برگزیده های پرشین تولز

همهء سوالات من (سوالات فني)

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
راستی این جریان شارپنس چیه ؟

وقتی به یکی میگن عکست خیلی شارپ شده یعنی چی ؟ همون شارپنسه ؟

سایر اساتید اگه کمک اقا ارسلان کنن بدنیست خدا خیرتون بده
122.gif

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
همه کمک کنيد رامين نوفهمه
haha.gif
evillol.gif
. خوب به ميزان وضوح سوژه شارپنس تصوير ميگن . شارپ به معني وضوح هستش.

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
به نقل از phoyo_live :
همه کمک کنيد رامين نوفهمه
haha.gif
evillol.gif
. خوب به ميزان وضوح سوژه شارپنس تصوير ميگن . شارپ به معني وضوح هستش.

یه کاری نکن محرومت کنم ودیگه ازت سوال نوکنم

راستی حواست هست که نیاز امده مبارکه

nmroshan

کاربر فعال
لایک‌ها
1
به نقل از phoyo_live :
اين کليدهارو بزن
shift+ctrl+u
تصويرت سياه و سفيد ميشه سپس از اين مسير برو و تنطيمات دلخواهتو انجام بده :
image>adjust>brightness/contrast
بعد با تغيير اين دو پارامتر عکس دلخواهتو بدست بيار.
يه کاري بکني بهتره . اونم اينه که وقتي ميخواي از سوژت عکس سياه و سفيد بگيري بهتره از مد سياه و سفيد دوربين استفاده کني چون يه سري تنظيمات رو بصورت خودکار بهش اعمال ميکنه که در بهتر شدن تصوير خيلي موثر هستن . افزايش شارپنس يادت نره .
.

شرمنده هستم ارسلان عزيز، اما روشي كه گفتي، پدر كانالهاي رنگي تصوير رو درمياره و هيچ امكاني رو براي كنترل مجزاي كانالها نمي گذاره. مد سياه وسفيد دوربين رو هم فراموش كنيد. بجز مد سياه و سفبد دوربينهاي 350دي و 20دي و نيكون جديد دي200 كه به طور جداگانه ميشه كانالها رو كنترل كرد.
كلا براي عكس سياه وسفيد، پاشنه آشيل قضيه اينه كه اينكار بايد با توجه به نوع عكسهاي مختلف، به طور متفاوت انجام بشه. يعني بسته به نوع عكس، تون كانالهاي مختلف به طور متفاوت تنظيم بشه. يكي از روشهاي خوب، استفاده از channel mixer است. در اون صفحه مد منوكروم رو انتخاب كنيد و بعد كانالهاي سه گانه رنگ رو جوري تغيير دهيد كه مجموع ارزش عددي اونا هميشه 100 باشه. مثلا 100و0و0 يا 50 و منفي 20 و 70 . كه اين اعداد بسته به نوع عكس مختلف هست وبراي هر عكسي يه تركيبش خوب هست. از اون كنترل كنتراست هم ميتونيد استفاده كنيد.

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من از شما هم تشکر میکنم بهرحال هرچه بحث ادامه پیداکنه نتایج بهتری بدست میاد

خوب این channel mixer از کجا فعال میشه ؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
رامين جان چيزي که اقا نعما گفت خيلي مفيده و بصورت کانال کانال رنگهارو مجزا کرده و قابليت تنظيم داره اين منو تو زير شاخه زير هست .
image> adjusments>channel mixer
و بايد دقت کني که مجمود اعداد رنگها از 100 بشتر نشه . اينطوري هر جور دوست داري ميتوني تنظيم کني عکستو . در واقع عکست که rgb هست رو بصورت جداگانه روي هر طيف رنگ متمرکزت ميکنه و با تنظيم سه تا رنگ به بهترين کيفيت سياه سفيد ميرسونتت. از دکتر ممنونم . دکتر جان من خودم از اين روش هم استفاده ميکنم ولي نه به اين دقتي که شما فرموديد . ولي دکتر جان حداقل براي دوربين خودم بايد بگم منوني سياه وسفيدش به مراتب از نظر خودم از تنظيم تو فتوشاپ بهتره . البته تنظيم کانال رنگهارو نداره ولي خروجي خوبي داره. من به نظر شما واقعا" احترام ميذارم و در برابر اطلاعات و علم شما سر تعظيم فرود ميارم .

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
ممنون

راه اولی برای شروع خوبه وراه دومی دیگه یه کار اصولیه

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
ای که گفتی یعنی چه ؟
رامين عکساتو جتما از اين به بعد تامبنيل بذار

بابا این روش زیر خیلی سخته من هرکار میکنم عکس سیاه وسفیدنمیشه مجموع 100 رو هم رعایت میکنم

ولی نمیشه
رامين جان چيزي که اقا نعما گفت خيلي مفيده و بصورت کانال کانال رنگهارو مجزا کرده و قابليت تنظيم داره اين منو تو زير شاخه زير هست .
image> adjusments>channel mixer

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
چرا نميشه بايد اون گزينه پايين رو بزني اولش نوشته مونو . باقيش يادم نيست. خيلي چيز جالبيه.

mehdiney navaz

Registered User
لایک‌ها
9
سلام باکسب اجازه از اقا رامین .حیفم اومد به خاطر یه سوال کوچیک موضوع جدید باز کنم .
میخواستم بدونم .دوربین منsony h1 (پاناروما )هم داره؟؟؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خواهش ميکنم ، کي گفته اينجا مال اقا رامينه هر کي سئوال داره ما در خدمتشيم.
body-builder2.gif
curtsey.gif

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خاک وچوکش انگار نداره اين مد رو . دوست عزيز هيچ اشکالي نداره شما کفيه براي عکاسي پانوراما 1/5 از فريم قبل رو تو فريم بعد جا بدي يعني اگه تو عکس شما سمت چپش يه خونه هست و سمت راستش يه درخت و شما بخواي از سمت راست پانوراما بگيري فريم دومتون بايد درخت در سمت چپ تصوير باشه و همينطور الا اخر . تو عکاسي ديجيتال اينکار خيلي راحته.

reza1

Guest
لایک‌ها
2
سلام اين خاصيت يا حالت يا مد پانوراما چه فايده اي داره؟يا چه موقع ازش استفاده ميشه؟

reza1

Guest
لایک‌ها
2
سلام خدمت همه دوستان
كمي توي قسمتهاي مختلف مطالعه كردم و سعي كردم از مطالبي كه نوشتيد چيزهاي ياد بگيرم اما بعضي جاها نمي توانستم بفهمم اين شد كه اگر اجازه بديد باز هم سوال كنم
در قسمت ارتباط رزولوشن با ماكزيمم اندازه عكس نتيجه اين نوشته شده بود
دوربيني که مگاپيکسل بالاتري داره فشردگي پيکسل بيشتري رو داره از اين رو جزئيات بيشتري در عکسش پيداست که همون کيفيت عکس هم معني ميده
و در اولين قسمت اين متن بود
رزولوشن بالاتر به معني سايز بزرگتر هستش . کيفيت عکس برميگرده به نوع سنسور و قدرت تشخيص رنگش . اما هر چي سايز عکس بزرگتر باشه اين در هم فرو رفتگي و در واقع تراکم پيکسلها بيشتر خواهد بود که باعث ميشه کيفيت بهتري بدست بياد .
آيا درسته كه اينطوري نتيجه بگيريم كه هر چي رزولوشن بيشتر باشه پس كيفيت هم بهتره پس يكي از اساسي ترين پارامترها در خريد دوربين ديجيتال مگاپيكسل بيشتر است و ديگر اينكه نوع سنسور و قدرت تشخيص رنگ چه مقدار باشند كه اون دوربين يك دوربين خوب باشه(با اين فرض كه براي عكس گرفتن از خانواده اين دوربين استفاده بشه و كم كم هم مثل بعضي از شماها عكسهاي خوشگل از طبيعت و گربه و... بشه گرفت)

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
به نقل از reza1 :
سلام اين خاصيت يا حالت يا مد پانوراما چه فايده اي داره؟يا چه موقع ازش استفاده ميشه؟

با اجاز ه اقا ارسلان :

خاصیتش اینکه میشه چند تا عکس در یک خط عمودی یا افقی گرفت و بعد همه ی عکسها رو بهم چسباند

ویه عکس عریض یا طویل بدست اورد .چسباندنش هم توسط نرم افزار همراه دوربین امکان پذیر هست

خلاصه خیلی چیز باحالیه

خواهش ميکنم ، کي گفته اينجا مال اقا رامينه هر کي سئوال داره ما در خدمتشيم.

167.gif
69.gif

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
هان چي ميگي رامين با بچه اهواز ميخواي چوب کشي کني؟؟
بحث پانوراما خيلي مبسوطه ولي استفاده از اين سبک براي اينه که چون ديد انسان از 150 درجه مفيد فراتر نميره و نميتونه بيشتر از اين زاويه رو در شرايط نرمال ببينه مياييم و توسط اين سبک کار عکسهاي طويل ميگيريم . اين سبک بغير از عکسهاي افقي و عمودي بهم چسبيده از بالا و پايين و سمت راست و چپ براي کارهاي گيگابايتي يا به اصطلاح عکسهاي گيگابايتي هم استفاده ميشه.در واقع چينش تصاوير کنار هم با توجه به تنظيمات نوري يکسان و دقيق با توجه با زوايه دست و خيلي تنظيمات ديگه که معمولا" يه ايرادي هم دارن.

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
اقا جان این تایپیک مال هم هست حالا من ایجادش کردم از خونه بابام که نیاوردم

منظورم از( همه سوالات من ) من خود من که نبوده من هرکسیه که سوال داره

اقا ارسلان بفرما خوب شد
80.gif

reza1

Guest
لایک‌ها
2
اساتيد بزرگوار جناب ارسلان خان و رامين خان وديگر بزرگواران سلام
ما باعث نشيم بين دوستان چوب و چماق كشي راه بيفته.راه مسالمت آميز تري براي سوال كردن از شما بزرگواران وجود نداره ممنون

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
به نقل از reza1 :
اساتيد بزرگوار جناب ارسلان خان و رامين خان وديگر بزرگواران سلام
ما باعث نشيم بين دوستان چوب و چماق كشي راه بيفته.راه مسالمت آميز تري براي سوال كردن از شما بزرگواران وجود نداره ممنون

همینجا بهترین جاست ولی باید پول زور ودی جیگر

اگر هم لطف کنی پستی که زدی رو اصلاح کنی و من رو جزء دیگر دوستان بیاری درست میشه چونکه من هم

ناشیم کاکو جزء اساتید نیستم راست میگم بخدا از سوال هایی که کردم مگه نفهمیدی

reza1

Guest
لایک‌ها
2
جناب رامين خان هر جور كه شما بخواهيد خيلي هم ممنون بابت توضيحاتي كه داديد.

تشكر مجدد هم از جناب ارسلان خان دارم و منتظرم كه جوابشون را بشنوم تا سوالات بعديم را از ايشون بپرسم هر وقت از سوالات سوپر مبتديي من خسته شديد بگيد ديگه نپرسم

بالا