برگزیده های پرشین تولز

والیبال

M 1 K 4 1 L

Registered User
لایک‌ها
536
دوستان عزیز گفتیم همه پست ها از فوتبال هست و از والیبال هم چیزی باشه .
اخبار جدید داشتین اینجا بذارید.

TURK_AVENGER

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
891
لوول. دوست عزیز باید تاپیک رو تو بخش ورزش می زدی نه تو بخش فوتبال . دی
فکر کنم همچین تاپیکی هم موجود باشه .
:cool:

dashmojtaba6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
لوول. دوست عزیز باید تاپیک رو تو بخش ورزش می زدی نه تو بخش فوتبال . دی
فکر کنم همچین تاپیکی هم موجود باشه .
:cool:
کجاست من که ندیدم
اتفاقاً خیلی هم تاپیک خوبی زدی البته اگر به والیبال ملیمونم بپردازیم توش بهتر میشه

@pc_hex
فقط درخواست کن به تالار ورزش منتقلش کنن

TURK_AVENGER

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
891

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
ولاسكو در تعقيب پرندي
چه كسي روي نيمكت تيم ملي واليبال مي‌نشيند؟

پس از اعلام خبر ورود" پرندي" به تهران براي مذاكره با فدراسيون واليبال" ولاسكو" نيز براي هدايت تيم ملي ايران اعلام آمادگي كرد.

به گزارش ايسنا، سيلوانا پرندي مربي پرافتخار ايتاليايي بامداد روز چهارشنبه 20 بهمن ماه به ايران مي آيد و در همين روز به تماشاي رقابت هاي هفته دوم ليگ برتر واليبال در خانه تهران خواهد نشست.

هم چنين ولاسكو مربي آرژانتيني الاصل سابق تيم ملي ايتاليا نيز براي هدايت تيم ايران اعلام آمادگي كرده است و در صورت اخذ رواديد هفته آينده به تهران مي آيد.

هنوز شرايط عقد قرارداد با هيچ يك از اين دو مربي صاحب سبك واليبال اعلام نشده است.

سعيد درخشنده دبير فدراسيون واليبال در گفت و گو با ايسنا اعلام تصميم نهايي فدراسيون را به بعد از مذاكره با هر دو سرمربي موكول كرد.

منبع:ایسنا

پ.ن: واقعا فکر کنم این خیلی خوب باشه که برای والیبالمون از همچین مربیان بزرگی استفاده کنیم.
به امید موفقیت های والیبال کشورمون در همه رده ها

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایران شد

سرمربی سابق تیم ملی والیبال اسپانیا هدایت ملی‌پوشان ایران را برعهده گرفت.

خولیو ولاسکوی آرژانتینی که سابقه چندین دوره قهرمانی جهان را در کارنامه دارد و پرافتخارترین مربی جهان شناخته می‌شود، با عقد قراردادی هدایت تیم ملی والیبال ایران را برعهده گرفت.
مدت قرارداد وی تا پایان المپیک 2012 خواهد بود. وی پیش از این هدایت تیم ملی والیبال اسپانیا را در جام جهانی 2010 برعهده داشت.
پرندی هم یکی از نامزدهای هدایت تیم ایران بود که با مسئولان فدراسیون به توافق نرسید.

منبع: خبرآنلاین

navid69

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,633
شانس زيادي براي واليبال ايران در آسيا قائل هستم

125.jpg

خبرگزاري ايسنا منتشر كرد:

خوليو ولاسكو كه مدتي است هدايت تيم ملي واليبال ايران را برعهده گرفته يكي از موفق ترين و سرشناس‌ترين مربيان حال حاضر واليبال جهان به شمار مي‌رود. به اعتقاد بسياري از كارشناسان ، حضور ولاسكو در راس كادر فني تيم ملي مي‌تواند نويد بخش موفقيت‌هاي واليبال ايران در سال 1390 باشد. سرمربي 59 ساله آرژانتيني‌الاصل كه به همراه تيم ملي ايتاليا سال‌ها قهرمان رقابت‌هاي بين‌المللي اروپا و جهان شده، اكنون قصد دارد با واليباليست‌هاي ايراني يكبار ديگر قله‌هاي افتخار را فتح كند. ولاسكو با هدف آشنايي با بازيكنان ايران و مشاهده بازي‌هاي ليگ برتر واليبال بامداد روز دوشنبه 15 فروردين ماه به تهران سفر كرد. او در مدت اقامت خود در تهران از امكانات تيم‌هاي ملي و اردوي تيم‌هاي پايه ديدار كرد و به نظاره بازي‌هاي مرحله پلي آف و تمرين تيم‌هاي ليگ برتر نشست. خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) براي آشنايي بيشتر با ديدگاه‌هاي سرمربي جديد تيم ملي به گفت و گو با وي نشست كه متن اين مصاحبه را به شرح زير مي‌خوانيد:

* آقاي ولاسكو چرا دعوت فدراسيون واليبال ايران را براي هدايت تيم ملي پذيرفتيد و تصميم داريد در آسيا كار كنيد؟

اين آزمون خوبي براي سنجش توانايي‌هايم بود. من تجربه كار در آرژانتين و كشور‌هاي اروپايي را دارم و به ويژه سال‌ها در اروپا مربي بودم. علاقه داشتم در آسيا هم توانايي‌هاي خودم را محك بزنم. در آسيا تيم‌هاي متفاوتي وجود دارند. در اين مقطع زماني مي‌خواهم در واليبال ايران تغييراتي بوجود آورم البته به شرطي كه ذهن واليباليست‌هاي ايراني آماده تغيير باشد.

* شما برتري واليبال ايران را نسبت به ساير كشور‌هاي آسيايي در چه مي‌بيند؟

كشورهاي جنوب شرق آسيا به ويژه ژاپن و چين خيلي به شبيه به هم بازي مي‌كنند. آن‌ها روي سيستم‌هاي سنتي تمركز دارند و به نوعي سبك واليبال آن‌ها آسيايي است فكر مي‌كنم آن‌ها به سختي تغييرات را بپذيرند. اما واليبال ايران با آن‌ها متفاوت است و شايد بتوان گفت بيشتر به سبك اروپايي‌ها نزديك است. ايران پتانسيل زيادي براي ارتقا دارد و راحت‌تر تغيير مي‌كند. به طور كلي من شانس بيشتري براي موفقيت واليبال ايران در آسيا قائل هستم.

*برنامه شما در ايران كوتاه مدت است يا بلند مدت؟

برنامه من كوتاه مدت است زيرا هدف‌گذاري فدراسيون روي بازي‌هاي آسيايي و المپيك لندن است و ما بايد در ابتدا به اين اهداف برسيم. ولي در نظر دارم تا جوانان نيز در كنار تيم تمرين كنند تا براي برنامه‌هاي بلند مدت آماده شوند.

*آيا براي قهرماني در آسيا برنامه‌اي داريد؟

براي رسيدن به اين هدف بايد برنامه ريزي كنيم. فدراسيون ليست اردو‌هاي تداركاتي را به من پيشنهاد داده است. بايد روي آن مطالعه كنم تا مناسب‌ترين برنامه‌هاي تداركاتي را تدوين كنيم.

*آيا راه‌يابي تيم ملي واليبال ايران را به رقابت‌هاي المپيك تضمين مي‌كنيد؟

خير زيرا فقط خدا مي‌تواند پبش بيني كند در آينده چه پيش خواهد آمد. اما مي‌توانم بگويم براي رسيدن به المپيك تمام توان خود را به كار خواهم بست.

*آقاي ولاسكو شما بازيكنان و ليگ برتر واليبال ايران را در مقايسه با اروپا چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟

واليباليست‌هاي خيلي خوبي در ايران بازي مي‌كنند. البته سطح بازي آن‌ها يكسان نيست. در ليگ برتر بازيكنان جوان در كنار واليباليست‌هاي حرفه‌اي و با تجربه به ميدان مي‌روند. شيوه‌ بازي تيم‌ها هم در مواردي با يكديگر تفاوت دارد. من فكر مي‌كنم سطح واليبال ايران از بسياري كشورهاي اروپايي بالاتر است. البته در اروپا هم كشور‌هايي مثل ايتاليا و حتي لهستان واليباليست‌هاي خوبي در اختيار دارند.

*به نظر شما سبك واليبال ايران سرعتي است يا قدرتي و كدام شيوه براي واليباليست‌هاي ايراني مناسب‌تر است؟

من فكر مي كنم ايراني‌ها تلفيقي از هر دو سيستم را بازي مي‌كنند. امروز سيستم بازي‌ها به هم نزديك شده است . سال‌ها پيش چند شيوه در مدارس واليبال دنيا وجود داشت و همه از سبك‌هاي تقريباً خاصي پيروي مي‌كردند. اما امروزه سبك‌هاي نوين واليبال بوجود آمده كه همواره در حال رشد و توسعه است. با گسترش وسايل ارتباطي هر كس مي‌تواند بازي تيم‌هاي مختلف جهان را ببيند و تحليل كند. قبلا براي تحليل بازي‌هاي روسيه بايد حتماً به المپيك مي‌رفتيم. اما حالا مي‌توانيم سيستم بازي آنها را از هر كجاي جهان تحليل كنيم. به همين دليل شيوه بازي‌ها به هم نزديك شده و ديگر مثل سال‌هاي گذشته تفاوت قابل توجهي بين سبك واليبال كشورهاي مختلف وجود ندارد. اين موضوع تنها به واليبال محدود نمي‌شود در ساير رشته‌هاي ورزشي مثل فوتبال و بسكتبال هم صادق است.

*سطح داوري‌ها در ايران چگونه است؟

من كارشناس داوري نيستم ولي متوجه يك نكته شدم. برخي بازيكنان در رقابت‌هاي ليگ برتر طوري پنجه مي‌زنند كه ممكن است در ايتاليا از آنان خطا گرفته‌شود.

*شما چگونه با تيم‌هاي ملي جوانان و نوجوانان و سرمربي آن‌ها (ست‌كوويچ) تعامل مي‌كنيد؟

من با ست‌كوويچ رابطه دوستانه‌اي دارم . با او در مورد تيم جوانان صحبت كردم و اطلاعات خوبي بدست آوردم بايد بگويم ست‌كوويچ علاقه زيادي به بازيكنان ايراني دارد. با اين حال كار در تيم‌هاي پايه شرايط متفاوتي با تيم‌هاي بزرگسال دارد و من فعلا روي انتخاب بازيكنان بزرگسال تمركز دارم.

*شما چگونه تجربيات خود را در اختيار بازيكنان و مربيان جوان ايران قرار مي‌دهيد؟

من حاضرم به مربي‌هاي ايراني آموزش دهم اما بايد خوشان هم بخواهند. شرايط آموزش خيلي به دانشجو بستگي دارد. در زمان هدايت تيم ملي توسط گاييج با وجود اينكه فدراسيون اعلام كرد همه مي‌توانند از تمرين‌ها ديدار كنند و سرمربي هم پذيرفت چند نفر از مربي‌هاي ايراني در سالن تمرين تيم ملي حاضر شدند تا از دانش‌ گاييج بهره ببرند؟ به هر حال من همه مربيان را به تيم ملي دعوت مي‌كنم و آن‌ها مي‌توند شيوه كار من را ببيند.

بايد يك نكته را يادآور شوم كه من دستيار نمي‌گيرم كه چيزي به او بياموزم بلكه مي‌خواهم او در پيشبرد كارها به من كمك كند . در كادر فني تيم ملي بايد كمك مربي متخصص حضور داشته‌باشد تا بتواند در موارد مهم به من مشاوره دهد.

*چه زماني اردوي تيم ملي را آغاز مي‌كنيد؟

هنوز كاملاً از زمان برگزاري اردو مطمئن نيستم ولي فكر مي‌كنم نيمه ارديبهشت ماه (آپريل) اردوي آمادگي را شروع كنيم. در معرفي ليست بازيكنان دعوت شده به اردوي تيم ملي از سرمربي تيم‌هاي باشگاهي كمك مي‌گيرم زيرا هنوز همه بازيكنان ايران را به خوبي نمي شناسم.

*آيا تمايل داريد از اطلاعات مربيان و كادر فني سابق تيم ملي درباره بازيكنان ايراني بهره ببريد؟

حتماً اگر لازم باشد اين كار را مي‌كنم. اما در معرفي بازيكنان به اردوي تيم ملي از نظر همه مربيان باشگاه‌ها استفاده مي‌كنم. در مرحله بعد اگر تمايل به همكاري وجود داشت از اطلاعات كادر فني سابق نير بهره مي‌گيرم. در اين مقطع زماني كه تيم ملي به من سپرده شده كار ساده‌اي پيش رو ندارم. من با گروه زيادي از بازيكنان با توانايي‌هاي متفاوت مواجه هستم كه بايد از ميان آن‌ها واليباليست‌هاي مورد نظرم را انتخاب مي‌كنم.

*آقاي ولاسكو شما در روز‌هاي قبل از امكانات ورزشي و رفاهي تيم‌هاي ملي ديدن كرديد نظر شما در اين‌باره چيست؟

بلي همين‌طور است. من بازديد كوتاهي از برخي امكانات تيم‌هاي ملي و لوازم بدنسازي داشتم. امكانات بسياري خوبي در ايران وجود دارد به ويژه كف‌پوش مخصوص سالن واليبال كه در فدراسيون موجود است شايد به راحتي در ايتاليا هم پيدا نشود. البته براي استفاده از همه تجهيزات و سالن‌هاي تمرين بايد مسافت زيادي را در سطح شهر پيمود.

*شما حتماً بازي تيم‌هاي ايران وايتاليا را در سال گذشته ديده‌ايد. نظر شما درباره اين بازي چيست؟

بازي خوب و جذابي بود. نكته جالب براي من اين بود كه بازيكنان ايراني در دقايقي بسيار خوب و حرفه‌اي بازي مي‌كردند و در لحظاتي هم دچار اشتباهات بچه گانه مي‌شدند و امتياز‌هاي راحتي را از دست مي‌دادند.

*اگر شما در آن بازي سرمربي تيم ملي بوديد ايران مي‌توانست ايتاليا را شكست دهد؟

با آن12 بازيكن نمي‌دانم در آن بازي نتيجه مي‌گرفتم يا خير. اما بارها گفته‌ام كه واليبال ايران پتانسيل پيشرفت را دارد. اين پيشرفت به بازيكنان ايراني بستگي دارد كه تا چه حد مي‌توانند تغييرات را بپذيرند. اگر تغييراتي كه مورد نظر من است انجام شود مي‌توانيم انتظار بيشتري از تيم ملي داشته باشيم.

*شما موفق‌ترين و پرافتخارترين مربي واليبال دنيا هستيد به عنوان آخرين سوال دليل موفقيت شما در زندگي حرفه‌اي چه بوده‌است؟

1- كار مستمر 2- فكر روشن 3- مشاوره و استفاده از تجربيات ديگران 4- انتقادپذيري 5- برنامه‌ريزي و تعيين هدف و سرانجام اينكه هميشه در زندگي مثبت انديشيده‌ام.

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
آقا بازی والیبال جدیدی قرار نیست راه بیفته؟ لیگی, جامی, مسابقه ای, دوستانه ای چیزی؟

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
آقا بازی والیبال جدیدی قرار نیست راه بیفته؟ لیگی, جامی, مسابقه ای, دوستانه ای چیزی؟
اتفاقا دیروز یه دوستانه زدن با قطر تو دوحه که یه سرمربی جدید ایتالیایی اورده. 3-2 بردن.

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
حاجی والیبال دیگه خبری نیست؟ یکی که قراره از تلویزیون پخش بشه رو لطفا بگید.

SSshahin

Registered User
لایک‌ها
2,050
بچه ها از اين سري مسابقات الان ايران داره اولين بازيشو با ژاپن ميكنه به اميد پيروزي

Adin

Registered User
لایک‌ها
769
مسابقات اين دوره تو كجا هست ؟

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
تبریک میگم

جلو ژاپن و تیم اصلیش بازی رو 3 1 بردیم.

ست چهارم فوق العاده بود تیم. نزدیک 8 9 امتیاز رو پشت سر هم با دفاع های فوق العاده از ژاپنیها گرفتند.

بازی بعدی فردا صبح ساعت 5 جلو کوبا هست

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
واااااااااااای خدا ، ایران عالی بازی کرد ، ست اخر 25-15 ژاپن رو لوله کردند و در نهایت 3-1 بردیم . تبرررررررررررررررریک به همه :rolleyes:

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
منم تبریک میگم
بازی خیلی قشنگی بود
اولش روحیه بچه ها یکم به هم ریخت ولی بعدش خوب شدن !

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
من فکر میکردم ژاپنی ها مردونه کار کن که طبق گفته مجریه زدن تو خط نامردی
ولی خیلی قشنگ بود اهرین اهرین
لذت بردیم به عنوان یه تماشاچی :ی

SSshahin

Registered User
لایک‌ها
2,050
واقعا ست چهارم چنان تحقيري بازي كرديم كه حقارت رو تو چشماي مربي ژاپن ديدم ... به زانو در اومدن واقعا ...

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
واقعا بودن یه مربی بزرگ بالاسر تیم ببینید چقدر موثره.

این ولاسکو چقدر خونسرد بود در حالیکه ست اول تیم ما خیلی بد بازی کرد اما خیلی خونسرد سریع راه حل ها رو پیدا کرد و تیم از این رو به اون رو شد.

برعکسش مربی ژاپن که خیلی عصبی شده بود.

بالا