برگزیده های پرشین تولز

وام 25 خرید خودرو

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
1.اتفاقا فقط برای اون دوستمون گذاشتم که فکر نکنه من دوغ میگم......منتها حالا که دیدین دروغ نمیگم به تمسخر روی اوردین
2.هر کسی منعتی داره....یکسری از این وام سود میبرن و میتونن برای رفع نیازشون خودرو تهیه کنن
3.اما اینکه چرا چند نفر این وام رو با منفعت خودشون متضاد میدونن دوست ندارن بقیه هم سود ببرن
4.وام گرفتن فلسفه داره...اگه کسی دلش بخواد وام میگیره....دورغ جلوه دادن وام و گفتن اینکه پراید میشه 50 تومن،یعنی دروغ پردازی و کار غیر اخلاقی
5.من درسم تموم شده .... درس ندارم...کار میکنم
6.از کرامات کمپین ماست که مخالفینش رو خائن،وابسته،نفهم،بیشعور،گاو و ..... میدونه............
همین نشوندهنده رشد فرهنگی کسانی هست که بدنبال این کمپین هستند
7.من از خودرو ساز حمایت نمیکنم..........حرف من واضح هست....بزارین اگه کسی این شرایط بسودش هست بهره برداری کنه
شما چه سودی دارین که نمیخواین ببینی یه شهروند دیگه منفعت ببره؟
داداش جون مادرت یه سوال : خودتو به اون راه زدی یا واقعا نمیفهمی ؟ !!!

مردم کجا سود میبرن ؟ !!!
ماشین 2 میلیونی بیفته 40 میلیبون سوده ؟!!!!!!!!!
نه دیگه برادر حناتون دیگه رنگی نداره مردم بیدار شدن و فهمیدن این آشغالا که به اسم ماشین میدادن دست مردم ارزش نداره
من 100% هیچ سودی نمیبرم از خدامم هست ماشین بخرم ولی نمیتونم ببینم مردم کشورم گول چند تا حرف رو میخورن که ماشینای تو انبار مونده دولتو بخرن
داداش گلم به واالله کارت درست نیست آخه تا کی میخواین از این ملت بدبخت بخورین ؟
خود همین وام هم نشونه هی ترس اینا و جواب دادن کمپین هست کافیه یه سر به انبارای ایرانخودرو تو جاده مخصوص بزنید ببینید چقدر خودرو 0 باد کرده رودستشون :)
حرف آخرم اینکه انشاالله مردم فریب این وام رو نمیخورن و کمپینو ادامه میدن و خودروسازی انشاالله یا ورشکست بشه یا آزاد بشه تا برندایی مثل bmw و بنز و تویوتا و ... پاشون به ایران باز بشه چون لیاقت مردم سوار شدن بهترین خودروها هست نه آشغالای امنیت 0 این خونخوارا

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
اینکه من میگم امیدوارم کسی ضرر نکنه به خیلی عوامل بستگی داره
یکی که در پست اولم هم گفتم، بحث رفع تحریمهاست. هیچکس نمی دونه دقیقا وضع اقتصاد تا 3-4 ماه دیگه چطوری بشه. به نفع هیچکس نیست که توافق به نتیجه نرسه
ممکنه دلار حتی خارج از اراده دولت بیاد پایین
حتی ممکنه دولت تسلیم مردم بشه و دلار رو پایین بیاره

اگر یادتون باشه گرونی از چند سال پیش اول با بالا رفتن قیمت نفت شروع شد. بعد جهش دلار
قیمت نفت نسبت به 2-3 سال قبل به یک سوم کاهش پیدا کرده. نفت 140 دلاری شده 40 دلار
اما در ایران هیچ چیز ارزان نشد و حتی بنزین گرون شد. صرفا به بهانه قیمت دلار. در حالیکه در دنیا کالاهای وابسته به نفت ارزان شد. از جمله بنزین

ماشینی مثل پراید اگر نتونه فروش سابق رو داشته باشه ممکنه حتی از خط تولید خارج بشه. مردم اسمشو گذاشتن لگن مرگ. اوج جذب نظر منفی
کلا حرکت دولت مشکوکه. ممکنه برنامه هایی داشته باشن برای بازار و فعلا می خوان پول مردم رو بگیرن تا بعد کارشون رو بکنن. اگر چنین کاری کنن، فقط قشر ضعیف ضرر میکنه
گران شدن دلار کار خود دولته دیگه
وقتی نفت از مثلا 100 دلار میرسه به 50 دلار و درامد و بودجه ایران 99% از نفت هست پس مجبوره این کاهش ارزش نفت و ارز رو یه جوری جبران کنه پس باید دلار رو ببره بالا تا بتونه کاهش نفت رو جبران کنه
یه کم در مورد اقتصاد مطالعه کنیم خیلی خوبه حتی خود روحانی بیچاره گفت که ما خودمون باید ثابت نگه داریم قیمت دلار رو چون ضرر کاهش نفت داره از همین افزایش دلار جبران میشه

کار خوبیه ولی نامردیه که دارن این ضررو از جیب ملت جبران میکنن به جای اینکه برن صادرات و ارز آوری رو بیشتر کنن

هعی دنیا ...

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
داداش جون مادرت یه سوال : خودتو به اون راه زدی یا واقعا نمیفهمی ؟ !!!

مردم کجا سود میبرن ؟ !!!
ماشین 2 میلیونی بیفته 40 میلیبون سوده ؟!!!!!!!!!
نه دیگه برادر حناتون دیگه رنگی نداره مردم بیدار شدن و فهمیدن این آشغالا که به اسم ماشین میدادن دست مردم ارزش نداره
من 100% هیچ سودی نمیبرم از خدامم هست ماشین بخرم ولی نمیتونم ببینم مردم کشورم گول چند تا حرف رو میخورن که ماشینای تو انبار مونده دولتو بخرن
داداش گلم به واالله کارت درست نیست آخه تا کی میخواین از این ملت بدبخت بخورین ؟
خود همین وام هم نشونه هی ترس اینا و جواب دادن کمپین هست کافیه یه سر به انبارای ایرانخودرو تو جاده مخصوص بزنید ببینید چقدر خودرو 0 باد کرده رودستشون :)
حرف آخرم اینکه انشاالله مردم فریب این وام رو نمیخورن و کمپینو ادامه میدن و خودروسازی انشاالله یا ورشکست بشه یا آزاد بشه تا برندایی مثل bmw و بنز و تویوتا و ... پاشون به ایران باز بشه چون لیاقت مردم سوار شدن بهترین خودروها هست نه آشغالای امنیت 0 این خونخوارا

حرف منم همینه...بزارین مردم حساب کتاب کنن....ببینن اینکار چقدر بنفعشون هست
اگه پست های منو دیده باشن نگفتم برن تو صف وام....گفتم اون کسی که به این فرصت نیاز دارو رو با قلدری و اتهام زدن وادار نکنین دنبال رو شما باشن
اصلا شاید کسی به این کمپین اعتقاد نداشته باشه...باید بهش گفت خائن؟باید بهش گفت آدم خودرو ساز؟
این رو جواب بدین لطفا

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
حرف منم همینه...بزارین مردم حساب کتاب کنن....ببینن اینکار چقدر بنفعشون هست
اگه پست های منو دیده باشن نگفتم برن تو صف وام....گفتم اون کسی که به این فرصت نیاز دارو رو با قلدری و اتهام زدن وادار نکنین دنبال رو شما باشن
اصلا شاید کسی به این کمپین اعتقاد نداشته باشه...باید بهش گفت خائن؟باید بهش گفت آدم خودرو ساز؟
این رو جواب بدین لطفا
بله برادر من یعنی خیانت حتی میشه گفت جنایت

شما به جای 2 میلیون 40 میلیون بدی به پراید خیانت به خودت و خونوادت نیست ؟
خودرو ساز الان دقیقا داره چیکار میکنه ؟
دزدی ، دروغ ، فریب ، خودرو بی کیفیت و هزاران مشکل دیگه اونوقت باید حمایت کنیم ازش ؟

خیلی ها که مثل شما آدم اینا هستن میگن 800 تا کارمند ایرانخودرو اخراج میشه

باشه قبول اخراج شدن 800 تا کارمند قبول درست نیست

ولی داداش میدونی چندین هزار نفر سالیانه بر اثر بی ایمنی بودن همین ماشینا کشته میشه و خونوادشون بی سرپرست میمونه ؟

کارگری که اخراج میشه میتونه بره یه جا دیگه کار کنه اما اون بچه ای که پدرش فوت کرده میتونه کاری کنه ؟!!!

قبل اینکه خودرو گرون بشه هیوندای جنسیس کوپه تحویل 15 روزه برادر مکن گرفت 54 میلیون تومن که بازم خییییییلی گرون گرفت

ولی حالا با 54 میلیون یه پژو پرشیا هم بهت نمیدن :)
پرشیایی که به عراق صادر میشه 16 میلیون ولی به ما میدن 50 میلیون چرا ؟ چون ارز آوری داره چون جیب خودشون پر میشه :)

برو داداش برو یه جمله ای از یکی استادای دانشگاه دارم که زیبا گفت :

کسیو که راهو اشتباه میره میشه درستش کرد ولی کسیو که خودشو به راه کج زده نه

تو هم همینی

خوش باشی

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
بله برادر من یعنی خیانت حتی میشه گفت جنایت

شما به جای 2 میلیون 40 میلیون بدی به پراید خیانت به خودت و خونوادت نیست ؟
خودرو ساز الان دقیقا داره چیکار میکنه ؟
دزدی ، دروغ ، فریب ، خودرو بی کیفیت و هزاران مشکل دیگه اونوقت باید حمایت کنیم ازش ؟

خیلی ها که مثل شما آدم اینا هستن میگن 800 تا کارمند ایرانخودرو اخراج میشه

باشه قبول اخراج شدن 800 تا کارمند قبول درست نیست

ولی داداش میدونی چندین هزار نفر سالیانه بر اثر بی ایمنی بودن همین ماشینا کشته میشه و خونوادشون بی سرپرست میمونه ؟

کارگری که اخراج میشه میتونه بره یه جا دیگه کار کنه اما اون بچه ای که پدرش فوت کرده میتونه کاری کنه ؟!!!

قبل اینکه خودرو گرون بشه هیوندای جنسیس کوپه تحویل 15 روزه برادر مکن گرفت 54 میلیون تومن که بازم خییییییلی گرون گرفت

ولی حالا با 54 میلیون یه پژو پرشیا هم بهت نمیدن :)
پرشیایی که به عراق صادر میشه 16 میلیون ولی به ما میدن 50 میلیون چرا ؟ چون ارز آوری داره چون جیب خودشون پر میشه :)

برو داداش برو یه جمله ای از یکی استادای دانشگاه دارم که زیبا گفت :

کسیو که راهو اشتباه میره میشه درستش کرد ولی کسیو که خودشو به راه کج زده نه

تو هم همینی

خوش باشی
شما تا کی میخواین اتهام بزنین
اصلا تو کلام من حمایت از خودرو ساز بود؟
واقعا؟ دارین میگین خیانت....نکنه این انتقلابه؟
شرکت در کمپین،انتخابی هست....کسایی که شرکت نمیکنن و شما اونها رو خائن میدونین میخواین چیکار کنین؟نکنه میخواین اعدام انقلابی کنین

کمپینی که از حرکت اجتماعی به حرکت دیکتاتوری تبدیل بشه،تکلیفش مشخصه
آخه من با درآمد خودم چرا باید کارمند شرکتی باشم که از محصولاتش راضی نیستم؟این سطح منطق شما رو نشون میده
نفی کردن حق یک نفر،با زور و قلدری که اگه از این فرصت سود میبره،ازش استفاده نکنه

فکرپکنم بجای این بحثا که شما فقط به من انگ بزنین و منم برای اثبات مجبور بشم کارت ****،شناسنامه،فیش حقوقی بزارم،صبر کنیم ببینیم 16م چه اتفاقی میافته

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

omidmohamadi

Registered User
لایک‌ها
25
بعضیا یه جوری حرف از کمپین می زنن انگار که قرار انقلاب کنه، درسته که این صنعت مشکل داره اصن تمام حرفای شما قبول ولی هدف اصلاح هست نه برندازی. انقد به همچی کینه نداشته باشیم و با غیض و غضب نگاه نکنیم.
برادرای منو شما اونجا کار می کنن اصن اون کارخونه با پول نفت و مالیات ملت ایران شده کارخونه پس اگه هدف تخریب باشه دیگه جو گیری الکی.

تو شرایطی فعلی یه مو هم از خرس بکنی خوبه همین که اصن وام میدن خوبه فک کنم یه سریا اصن وام نگرفتن. بانک اصن وام نمیده خیلی کم اونم سفت و سخت همین وامم که میدن خیلیه باور کن.

ولی این طرز فکر که برای خرید ماشین وام بگیری خوب نیست و ضرر می کنید چون مخارج خود ماشین +اقساطش یعنی اینکه سر خودتو گول بزنی و الکی خوش باشی مگر اینکه درآمدت بالا باشه که به چشت نیاد.

یکمم مهربون تر باشیم راستی کدوم بانکا این وامو میدن؟

sunflower1

Registered User
لایک‌ها
65
به این میگن وام.....از کرامات کمپین ما این هست که نمیدونه وام چیه و با هوچی گری،میخواد فرصتی که برای برخی افراد،فرصت طلایی هست رو بخاطر منافع خودشون،سلب کنه
اون طرحی که شما میگین مربوط به اقتصاد کمونیستی هست

شما میدونین وام چیه؟این همه سال به وام اعتراض نکردی،حالا وامی که بدرد بدبختی میخوره و بدرد صما نمیخوره رو باید تخریب کرد
این وام برای کسی که نقدینگی نداره و لنگ یه ماشین بوده،اون بدبختی که 7 ساله داره زن و دو تا بچه اشو با موتور جابجا میکنه و ..... خوبه

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
عزیز جان!! من نه مخالف این وامم نه موافق !!
فقط نظر خودم رو گفتم و کاری که خودم میکنم رو گفتم
حالا شما چرا انقد حرص میخوری ک ثابت کنی این وام خوبیه?
آدمو به شک میندازی که خودت از اینجا نفعی میبری!!

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
بعضیا یه جوری حرف از کمپین می زنن انگار که قرار انقلاب کنه، درسته که این صنعت مشکل داره اصن تمام حرفای شما قبول ولی هدف اصلاح هست نه برندازی. انقد به همچی کینه نداشته باشیم و با غیض و غضب نگاه نکنیم.
برادرای منو شما اونجا کار می کنن اصن اون کارخونه با پول نفت و مالیات ملت ایران شده کارخونه پس اگه هدف تخریب باشه دیگه جو گیری الکی.

تو شرایطی فعلی یه مو هم از خرس بکنی خوبه همین که اصن وام میدن خوبه فک کنم یه سریا اصن وام نگرفتن. بانک اصن وام نمیده خیلی کم اونم سفت و سخت همین وامم که میدن خیلیه باور کن.

ولی این طرز فکر که برای خرید ماشین وام بگیری خوب نیست و ضرر می کنید چون مخارج خود ماشین +اقساطش یعنی اینکه سر خودتو گول بزنی و الکی خوش باشی مگر اینکه درآمدت بالا باشه که به چشت نیاد.

یکمم مهربون تر باشیم راستی کدوم بانکا این وامو میدن؟
شما هم از اون دسته هستین که تا یه چیزی میشه صف میکشید ( انکار نمیکنم خودم هم اینطوری ام اما خیلی کم )

برادر من تو شرایط فعلی مو کندن ... ؟
این شرایطو کی به وجود آورده ؟ خود ملت
کی باید عوض کنه ؟ خود ملت
پس وقتی بری با این وام ماشین بگیری هیچ تغییری تو سیاست این خودروسازا ایجاد نمیشه
تا کی باید هیچی نگیم و اجازه بدیم هرکاری میخوان بکنن؟

بابا وام میخوای بگیری این همه بانک وام میدن برو بگیر
کسی که واقعا دنبال وام باشه میره میگیره و الکی از این طرح حمایت نمیکنه

از ماست که بر ماست ...

سپه سالار

Registered User
لایک‌ها
947
این وام فقط به درد جماعتی میخوره که تو شرایط عادی نمیتونن و وسعشون نمیرسه ماشین سوار شن.
به من نوعی میگن کیفیت ماشین پائینه. منی که تا حالا پام روی پدال کلاج ماشین نبوده چطور تشخیص بدم کیفیتش فلان شده !
یه تازه جوون 18 ساله میشینه پشت ماشین من با سالها خرحمالی با این شرایط سخت مملکت نمیتونم یه ماشین تهیه کنم.
مشکل فقط گرفتن یا نگرفتن وام نیست. دولت میخواد به خودروساز پول بده این هم شده بهانه اش .
منو تو شما ایشان مثل همیشه بازیچه ایم نه یه شاه مهره !

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
جزئیات پرداخت وام ۲۵ میلیونی خودرو/ فقط سفته می‌خواهد نه ضامن
مهر نوشت:روشی که در اجرای طرح خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون توانی پیش بینی شده به نحوی است که صرفا در ازای خرید کالا عملیاتی می‌شود و اگر خرید کالا اتفاق نیفتد و بخواهد فاکتورهای صوری رواج پیدا کند، طرح عملیاتی نیست.
معاون وزیر صنعت با تشریح جزئیات شیوه خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی گفت: امکان خرید صوری خودرو از نمایندگی‌ها وجود ندارد و خودروسازان براساس سفته‌های مردم از بانک‌ها پول دریافت می‌کنند.
محسن صالحی‌نیا با تشریح جزئیات شیوه خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی گفت: به طور قطع پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو می‌تواند تقاضا را برای خرید این کالا تحریک کند، این در حالی است که وقتی کسی بتواند با شرایط اقساطی مناسب و بازگشت وام طی ۷ سال و با سود ۱۶ درصدی خودرو بخرد، به طور قطع از این طرح استقبال می‌کند، چراکه تا پیش از این، وام خودرو ۱۵ میلیون تومان و با سود ۲۲ درصد پرداخت می‌شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص نگرانی‌های موجود از بابت رواج خرید و فروش خودرو از سوی نمایندگی‌ها با فاکتورهای صوری، افزود: روشی که در این طرح در نظر گرفته شده است، به هیچ عنوان اجازه خرید و فروش‌های صوری را نمی‌دهد و شیوه اجرای طرح به نحوی نیست که این کار بتواند عملیاتی شود.
وی تصریح کرد: روشی که در اجرای طرح خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون توانی پیش بینی شده به نحوی است که صرفا در ازای خرید کالا عملیاتی می‌شود و اگر خرید کالا اتفاق نیفتد و بخواهد فاکتورهای صوری رواج پیدا کند، طرح عملیاتی نیست. البته اکنون در ابتدای اجرای طرح هستیم؛ ولی تا جایی که می‌دانم قرار بر این است که کار بر اساس خرید دین انجام شود و بانکها در ازای سفته‌هایی که فروشنده از خریدار دریافت کرده و آنها را نزد بانک‌ها خرید دین می‌کند، به خودروسازان پول دهد.
به گفته صالحی‌نیا، مسلما سفته های دریافتی مربوط به خریداران است و خریداران در ازای تحویل خودرو، این سفته‌ها را ارائه می‌کنند، ضمن اینکه فروشنده نیز براساس این سفته‌ها می‌تواند خرید دین کند و از بانک به نسبتی که خودرو فروخته، پول دریافت کند.
در همین حال، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی هم در پاسخ به پرسشی درباره نحوه ارائه وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو به مردم گفت: قطعا ارائه این وام منجر به تحریک تقاضا خواهد شد، زیرا تا پیش از این، وام خودرو ۱۵ میلیون تومان با بهره ۲۲ درصدی بود اما هم اکنون همین وام به میزان ۲۵ میلیون تومان و با نرخ سود ۱۶ درصدی به مردم ارائه می شود.
وی افزود: یک فرد برای خرید خودرو می تواند پیش پرداخت اندکی داشته باشد و مبلغ وام را طی ۷ سال بازپرداخت کند.

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
شما طالب یه پراید 20 میلیون تومانی میشی
خوب صبح از خواب پامیشی و تو ذهن خودت میگی الان میرم سر سایپا رو کلاه میزارم :general606:و 4 میلیونشون میدم یه پراید میارم و 16 میلیونشم قسطی میدم در طی 7 سال(84 ماه)
16 میلیون تومان وام با سالی 16 درصد سود میشه:17920000 تومان(یعنی 16 میلیون که وام گرفتی فقط باید 17900000 سود بدی:general112: از طرفی خود 16 تومن هم باید پس بدی که مجموعا میشه 33920000 تومان یه 4 تومن هم که پیش دادی پس کلا با 38 میلیون صاحب پراید شدی:general707:)
خوب عرض کردم که باید در طی 7 سال 33920000 تومان باز گردانید (خود مبلغ وام و سودش)که میشه ماهی403000 تومن.
1-ماهی 400 تومن قسط ماشین به طرز وحشتناکی بعد از یکی دو برج اعصاب شما رو داغون میکنه.
2-شما اگر داشتید ماهی 400 قسط بدید که میرفتید نقدی میخریدید
3-ماهی 400 قسط هست . هزینه بنزین + اسطهلاک رو هم اضافه کنید
4-خودروی صفر شما خراب است:eek:
5-بعد از 7 سال باید بدیش به بازیافتی
موفق باشید.
@سپه سالار
@saeedtz

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
شما طالب یه پراید 20 میلیون تومانی میشی
خوب صبح از خواب پامیشی و تو ذهن خودت میگی الان میرم سر سایپا رو کلاه میزارم :general606:و 4 میلیونشون میدم یه پراید میارم و 16 میلیونشم قسطی میدم در طی 7 سال(84 ماه)
16 میلیون تومان وام با سالی 16 درصد سود میشه:17920000 تومان(یعنی 16 میلیون که وام گرفتی فقط باید 17900000 سود بدی:general112: از طرفی خود 16 تومن هم باید پس بدی که مجموعا میشه 33920000 تومان یه 4 تومن هم که پیش دادی پس کلا با 38 میلیون صاحب پراید شدی:general707:)
خوب عرض کردم که باید در طی 7 سال 33920000 تومان باز گردانید (خود مبلغ وام و سودش)که میشه ماهی403000 تومن.
1-ماهی 400 تومن قسط ماشین به طرز وحشتناکی بعد از یکی دو برج اعصاب شما رو داغون میکنه.
2-شما اگر داشتید ماهی 400 قسط بدید که میرفتید نقدی میخریدید
3-ماهی 400 قسط هست . هزینه بنزین + اسطهلاک رو هم اضافه کنید
4-خودروی صفر شما خراب است:eek:
5-بعد از 7 سال باید بدیش به بازیافتی
موفق باشید.
@سپه سالار
@saeedtz

دمت گرم ولی کو گوش شنوا ...
همینطوری تا همین الان ملت بدبختو سرکیسه کردن بازم میخوان بااین اعدادو ارقام راهشونو ادامه بدن
پراید 2 تومنی رو میدن 23 تومن تازه بدهکار هم هستن ...

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
یه سوال واسم پیش اومده یکی میره میخره با وام و باید تا 7 سال قسط بده تو این چند سال نمیتونه بفروشش ؟
شاید بعد یه سال خواست بفروشه تکلیفش چیه؟
اونم آشغالای اینا چند سال از عمرش بگذره میوفته توی خرج

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
هر زمان بخواهید لگن رو میتونید بفروشید فقط باید اصل پول رو به بانک پس بدید چون میدونید که بانک اقساط چند سال اول رو به حساب سودش میزاره.. سودش که تموم شد تازه اقساطی رو که پرداخت میکنید از اصل پول کم میکنه..

drsherman

Registered User
لایک‌ها
308
یه سوال واسم پیش اومده یکی میره میخره با وام و باید تا 7 سال قسط بده تو این چند سال نمیتونه بفروشش ؟
شاید بعد یه سال خواست بفروشه تکلیفش چیه؟
اونم آشغالای اینا چند سال از عمرش بگذره میوفته توی خرج
طبیعی که خیر چون سند بنام نمیشه و گرو هست مگر این هفت سال تموم بشه... اگر قسط ها رو هم که ندید با همون سفته های بانکی که دادید خود ماشین و هر چی که دارید میتونن مصادره کنن...
کلا طرح فقط به نفع خودروسازان طراحی شده

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
پس خیلی این طرح احمقانست
یه نفر ماشین بگیره اونم ماشین ایرانی تا 7 سال باید همونو سوار بشه بنز که نیست یه عمر سوارش بشی آخ نگه

drsherman

Registered User
لایک‌ها
308
پس خیلی این طرح احمقانست
یه نفر ماشین بگیره اونم ماشین ایرانی تا 7 سال باید همونو سوار بشه بنز که نیست یه عمر سوارش بشی آخ نگه
بله دقیقا، این طرح فقط برای مسکن کاربرد داشته و داره که بصورت طولانی مدت طرف صاحب خونه بشه برای خودرو احمقانه هست!

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,369
این وام غیر کارشناسی باعث چند فاجعه خواهد شد :
- افزایش بیشتر ترافیک و شلوغ شدن بیشتر خیابان ها
- افزایش شدید آلودگی
- ادامه و تشویق فروش خودروهای بی کیفیت
- گران شدن مجدد خودروهای بی کیفیت
و ..!!
کاری به کمپین تحریم خودرو ندارم اما این کار مثل یه رشوه واسه شکستن این تحریم و گول خوردن مجدد مردمه

به اون بابایی ک دکتره و میاد از کار دولت حمایت میکنه هم بگم ک دکتر جون ! خواهشا شما ک جزء قشر مرفه بی دردی و هم ردیف طبقه کلاه گذار سر ملت و به قولی طبقه ممتاز ! نمیخواد جوش مردم طبقه متوسط یا ضعیف رو بخوری وقتی جای ما و تو شرایط سخت ما نیستی
پزشکان هم کمتر از خودروسازها نیستند و هردو به روش خودشون مردم رو سرکیسه کردند !
نشستی یه گوشه و میتونی ماشین صد میلیونی بخری بعد نگران مردم کم درآمدی ک شاید واسه یکی این شرایط خوب باشه !
این کار سرانجام به ضرر کل مردم تموم میشه حتی اگه واسه معدود آدم هایی خوب باشه !

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,369
اولش ک این خبر رو شنیدم خوشحال شدم ک میتونم یه پراید قسطی بخرم اما بعدش ک خوب فکر کردم دیدم بیام 5 سال خودم رو بندازم تو قسط و یه ماشین آشغال بخرم و برم تو ترافیک !
الان ترجیح میدم یه موتور بگیرم اون پول رو هم جمع کنم یه ماشین دست دو بگیرم بعدا و امیدوارم ک با نخریدن خودرو توسط مردم و برداشتن تحریم ها قیمت ماشین بیاد پایین و کیفیت هم بره بالا

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
خودروی ایران با چه قیمتی به عراق صادر می شود؟
این آمار تعجب برانگیز در حالی است که سال گذشته، گزارش هایی در مورد نارضایتی ها یعمده مسئولان و مشتریان عراقی از خودروهای ایرانی منتشر شده بود و بر اساس آن، تعدادی از نمایندگان مجلس عراق، خواهان توقف صادرات خودروی ایرانی به عراق شده بودند؛ موضوعی که البته خودروسازان داخلی به شدت آن را تکذیب کردند و البته گویا هنوز خودروی ایرانی به عراق صادر می شود!
کد خبر:۵۲۹۸۱۶
تاریخ انتشار:۱۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳-07 September 2015

'بر اساس گزارش ایسنا در بین آمار خودروهایی که ایران عمدتا به عراق می‌فروشد، پژو پارس و پراید بیشترین میزان صادرات را دارد، به گونه ای که در پنج ماه آغاز امسال، از مجموع 6000 دستگاه خودروی صادره، بیش از 5800 دستگاه پراید و پژو به قیمت5500 تا 5600 دلار به عراق بوده است.

ایسنا گزارش داده که مجموعا طی پنج ماه نخست سال، حدود 4700 دستگاه خودروی پژو پارس به ارزش حدود 5600 دلار به عراق صادر و همچنین در این پنج‌ ماهه حدود 1100 دستگاه پراید به ارزش حدود 5500 دلار به عراق فروخته شد.

با یک محاسبه ساده می توان گفت با در نظر گرفتن نرخ 3400 تومانی برای دلار داخلی، ارزش گمرکی صادرات پراید به عراق برابر با 18 میلیون و 700 هزار تومان و ارزش گمرکی صادرات پژو پارس حدود 19 میلیون تومان خواهد بود. با فرض عوارض و تعرفه 5 درصدی واردات خودرو به عراق، باز هم این رقم به 30 میلیون نزدیک نخواهد شد.

دو نکته در این میان قابل توجه است؛ نکته نخست اینکه نرخ برابری دینار عراق با دلار آمریکا برابر با 1140 دینار است؛ به عبارتی، هر دلار آمریکا 1140 دینار عراق است که عملا مشتریان عراقی برای پراید حدود 6 میلیون و 200 هزار دینار پرداخت می کنند.

هر دینار عراق در بازار بین المللی برابر با حدود 26 ریال ایران است. در نتیجه بهای فروش پراید به عراق با محاسبه نرخ برابری دینار و ریال ایران برابر با حدود 16 میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود که هنوز کمتر از نرخ رسمی فروش پراید در ایران است.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا