برگزیده های پرشین تولز

همه ی بحث های مربوط به داوری در ایران

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
monarch جان جسارت منو ببخش ... ولی فکر میکنم این حرف رو با غرض ورزی زدی :hmm:
تاحالا دقیق اشاره نکردی ولی فکر کنم سپاهانی باشی ..
مگه غیر از این بود که سپاهانی ها سرمربی اون وقت اس اس ( قلعه نوعی ) رو تو جایگاه کتک زدند ؟!؟!؟!؟ و رسم مهمون نوازی ؟!؟!؟ رو کامل بجا آوردن ؟؟؟

مگه تو همین بازی آخر دقیقه 92 یه پنالتی مسخره ؟!! ضد استقلال نگرفتن و تو بحرانی ترین روزها که اس اس بسیار به این برد واسه تجدید روحیه نیاز داشت همه چیشو بهم ریختن ؟!؟؟؟؟

چیه شماها یاد گرفتین تا چیزی میشه و مشگل واستون پیش میاد این بهانه هارو علم میکنید ؟!؟؟؟ :hmm:

واسه حرفت دلیل بیار نه اینکه فقط یه جمله رو بی پشتوانه عنوان کنی .....

ما تو استادیوم هرکاری میخوایم میکنیم یااونها ئی که به تماشاچی های حریف نارنجک پرتاب میکنید و جنایت خلق میکنن و بعدش میگن وا....؟!؟!؟!؟ مگه چیکار کرده بودیم ؟!؟!؟؟؟ ( نقل از فرمایش خودتون تو تاپیک سپاهان )

در ضمن فرمایش آقای محمدد هندی صحیح ولی همه ما چه استقلالی چه پرسپولیسی چه سپاهانی " ایشالله " یه جو " انصاف " حداقل تو دل خودمون داریم و میتونیم " حقیقت " رو تشخیص بدیم

یا حق ...

نه آقا به خدا من نه استقلالی هستم نه پرسپولیسی نه سپاهانی اگه حرفم هم کسی رو ناراحت کرد معذرت می خوام . من جواب اون دوستمون ( پست 8 ) رو همون دیشب دیدم ولی جواب ندادم چون فکر کردم و درست فکر کردم که اگه بخوام ادامه بدم تاپیک به جایی نمی رسه . می دونستم با پست اول من توی این صفحه یه عده ناراحت میشن و حتی ممکنه آدمی مثل تو که قبولت دارم هم انگ غرض ورزی بزنه به من. ولی چه کنیم ؟ نظرمون رو هم نگیم ؟

ما توی همین کشور زندگی میکنیم . هر هفته داریم می بینیم که عین آب خوردن حق تیم های شهرستانی رو می خورن توی ورزشگاه ازادی . در ضمن دونه دونه مثال نزن چون با این تک مثال ها که ما توی طول این چند سال به وفور در ورزشگاه آزادی و به نفع این دو تیم دیدیم کار به جایی نمیرسه .
بیا یه کاری بکنیم توی یه تاپیکی یا یه جایی خطاهای داوری بعد از برنامه ی نود رو یه جا بنویسیم تا ببینیم بیشتر به نفع استقلال پرسپولیس می گیرن یا سپاهان ؟

این دو تیم بزرگترین تیم های این مملکت هستن و در حد فوتبال غیر حرفه ای و غیر استاندارد ایران هم خوب هستن و اگه مستقل بودند و ج. ا برای یه دفعه هم که شده چنگال خودش رو حد اقل از بدن بخش ورزش کشور می کشید بیرون و اجازه می داد که این دو تیم مثل همه ی تیم های پر طرفدار کشور های مختلف به کار خودشون ادامه می دادن من مطمئنم الان در وضعیت بسیار بهتری بودن .

در مودر اون نارنجک!!! هم قبلا من حرفهام رو زدم . این کار در هیچ جای دنیا کسر امتیاز نداشت . همه تون هم میدونید که اگه این اتفاق توی ورزشگاه آزادی می افتاد هیچ کس نمیومد از شما امتیاز کم کنه . توی بازی ایران و ژاپن 7 نفر کشته شدن کی اومد بگه باید از ایران امتیاز کم بشه ؟

پ ن : من یه آرسنالی – فرانسوی هستم . هیچ وقت هم به هیچکدوم از تیم های وطنی علاقه نداشتم حتی تیم ملی .

با سلام خدمت دوستان
پ.ن2: از دوستان ميخوام به جاي اينكه وضعيت داوري در قبال فقط پرسپوليس و استقلال را به زعم خودشان ببينند و تفسير به راي هاي آنچناني كنند (مثلا اينكه در آزادي كسي نميتونه بگه بالاي چشم پرسپوليس يا استقلال ابروئه!) كمي كلي تر صحبت كنند تا شايد به بحث كمك بيشتري شود و به قول هندي عزيز كار به كل كل نكشد.

ما در خدمتیم . آخه دوست من وقتی تو خودت میای توی پستت توی همین صفحه توهین می کنی دیگه چه انتظاری داری ؟ ;)

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
ما در خدمتیم . آخه دوست من وقتی تو خودت میای توی پستت توی همین صفحه توهین می کنی دیگه چه انتظاری داری ؟ ;)

جناب Last monarch من تا قبل از اين 3 پست در اين تاپيك زدم كه اگر دقت كنيد در دو پست نگاهي بسيار كلي به قضيه داوري داشتم و اصلا جانبگرايانه با قضيه داوري برخورد نكردم . (با اينكه حتي آواتار من نشون دهنده اين هست كه طرفدار چه تيمي هستم)
اما فقط در يك پست خطاب به شماگفتم با ديدن پست شما ياد شخصيت چه افتادم و اصلا هم قصد توهين يا تمسخر نداشتم . حالا كه براتون سو تفاهم پيش آمده مراد خودم رو از اون پست خدمتتون ميگم : برام جالب بود كه شما با اينكه تا به حال در تالار ورزش اكثرا به قول خودتون نشون داديد كه طرفدار آرسنال و فرانسه هستيد در چند جا يكدفعه اي تا اسم پرسپوليس و استقلال ميومد به ناگاه جبهه مي گرفتيد ، در حاليكه اصلا در ايران طرفدار هيچ تيمي نيستيد (همونطور كه خود شما به اين موضوع اشاره كرديد ) اين براي من عجيب بود وقتي شما ارتباطي با فوتبال ايران برقرار نمي كنيد چرا در موقعيتهاي اينچنيني اينگونه برخورد مي كنيد و استنباطهاي اينچنيني مي كنيد ،شخصيت چه هم در جايي كه مهران مديري وقتي شعرش رو خوند به ناگاه از شعر اون استنباط هايي رو كرد كه اصلا به اصل قضيه ارتباطي نداشت و به نوعي نشون ميداد كه كاري به معناي اشعار نداره بلكه فقط مخالفت خودش رو ميخواد به قدرتهاي موجود نشون بده.
به هر حال اگر شما از شخصيت چه خوشتون نمياد متاسفم اين قياس رو انجام دادم .;)

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
جناب Last monarch من تا قبل از اين 3 پست در اين تاپيك زدم كه اگر دقت كنيد در دو پست نگاهي بسيار كلي به قضيه داوري داشتم و اصلا جانبگرايانه با قضيه داوري برخورد نكردم . (با اينكه حتي آواتار من نشون دهنده اين هست كه طرفدار چه تيمي هستم)

///

به هر حال اگر شما از شخصيت چه خوشتون نمياد متاسفم اين قياس رو انجام دادم .;)

آخه دوست من این چه حرفیه؟ چون من تا حالا توی تاپیک تیم های وطنی پست نذاشتم نباید ناعدالتی ها فوتبال رو ببینم ؟ همین که من دارم میگم طرفدار هیچ تیمی نیستم اما ظلمی که در حق تیم های شهرستانی از جمله سپاهان در مقابل استقلال و پرسپولیس میشه رو می بینم خودش بهترین دلیله بر اینکه من غرض ورزی نمی کنم .

شاید شما فکر می کنی من طرفدار سپاهان هستم ولی میخوام از موضع یه آدم بی طرف وارد بشم تا حرف هام از روی سو گیری تفسیر نشه ولی من باز هم میگم من طرفدار هیچ کدوم از تیم های باشگاهی ایران نیستم چون اوصلا ایران باشگا نداره که بخواد تیم باشگاهی داشته باشه . همه ی تیم ها سازمان بافته ی یه سری ارگان دولتی هستن. شما این حرف رو هر جا بزنید مسخرتون میکنن .همه چی داشتیم فوتبال دولتی دیگه نداشتیم. بگذریم ...

در مورد داوری هم من سر حرفم هستم . توی یه فصل شاید بالای 15 امتیاز – درست معادل 5 برد – با اشتباهات داوری به استقلال و پرسپولیس می رسه ( استقلال بیشتر چون معمولا جنجال بیشتری درست میکنه ) . یه جورایی این دو تا تیم این امتیازات رو حق خودشون میدونن. این علاوه بر اون امتیازاتی هست که به این دوتا تیم میدن . مثلا پرسپولیس و استقلال همیشه دارن توی خونه بازی میکنن . چون در مقابل هر تیم تهرانی باید توی ورزشگاه آزادی بازی کنن ورزشگاه آزادی هم که تکلیفش معلومه . کافیه مربی استقلال یا پرسپولیس بیان کنار زمین یه داد سر داور بزنن یا تماشاگر رو تحریک کنن تا جریان بازی برگرده .

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
........

شاید شما فکر می کنی من طرفدار سپاهان هستم ولی میخوام از موضع یه آدم بی طرف وارد بشم تا حرف هام از روی سو گیری تفسیر نشه ولی من باز هم میگم من طرفدار هیچ کدوم از تیم های باشگاهی ایران نیستم چون اوصلا ایران باشگا نداره که بخواد تیم باشگاهی داشته باشه . همه ی تیم ها سازمان بافته ی یه سری ارگان دولتی هستن. شما این حرف رو هر جا بزنید مسخرتون میکنن .همه چی داشتیم فوتبال دولتی دیگه نداشتیم. بگذریم ...

در مورد داوری هم من سر حرفم هستم . توی یه فصل شاید بالای 15 امتیاز – درست معادل 5 برد – با اشتباهات داوری به استقلال و پرسپولیس می رسه ( استقلال بیشتر چون معمولا جنجال بیشتری درست میکنه ) . یه جورایی این دو تا تیم این امتیازات رو حق خودشون میدونن. این علاوه بر اون امتیازاتی هست که به این دوتا تیم میدن . مثلا پرسپولیس و استقلال همیشه دارن توی خونه بازی میکنن . چون در مقابل هر تیم تهرانی باید توی ورزشگاه آزادی بازی کنن ورزشگاه آزادی هم که تکلیفش معلومه . کافیه مربی استقلال یا پرسپولیس بیان کنار زمین یه داد سر داور بزنن یا تماشاگر رو تحریک کنن تا جریان بازی برگرده .

دوست عزيز بهتره يكبار ديگه يك نگاهي به پستهاي قبلي من بيندازي

xpin جان تنها چيزي كه توي اين فوتبال پيدا نميشه صداقته . چطوري آقايان با خودشون صادق باشند .

اما يك مساله اي : من به عنوان يك طرفدار پرسپوليس روزهايي رو هم به ياد مي آورم كه به نفع پرسپوليس سوت زده شد ، گاهي هم براي استقلال و چندي قبل هم براي سپاهان .
مشكل اين است كه سيستمي در زمينه داوري وجود ندارد ، زماني فدراسيون دست پرسپوليسيها بود داوري به سمت قرمز ميل داشت ، چند صباحي است فدراسيون دست زردها و سپاهاني هاست نتيجه آن هم مشخص است .
به هر حال من كه چشمم آب نميخوره وضعيت بهبودي پيدا كند ، جرياني كه براي دكتر سيار پيش آمد خاطرت نيست ؟ نديدي چگونه با اين آدم برخورد كردند ؟ مشكل اينجاست كه ايراني جماعت واقعيت گرا نيست . همين من و شما تا زماني كه سوتي به ضرر تيممان زده نشود همه چيز را ايده آل فرض مي كنيم ولي موقعي كه حقي از تيم مورد علاقه مان ضايع ميشود همه ميگوييم اين چه وضعي است . متاسفانه فدراسيون هم كه هنري به جز ماله كشيدن به واقعيت ها ندارد و اين ميشود كه الان هست و .......
اميدوارم از متن من ناراحت نشده باشي ولي ما بايد داوري صحيح و منصفانه را براي همه تيمها چه رقيب ، چه دست دومي و چه هر تيم ديگري در كشور بخواهيم . در خاتمه از استارت اين تاپيك هم تشكر مي كنم . اميدوارم روند خوبي در اين تاپيك داشته باشيم.

درباره آمارت در خصوص 15 امتيازي كه در هر فصل به حساب پرسپوليس و استقلال ميره با نهايت احترام خدمتت عرض مي كنم كه تهمت زدن كار راحتيه . لطف كن آمار بده :)

اين هم در خصوص طرز فكرم در خصوص داوري كه در يكي از پستهاي همين تاپيك زدم و اتفاقا اشاره اي هم به رفتار مربيان در خصوص داوران داشتم (بعد از بازي پرسپوليس با صبا در دور رفت)
با سلام خدمت دوستان
من چند دقيقه بعد از بازي جمعه پستي در تاپيك پرسپوليس (چون خودم يك پرسپوليسي قديمي هستم)در خصوص داوري اون بازي و كلا وضعيت داوري دادم كه با توجه به استارت اين تاپيك اون پستو عينا در اينجا نقل مي كنم:
سلام به همه بچه ها
فكر ميكنم نبايد بابت اتفاقات اين بازي زياد ناراحت بشيد . به هر حال فوتباله و هزار اتفاق . واقعيت اينه كه فشار روي داوران فوتبال ايران خيلي زياده و داوري توي اين فوتبال كار هر كسي نيست . يكي از بچه ها از تحصيلات داوران صحبت كردن ، به نظر من مهمتر از همه اين موارد عام نوع برخورد مربيان - بازيكنان- تماشاگران و مديران فوتبال ما يك داور رو خرد و خاك شير ميكنه . به هر حال شخصا با اينكه از داور ناراحتم ولي اين اشتباهات واقعا جزيي از فوتباله و با ناسزا دادن به داور كاري درست نميشه . بايد نوع برخورد با داوران عوض بشه و به داوران شخصيت بيشتري داد ضمن اينكه اونها هم بايد تلاش بكنند تا اشتباهاتشون به حداقل برسه . توي همين بازي دقت كرديد عادل چقدر به اشتباه مظفري گير داد . خب اين بنده خدا از فردا نميتونه توي خيابون راه بره . اينجوري از فردا كلي فحش هم توي كوچه و خيابون ميشنوه و به نظر من انگيزه اي هم براي بهبود وضع داوريش نخواهد داشت .
بايد يك هاله اطمينان بخش به دور داوران ايجاد كرد و بعدا از اونها خواست تا بيشتر كار بكنند و همينطور فرهنگ سازي بشه تا مربيان ضعف بازيخونيشون رو گردن داور ندازن (همون كاري كه قطبي با بزرگواري انجام نداد) . بازيكنان ضعف چهارچوب شناسيشون رو گردن داور ندازن . واقعا كار سختيه ولي به نظر من شدنيه

اما درباره اظهارات جناب مظفري در برنامه نود: از ديد من اين حداقل كاري هست كه يك آدم با شخصيت و تحصيلكرده ميتونست انجام بده .
كلا هم نظري درباره اينكه بيشتر به ضرر كدوم تيم سوت زد ندارم ولي چيزي كه براي من واضحه اينه كه واقعا با نحوه سوت زدنشون نتيجه بازي رو عوض كردند.
در نهايت باز هم تاكيد ميكنم همه ما بايد آستانه تحملمون رو بالا بياريم تا داوران ما قدرت پيدا كنند كلا با فحش دادن به داور و جو ايجاد كردن حول و حوش داوري نتيجه اي نخواهيم گرفت . شاد باشيد

پ.ن: تمام اين نقل قولها و صحبت ها براي اينه كه حرفي نسنجيده در زمينه داوري گفته نشه . شاد و پيروز باشيد

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
چند صباحي است فدراسيون دست زردها و سپاهاني هاست نتيجه آن هم مشخص است .

یه لطفی بکن یه آماری به ما بده ببینیم فدارسیون کی دست زردها بوده ؟

پ ن : اگه شما قبول ندارید که این دو تیم در ورزشگاه آزادی مورد لطف داور های مهربون ما هستند من دیگه حرفی ندارم .

30naa

Registered User
لایک‌ها
3
همین الان نایب رییس فدراسیون جناب تاج هست که خودش برای زرد کردن یه کشور کافیه چه برسه به یه فدراسیون در پیت ورزشی.
در مورد داوری ها هم قبول دارم که چن تا از داورا هستن که بی طرف قضاوت نمی کنن یا شاید تحت تاثیر قرار بگیرن ولی در عوضش خیلی داورها هم هستن که به شدت برضد این دو تیم قضاوت می کنن نمونش محسن قهرمانی که هر وقت واسه استقلال و پرسپولیس سوت زده گند زده به بازی. در مورد اشتباهاتم همین بازی استقلال فجر یا پرسپولیس صبا دو تا پنالتی وحشتناک مسخره به ضرر دو تیم گرفته بود از اون اشتباهاتی که فقط تو لیگ ایران انجام میشه. جفتش هم تو زمین آزادی بود:دی

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
یه لطفی بکن یه آماری به ما بده ببینیم فدارسیون کی دست زردها بوده ؟

پ ن : اگه شما قبول ندارید که این دو تیم در ورزشگاه آزادی مورد لطف داور های مهربون ما هستند من دیگه حرفی ندارم .

جناب Last monarch ' اگر قراره جواب هر سوالي را با يك سوال بدهيد فكر مي كنم نياز به اين نيست بحث ادامه داشته باشه . اما دوستمون سينا اشاره اي به وضعيت قدرت در فدراسيون داشتند كه فكر كنم تا اندازه اي روشن باشه .
پ.ن: كماكان منتظرم شمارش 15 امتياز اهدايي به دو تيم استقلال و پرسپوليس ،نه در يك فصل بلكه در دو فصل گذشته رو بفرماييد .

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
همین الان نایب رییس فدراسیون جناب تاج هست که خودش برای زرد کردن یه کشور کافیه چه برسه به یه فدراسیون در پیت ورزشی.

تاج کشور رو چی کار میکنه ؟ زرد میکنه ؟

پ ن : اگه قرار به اینجوری حرف زدن باشه که حرف مفت زیاد میشه زد .

جناب Last monarch ' اگر قراره جواب هر سوالي را با يك سوال بدهيد فكر مي كنم نياز به اين نيست بحث ادامه داشته باشه . اما دوستمون سينا اشاره اي به وضعيت قدرت در فدراسيون داشتند كه فكر كنم تا اندازه اي روشن باشه .
پ.ن: كماكان منتظرم شمارش 15 امتياز اهدايي به دو تيم استقلال و پرسپوليس ،نه در يك فصل بلكه در دو فصل گذشته رو بفرماييد .
دوستمون نه . دوست شما . امتیازاتی که از سپاهان گرفته شد رو شما فعلا بزن به حساب تا بعدا بقیش رو توی همین دو سه تا بازی ای که مونده با هم در بیاریم . ماشالله اینقدر داور های ما توی ورزشگاه آزادی دل رحم میشن که خیلی بعید نیست گل و پنالتی تقدیم این دو تیم بکنن .

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
دوستمون نه . دوست شما . امتیازاتی که از سپاهان گرفته شد رو شما فعلا بزن به حساب تا بعدا بقیش رو توی همین دو سه تا بازی ای که مونده با هم در بیاریم . ماشالله اینقدر داور های ما توی ورزشگاه آزادی دل رحم میشن که خیلی بعید نیست گل و پنالتی تقدیم این دو تیم بکنن .

Last monarch جان ، به عقیده من نظرات رو میشه به دو دسته تقسیم کرد :

1 : نظراتی که با پشتوانه مدرک یا منبع قابل استناد عنوان میشه و قابلیت بحث و اظهار نظر پیرامونش رو ایجاد میکنه
مثل مثال این حقیر راجع پنالتی دقیقه 92 که تو بازی اخیر واسه اس اس گرفتن البته به قول فرمایش شما استقلالی ها معمولا با جنجال نتیجه رو برمیگردونن ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟ ما که چیزی ندیدیم ؟!؟؟ طفلی فیروز کریمی هم گفت اشتباه استقرار دفاع بوده ... بماند

2 : نظراتی که بر اساس گمانه زنی و تصورات دوستان عنوان میشه و هیچ منبع قابل ذکر و استنادی هم نداره .. فقط عنوان میشه .. ( که البته خواه میتونه صحیح باشه خواه غلط ) مثلا من میگم تعداد ستارگان آسمان 987974746444212444421212 بیلیون میباشد و عزیزانی که شک دارند ، میتونن برند بشمرند !!!

بدیهی یه روی اینگونه اظهار نظرات هیچگونه بحث مستدلی نمیشه کرد ... چون منبع موثقی جز " گمانه " نداره :)

البته این فرمایش اخیر شما یک مورد ذیل رو هم اضافه کرد :

3 : نظراتی که بر اساس اصول نوستر آداموسی عنوان میشه ! یعنی نظری که الان گفته میشه ولی دلیلش قراره بعدا معلوم بشه !!!!
راجع چگونگی اینگونه نظرات و صحتشون من عاجزم والا !!!

در ضمن درباره کسر امتیاز سپاهان قبلا به کرات صحبت و تاپیک و ..... شده و توصیفش بیهودس فقط همینو میگم که فکر کنم هر جرم و خلافی یک مجازاتی هم داره شما که از دید خودت اینقدر آزاده اندیشی و پیگیر " حق " لطف کن بهم بگو وقتی تماشاگران یک تیم " خاص " نارنجک میان طرفداران حریف پرتاب میکنن و تو این بین یک نفر " نا بینا " میشه مجازاتشون چیه ؟!؟؟؟؟؟ تو همین آزادی که کانون خلافه ؟!! از دید شما ... تا تماشاگران یک شیر سماور ناقابل !! میگن تیم مربوط میلیون میلیون جریمه و .... میشه ، مجازات کور شدن یک انسان بیگناه چیه ؟!؟؟
درضمن دوستان اینقدر " برش " داشتن که سر و ته قضیه رو جمع کنن بماند ....

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
مثلا من میگم تعداد ستارگان آسمان 987974746444212444421212 بیلیون میباشد و عزیزانی که شک دارند ، میتونن برند بشمرند !!!

این بهتر از اونه که یه پارچه بگیریم ببندیم به چشممون بعد بگیم : من اصلا ستاره ای نمی بینم تا بشمارمشون

: نظراتی که بر اساس اصول نوستر آداموسی عنوان میشه ! یعنی نظری که الان گفته میشه ولی دلیلش قراره بعدا معلوم بشه !!!!

حالا خوبه همین هفته ی قبل بود توی بازی استقلال منصوریان یارو ر واز پشت گرفت توی محوطه ی جریمه بعد خودش هم اذعان کرد که من خطا کردم اما داور خطا رو نگرفت

لطف کن بهم بگو وقتی تماشاگران یک تیم " خاص " نارنجک میان طرفداران حریف پرتاب میکنن و تو این بین یک نفر " نا بینا " میشه مجازاتشون چیه ؟

مجازاتش چند جلسه بازی بدون تماشاگر هست . در این مورد من ترجیح میدم دیگه حرف نزنم چون میدونم شما نمیخواید قبول کنید که هر چن تا آدم هم کور بشن وسط یه بازی امتیاز از تیم میزبان کم نمیشه . حتی نمیگم مثال مشابهی در عالم فوتبال وجود نداره که به خاطر حتی کشته شدن تماشاگر امتیاز کم کنن.

پ ن : تو هم خوب محترمانه توهین کردن رو یاد گرفتی . سنت نباید زیاد باشه ولی استعدادت خوبه .

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
پ ن : تو هم خوب محترمانه توهین کردن رو یاد گرفتی . سنت نباید زیاد باشه ولی استعدادت خوبه .

من یادم نمیاد تاحالا کسی رو " تو " خطاب کرده باشم قبل از اینکه باهاش خیلی آشنا باشم اولا ..

دوما تخمین سن افراد از ادامه فعالیت ها یه نوستر آداموسی ته رفیق ؟! ;)

سوما ، به یاد ندارم چه محترمانه چه غیر محترمانه به " هیچ کس " توهین کرده باشم

ولی آدم رکی هستم و هرچیز به نظرم " حقیقت " بیاد عنوان میکنم ، به " شما هم توهینی نکردم
در هر صورت من با شما هیچ خصومت و مشکلی ندارم کما اینکه تو تالارهای دیگه هم بعضا با هم یا درکنار هم صحبت داشتیم ، برداشتم از صحبتهاتون کنایه و غرض بود ، متاسفانه الان هم هست والا بجای از این شاخه به اون شاخه پریدن میذاشتی روال منطقی بحث ادامه پیدا کنه

حالا که بحث متقابل رو توهین ؟!؟؟!؟ میدونید من دیگه با شما در این زمینه صحبتی ندارم :)

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
ميان كلام دوستان من يه لحظه وقت دوستان را ميگيرم !!

ميشه بگين كِي شده در حالات عادي ليگ بيان و بازي دو تيم كه در كورس قهرماني نيستن را پخش زنده كنن؟

مثلا اين را بگم معمولا وقتي 2 بازي به آخر ليگ شده و دو تا تيم توي كورس قهرماني هستن ميان بازي هر دو تا تيم را پخش زنده مي كنن !! ... هميشه بازي هاي تيم هاي پرسپوليس و استقلال را پخش زنده مي كنن براي همين اشتباهات داوري به چشم مياد ... ;)

مثلا چرا هيچ وقت شبكه 3 براي زنده كردن دربي شيراز نمياد و بازي اين دو تا تم را پخش كنه ... يا حتي دربي اصفهان را ؟

همه ي اينها كه من گفتم جوابي هست به دوستاني كه ميگن مدرك بيارين و اينها علت نداشتن مدرك Last monrach هستن

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414

ميشه بگين كِي شده در حالات عادي ليگ بيان و بازي دو تيم كه در كورس قهرماني نيستن را پخش زنده كنن؟

مثلا اين را بگم معمولا وقتي 2 بازي به آخر ليگ شده و دو تا تيم توي كورس قهرماني هستن ميان بازي هر دو تا تيم را پخش زنده مي كنن !! ... هميشه بازي هاي تيم هاي پرسپوليس و استقلال را پخش زنده مي كنن براي همين اشتباهات داوري به چشم مياد ... ;)

مثلا چرا هيچ وقت شبكه 3 براي زنده كردن دربي شيراز نمياد و بازي اين دو تا تم را پخش كنه ... يا حتي دربي اصفهان را ؟

آقا شبکه ملی نیست که. برای تهرانه، بازی تیمهای تهرانی رو هم پخش میکنه. تیمهای شهرستانی رو شبکه استانیشون پخش میکنه دیگه.​

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
آقا شبکه ملی نیست که. برای تهرانه، بازی تیمهای تهرانی رو هم پخش میکنه. تیمهای شهرستانی رو شبکه استانیشون پخش میکنه دیگه.​
اين كه دليل نشد دوست من ...

خب با اين حساب پس بازي پرسپوليس و مس كرمان هم بايد شبكه كرمان پخش كنه و همينطور بازي پاس و استقلال هم به خاطر اينكه شبكه استاني همدان نداريم اصلا پخش نشه ...

xpin

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
33

همه ي اينها كه من گفتم جوابي هست به دوستاني كه ميگن مدرك بيارين و اينها علت نداشتن مدرك Last monrach هستن

بازیهایی رو نشون میدن که هوادارانش مختص یک استان نباشه
دربی اصفهان رو کی میخواد بشینه نگاه کنه ؟

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797

خب با اين حساب پس بازي پرسپوليس و مس كرمان هم بايد شبكه كرمان پخش كنه و همينطور بازي پاس و استقلال هم به خاطر اينكه شبكه استاني همدان نداريم اصلا پخش نشه ...

محمد جان طرفداران سپاهان تو اصفهان هستند و طرفداران پاس تو همدان ولی طرفداران اس اس و پرسپولیس تو کل کشور .. تلوزیون سراسری اکثریت غالب رو در نظر میگیره ، اگه همدان شبکه استانی نداره تهران که داره .... پس بازی رو پخش میکنه ، ولی اگه شبکه داخلی سپاهان بازیهای شما رو مستقیم پخش نمیکنه ایرادتون به " شبکه استان خودتون " کاملا وارده :)

در ضمن یه بحث دیگه رو هم میخواستم باز کنم

2 مقوله ما در زمینه داوری داریم ، یکی " اشتباهات داوری " و بعدی " غرض ورزی در داوری "

همینطور که آرش برهانی میتونه صد بار " اشتباه " کنه و دروازه خالی رو گل نزنه و یا فیروز کریمی " اشتباه کنه و موثر ترین مهره شو بیرون بکشه ، داور هم ممکنه یه لحظه پلک بزنه و یه صحنه رو از دست بده .. این به نظرم طبیعی یه و اگه بخوایم همه اینها رو از رو " غرض " حساب کنیم اشتباهه

مثلا به قول دوستان منصوریان تو یه صحنه خطا یه 100 % میکنه و پنالتی نمیگیرن و بعد تو دقیقه 92 یه پنالتی فاحش به ضرر تیم میگیرن و ... اگه این سوتها با منظوره چرا واسه یه تیم واحد یه بار سودمند شده یه بار ویران کننده ؟!؟؟؟؟؟!؟
مگه سیاست های کلان مقصود دار !! اینقدر شدت و ضعف داره ؟!!؟؟؟؟

من که همه اینها رو " اشتباه " میدونم نه " غرض " اینو دقیقا بعد از بازی با فجر هم تو تاپیک اس اس عنوان کردم :

بعله ...... با پنالتی ؟؟؟!!؟؟؟؟ اهدائی داور بازی 1-1 مساوی تمام شد اونهم در دقیقه 92 !

البته مشگل اینجاست که استقلال باید پشتوانه بیشتری ایجاد میکرد که این اشتباه داوری هم تو بردش خلل ایجاد نکنه

در کل بازی تقریبا برابری بود .....

در کل مقصود کلامم اینه که نیایم هر وقت " سوت اشتباهی " واسمون زده شد از دستهای پشت پرده و رنگین بودن فدراسیون و .. صحبت کنیم

شما چی دوستان ؟ فکر میکنید سوتها اشتباهه یا مغرضانه ؟؟؟؟ :blink:

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام خدمت همه دوستان. مدتی در کنار دوستای خوبم نبودم و خدا رو شکر دوباره برگشتم.

بحثا خیلی جالب شده! :دی

البته یه سری حرفا متاسفانه بدون تحقیق زده میشه که البته آدم نمیتونه انتظار داشته باشه که همه ی آدما همه چیز رو بدونن. من نوعی ممکنه یه موضوع رو ندونم و هیچ ایرادی هم نداره. بعنوان مثال درباره ی شبکه ی استانی همدان صحبت فرمودید که باید بگم اتفاقا همدان هم شبکه ی استانی داره.

درباره ی پخش بازیا هم قبلا گمونم بحث کرده باشیم. یه مثال میزنم تا بحث بهتر روشن بشه. مثلا بنظر شما چرا شبکه ی 1 نمیاد یه برنامه ی 2 ساعته مختص ستاره شناسی و نجوم تو اوج ساعت تماشای تلویزیون پخش کنه؟! چون میدونه اگر اینکار رو انجام بده هیچکس تو ایران تو اون ساعت شبکه ی 1 رو نمیبینه مگر یه تعداد معدودی که رشته و علاقه شون اینجور مسائله. ولی از اون طرف نیومده بگه چون شبکه ی 1 نمیتونه پخش کنه پس اصلا پخش نمیکنیم! بجاش اومده این وظیفه رو روی دوش شبکه ی 4 انداخته. حالا حتی اون تعداد معدود هم میتونن به خواسته شون برسن.

پخش بازیا هم دقیقا همینطوریه. مشخصه که پرسپولیس و استقلال تو ایران چندین و چند برابر سایر تیما طرفدار دارن. حالا صداوسیما که نمیتونه بیاد این همه بیننده ش رو از دست بده و مثلا دربی شیراز رو نشون بده!! حتی زمانی هم که مثلا استقلال و پرسپولیس بازی ندارن بنظر شخصی من نشون دادن مسابقه ی بسکتبال بیننده ی بیشتری از دربی شیراز خواهد داشت.

اما از اون طرف این کوتاهی متوجه شبکه های استانی میشه. اونا هستن که باید این وظیفه رو انجام بدن.

حالا این موضوع چه ربطی به طرفدارای و سیاست یک جانبه نگری صداوسیما نسبت به 2 تا تیم تهرانی داره الله و اعلم!!!؟ آخه نیست بابت پخش بازی این 2 تا تیم حق پخش کلانی پرداخت میکنه صداوسیما که حالا بخوایم از این نظر حداقل نگاه کنیم.

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414

خب بازی های پرسپولیس و استقلال رو که کانال 3 پخش میکنه. حالا هرجا که باشه. ولی خب این راست میگی شبکه استانی ندارید. همه که نمیتونن برن استادیوم. تش 90 دیگه;)

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123

مثلا اين را بگم معمولا وقتي 2 بازي به آخر ليگ شده و دو تا تيم توي كورس قهرماني هستن ميان بازي هر دو تا تيم را پخش زنده مي كنن !! ... هميشه بازي هاي تيم هاي پرسپوليس و استقلال را پخش زنده مي كنن براي همين اشتباهات داوري به چشم مياد ...

هندي عزيز سلام
اگر يكبار ديگه مباحث رو بخونيد متوجه خواهيد شد جناب Last monrach عرض كردند 15 امتياز مفت به حساب پرسپوليس و استقلال از طرف داوران در هر فصل ريخته ميشه . من هم به ايشون گفتم تهمت زدن راحته ، اما اگر حرفتون مستدله اين 15 امتياز رو بشماريد . حالا شما ميفرماييد چون بازيهاي ساير تيمها نشون داده نميشه ايشون مدرك ندارند . عجبا كه خودتون اذعان داريد رسانه ملي تمام بازيهاي اين دو تيم هدف رو نشون ميده .ايشان هم مدعي كسب امتيازات اهدايي از طرف دو تيم پرسپوليس و استقلال هستند نه تيمهاي ديگه كه به نقل از شما بازيهاشون نمايش داده نميشه. خب پس ايشون 34 بازي مدرك دارند كه ادعاشون رو ثابت كنند . (34 بازي براي پرسپوليس و 34 بازي بزاي استقلال تا مداركشون رو رو بكنند)

اما :

به نظرم این تاپیک جاش خالی بوده و خوبست به صورت مستقل بحث های مربوط به داوران لیگ برتر در اینجا مطرح بشه.

از همه ی دوستان می خوام که بحث های خودشون رو در اینجا ادامه بدهند و بگویند چرا مردم ما انقدر راحت تهمت می زنند ؟

اين اولين پست استارتر تاپيك دوست خوبمون mori هست كه فكر كنم خط مشي تاپيك رو مشخص كنه .
روشنه كه اين تاپيك ايجاد نشده تا بعضي دوستان در نقش وكيل مدافع براي تيمهاي مورد علاقشون ظاهر بشن . هدف اينه كه تهمت نزنيم و با استدلال مسائل داوري رو با همديگر بحث كنيم .
به همين دليل همينجا شخصا از پاسخ به افرادي كه ميخوان به بحث ،شكل هواداري از تيم مورد علاقشون بدهند عذرخواهي مي كنم .

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
با سلام خدمت دوستان
متن زير برگرفته از شماره امروز ايران ورزشي مورخ 22 ارديبهشت 87 است . ملاحظه بفرماييد:

رضا غياثى هشدار مى دهد: هديه به داوران در پلى آف!

در روزهاى حساس ليگ دسته اول فصل (۸۴ -۸۵) زمانى كه سرنوشت تيم هاى صعود كننده به مرحله پلى آف اين رقابت ها مشخص شده بود يك ماجراى مشكوك حساسيت اين پيكارها را بالا برد تا از آن پس مديران و دست اندركاران باشگاه هاى راه يافته به مرحله پلى آف از سران فدراسيون انتظار داشته باشند نظارتى ويژه بر اين مسابقات اعمال شود تا افراد سودجو در رسيدن به مقاصد شوم خود ناكام بمانند.
ماجراى آن روز را هيچ كس مثل رييس كميته داوران وقت نمى تواند مو به مو بيان كند رضا غياثى امروز ديگر رييس نيست اما معتقد است وجود مديريت صحيح مى تواند پاكى و درستى داوران را به اثبات برساند. رييس سابق كميته داوران پرونده جنجالى پيشنهاد رشوه ۵۰ ميليون تومانى يك فرد ناشناس را به يكى از داوران فوتبال ايران پس از چند سال مطرح مى كند تا افكار عمومى نسبت به اتفاقات موجود در پشت پرده فوتبال قرار گيرند و دريابند كه داورانى كه امروز مورد انتقاد مربيان ليگ برتر و دسته يك هستند با چه مشكلات و موانعى روبه رو هستند. براى اينكه در مقطع كنونى حساسيت و حاشيه اى گريبانگير باشگاه يا فرد خاصى نشود به رسم امانت دارى از ذكر هر نامى خوددارى مى كنيم اما چنانچه مصلحت ايجاب كند براى روشن سازى افكار عمومى افراد درگير در اين ماجرا را با ذكر نام مطرح خواهيم كرد.

مرور پرونده

رضا غياثى درباره ماجراى پيشنهاد رشوه ۵۰ ميليون تومانى به يكى از داوران شاغل در فوتبال ايران مى گويد: در رقابت هاى ليگ دسته اول سال ۸۴ - ۸۵ اتفاقى رخ داد كه در نوع خود بى نظير بود اما در پايان صداقت داوران ايران بر همگان مشخص شد. همه ما مى دانيم داورى يك حرفه مقدس است و داوران ايرانى از جمله انسان هاى با صداقت اين مرز و بوم هستند، يكى از اين افراد فريدون اصفهانيان داور خوب زنجانى ما بود، تمام كسانى كه در فوتبال ايران به نوعى حضور داشتند به شرافت و صداقت ايشان ايمان دارند به همين خاطر وى پس از آنكه داورى را كنار گذاشت با راى مردم خوب و شريف زنجان به عنوان عضو شوراى شهر زنجان انتخاب شد تا از اين پس در آن سنگر خدمت كند. در آن زمان يك فرد ناشناس به منزل اصفهانيان زنگ مى زند و خود را به عنوان يك مسافر ايرانى از دبى معرفى مى كند، اين فرد به اصفهانيان مى گويد من از سوى يكى از داوران امارات كه از دوستان شماست هديه اى را براى شما آورده ام و قصد دارم آن را به دست شما برسانم، من هم اكنون در جاده تبريز تهران هستم و مى توانم آن را به شما تحويل بدهم.
رييس سابق كميته داوران در ادامه توضيح مى دهد: فريدون اصفهانيان در پاسخ اين فرد مى گويد شما اين هديه را به كميته داوران فدراسيون فوتبال تحويل بدهيد تا من هر زمان به تهران آمدم آن را دريافت كنم، در همين حال فرد ناشناس مدعى مى شود من در زنجان هستم و مى توانم اين هديه را به دست شما برسانم از اين رو اصفهانيان آدرس منزلش را به او مى دهد تا وى را از نزديك ملاقات كند وقتى اصفهانيان در مقابل كيوسك نگهبانى مجتمع مسكونى محل زندگى اش او را مشاهده مى كند متوجه مى شود كه وى بسته اى در اختيار ندارد. به همين دليل مى پرسد شما گفتى براى من بسته اى را آوردى كه فرد ناشناس در پاسخ مى گويد: من دروغ گفتم، حقيقت اين است كه اصلا هديه اى در كار نيست.»
غياثى در ادامه شرح اتفاق مى گويد: «فرد به اصفهانيان مى گويد شما داور بازى تيم هاى X - Y هستيد. كه وى اين ماجرا را انكار مى كند، اما فرد مذكور اسامى كمك داوران اصفهانيان در اين بازى را نام مى برد و اصفهانيان زمانى كه مى بيند اطلاعات او صحيح است مى پرسد منظورتان چيست كه آن فرد مى گويد: ما قصد داريم تيم X را بخريم، هم اكنون مبلغ امتياز اين تيم ۵۰۰ ميليون تومان است كه اگر اين تيم در بازى آينده پيروز شود و به ليگ برتر راه پيدا كند قيمت آن به چند ميليارد تبديل مى شود اگر شما نتيجه بازى را به سود تيم Y رقم بزنى ما مى توانيم اين تيم را با مبلغ ۵۰۰ ميليون خريدارى كنيم، شما اگر اين عمل را انجام بدهى ما ۵۰ ميليون تومان به شما پرداخت خواهيم كرد!»
رييس وقت كميته داوران در ادامه اظهاراتش توضيح داد: «اين فرد شماره تلفن خودش را كه يك شماره اعتبارى بوده را به فريدون اصفهانيان مى دهد تا اگر مايل به انجام اين كار بود با او تماس بگيرد. پس از اين ملاقات اصفهانيان بلافاصله موضوع را به من اطلاع داد و بنده بنا به حساسيت ماجرا را به محمدرضا پهلوان دبيركل وقت فدراسيون خبر دادم تا او پيگير ماجرا باشد.

تماس با دادكان در زوريخ

رضا غياثى با بيان اين اتفاق از تماس تلفنى خود با محمد دادكان رييس وقت فدراسيون فوتبال كه در زوريخ سوييس به سر مى برده خبر مى دهد و مى گويد: رييس فدراسيون از پهلوان خواست تا با هماهنگى كامل ماجرا را به اطلاع مهندس فراهانى مديركل حراست سازمان تربيت بدنى برسانيم از همين رو پهلوان با ايشان تماس گرفت و ماجرا را تلفنى به وى گزارش داد اما دوباره مهندس فراهانى با من تماس گرفت و اعلام كرد اين بهترين فرصت براى پايان دادن به اينگونه مسائل است. شما در انتظار تماس بعدى من باشيد. تا يك روز قبل از بازى خبرى نشد و مجبور شديم دوباره با مهندس فراهانى تماس بگيريم كه ضمن تشكر از ايشان به خاطر پيگيرى مسأله به دو راه حل رسيديم كه اول اينكه اصفهانيان اين پيشنهاد را قبول كند تا فرد موردنظر در روز بازى هنگام تحويل پول توسط مسؤولان حراست و نيروى انتظامى دستگير شود دوم اينكه هيچ عكس العملى صورت نگيرد. البته با در نظر گرفتن شرايط روحى اصفهانيان ترجيح داديم از داور جايگزين استفاده كنيم تا مشكلى رخ ندهد.»
وى در ادامه به نكته جالبى اشاره مى كند: «دوستان ما در كميته داوران با استفاده از تشابه اسمى يكى از افراد مورد وثوق با يكى از داوران آن زمان با فرد مذكور تماس مى گيرند كه وى با خوشحالى از آمادگى خود براى پرداخت پول صحبت مى كند و اعضاى كميته داوران در مى يابند كه اين فرد همچنان به پيشنهاد خود پايبند است.»

ختم به خير شد

رضا غياثى با تمجيد از راهكارهاى مهندس فراهانى مديركل حراست سازمان تربيت بدنى در برخورد با مسببان آن حادثه مى گويد: آن زمان با تدابير خاص اين توطئه خنثى شد و يقين دارم مجرمان به سزاى عمل خود رسيدند، اما اين تهديد همچنان پابرجاست و مى توان با مديريتى صحيح در كميته داوران و فدراسيون فوتبال مانع از فعاليت افراد سودجو در فوتبال باشيم.

امروز چه بايد كرد

حرف هاى رضا غياثى بهترين بهانه براى هشدار جدى به سران فدراسيون فوتبال است، بدون شك نظارت ويژه فدراسيون فوتبال بر هفته هاى پايانى مى تواند همانند اين ماجرا صداقت و شرافت جامعه داورى را براى بار ديگر به اثبات رساند اما سهل انگارى مى تواند بستر لازم را براى رسيدن واسطه ها به مقاصد شوم خود فراهم نمايد.

انتقاد غياثى از وضعيت داورى

رييس سابق كميته داوران شامگاه آدينه با حضور در يك برنامه تلويزيونى انتقادات بسيارى را بر عملكرد كميته داوران وارد دانست. او كه در اين برنامه حضور داشت زمانى كه با سخنان رييس كميته داوران فعلى از طريق ارتباط تلفنى روبه رو شد حرف هاى زيادى مطرح كرد كه مى توان با طرح آنها اوضاع آشفته كميته داوران را دوچندان كرد كه در شرايط فعلى ترجيح مى دهيم حرف هاى غياثى را نزد خود نگه داريم تا پس از پايان رقابت هاى ليگ برتر آنها را به طور مفصل ارائه كنيم.

بالا