برگزیده های پرشین تولز

همهء سوالات من (سوالات فني)

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
این تنظیماتی که نیکون 4500 داره یعنی چی ؟

برکتينگ:
در دو وضعيت قابل تنظيمه از که به شرح زير هستن
وايت بالانس
اکسپشور
حالات اکسپشور به سه وضعيت تقسيم ميشن که بين اعشارهاي مختلف اي وي براتون مقدارهايي رو که لازم داريد رو گزينش ميکنه.برکتينگ به بهترين نحو کار ميکنه و هيچ ايرادي نداره.

یرکتینگ یعنی چی ؟ اکسپشور ؟

میخوام بدونم کانن A510 هم از این چیزا داره ؟

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
به نقل از adeliry :
خواهش میکنم. اینجا اساتید بدون رعایت ترتیب عبارتند از نیازخان-آقا ارسلان و امیر عزیز. منم مثل شما دارم یاد میگیرم. دوربینم Nikon coolpix5700 هست و با دیافراگم 3.2 و سرعت شاتر هم که خود دوربین انتخاب کرده( من از حالت تقدم دیافراگم استفاده کردم) 1/30 ثانیه بوده و با سه پایه گرفته شده.

سلام جناب دليري.
آقا من رو چرا ديگه!! :D از لطف شما سپاسگزارم و اصلا شايسته اين حرفها نميدونم خودم رو . تا شما هستيد من همچنان شاگرد باقي ميمانم :)
اين هم كه مدتي كم پيدا شده ام به خاطر مشغله كاري است و به حساب كمكاري در فروم نگذاريد.

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
به نقل از ramin_njf :
این تنظیماتی که نیکون 4500 داره یعنی چی ؟

یرکتینگ یعنی چی ؟ اکسپشور ؟

میخوام بدونم کانن A510 هم از این چیزا داره ؟

tt53417.gif

bracketing is an easy way to make sure that you get an accurate exposure in tricky lighting conditions. The camera automatically takes a sequence of 2 to 5 exposures with settings at, over and under the suggested exposure with a diffference of anywhere between 0.3 and 2.0 EV. Of course it is not necessary to bracket every shot you take. The trick is to recognize when your camera’s meter might be fooled into a wrong exposure. This will happen in lighting situations where dark tones or light tones dominate the scene, or where the dynamic range is too large for the camera to record.
Take night time buildings lit by floodlight for instance. The contrast range between the spotlights and the dark sky will be quite high.This would be a perfect situation for a bracketing sequence. Take a couple of shots under and over what the meter suggests and see in which image the lit buildings and the surroundings are recorded best .
Not every camera has the possibility for auto bracketing, but if it has a manual mode
it is easy to bracket exposures yourself. Set the meter’s exposure on your camera and change shutter speeds or aperture by 1/2 to 1 stop for each image in the sequence.
Taking 2 images under and 2 over the suggested exposure is usually enough to ensure one perfect exposure of a scene.​

خواستم ترجمه كنم ،‌ كه هر چي ميخونم ميبينم خيلي واضحه. حالا باز اگز نياز بود بنويسيد...

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
این سؤال رو تو تاپیک بالاخره خريدم گذاشتم چون جوابی نیومد اینجا هم میزارمش:
پاناسونیک(FZ5) به همراه دوربین یه آفتابگیر هم گذاشته , به نظر شما دلیل این کار نقص لنز دوربین
در برابر نور شدیده یا نه,دلیل دیگه ای داره این رو به این خاطر میپرسم که بدونم برای این دوربین(کنون)
خرید آفتابگیر رو پیشنهاد میکنید یا خیر؟
ممنون:)

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
منظورت از آفتابگير چيه؟! هود؟ فيلتر؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
اکسپشور همون ev هست عزيزم. حتما" دوربين شما هم داره . در معناي لغوي نوردهي معني ميده . برکتينگ هم با يه مثال توضيح ميده . نگاه کن مثلا" غروب خورشديه و شما ميخواي عکاسي کني نميدوني از چه وايت بالانسي استفاده کني (برفرض مثال تو اسمون ابر هم هست . خورشيد هم هست و هوا هم گرگ و ميشه ) مياي ميذاري رو برکتينگ وايت بالانس برات از يک صحنه 5 تا عکس ميگيره هر کدوم با يه وايت بالانس . يا ميتوني اونو با اي وي هاي مختلف تنظيم کني که برات از يه سوژه با اي وي هاي مختلف و شدت روشنايي هاي بالاتر و پايينتر عکس بگييره. اينو فکر نميکنم دوربين شما داشته باشه .
http://www.dpreview.com/learn/?/Glossary/Exposure/Exposure_01.htm

اين لينک هم در مورد اي وي هست و يه سيستم هوشمند هم داره که برات مثال ميزنه بايد چطور اي وي رو محاسبه کني.

Irang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشيد سياه سپيد جان كه جواب ندادم وقت نداشتم حالا اگه مي خاي برو ببين

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از MCP :
منظورت از آفتابگير چيه؟! هود؟ فيلتر؟

منظورم هود بودMCP جان که جوابش رو از Irang عزیز گرفتم
به هر جال ممنونم

reza1

Guest
لایک‌ها
2
سلام دوستان چون در صدد خريد دوربين جديد هستم ميخواستم از نظر باتجربه ها در زمينه ميزان اهميت و دامنه كاربرد zoom optical بپرسم لطفا كمي توضيح دهيد كه ميزان كارآيي زوم اپتيكال چقدره و آيا جز عوامل تعيين كننده هست يا نه؟
متشكرم

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
کارایی که زیاد داره! و فکر میکنم که حداقل 3~4 X لازم باشه.
زوم دیجیتال رو هم اصلا اهمیت نده! حتی 1000X هم زوم دیجیتال.

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا این لنز ها که رو دوربین اضافه میشه و مثلا میگید فلان میلیمتره و تصویر رو بزگتر می کنه tele wide می گید ؟ سئوالم اینه اگه این رو هم روش اضافه کنی اونقوت اون x zoom رو از کجا می خوای حساب کنی ؟ که چقدر زیاد تر شده ؟

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
تله که بزگنمایی میکنه و واید هم از اسمش ملومه.
در دوربین های کامپکت ، مثلا لنز تله 2X هست که خود کارخونه سازنده دوربین ارائه میکنه و یعنی عدد که رو لنز فابریک هست رو دو برابر میکنه.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
نگاه کن کانورتور ها پله دارن مثلا" مييگن دو پله بزرگ ميکنه يعني فاصله کانوني رو دو پله بيشتر ميکنه در واقع ضرب ضريب کانورتور ميشه و بايد توجه داشته باشيد که به ميزان تعداد پله هايي که کانورتور داره قطر دياف هم به همون اندازه کاه پيدا ميکنه.

رضا جان بزرگنمايي نوري يا زوم اپتيکال .بسته به کاربرد شما هست . ممکنه شما علاقه به موضوع هايي داشته باشي که براي عکاسي ازشون حتما" اولين وسيله مورد نيازت ميزان زوم دوربينته . براي مثال : عکاسي از حيات وحش يا عکاسي از اسمان و يا پرندگان و عکاسي ورزشي. و البته در عکاسي پرتره هم بسيار کاربرد داره . يه مزيت خوب براي دوربين هست اما همه موضوع نيست ، ولي اگه بالا باشه دستتو تو خيلي زمينه ها باز ميذاره. من ميگم بالاي 5 ايکس بگير چون تا 4 ايکش ميشه 114 ميلي متر فاصله کانوني که اندازه ديد نرمال انسان هست و در واقع بزرگنمايي نميکنه ، اگه ميخواي تاثيرش رو ببيني از دوربينهايي که زوم بالاي 8 ايکس دارن استفاده کن.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
نگاه کن کانورتور ها پله دارن مثلا" مييگن دو پله بزرگ ميکنه يعني فاصله کانوني رو دو پله بيشتر ميکنه در واقع ضرب ضريب کانورتور ميشه و بايد توجه داشته باشيد که به ميزان تعداد پله هايي که کانورتور داره قطر دياف هم به همون اندازه کاه پيدا ميکنه.

رضا جان بزرگنمايي نوري يا زوم اپتيکال .بسته به کاربرد شما هست . ممکنه شما علاقه به موضوع هايي داشته باشي که براي عکاسي ازشون حتما" اولين وسيله مورد نيازت ميزان زوم دوربينته . براي مثال : عکاسي از حيات وحش يا عکاسي از اسمان و يا پرندگان و عکاسي ورزشي. و البته در عکاسي پرتره هم بسيار کاربرد داره . يه مزيت خوب براي دوربين هست اما همه موضوع نيست ، ولي اگه بالا باشه دستتو تو خيلي زمينه ها باز ميذاره. من ميگم بالاي 5 ايکس بگير چون تا 4 ايکش ميشه 114 ميلي متر فاصله کانوني که اندازه ديد نرمال انسان هست و در واقع بزرگنمايي نميکنه ، اگه ميخواي تاثيرش رو ببيني از دوربينهايي که زوم بالاي 8 ايکس دارن استفاده کن.

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون !
الان ماله من که 12x هست یعنی چند میلیمتریه ؟
اگه کانورتور 2x بزارم یعنی میشه 24x ?!?!!

الام مثلا اون دوربینهایی که تو زمین فوتبال هست و لنزهاش دو سه متره چند ایکسه ؟!

mosyhey1

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام خدمت جناب آرتین اگر لطف کنید می توانید بفرمایید دوربینتان چیست که 12x زوم اپتیکال دارد ؟
و اگر عکسی با زوم 12 و با همان زاویه و جهت عکس اولی زوم 1 دارید را بگذارید تا بتوانم مقایسه کنم و یا اگر سایتی که این کار را انجام داده به من معرفی کنید بسیار از شما ممنون خواهم شد .
باتشکر​

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
عزيزم دوربينش اس تو اي اس کانن هست.
ارتين اين چيزي که من گفتم بستگي به دوربن داره ها . براي مثال دوربيين خود من براي لنزهاي مختلف برنامه هاي مختلفي داره يعني وقتي ميرم رو برنامه کانورتور 2 ايکس لنز خودبخود حرکت ميکنه و به يه حالت خاص در مياد و تنظيمات دوربين بر اساس کانورتور ميشه. اين پله که گفتم براي لنزهاي حرفه اي اي اف بود براي دوربين کامپکت هم همينه اما ممکنه فقط يه رنجي رو اضافه کنه براي مثال تو حالت 12 ايکس وقتي اين کانورتور رو گذاشتي بشه مثلا" 18 ايکس . ميدوني چي ميگم بايد به کتابچه دوربينت مراجعه کني. اما 200 ميلي متر ميشه 8 ايکس و 270 تا 300 ميشه 9 تا 10 ايکس . 360 ميشه 12 ايکس . براي دوربينهاي ورزشي از لنزهاي 800 . 100 .1200 استفاده ميشه اکثرا" 800 هستش.

reza1

Guest
لایک‌ها
2
سلام و متشكرم دوستان mcp و آرتين و ارسلان خان
آقا ارسلان در توضيحاتتون در مورد زوم اپتيكال گفتيد كه داشتن زوم بالا يك مزيت خوبه ولي همه چيز نيست.امكان داره از ديگر مزايا خوب براي يك دوربين براي مبتديها بگوئيد ممنون

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
همه میدونیم که زوم بالا برای دیدن جزییات موضوعات دور خوبه. حالا یک سوال دارم: اگر از یک دوربین با رزولوشن بالا، مثلا ۸ یا ۱۰ یا حتی بالاتر، استفاده کنیم آیا میتوانیم با کراپ کردن کمبود زوم رو جبران کنیم؟ نمیدونم توانستم درست مطرح کنم یا نه؟ میخواهم ببینم تا چه حد صرف میکنه که آدم بجای دوربین زوم بالاتر دوربین با رزولوشن بالاتر بگیره.

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آره میشه
ولی خوب کیفیت هم می یاد پایین دیگه ! ...
الان مثلا دوربین من 12x زوم عدسی و تا 48x دیجینتال داره
وقتی از 48x میگزره دیگه هی کیفیتش افت می کنه

این دیگه یه چیزیه که خودت باید تصمیم بیگیری
آدم پول دوربین خفن بده و بدش عکس با کیفیت پایین تر داشته باشه ؟!

بالا