برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
عطر در کنار موسیقی دو رکن مهم در زندگی من هستن که کیفیت زندگیم منوط به حضور اونهاست و بخشی از هویت منن
با سلام مجدد
این وجه تشابه بین بنده و شما چقدر جالبه. عطر رو که هر دو مشترکا دلداده اش هستیم ولی در خصوص موسیقی ، من سنتی و ردیف رو بصورت گوشی خیلی کار کرده ام و تسلط کمی هم روی ساز "نی" دارم . جنابعالی کدوم سبک رو کار میکنید؟

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
عجب کارهای توپی سید جان
نظرت رو درمور شون بنویس
اولا در محضر شما بزرگواران ، نقل از عطر و ابراز نظر ، کمی مضحک و خودنماییه و ثانیا واقعا نمیخوام باعث دلخوری کسی مخصوصا جناب حضرت رضا بشوم. واقعا میدانم شرح و بسط "همونی که میترسم اسمش رو بیارم" نوعی تبلیغ نا خواسته برای اون است و ممکنه هدف غایی و مسیر این پاتوق را عوض کنه و هیچ کس دوست نداره این جمع باصفا و با مرام ، خدای ناکرده ، ملول و نهایتا متفرق بشه. نه ؟
والا فقط نظر دادن ، به تنهایی ، در خصوص یک " ... " خیلی هم شیرینه و در حقیقت به اشتراک گذاشتن سلیقه و شرح استنباط درونی از رایحه هاست. ولی به نظرم از اونجایی که اسم پاتوق چیز دیگه ای هست ، برای احترام به موسس و بنیانگذار یا بنیانگذارانش ، رسم ادب و اخلاق حکم در سکوت در این مقوله میکند. نه ؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
اولا در محضر شما بزرگواران ، نقل از عطر و ابراز نظر ، کمی مضحک و خودنماییه و ثانیا واقعا نمیخوام باعث دلخوری کسی مخصوصا جناب حضرت رضا بشوم. واقعا میدانم شرح و بسط "همونی که میترسم اسمش رو بیارم" نوعی تبلیغ نا خواسته برای اون است و ممکنه هدف غایی و مسیر این پاتوق را عوض کنه و هیچ کس دوست نداره این جمع باصفا و با مرام ، خدای ناکرده ، ملول و نهایتا متفرق بشه. نه ؟
والا فقط نظر دادن ، به تنهایی ، در خصوص یک " ... " خیلی هم شیرینه و در حقیقت به اشتراک گذاشتن سلیقه و شرح استنباط درونی از رایحه هاست. ولی به نظرم از اونجایی که اسم پاتوق چیز دیگه ای هست ، برای احترام به موسس و بنیانگذار یا بنیانگذارانش ، رسم ادب و اخلاق حکم در سکوت در این مقوله میکند. نه ؟
نه [emoji1]

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با سلام مجدد
این وجه تشابه بین بنده و شما چقدر جالبه. عطر رو که هر دو مشترکا دلداده اش هستیم ولی در خصوص موسیقی ، من سنتی و ردیف رو بصورت گوشی خیلی کار کرده ام و تسلط کمی هم روی ساز "نی" دارم . جنابعالی کدوم سبک رو کار میکنید؟
در موسیقی سنتی ایران قطعاتی هست که خیلی دوست دارم به ویژه در بیات ترک. (بیات ترک تاثیر عجیبی روی من میگذاره که کلام قادر به توصیفش نیست) اما بیشتر موسیقی بدون کلام در سبک نیو ایج گوش میدم و از سایت سانگ سرا همیشه آلبومهای جدید رو دانلود می کنم و گلچین قطعات موسیقی بی کلامم رو کاملتر می کنم. اگه سرعت اینترنت خوب بود دوست دارم این گلچین کم نظیر رو که از بین صدها آلبوم موسیقی تهیه شده با دوستان به اشتراک بگذارم. خودم پیانو می زنم و بیشتر قطعات نوستالوژیک موسیقی پاپ.

alexp2

Registered User
لایک‌ها
2,372
بعد از مدت ها دوری از دنیای عطر سفارش مجدد دادم
البته چون محیطم بیشتر اوقات گرمه و محیط بستست بیشتر خنک انتخاب کردم
کرید اونتوس
سایپرس
تام فورد نویر
اورنج و ویاج هرمس
ایسی میاکه بلو

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دیروز بعداظهر ماندراینو زدم به لباسم دوسه ساعت بعدش هم فارنهایت. صبح که ازخواب پاشدم از خونه برم بیرون مست ترکیب رایحه های این دو شده بودم. تقریبا میشه گفتم یه بوی جدید رو ساخته بودن
کلا ماندارینو هرچی بمونه بهتر میشه. ولی نرولی رو هم دوست دارم. هر کدومش جای خودش دوست داشتنی هستند.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و روز خوش بر دوستان عطرباز؛
راستش آرش جان منم با نظر شما کاملا موافقم. بنظرم همانطورکه چندین بوی متفاوت از مرکبات و لیمو رو در اسانسهای مختلف داریم، برای بهارنارنج هم همینگونه است. من ماندارینو و نرولی رو هر کدوم رو جداگانه دوست دارم و نمیتونم بین این دوتا یکی رو انتخاب کنم. مثلا من شفافیت و لطافت بهارنارنجی که در نرولی هست رو در هیچ عطر دیگه ای تجربه نکردم. در کنار اینها ماندگاری و پخش خوب نرولی رو هم باید در نظر گرفت. من چند روز پیش دو پاف نرولی به جانمازم زدم، هنوز وقتی بازش میکنم بوی نرولی بخوبی حس میشه و لذت بخشه.
در مورد ترکیب پیشنهادی شما هم منتظرم سرماخوردگیم یه ذره بهتر بشه تا امتحان کنم.:) فقط ای کاش میگفتی به چه نسبتی اسپری کنیم، چون با قدرتی که از فارنهایت دیدم فکر کنم حداقل نسبت باید یک به دو باشه بین فارنهایت و ماندارینو.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بله در مورد نرولي نظر من هم همينه
تركيب رو يادم نيست چون همه چيز اتفاقي بود. خوبي اش اينه كه ماندگاري هر دو خوبه و در نت نهايي شون بهتر باهم جوينت ميشن

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود و شب خوش خدمت همگی رفقا؛
امروز یک مسافرت کوتاه رفتم و تازه برگشتم. به دیدار عزیزی رفتم و براش توباکو وانیل بردم. غلظت وزنی تقریبا 50 درصد. احساسم اینه که الان توباکوم نسبت به پارسال بوش بهتر شده. آرش اگه از توباکوی خرید پارسالت چیزی مونده؛ تست کن بگو شما هم نظرت همینه؟
یکی از دوستان که 10 رایحه چند روز پیش خریده بود و همون روز به من زنگ زده بود و گفته بود همه 10 رایحه شبیه هم هستن (دیور هوم / لانویت / اینتنس / اینترلود / ساحارا / هرود / لانکوم / عود وود / توباکو / آزارو ) امروز تماس گرفت گفت آقا؛ ما اول ساحارا رو بو کردیم بعد اون هر عطری رو بو کردیم بوی ساحارا می داد! دنبال عطری می گشت در کنار ساحارا استفاده کنه برای سبک کردنش. پیشنهادی دارین؟ به درستی اشاره می کرد که ساحارا اصلا زنانه نیست. گفتم بنده و سایر دوستان پاتوق هم همین نظر رو داریم.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
با درود و شب خوش خدمت همگی رفقا؛
امروز یک مسافرت کوتاه رفتم و تازه برگشتم. به دیدار عزیزی رفتم و براش توباکو وانیل بردم. غلظت وزنی تقریبا 50 درصد. احساسم اینه که الان توباکوم نسبت به پارسال بوش بهتر شده. آرش اگه از توباکوی خرید پارسالت چیزی مونده؛ تست کن بگو شما هم نظرت همینه؟
یکی از دوستان که 10 رایحه چند روز پیش خریده بود و همون روز به من زنگ زده بود و گفته بود همه 10 رایحه شبیه هم هستن (دیور هوم / لانویت / اینتنس / اینترلود / ساحارا / هرود / لانکوم / عود وود / توباکو / آزارو ) امروز تماس گرفت گفت آقا؛ ما اول ساحارا رو بو کردیم بعد اون هر عطری رو بو کردیم بوی ساحارا می داد! دنبال عطری می گشت در کنار ساحارا استفاده کنه برای سبک کردنش. پیشنهادی دارین؟ به درستی اشاره می کرد که ساحارا اصلا زنانه نیست. گفتم بنده و سایر دوستان پاتوق هم همین نظر رو داریم.
درود و شب خوش رضاجان؛
راستش برای سبک تر کردن ساحارا فقط باید فیکساتور رو بیشتر کنی وگرنه این عطر بنظرم اینقدر کامله که مجالی برای عرض اندام به بقیه نمیده. :)

ir2sedair

Registered User
لایک‌ها
613
سلام خدمت اقا رضا گل
خیلی وقت بود سر نزده بودم بهتون
همه عطرام تموم شده بد تو خماریم
هر بار یه مورد جدید به عطرایی که همیشه میگیرم اضافه میکنید
من قبلیا رو بگم که اینا رو میخوام و پیشنهاد های جدید رو هم اعلام کنید
کرید اونتوس ترکیبی - 212 - بلک افغان - آمواج اینترلود
اینا رو برام بزارید کنار
در ضمن یه عطر اسپیشال هم برای خانوم ها پیشنهاد بدید ممنون

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود و وقت خوش خدمت همگی رفقای عطربازم؛
می دونین که گرین آیریش رو منتظرم برای رسیدن بار جدید ؛ (همین طور منتظر نویر د نویر هستم) از گرین آیریش قبلی که کمی برای خودم مونده بود با بلو شنل ترکیب کردم دیدم نت نعناع با قدرت و قوت ظاهر شد. خیلی خوشم اومد! نعناعش از بلوشنل میاد و جالب اینجاست که در خود بلو شنل به تنهایی شامه ی من نعناع رو نمی گیره. باقی رفقا چه تجربه ای در این مورد دارن؟

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دشت صبحگاهي
درآمد میلیارد دلاری برندهای مشهور صنعت عطر
گردش مالی صنعت عطر و ادکلن در سال ۲۰۱۴ حدود ۲۷٫۵ میلیارد دلار عنوان شده است. براساس آمار رسمی در کشور آمریکا تنها ۱۷ درصد بانوان از این مواد استفاده نمی کنند در این کشور ۱۱۶۰ برند در این ارتباط وجود دارد؛ عددی که نسبت به ۱۰ سال قبل دو برابر شده است. جالب اینکه ۴۶ درصد این برندها، حداقل قیمتی بالاتر از ۷۵ دلار دارند.
شانل (Chanel)
ترکیب متهورانه سادگی و زیبایی در اولین محصولات ارایه شده توسط شانل به بازار، قدمی انقلابی برای دنیای مد به شمار می رفت. ۱۱ سال از زمان تاسیس کمپانی گابریل شانل می گذرد. اولین نمونه های ادکلن های شانل با استقبال فوق العاده ای مواجه شد. شانل ۳۱۰ فروشگاه و ۱۲۷۰ کارمند دارد. درآمد سالیانه این برند حدود ۲ میلیارد دلار است.
کریستین دیور (Christian Dior)
برای شناختن این چهره سرشناس فرانسوی لازم نیست حتی از نزدیکی این کشور عبور کرده باشيد جدا از همه محصولات و تولیدات وی، هر سال بزرگترین فشن شوهای دنیا را در کشور فرانسه برگزار می کند. کریستین دیور اولین بار در سال ۱۹۴۷ پا به این عرصه گذاشت و تولیدات وی نه به لحاظ کمیت بلکه از نظر کیفیت بازار را تحت تاثیر قرار داد.
ورساچی (Versace)
الماس زرد. یکی از پر فروش ترین ادکلن های حال حاضر دنیا به شمار می رود که به برندهای مشهور ورساچی تعلق دارد. برند محبوب بسیاری از هنرمندان مشهور جهان. اولین نمونه ادکلن خود را در سال ۱۹۸۱ روانه بازار کرد. ۱۶ سال بعد، صاحب این کمپانی در اتفاقی تراژیک به قتل رسید اما موفقیت های ورساچی توسط خانواده او ادامه پیدا کرد. ورساچی نزدیک به ۵۰۰ کارمند دارد. گردش مالی این برند درجه یک به ۵۰۰ میلیون یورو در سال می رسد.
پرادا (Prada)
این برند هم اکنون بیش از ۲۵۰ بوتیک در دنیا افتتاح نموده و حدود ۱۱ هزار کارمند را به استخدام خود در آورده است. کمپانی پرادا در سال ۱۹۱۳ توسط برادران پرادا در میلان شکل گرفت. آن ها برای سال هایی متمادی علاقه ای به ورود به دنیای عطر و ادکلن از خود نشان ندادند، اما سرانجام ورودی قدرتمندانه به این حوزه را تجربه کردند. پرادا در دهه ۹۰ میلادی اولین نمونه عطرش که مدلی زنانه بود را تولید کرد و برای یکسال تنها روی همین نمونه مانور داد.
گوچی (Gucci)
سفر به لندن در سال ۱۹۲۱ و تماشای کیف های دستی زیبای انگلیسی ها، گوچی را به فکر وارد شدن به عرصه مد انداخت. او خیلی زود به فلورانس بازگشت تا به هدفش برای تلفیق زیبایی به کار رفته در تولید محصولات انگلیسی ها با المان های سنتی فلورانس برسد. گوچی در سال ۱۹۵۳ از دنیا رفت اما موفقیت های آن سال هایش به خوبی توسط فرزند پسر او دنبال شد. اولین ادکلن تولیدی این برند در سال ۱۹۷۴ برای بانوان تولید شد.
منبع: دنیای ثروتمندان

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
سلام
سفارش من هم رسید.همه چی عالی.ممنون از آقا رضا بابت زحماتشون.:general601:

sargarmi

Registered User
لایک‌ها
0
یک سوال از جناب دل آهنگ داشتم:
با توجه به تجربه ای که از تست ورژن های مختلف اسانس ها دارید٬ آیا موافقید که می گن کیفیت کار سوییسی ها بهتر از فرانسه و اسپانیا هست؟ آیا شرکت خاصی هست که سطح محصولاتش رو بالاتر از بقیه بدونید؟

hossein1012

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام،من تصمیم گرفتم بالاخره اینترنتی برای اولین بار عطر بگیرم،لطفا چند عطر گرم و با رایحه های دود،توتون،چوب، و تو همین رایحه ها بهم معرفی کنید،لطفا قیمت هم ذکر کنین،من نهایتا تا پنجاه یا شصت تومن میتونم خرج کنم،مطمئنا اگه کیفیت عطر ارسالی خوب باشه عطر های مختلفی مد نظرم هست ،ممنون

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دشت صبحگاهي
رایحه صابونی به چه معناست؟
رایحه عطرهای صابونی را نباید با رایحه صابون، پودر رختشویی و یا صابون های قلیایی اشتباه گرفت. اگر نگاهی به صابون هایی چون داو و لوکس بیاندازید متوجه خواهید شد که این دسته از صابون ها حس شیرینی و بوی ملایمی را به شما القا خواهد نمود.
رایحه عطرهای صابونی چندان ماندگار نبوده و شباهتی زیادی به عطرهای کلاسیک ندارند و با توجه به ساختار خود معمولا مورد پسند بسیاری از افراد می باشد.
رایحه های شامپویی کدام اند؟
رایحه های شامپویی، عطری تمیز، ملایم، کمی شیرین، رقیق و حباب دار داشته و حالت عطرآگین خفیفی از آن ها به مشام می رسد که فاقد هرگونه طعم میوه، وانیل یا ادویه است. عموماً عطری بسیار تمیز را از خود به جا می گذارند که با ملاحظه و با وقار است! این قبیل رایحه ها عموماً در تولیداتی نظیر La nuit de L`Homme در نت ابتدایی به صورت گذرا ، Bvlgari BLV for Men در نت میانی به بعد و IDOLE de Armani زنانه پس از ماندگاری، قابل تشخیص و استشمام هستند. ترکیبات مختلفی موجب بروز این سبک رایحه می شوند که از جمله آن ها می توان به زنجفیل اشاره نمود.
منبع: پرفیوم نیوز

barani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
سلام.دو سه هفته پیش این هارا سفارش دادم و جناب رضا هم زحمت کشیدند و ارسال کردند،
ماندارینو.پگاسوس.بلوآیس.قهوه تلخ.کاپیتان بلک.کریدامپریال.کرید وتیور.سیلور.اونتوس.هیمالیا.کرید وتیور.
تام فورد, بلک ارکید.توباکووانیل.سایپرس.توسکالدر.عودوود.ساحانویر.
آمواج, گولد.اینترلود.اپیک.جوبیلیشن.
کلا حدود بیست تایی شد .
از ترکیب گری وتیور و بلو ایس لذت بردم.
با ساحارا وعود وود ارتباط نگرفتم.قهوه اش که کاملا قهوه بود وعالی.بقیه راهم اگر این سرماخوردگی بگذاردمشغول تست هستم.
تشکر مجدداز جناب رضا.

بالا