• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چیز در مورد "همستر"

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
سلام
دوستان ماسه بریزم زیرش مشگلی پیش میاد؟
چوب شوری که فروشگاها میفروشن بدم بخوره؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
ماسه نریزید مشکل تنفسی میگیرن از براده چوب و پوشال که تیز نباشن و گرد نداشته باشن استفاده کنید.

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
سلام
اگه اکواریوم رو واسه تهویه هواش میگین خودم دارم میسازم و یه جوری طراحی دارم میکنم که هوا توش جریان داشته باشه
نه واسه تهویه نمیگم , واسه این میگم که بخاطر سطح شفاف شیشه , همستر نمیفهمه که محفظه ای داره و گاها خودش رو میکوبه به شیشه و فکر میکنه میتونه آزادانه جایی بره و ممکنه مشکلات روانی پیدا کنه.

سلام
دوستان ماسه بریزم زیرش مشگلی پیش میاد؟
چوب شوری که فروشگاها میفروشن بدم بخوره؟
غذا چی بدم بخوره؟

برای زیر همستر شما میرین نجاری , یک کیسه نایلون بزرگ هم میبرین و میگین خاک اره هاشون بهتون بده ترجیحا درشت !
بعدش در خانه توسط الک تمام خاک هارو میگیرید اگر خاک داشته باشه , خاک به داخل چشم همستر میره و مشکل ایجاد میشه.
هر یک و نیم هفته یا یک هفته قفس رو به طور کامل میشورید و هر روز یکبار قسمتی (معمولا گوشه ) از قفس رو که همستر اونجا ادرار کرده رو با نایلون جمع کرده و پوشال جدید اضافه میکنید.

غذای همستر شامل غذا های تر و خشک هست .
برای غذای خشک میتونید از نخود فرنگی خشک , عدس , ارزن , ذرت خشک , خرمای کاملا خشک , گندم, نان سوخاری خشک بدون شیرینی و نمک استفاده کنید
برای غذای تر میتونید از هویج , کاهو , کلم سفید و بنفش , کلم براکلی , هندوانه و خربزه به مقدار بسیار بسیار کم (زیرا آب زیاد دارد و شیرین هم زیاد هست) , انگور عسگری یا یاقوتی , برنج پخته شده بدون نمک , سیب , نخود فرنگی تازه , ذرت تازه .
گوجه , خیار , مرکبات, شیرینی , شوری ----> ممنوع (باعث اسهال و مرگ)
من معمولا شبی یک بار غذا رو برای همستر ارائه میدادم چونکه روز ها خواب هست.
اگر غذایی رو نخورد و گندیده شد از قفس خارج کنید.
بعضی ها ظرف آب مخصوص هم داخل قفس میزارن تا هروقت همستر تشنه شد خودش آب بخورد.
اگر در باب غذا ها من چیزی رو یادم شده عذر خواهم از این بابت.

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
دوستان خیلی ممنون
الاندارم اکواریوم میسازم براش
30*30*50
یه جا خوندم خورده کاغذ از خاک اره بهتره
جای چوب میتونم یه میوه کاج بهش بدم؟

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
یکی نیست به خانواده من بفهمونه که این موش نیست!
شخصا خیلی علاقه دارم ولی محدودیت ها... :eek:

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
دوستان خیلی ممنون
الاندارم اکواریوم میسازم براش
30*30*50
یه جا خوندم خورده کاغذ از خاک اره بهتره
جای چوب میتونم یه میوه کاج بهش بدم؟
به نظر من بهتر نیست. برای اینکه ادرار رو خوب جذب نمیکنه.
کاج چه ربطی به پوشال داره؟ نه میوه کاج نندازین تو قفس.
یک دونه گردو با پوست رو داخل قفس بزارید برای کوتاه شدن دندون هاشون.

یکی نیست به خانواده من بفهمونه که این موش نیست!
شخصا خیلی علاقه دارم ولی محدودیت ها... :eek:
موش هم تازه از همستر زرنگ تره و حیوون خونگی خوبی هست :دی
یک روز بیار تو خونه خودشون کم میارن ! :lol:

khafan12

Registered User
لایک‌ها
28
اگه دستمال کاغذی بندازی جلوش خودش تکه تکه میکنه یا دور خودش میپیچه

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
سلام
بچه یه داستانی شد
من اون روی که داشتم این رو میگرفتم یکی از دوستان هم با من از همون جا یهدونه گرفت فک کنم خواهر برادر باشن اون روزی که ما گرفتیم گفت 1 ماهشونه و اینکه با هم مشگلی ندارن اینا و تاکید میکرد تنهایی میمیرن !!!!!!
حال اون دوستم میگه نمیتونم ازش نگه داری کنم داده به من اینارو بندازم بقل هم همدیگرو تیگه پاره نکنن!!!

khafan12

Registered User
لایک‌ها
28
من که فقط یکی گرفتم
با یکی از دوستان 2تا گرفتم که همون روز اول که خیلی کوچولو بودن به سر و کول هم میپریدن منم گفتم اینا یه بلایی سر خودشون میارن هر کدوممون یکی رو بردیم

farzanehhh

Registered User
لایک‌ها
4
عکسای همستراتونم بزارین
و بگید از کجا خریدینش
مرسی

khafan12

Registered User
لایک‌ها
28
:(همستر من که 3سالی عمر کرد ........

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
میتونید همون آکواریوم رو با یه شیشه از وسط نصف کنید جاهاشون جدا باشه.
چرخ و فلک هم براشون بگیرید که تحرک داشته باشن..

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
سلام
بچه یه داستانی شد
من اون روی که داشتم این رو میگرفتم یکی از دوستان هم با من از همون جا یهدونه گرفت فک کنم خواهر برادر باشن اون روزی که ما گرفتیم گفت 1 ماهشونه و اینکه با هم مشگلی ندارن اینا و تاکید میکرد تنهایی میمیرن !!!!!!
حال اون دوستم میگه نمیتونم ازش نگه داری کنم داده به من اینارو بندازم بقل هم همدیگرو تیگه پاره نکنن!!!

مغازه دار برای اینکه بفروشه هر چیزی ممکنه بگه !
بعضی وقتا ممکنه سازش کنن , در شب هنگام ها رفتارشون رو بررسی کن ببین اگر تهاجمی بود که نمیشه...
راهی که هست و شاید جواب بده این هست که آکواریوم رو دو طبقه کنی
مثل این :
26245349315006574994.jpg

b072

Registered User
لایک‌ها
4
سلام, من دوتا همستر دارم که باهم نگهدارىشون مىکنم ولى چون از بچگىشون با هم بودن باهم هىچ مشکلى ندارن... البته بعضى وقت ها ىه وقتاىى باهم دعوا مىکنن اما ىه دقىقه بعد دوباره مىرن با هم بازى مىکنن.....
اصل مطلب اىنکه من وقتى اىنارو خرىدم ىه مدت کف قفس براده چوب مىرىختم ولى خىلى زود بو مى گرفت و تمىىز کردنش هم سخت بود ....
اما الن ىه کار توپ کردم.. براشون ىه دستشوىى خرىدم و داخلش خاک کرىستالى رىختم و پوشال هاى بقىه قفس رو جمع کردم... و تا چند روز هر جاىى به جز دستشوىى اگه ادرار مىکرد سرىع با دستمال کاغذى پاک مىکردم... شاىد باورتون نشه ولى الان نزدىک 6 ماهه که راحت شدم و فقط هفته اى ىکبا ر دستشوىىشونو تمىز مىکنم!!, اىنا خىلى با هوش و تمىزن!!!!!!!
نکته:
1. حتما باىد پوشال هاى بقىه قفس رو جمع کنىد
2. اگه غذاهاشو برد توى دستشوىىش مخفى کرد اونارو ازش بدزدىن!!! تا دىگه اىن کارو تکرار نکنه...
3. اگه رفت توى دستشوىى خوابىد فوتش کنىد, چون از باد بدش مىاد فورى مىره ىه جاى دىگه براى خواب پىدا مىکنه.... با دست بىدارش نکنىد چون از دستتون عصبانى مىشه
4. صبر و حوصله ىادتون نره!!!!! اىن کارا فقط چند روز اول لازمه بعدا دىگه خودشون ىاد مىگىزن و هىچ جاى دىگه ادرار نمى کنن البته زىاد هم نمىتونن خودشونو نگهدارن!!

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
سلام, من دوتا همستر دارم که باهم نگهدارىشون مىکنم ولى چون از بچگىشون با هم بودن باهم هىچ مشکلى ندارن... البته بعضى وقت ها ىه وقتاىى باهم دعوا مىکنن اما ىه دقىقه بعد دوباره مىرن با هم بازى مىکنن.....
اصل مطلب اىنکه من وقتى اىنارو خرىدم ىه مدت کف قفس براده چوب مىرىختم ولى خىلى زود بو مى گرفت و تمىىز کردنش هم سخت بود ....
اما الن ىه کار توپ کردم.. براشون ىه دستشوىى خرىدم و داخلش خاک کرىستالى رىختم و پوشال هاى بقىه قفس رو جمع کردم... و تا چند روز هر جاىى به جز دستشوىى اگه ادرار مىکرد سرىع با دستمال کاغذى پاک مىکردم... شاىد باورتون نشه ولى الان نزدىک 6 ماهه که راحت شدم و فقط هفته اى ىکبا ر دستشوىىشونو تمىز مىکنم!!, اىنا خىلى با هوش و تمىزن!!!!!!!
نکته:
1. حتما باىد پوشال هاى بقىه قفس رو جمع کنىد
2. اگه غذاهاشو برد توى دستشوىىش مخفى کرد اونارو ازش بدزدىن!!! تا دىگه اىن کارو تکرار نکنه...
3. اگه رفت توى دستشوىى خوابىد فوتش کنىد, چون از باد بدش مىاد فورى مىره ىه جاى دىگه براى خواب پىدا مىکنه.... با دست بىدارش نکنىد چون از دستتون عصبانى مىشه
4. صبر و حوصله ىادتون نره!!!!! اىن کارا فقط چند روز اول لازمه بعدا دىگه خودشون ىاد مىگىزن و هىچ جاى دىگه ادرار نمى کنن البته زىاد هم نمىتونن خودشونو نگهدارن!!

یک چیزی شبیه همین رو دیدم که میفروشن واسه همستر.
ولی شما وقتی میگی براش یک دستشویی خریدم منظورت چیه؟
فرنگی یا ایرانی؟ :lol:

b072

Registered User
لایک‌ها
4
Chini ,lol:
Mesle ye otaghake koochike... Ye chizi mesle ooni ke too site hamster-iran neveshte toalete mosaghghaf..
Sent from my Windows phone using Board Express tapatalk

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
سلام
نمیدونم این چه تلاشی داره واسه فرار پدر منو در اورده هر چی تو قفس هست جور میکنه که بتونه فرار کنه از لوله بگیر تا ضرف غذا همش باید مواظبش بود دوبار فقط همسرم فقط فرار گرفتتش
یه چیزه دیگه این چرا تو دست نمیاد همش فرار میکنه؟
بعد من وقتی قلقلکش میدم بر میگرده به پشت خودشو تکون میده یعنی بدش میاد؟؟؟
با چرخ و فلکشم اصلا کاری نداره فقط از تو لوله دستمال توالت میره اینور اونور
واسه فرار همیشه مثل ماهی لجن خوار چسبیده به شیشه لی لی هم میکنه :دی

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
مگه آکواریوم نگرفتید؟ باید با دیواره ارتفاع بلند بگیرید و بالاش هم یه چیزی بگذارید. همستر من اون موقع که داشتم با اینکه ارتفاعش زیاد بود، میرفت روی چرخ و فلک مثل آکروبات ها کنترولش رو حفظ می کرد، بعد میپرید لبه شیشه رو میگرفت د فرار!!
بذاریدش روی چرخ و فلک یادش بدید چجوری بچرخونه.

b072

Registered User
لایک‌ها
4
من با اینکه براش قفس خارجی خریدم چند شب پیش دیدم از آشپز خونه سرو صدا میاد بلند شدم دیدم آقا مثل بنز درب قفسو باز کزده رفته روی شعله پخش کن اجاق گاز داره چرخ و فلک میکنه!!!

ROOVIGITAL

Registered User
لایک‌ها
15
سلام
اینم دوست جدید ما
بعد از مرگ دلخراش اون قبلی (پست 260 همین تاپیک) این یکی تقریبا یک ماهی میشه که مهمون ماست
الان پنجاه و پنج شش روزشه...

DSC_5764.jpgDSC_5767.jpgDSC_5780.jpgDSC_5786.jpg
DSC_5787.jpgDSC_5789.jpgDSC_5791.jpgDSC_5792.jpgDSC_5793.jpgDSC_5794.jpg

Last edited:
بالا