برگزیده های پرشین تولز

موضوعات عمومی بخش شبکه

arvin40

Registered User
لایک‌ها
236
سلام دوستان
چطور یه سایت میتونه بفهمه که کاربرش ایرانیه؟
سایت polonix به کاربرای ایرانی بخاطر تحریم ها اجازه ثبت نام نمیده و اگه ایمیلی که بخوای باهاش ثبت نام کنی ایرانی باشه یا موقع ثبت نام با ip ایران بخوای ثبت نام کنی نمیتونی
اما من با تغییر ip و درست کردن حساب ایمیل تو yandex (سایت yandex برای ثبت نام برای ایمیل شماره تلفن نمیخواد اما gmail و yahoo شماره موبایل میگیرن و با شماره موبایل می فهمن طرف ایرانیه) تونستم تو این سایت ثبت نام کنم و با اینکه با ip ایران وارد سایت نمیشدم دور روز بعد از ثبت نام اکانتم معلق شد و از طرف پشتیبانی سایت برام ایمیل اومد که فهمیده بودن ایرانه ام دوباره یه اکانت دیگه ثبت کردم که اونم بستن
راهی هست که بشه تحریم این سایت رو دور زد؟

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
سلام دوستان
سایت polonix به کاربرای ایرانی بخاطر تحریم ها اجازه ثبت نام نمیده و اگه ایمیلی که بخوای باهاش ثبت نام کنی ایرانی باشه یا موقع ثبت نام با ip ایران بخوای ثبت نام کنی نمیتونی
اما من با تغییر ip و درست کردن حساب ایمیل تو yandex (سایت yandex برای ثبت نام برای ایمیل شماره تلفن نمیخواد اما gmail و yahoo شماره موبایل میگیرن و با شماره موبایل می فهمن طرف ایرانیه) تونستم تو این سایت ثبت نام کنم و با اینکه با ip ایران وارد سایت نمیشدم دور روز بعد از ثبت نام اکانتم معلق شد و از طرف پشتیبانی سایت برام ایمیل اومد که فهمیده بودن ایرانه ام دوباره یه اکانت دیگه ثبت کردم که اونم بستن
درود
باید با دیوارشکن وارد این سایت ها بشی.

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
منظورم از تغییر ip همون استفاده از قندشکنه که جواب نمیده
حتما یه جائی سوتی میدی دادا یه لحظه با اکانتت آی پی ایران رو رصد کنن درجا بنت میکنن.
شاید دیوار شکنت یه لحظه قطع و وصل میشه.

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
20480حجم واقعي روز اول ثبت نام
9999

سلام لطفا راهنمایی کنید
من یک اینترینت 1 مگ
وایرالس خانگی
با حجم 20 گیگ به مبلغ 28 هزار تومان
از اینترنبت سریع جنوب

airmax
خریداری کردم
مشکل موقع من برای دانلود است
به عنوان مثال وقتی یک فایل یک گیگ را دانلود کردم
از سایت سرور ایران
soft.ir
با انرم افزار اینترنیت دانلود منجیر
علاوه بر یک گیگ دانلود
110
مگ
اضافی هم کسر می شود

وقتی به شرکت ارائه دهنده گفتم شما کم فروشی می کنید
گفتند
موقع دانلود
از اشتراک شما
اپلود هم داشتین
در صورتی که من اپلود نداشتم
لطفا راهنمایی کنید

RESANE MODERN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
ممنون از تاپیک خوبتون.آدم اینا جواب بیشتر سوالاشو میگیره

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
کسی میدونه چرا استفاده از قندشکن باعث مصرف دوبرابر حجم میشه؟

چون ما که فقط یک درخواست به سرور ارسال میکنم و این درخواست هم مثل حالت معمولی عمل میکنه و فقط مسیر طولانی تر میشه

به جای عبور از مسیر معمول از طریق یک مسیر دیگه هدایت میشه و برمیگرده. پس این وسط اتفاق خاصی نیفتاده و اگه هزینه ای هم

داشته باشه برای کاربر نیست. حالا چرا مصرف دو برابر میشه؟

Last edited:

a1irezak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام و عرض ادب. با تشکر از مطالب مفيدتون

از اساتيد محترم ممنون ميشم راهنمايي کنند.

من يه مشکلي دارم. دستگاه هايي که از طريق کابل به روتر وصل ميشن با دستگاه هايي که از طريق wifi وصل ميشن ارتباط ندارن. همه ي دستگاها به اينترنت وصل ميشن ولي ارتباطي بين شبکه کابلي و wifi وجود نداره. با اينکه دامنه ip يکي هست تو برنامه هايي مثل remote desktop يا فايل شيرينگ ويندوز نميشه سيستمي که با wifi متصل شده را با سيستمي که با کابل متصل شده مرتبط کرد. حتي وقتي پيرينتر را با کابل شبکه به روتر وصل ميکنم فقط سيستم هايي که با کابل وصل شدن ميتونن بهش دسترسي داشته باشن و وقتي پيرينتر را با wifi وصل ميکنم فقط دستگاههايي که با واي فاي کانکت هستن بهش دسترسي پيدا ميکنن.

همه ي سيستم ها ويندوز 10 پرو

مودم : dlink DSL-2750U

خواستم سوال کنم ايا توي تنظيمات مودم گزينه اي وجود داره که بتونم کل شبکه کابلي و وايرلس را يکي کنم؟

alimnf

Registered User
لایک‌ها
98
کسی میدونه چرا استفاده از باعث مصرف دوبرابر حجم میشه؟

چون ما که فقط یک درخواست به سرور ارسال میکنم و این درخواست هم مثل حالت معمولی عمل میکنه و فقط مسیر طولانی تر میشه

به جای عبور از مسیر معمول از طریق یک مسیر دیگه هدایت میشه و برمیگرده. پس این وسط اتفاق خاصی نیفتاده و اگه هزینه ای هم

داشته باشه برای کاربر نیست. حالا چرا مصرف دو برابر میشه؟
مصرف اینترنت دوبرابر نمیشه
یکم بیشتر میشه

Rogfan

Registered User
لایک‌ها
40
سلام دوستان
سلام دوست عزیز.
شما علاوه بر اینکه از قند شکن و ایمیلی که گفتین میتونید از مرورگر تور استفاده کنید.
مرور گرهای معمولی اطلاعات زیادی از سیستم شما در اختیار اون وبسایت قرار میده

Rogfan

Registered User
لایک‌ها
40
20480حجم واقعي روز اول ثبت نام
9999

سلام لطفا راهنمایی کنید
من یک اینترینت 1 مگ
وایرالس خانگی
با حجم 20 گیگ به مبلغ 28 هزار تومان
از اینترنبت سریع جنوب

airmax
خریداری کردم
مشکل موقع من برای دانلود است
به عنوان مثال وقتی یک فایل یک گیگ را دانلود کردم
از سایت سرور ایران
soft.ir
با انرم افزار اینترنیت دانلود منجیر
علاوه بر یک گیگ دانلود
110
مگ
اضافی هم کسر می شود

وقتی به شرکت ارائه دهنده گفتم شما کم فروشی می کنید
گفتند
موقع دانلود
از اشتراک شما
اپلود هم داشتین
در صورتی که من اپلود نداشتم
لطفا راهنمایی کنید
شما هر زمانی که دانلود داشته باشید مقدار کمی هم اپلود دارید و این معمولی هست. منتهی اگر مقدار اپلودتون رو بیشتر از اینها حساب میکنند . از طریق برنامه هایی که مخصوص مانیتورینگ شبکه هست میتونید کنترل کنید ببینید کدوم برنامتون اپلود داره. مثلا انتی ویروسها بعضی فایلها رو برای انالیز کردن اپلود میکنند.

Rogfan

Registered User
لایک‌ها
40
سلام و عرض ادب. با تشکر از مطالب مفيدتون

از اساتيد محترم ممنون ميشم راهنمايي کنند.

من يه مشکلي دارم. دستگاه هايي که از طريق کابل به روتر وصل ميشن با دستگاه هايي که از طريق wifi وصل ميشن ارتباط ندارن. همه ي دستگاها به اينترنت وصل ميشن ولي ارتباطي بين شبکه کابلي و wifi وجود نداره. با اينکه دامنه ip يکي هست تو برنامه هايي مثل remote desktop يا فايل شيرينگ ويندوز نميشه سيستمي که با wifi متصل شده را با سيستمي که با کابل متصل شده مرتبط کرد. حتي وقتي پيرينتر را با کابل شبکه به روتر وصل ميکنم فقط سيستم هايي که با کابل وصل شدن ميتونن بهش دسترسي داشته باشن و وقتي پيرينتر را با wifi وصل ميکنم فقط دستگاههايي که با واي فاي کانکت هستن بهش دسترسي پيدا ميکنن.

همه ي سيستم ها ويندوز 10 پرو

مودم : dlink DSL-2750U

خواستم سوال کنم ايا توي تنظيمات مودم گزينه اي وجود داره که بتونم کل شبکه کابلي و وايرلس را يکي کنم؟
شما سعی کنید حتما تمام ایپی های سیستمهای وصل به روتر رو به صورت دستی تنظیم کنید 192.168.1....و گیت وی رو ایپی مودم قرار بدید.
مورد دوم تنظیمات فایروال خود سیستم عامل و همینطور مودم رو حتما در حالت visible پابلیک برای شبکه قرار بدید . در غیر اینصورت حتی با تنظیم کردن ای پیها به صورت دستی باز هم سیستم ها قابل شناسایی یکدیگر نیستند.

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
در حال حاضر v?p?n دارم ولی وقتی میخام وارد سایتهای داخلی بشم(بانک یا تامین اجتماعی) یا دانلود کنم(به خاطر سرعت کم v?p?n ) یا وارد localhost و http://192.168.1.1 بشم مجبورم v?p?n رو خاموش کنم
راهی هست که با v?p?n فعال, یک مرورگر دیگه و دانلودمنیجرم از v?p?n استفاده نکنند؟
به طور ساده تر بگم کل سیستم با v?p?n وصل باشه و ترافیک از v?p?n رد بشه ولی دو برنامه microsoft edge و idm از اینترنت معمولی بدون v?p?n استفاده کنند
یا برعکسش فقط 3 تا برنامه به v?p?n وصل باشه بقیه معمولی
میشه؟

farzad444

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خرید فالوور واقعی اینستاگرام بهتر است یا جذب فالوور به صورت ارگانیک؟
به جرئت می‌توان گفت که اینستاگرام بهترین فرصت و فضا برای شروع یک کسب‌و‌کار و پیاده‌سازی ایده‌های نو است. در این بستر می‌توانید خدمات ارائه کنید، محصول خاصی را به فروش برسانید و یا این که از طریق آموزش یا تولید محتوا و تبلیغات درآمد کسب کنید. اما برای این که درآمد بیشتری داشته باشید نیاز دارید تا توسط افراد بیشتری دیده شوید و این اتفاق جز زمانی که تعداد فالوورهای شما بالا باشد، اتفاق نخواهد افتاد. جذب کردن فالوور این روزها به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. اما 2 شیوه‌ی اصلی آن کسب فالوور با استفاده از تولید محتوا و به صورت ارگانیک و دیگری خرید فالوور واقعی است. در این نوشته قصد داریم تا این دو شیوه را توضیح داده و با یکدیگر مقایسه کنیم
همچنین مزایا و معایب هر یک را هم بررسی خواهیم کرد.

بالا