنم (ssid دار) ..

با برنامه connectify

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
آره باید همین کار رو انجام بدم چون ویندوز 8 دارم و جناب amir3408 راهنمایی کردن، انجام میدم به شما اطلاع میدم. مرسی :)

اون دستوراتش رو پیدا کردی؟ من خودم دارم هر روز از این روش استفاده میکنم و مثه چی داره کار میکنه

بالا