• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چیز در مورد "همستر"

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
نم چند تا عکس ازش ، زیاد اینور رو اونور میکنه عکس گرفتن ازش سخته...

توضیح عکس اول و آخر (چرا اینجوری آپلود شد؟) همینطور که خواب بود وارونه شد نگاه کنید حتی از خواب بیدار هم نشده

چقدر بامزس همستر شما.

منم 2 سال همستر دارم کرم رنگ هستش ولی خیلی بی حوصلس براش چرخ و فلک خریدم اصلا بازی نمی کرد برای همین چرخ و فلک رو دادم به فاملیمون!

Ac120

Registered User
لایک‌ها
61
ممنون از توجهتون.
و ممنون از اطلاعات زیادی که دادین.
ولی میدونین که این همه اطلاعات رو یکدفعه میدین مغز ما گنجایش نداره.عوارض داره.دی...

نیاز به شستشو هم دارن؟اگر کمی کثیف شده باشه باید چیکار کرد؟
ولی در کل خیلی با مزه هستا.

راستی من خودم دامپزشک هستم ولی خوب توی دانشگاه که این چیزا رو یاد نمیدن.

یه تشت اب فاب درست کن همسترو بنداز توش قشنگه تمیزش کن
بعد فشار بده ابش بره بنداز رو بند

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
من همسترمو با دستمال مرطوب می شورم, از اینکار خوشش میاد فکر می کنه دارم مشت و مالش می دم :D

TCWA

Registered User
لایک‌ها
24
بنظرتون از این سایت یه دونه همستر بگیرم؟چون فکر نکنم شهر ما داشته باشه.بعدش راهنمایی کنید کدوم
نژادش خوشکل تره و بهتره کدومش رو بخرم.فعلا اینو مد نظر دارم

Last edited:

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
من همسترمو با دستمال مرطوب می شورم, از اینکار خوشش میاد فکر می کنه دارم مشت و مالش می دم :D
توصیه نمیشه که همستر رو بشوری , خودش تمیز میکنه خودش رو.
1-آب داخل دماغ و گوش میره و موجب عفونت و مریضی میشه.
2-خیس شدن مو ها باعث میشه نتونه دمای بدن خودش رو نگه داره.
3-آب داغ یا خشک کردن با سشوار موجب سوختگی میشه.
4-ممکنه صدمه فیزیکی بهش وارد بشه , همچنین استرس بهش وارد میشه و احتمال غرق شدن وجود داره.
5-اگر آب کثیف باشه ممکنه که بیماری دم خیسی ( wet tail) رو بگیره.
بنظرتون از این سایت یه دونه همستر بگیرم؟چون فکر نکنم شهر ما داشته باشه.بعدش راهنمایی کنید کدوم
نژادش خوشکل تره و بهتره کدومش رو بخرم.فعلا اینو مد نظر دارم
چه شهری هستی؟
این سایت روسی داره و سوریه ای .
سوریه ای بزرگه , راحتر دست آموز میشه , جهندگی کمتر و سرعتش کمتر هست.
و روسی دقیقا برعکس این :دی

TCWA

Registered User
لایک‌ها
24
چه شهری هستی؟

من بوکانم(آ.غ) بنظر که سوریه ای ها خوشکلتر میان.

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,237
توصیه نمیشه که همستر رو بشوری , خودش تمیز میکنه خودش رو.
1-آب داخل دماغ و گوش میره و موجب عفونت و مریضی میشه.
2-خیس شدن مو ها باعث میشه نتونه دمای بدن خودش رو نگه داره.
3-آب داغ یا خشک کردن با سشوار موجب سوختگی میشه.
4-ممکنه صدمه فیزیکی بهش وارد بشه , همچنین استرس بهش وارد میشه و احتمال غرق شدن وجود داره.
5-اگر آب کثیف باشه ممکنه که بیماری دم خیسی ( wet tail) رو بگیره.

چه شهری هستی؟

:D من که یکی داشتم چندبار هم شستمش !! ترسید کلی پی پی کرد !!

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
دوستان لطفا راهنمایی کنید
این همستری که خریدم اصلا با ما دوست نمیشه حتی نمیشه بهش دست بزنیم همش خودش رو میپیچونه که در بره ، الان دو هفته هم از خریدش میگذره ، روشهایی رو هم که برای گرفتنش بود رو تست کردم ؟؟!!

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
دوستان لطفا راهنمایی کنید
این همستری که خریدم اصلا با ما دوست نمیشه حتی نمیشه بهش دست بزنیم همش خودش رو میپیچونه که در بره ، الان دو هفته هم از خریدش میگذره ، روشهایی رو هم که برای گرفتنش بود رو تست کردم ؟؟!!

با عرض سلام و نخسته باشید,
نمیدونم حالا شما چکار کردی تاحالا ولی در حالت کلی اینطوری میشه دست آموز کرد:

یکم خوراکی بهش تعارف کن مثلا تخمه آفتابگردان خام خوبه , زورش نکن , بهش تعارف کن و بزار از دستت بگیره.
بعدش کم کم دستت رو ببر تو ققسش و غذا رو بزار کف دستت , زورش نکن که غذا رو بخوره , ممکنه اولش بیاد دستت رو یکم گاز بگیره ولی نترس و حرکات ناگهانی انجام نده
بزار خودش بیاد و دو تا دستاش رو بزار رو دستت و بیاد بالا رو دستت و غذا ها رو میل کنه.
همینطوری که غذا هارو میخوره میتونی خیلی یواش نوازش کنی همستر رو یا یواش بزاری همستر روی ران پات و نوازش کنی .
کار دیگه هم اینا که غذا رو بالای سر همستر بگی "وایستا" بعدش که واستاد غذا رو بهش بدی , این یک جور شرطی شدن هست که بعدش که غذا هم نباشه و بگی "وایسا " اون بدون غذا بلند میشه.
سعی کن اسم همستر رو زیاد بگی , کنارش بشین و باهاش صحبت کن , مهم نیست که چی بگی فقط حرف بزن از مشکلات زندگی بگو :دی
بعضی وقتا همستر خسته هست و حوصله بازی نداره پس بهتره بزاری بره بخوابه , اگر هم صدایی از خودش نشون داد اون هم معنی عصبانی بودن یا خسته بودن رو ممکنه بده.
باید از روی حالات همسترت سعی کنی که حالت روحی اون رو تشخیص بدی به قولی "Body language "

فرزاد از teh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
45
من يك همستر دارم الان 7 ماهه ازش نگهداري ميكنم:) من اونو تو باغچه دمه خونمون پيدا كردم:) نميدونم كسي يا گم كرده بود يا حيووني رو بيرون انداخته بود ولي به نظرم هنوز عمرش به دنيا بود و خدا ميخاست زنده بمونه كه من ناخوداگاه پيداش كردم:rolleyes: وقتي آورمش خونه حيووني يك روز تمام فقط خوابيده بود حتما چون اين حيوانات تو طبيعت دشمن زياد دارن از وقتيكه بيرون بوده خيلي مواظبه خودش بوده تا بلايي به سرش نياد واسه همين نخوابيده بود :(تا چند ساعت فقط خوابيده بود:eek: الان هم پيشه منه و من خيلي دوستش دارم و خوشحال هستم كه يك حيوان رو از مرگ نجات دادم چون به نظرم اگه بيرون ميموند كلاغها يا گربه ها يا موجوداته ديگه اذيتش ميكردن:(

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
من يك همستر دارم الان 7 ماهه ازش نگهداري ميكنم:) من اونو تو باغچه دمه خونمون پيدا كردم:) نميدونم كسي يا گم كرده بود يا حيووني رو بيرون انداخته بود ولي به نظرم هنوز عمرش به دنيا بود و خدا ميخاست زنده بمونه كه من ناخوداگاه پيداش كردم:rolleyes: وقتي آورمش خونه حيووني يك روز تمام فقط خوابيده بود حتما چون اين حيوانات تو طبيعت دشمن زياد دارن از وقتيكه بيرون بوده خيلي مواظبه خودش بوده تا بلايي به سرش نياد واسه همين نخوابيده بود :(تا چند ساعت فقط خوابيده بود:eek: الان هم پيشه منه و من خيلي دوستش دارم و خوشحال هستم كه يك حيوان رو از مرگ نجات دادم چون به نظرم اگه بيرون ميموند كلاغها يا گربه ها يا موجوداته ديگه اذيتش ميكردن:(

عجب.
یک عکس بنداز ازش.

Amin_boroojerdi

Registered User
لایک‌ها
38
خیلی حیوون مزخرفیه.2تا خریدم هر دو بار هم به علت نا معلومی مردن.همه چیزشون هم فراهم بود.غذا و بهداشت و دمای هوا و محل نگهداری.
ما نمیدونم چه مرگشونه که زرتی میمیرن:(

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
با عرض سلام و نخسته باشید,
نمیدونم حالا شما چکار کردی تاحالا ولی در حالت کلی اینطوری میشه دست آموز کرد:

یکم خوراکی بهش تعارف کن مثلا تخمه آفتابگردان خام خوبه , زورش نکن , بهش تعارف کن و بزار از دستت بگیره.
بعدش کم کم دستت رو ببر تو ققسش و غذا رو بزار کف دستت , زورش نکن که غذا رو بخوره , ممکنه اولش بیاد دستت رو یکم گاز بگیره ولی نترس و حرکات ناگهانی انجام نده
بزار خودش بیاد و دو تا دستاش رو بزار رو دستت و بیاد بالا رو دستت و غذا ها رو میل کنه.
همینطوری که غذا هارو میخوره میتونی خیلی یواش نوازش کنی همستر رو یا یواش بزاری همستر روی ران پات و نوازش کنی .
کار دیگه هم اینا که غذا رو بالای سر همستر بگی "وایستا" بعدش که واستاد غذا رو بهش بدی , این یک جور شرطی شدن هست که بعدش که غذا هم نباشه و بگی "وایسا " اون بدون غذا بلند میشه.
سعی کن اسم همستر رو زیاد بگی , کنارش بشین و باهاش صحبت کن , مهم نیست که چی بگی فقط حرف بزن از مشکلات زندگی بگو :دی
بعضی وقتا همستر خسته هست و حوصله بازی نداره پس بهتره بزاری بره بخوابه , اگر هم صدایی از خودش نشون داد اون هم معنی عصبانی بودن یا خسته بودن رو ممکنه بده.
باید از روی حالات همسترت سعی کنی که حالت روحی اون رو تشخیص بدی به قولی "Body language "

سلام
دیشب به طور ناباورانه همستر ما مرد ، یعنی کشته شد!:(
قفسش رو کاملا تمیز کردم و دوباره بستم از محکم بودن بستها مطمئن بودم ولی موقع انتقال کف قفس باز شد و همستر افتاد ، کف قفسش هم افتاد روش ، بعد از چند ثانیه دیدم داره جون میده خیلی صحنه درامی بود:eek::(
پسرم هم خیلی گریه کرد .

هممون بسیار متعجب و ناراحت داشتیم به جسدش نگاه میکردیم.:eek:

Ac120

Registered User
لایک‌ها
61
سلام
دیشب به طور ناباورانه همستر ما مرد ، یعنی کشته شد!:(
قفسش رو کاملا تمیز کردم و دوباره بستم از محکم بودن بستها مطمئن بودم ولی موقع انتقال کف قفس باز شد و همستر افتاد ، کف قفسش هم افتاد روش ، بعد از چند ثانیه دیدم داره جون میده خیلی صحنه درامی بود:eek::(
پسرم هم خیلی گریه کرد .

هممون بسیار متعجب و ناراحت داشتیم به جسدش نگاه میکردیم.:eek:

جا نگا کردن بایست نفس مصنوعی میدادین یا ماساژ قلبی

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
جا نگا کردن بایست نفس مصنوعی میدادین یا ماساژ قلبی

دوست عزیز شما همستر داری ؟

سوالم برای اینه که توی پست صفحه قبل نوشتید بنداز تو تشت آب و فشارش بده و بنداز رو بند که آبش در بره و این حرفا ، اینجا هم میگید تنفس مصنوعی و ماساژ ، با فیل طرف نیستیم که؟!
میشه بگید تنفس مصنوعی همستر به چه شکلیه؟
ماساژ قلبی چطور؟

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
خیلی حیوون مزخرفیه.2تا خریدم هر دو بار هم به علت نا معلومی مردن.همه چیزشون هم فراهم بود.غذا و بهداشت و دمای هوا و محل نگهداری.

سلام
از کجا میخرید دوست عزیز شرایط پرورششون هم خیلی مهمه اگه بهداشتی نباشه مشکل پیش میاد ، اگر هر دوبار مردن پس یه دلیلی باید داشته باشه یا قبل از خرید یا بعد ازخرید...

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
دوست عزیز شما همستر داری ؟

سوالم برای اینه که توی پست صفحه قبل نوشتید بنداز تو تشت آب و فشارش بده و بنداز رو بند که آبش در بره و این حرفا ، اینجا هم میگید تنفس مصنوعی و ماساژ ، با فیل طرف نیستیم که؟!
میشه بگید تنفس مصنوعی همستر به چه شکلیه؟
ماساژ قلبی چطور؟
شوخی میکنه !
------------
خدا رحمتش کنه
نگران نباش اینا تو اون لحظه میرن تو یک حالت شوک و هیچی درد احساس نمیکنن.

حتما کخ ریزی کردی.

بالا