• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چیز در مورد "همستر"

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
میخوام تو تهران همستر بخرم از کجا بگیرم؟ این سایت همستر ایران خوبه؟ کسی چیزی ازش خریده تا حالا؟
به نظر من سعی کن حضوری بگیری.چون ممکنه وقتی ببینی با یکی بیشتر حال کنی ولی دیگه تو سایت این امکان رو نداری و باید از روی یک دونه عکس انتخاب کنی.
تو مشهد که جایی باشه تو تهران هم 100 درصد هست.

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
اقا خریدم! ولی سنش کمه خیلی شیطونه! نمیشه بگیری تو دستت یعنی نماد اصلا همش ورجه وورجه میکنه! چی کار کنم اروم شه و عادت کنه به من؟

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
اقا خریدم! ولی سنش کمه خیلی شیطونه! نمیشه بگیری تو دستت یعنی نماد اصلا همش ورجه وورجه میکنه! چی کار کنم اروم شه و عادت کنه به من؟
اتفاقا با سن کم خوبه , که عادت بکنه بهت.
غذا رو کف دستت بزار و بزار از کف دستت غذا رو بخوره. یواش نوازشش کن وقتی غذا میخوره.

gazelle.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
من تقریبا اطلاعاتم در مورد همستر کامله چون هم مطالبی رو در موردش ترجمه کردم و هم تجربه زیادی دارم
در هر موردی سوال دارین بپرسین تا جایی که بتونم کمکتون میکنم
اولین نکته ای که باید رعایت کنید اینه که تا 2 هفته همسترتون رو تنها بزارین تا به مکان جدیدش عادت کنه
برای جایگاهش می تونین از قفس های مخصوص استفاده کنید اگر هم امکان تهیه قفس رو ندارید میتونین یه سبد پیک نیک تلقی بزرگترین سایزش رو بگیرید و به عنوان قفس ازش استفاده کنید
برای بسترش هم از پوشال مخصوص یا پوشال چوب که از نحاری تهیه کردین میتونین استفاده کنید(خاک اره نه! فقط پوشال چوب)
برای خانه سازیش باشد دستمال کاغذی بدون عطر و بدون رنگ در اختیارش بزارین تا یه خونه کوچولوی نرم برا خودش درست کنه
برای غذاش باید از پلت مخصوص استفاده کنین و در کنار اون از : حبوبات پخته شده ، برنج و ماکارونی پخته شده( بدون نمک و روغن) سبزیجاتی مثل گیشنیز که مزه تند نداشته باشن ، سیب ، خیار و کاهو( به مقدار کم چون باعث اسهالش می شه ) ، هویج ، کلم بروکلی ، سویای خام ، پسته خام نداده ، استفاده کنید
از دادن خوراکی های تند، ترش ، شیرین، چرب و شور به همستر جدا خودداری کنید .

موفق باشید

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
لحظه ای که از روز اول ازش می ترسیدم فرا رسید...:
امروز ظهر به روی بدن سرد و بی روح همسترم مشت مشت خاک میریختم...

77625196386188694396.jpg

Last edited:

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,140
زاد و ولدشون زياده . به درد نميخوره . بامزه هستن ولي هرچي هم باشه حيووونه نبايد خونه آوردش . مامان من كه نميذاره حيوون بيارم وگرنه من مياوردم / هركي ميخواد دوست من نگه ميداره چند هفته يه بار آزادشون ميكنه از بس كه زاد و ولد ميكنن ...

هركي ميخواد آدرس بدم بره مفتي و رايگان ازش بگيره . ما رو التماس ميكرد كه بياييد بهتون همستر بدم ...

fcbarcairan

Registered User
لایک‌ها
227
چرا از دنیا رفته؟ علت مرگ احتمالا پیری بوده...
این عکس مال یک ماه قبل از مرگ هست و کاملا سالم بوده , مو پریشون بود کلا...

این تازه عکس سالمش بود؟!!
بیچاره افسردگی داشته :(
براش باید برنامه های شاد میزاشتی قشنگ معلومه یه غمی تو نگاهشه!

gazelle.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
زاد و ولدشون زياده . به درد نميخوره . بامزه هستن ولي هرچي هم باشه حيووونه نبايد خونه آوردش . مامان من كه نميذاره حيوون بيارم وگرنه من مياوردم / هركي ميخواد دوست من نگه ميداره چند هفته يه بار آزادشون ميكنه از بس كه زاد و ولد ميكنن ...

هركي ميخواد آدرس بدم بره مفتي و رايگان ازش بگيره . ما رو التماس ميكرد كه بياييد بهتون همستر بدم ...
خوب باید نر و ماده رو از هم جدا کنه که زادو ولد نکن
یعنی چی همسترو ازاد میکنه؟؟؟!!! همستری که توی اسارت متولد میشه باید توی اسارت بمونه چون ازاد شدنش مساوی با مرگشه

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
خیلی متاسف شدم همسترت مرد....مشاهده پیوست 77959
...
این تازه عکس سالمش بود؟!!
بیچاره افسردگی داشته :(
براش باید برنامه های شاد میزاشتی قشنگ معلومه یه غمی تو نگاهشه!
نه بابا داشتش تخمه میخورد برای همین سر در گریبان بوده , به ما بقی عکس ها توجه کن.

کلا سیستم باحالی بوده
نمنه؟

kapitan-ali

Registered User
لایک‌ها
7,240
از تو قفس درش نیاریم . متاسفانه گاز میگیره وحشتناک .چند بار دست خودمو گاز گرفت .

Amin_boroojerdi

Registered User
لایک‌ها
38
1 تیکه چوب تو آکواریوم بذار تا دندوناشو باهاش تیز کنه.خیار هم نده بهش.با مقوا 1 اتاق براش بساز و توش دستمال کاغذی بریز تا جای خوابش گرم و نرم باشه.قرقره نخ برا بازی خوبه

farzanehhh

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان سایز قفس هم مهمه؟ می یه قفس 35*26 می خوام بگیرم ولی یکم دلشوره دارم که بیچاره افسردگی نگیره با این روحیه حساسش! ولی خوب توش مجهزه به وسیله های بازی و سرسره و حتی خونه
مورد بعدیشم اینکه فاصله ی تهران تا کرج رو جابجاش کنم سکته نمی کنه؟!!

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
دوستان سایز قفس هم مهمه؟ می یه قفس 35*26 می خوام بگیرم ولی یکم دلشوره دارم که بیچاره افسردگی نگیره با این روحیه حساسش! ولی خوب توش مجهزه به وسیله های بازی و سرسره و حتی خونه
مورد بعدیشم اینکه فاصله ی تهران تا کرج رو جابجاش کنم سکته نمی کنه؟!!

سلام
نه هیچ اتفاقی براش نمی افته البته اگر وسیله داشته باشید که خیلی بهتره.
من امروز یکی از فروشگاه همستر کوچولو خریدم و تقریبا 120 کیلومتر جابجاش کردم.

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
اینم چند تا عکس ازش ، زیاد اینور رو اونور میکنه عکس گرفتن ازش سخته...

توضیح عکس اول و آخر (چرا اینجوری آپلود شد؟) همینطور که خواب بود وارونه شد نگاه کنید حتی از خواب بیدار هم نشده:blink::D:eek::eek:

DSC_5700.jpgDSC_5679.jpgDSC_5683.jpgDSC_5688.jpgDSC_5691.jpgDSC_5692.jpgDSC_5699.jpg

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
از تو قفس درش نیاریم . متاسفانه گاز میگیره وحشتناک .چند بار دست خودمو گاز گرفت .
بهت عادت نداره هنوز , واسه عادتی شدن وقتی میخوای بهش غذا بدی , غذا رو بریز کف دستت بعدش همونطوری که غذا رو از کف دستت میخوره یواش نوازشش کن.
تهاجمی برخورد نکن اگر نخواست نگه اش داری بزار تو قفس تا یک مدت بگذره.
مال من دفعه اول که بهش دست زدم رو دستم ادرار کرد ! :lol:
کلا یک بار هم گاز گرفت که خون آمد .

1 تیکه چوب تو آکواریوم بذار تا دندوناشو باهاش تیز کنه.خیار هم نده بهش.با مقوا 1 اتاق براش بساز و توش دستمال کاغذی بریز تا جای خوابش گرم و نرم باشه.قرقره نخ برا بازی خوبه
یک دونه گردو با پوست هم خوبه برای کوتاه کردن دندان ها.
اینم چند تا عکس ازش ، زیاد اینور رو اونور میکنه عکس گرفتن ازش سخته...

توضیح عکس اول و آخر (چرا اینجوری آپلود شد؟) همینطور که خواب بود وارونه شد نگاه کنید حتی از خواب بیدار هم نشده:blink::D:eek::eek:

mohammad93

Registered User
لایک‌ها
5
سلام

من دو تا همستر داشتم که مردن

اولیش وقتی که 6 ماهه بود رفتم مسافرت و سپردمشون به یکی از دوستان که در قفس رو باز میزاره و گم میشه

دومیش وقتی یه سال و یه ماهه بود مرد.من آبله مرغون گرفتم و فکر کنم اون هم از من گرفت

همستر های من هر دو ماده و خواهر بودن

زیاد با هم دعوا نمیکردن

الان این تاپیک رو دیدم حوس کردم دوباره برم بگیرم

بالا