برگزیده های پرشین تولز

نینجوتسو (کارشناسان soroosh potter و bushido)

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
منظورشون این هست که ایشون بوجینکان بودو تایجوتسو قراره باهاتون کار کنند. شما راهتون رو ادامه بدید. راه خودتون ، راه مستقیم ، روزی به نینجوتسو خواهید رسید:)
با سلام جمله شما بسیار زیبا بود استاد

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
درود بر تمامی دوستان....دوستان پرسشی دارم...هر فک سانچیک و یا یوچیکو چند سانت باید باشه؟؟
با سپاس

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
درود بر تمامی دوستان....دوستان پرسشی دارم...هر فک سانچیک و یا یوچیکو چند سانت باید باشه؟؟
با سپاس
یوچیکو رو نمیدونم چون تا حالا کار نکردم ولی سانچیکو اگه درست یادم باشه به اندازه ساعد دست یعنی از مچ تا آرنج که البته برای هرکسی متفاوته یا به اندازه بازوی فرد که این دو تا تقریبا مساویند طولشون. طول زنجیر هم حدودا 8-9 سانت فکر کنم. البته خودم این دو را زیاد کار نکردم ولی اونهایی رو هم که کار کردند رو هم که دیدم حس کردم زیاد کاربردی نیست حرکاتش و سلاح فانتزی و نمایشی هست مخصوصا یوچیکو. این البته برای اون حرکاتی هست که من از دوستان دیدم و اگر اشتباه میگم جناب ببر سیاه من حرف من رو اصلاح کنند لطفا...

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
با سپاس
یوچیکو و سانچیکو و نانچیکو جز سلاح های انعطافی محصوب میشن و هر کدومشون یه اندازه ی خاصی دارند. البته چیزی هم که هست اینه که اندازه های متفاوت در بازار موجود هست وهمچنین از نظر بنده:
سلاح سرد باید به اندازه ای باشه که بتونی راحت باهاش کار کنی(چون سلاح شخصی خودت هست). مثلا: من نانچیکویی خریدم که زنجیر اون مقداری بلند بود ، من زنجیرش رو کوتاه تر کردم تا راحت تر با اون کار کنم. و همچنین در مورد اندازه فک نانچیکو مثلا اگه خیلی بلند باشه به بندت گیر میکنه و کار کردن باهاش سخت میشه و اذیت میشی.

باید راحت و آزاد باشی:);)

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
یوچیکو و سانچیکو و نانچیکو جز سلاح های انعطافی محصوب میشن و هر کدومشون یه اندازه ی خاصی دارند. البته چیزی هم که هست اینه که اندازه های متفاوت در بازار موجود هست وهمچنین از نظر بنده:
سلاح سرد باید به اندازه ای باشه که بتونی راحت باهاش کار کنی(چون سلاح شخصی خودت هست). مثلا: من نانچیکویی خریدم که زنجیر اون مقداری بلند بود ، من زنجیرش رو کوتاه تر کردم تا راحت تر با اون کار کنم. و همچنین در مورد اندازه فک نانچیکو مثلا اگه خیلی بلند باشه به بندت گیر میکنه و کار کردن باهاش سخت میشه و اذیت میشی.

ببخشید محسوب میشن

bushido

Registered User
لایک‌ها
180

به بدنت گیر میکنی:D

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
هرچند من در زمینه نین جوتسو هیچگونه تخصصی ندارم و فقط یک سری تئوری میدونم با کسب اجازه از متخصصان این بخش یه مطلبی رو ارائه میدم!
تکنیک کوینا اونکیوو
مهارت تقلید صدا حشرات (مثل جیرجیرک و ...) و پرندگان؛زمانی که یک نینجا گرفتار میشد،میتوانست با استفاده از این تکنیک با همکار خود تا فاصله 200 الی 300 متر با او ارتباط برقرار کند،در نتیجه قادر بود هرگونه اطلاعات رو به گروه نینجایی خود برگرداند و آنها هم از این اطلاعات استفاده کنند.
البته شامل یک سری از موارد دیگه هم میشه که بیشتر از این توضیح دادنشون خوب نیست!

کپی فقط با ذکر منبع

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
هرچند من در زمینه نین جوتسو هیچگونه تخصصی ندارم و فقط یک سری تئوری میدونم با کسب اجازه از متخصصان این بخش یه مطلبی رو ارائه میدم!
تکنیک کوینا اونکیوو
مهارت تقلید صدا حشرات (مثل جیرجیرک و ...) و پرندگان؛زمانی که یک نینجا گرفتار میشد،میتوانست با استفاده از این تکنیک با همکار خود تا فاصله 200 الی 300 متر با او ارتباط برقرار کند،در نتیجه قادر بود هرگونه اطلاعات رو به گروه نینجایی خود برگرداند و آنها هم از این اطلاعات استفاده کنند.
البته شامل یک سری از موارد دیگه هم میشه که بیشتر از این توضیح دادنشون خوب نیست!

کپی فقط با ذکر منبع
بله استاد با تشکر از شما
یک زمانی آزمون شودان توی نینجوتسو ایران یه موردش تقلید صدا بود

باتشکر از استاد بزرگوار

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
دوستان عزیز یه مطلب در مورد 5تا از مهارت و تخصص های اصلی نینجاها براتون توضیح مختصری میخوام بدم:
اولی- استتار و تغییر چهره: خب نینجاها استادان تغییر چهره بودند. و نکته جالب اینکه توی هر شرایطی یه چهره خاص رو انتخاب میکردند. یه مثال میزنم براتون: (یک نینجا برای انتقام از دشمنش مجبور میشه جاهای مختلفی مثل معبد-جنگل-کتابخانه و کاباره رو بگرده. وقتی معبد - جنگل و کتابخانه رو میگرده و دشمنش رو پیدا نمیکنه و سرنخی از دشمنش در کاباره پیدا میکنه مجبور میشه به کاباره بره اما نمیتونه با چهره ای بره که دشمنش اون رو بشناسه مجبور میشه تیپ و قیافه ی اساسی بسازه واسه خودش که شبیه کسانی بشه که وارد کاباره و اینجور کثافت خونه ها میشن بشه و...). همجنین نینحاها واسه دیده نشدن و دیدن مجبور بودن همزمان با اینکه استتار میکنن تغییر چهره بدن! مثلا زمانی که در لا به لای یه بوته میخان استتار کنن مجبورن شاخه و برگ درختان رو به خودشون وصل کنن. و نکته جالب در مورد استتار این هست که یک نینجا زمانی که در حال فرار بوده. برای استتار حتی زیر خاک هم استتار میکرده یا بهتر بگم اختفا میکرده. یعنی حتی اگه شده خاک رو میکنده و خودش رو زیر خاک میبرده و در واقع خودش رو قبر میکرده که دشمنش اون رو پیدا نکنه و وقتی دشمنش میرسه در تاریکی از زیر خاک بیرون میومده و دشمنش رو از بین میبرده...!!
41320572822790506660.jpg

دومی-شینوبی ایری یا همون روش های مخفی کاری: که شامل ورود به مکان ها بدون سرو صدا هست. راستش من همیشه برای آروم راه رفتن و آروم حرف زدن واسه شاگردام یه مثال میزنم. اسمشو گذاشتم مثال گوسفند و ببر: (شما وقتی میبینید یه گوسفند راه میره چقدر بع بع میکنه و چقد زنگولش صدا میده و چقدر قدم هاش صدا میده و زیر پاهاش خش خش میکنه. ولی وقتی یه ببر داره حتی با آرامش راه میره و به چشماش نگاه میکنی وحشت تمام وجودت رو فرا میگیره. پس همیشه مثل ببر باش). نینجاها آروم و بی سرو صدا راه میرفتن. سر به زیر. ولی وقتی خشمگین میشدن بی صدا گوش فلک رو کر میکردند.
35785715142570941412.jpg
سومی-سوئی رن یا آموزش های آبی و شنا کردن ها: نینجاها تخصص خاصی هم در زمینه های آبی داشتند. مثل شنا کردن زیر آب که به نظر شخص من یه شنای خاص هست. این شنا کاملا زیر آب با آرامش و بدون ایجاد سر و صدا صورت میگیره. از لحظه ی ورود به آب تا لحظه ی خروج از آب. تمساحی با دویست کیلوگرم وزنش بی صدا وارد آب میشه و از آب بیرون میاد برای گرفتن طعمه اش. نینجا هم بیصدا وارد میشه و بیصدا خارج میشه. همچنین یه نکته جالب اینکه: در گذشته که دستگاه و کپسول اکسیژن نبوده که نینجابخواد ببره تو آب و بره زیر آب نفس بکشه. همچنین اگه هم بود باز نمیتونست وسیله اضافی به بارهاش اضاف کنه و خودشو سنگین کنه فقط واسه اینکه زیر آب نفس بکشه. بهترین کار این بوده که لوله ی خودش رو که همیشه همراهش بوده واسه پرتاب تیغ های تیزش به زیر آب میبرده و از طریق اون تا مدت ها یا حتی تا ساعت ها زیر آب منتظر می مونده تا طعمه اش برسه و کارشو تموم کنه...

34003986337861606498.jpg

چهارمی- اینتون نوجوتسو: که شامل فرار و اختفا هستش. یعنی در واقع ترکیب این دوتا واقعا شاهکار هست. زمانی که نینجا در تاریکی در کوچه های تاریک در حال فرار بوده و زمانی که به مکان و جای مناسب میرسه مخفی میشه و دشمنش نا امید برمیگرده رد کارش. نظر بسیاری از جنگجویان هم همین هست که: وقتی با کسی در حال جنگ یا درگیری هستید و تنها هستید زمانی که تعداد دشمنان خیلی زیاد هست نباید مغرور شد و ایستاد و به دشمن هات بگی آره بیایین جلو من نینجام - من فلانم و پنجاه نفرم باشید میزنمتون. در چنین مواقعی باید به عقل رجوع کرد و بهترین گزینه فرار هست. همچنین اگر دشمن از سرتون دست بردار نبود یه اختفا هم چاشنی کار کنید بهتر هستش.
30641252295412820234.jpg
پنجمی-چوهو جوتسو: پیگیری و جاسوسی هستش. به دوکلمه دقت کنید که میگه هم پیگیری و هم جاسوسی. نینجا از لحاظ استراتژی جاسوسی هم مهارت بسیار بالایی داشته. یعنی واسه انجام و پیگیری یه سوژه یا مورد به هیچ عنوان نا امید نمیشده تا کارش انجام بشه. و تا زمانی که مشکلش حل نمیشده دست از این کار بر نمیداشته. برای پیگیری جاسوسی و کسب اطلاعات درمورد چیزی دست به هرکاری میزده و به هرجا قدم میگذاشته تا به هدفش برسه...
84929962024491123233.png

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
درود بر تمامی همرزمان و استادان عزیز....
تایکای با حضور کانچو اکبر فرجی در باشگاه کوثر واقع در ملک شهر اصفهان مورخ 1392/12/2 برگزار شد.در این تای کای 99/5 درصد سنسی های اصفهان اعم از :سنسی ابوذر خواجو((به همراه شاگردان خویش که همشون شودان و سنسی بودندمانند:سنسی امیرلولاکی و سنسی جعفری و ... / سنسی احمد خواجو / سنسی دهقانی / سنسی سلیمیان / سنسی سلیمانیان / سنسی علیاری / سنسی فرامرزپور / سنسی صفیان / سنسی دام انداز ((که از استان دیگر اومده بود / سنسی احمد امینی و....
که در این تای کای نخست کانچو فرجی به سنسی ها گفتند که هرنفر تکنیکی را بزنند....سپس کانچو اکبر فرجی تکنیک های بسیار زیبایی اموزش دادند و حتی درباره خیلی چیز ها سخن میگفتن که حتی درباره نینجا رنجر هم حرفی زدند....پس از تای کای ازمون کیو 1 ودان بود که متاسفانه موقعی که وقت به دان 3 رسید کانچو گفتن که پروازشون داره دیر میشه و واسه همین ازمون رو نگرفتند.

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
درود بر تمامی همرزمان و استادان عزیز....
تایکای با حضور کانچو اکبر فرجی در باشگاه کوثر واقع در ملک شهر اصفهان مورخ 1392/12/2 برگزار شد.در این تای کای 99/5 درصد سنسی های اصفهان اعم از :سنسی ابوذر خواجو((به همراه شاگردان خویش که همشون شودان و سنسی بودندمانند:سنسی امیرلولاکی و سنسی جعفری و ... / سنسی احمد خواجو / سنسی دهقانی / سنسی سلیمیان / سنسی سلیمانیان / سنسی علیاری / سنسی فرامرزپور / سنسی صفیان / سنسی دام انداز ((که از استان دیگر اومده بود / سنسی احمد امینی و....
که در این تای کای نخست کانچو فرجی به سنسی ها گفتند که هرنفر تکنیکی را بزنند....سپس کانچو اکبر فرجی تکنیک های بسیار زیبایی اموزش دادند و حتی درباره خیلی چیز ها سخن میگفتن که حتی درباره نینجا رنجر هم حرفی زدند....پس از تای کای ازمون کیو 1 ودان بود که متاسفانه موقعی که وقت به دان 3 رسید کانچو گفتن که پروازشون داره دیر میشه و واسه همین ازمون رو نگرفتند.
احتمال 99/9درصد استاد فرجی و دیگر اساتیدتون تکنیک های تایجوتسو و دفاع شخصی رو به نمایش گذاشتن؟؟؟؟ درسته؟؟

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
احتمال 99/9درصد استاد فرجی و دیگر اساتیدتون تکنیک های تایجوتسو و دفاع شخصی رو به نمایش گذاشتن؟؟؟؟ درسته؟؟
درود بر شما...بله.کانچو تایجوتسو بدون سلاح و تایجوتسو با هامبو و فوندو و ....رو اموزش میداد:)

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
درود بر شما...بله.کانچو تایجوتسو بدون سلاح و تایجوتسو با هامبو و فوندو و ....رو اموزش میداد:)
ببخشید جسارتا شما چند وقت هست که بوجینکان کار میکنید؟(نینجوتسو نه ها. بوجینکان رو میگم)
و سوال دیگه که دارم شما میدونید مدرک منکیو چی هست؟؟؟؟!!!؟!؟!!! استاد فرجی دارن؟؟؟

bushido

Registered User
لایک‌ها
180

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
سلام و ادب خدمت جناب ببر سیاه
در مورد بانسن شوکای و منکیو کایدن اگه امکانش هست توضیحاتی بدین.
باتشکر و احترام
آریگاتو ماسو
جناب ببر سیاه: این ده-یازده جلد بانسن شوکای که لینکش رو گذاشته بودید ظاهرش نشون میده که اطلاعات سری و ویژه ی نینجاها درمورد استراتژیشون و از این قبیل نوشته شده و مربوط به 400سال پیش هست!!!!!!!!!!!! و همونطور که فرمودید از 400سال پیش تاحالا نینجایی وجود نداره.

ممنون استاد;)

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
نینجاها چطوری بی صدا راه میرفتن؟از چه وسایلی استفاده میکردن؟چه نوع تمریناتی داشتن؟

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
نینجاها چطوری بی صدا راه میرفتن؟از چه وسایلی استفاده میکردن؟چه نوع تمریناتی داشتن؟
تا اونجایی که در دایره معلومات من هست ، در تمرینات انواع خاصی از گام نینجا آموزش داده میشه. من دو نوع گام بلدم ولی مطمینا بیشتر از این حرفا هست. کفش نینجا ها نوع خاصی بوده که انگشت شست رو از بقیه انگشتان جدا میکرده از طرفی انعطاف کفش ها هم کمک میکرده به حرکت نرم. در لباس نینجا هم در محل مفاصل گره ها و بندهایی بوده که حرکت رو خیلی آسون میکرده. علاوه بر اون نینجا نامریی بوده. یعنی یاد میگرفته چطور با استفاده از نور و سایه محیط طوری حرکت کنه که دیده نشه. شینوبی ایری یکی از مهارتهای نینجا هست برای ورود مخفیانه به اماکن. همه این ها به علاوه هنر استتار و اختفا حرکت نینجا رو بی صدا میکرده تا جایی که وقت حمله برسه درست مانند یه ببر:)

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
استاد موساشی براتون سوال کردم از ببر سیاه 25 نوع گام نینجای مختلف هست. اسم چند تا رو هم گفتن:
شینوبی اوراکی
وکو اراکی
کوهو اراکی
سوکوشین سوسوکوهو
مون انوهو
شینوبی کورو ایکی
و.......

بالا