برگزیده های پرشین تولز

٠ Complete Idiots Guide to PDA ٠

مطالب این ترد برای شما چقدر مفید بوده؟

• اصلاً مفید نبوده ، من همه رو می دونستم

Votes: 10 10.4%
  • فقط بعضی نکات رو یادآوری کرد

Votes: 10 10.4%
  • خیلی مطالب خوب داره، کلی یاد گرفتم

Votes: 50 52.1%
  • حرف نداشت، من که هیچی نمی دونستم

Votes: 26 27.1%

• Total voters
    96

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
يک چيز باحال،دکمه action رو نگاه داريد و روی clock tap کنيد و نگه داريد.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
تکنولوژی پیام رسانی Cell Broadcast ، بخشی از استاندارد GSM ــه که با نام SMS-Cell Broadcast هم شناخته می شه. توسط این تکنولوژی، شبکه های موبایل می تونند تعداد زیادی پیام رو به طور همزمان در یک منطقه ی جغرافیایی خاص، یا در تمام شبکه، به مشترکین ارسال کنند. تفاوت عمده ی SMS-Cell Broadcast یا به اختصار SMS-CB با SMS های معمولی، در اینه که SMS های معمولی one-to-one هستند، یعنی یک ارسال کننده و یک دریافت کننده دارن و می شه از به مقصد رسیدن مسیج آگاه شد ، در حالی که پیام های SMS-CB مقصد مشخصی ندارن و هرکسی می تونه دریافتشون کنه، و شبکه هم نمی تونه از دلیور شدن مسیج ها به مشترکین آگاه بشه، نتیجتاً این سرویس anonymity بالایی داره، به علاوه کاملاً هم رایگانه. تلفن های همراه می تونن برای دریافت یا عدم دریافت این پیغام ها تنظیم بشن.

Cell Broadcast ، از فضای فرکانس معین شده برای تماس ها و دیتا استفاده نمی کنه، بلکه از یک فضای رزرو شده ی مخصوص استفاده می کنه (که به 65000 کانال جداگانه تقیسم شده). به همین خاطر، ترافیک شبکه هیچ تاثیری روش نداره. این خصوصیت منحصر به فرد، در زمان وقوع حادثه ها می تونه بسیار کارآمد باشه. در سال 2005 در بمب گذاری های لندن، و همینطور بعد از وقوع فاجعه ی سونامی در سال 2004 ، اپراتور های موبایل برای به اطلاع رسوندن هشدار های لازم و آخرین اخبار و آگاه کردن عموم از محل مراکز اورژانس و محل های پخش غذا و غیره، از این تکنولوژی استفاده کردند.

همونطور که گفتم، تعداد زیادی کانال رزرو شده برای Cell Broadcast وجود داره (Broadcast Channels) ؛ ازین بین، چند تا ازاین کانال ها برای مقاصد خاص به کار می رن. مثلاً کانال 50 ، در همه جای دنیا Area Info هستش. اپراتور ها می تونن روی این کانال ها اطلاعات مخابره کنند، و می تونن نکنن! در ایران، ایرانسل area info رو فعال داره، و اطلاعاتی که ارسال می کنه نام BTS ـی هست که بهش متصل هستید. در ترکیه، ترکسل فقط نام شهری که درونش هستید رو ارسال می کنه و روی کانال 808 ، روزی دو بار پیش بینی وضع هوا رو برای مشترکا ارسال می کنه. در آمریکا، هیچ کدوم از اپراتور ها این سرویس رو ارائه نمی دن.

خوب، حالا چه جوری Cell Broadcast رو روی پاکت پی سی مون فعال کنیم؟
ساده 'ست (و مخصوص wm5 به بالاست!!) :
به مسیر زیر برید: Start-->Settings-->Phone-->More
Broadcast Channels رو Enable کنید، روی Settings تپ کنید و در پنجره ی جدید، New رو بزنید،
یک نام دلخواه به کانال بدید و Channel Number رو بذارید 50 یا 050
OK کنید بیرون بیاید.

6czcriu.png

از این به بعد شما SMS-CB ها رو دریافت می کنید، ولی بعد از 2 دقیقه استفاده به نهایت آزاردهندگیش پی خواهید برد، چونکه پاکت پی سی شما اون هارو مثل msg های عادی دریافت می کنه و رینگتون sms رو پخش می کنه و روی صفحه نمایششون می ده. هیچ برنامه ی 3rd party هم برای نمایش این SMS-CB ها نیست (یکی هست، کار نمی کنه..!) . نتیجتاً همون بهتر که برای همیشه خاموش باقی بمونه
129fs370785.gif

منبع

ranj9119

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Somewhere I Belong PocketPC: HTC Advantage X7
سلام. بار ها اتفاق افتاده که شما فایل های ویدئویی و تصویری خودتون از رو مموری کارتتون به اشتباه پاک کردید یا این اطلاعات به هر گونه ممکن از بین رفتن. در این مقاله به شما آموزش داده میشه که چگونه فایل های مولتیمدیا (بجز فایل های صوتی) را میتوان بازگردانی یا به اصطلاح Recover کرد. برنامه ای که در زیر معرفی کردم قابلیت بازگردانی این فایل ها رو داراست.
سازنده گفته که فقط برای کارت های MMCــه ولی من بر روی کارت SD و درایو های ویندوز هم امتحان کردم و جواب داد.

نحوه کار:
1.رم ریدر را به کامپیوتر وصل کنید.
2. مموری را درآن قرار دهید. (بهترین جواب با مموری های SD و MMC)
*چگونگی ادامه کار از مرحله 3 به بعد در شکل مشخص شده.
3. درایو مموری کارت خود را در برنامه انتخاب کنید. (برای فهمیدن اسم درایو به My Computer مراجعه کنید. شرمنده واسه سوپر آماتور ها نوشتم)
4. محلی را انتخاب کنید که برنامه فایل های بازگردانی شده را در آنجا ذخیره کند.
5. اسم یا قسمتی از اسم فایل(های) مورد نظر را بنویسی.د
6. دکمه شروع را فشار دهید.

5937018_test.jpg

پس از اتمام مراحل بالا و پایان کار برنامه به پوشه ای که در مرحله 4 انتخاب شده مراجعه کنید و فایل های خود را بیابید.;)
*تصاویر BMP با این برنامه بندرت بازگردانی میشند و در اکثر موارد فایل Corrupted (خراب) هستند.
*این برنامه صرفاً برای مموری کارت ها نیست و با تمامی درایو های ویندوز سازگار است.

اینم یه برنامه دیگه که اسماً ScanDisk هست ولی همه رم ها رو ساپورت میکنه علاوه بر این فرمت های بیشتری رو در مولتیمدیا ساپورت میکنه بویژه RAW ;)

158_sandisk_rescuepro.jpg

اینم لینک دانلود : Download

عمل کرد برنامه: یکم هم توضیح بدم برای اونایی که راغبن بدونن این برنامه چطور کار میکنه. جریان اینطوریه که درایو ها از قسمت های بسیار کوچکی به نام Cluster تشکیل شدن. به هنگام ایجاد یک فایل اطلاعاتی از اون فایل بر روی Cluster ها نوشته میشه که در بسایری از اوقات به هنگام پاک شدن و از بین رفتن فایل این اطلاعات بر جای خود استوارند و پاک نمیشن. این برنامه با خوندن اطلاعات بجای مونده بر روی Cluster ها و با جمع آوری اطلاعات باقی مونده از فایل ها , Sector های درایو رو میخونه و بر اساس اطلاعات موجود فایل های جدیدی رو میسازه که تقریباً با فایل قبلی مطابقت میکنن.
امیدوارم لذت برده باشید بکار من که خیلی میآد;)
میرور فایل بر روی 4Shared

فایل های ضمیمه

• FileRecovery for MultiMediaCard.rar
    674.1 KB · نمایش ها: 56

ranj9119

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Somewhere I Belong PocketPC: HTC Advantage X7
بارها اتفاق افتاده که بعد از باز کردن یک برنامه و بستن اون مشاهده میشه که مقداری از فضای مموری اشغال شده و تنها راه بازیابی این فضا یک سافت ریسته, ولی امروز با معرفیه این برنامه قصد دارم که راهی رو به شما نشون بدم که بتونید بدون انجام اعمال خاص و خسته کننده مموری از دست رفته رو تا حد امکان باز یابی کنید و البته بدون ساف ریست. تنها راه چاره استفاده ار این برنامه نقلی هست که خودش دوتا Sub Software میشه برنامه ای که در زیر اطلاعاتش و طرز کارش رو مشاهده می کنید برنامه مجانی و قدرتمند Oxios Memory ـه که خودش شامل دو Sub Software میشه اعم از Oxios Hibernate و Oxios Close App که هر دو در زمینه آزاد سازی فضای مموری کاربرد دارن. بعد از اجرای برنامه فقط یک صفحه پاپ آپ بالا میاد به همراه یک باتن (برای هر دو Sub software همینگونه هستش) شما برای آزاد سازی مموری فقط کافیه روی باتن تپ کنید. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر متن زیر رو که برای معرفی برنامه بوره مطالعه نمایید.

اطلاعات بیشتر درباره برنامه:
توضیح مختصر: این برنامه یه برنامه مدیریت مموری هست که قابلیت این رو داره که فضای زیای از مموری رو که توسط برنامه ها اشغال شده رو آزاد کنه بدون اینکه به برنامه آسیبی یا ویندوز موبایل دچار مشکلاتی بشه
برنامه از دو قسمت تشکیل شده:
1. Oxios Hibernate :
پیام WM_HIBERNATE یک پنجره ویندوزه که توسط OS ویندوز تولید میشه و وقتی که ریسورس های ویندوز بکندی اجرا میشن برای برنامه ها توسط ویندوز فرستاده میشه همه برنامه ها باید پیام رو دریافت کنن و بوسیله تلاش برای آزاد سازی مموری دستور پیام رو بکار ببرن هر چند این تلاش برای آنلود کردن Process ها باشه یا بستن پنجره ها یا آزاد کردن لوکال مموری به اندازه ممکن والبته بدون آسیب رسوندن به حالت داخلی میندوز
Oxios Hibernate این پیام WM_HIBERNATE رو برای تمام برنامه ها میفرسته و مموری در حال استفاده رو کاهش میده;)
2.Oxios CloseApps :
هر برنامه ای که روی ویندوز موبایل اجرا میشه فضایی از مموری رو بخودش اختصاص میده و این فضا تا بسته شدن برنامه قابل آزاد سازی نیست و بطور اتوماتیک به هنگام بسته شدن برنامه آزاد میشه.
Oxios CloseApps پیام WM_CLOSE رو به همه برنامه ها میفرسته اسماً بنظر میآد که برنامه رو میبنده ولی در حقیقت برنامه بازه ولی حداکثر فضای موجود قابل آزاد سازی رو که توسط برنامه اشغال شده آزاد میکنه .;)

نسخه: 1.4

تست شده:[•]

حجم: 58 کیلوبایت

عکس :
oxios_hibernate.ppc.gif

سیستم مورد نیاز: همه پاک پیسی ها بجز ویندوز موبایل 2002

سازگاری با سیستم: 4.5/5

لینک اطلاعات: Info

لینک دانلود: Download

فعال سازی: برنامه کلاً مجانیه ولی برای توضیح و استفاده عموم و معرفی گذاشتم اینجا ;)

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
یکی از واجب ترین نرم افزار ها برای کسانی که از نعمت وی جی ای بر خوردارن ، این از رام یک دستگاه با ویندوز موبایل 6 هک شده پیشنهاد می شه استفاده ببرید

نسخه قبلی واقعا بیخود بود و مشکلات بی نهایت در نصب داشت.این یکی یک فایل مامانی کب هست
کد:
http://bianconeroware.persiangig.com/PPC/Adobe%20Reader%20LE.2.0.rar

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
اینم یکی از دیگه از محصولات شیرین هک دستگاه هایی که با رام ویندوز موبایل 6 عرضه شدن

کد:
http://bianconeroware.persiangig.com/PPC/flashlite.CAB
کامل ترین پلیر فلش برای دستگاه شما

فراموش نکنید که هنوز شما احتیاج به نصب اکتیو ایکس از مایکرومدیا دارید

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
بهترین ماشین جاوایی که دیده ام . دیگه اون ماشین پردردسر قدیمی رو پیاده شید و فراموش ش کنید ، مگر اینکه به هر دلیل با این مشکل داشتید..

به خوبی با بیشتر برنامه های جاوا کار می کنه.برنامه رهیاب 85 خیلی راحت روش اجرا می شه

مزیت ش به قبلی اینه که وقتی نصب می شه ، دیگه یک فولدر Temp درست نمی کنه توی مموری داخلی که بیخودی فضا اشغال بشه.

لینک دانلود

کد:
http://bianconeroware.persiangig.com/PPC/Esmertec%20Java.zip
فایل کب رو بگیرید .نصب کنید هر جا که خواستید ، فایل جار رو منتقل کنید روی پی پی سی و بعدش برنامه رو اجرا کنید ، از گزینه های Install و Local Files انتخاب کنید ، خودش همه فایل های جاوای موجود روی دستگاه رو پیدا می کنه.روش کلیک کنید و نصب می شه
به همین راحتی
اینم یک تقویم ابتدایی سال 86 که مناسبت ها رو داره
مال ناب سی دی هست
کد:
http://bianconeroware.persiangig.com/PPC/Calender-86.zip

nimnab

Registered User
لایک‌ها
0
مختصري درباره ROM هاي windows mobile و برخي تغييرات مفيد
سلام به دوستان عزيز
عرض شود كه از زمان هاي قديم من عادت داشتم به هر مشكلي كه بر مي خوردم اول از همه بهpt يه سر ميزدم و حقيقتا خيلي چيزها ياد گرفتم و يه جورايي مديون بچه هاي اينجام. گفتم شايد اطلاعات ناقصي كه سعي كردم تو اين ترد به زبون ساده بنويسم به درد يكي بخوره!گر چه من تو پاكت پي سي خيلي تبحر ندارم و اگر جايي اشتباه كردم از اساتيد مي خوام اونو اصلاح كنند.:blush::blush:
رام ها شامل چه قسمت هايي هستند؟
به طور كلي رام ها شامل قسمت هاي زير اند:
1-نام دستگاه
مثلا hermes يا wizard يا Breeze يا Oxygen
مشخصاتCID Carrier Id
مثلا Super cid (دستگاه شما به قول معروف هر جاييه!!و با هر رامي كنار مياد!:p) يا qtec يا htc
در مورد CID دوستان به اندازه كافي توضيح دادند!!
3-ورژن رام
4-زبان رام
MainSplash-5اين همون تصويريه كه لحظه ي روشن كردن دستگاه ميبينيد.مثلا تو دستگاه هاي htc آرم اين شركته.
6-subsplashاين هم تصويريه كه چند ثانيه بعد ميبينيد.مثلا تو دستگاه هاي imate بعد از ديدن آرم HTC به عنوان MainSplash آرم آيميت SubSplash خواهد بود و بعد از اون لوگوي ويندوز رو مي بينيد.
7-IPL)initial program load)يه قسمت از bootloader هست و اولين پردازش سيستم كه باعث ميشه سيستم شروع به كار كنه.iplتصاوير اوليه و برنامه هاي سيستم رو براي شروع به كار در حافظه (ram) لود ميكنه .
9-SPL) Secondary Program Load)اين هم يه قسمت از bootloader بر روي دستگاست.همچنين ارتباط دستگاه شما با دستگاه خارجي مثل رايانه ميزي به عهده ي همينه!spl تصوير رام رو از دستگاه خارجي به پاكت پيسي شما منتقل ميكنه و اجزاي مختلف رام رو هماهنگ مي كنه.
9-OS )operating system) كه همون سيستم عامل دستگاه شماست و حجم اصلي رام رو تشكيل ميده.مثلا wm5 يا wm6.در واقع همه ي كارهايي رو كه ما مي كنيم توسط سيستم عامل انجام ميشه.
10-ext rom)extended rom)كه در اون مشخصات CAB هايي كه تو دستگاه نصب شدند رو داره.يعني مشخصات همه ي نرم افزار هايي كه نصب كرديد. با unhide يا unlock كردن Ext ROM نرم افزار ها رو هك مي كنند.
11-مشخصات راديويي يعني همونGSM خودمون!:rolleyes:

در دستگاه هاي مختلف بسته به نوعشون اين مشخصات به صورت هاي مختلف ذخيره شده اما اكثرا مشخصات شماره 5 به بعد به صورت فايل هايي با پسوند nb وجود داره.مثلا:

00_IPL.nb
01_SPL.nb
02_MainSplash.nb
03_SubSplash.nb
04_ExtROM.nb
05_GSM.nb
06_OS.nb

خب حالا اينا به چه درد مي خورد؟؟؟:confused:
جواب اينه كه با دستكاري هر كدوم ميشه به مشخصات مطلوب دست پيدا كرد. به اين كار در اصطلاح cooking ميگند. رام هاي دست ساز چيزاي به درد بخوري هستند و گر چه هنوز نديدم تو مملكت گل و بلبل خودمون كسي از اين كارا بكنه.اميد وارم يه روزي ما هم شاهد رام هاي دستساز خودمون باشيم كه ديگه انقدر منت اين اجانب به خصوص عرب ها رو نكشيم!!!:D
در زير چند نمونه از اين نوع دست كاري ها رو رو رام هاي HERMES توضيح ميدم.نمي دونم رو بقيه ي مدل ها جواب مي ده يا نه.طبق معمول كه همه مسئوليت هيچ چيزو قبول نمي كنند من هم اميدوارم اگه دستگاتون بعد از انجام اين كارا سوخت! به من كمتر فحش بديد!!!:(
خروج فايل هاي nb از فايل nbh:
خب اين سوال برا هر كس پيش مياد كه اين nb ها رو از كجا بيارم.اگه تا حالا رامي روي سيستمتون نصب كرده باشيد ديدي كه رام هاي hermes شامل 2 فايل هستند كه يكي پسوند nbh داره و شامل مشخصات بالاست و ديگري RUU كه حضرت ويندوز برا نصب nbh به اون نياز داره. يه برنامه ي ساده هست كه باهاش nbh ها رو ميشه باز كرد به نام NBHextract

1-تغيير سايز pagepool
pagepool تعداد صفحات كدي هست كه همزمان ميتونه تو رم حاظر بشه.افزايش سايز پيج پول بسيار كار پر صوابيست! هم سرعت دستگاتونو بالا مي بره هم باعث ميشه سيستم هنگ نكنه. مثلا بنده وقتي رو جسجم wm6 نصب كردم گاهي هنگ مي كرد كه اعصابمو به هم ريخته بود. پيجپول4mg,wm6 بود كه وقتي كردم 8 mg زمين تا آسمون فرق كرد.ديگه اصلا هنگ نكرد و اين كار براي دستگاه هايي كه رم 128 دارند به شدت توصيه ميشه.تو بعضي دستگاه ها از طريق برنامه هايي كه اساتيد اينجا توضيح دادند ميشه اين كارو كرد.اما تو hermes ها اين كار فقط با دستكاريه os.nb امكان پذيره.بدين صورت كه os.nb رو با يه برنامه hex editor كه تو اينترنت فتو فراوون ريخته مثلا cygnusfe باز كنيد. و تو اون رشته ي NKKD8 رو سرچ كنيد.2 تا پيدا ميشه.اوني كه به انتهاي فايل نزديك تره رو مد نظر قرار بديد.چند خط پايين تر رشته ي(64000000) رو پيدا كنيد.تو همون خط رشته ي 6000 يا 4000 رو پيدا مي كنيد.اين سايز پيج پولتونه!
attachment.php

چند خط پايين تر:
attachment.php

با تغييرات زير به سايز مطلوب يرسيد:
Change "6000" to "4000" for a 4Mb paging pool
Change "6000" to "8000" for a 8Mb paging pool
Change "6000" to "C000" for a 12Mb paging pool
Change "6000" to "F000" for a 16Mb paging pool
تغيير سايز رو ميتوونيد تو تغيير حافظه دستگاتوون ببينيد.مثلا تو رم wm6128 از اين قراره:
With 4Mb page pool we get a Total Program Memory available of 50.68 Mb, and SPB Benchmark index 347.88.

With 6Mb page pool we get a Total Program Memory available of 48.68 Mb, and SPB Benchmark index 346.03.

With 8Mb page pool we get a Total Program Memory available of 46.67 Mb, and SPB Benchmark index 345.95.

With 12Mb page pool we get a Total Program Memory available of 42.66 Mb, and SPB Benchmark index 348.53.

With 16Mb page pool we get a Total Program Memory available of 39.64 Mb, and SPB Benchmark index 351.26

تعغيير تصوير ابتداي دستگاه:
در hermes با تعغيير MainSplash.nb يا SubSplash.nb مي تونيد تصويري رو كه موقع روشن كردن دستگاه ميبينيد عوض كنيد.مثلا من يه كار جواد كردم و عكس خودمو گذاشتم.:whistle:ايجوري هر كس گوشيمو دزديد تا آخر عمرش از ديدن من عذاب وجدان داره!!(البته اگه از اين كارا بلد نباشه!!):f34r:
ابتدا عكس دلخواه و به با سايز 320* 240 و به فرمت BMP 24bit ذخيره كنيد.بعد اين برنامه رو dl كنيد. عكستونو تو nb_image_converter لود كنيد و خروجي رو مثلا به اسم splash.nb تو همون پوشه اي كه برنامه رو extract كرديد.ذخيره كنيد.حالا بريد تو محيط داس (run/cmd) و به پوشه فوق بريد.
(?//cd ?/?/ Hermes_SplashScreen_Pack)
دستور زيرو تايپ كنيد:
copy /b splash.nb+padding.nb finalsplash.nb

فايل finalsplash.nb همون عكس مورد نظرتونه كه بايد دقيقا 262144 byteباشه.اونو به اسم MainSplash.nb يا SubSplash.nb (يا Splash.nb تو(wizard ذخيره كنيد.

روش قرار دادن nb هاي ساخته شده در دستگاه:

خب ساده ترين كار اينه كه يه nbh جديد بسازيد و اونو با ruu تو دستگاه لود كنيد.
برا اين كار برنامه ي ساده ي nbhgen رو بگيريد و تو فايل sample.txt مشخصات دستگاه و nb ها به عنوان script بنويسيد.مثلا:
HERM100
SuperCID
vp3G 2.0.1h
WWE
00_MainSplash.nb
01_SubSplash.nb
02_OS.nb
سپس nb هاتونو تو پوشه برنامه قرار بديد و sample.txt رو با nbhgen.exe باز كنيد.
Nbh ساخته شده رو بزاريد كنار ruu و خلاص.
البته با اين كار os جديد هم نصب ميشه كه مثل يه hard reset ميمونه.
ميتونيد با تغير spl دستگاه از 1.04 يا هر چيزي به 1.01 هر قسمت رو جدا نصب كنيد.
اما 1.01 ديگه با nbh كار نمي كنه و دوباره بعدش بايد به همون 1.04 برگرديد.برا اين كار از برنامه اي مثل SPL-1.01MFG_Pack استفاده كنيد.اگه دستگاهتونو تو حالت bootloader قرار بديد و به mtty وصل شيد، تو محيط اين برنامه دستور هاي مختلف كاراي مختلف مي كنه.مثلا task 8 گوشي رو rset مي كنه و task 28 اطلاعات شما رو پاك.(hard reset).دستور inb x.nb فايل x.nb رو جايگزين nb موجود مي كنه.من ديگه خسته شدم!:wacko::wacko:
اميد وارم مطالب فوق به درد يكي بخوره!!!:thumbsup:

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
این هم از آخرین ورژن نرم افزار memmaid
دو مدل کرک برای برنامه موجوده یکی کیجن مانند که سریال نامبر دستگاه یا کد دستگاه رو میگیره سریال می ده ...
یکی دیگه حالت معمولی تر داره ... باید داخل پاکت پیسی ریخته بشه و اجرا بشه تا یه کد فعال سازی بهتون بده ..
من چون دستگاهم وی جی ای 3.5 بود با کرک دوم جواب نمی داد ... از کرک اول که کی میکر هست استفاده کنید
از اینجا دانلود کنید.

mm2.jpg

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
گاهی وقت ها میشه که فایل های روی pda رو میخواهیم روی کامپیوتر copy کنیم اما به خاطر اینکه اون فایل ها نوشته هاش فارسی هست توی کامپیوتر به صورت علامت سوال در میاد !!!! و از روی (pda توی pc ) نمیشه اون ها رو copy زد . همانند عکس زیر ...

34r8zdk.jpg

این رو با انگلیسی کردن فایل از توی pda میشه حل کرد اما اگر تعداد فایل های عکس یا فیلم مثل من زیاد بود و همه فارسی (1600تا) .. این کار امکان پذیر نیست

معمولا اینجور موارد رو با فارسی کردن و زدن دو تا تیک ها توی pc / control panel / regional and language options / این قسمت میشه درست کرد ... اما گاهی پیش میاد که برای این کار یا cd ویندوز نداریم یا اینکه مثل کامپیوتر من این قسمت ها اصلا کامل فارسی نمیشه ..

برای این مورد باید توی pc یک پوشه رو share this folder on the network و allow network users to change my files
کرد (پوشه ای رو شر کنیم)( دو تا تیک رو باید زد )
و با اتصال کابل pda به pc وارد برنامه resco explorer بشیم و پایین سمت راست آیکن network رو بزنیم و map drive رو انتخاب میکنیم

zu0ec8.jpg

+computers near me رو میزنیم و سپس اسم کامپیوتر و اسم پوشه share شده توی کامپیوتر رو انتخاب میکنیم
....

در حال حاظر ما یک پوشه از کاپیوتر رو توی pda داریم که همه فایل هامون رو میتونیم با copy کردن و paste توی این قسمت ... my network / اسم پوشه شر شده ... انجام بدیم ...

شاد و موفق باشید

Last edited:

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
یه مساله ساده اما مهم

واسه من زیاد پیش اومده حالا شاید گوشی من سازگاری نداره اما بهتره بگم :

گاهی اوقات با ریست کردن گوشیم ( فلیم ) هیچ یک از نوشته های صفحه today نمی اومدن
استارت رو که میزدم فقط آیکن بود و اثری از اسم برنامه ها نبود حتی در Program و Explorer و باید مدام ریست میکردم تا شانسی درست بشه

مشکل من بیشتر و بیشتر شد تا اینکه دیروز زمانی که مشکل پا برجا بود برنامه photo contact رو بستم :) و مشکلم حل شد !!!;)

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
سلام عزیزان.
در این تاپیک می خوام نحوه به اشتراک گذاشتن اینترنت پاکت پی سی مخصوصا GPRS را با کامپیوتر با استفاده از کابل USB به شما آموزش بدهم.این مطلب توسط خودم نوشته شده پس لطفا در صورتی که قصد کپی کردن آن رو دارید حتما منبع را هم ذکر کنید.

usbmodem240x320.PNG

نکته: این روش تا 90 درصد جلو رفته و 10 درصد بقیش هم با یاری خدا و کمک شما دوستان در همین تاپیک حل هواهد شد چون متاسفانه من وقت زیادی برای کار کردن روی این موضوع ندارم.حالا موقع اموزش قسمتی که نیازمند کمک شما هست رو میگم.

برای استفاده از این روش باید یک نسخه از برنامه usbmodem-by Professional را از تاپیک زیر دانلود کنید:
تبدیل گوشی به مودم با USB Modem v1.25

اینم یک لینک کمکی:
دانلود

قبل از شروع آموزش بگم که این روش بسیار کامل هست و اگرچه من فقط برای ارتباز با کابل این آموزش رو بهتون میدم ولی شما با خواند فایل pdf انگلیسی همراه برنامه خواهید توانست اینترنت گوشیتون رو که یا GPRS هست یا EDGE که البته نوع دوم هنوز در ایران نیومده به وسیله کابل USB یا بلوتوث (bluetooth) و یا حتی مادون قرمز ( infrared) با کامپیوتر شخصیتون به اشتراک بذارید.

همچنین می تونید از این روش در کامپیوترهای دارای سیستم عامل های ویندوز - لینوکس و Mac استفاده کنید.

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
مرحله اول: (نصب usb modem روی پاکت پی سی خودتون و آشنایی با محیط برنامه)

Screen001.jpg

پس از باز کردن پوشه برنماه ای که دانلود کردید فایل های USBModem.CAB و USBModemLauncher.CAB
را به ترتیب روی گوشی نصب کنید.
برنامه نصب شده و آماده استفاده هست.

هیمن طور که می بینید الآن گوشی من به GPRS وصل هست:

Screen002.jpg

برای اجرای برنامه به progrmas برید و USB Modem رو همون طور که در شکل زیر مشخص هست اجرا کنید:

Screen003.jpg

همان طور که مشاده می کنید شما 3 نه گزینه برای استفاده دارید که من براتون اولی که همون USB هست رو آموزش خواهم داد. پس از انتخاب گزینه مورد نظرتون از سمت چپ پایین روی گزینه enable کلیک کنید.
همچنین گزینه ای به نام enable automatically on start رو مشاهده می کنید که بهتره غیر فعال باشه تا خودتون هر وقت خواستید برنامه رو فعال کنید.

Screen004.jpg

در حال حاضر برنامه فعال شده و باید تنظیمات pc رو انجام بدهیم.

Screen005.jpg

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
مرحله دوم: (نصب برنامه usb modem روی کامپیوتر)

1.با اکانت Administrator وارد سیستم خودتون بشید. :)

2.گوشی رو به pc متصل کنید.(برنامه باید غیر فعال باشه)

3.با توجه به پست قبلی برنامه رو اجرا و فعال کنید.

4.پنجره ای که به شما میگه یک سخت افزار جدید شناختم ظاهر میشه .با توجه به شکل زیر گزینه No, not this time را انتخاب کنید و next رو بزنید.

1.jpg

5.با توجه به شکل زیر گزینه Install from a list or specific location را انتخاب کنید و next رو بزنید:

2.jpg

6.پنجره ای باز میشه به نام Please choose your search and installation options که باید مشخص کنید درایور usb modem رو از کجا نصب کنه:

3.jpg

من پوشه برنامه را روی desktop کپی کردم.
تیک گزینه Search removable media رو بردارید و از روی browse زیر شاخه drivers رو بعد هم windows رو پیدا کنید.( در پوشه درایور فایل های مربوط به ویندوز - لینوکس و mac موجود هست که ما با ویندوز کار داریم)

4.jpg

سپس next رو برنید:

5.jpg

7.این جا به شما یک اعلان میده که مطمئنید از نصب این درایور؟ روی گزینه continu anyway کلیک کنید تا نصب درایور انجام بشه:

6.jpg

8.درایور برنامه با موفقیت نصب شد روی finish کلیک کنید.
پس از این پنجره ای باز میشه و میگه “Your new hardware is installed and ready to use”..

ادامه دارد.....

(سخت که نبود تا اینجا؟ )

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
مرحله سوم: (نحوه ایجاد connection در PC برای ارتباط با گوشی)

1.اول از همه باید یک connection در کامپیوتر بسازید.برای این کار به control panel برید و بعد روی Network Connections کلیک کنید.

2.روی creat a new connection کلیک کنید تا wizard مربوطه باز بشه.

11.jpg

3.از گزینه های موجود گزینه اول یعنی Connect to the Internet را انتخاب کنید و روی next کلیک کنید.

4.در صفحه بعد گزینه Set up my connection manually را انتخاب کنید و next رو بزنید.

12.jpg

5.در صفحه بعد گزینه Connect using a dial-up modem را انتخاب کنید و next رو بزنید.

13.jpg

6.در صفحه بعد باید اسمی برای conenction خودتون انتخاب کنید که من Internet via USB Modem را تایپ می کنم:

16.jpg

بالاخره جایی که شما باید کمک کنید:
7.صفحه Phone Number to Dial ظاهر میشه اینجا باید شماره برای وصل شدن وارد کنیم که من مطمئن نیستم!
در توضیحات برنامه نوشته برای ارتباطات نوع CDMA که ماله ما نیست باید CDMA را وارد کنیم.
و برای GSM باید *99# را وارد کنیم.
همون طور که در عکس می بینید نوشته اگه مطمئن نیستید باید چند رو وارد کنید یک شماره وارد کنید مثل شماره خونتون اگه بدون کد شهری گرفت که درسته اگر نگرفت باید کد شهرتون مثل 021 برای تهران رو به اولش اضافه کنید.
من این قسمت رو فرصت نکردم تست کنم پس لطفا شما تست کنید و اینجا اعلام کنید.

17.jpg

8.در صفحه بعد باید user , pass ارتباط wire less رو وارد کنیم که GPRS ایرانسل احتیاج به این موارد نداره پس این ها رو خالی بذارید.
همچنین تیک گزینه Make this the default Internet connection رو بردارید تا کانکشن پیش فرض شما نباشه.

18.jpg

و در صفحه بعد روی finish کلیک کنید.

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
مرحله چهارم: (تنظیمات مودم برای اولین استفاده)

خب این هم آخرین مرحله برای تنظیمات مودم:

1.در حالی که برنامه در حال اجرا و Enable (فعال) هست گوشی رو به کامپیوتر متصل کنید و به Control Panel, بروید و بعد به Phone and Modem Options بروید:

7.jpg

2.مانند شکل مودم USB که با نام USB Modem ساخته شده رو انتخاب کنید و از پایین Properties رو انتخاب کنید:

8.jpg

3.در صفحه ظاهر شده از بخش بالا تب Advanced رو انتخاب کنید و باید یک رشته حاوی اطلاعاتی به صورت زیر در آن وارد کنید:
کد:
A T+CGDCONT=1,”IP”,” A PN ”

که در این رشته APN یا همون access point name نام ارتباط شما در تنظیمات GPRS هست که با توجه به تاپیک زیر باید mtnirancell رو وارد کنید:
آموزش تصویری تنظیمات GPRS ایرانسل برای Pocket PC !!!

یعنی کد را باید به صورت زیر وارد کنید:
کد:
A T+CGDCONT=1,”IP”,”mtnirancell ”

یعنی:

9.jpg

و در نهایت روی Ok کلیک کنید تا مراحل save شود.

تبریک میگم مراحل تموم شد اگر که همه موارد رو طبق این آموزش پیش رفته باشید و مرحله ای که با رنگ قرمز مشخص کردم رو هم درست تنظیم کرده باشید پس از اتصال گوشی به pc از منوی start روی connect to کلیک کنید و با انتخاب internet Via USB Modem و زدن Dial ارتباط شما وصل خواهد شد.

لطفا در صورتی که اون شماره ای که گفتم رو پیدا کردید همین جا اعلام کنید تا دوستان دیگر راحت تر بتونند از این آموزش استفاده کنند.

توجه: این مقاله توسط Professional و برای سایت Mobile4Persian.com تهیه شده.هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز می باشد. :D

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما دوستان و هموطنان عزیز مفید بوده باشد.

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
اين دکمه action کدوم دکمه است ؟ روش چي نوشته ؟ (a complete idiot question !!)

بالا