برگزیده های پرشین تولز

نینجوتسو (کارشناسان soroosh potter و bushido)

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,545
سلام دوست عزیزم
یه جمله از یکی از یکی از اساتید بزرگوار هست که میفرمایند
حقیقت در نزدیکی توست. نه آنچه که میبینی . نه آنچه که میشنوی. آنچه که پنهان و ناشناخته هست حقیقت ناب است.

خب اگر شما به ورزش علاقه دارید در حدی که یه سلاح سرد یاد بگیرید ورزش ووشو هست. اگر به دفاع شخصی علاقه دارید جودو هست. اگر به مبارزه علاقه دارید کیک بوکس یا فول کنتاکت هست. اگر به آکروبات علاقه دارید ژیمناستیک هست و و و و و و و.....
اما اگر وااااقعا به این مکتب کهن رزمی . نینجوتسو عشق می ورزید و شرایطش براتون فراهم هست این مطلب رو با نماینده نینجوتسو استانتون در میون بگذارید. و البته این رو هم بگم که نینجوتسو یه زمانی توی کشور یه دونه نینجوتسو بیشتر نشد که بعد ها عده ای اومدن و از خودشون سبک و رشته هایی از خودساخته روی کار آوردند. مثل نینجا رنجر و نمیدونم نینجافاشو و نینجا فلان و....
اگر هم مایل باشید میتونید به من بگید که توی کدوم استان هستید. و توی کدوم شهر من میتونم شماره مربی رسمی نینجوتسو استانتون رو بهتون بدم.

موفق باشید
سلام
دقیقا موافقم...جمله زیبایی هست...
نه من واقعا عاشق نینجوتسو هستم! اصلا نینجاها رو دوست دارم از آواتار و امضام مشخصه...(انیمه ناروتو) به علاوه شدیدا ژاپن و فرهنگش رو دوست دارم و خوراکم انیمه و بازی های ژاپنیه حتی یکم از فرهنگ، زبان و تاریخ ژاپنم به این وسیله یاد گرفتم و به این واسطه از انیمه ها و بازی های خاصی مثل گینتاما لذت می برم! (که فقط برای خود ژاپنیا ساخته می شن تقریبا)
من استان البرزم خود کانچو رو هم دیدم (توی دفتر مرکزی) این استادمم سبک فرعی کار نمی کرد و زیر نظر خود کانچو بود می دونم چی می گید. ولی خب باشگاهمون امکانات (بعضی سلاح ها، تشک درست و حسابی برای آکروبات) اصلا نداشت و صرفا چون نزدیک خونه مون بود می رفتم!
حالا من باشگاهم رو عوض کنم این چیزایی که بلدم (در حد کیو 8) تو اون باشگاه دیگه معتبر هست دیگه؟
انقدرها هم صفر نیستم هر چند آکروباتم مثل سایر افراد سن بالا تعریفی نداره و حتی بعضی حرکاتم نمی تونم تو آکروبات.

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
سلام
نه من واقعا عاشق نینجوتسو هستم! اصلا نینجاها رو دوست دارم از آواتار و امضام مشخصه...(انیمه ناروتو) به علاوه شدیدا ژاپن و فرهنگش رو دوست دارم و خوراکم انیمه و بازی های ژاپنیه حتی یکم از فرهنگ، زبان و تاریخ ژاپنم به این وسیله یاد گرفتم و به این واسطه از انیمه ها و بازی های خاصی مثل گینتاما لذت می برم! (که فقط برای خود ژاپنیا ساخته می شن تقریبا)
من استان البرزم خود کانچو رو هم دیدم (توی دفتر مرکزی) این استادمم سبک فرعی کار نمی کرد و زیر نظر خود کانچو بود می دونم چی می گید. ولی خب باشگاهمون امکانات (بعضی سلاح ها، تشک درست و حسابی برای آکروبات) اصلا نداشت و صرفا چون نزدیک خونه مون بود می رفتم!
حالا من باشگاهم رو عوض کنم این چیزایی که بلدم (در حد کیو 8) تو اون باشگاه دیگه معتبر هست دیگه؟
انقدرها هم صفر نیستم هر چند آکروباتم مثل سایر افراد سن بالا تعریفی نداره و حتی بعضی حرکاتم نمی تونم تو آکروبات.
بسیار عالی
اما در مورد اینکه شما کیو8هستید و آیا در باشگاه دیگه هم همین تکنیک رو یاد میدن باید خدمتتون عرض کنم. تکنیک هایی که شما یاد گرفتید تا همون کیو8 همگی تکنیک هایی ست که در بوجینکان بودو تایجوتسو کار میشه. و باید خدمتتون عرض کنم این تکنیک ها نه تنها در شهر های اطراف شما ، نه تنها در استان شما ، نه تنها در ایران ، بلکه در سراسر جهان تکنیک های بوجینکان شناخته شده هست. یعنی شما تکنیک های کیو8 که یاد گرفتید رو اگر در ژاپن هم برین همین تکنیک ها رو تمرین می کنند.

البته تاکید میکنم: تکنیک های بوجینکان بودو تایجوتسو
من نگفتم نینجوتسو ها. ;)
تکنیک های بوجینکان در سراسر جهان شناخته شده هست

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
سلام
و یک نیکته در مورد این صحبتتون: بلدم (در حد کیو 8) - انقدرها هم صفر نیستم هر چند آکروباتم مثل سایر افراد سن بالا تعریفی نداره و حتی بعضی حرکاتم نمی تونم تو آکروبات

* شما چند مدت طول کشید تا کیو8گرفتید؟
* آیا حکم معتبری از این کیو دارید؟
* در چه حد دانایی دارید؟
* چند سالتونه که میگید مثل افراد سن بالا اکروبات نمیزنم؟

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,545
و یک نیکته در مورد این صحبتتون: بلدم (در حد کیو 8) - انقدرها هم صفر نیستم هر چند آکروباتم مثل سایر افراد سن بالا تعریفی نداره و حتی بعضی حرکاتم نمی تونم تو آکروبات

* شما چند مدت طول کشید تا کیو8گرفتید؟
* آیا حکم معتبری از این کیو دارید؟
* در چه حد دانایی دارید؟
* چند سالتونه که میگید مثل افراد سن بالا اکروبات نمیزنم؟
البته کیو 8 نگرفتم و 9 ـم امتحان 8 رو می خواستم بدم که ندادم و گفتم باشه برای بعد عید (می دادم قبول بودم)
-6-7 ماهی رفتم...
-حکمش دست مربیه که فکرم نکنم دیگه برم سراغش بگه چی شد و اینا...مگه اینکه باشگاه جدید نزنه برم بگیرم. برامم مهم نیست حکم سومی تو اوپن کمیته استان دارم با مدال رسمی. این مقامو ساده کسب کردم چون سه نفر بیشتر تو وزنم نبودن با خودم-البته منم اصلا دوست نداشتم مبارزه اینطوری مثل کاراته و تکواندو رو هیچ اساسی کنم که توش هر حرکتی آزاده حتی کارهایی که خطاست (دماغمم آسیب دید و ناک اوت شدم) ولی به هرحال... کارت نینجا هم که فکر نکنم نیازی باشه بگم دارم.
من زیاد دنبال ارتقا نبودم تو باشگاه هم اکثرا بچه بودن غیر از من ارشد و خود سنسی و به خاطر همین خیلی رو اکروبات مانور می دادن چیزی که من توش ضعیف بودم...بعد خودمم زیاد دنبال اینکه جلوی اون یکی وایستم و... نبودم و اصلا دوست نداشتم حتی تا وقتی به مشکی رسیدم کمربند زرد و سبز ببندم...
-دانایی که اگه منظورتون تکنیک هاست در حد همون کیو 8 ولی اگه به فلسفه نینجوتسو باشه خیلی زیاد. کلی بازی و انیمه ژاپنی دیدم که توشون انواع نینجا بوده...فکر نکنم هیچ مربی دیده باشتشون. اصلا می رم تمرین شب انگار من یه چشم سومی دارم که هیچ کس نداره و باز می شه به ژاپن و نفس کشیدن تاریکی، ماه، آب و درختای جنگل رو می بینه...شدیدا از تفکر ژاپنی پر شده فکر من.
-من گفتم مثل سن بالاها آکروبات می زنم (نه نمی زنم) دقت کرده باشید کسایی که سنشون بالاتره بدنشون انعطاف پذیری بچه ها رو نداره توی آکروبات خصوصا تو حرکتایی مثل اوتن ها.
منم تو اوتن ضعیفم...البته همه حرکات شامل همین اوتن، پیچ و... رو می زنم ولی خب در حد یه بدن کوچیک و نرم نیستم که بتونم قشنگ بزنم.
تو زنپو کایتن و حرکات مشابهش هم هیچ مشکلی ندارم.

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,545
راستی توی کرج به نظرتون کجا بهتره برم...یه جا هست فکر کنم دوجوی خود کانچو باشه سمت سه راه گوهردشت که خیلی جای شیکیه و توش انواع کاتاناهای اصل و عکسای کانچو به چشم می خوره. فقط نمی دونم شاگرد می پذیرن یا نه.
شهریه هم مهم نیست فقط یه جا که هر جلسه واقعا چیز یاد بدن، خصوصا کار با سلاح تخصصی (دوست دارم نینجا کن و سای رو یاد بگیرم)

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
راستی توی کرج به نظرتون کجا بهتره برم...یه جا هست فکر کنم دوجوی خود کانچو باشه سمت سه راه گوهردشت که خیلی جای شیکیه و توش انواع کاتاناهای اصل و عکسای کانچو به چشم می خوره. فقط نمی دونم شاگرد می پذیرن یا نه.
شهریه هم مهم نیست فقط یه جا که هر جلسه واقعا چیز یاد بدن، خصوصا کار با سلاح تخصصی (دوست دارم نینجا کن و سای رو یاد بگیرم)
دوست عزیزم شما میتونید به همون هنبو دوجو توی کرج برید. اگر هم شهریه اش البته براتون مهم نباشه. چون تا قبل از عید فکر کنم حدود سی تا سی و پنج تومن شهریه اش بود.
اینم آدرسشه:کرج ، میدن آازدگان . بلوار مطهری . خیابان گلزارشهدا جوادآباد . ابتدا خیایان خانه مرکزی نینجا ( سالن بهشت )
روز های زوج و روز های فرد ساعت 7 تا ده شب ویژه آقایان هست.
اگر سنسی مجید کولیوند توی بوجینکان هنوز کار میکنند و بتونید کلاس های ایشون رو پیدا کنید و ثبت نام کنید خیلی خیلی بهتر هست از نظر بنده. من کارشون رو خیلی قبول دارم.
خوده استاد فرجی هم فکر نکنم کلاسی دائمی داشته باشند.

یک نصیحت برادرانه: زیاد توی افسانه سیر نکن. سعی کن واقعیت رو ببینی و همچنین واقعیت رو جور دیگه ای ببینی. همیشه دنبال حقیقت باش ، دنبال مجاز نباش...

مهم دان نیست ، مهم داناییست

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
90522423691512503792.jpg

ترتیب کمربند در بوجینکان بودو تایجوتسو ایران:
در گذشته ترتیب کمربند ها بر این اساس بود: سفید - زرد - بنفش - سبز - قرمز - قهوه ای - مشکی

درحال حاضر: برای آقایان: سفید - سبز - قهوه ای - مشکی برای بانوان: سفید - قرمز - قهوه ای - مشکی

اما قابل ذکر هست که در نینجوتسو در اصل چیزی با عنوان دان و کیو وجود نداشته است. در واقع توی نینجوتسو دانایی حرف اول را میزد

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
منکیو کایدن....

مدرکی یا لیسانسی که از سوی سوکه به فردی تعلق میگیرد که مجوز آموزش می باشد. و معمولا به افرادی این حکم داده میشود که سی سال تجربه دارند. و همچنین اغلب جانشین سوکه می باشند. البته نه همیشه ها...

شیهان و دان پونزده:
توی سیستم بوجینکان سراسر دنیا ممکن است که دان پونزده های زیادی وجود داشته باشد. اما به آنها شیهان نمیگویند و چیزی هم بلد نیستند!!!! یعنی یه جور علف هرز هستند.
اما وقتی از سوکه هاتسومی میپرسی وقتی اینا هیچی بلد نیستن پس چرا بهشون دان پونزده دادی؟
جواب میده: اومدن امتحان دادن . قبول شدن. حکم گرفتن!!!

همچنین توی این سیستم تا سوکه خودش شخصا کسی رو شیهان معرفی نکنه ، هیچوقت و هیچ جا به اون طرف نمیگن شیهان!!!

جالبه ! مگه نه؟;):general210:

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
16864556599595708432.jpg

58552180355348370384.jpg

23750326564227601656.jpg

همه ی عکس هایی که در بالا دیدید دوست دارند ببینند ولی دیده نشن...
یکی از خصلت های نینجاهای مرموز همین هست.
دوست داره ببینه ، ولی دیده نشه...
یه گوشه کمین میکنه . خوب می ایسته و اطرافشو زیر نظر میگیره. بعد زهرشو به دشمنش میریزه...:general508:

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
31839156027688102191.jpg

50572696878477302980.jpg

هیچوقت سمت مربی نرو که قدرت یادگیری داره و شاید هم بلد باشه ، ولی عمل نمیکنه.
یعنی فقط حرف میزنه. مثلا میگه من فلانم و ....
هیــــــــــــــــــــــــــچوقت سمت چنین مربی نباید رفت. مهم نیست چه دانی داشته باشه. مهم اینه دانایی داشته باشه.
چنین مربی و چنین باشگاهی مثل زنبوری هست که عسل نمیده...

عالم بدون عمل مثل زنبور بدونه عسله...

وقتی بری طرفش هیچی که ازش دریافت نمیکنی هیچ ، چند تا نیش خوشکل هم میخوری و میری رد کارت...:(;)

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
سلام خدمت دوستان گرامی. مدتیه که فشار درس و زندگی اینقدر زیاده که کمتر تونستم در بخش رزمی حضور داشته باشم. ولی برحسب قولی که به ببر سیاه دادم مطالبی رو آماده کردم که در تاپیک قرار بدم. البته قرار بود که از دیروز شروع کنم که با دو روز تاخیر این کار رو شروع میکنم. فقط دوستان دقت داشته باشند مطالبی که من قرار میدم همه و همه برگرفته از ریو توگاکورا و مربوط هست که به هیچ وجه نمیشه اونها رو نینجوتسو دونست. دلیل این کار اینه که این ریو ، ریویی هست در جهان اکثرا در دوجو ها تمرین میشه و شناخته شده هست. دقت داشته باشین که به قول استاد میلاد این ریو ساخته دست ناکاماتسو و هاتسومی هست و تایید نمیشه ولی چون مطالبی که در باشگاه ها و فرومها ذکر میشه درباره این ریو هست من اونها رو بیان میکنم مضاف براین که خود من هم در همین ریو آموزش داده شده ام - تازه با کلی ارفاق به بوجینکان ایران - و فکر هم نکنم توی کل خاورمیانه کسی غیر از ببر سیاه نینجوتسو حقیقی بلد باشه پس این مطالب رو در این تاپیک
قرار میدم نه به عنوان نینجوتسو بلکه به عنوان سایه ای از حقیقت دست نخورده نینجوتسو.
از استاد عزیزم جناب بوشیدو هم تشکر میکنم که در این مدت به تنهایی تاپیک رو آپ دیت میکردند و امیدوارم بتونیم با هم تاپیکی رو بسازیم که مخاطبای آشکار و پنهانی که داریم رو نسبت به بعضی از حقایق آگاه کنیم.

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
سلام خدمت دوستان گرامی. مدتیه که فشار درس و زندگی اینقدر زیاده که کمتر تونستم در بخش رزمی حضور داشته باشم. ولی برحسب قولی که به ببر سیاه دادم مطالبی رو آماده کردم که در تاپیک قرار بدم. البته قرار بود که از دیروز شروع کنم که با دو روز تاخیر این کار رو شروع میکنم. فقط دوستان دقت داشته باشند مطالبی که من قرار میدم همه و همه برگرفته از ریو توگاکورا و مربوط هست که به هیچ وجه نمیشه اونها رو نینجوتسو دونست. دلیل این کار اینه که این ریو ، ریویی هست در جهان اکثرا در دوجو ها تمرین میشه و شناخته شده هست. دقت داشته باشین که به قول استاد میلاد این ریو ساخته دست ناکاماتسو و هاتسومی هست و تایید نمیشه ولی چون مطالبی که در باشگاه ها و فرومها ذکر میشه درباره این ریو هست من اونها رو بیان میکنم مضاف براین که خود من هم در همین ریو آموزش داده شده ام - تازه با کلی ارفاق به بوجینکان ایران - و فکر هم نکنم توی کل خاورمیانه کسی غیر از ببر سیاه نینجوتسو حقیقی بلد باشه پس این مطالب رو در این تاپیک
قرار میدم نه به عنوان نینجوتسو بلکه به عنوان سایه ای از حقیقت دست نخورده نینجوتسو.
از استاد عزیزم جناب بوشیدو هم تشکر میکنم که در این مدت به تنهایی تاپیک رو آپ دیت میکردند و امیدوارم بتونیم با هم تاپیکی رو بسازیم که مخاطبای آشکار و پنهانی که داریم رو نسبت به بعضی از حقایق آگاه کنیم.
با تشکر از دوست خوب و استاد عزیز جنابsoroosh potter
انشالله شاهد موفقیت های شما خواهیم بود:):general601:

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
دوستان و اساتید
قدری درباره تکنیک حرکت یا راه رفتن بدون صدا و همین طور کاربرد مواد محترقه مثلا برای فرار و ناپدید شدن توضیح می فرمایید؟

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
16864556599595708432.jpg

58552180355348370384.jpg

23750326564227601656.jpg

همه ی عکس هایی که در بالا دیدید دوست دارند ببینند ولی دیده نشن...
یکی از خصلت های نینجاهای مرموز همین هست.
دوست داره ببینه ، ولی دیده نشه...
یه گوشه کمین میکنه . خوب می ایسته و اطرافشو زیر نظر میگیره. بعد زهرشو به دشمنش میریزه...:general508:

تصاویر و جملات هر دو زیبا هستند ...

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
دوستان و اساتید
قدری درباره تکنیک حرکت یا راه رفتن بدون صدا و همین طور کاربرد مواد محترقه مثلا برای فرار و ناپدید شدن توضیح می فرمایید؟
تکنیک های حرکت بدون صدا رو میشه به چند چیز مدیون دونست. اول از همه گام های مخصوصی که دقیقا برای راه رفتن و پرش بدون صدا طراحی شده اند. 25 نوع گام مخصوص داریم که چند موردش رو قبلا از استاد میلاد نقل قول کردم. دوم نوع لباس و کفش هست. کفش به صورتی بوده که انگشت شست پا رو از بقیه انگشتها جدا میکرده که برای بالا رفتن از طناب بسیار کارساز بوده. ضمنا انعطاف و سبک بودن کفش هم کمک میکرده. لباس نینجا علاوه بر رنگش که با توجه به محیط انتخاب میشده در محل مفاصل بندها و گره هایی داشته که حرکت رو آسان و بی صدا میکرده. سوم تکنیک های استتار و اختفا یعنی تبدیل شدن به جزیی از محیط عملا نینجا رو نامریی میکرده. توی یه جنگل اون چیزی که بیحرکت هست مخفی نیست بلکه به اون چیزی بی توجهی میشه که جزیی از جنگل میشه. چیزی که هم از سایه استفاده میکرده هم از روشنایی تا نامریی بمونه.
هنر استفاده از آتش هم اصطلاحا کایاکو جوتسو گفته میشه که به تفصیل در بحث هنرهای 18 گانه بهش خواهیم پرداخت. ممنون از شما استاد

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
62052748007005126352.gif
فوجیتا سِیکو ... !!!!!
این اسم کوتاه اما بسیار عمیق و بزرگ...
اقیانوسی از علم...
ایشون متولد ایسامو فوجیتا هستند که مدیریت14یاسوکه از کوگاریو نینجوتسو بودند. بعضی ها هم میگن آخرین نینجای واقعی بوده...;)
درباره زندگیش هم در این حد میدونم که توی دانشگاه میجی تحصیل کرده و وقتی فارغ التحصیل شده توی روزنامه نگاری کار میکردند.
همچنین ایشون در زمینه تویسندگی و پژوهش گری به کار جمع آوری و بررسی کتیبه های سنتی و میراث نینجوتسو پرداختند.
در ضمن فکر کنم ایشون توی سن 70 یا67یا68سالگی مشکل کبد براشون پیش اومد و از دنیا رفتند.
البته بدون ارث و میراث هم از دنیا نرفته ها. یه اثر خیلی جالب از خودش به جا گذاشت که فکر کنم در موزه ی ایگا اوئنو هستش;)

فوجیتا سیکو .. یکی از نینجاهای واقعی کوگا نینجا

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
یه مسئله جالب در مورد دو واژه نینجا و نینجوتسو!!!

من بار ها و بارها از خیلی ها و در شهرهای مختلف ایران شنیدم که میگن:
* تو نینجاکاری؟
* تو نینجا کار میکنی؟
* خیلی دوست دارم نینجا کار کنم!
و....

که بسیار اشتباه است.چون:
نینجوتسو به همون مکتب حقیقت پنهانی میگن که توی اون مکتب یک سری چیز ها کار میشه..
اما...
نینجا به آقایی میگن که داره نینجوتسو یاد میگیره
و
کونوایچی به خانمی میگن که داره نینجوتسو یاد میگیره.

;);):)

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
65439705082487346269.jpg
ساکورا » شـــکوفه گیـــلاس
ساکورایی توی مکتب رزمی نینجوتسو همان روش های قدم برداشتن واسه تجسس های مرموزانه هست!
مثل زمانی که توی یک علفزار یا یک مزرعه ذرت میخوایی مرموزانه و به قول معروف نینجایی راه بری که صدایی ازت در نیاد و دشمنت رو از پا در بیاری...

مثل ساکورا آکورا...
یوکو آروکی...
و...

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
05438128568124754787.jpg
به راه رفتن گربه تابه حال دقت کردین؟
به جهش هاش؟
به پرش هاش؟

که چطور از ارتفاعی بالا میره که شاید اون ارتفاع سه یا چهار برابر قد خودش هست؟
که چطور به طول چند برابر قد خودش جهش میکنه؟

من به چند نکته اش اشاره میکنم:
* وقتی میخواد بپره بدنش رو کــــــــاملا حالت فنر در میاره!!!!
16254155123569962101.jpg
قانون هوک فیزیک توی موارد کشسانی چه میگه؟
کرنش و تنش رابطه مستقیم دارد.
میگه چی؟ :
جابجایی فنر فشرده یا کشیده شده از نقطهٔ تعادل آن. یکای x در دستگاه SI متر است.

وقتی فنر رو جمع کنیم یک نیرویی توی فنر ذخیره میکنیم و تا اونو رها میکنیم بلافاصله میپره.

بدن گربه رو وقتی میخواد بپره قشنگ نگاه کنید.ببینید چه حالتی داره؟؟؟

33959655621451689127.jpg

وقتی که بدنش و انرژی جمع شده توی بدنش رو رها کنه چه اتفاقی میفته؟؟؟

* نکته ی بعدی در مورد کمک گرفتن از دستان و پاها هست.
ضربه ی پشت ساق پا ، همون قسمت پا که به قول معروف میگن بزرگترین زرد پی بدن. انرژی وارد شده از این نقطه خیلی مهم هست.
و همچنین ضربه ی دستان و کمک گرفتن از قدرت دستان نیز مهم می باشد

«در ضمن تمامی این مطالب اگر خواستید کپی کنید منبع این مطالب رو به اسم بوشیدو از سایت پرشین تولز ثبت کنید»​

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
از استاد عزیز و بزرگوارم جناب ببر سیاه»اقیانوسی از علم
خواهش میکنم اگه مطلبی رو اشتباه میگم یا ناقص میگم حتما ذکر کنند...
باتشکر
موفق باشید

بالا