• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چیز در مورد "همستر"

nima1111

Registered User
لایک‌ها
15
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
سلام دوستان
ميخواستم يك هميستر بخرم
كسي از تغزيه و نگهداري اين جونور و هزينه خريدش خبر داره؟؟؟
يه سوال ديگه فرق هميستر با موش چيه؟؟
ممون
اسپمرهاي عزيز اينجا رو بهم بريزيد ايرادي نداره(اسپم ازاد) تاپيك خودمونيه
در ضمن كسي تو كرج ميدونه كجا هميستر ميفروشن

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
همبستر می خوای ؟:D

my7xN

Registered User
لایک‌ها
1,343
بخر همستر کلاً خیلی بی آزار و خوبه
البته اگه میخوای اهلی باشه باید خوکچه هندی بگیری که هم خوشگلترن هم یه مقدار بزرگتر
فرق همستر با موش تو ظاهر تو دمشونه که دم موش بلنده مال همستر کوتاهه :دی دیگه تفاوت های داخلیشو نمیدونم
ولی همستر خیلی هم تمیزه و اگه یه ماه هم خاک اره های زیرشو عوض نکنی بو نمیگیره(البته پیشنهاد می کنم اینکارو نکنی)
این جا هم یه سری بزن
http://www.aftab.ir/articles/science_education/ecology/c3c1257316557_animals_p1.php
http://hamsterkocholo.blogfa.com/
نازایی هم اولین باره که می شنوم
غذاشم همه چی می خوره

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
اره ؟؟؟ پايه اي:D

خجالت می کشم !
smilie_girl_318.gif

FreeBSD

Registered User
لایک‌ها
3
نخر عزیزم شب برات خواب نمیذاره .

Mamylo

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خدا خفتون نکنه چقدر ياد قديم کردم :D
دو سال پيش اول يه همستر بزرگ خريدم خيلي خوشگل بود. سياه و زرد و سفيد. غر و قاتي بود. همه جا با خودم مي بردم. دو بار تو اتوبوس به خاطر ديدنش نزديک 10 تا دختر مدرسه اي دورم کردن (نتيجه گرفتم کاربرد جانبي هم دارن اينا!) ولي يه شب خوابيدم و صب بيدار شدم ديدم قفسشو پاره کرده و نيست :(
هفته بعدش يه جفت خريدم، نر و ماده. روز اول رفتم بيرون اومدم ديدم قفسشون افتاده و نره گم و گور شده ولي ماده هه دو هفته اي بود

ولي حيوون فوق العاده موزي هستش! دو تا جوجه پيشش بود که اول مي گفتيم جوجه ها دمشو نوک مي زنن. در خلال چند روز دو تا جوجه يکي يکي از زخم پاشون تلف شدن، اونجا بود که فهميدم کار کار کيه :|

روز اول عيد که خدا بود، من احمق گذاشتمش توي جيبم جيب لباس نو مو خورد رفت تو آسترش. با 1000 بدبختي و دور از چشم ننه بابا داشتم از سوراخي که درست کرده درش مياوردم که حسابي خيسوند مارو :| فيلم کمدي شده بود 10 برابر فيلم هاي عمو ضرغام :lol:

تهش ولي تراژدي شد :( بردمش حموم تمام پشماش غيب شد :D گذاشتمش کنار بخاري ولي باز غفلت... رفت از دو طبقه افتاد پايين و ضربه مغزي شد و خون بالا آورد

ولي کلا شبيه آدمن، همه چي شون حتي ... شون :D

Trojan-sam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من اين 15 صفخه رو كامل خوندم اخري نفهميدم چي واسه كف قفس هميستر خوبه؟؟؟

پوشال کولر بریز زیرش ...!
خوردش کن ...!(یه کم یزیاد نه ...!)
خودش با دندون سرگرم جویدنشم میشه ...!:happy::blink:
دیگه ترسی ام از خوردن جوهر روزنامه یا قارچ و باکتری خاک اره نداری ...!:rolleyes:

+یه بسته پوشال کوچک گرفتم ...!الان یه ماه ه هنوز نصفش مونده ...!:happy:

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
سلام
همستر چه جوریاس؟حیون تمیزیه؟میشه تو آپارتمان نگهداریش کرد؟کثیف کاری نداره!؟
موشه؟!!؟
قیمتش چنده؟!
همستر یا خرگوش؟!

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
سلام
همستر چه جوریاس؟حیون تمیزیه؟میشه تو آپارتمان نگهداریش کرد؟کثیف کاری نداره!؟
موشه؟!!؟
قیمتش چنده؟!
همستر یا خرگوش؟!

سلام دوست عزیز
من حدودا 2 ساله که همستر دارم
بله،حیوون تمیزیه و اصلا کثیف کاری و دنگ و فنگ نداره،غذاش رو بزارین تو قفسش،هفته ا یک بار هم محل دستشوییش رو تمیز کنین،این پایه نگهداری همستر هستش،اگه باهاش دوست بشین و بهش نزدیک بشین میتونه یه حیوون خونگی خیلی خوب باشه براتون،که به صدا و رفتارتون عکس العمل نشون میده،از حدود 3 ماهگی به بعد هم اگه از قفس درش بیارین به هیچ وجه دستشویی نمیکنه بیرون،یعنی خیالتون از این که تو خونه بچرخه راخته،فقط علاقه ی شدیدی به جویید داره :دی
یعنی اگه دیدین یه گوشه مشغوله و صدای جویدن میاد بدونین که داره یه چیز و تیکه تیکه میکنه،مثلا مال من که قفسش تو طراسه دیشب یکی از لباس ها رو از رو طناب کشید تو قفسش و آستینش رو کلا برد ...:D
موجود شیطون و بازیگوشیه،اما در عین حال بی آزار،اگه تو خواب هم اذیتش نکنین و هی نرین بپرونینش اصلا گاز نمیگیره،در واقع روحیه و رفتارش دست شماس،اگه مضطرب بارش بیارین گاز میگیره،اما اگه خوب و آروم باهاش رفتار کنین خیلی خیلی موجود آروم و مهربونی میشه
هزینه نگهداریشم خیلی پایینه،چون همه چی میخوره(به جز مواد غذایی صنعتی)میتونین میوه + برنج+ گندم+کاهو+سبزیجات بهش بدی که خیلی هم دوست داره و براش مفیده،اگرم خواستین خیلی بهش حل بدین 6 ماه یه بار ببرینش دندون پزشک یه چکاپش بکنه
فقط نکته ای که هست اینه که از حای مطمئن بخرین که مریضی نداشته باشه و سنش هم حداکثر 1/5 ماه باشه
حیوونه که خیلی کم مریض میشه،من تا حالا 2 تا داشتم هیچ کدوم مریضی نگرفتن،مخصوصا اگه حواستون به تغذیش باشه و همه چی بهش بدین همیشه سر حال و سالم میمونه

بازم اگه سوالی داشتین درخدمتم ;)

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
دوست عزیز ممنون از پاسخ بسیار کاملتون!
با ابن حساب حیون آپارتمانی هم میشه بهش گفت!راستی بیماریش به انسان منتقل نمیشه!؟
خیلی دوست داشتنیه!آدم دلش میخواد همش تو بغلش بگیرش!

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
تمیزه , میشه در آپارتمان نگه اش داشت.کثیف کاری هم نداره. هفته ای یک بار کلا جاش شسته بشه , یک روز در میون هم محل ادرار جمع بشه و با پوشال جدید جایگزین بشه.
موش نیست , از نژاد خوکچه هندی هست. با تفاوت اینکه نیازی به کوتاه کردن مو و ناخن نداره.
قیمتش بین 7~13 هزار تومن.
من همستر رو ترجیح میدم چون میگن خرگوش بد شانسی میاره.
نخیر بیماری مشترک با انسان نداره.
فقط تو آکواریوم و قفس نگه ندار.
از این چرخ های پله پله هم نزار چون پاش گیر میکنه لای پله ها و میشکنه پاش

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
Dr.Amin Gholiممنون!
عمرش چقدره!؟توبهترین شرایط چقدر رشد میکنه.
توشهرخودمون جایی نیست داشته باشه اینترننتی میفروشن؟!:D
شنیدم بازی کردن و چرخ خوردن رو خیلی دوست داره!

بالا