برگزیده های پرشین تولز

هنرهای رزمی در نیروهای نظامی (کارشناس متخصص reza-vc)

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
موارد مربوط به نیروهای رزمی نظامی

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
درود
دوستان تو این تاپیک قراره درباره ی ورزش های رزمی/نظامی صحبت کنیم البته بنده به جناب میلاد نینجا هم گفتم که من متخصص نیستم تو این زمینه و بهتره جناب لرد وایپر یا فایرنایت بعنوان متخصص این بخش معرفی بشن
وقتی که بحث توان نظامی کشور ها مطرح میشه معمولا 5 چیز مورد مقایسه قرار میگیره
1-نیرو هوایی 2-نیرو دریایی 3-نیرو زمینی 4-توان موشکی و هسته ای 5-کماندوها
پس کماندوها نقش بسیار مهمی تو قدرت نظامی یک کشور دارن
نیروهای ویزه و کماندو ها تمرینات بسیار زیادی رو میگذرونن از جمله چتربازی - غواصی - سنگنوردی و کوه نوردی - جنگ الکترونیک - زندگی در شرایط سخت- دوره کوهستان - دوره جنگل - دوره کویر - رهایی گروگان - تیراندازی حرفه ای -دفاع شخصی و ...
ما اینجا میخوایم در مورد ورزش هایی صحبت کنیم که واسه نبرد تن به تن به کماندوها اموزش میدن

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
به عنوان یه سوال جانبی در مورد دوره های جنگ سایبری کماندوها میتونن توضیح بدین؟

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
خب از یگان ویزه نیروی انتظامی شروع میکنیم
51785635196994160558.jpg
به گفته ی فرمانده ی یگان ویزه ناجا ورزش اصلی این یگان ها جودو و کاراته و تکواندو هست
منبع=http://pjc.police.ir/?siteid=32&pageid=496&newsview=2062
البته من چند جا شنیدم که هاپکیدو هم بعنوان دفاع شخصی تو دانشکده افسری تدریس میشه

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
به عنوان یه سوال جانبی در مورد دوره های جنگ سایبری کماندوها میتونن توضیح بدین؟
خب البته تا کسی خودش کماندو نباشه نمیتونه از این دوره ها سر در بیاره چون حفاظت اطلاعات بسیار شدیده ولی بطور کلی دوره جنگ الکترونیک برای از کار انداختن رادار های دشمن و ایجاد اختلال تو قلب پادگان دشمن هست
بذار یه مثال خیلی ساده بزنم ( البته من تو ارتش امریکا نیستما:D)
ولی مثلا نیروهای امریکایی میخوان به یه پادگان موشکی دشمن حمله کنن ... سازمان سیا اول اطلاعات کامل در مورد اون پادگان و اطرافش رو در اختیار کماندوهای دلتا فورس میذاره بعد یه تیم 4 5 نفره از دلتا رو هلی برن میکنن اطراف پادگان دشمن .. این تیم باید مخفیانه به قلب دشمن نفوذ کنه رادار ها رو از کار بندازه و راه های پشتیبانی از پادگان رو ببنده و بقول معروف از داخل فلج کنه دشمن رو بدون اینکه دیده بشه
وقتی کارش تموم شد رنجر هایی که اطراف پادگان مستقر شدن شروع به حمله کردن میکنن و با اموزش هایی که دیدن و سلاح های خوبی که داره و همینطور پشتیبانی موشکی و نیرو هوایی دشمن رو به راحتی شکست میدن ( درحالتی که عملیات موفقیت امیز باشه )
بعد شما اخبار رو میبینی که میگه رنجر های امریکایی فلان جارو گرفتن درحالی که کار اصلی رو سیا و دلتا انجام دادن:) درکل کماندوها همیشه عملیات هاشون با حفاظت شدید اطلاعاتی همراه هست و بقول معروف مثل سایه هستن و در عین حال نقش بسیار بسیار مهمی دارن واسه همین هم امریکا و بریتانیا و روسیه و ... اینقدر پول خرجشون میکنن

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
دمت گرم بسیار کامل بود. الان نیروهایی که خیلی روشون مانور داده میشه کلاه سبزهای تیپ 65 نوهد هستن. میدونین اونا چه ورزش هایی کار میکنن؟

استاد اکه میبینین سوالات من سیر تاپیک رو به هم میزنه ، بگین تا من بر اساس چیزهایی که خودتون مطرح میکنین سوال بپرسم

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
دمت گرم بسیار کامل بود. الان نیروهایی که خیلی روشون مانور داده میشه کلاه سبزهای تیپ 65 نوهد هستن. میدونین اونا چه ورزش هایی کار میکنن؟

استاد اکه میبینین سوالات من سیر تاپیک رو به هم میزنه ، بگین تا من بر اساس چیزهایی که خودتون مطرح میکنین سوال بپرسم
تو ایران زیاد به ورزش های نظامیا توجه نمیشه خب البته حق هم دارن با توجه به اوضاع داغون ورزش های رزمی تو ایران
تکاوران نوهد و صابرین با توجه به گفته ی خیلیا تو سایت میلیتاری جودو اموزش میبینن(تمرکز رو فنون خفه کردن و شکستن گردن هست ) ولی تو نبرد چاقو مقابل چاقو کاملا خبره و استاد هستن ( با توجه به اینکه تو ایران هیچ سبکی knife fighting رو یاد نمیده احتمالا این مهارت ها رو بر اساس تجربشون طی عملیات ها بدست اوردن نه یه سبک رزمی خاص)
siYw4X_535.jpg

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
کماندوهای چین
xin_1321205260725390161859.jpg

دوستانی که رزمی کار کردن حتما با سبک ساندا اشنایی دارن... این سبک توسط ارتش سرخ چین ابداع شده و شامل فنون زیر گیری و پرتابی و ضربات دست و پا هست
ولی قطعا برای کماندوهای سومین ارتش جهان این فنون کافی نیست واسه همین نسخه ی نظامی ساندا رو به نیروهای ویزه اموزش میدن
اسم این سبک هست Junshi Sanda
شامل 4 قسمت میشه:
1-دا : شامل ضربات جب کراس هوک اپرکات مشت چکشی انواع ضربات ارنج و کله زدن و ضربات با انگشت ( واسه کور کردن دشمن )
2-تی : شامل انواع لگد ها - ضربات زانو و له کردن سر و بدن سرباز دشمن وقتی که افتاده رو زمین
3- شوای جیائو : این سبک به کشتی چینی هم معروفه شامل انواع زیر گیری ها و فنون پرتابی و خاک کردن
4- چین نا : شامل انواع روش های خفه کردن و شکستن مفاصل ( سابمیشن )
U330P886T15D4065F104DT20120323111437.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
اسپتسناز
SPETSNAZ.JPG

اسپتسناز نیروی ویزه روسیه هست و بعنوان دهمین نیروی کماندویی جهان هم انتخواب شده
سبکی که اموزش میبینن به اسم سیستما معروف هست
برای اشنایی بیشتر با این سبک به تاپیک سیستما رجوع کنید...کارشناس این تاپیک جناب فایرنایت هستن که تو خود روسیه سیستما رو یاد گرفتن
spetsnaz_711.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
GSG 9
image-355133-panoV9-vhgg.jpg

gsg9 یگان عملیات ویزه پلیس فدرال المان هست و یکی از بهترین نیروهای ضد تروریسم در دنیا محسوب میشه درضمن پنجمین نیرو ویزه جهان هم هست... اینا ورزش خاصی کار نمیکنن ولی مثل اینکه یه مدت زیر نظر جیم واگنر ( یکی از بزرگترین اساتید دفاع شخصی جهان ) اموزش میدیدن این هم عکس هاش
http://www.jimwagnertraining.com/biospecopsgsg9.html
gsg-9.jpg

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
کلا برترین نیروهای کماندویی جهان به ترتیب چه نیروهایی هستن؟ یه جایی خوندم نیروهای کماندویی اندونزی که اسمشون رو هم یادم نیست از زبده ترین نیروهای کماندویی دنیا هستن که اینقدر قدرتمند هستن که خود مختارن برای خودشون و دستی در قاچاق اسلحه و مواد مخدر هم دارند

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
در ادامه پست قبل گفتم بهتره یه عکس هم از جیم واگنر بذارم
wagner.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
کلا برترین نیروهای کماندویی جهان به ترتیب چه نیروهایی هستن؟ یه جایی خوندم نیروهای کماندویی اندونزی که اسمشون رو هم یادم نیست از زبده ترین نیروهای کماندویی دنیا هستن که اینقدر قدرتمند هستن که خود مختارن برای خودشون و دستی در قاچاق اسلحه و مواد مخدر هم دارند
1- SAS ( نیروی ویزه بریتانیا... با تجربه ترین و حرفه ای ترین نیروی کماندویی تو کل دنیا )
2- DEVGRU ( تیم 6 کماندوهای دریایی امریکا )
3- DELTA FORCE ( اینم نیروی ویزه عملیاتی امریکا هست )
4- SHAYETET 13 (کماندوهای دریایی اسرائیل )
5- GSG 9 (نیروی ویزه پلیس فدرال المان )
6- GROM (نیروی ویزه لهستان )
7- FRENCH SPECIAL FORCES (نیروی ویزه ارتش فرانسه )
8- EKO COBRA (نیروی ویزه اتریش )
9- SSG ( نیروی ویزه پاکستان )
10- SPETSNAZ (نیروی ویزه روسیه )

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
1- SAS ( نیروی ویزه بریتانیا... با تجربه ترین و حرفه ای ترین نیروی کماندویی تو کل دنیا )
2- DEVGRU ( تیم 6 کماندوهای دریایی امریکا )
3- DELTA FORCE ( اینم نیروی ویزه عملیاتی امریکا هست )
4- SHAYETET 13 (کماندوهای دریایی اسرائیل )
5- GSG 9 (نیروی ویزه پلیس فدرال المان )
6- GROM (نیروی ویزه لهستان )
7- FRENCH SPECIAL FORCES (نیروی ویزه ارتش فرانسه )
8- EKO COBRA (نیروی ویزه اتریش )
9- SSG ( نیروی ویزه پاکستان )
10- SPETSNAZ (نیروی ویزه روسیه )
جالبه... اسم **** قدس رو نمی بینم!! احتمالا رتبه ش صفره! آدمای کاردرستی هستن.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
جالبه... اسم **** قدس رو نمی بینم!! احتمالا رتبه ش صفره! آدمای کاردرستی هستن.
دوست عزیز زمانی که SAS تو جنگ جهانی عملیات انجام میداد **** اصلا بوجود نیومده بود ! البته چند سال پیش جایی خونده بودم که نوهد چهاردهمین نیروی کماندویی جهان بود
اگه سلاح ها و تجهیزات نوهد به روز بشه میتونه جزو 10 نیروی برتر کماندویی بشه با توجه به اینکه تجربه ی زیادی هم داره
**** قدس تو خارج از کشوره و بیشتر اطلاعاتیه کارش تا کماندویی و قیاس مع الفارقه کلا !

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
دوست عزیز زمانی که SAS تو جنگ جهانی عملیات انجام میداد **** اصلا بوجود نیومده بود ! البته چند سال پیش جایی خونده بودم که نوهد چهاردهمین نیروی کماندویی جهان بود
اگه سلاح ها و تجهیزات نوهد به روز بشه میتونه جزو 10 نیروی برتر کماندویی بشه با توجه به اینکه تجربه ی زیادی هم داره
**** قدس تو خارج از کشوره و بیشتر اطلاعاتیه کارش تا کماندویی و قیاس مع الفارقه کلا !
پس اگه اطلاعاتی باشه، بهتره تو این زمینه صحبت نکنیم!! :)) ولی بنده اطلاع دارم که فقط اینطور نیست. از قضا یکی از دوستان هم که تو این مجموعه بود، اخیرا بعد از مجروحیت توی یمن و برگشت به ایران رفت توی سوریه به شهادت رسید. آموزش های تخصصی و کلا منطقه گرا داره و... نیروهای زبده ای داره که... اینکه چرا اسمش تو لیست نیست دلایل دیگه ای داره. ولی بقول معروف... ولش کن. صحبتش نشه بهتره.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
پس اگه اطلاعاتی باشه، بهتره تو این زمینه صحبت نکنیم!! :)) ولی بنده اطلاع دارم که فقط اینطور نیست. از قضا یکی از دوستان هم که تو این مجموعه بود، اخیرا بعد از مجروحیت توی یمن و برگشت به ایران رفت توی سوریه به شهادت رسید. آموزش های تخصصی و کلا منطقه گرا داره و... نیروهای زبده ای داره که... اینکه چرا اسمش تو لیست نیست دلایل دیگه ای داره. ولی بقول معروف... ولش کن. صحبتش نشه بهتره.
گفتم دیگه کارش معمولا خارج از کشوره و بیشتر تو کشورایی مثل لبنان و سوریه و تا حدودی عراق هست و ...
درسته **** قدس برای ارامش ما دارن شهید میشن ولی اینکه بخوایم اونا رو با دلتا فورس و اسپتسناز و ... مقایسه کنیم خیلی اشتباهه:)
باز میگفتین تیپ 65 نوهد یه چیزی:D

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
در باغ شهادت هم که چهاطاق بازه!D: بله کار **** قدس بیشتر توی خارج از کشوره واسه همین هم هست که نام سردار س.ل.ی.م.ا.نی همیشه توی لیست ترور هست . ولی به شخصه همیشه اعتقاد داشتم که تبلیغات پیرامون نیروهای نظامی خارجی بسیار زیاده و همین تبلیغات قدرت اونها رو مضاعف نشون میده . و این رو هم بگم که اسنطور نیست که نیروی کماندویی ما مربوط به سالهای اخیر باشه بلکه ما از زمان شاه نیروهای کلاه سبز رو داشتیم که توسط خارجی ها آموزش داده میشدند و از باقیمانده اونها در زمان جنگ هم استفاده شد ولی زیاد دلشون با جمهوری اسلامی نبود تا این که شهید چمران با تاسیس ستاد جنگ های نامنظم از نو شروع به ساختن نیروهای چریک کردند. و این که اسم ایران توی این لیست نیست در حالی که مثلا اسم اسراییل هست در حالی که نیروی زمینی اسراییل اصلا نیروی مطرحی نیست و عمده قدرت نظامی اسراییل به قدرت موشکیشه همون جنبه تبلیغاتی رو داره که گفتم

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
در باغ شهادت هم که چهاطاق بازه!D: بله کار **** قدس بیشتر توی خارج از کشوره واسه همین هم هست که نام سردار س.ل.ی.م.ا.نی همیشه توی لیست ترور هست . ولی به شخصه همیشه اعتقاد داشتم که تبلیغات پیرامون نیروهای نظامی خارجی بسیار زیاده و همین تبلیغات قدرت اونها رو مضاعف نشون میده . و این رو هم بگم که اسنطور نیست که نیروی کماندویی ما مربوط به سالهای اخیر باشه بلکه ما از زمان شاه نیروهای کلاه سبز رو داشتیم که توسط خارجی ها آموزش داده میشدند و از باقیمانده اونها در زمان جنگ هم استفاده شد ولی زیاد دلشون با جمهوری اسلامی نبود تا این که شهید چمران با تاسیس ستاد جنگ های نامنظم از نو شروع به ساختن نیروهای چریک کردند. و این که اسم ایران توی این لیست نیست در حالی که مثلا اسم اسراییل هست در حالی که نیروی زمینی اسراییل اصلا نیروی مطرحی نیست و عمده قدرت نظامی اسراییل به قدرت موشکیشه همون جنبه تبلیغاتی رو داره که گفتم
شایتیت 13 کماندوهای نیرو دریایی هستن نه نیرو زمینی
فقط بحث تبلیغات نیست روسیه با اون همه محافظه کاریش بازم نیروهای ویزه اش جزو 10 نیروی برتر قرار گرفته . شخصا معتقدم باید پنجمین یا ششمین نیروی ویزه میشد ولی چون اطلاعات زیادی از عملیات هاشون نیست دهم شده .
کماندوهای نوهد از لحاظ مهارت و تجربه تو سطح بسیار خوبی هستن ولی سلاح هایی مثل AK 47 و G3 تو این دوره زمونه واسه یه کماندو مناسب نیست ( این یه حقیقته تلخه ! )
اگه سلاح های مدرن مثل m4 یا tar-21 یا ... رو میدادن به کماندوهامون الان نوهد هم جزو 10 نیروی برتر میشد

بالا