برگزیده های پرشین تولز

همراه اول (اخبار،بحث درباره خدمات،حل مشکلات و ...)

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آیا این امکان هست با گذاشتن ودیعه نزد همراه اول رومینگ سیم کارت های اعتباری را فعال کرد ؟؟

با سلام
مشترک گرامی

خیر ، این امکان وجود ندارد . چون طبق قوانین اتحادیه جهانی مخابرات ، سیم کارت های اعتباری به دلیل اینکه تنها در کشور همان اپراتور مشغول به فعالیت هستند ، رومینگشان برقرار نمی شود .

و خصوصیت سیم کارت اعتباری ، نداشتن رومینگ آن است چون تعرفه آن از سیم کارت عادی بالاتر است لذا اگر بخواهد رومینگ هم داشته باشد ، مشترک باید ودیعه نزد مخابرات بگذارد .

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
آقا یه لطفی کن اول بگو اینا رو از کجا میدونی.
:(;)
اين مطالب بارها و بارها در رسانه های مختلف اعلام شده و ايشون زحمت کشيدند مطالعه کردند و الان دارن تکرار ميکنن به نوع ديگر !

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
با سلام
مشترک گرامی
ان شاء ا... که همراه اول اینطوری نخواهد بود .
نوع تجهیزات هر شبکه تلفن همراه با توجه به فرکانس مورد نیاز ، تعداد مشترکین و تعداد انتقال مشترک از یک آنتن به آنتن دیگر متفاوت است . در مورد این موضوع که شما فرموده اید نصب آنتن های ما چهره شهر را زشت کرده است باید بگویم که ما همینک در شهر تهران ، نزدیک به 000/300/5 مشترک داریم و روند نصب آنتن در تهران از 1373 شروع شده است ، لذا در برخی از مناطق به دلیل اینکه باید منطقه ای در پوشش قرار بگیرد نیاز است آنتن در پارک یا حتی بالای ساختمان ها قرار بگیرد . این جزو الزامات شبکه است و ما چاره ای نداریم .
ولی هم اکنون با طرحی که از 3 ماه پیش به اجرا در آمده در حال هم رنگ کردن آنتن های فرستنده در پارک ها می باشیم که امیدواریم مقداری از رضایت شما را جلب نماید .

البته من مشترک ایرانسل هستم :blush:

1-قصد ندارید EFR کنید کیفیت صدا رو؟
2-جدیدا وقتی یکی از همراه اول به ایرانسل SMS میزنه نمیاد ، بعد که من به یکی از مشترکین همراه اول SMS میزنم و اون جواب میده اون SMS طرف قبلی هم باهاش میاد! (مطمئنن اختلال از طرف همراه اول هست)
3-چرا با وجود 1400 آنتن هنوز هم کیفیت صدا تضمین شده نیست و صدا قطع و وصل میشه؟
ولی ایرانسل با 167 آنتن فعلی جاهایی که پوشش کامل باشه هیچ مشکلی نداره

Alireza-Metal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ببین تو اگه راست میگی چرا یه ایمیل معتبر نداری از خود سایت همراه اول یا مخابرات ؟

اگه راست میگی ایمیلتو بگو ...

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته من مشترک ایرانسل هستم :blush:

1-قصد ندارید EFR کنید کیفیت صدا رو؟
2-جدیدا وقتی یکی از همراه اول به ایرانسل SMS میزنه نمیاد ، بعد که من به یکی از مشترکین همراه اول SMS میزنم و اون جواب میده اون SMS طرف قبلی هم باهاش میاد! (مطمئنن اختلال از طرف همراه اول هست)
3-چرا با وجود 1400 آنتن هنوز هم کیفیت صدا تضمین شده نیست و صدا قطع و وصل میشه؟
ولی ایرانسل با 167 آنتن فعلی جاهایی که پوشش کامل باشه هیچ مشکلی نداره

با سلام
مشترک گرامی

پاسخ سوال 1 : بسیار خوشحال هستیم ، که سطح عمومی معلومات مشترکین ما افزایش یافته است و امروز به دنبال ببرسی ریزبینانه فعالیت های این مجموعه هستند . هم اکنون درصد موفقیت مکالمات تلفن همراه به بیش از 93 درصد رسیده است - در تهران - و این مطلب حاکی از آن است که توانسته ایم تا حدود مناسبی کیفیت را افزایش بدهیم ولی هنوز تا حد کامل خود فاصله ی زیادی داریم و حق با شما مشترکان گرامی می باشد . در حال اجرایی شدن است ولی سرعت آن هم اکنون کند است .

پاسخ سوال 2 : این مشکل تا 15 الی 20 روز آینده نیز ادامه خواهد داشت و مربوط به واگذاری های جدید سیم کارت های اعتباری همراه اول است که در شبکه IN تلفن همراه تأثیر گذاشته است و امیدواریم در طی روزهای آتی برطرف شود ولی توصیه من به شما این است که Message Center گوشی خود را از 9891100500+ به 9891100505+ یا 502 تغییر دهید .

پاسخ سوال 3 : همانطور که در پست های قبلی نیز ، به نوعی اشاره کردیم ، هر شبکه با توجه به تعداد مشترکین خود از تجهیزات خاصی استفاده می کند . هم اکنون کل مشترکین شبکه ایرانسل 000/100/2 مشترک در کل کشور هستند که از این میزان حدود 000/300 مشترک در استان تهران می باشند لذا این شبکه با نصب آنتن های کمتری می تواند به پوشش واقعی خود دست یابد ولی همراه اول در استان تهران 000/100/6 مشترک دارد که طبیعتاً قضیه متفاوت است .
ولی در پاسخ سوال شما باید بگویم که بیشتر مشکلات ما به دلیل عدم هماهنگی شهرداری با ارتباطات سیار است که اجازه نصب آنتن های جدید را نمی دهد و اگر این اجازه تا پایان این ماه اخذ نشود ، نمی توان در استان تهران ، سیم کارت جدیدی واگذار کرد . زیرا ظرفیت فعلی شبکه تهران پر شده است و امکان واگذاری وجود ندارد . !!!!

parsa

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
102
سلام و خسته نباشید.
البته این سوال رو باید از ایرانسل بپرسم نه شما، ولی دیدم اینجا دست به نقد هست گفتم شاید شما پاسخ بدید...!

چرا از ایرانسل نمیشه به شماره های مسابقات تلوزیون اس ام اس زد؟ منظورم همون 30000 ایناست.
از ایرانسل پرسیدم گفت علتش عدم هماهنگی بین مخابرات و ما هست و در صدد رفع اون هستیم.

ممنون!

m.shabani

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
1,074
سلام
ميخواستم بدونم داستان دادن كد به گوشي و گرفتن شماره مد نظر بدونه اينكه شماره بيفته چيه؟؟؟
چون خودم يه مزاحم اينجوري دارم

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام و خسته نباشید.
البته این سوال رو باید از ایرانسل بپرسم نه شما، ولی دیدم اینجا دست به نقد هست گفتم شاید شما پاسخ بدید...!

چرا از ایرانسل نمیشه به شماره های مسابقات تلوزیون اس ام اس زد؟ منظورم همون 30000 ایناست.
از ایرانسل پرسیدم گفت علتش عدم هماهنگی بین مخابرات و ما هست و در صدد رفع اون هستیم.

ممنون!

با سلام
مشترک گرامی

باید به اطلاع شما برسونم ، شماره های 3000XXXXX و یا 1000XXX و یا 2000XXX چون بر روی بستر یکپارچه مخابرات - همراه اول - تعریف شده اند لذا تا شبکه ایرانسل سیستم IN خود را با همراه اول هماهنگ نکند ، امکان ارائه ی این سرویس ها وجود ندارد . همانطور هم که شاید بدانید مثلاً پیامک های تبلیغاتی نیز برای شما ارسال نمی گردد و یا شما نمی توانید خواستار دریافت سرویس های ویژه شبکه رهیاب در ارسال پیامک های اوقات شرعی ، جک ، فال ، آب و هوا و .... باشید .
اینها به شبکه ایرانسل مربوط می شود که باید شبکه ارسال و دریافت پیامک خود را هماهنگ کنند .

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با سلام
مشترک گرامی

چون رومینگ سیم کارت های اعتباری فعال نیست . به این دلیل شما به طور پیوسته نمی توانید به مخاطب خود در کشورهای خارجی پیام کوتاه ارسال کنید . ولی با این حال شرکت ارتباطات سیار جهت رفاه حال شما ، چون در برخی موارد ممکن است پیام کوتاه شما به دست مخاطب نرسد ، ارسال پیام کوتاه شما به خارج کشور را مانند ارسال پسام کوتاه به داخل کشور محاسبه می نماید و مبلغ 16 تومان برای هر پیام کوتاه کسر می گردد ولی توصیه می شود چون رومینگ در این نوع سیم کارت ها فعال نیست شما مجبور به ارسال پیام کوتاه به خارج کشور نیستید ، بلکه می توانید از سیم کارت های دائمی ارسال کنید .

به هرحال ارسال پیام کوتاه شما به هر کشور معادل تعرفه داخل کشور 16 تومان محاسبه می گردد .

من منظورتون رو از این که نمی تونید به طور پیوسته پیام ارسال کنید رو نمی فهمم چون من هر روز دارم 20-25 تا sms به رومانی می فرستم همشون هم 16 تومان کم میشه و همه هم می رسه

من قصدم از این سوال این بود که بدونم اگر واقعا هزینش 16 تومانه با سیم کارت دائمی هم sms بزنم

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من منظورتون رو از این که نمی تونید به طور پیوسته پیام ارسال کنید رو نمی فهمم چون من هر روز دارم 20-25 تا sms به رومانی می فرستم همشون هم 16 تومان کم میشه و همه هم می رسه

من قصدم از این سوال این بود که بدونم اگر واقعا هزینش 16 تومانه با سیم کارت دائمی هم sms بزنم

با سلام
مشترک گرامی

منظور من این بود که چون تضمینی توسط ارتباطات سیار برای ارسال پیام کوتاه به کشورهای خارجی وجود ندارد ، شما می توانید فعلاً از سیم کارت اعتباری به کشورهای خارجی همانند تعرفه داخل کشور پیامک ارسال کنید . و در واقع این یک فرصتی مناسب برای شما است .
ولی در سیم کارت دائمی همانطور که قبلاٌ هم خدمتتون عرض کردم بین 95 تومان تا 188 تومان برای هر پیام کوتاه شما محاسبه می شود .
لذا اگر شما مطمئن هستید که تمامی پیام هایتان به مقصد می رسد می توانید با سیم کارت اعتباری خود هر پیام را 16 تومان ارسال کنید .
تا قوانین مربوط به ارسال پیام کوتاه در سیم کارت های اعتباری تدوین شود .

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ميخواستم بدونم داستان دادن كد به گوشي و گرفتن شماره مد نظر بدونه اينكه شماره بيفته چيه؟؟؟
چون خودم يه مزاحم اينجوري دارم

با سلام
مشترک گرامی
در مورد مشکل شما باید به اطلاع برسانم که تا سال 1384 این مشکل که در واقع نقصی در سیستم کدینگ و نامبرینگ مخابرات بود وجود داشت که بعضاً با *#90 یا چند شماره ، می توانستند عده ای که هر چند هم تعدادشان محدود بود ، مزاحم تلفنی بشوند ، ولی با توجه به نامبرینگ و تغییرات نرم افزاری که در سال 1385 رخ داد ، دیگر این امکان برای کسی وجود ندارد .
لذا اگر شما مزاحم تلفنی دارید که شماره آن بر روی نمایشگر شما ظاهر نمی شود به یکی از روشهای زیر توجه بفرمایید :
1 - مشترک در شهرستان قرار دارد - منظور ما شهرستان ها و روستاها می باشند که هنوز بعد از کد استان ، شماره ی 3 رقمی ثابتی برای روستا یا آن منطقه وجود دارد . مثلاً 0362 کد اصلی بخش است ولی 344 ، سه رقمی است که مربوط به روستا می شود یا شهرستان های کوچک که هنوز سیستم آنها آنالوگ است .

2 - مشترک شما ، از کارت تلفن اعتباری غیر مجاز استفاده می کند که توسط مخابرات در حال جمع آوری است .
3- مشترک شما در یکی از مراکز مخابراتی ، نطامی ، قوه قضاییه دوستی دارد که از آن مراکز با شما ارتباط برقرار می کند - چون شماره این مراکز بر روی نمایشگر ظاهر نمی شود -

در غیر اینصورت شما جهت پیگیری مزاحمت تلفنی خود به یکی از مراکز 8 گانه دولتی ارتباطات سیار مراجعه بفرمایید تا جهت رفع مزاحمت تلفنی شما ، اقدام شود .

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
پاسخ سوال 3 : همانطور که در پست های قبلی نیز ، به نوعی اشاره کردیم ، هر شبکه با توجه به تعداد مشترکین خود از تجهیزات خاصی استفاده می کند . هم اکنون کل مشترکین شبکه ایرانسل 000/100/2 مشترک در کل کشور هستند که از این میزان حدود 000/300 مشترک در استان تهران می باشند لذا این شبکه با نصب آنتن های کمتری می تواند به پوشش واقعی خود دست یابد ولی همراه اول در استان تهران 000/100/6 مشترک دارد که طبیعتاً قضیه متفاوت است .
ولی در پاسخ سوال شما باید بگویم که بیشتر مشکلات ما به دلیل عدم هماهنگی شهرداری با ارتباطات سیار است که اجازه نصب آنتن های جدید را نمی دهد و اگر این اجازه تا پایان این ماه اخذ نشود ، نمی توان در استان تهران ، سیم کارت جدیدی واگذار کرد . زیرا ظرفیت فعلی شبکه تهران پر شده است و امکان واگذاری وجود ندارد . !!!!

سلام

اینجوری هم که نمیشه!

یعنی اگه مشترکان شما توی تهران 10 میلیون شود ، باید حتما هر 5 متر 1 آنتن بزنید؟:blink:

درسته که ایرانسل الان مشترکانش کم هستند ولی با ماکزیمم 270 آنتن توی تهران شبکشون Full Coverage میشه.
ولی اینطور که شما می فرمایید ، همراه اول با 2000 آنتن هم کارش راه نمیفته!

این به ظرفیت آنتن ها و قدرت انتشارشون برمیگرده که مسلما تجهیزات همراه اول ظرفیت و قدرت انتشار کمتر و تکنولوژی پایین تری نسبت به ایرانسل دارند.

بهتر نیست آنتن های همراه اول بجای ازدیاد ، کم کم با آنتن های پر قدرت تر تعویض بشن؟

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

اینجوری هم که نمیشه!

یعنی اگه مشترکان شما توی تهران 10 میلیون شود ، باید حتما هر 5 متر 1 آنتن بزنید؟:blink:

درسته که ایرانسل الان مشترکانش کم هستند ولی با ماکزیمم 270 آنتن توی تهران شبکشون Full Coverage میشه.
ولی اینطور که شما می فرمایید ، همراه اول با 2000 آنتن هم کارش راه نمیفته!

این به ظرفیت آنتن ها و قدرت انتشارشون برمیگرده که مسلما تجهیزات همراه اول ظرفیت و قدرت انتشار کمتر و تکنولوژی پایین تری نسبت به ایرانسل دارند.

بهتر نیست آنتن های همراه اول بجای ازدیاد ، کم کم با آنتن های پر قدرت تر تعویض بشن؟

با سلام
مشترک گرامی

بسیار خرسندیم که با راه اندازی این گفتگو با شما مشترکین ، اطلاعات مفیدی را بدست می آوریم .
درست است ، هیچ شخصی این حرف را رد نمی کند که شبکه ایرانسل نسبت به همراه اول از تجیزات مناسب تری استفاده می کند ولی خواهشاً به این نکته توجه بفرمایید که شبکه ما از سال 1373 شروع به کار کرده است و پایه ریزی های سیستم ما بر اساس آن بوده است . هر چند از شهریور 1385 با دستور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، تعویض تجهیزات شبکه و آنت ها و مراکز ظرفیت ما HLR ، مراکز پیام کوتاه SMSC و سیستم های نرم افزاری آغاز شده است .
در همین راستا و برای اینکه بتوانیم سرویس GPRS و MMS را به شما مشترکین ارائه نماییئ نیازمند بروز رسانی تجیزات نرم افزاری و سخت افزاری شبکه داریم که به حمد الهی از فروردین ماه این کار آغز شده است و تا کنون 700 سایت BTS ما تعویض و بروز رسانی شده است و ان شاءا... اوایل آبان ماه این سرویس ها ، GPRS و MMS برای تمامی مشترکین راه اندازی خواهد شد .

امیدوار هستم ، که پاسخ شما مشترک عزیز را داده باشیم .
با تشکر
همراه اول

m.shabani

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
1,074
با سلام
مشترک گرامی
در مورد مشکل شما باید به اطلاع برسانم که تا سال 1384 این مشکل که در واقع نقصی در سیستم کدینگ و نامبرینگ مخابرات بود وجود داشت که بعضاً با *#90 یا چند شماره ، می توانستند عده ای که هر چند هم تعدادشان محدود بود ، مزاحم تلفنی بشوند ، ولی با توجه به نامبرینگ و تغییرات نرم افزاری که در سال 1385 رخ داد ، دیگر این امکان برای کسی وجود ندارد .
لذا اگر شما مزاحم تلفنی دارید که شماره آن بر روی نمایشگر شما ظاهر نمی شود به یکی از روشهای زیر توجه بفرمایید :
1 - مشترک در شهرستان قرار دارد - منظور ما شهرستان ها و روستاها می باشند که هنوز بعد از کد استان ، شماره ی 3 رقمی ثابتی برای روستا یا آن منطقه وجود دارد . مثلاً 0362 کد اصلی بخش است ولی 344 ، سه رقمی است که مربوط به روستا می شود یا شهرستان های کوچک که هنوز سیستم آنها آنالوگ است .

2 - مشترک شما ، از کارت تلفن اعتباری غیر مجاز استفاده می کند که توسط مخابرات در حال جمع آوری است .
3- مشترک شما در یکی از مراکز مخابراتی ، نطامی ، قوه قضاییه دوستی دارد که از آن مراکز با شما ارتباط برقرار می کند - چون شماره این مراکز بر روی نمایشگر ظاهر نمی شود -

در غیر اینصورت شما جهت پیگیری مزاحمت تلفنی خود به یکی از مراکز 8 گانه دولتی ارتباطات سیار مراجعه بفرمایید تا جهت رفع مزاحمت تلفنی شما ، اقدام شود .

ولي بايد به عرض شما برسونم هنوز راههائي هست كه شركت مخابرات خبر نداره چون در پي تحقيقاتم به عينه ديدم كه با موبايل با من تماس گرفتند و يه شماره ثابت افتاد

sokooot

Registered User
لایک‌ها
10
این تنگی جون همه رو اس کرده این دفعه!!
167.gif

اقا من تا الان دوخطم توقیف شده
یکیش شهریور گذشته (490 تومن قبض خورده بد)
یکی دیگش دی ما گذشته (510 تومن)

اگر خط دیگه ای بگیرم !! اونم توقیف می کنید به جرم بدهی سنگین رو دو خط قبلیم!!

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
میشه به من تعرفه ارسال sms از سیم کارت دائمی به موبایل مالزی رو بگید؟
این اوایل شمارشه!: ...60124+

sokooot

Registered User
لایک‌ها
10
یه سوال دیگه هم دارم

شرایط در یافت شماره های اس ام اس با پیش شماره 3000 چیه؟
از همون سرویسی که به ازای اس ام اس بهت پول پرداخت می کنن!

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
میشه به من تعرفه ارسال sms از سیم کارت دائمی به موبایل مالزی رو بگید؟
این اوایل شمارشه!: ...60124+

با سلام
مشترک گرامی

خبر جدیدی را که هم اکنون اعلام شده را خدمتتان عرض می نمایم .
تعرفه ارسال پیام کوتاه شما به مالزی ، هر پیام 310 تومان است . ولی طبق اعلام رسمی ، از روز شنبه 13 مرداد ماه تا حدود فعلاً 1 ماه ، تمام تعرفه های ارسال پیام کوتاه به تمامی کشورهای خارجی 134 ریال - همان نرخ داخلی - محاسبه می شود .
این کار در جها رفاه حال شما مشترکان عزیز می باشد .
* در ضمن در صورت تأیید شدن نرخ ارسال پیام کوتاه به کشورهای خارجی از طریق رسانه ها و روزنامه ها اطلاع رسانی خواهد شد . لذا شما هم اکنون می توانید به تمام کشوهای خارجی با نرخ پیام کوتاه داخل کشور ، پیامک ارسال نمایید .

با تشکر

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه سوال دیگه هم دارم

شرایط در یافت شماره های اس ام اس با پیش شماره 3000 چیه؟
از همون سرویسی که به ازای اس ام اس بهت پول پرداخت می کنن!

با سلام
مشترک گرامی

اپراتورهای ارسال پیام کوتاه ما در کشور ، 3 شرکت می باشند .
شرکت رهیاب با پیش شماره 1000 * شرکت آتیه داده پرداز با پیش شماره 2000 * شرکت مگفا با پیش شماره 3000 * لذا شما جهت خرید شماره باید با این شرکت ها تماس حاصل فرمایید .
- توصیه : معمولاً این شرکتها شماره اختصاصی از 5 رقم تا 14 رقم ارائه می نمایئد ، که هر چه شماره کوتاه تر و رند تر باشد ، تعرفه بالایی دارد .
جهت کسب اطلاعت بیشتر با شرکتهای مربوطه تماس بگیرید .

با تشکر

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این تنگی جون همه رو اس کرده این دفعه!!
167.gif

اقا من تا الان دوخطم توقیف شده
یکیش شهریور گذشته (490 تومن قبض خورده بد)
یکی دیگش دی ما گذشته (510 تومن)

اگر خط دیگه ای بگیرم !! اونم توقیف می کنید به جرم بدهی سنگین رو دو خط قبلیم!!

با سلام
مشترک گرامی

اولاً وقتی شما از شبکه استفاده می کنید باید بهای آن را هم پرداخت کنید .
ثانیاً اگر خط های شما به علت بدهی توقیف شده اند ، ارتباطات سیار در این موارد با پیگری قضایی در جهت وصول مطالبات خود اقدام خواهد کرد . ولی خط جدید شما به خط های ماقبل ربطی ندارد ، شما می توانید خط جدید خود را خریداری نمایید و اگر بازهم به علت پرداخت به موقع صورتحساب خط شما قطع گردد ، مقصر شما هستید .

توصیه می نماییم جهت پرداخت بدهی های گذشته خود اقدام فرمایید .

بالا