برگزیده های پرشین تولز

همه چیز درباره Apple iPhone ٠

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
یک سوال..برنامه instalerr از گوشیم پاک شده..چطور میتونم اضافه کنم به گوشیم؟
باید گوشیتون رو با ( بسته به نوع و ورژنش ) دوباره JailBreak کنید ....

الان برنامه های جیل بریک ، همه شون Cydia و Installer رو در حین انجام jailbreak میریزن رو گوشی

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
سلام
از بچه های پی تی کسی هست بلد باشه آیفون رو آنلاک کنه ؟
اگه هست آموزشش رو لطف کنه .
من یه سرچی توی اینترنت زدم و خیلی راه بود
اگر کسی خودش انجام داده و شده بگه ممنون میشم
بلد که هستند خیلی‌ها در همین فروم ... ولی نمیدونم کسی هست که این کار رو برای شما انجام بده یا نه ...

تو فروم‌های تخصصی آیفون فارسی که وجود داره بگردید ... انقدر راهنما و آموزش پیدا میکنید که دیگه احتیاج به کسی نیست ... خودتون هم میتونید انجام بدید ... کار سختی نیست.

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
بلد که هستند خیلی‌ها در همین فروم ... ولی نمیدونم کسی هست که این کار رو برای شما انجام بده یا نه ...

تو فروم‌های تخصصی آیفون فارسی که وجود داره بگردید ... انقدر راهنما و آموزش پیدا میکنید که دیگه احتیاج به کسی نیست ... خودتون هم میتونید انجام بدید ... کار سختی نیست.
شاید خند دار باشه....ولی سوالی داشتم...گوشی من وقتب روشن می کنم به عکس آناناس میاد به جای سیب!!! و یه سوال دیگه!از کجا میشه فهمید jailbreak هست یا نه؟!

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
نه ! اصلا خنده دار نیست.

اون آناناس ( :D ) ماله این برنامه ست : http://images.google.com/images?hl=...&um=1&sa=1&q=quickpwn&aq=f&oq=&aqi=g4&start=0

در حین مراسم آنلاک کردن ، این لوگو رو ( اگر بخواید ) با اون لوگو اصلی اپل عوض میکنه. مشکل خاصی نیست.

در مورد سوال دوم هم ... راه خیلی ساده ش اینه :

در برنامه های روی گوشیتون دنبال این برنامه ها بگردید : Cydia و یا Installer ... که اولی یه Icon قهوه‌ای و دومی یه Icon آبی داره.

اگر این برنامه‌ها ( یا حتی یکیشون ) روی گوشی شما بود، گوشیتون Jailbreak شده ... اگر نبود، میتونه Jailbreak شده باشه، میتونه نشده باشه ....

ولی در کل ... گوشی شما که لوگو آناناس :)D) داره ، یعنی Jailbreak شده ;) و احتمالا آنلاک هم شده.

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
نه ! اصلا خنده دار نیست.

اون آناناس ( :D ) ماله این برنامه ست : http://images.google.com/images?hl=...&um=1&sa=1&q=quickpwn&aq=f&oq=&aqi=g4&start=0

در حین مراسم آنلاک کردن ، این لوگو رو ( اگر بخواید ) با اون لوگو اصلی اپل عوض میکنه. مشکل خاصی نیست.

در مورد سوال دوم هم ... راه خیلی ساده ش اینه :

در برنامه های روی گوشیتون دنبال این برنامه ها بگردید : Cydia و یا Installer ... که اولی یه Icon قهوه‌ای و دومی یه Icon آبی داره.

اگر این برنامه‌ها ( یا حتی یکیشون ) روی گوشی شما بود، گوشیتون Jailbreak شده ... اگر نبود، میتونه Jailbreak شده باشه، میتونه نشده باشه ....

ولی در کل ... گوشی شما که لوگو آناناس :)D) داره ، یعنی Jailbreak شده ;) و احتمالا آنلاک هم شده.
حالا یه سوال دیگه...میشه اگه آدرسی واسه آموزش نحوه jailbreak بزارین؟من اصلا نمی تونم با برنامه های WINSCP وارد گوشیم بشم و برنامه ای نصب کنم..می خوام دوباره اگه بشه خودم jailbreak کنم..ممنون از راهنمایی کاملتون شایان خان..بالاخره یکی پیدا شد یه جوابی بده

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
حالا یه سوال دیگه...میشه اگه آدرسی واسه آموزش نحوه jailbreak بزارین؟من اصلا نمی تونم با برنامه های WINSCP وارد گوشیم بشم و برنامه ای نصب کنم..می خوام دوباره اگه بشه خودم jailbreak کنم..ممنون از راهنمایی کاملتون شایان خان..بالاخره یکی پیدا شد یه جوابی بده
یه جورایی الان شما ۳ تا بحث بی ربط به هم رو مطرح کردید. jailbreak ، winscp و برنامه نصب کردن.

در مورد Jailbreak ، لطفا بفرمائید اول گوشیتون چی هست ؟ iphone , iPhone 3G یا iPhone 3GS

در مورد winscp ، شما باید OpenSSH رو روی گوشیتون نصب کنید. یعنی اول باید Jailbreak شده باشه بعد با Installer یا Cydia بگردید برنامه openssh رو پیدا کنید و نصب کنید و بعد گوشی رو خاموش و روشن کنید و بعد IP گوشی رو تو winscp بزنید و صبر کنید تا کانکت بشه. دقت کنید که بار اول ممکنه حتی تا ۱ دقیقه هم طول بکشه که وصل بشه.

این سادترین مدلی بود که میشد توضیح داد.

در مورد نصب برنامه ، شدیدا پیشنهاد میکنم بی خیال نصب برنامه با winscp بشید. چون اصلا احتیاجی به این همه دردسر نیست. الان میشه گفت همه برنامه های بدرد بخور، توی appstore هست. حالا یه سری برنامه‌ها ( بیشتر tweek ها ) هست که اونها هم توی Cydia و Installer پیدا میشه ... دیگه نصب با winscp چه استفاده ای داره ؟ جز دردسر ...

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
یه جورایی الان شما ۳ تا بحث بی ربط به هم رو مطرح کردید. jailbreak ، winscp و برنامه نصب کردن.

در مورد Jailbreak ، لطفا بفرمائید اول گوشیتون چی هست ؟ iphone , iPhone 3G یا iPhone 3GS

در مورد winscp ، شما باید OpenSSH رو روی گوشیتون نصب کنید. یعنی اول باید Jailbreak شده باشه بعد با Installer یا Cydia بگردید برنامه openssh رو پیدا کنید و نصب کنید و بعد گوشی رو خاموش و روشن کنید و بعد IP گوشی رو تو winscp بزنید و صبر کنید تا کانکت بشه. دقت کنید که بار اول ممکنه حتی تا ۱ دقیقه هم طول بکشه که وصل بشه.

این سادترین مدلی بود که میشد توضیح داد.

در مورد نصب برنامه ، شدیدا پیشنهاد میکنم بی خیال نصب برنامه با winscp بشید. چون اصلا احتیاجی به این همه دردسر نیست. الان میشه گفت همه برنامه های بدرد بخور، توی appstore هست. حالا یه سری برنامه‌ها ( بیشتر tweek ها ) هست که اونها هم توی Cydia و Installer پیدا میشه ... دیگه نصب با winscp چه استفاده ای داره ؟ جز دردسر ...
ااووووووووووفف...مرسی از راهنماییهات..تقریبا همه مشکلات حل شد جز یکی...یه برنامهای با فرمت .pxl رو چطور میشه نصب کرد؟مثلا بلک لیست دارم تو کامپیوترم می خوام نصب کنم..چطور؟یه کوچولو کمک کنین مرسی میشم :دی

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
قدیم ها ( دو سال پیش مثلا :D ) یه برنامه‌ای بود به اسم ibrickr ... نمیدونم هنوزم هست ... فعاله ... ورژن جدید داده یا نه ...

به هر حال ... این برنامه ، اپلیکیشن های آیفون رو با فرمت pxl میتونست به USB نصب کنه رو گوشی ...

تا جایی که یادمه بعد از اینکه Cydia اومد و بعد هم appstore گل کرد و همه رفتن سمتش، دیگه کسی از این مدل برنامه‌ها و این ibrickr استفاده نمیکرد ... و اگر ورژن جدیدی نداده باشه بعید میدونم کلا رو OS 3.0 کار کنه.

در هر صورت ... چه کار بکنه، چه نه، شما احتیاجی به این مدل نصب هم ندارید. برنامه‌ای که لازم دارید رو توی Cydia پیدا کنید ... و یا با فرمت .ipa پیدا کنید .... تا خود iTunes براتون نصب کنه ...

تا جایی که میتونید کار عجیب و غریب با آیفون نکنید و سعی کنید فقط از برنامه‌های استاندارد Appstore استفاده کنید ... اگر میخواید تند تند گوشیتون به مشکل نخوره و اتفاقای عجیب براش نیافته ...

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
قدیم ها ( دو سال پیش مثلا :D ) یه برنامه‌ای بود به اسم ibrickr ... نمیدونم هنوزم هست ... فعاله ... ورژن جدید داده یا نه ...

به هر حال ... این برنامه ، اپلیکیشن های آیفون رو با فرمت pxl میتونست به USB نصب کنه رو گوشی ...

تا جایی که یادمه بعد از اینکه Cydia اومد و بعد هم appstore گل کرد و همه رفتن سمتش، دیگه کسی از این مدل برنامه‌ها و این ibrickr استفاده نمیکرد ... و اگر ورژن جدیدی نداده باشه بعید میدونم کلا رو OS 3.0 کار کنه.

در هر صورت ... چه کار بکنه، چه نه، شما احتیاجی به این مدل نصب هم ندارید. برنامه‌ای که لازم دارید رو توی Cydia پیدا کنید ... و یا با فرمت .ipa پیدا کنید .... تا خود iTunes براتون نصب کنه ...

تا جایی که میتونید کار عجیب و غریب با آیفون نکنید و سعی کنید فقط از برنامه‌های استاندارد Appstore استفاده کنید ... اگر میخواید تند تند گوشیتون به مشکل نخوره و اتفاقای عجیب براش نیافته ...
مرسی شایان جان از راهنمایی هات..من طی سرچی که کردم..یه نرم افزار به نام pc suit iphone پیدا کزدم که همون کارو با pxl میکنه..فقط یه مشکل دارم...نرم افزار میگه گوشی به کامپیوتر کانکت نیست...در حالی که با آیتونز برنامه میریزم در همان لحضه..در این مورد چیزی داری؟در ضمن همه به wifi دسترسی ندارن که از app store استفاده کنند..نه؟!

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
دلیل اون مشکل اون برنامه رو نمیدونم ... بهرحال برنامه استانداردی نیست برای آیفون و در نتیجه اگر مشکلی داشته باشه هم عجیب نیست.

در مورد WIFI هم ... خوب این خیلی مشکل بدیه اگر به وایفای دسترسی ندارید. اصولا آیفون بدون WiFi رو نباید بهش دست زد :D منظورم برای نصب برنامه و هرکار دیگه‌ایه ... چون کلا اپل ماهیبت آیفون رو روی این گذاشته که برای کارهای کوچک مثل mail و ... از 3G استفاده کنید ( که ایران نیست و 3G هم از بهترین ADSL های ایران هم پرسرعت‌تره ! ) و برای نصب برنامه و کارهای دیگه هم از WiFi استفاده کنید ...

حتی برنامه ‌هایی مثل Cydia و Installer هم وای فای لازم دارن و برای Unlock کردن خیلی از Firmware ها روی 3G و 3GS هم شما حتما باید WiFi داشته باشید و کار با USB و اینها راه نمیافته .... بهرحال اگر علاقه مندید به اینطور کارها ( نصب برنامه و ... ) روی آیفون، حتی اگر ADSL ندارید، یک Access Point یا Router وایرلس بگیرید و با همون Dialup روی WiFi کار کنید ...

( البته اینی که گفتم منظورم دقیقا شما نبودید :D هر کسی که این تاپیک رو میخونه و این شرایط رو داره ... )

اکسس پوینت یا روتر وایرلس رو فکر میکنم بشه با حداقل ۴۰ تومان ... و حداکثر ۱۰۰ تومان یه چیز خوب گرفت. ( البته قیمت‌های خیلی بالاتر هم هست ... ولی این قیمت یه دستگاه نسبتا خوب با مارک خوب و به درد بخور هست ! )

sghd

Registered User
لایک‌ها
19
سلام
من برای امتحان gprs همراه اول رو فعال کردم برای گوشی3g
یه دایره کوچیک کنار آنتن اومده
چجوری میتونم غیر فعالش کنم (یه رب بیشتر نیست که فعالش کردم فقط دو تا میل چک کردم تو هر برنامه یا بازیی میرم از gprs استفاده میکنه ، الکی الکی یه مگ شد!)
قسمت celluar data رو که mcinet رو وارد کرده بودم پاک کردم ، Reset Network setting رو زدم ، Reset All Setting هم زدم ولی فرقی نکرد!
کاریش میشه کرد بدون خونریزی غیر فعال بشه

Last edited:

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
man zid sar dar nemiram ye soal faghat
man ye iphone onvar begiram chon arzoontare biaram iran mishe estefade kard ya na?
hala hazine vase unlock bedamam eb nadare
ya dubai ya khode usa begiram

farsiam nadashtam inja bebakhshid

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
man zid sar dar nemiram ye soal faghat
man ye iphone onvar begiram chon arzoontare biaram iran mishe estefade kard ya na?
hala hazine vase unlock bedamam eb nadare
ya dubai ya khode usa begiram

farsiam nadashtam inja bebakhshid

are mishe estefade koni ama 2 ta ghaziyast 1 usa faghat lock mifroshe pas bayad unlock sh koni va harchi ta in lahze bekhari mitoni narm afzari unlock koni faghat ta in lahze!
va dovom ghaziye ke jadidan dorost shode rikhtane barname ha crack shode , onam mitoni berizi ama iphone sakht az hafte 41 be baad vaghti reset koni bala nemiyad bayad be cabl o pc vasl koni ye barname ro ejra koni hodode 30 saniye tol mikeshe va bala miyad har bar restrat in basat hast

راستی من فارسی داشتم اما ترجیح دادم فینگلیش بنویسم :D

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
برای ثبت در تاریخ :D و شاید هم به درد یکی بخوره

کد:
OS 3.0
FW 3.1.2
sms.db
trigger
message table

کد:
Drop All :

DROP trigger "main"."mark_message_read"; DROP trigger "main"."mark_message_unread"; DROP trigger "main"."insert_unread_message"; DROP trigger "main"."insert_newest_message"; DROP trigger "main"."delete_pieces"; DROP trigger "main"."delete_newest_message"; DROP trigger "main"."delete_message";

کد:
Create All :

CREATE TRIGGER delete_message AFTER DELETE ON message WHEN NOT read(old.flags) BEGIN UPDATE msg_group SET unread_count = (SELECT unread_count FROM msg_group WHERE ROWID = old.group_id) - 1 WHERE ROWID = old.group_id; END; CREATE TRIGGER delete_newest_message AFTER DELETE ON message WHEN old.ROWID = (SELECT newest_message FROM msg_group WHERE ROWID = old.group_id) BEGIN UPDATE msg_group SET newest_message = (SELECT ROWID FROM message WHERE group_id = old.group_id AND ROWID = (SELECT max(ROWID) FROM message WHERE group_id = old.group_id)) WHERE ROWID = old.group_id; END; CREATE TRIGGER delete_pieces AFTER DELETE ON message BEGIN DELETE from msg_pieces where old.ROWID == msg_pieces.message_id; END; CREATE TRIGGER insert_newest_message AFTER INSERT ON message WHEN new.ROWID >= IFNULL((SELECT MAX(ROWID) FROM message WHERE message.group_id = new.group_id), 0) BEGIN UPDATE msg_group SET newest_message = new.ROWID WHERE ROWID = new.group_id; END; CREATE TRIGGER insert_unread_message AFTER INSERT ON message WHEN NOT read(new.flags) BEGIN UPDATE msg_group SET unread_count = (SELECT unread_count FROM msg_group WHERE ROWID = new.group_id) + 1 WHERE ROWID = new.group_id; END; CREATE TRIGGER mark_message_read AFTER UPDATE ON message WHEN NOT read(old.flags) AND read(new.flags) BEGIN UPDATE msg_group SET unread_count = (SELECT unread_count FROM msg_group WHERE ROWID = new.group_id) - 1 WHERE ROWID = new.group_id; END; CREATE TRIGGER mark_message_unread AFTER UPDATE ON message WHEN read(old.flags) AND NOT read(new.flags) BEGIN UPDATE msg_group SET unread_count = (SELECT unread_count FROM msg_group WHERE ROWID = new.group_id) + 1 WHERE ROWID = new.group_id; END;

Hossein-Mostajab

Registered User
لایک‌ها
0
3gs الان قابل آنلاک شدن هست آنلاک بگیرم یا لاک شده از اون ور کسی قیمت دبی رو داره؟

وژن جدید اومده و انلاک هم نشده
حتما انلاک فکتوری بخر چون اپل داره سخت روی این موضوع کار می کنه

قیمت هم حدود 950 تومن هست(32 گیگ)

kapitan-ali

Registered User
لایک‌ها
7,240
سلام من 1 ماه پیش آیفون 4 خریدم از بازار موبایل مشکی خریدم طبقه اول گفت با برنامه 850 . طبقه دوم اپل استور گفت 950 . من همون 850 رو گرفتم تفاوتش رو پرسیدم گفت ما بیمه میکنیم . به خاطر همین 100 تومن بیشتره .

الان چند وقته به اینترنت وصل میشم بعضی از برنامه هاش از کار میوفته مثلا قبلا گیم حکمش باز میشد اما الان نمیشه با وای فای که وصل میشه اینجوری میشه . دلیلش چیه .؟ جی ال بریک یعنی چی؟ راه حل چی هست که دیگه این مشکل اتفاق نیوفته.مرسی.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,458
جیل بریک برای نصب برنامه های کرک شده هست.

احتمالا اون برنامه ها یه مشکلی پیدا کردن...دوباره نصبشون کنید.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,458
مگه فایل ipa برنامه ها رو ندارید؟

با ایتونز پاکشون کنید و بعد دوباره نصب کنید دیگه.

بالا