برگزیده های پرشین تولز

همهء سوالات من (سوالات فني)

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
اي بابا شما چقذه تعارف تيکه پاره ميکنيد الکي يه صفحه پر شد. بگو حال کنيم جيگر . من در خدمتم .

reza1

Guest
لایک‌ها
2
به نقل از phoyo_live :
اي بابا شما چقذه تعارف تيکه پاره ميکنيد الکي يه صفحه پر شد. بگو حال کنيم جيگر . من در خدمتم .

سلام من كه سوالم را درقسمت 34همين صفحه پرسيدم اما از شما بزرگواران جوابي دريافت نكردم

ضمنا توي يكي از تاپيكها خوندم كه به يكي از دوستان پيشنهاد كرده بوديد براي فهميدن پاره اي از مسائل زيربنايي و پيدا كردن جواب سوالات واطلاعات در مورد مفاهيم اوليه به اين سايت مراجعه كنه http://www.akkasee.com/forum/
در صورت امكان اگر ميدونيد كدوم لينك هستش به من هم بگوئيد

reza1

Guest
لایک‌ها
2
سلام اساتيد كجائيد چرا كسي جواب نميده؟اشكالي پيش آمده يا مورد غضب قرار گرفتم

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
به نقل از reza1 :
سلام اساتيد كجائيد چرا كسي جواب نميده؟اشكالي پيش آمده يا مورد غضب قرار گرفتم

اساتید حتما رفتن مرخصی بدون حقوق

درمورد سایت عکاسی باید بگم وقتی رفتی داخل سایت خوب دیگه رفتی داخل سایت

باید بگردی و موضوعی رو که در نظر داری پیداکنی

در مورد رزولیشن و پیکسل هم قبلا زیاد بحث شده چیزی که هست اینکه فعلا بدر من وتو نمی خوره فعلا زودمونه

بهتره که با همین دوربینی که خریدیم ور بریم تا یواش یواش حالیمون بشه که دنیا دست کیه

درمورد سایز سنسور هم در صفه اول همین تایپیک اولین سوال مطرح شده . اینکه چه سایزی خوبه بستگی

به کار عکاس داره ولی من از عکسهایی که با دوربین s2is گرفته شده رو از نظر رنگ خیلی زیبا دیدم اگه بخوام

دوربین جدیدی بخرم حتما دنبال یکی میرم که سنسورش کمتر از این دوربین نباشه

شاید جوابت رو نگرفته باشی ولی در حد خودمونی جوابت رو دادم که بدونی مورد غضب نیستی
113.gif

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
راستی مگه شما دوربین نخریدی ؟ اگه اینجوره که باید حتما از طرف اساتید کاملا راهنمایی بشی

ولی اگه دوربین داری دیگه نباید بدنبال فرق سنسور و... باشی بلکه بابد با دوربینت کار کنی تا فرق تکنیک ها رو بدونی مگه اینکه بخوای یکی دیگه بخری

reza1

Guest
لایک‌ها
2
به نقل از ramin_njf :
راستی مگه شما دوربین نخریدی ؟ اگه اینجوره که باید حتما از طرف اساتید کاملا راهنمایی بشی

ولی اگه دوربین داری دیگه نباید بدنبال فرق سنسور و... باشی بلکه بابد با دوربینت کار کنی تا فرق تکنیک ها رو بدونی مگه اینکه بخوای یکی دیگه بخری

سلام و خيلي ممنون كه حداقل شما نرفتي جايي
راستش قبلا هم گفتم من يك دوربين كاملا چلقوز دارم كه متاسفانه زوارش در رفته داشتم تحقيق ميكردم ببينم چه دوربيني بخرم با شما دوستان آشنا شدم بعد ديدم اطلاعاتم در زمينه دوربين زير خط فقره سعي كردم كمي با مفاهيم آشنا بشم كه راهنمايي كرديد در اينجا سوال كنم كه من هم پرسيدم و از شانس بدم اساتيد نيستند ولي ممنون كه شما جواب ميديد

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
بعضی مواقع این فروم مورد کم لطفی قرار میگیره شاید علتش فصل امتحانات باشه

ولی شما میتوانید با مرور تایپیکها و پستهای مختلف اطلاعات جمع کنی بعد که برات سوال پیش امد همینجا

مطرح کنی

درمورد دوربین خوب هم اول تصمیم خرید بگیر بعد پولات رو جمع کن بعد هدف از خرید دوربین رو بگو بعد

برو بچ کمکت میکنن

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
اگه دوستان توضیح بدن ممنون میشم

وقتی وایت بالانس دوربین رو بصورت دستی تنظیم میکنیم این تنظیم فقط برای ان شرایط نوری هست که

در ان قرارداریم و درشرایط دیگر باید مجدد باوضعیت جدید تنظیم شود یا اینکه این تنظیم برای هر کجا که

خواستیم میتونیم استفاده کنیم ؟

هرچند که مورد اول باید درست باشه ولی خواستم اطمینان پیداکنم

وقتی وایت بالانس رو تنظیم میکنیم یعنی اینکه به دوربین می فهمانیم سفید ترین نور در این لحظه این کاغذ

سفیدی هست که پیش رو داری . این تعریف برای تنظیم دستی وایت بالانس درسته ؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
بابا مگه ايشون چه سئوالي کردن نديدم من سئوال . من در خدمتم امتحان هم ندارم. وايت بالانس تراز سفيدي تصويره . در نورهاي مختلف ما رنگهاي مختلفي داريم به زبان ساده تر نورهاي مختلف بخاطر جنس نوريشون فيدبکهاي متفاوتي دارن . مثلا" يه لامپ 60 وات که 1540 لومن فوران نوريشه باعث ميشه محيط اطرافش رنگ قهوه اي کمرنگ داشته باشه. و يا لامپهاي کم مصرف باعث ايجاد رنگ ابي ميشه ما براي جلوگيري از اين اتفاق (تغيير ناخواسته رنگها) وايت بالانس رو با شرايطي که توش هستيم تنظيم ميکنيم. مثلا" تو روز ابري ، افتابي ، تحت نور فلاش ، لامپ تنگستن ، لامپ فلورسنت و ترکيبي . اين حالت اخر براي زمانيه که چند نوع جنس نور تو محيط هست مثلا" نور مهتابي و تنگستن قاطي شده که دوربين تو اين حالت مياد و نمونه گيري ميکنه و بهترين حالت ممکنه رو انتخاب ميکنه . براي هر عکس نياز نيست وايت بالانس تنظيم کني ، ولي بهتره تو حالت اتوماتيک باشه ، مگه در موارد خاص.

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
بابت جواب بالا ممنون

یک سوال دیگه دارم :(
این جریان فریز کردن که در عکس امیر خان بحث شده یعنی چکار باید می کرده ؟

منظور اینکه سرعت شاتر زیاد بشه ؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
دقيقا" همينه که گفتي . يه اصطلاحه ، منظور هم منجمد کردنه يعني جايي از سوژه بلور نباشه. با سرعت 1/500 ميشه در اوردش.

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
ممنون

میخواستم بدونم سایز سنسور روچجوری میخونن یعنی شماره ای که براش نوشته میشه برچه اساسی هست

مثل سرعت شاتر که براساس ثانیه هست این چجوریه

ضمنا من شنیده بودم ماکرو اس 2 ای اس صفر هست ولی در ریویو ای که اقا نیاز برای یکی از دوستان گذاشته بود نوشته 50 سانت کدام درسته ؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
wacko.gif
يعني چي سايز سنسور رو چجور ميخونن ؟؟؟ !!! (به تعدا هوارتا از اينا !!!!!) سايز سنسور رو تو ريويو هاي دي پي ريويو نوشته همون اصلاعات اولش هست و معمولا" بر حسب اينچ مينويسن که براي سانتي متر ضرب در 2.52324543 ميشه.

همون صفر هست احتمالا" يه اشتباه کوچيک رخ داده.چون منم يادمه نوشته بود صفر سانتي متر ولي الان تو دي پي ريويو نوشته 50 سانت.
dontknow.gif

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام به همۀ برو بچز
آقا یه سؤال دارم
فرق دوربینهای کامپکت (مثل Canon S2IS)و شبیه اس.ال.آر (مثل Panasonic FZ20)چیه ؟
یه توضیح بدین ممنون میشم. :)

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
توجه توجه دوستان اينجا قسمت سئوالان فني شماست ، در مورد نوع دوربين نميتونيد سئوال کنيد خواهس ميکنم خراب نکنيد اينجارو . ببينيد چه سئوالاتي شده بعد بياييد چنين پستهايي رو بزنيد. براي خريد دوربين يه تاپيک جدا بزنيد .

در مورد کامپکت و تفاوتش با دي اس ال ار لايکها . نگاه کن عزيزم . دوربينهاي کامپکت محدود و بسته هستن و معمولا" زومي بالاتر از 5 ايکس ندارن رزولاسيونشون هم اکثر مواقع زير 7 مگا پيکسل هست و امکانات دستي محدودي هم دارن . (البته اين اواخر واقعا" متحول شدن) . اما دوربين هاي dsl like دوربينهايي هتن که همونطور که از نامشون پيداست بسيار پيشرفته و پر امکانات داراي زوم بالا و معمولا" رزولاسيون بالاي 7 مگاپيکسل هستن اين دوربينها رو ميشه براي کارهاي حرفه اي ازش استفاده کرد اين دوربينها از سرعت خوبي براي اتو فوکاس و عملکرد ذخيره استفاده ميکنن و شباهت زيادي به dslr ها دارند با اين تفاوت که بجاي يخ لنز نرمال يا تله و يا وايد هر سه رو در يک لنز دارن. موفق باشيد . پست مربوط بزنيد.

reza1

Guest
لایک‌ها
2
سلام خدمت همه اساتيد مخصوصا ارسلان خان پورحلاجي كه نسبت به بقيه اساتيد فكر كنم اين بخش را بيشتر سر ميزنند.آقا ارسلان توي يك قسمت ديگر در راهنمايي يكي از دوستان گفته بوديد كه دوربين هاي مثل مركوري براي پرفورمنس نور 15 ثانيه زمان لازم دارند اصلا يعني چي؟يكي هم در مورد بلور شدن عكس گفته بوديد فرق بلور با نويز چيه ؟ممنون

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
نويز به دونه هاي ريزي اطلاق ميشه که روي تصوير قرار ميگيرن و از سه رنگ اصلي تشکيل شدن و نمونش رو ميتوني تو چند صفحه قبل در همين تاپيک ببيني (نمونه گذاشتم و کامل در موردش نوشتم) . اما بلور شدن به معني تار شدن هست وقتي که به دلايل مختلف تصوير واضح و ساکن نباشه و سوژه بعلت حرکت ( لارزش بيش از حد دست عکاسي يا حرکت تعريف نشده سوژه ) تار افتاده باشه رو بلور ميگن. البته کاربرد داره و هميشه هم بعنوان خطا يا اشکال ازش ياد نميشه. اون 15 ثانيه هم ميزان زماني هست که براي محاسبه بهترين تنظيمات ( که البته اصلا" نميشه اسمشو تنظيم گذاشت) نوري صرف ميشه.

reza1

Guest
لایک‌ها
2
ارسلان خان سلام
خيلي ممنون از جوابتون فقط استاد من 5 صفحه قبل را با دقت مطالعه كردم چيزي در مورد بلور و نويز نديدم شايد جاي ديگري بوده ممنون

reza1

Guest
لایک‌ها
2
به نقل از phoyo_live :
نميدونم بايد باشه شايد تو يه تاپيک ديگه بوده . اينم لينکش برات ميذارم

http://dppictuer.blogfa.com/post-5.aspx
اميدوارم مفيد باشه.

سلام و خيلي ممنون اما يك سوال در عكسي كه در لينك بالا بود و بعنوان مثال ازش استفاده كرديد آيا عكسي كه با ايزو 100 گرفته شده بود داراي مشكل بود؟و اينكه ميشه بگيم اون حالت محوي كه در عكس با ايزو 800 است همان نويز ميباشد
و ديگر اينكه در توضيحاتي كه در مورد بلور شدن عكسها گفته بوديد معمولا اين اشكال در عكس گرفتن از كوچولوها خيلي پيش مياد(مثلا يكدفعه دستشون را تكان ميدهند و قسمتي از عكس تار ميشه)راه حل عكس گرفتن از كوچولوها چيه؟ممنون

بالا