برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز خیلی تصادفی یک وبلاگ قلابی پیدا کردم که یکسری از مطالب وبلاگ منو کپی پیست کرده و با بی سلیقگی تمام و ناشیانه ؛ حتی آدرس وبلاگ اصلی پاتوق عطربازها رو کپی کرده. نمی دونم هدفش از این کار چیه.تنها وبلاگ پاتوق عطربازها در سایت تبیان با این آدرسه:
http://atrbaaz.tebyan.net
و هر آدرس دیگه ای جز اون؛ مال من نیست و تقلبیه.مثلا این که امروز دیدم:
atrbaaz.niloblog.com
وبلاگ پاتوق؛ پست های خوندنی همینجا رو بازنشر می کنه و متاسفانه وقت و امکانی برای گلچین و بازنشر بیش از نیمی از این 193 صفحه پاتوق رو ندارم. اما همین مقداری هم که منتشر شده بیش از 126 هزار بازدید کننده داشته. از مقطعی به بعد؛ هر چه مطلب خوب در پاتوق منتشر شد در آنجا هم آمد و الان واقعا وبلاگ پر و پیمونی شده برای خودش. کاش خیلی زودتر وبلاگ تاسیس میشد تا شامل همه مطالب خواندنی اینجا میشد. صدها مطلب در این 193 صفحه هست که گاهی خودم هم می خونم و استفاده می کنم.کلی تجربه که فقط اینجا ثبت شده و حتی در حافظه خودم هم نیست اما وقتی می خونم یادم میاد!
وبلاگ رو تا به حال دیدین حتما. نه؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
کامنتی رو براتون منتشر می کنم از یکی از دوستان اودکلن باز که تو چند سال اخیر به جمع عطربازان پیوسته و علیرغم تست دهها عطر پاتوق؛ برای اولین باره که تجربه اش رو با بقیه به اشتراک می گذاره و با سلیقه خودش پنج عطر برتر پاتوق رو فهرست می کنه: بلک افغان؛توسکان لدر؛بلوشنل؛کرید اونتوس و ایسی میاکه بلو.
1d.jpg
2d.jpg
3d.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
تام فورد نرولی پورتوفینو اودکلنیه که چند سال پیش با قیمت دو و نیم میلیون تومنیش توجه منو جلب می کرد و کنجکاو بودم بدونم این اودکلن با این قیمت چه بویی داره! اولین باری که اسانس نرولی رو آوردم پاتوق؛ با بوی بهار نارنج؛ کلی فید بک گرفتم که تو پاتوق هست و راحت میشه پیداش کرد. امروز کامنتی رو از جواد عزیز منتشر می کنم که نشون میده اودکلن نرولی رایحه اصلیش بهار نارنجه. به همه دوستان که عطری معتدل (به سمت خنکی) و با رایحه تلخ می خوان که کیفیت عالی و قدرت پخش و موندگاری بالایی هم داشته باشه برای پاییز و زمستون؛ بهار نارنج پاتوق رو پیشنهاد میدم.
neroli.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
lavender یا اسطوخودوس ؛ آرام بخش ترین نت در عطرهاست. یکی از عطرها که لوندر بسیار دل انگیزی داره لانویت ایوسن لورن هستش. شخصا اودکلن اورجینالش رو تست داشتم و اسانسش بسیار شبیه اودکلنش هست با موندگاری خیلی خوب. خیلی دوستش دارم چون پچولی و وتیور دو نت محبوب من هم در این عطر هست. البته پچولیش دوز بالایی نداره و اصلا در حد سایکدلیک نیست اما به هر حال حس میشه.
لانویت عطر شلوغی نیست و مثلا مناسب محیط باز و هوای سرد نیست اما برای محیط بسته و روابط نزدیک فوق العاده است. عطر کاملا برای آقایان طراحی شده اما تجربه شخصیم نشون داده مثل بلوشنل؛کرید اونتوس و ... خانم ها هم تمایل به استفاده از این عطر رو دارن.
کامنتی که می خونید در مورد لانویت ایو سن لورن است و مونت بلانک ایندی ویژوال. این دومی خنک است و ملایم؛ فصلش تقریبا گذشته! اما اسمش رو بخاطر بسپرید برای بهار و تابستان سال بعد تان!
آقای زوار از کیفیت عالی و شباهت بسیار نزدیک اسانسها میگه به اصل اودکلن اورجینالشون.
lhome.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
امروز برای مصرف شخصیم کمی لالیک انکر نویر ریختم تو بلک افغانو (به نسبت حدود یک گرم لالیک در 5 گرم افغانو ) برای این که می خواستم نت چوبی اضافه کنم به عود افغانو و همین طور تلخی بیشتر می خواستم که وتیور موجود در لالیک تامین می کنه این تلخی رو. الان که بعد چند ساعت بو می کنم محل اسپری شده روی لباس رو ؛ فقط بوی افغانو رو حس می کنم و از لالیک چیزی نمونده. در حالی که دقایق اولیه بیشتر بوی لالیک رو داشتم. فهمیدم جا داشت که لالیک رو بیشتر می ریختم.
مطابق معمول همیشه توصیه ام به دوستان اسپری هم زمانه. برای داشتن کنترل بیشتر روی نتیجه. من این ترکیب رو بیشتر دوست دارم تا مصرف جداگانه شون رو. البته ناگفته پیداست که سلیقه ام بیشتر به سمت عطرهای چوبیه تا عودی. به خصوص موقعی که پای نت وتیور وسط باشه!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
یک سوال اشتباهی که مکرر از من پرسیده میشه در مورد عطرهای پر فروش و محبوب بین عطربازان پاتوقه!
هر کس باید سلیقه خودش رو ملاک قرار بده و ببینه عطر گرم دوست داره یا خنک؟ تلخ یا شیرین؟ ملایم یا تند؟ غلیظ یا رقیق؟
کاملا ممکنه که خرید بر اساس سلیقه اکثریت ؛ مطابق میل خریدار نباشه. یه بار کسی که گفت دانشجوست و چند ساله داره روی عطر تحقیق می کنه ازم سوال خیلی عجیبی پرسید:
sard.jpg
خیلیه ها! آدم بجای این که چند ثانیه وقت بگذاره و چند تا عطر رو بو کنه ؛ دوسال تحقیق کنه و آخرشم به نتیجه نرسه!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
وقتی عبارت "پاتوق عطربازها" رو تو گوگل سرچ می کنید پایین صفحه قسمتی داره که جستجوهای مربوط به پاتوق عطربازها رو نشون میده.
Capture.JPG
مطابق این عکس کسانی که به پاتوق رجوع می کنن در معروف ترین فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس؛ دنبال بهترین عطرهای گرمی بودن.بیش از همه دنبال بلک افغانو و کرید اونتوس. هم چنین مشتاق بودن بدونن چه عطرهایی رو میشه با هم ترکیب کرد.
با افتخار اعلام می کنم که بی هیچ تردید بلک افغانوی پاتوق (نسخه سوم) و کرید اونتوس پاتوق (نسخه چهارم) نهایت کیفیته برای این دو عطر! رفقای عطرباز میدونن که من شخصا بلک افغانوی نسخه اول پاتوق ( سه سال پیش) رو دوست نداشتم. عودش برام زیاد و سنگین بود. از زمانی به بعد دیگه حتی رقیقش رو هم دوست نداشتم. فروش بلک افغانو در مقطعی بعد اتمام بارش متوقف شد و منتظر شدم افغانوی متفاوتی پیدا کنم. خرداد پارسال (سال 95) نسخه متفاوتی از افغانو رو یافتم که دوستان پس از تست مکرر بهم خبر دادن خود اودکلنشه ! قصدی برای تعویضش نداشتم تا این که نسخه کاملتری رو ازش دیدم:افغانویی که تک نت نبود. باید افغانو رو از نو تجربه کرد در این اسانس. من که اهل عطرهای عودی نیستم و ترجیحم عطرهای وودی است راحت می تونم ازش استفاده کنم و لذت ببرم. چند روز قبل براتون نوشتم که لالیک انکر نویر رو با افغانو ترکیب کردم:
امروز برای مصرف شخصیم کمی لالیک انکر نویر ریختم تو بلک افغانو (به نسبت حدود یک گرم لالیک در 5 گرم افغانو ) برای این که می خواستم نت چوبی اضافه کنم به عود افغانو و همین طور تلخی بیشتر می خواستم که وتیور موجود در لالیک تامین می کنه این تلخی رو. الان که بعد چند ساعت بو می کنم محل اسپری شده روی لباس رو ؛ فقط بوی افغانو رو حس می کنم و از لالیک چیزی نمونده. در حالی که دقایق اولیه بیشتر بوی لالیک رو داشتم. فهمیدم جا داشت که لالیک رو بیشتر می ریختم.
مطابق معمول همیشه توصیه ام به دوستان اسپری هم زمانه. برای داشتن کنترل بیشتر روی نتیجه. من این ترکیب رو بیشتر دوست دارم تا مصرف جداگانه شون رو. البته ناگفته پیداست که سلیقه ام بیشتر به سمت عطرهای چوبیه تا عودی. به خصوص موقعی که پای نت وتیور وسط باشه!
دیشب حدود 12 شب دوباره رفتم سر وقتش و دیدم WOW چی شده! کاش دستم می رسید به سازندگان افغانو می گفتم کمی وتیور اضافه می کردن به عطرش. در نت ابتدایی عطر ترکیبی من رایحه دل انگیز وتیور لالیک مست می کنه آدمو. لالیک پاتوق خودش به تنهایی عطر کاملا قدرت مندیه در پخش و موندگاری. جوندارترین عطر چوبی که تا امروز دیدم. قطعا برای دوستانی که دنبال ترکیب عطر می گردن یک پیشنهاد عالی استفاده هم زمان از افغانو و لالیک هستش. بسته به سلیقه تون یکی رو بیشتر و یکی رو کمتر اسپری کنید. بعد منتظر فیدبک از دیگرون باشید. این ترکیب مال پاییز و زمستونه.نهایتا اول اردیبهشت.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
کامنت دیگه ای رو در خصوص سایکدلیک جووی براتون منتشر می کنم از حسین عزیز که قبلا کامنتهاشو خوندین در مورد برخی عطرهای دیگه. این کامنت نشون میده نویسنده شیفته نت پچولی (نعنای هندی؛بویی خاک مانند) است و برای همین چنین عباراتی رو در مورد سایکدلیک نوشته و اذعان داشته که شوکه شده! بقیه کامنتها در خصوص سایکدلیک رو می تونین در پست اول پاتوق؛ قبل لیست عطرها؛ قسمت جدیدترین های پاتوق پیدا کنین. سایکدلیک دوز بالایی از پچولی رو در نت اول خودش داره و عطر نسبتا گرم و شیرینی هست. اسانسش بسیار شبیه اودکلنش دراومده. در اودکلن هم با دوز بالایی از پچولی روبرو می شیم که باعث میشه عطر در نت ابتدایی به شامه برخی تند بیاد. شناخت نت هایی مثل وتیور؛پچولی؛وانیل؛مرکبات؛گلها و ... خیلی می تونه به دوستان کمک کنه که قبل تست یک عطر بفهمن منتظر چه عطری باید باشن.
psy.jpg
اگه پچولی دوست دارین؛ سایکدلیک جووی بی نظیرترین تجربه نت پچولی است در اسانسها!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
کاش دستم می رسید به سازندگان افغانو می گفتم کمی وتیور اضافه می کردن به عطرش. در نت ابتدایی عطر ترکیبی من رایحه دل انگیز وتیور لالیک مست می کنه آدمو. لالیک انکر نویر پاتوق خودش به تنهایی عطر کاملا قدرت مندیه در پخش و موندگاری. جوندارترین عطر چوبی که تا امروز دیدم. قطعا برای دوستانی که دنبال ترکیب عطر می گردن یک پیشنهاد عالی استفاده هم زمان از افغانو و لالیک هستش. بسته به سلیقه تون یکی رو بیشتر و یکی رو کمتر اسپری کنید. بعد منتظر فیدبک از دیگرون باشید. این ترکیب مال پاییز و زمستونه.نهایتا اول اردیبهشت.
با این که صراحتا عرض شده دوستان دنبال ترکیب عطرها در یک ظرف نباشن و به اسپری هم زمان عطرها (در صورت لزوم و با تشخیص صحیح بودن انجامش) اکتفا کنن؛ همیشه ازم سوالاتی در مورد ترکیب شون میشه. هم چنین بارها نوشتم که عطر ترکیبی برای دوستان نمی سازم با این حال این کامنت رو ببینید:
lalik.jpg
قسمت دوم کامنت نکته مهمی داشت. این که اودکلن اورجینال لالیک به لحاظ پخش ( و احتمالا موندگاری) بسیار ضعیف و بی جون شده. من مکرر گزارش دریافت می کنم که دوستان از اودکلنهای خریداری شده ناراضین و از پخش یا موندگاری یا هر دو گله مندن. به نظر میاد بیش از هر زمان دیگه ای اودکلن خریدن تبدیل شده به پرداخت پول جعبه و ظرفش. مصداق آفتابه لگن هفت دست؛ شام و ناهار هیچی. حالا اودکلن لالیک گرون نیست.اما آه از نهاد آدم برمیاد وقتی اودکلن گرون بخره و با پخش یا موندگاریش مساله داشته باشه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
دوستان می دونید که عطر پرطرفدار پشن با رایحه کاملا میوه ای ؛ بسیار خنک و البته شیرین؛ خیلی وقته دیگه برای فروش موجود نیست ( و البته سوسپیرو اربا پورا با طعم میوه با پخش و موندگاری خیلی خوب به عنوان جایگزین معرفی شده) . اخیرا به دلیلی برای یکی از دوستان اصفهانی پاتوق از موجودی شخصی پشن فرستادم که همون طور که توقع داشتم خیلی مورد توجه خودش و اطرافیانش قرار گرفت. اما نکته ای که توجهم رو جلب کرد کامنت یکی از همکاراش روی پشن بود که گفته بود بوی گلاب میده!! واقعا باید این اظهار نظر عجیب در کتاب رکوردهای گینس ثبت بشه! عطری که اصلا گل نداره چه جوری بوی گلاب میده؟ حدس می زنم این بنده خدا یا شامه اش کاملا تعطیله و باید با خیال راحت با خروس قندی عوضش کنه (!)؛ یا این که گلاب هم تو عمرش ندیده و فکر می کنه هر چیز خوشبویی احتمالا گلابه! یا این که از سر حسادت و بخل چنین نظری داده.
به هر حال اینو نوشتم تا ببینید برخی چقدر عجیب غریب نظر میدن! اونا که پشن رو برده بودن و میشناسن که حتما با خوندن این کامنت خندیدن! یادمه یه بارم یکی در مورد توباکو وانیل شیرین نوشته بود بمب شوری و نمکه!
این روزا مست یک عطر با بوی رز هستم که توش بوی یاس و مشک و میوه هم حس می کنم.جوری که ریختم تو یه ظرف کوچک دم دستم گذاشتم درست مثل معتادها هی درشو باز می کنم بو می کنم بعد می بندم. شبا هم کنار رخت خوابمه! هر عطر رزی که قبل این داشتم و تست کردم یک سوء تفاهم بوده.حتی بلو آیس فقید! چه برسه به آمواج گلد. دمای این رز معتدله و طعمش هم طبیعتا شیرین.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
اسانس های تام فورد بود. برای منی که میونه ای با بوی عود ندارم یکی از بهترین رایحه های عوودی بود که تو اسانس ها تجربه کردم و باز برای منی که عاشق روایح چوبی هستم ضعیف ترین رایحه چوبی بود که دوست داشتم شاید از توع چوبش بود که بنظرم خیلی شبیه به صندل هست
سلام به دوستان عزیز پاتوق و رضای جان
بعد از مدتها این متن رو نقل قول کردم بخاطر اینکه حس کردم مطلب خوب بیان نشده و شاید برداشت های درستی رو باعث نشه
همونطور که در متن گفتم عود وود صرفا بین کارهای خوب تام فورد برای من ضعیف محسوب میشه اونم فقط از نظر نوع و پیچیدگی رایحه نه پخش و ماندگاری
رایحه هم تا حد زیادی سلیقه ای محسوب میشه به شخصا خیلی ها رو دیدم که عاشق عود وود هستند ولی نوع صندل بکار رفته در این عطر و تا حدودی عودش با روحیه ای من سازگار نیست

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
کامنت آرش جان در مورد عود وود همون موقع هم توجه تعدادی از دوستان رو به خودش جلب کرد.کل کامنتها این بود:
عود وود برای من زیاد خاص نبود و بنظرم جزو ضعیف ترین اسانس در مجموعه اسانس های تام فورد بود. برای منی که میونه ای با بوی عود ندارم یکی از بهترین رایحه های عوودی بود که تو اسانس ها تجربه کردم و باز برای منی که عاشق روایح چوبی هستم ضعیف ترین رایحه چوبی بود که دوست داشتم شاید از نوع چوبش بود که بنظرم خیلی شبیه به صندل هست

رضا جان من از کلمه خاص بودن به معنی تک و جدید بودن ترکیب استفاده می کنم یعنی ترکیبی که تا الان شبیه اش رو استشمام نکرده باشم
حالا ممکنه این ترکیب جدیدعامه پسند باشه یا نباشه

اتفاقا بعد از ظهر تو پ خ با بهرام داشتیم در مورد شما حرف می زدیم که عود وود توجهت رو جلب نکرد و هر دو هم نظر بودیم که شما کلا اهل عود و اینجور چیزها نیستی!
دقیق متوجه نشدم منظورت رو. گفتی چون چوب صندل داشت خوشت اومد علیرغم این که بوی چوبش ضعیفه در کل؟

بخاطر شرایط محیطی اینجا بحساب عوود زده شدیم ولی اتفاقا همونطور که تو پست قبلی گفتم از عوود اش راضی بودم بیشتر از اون، رایحه چوبیش تو ذوقم زد البته فکر کنم بیشتر از دو بار فرصت تست اش رو هم نداشتم شاید لازم بیشه بیشتر بهش وقت بدم

بعد از مدتها این متن رو نقل قول کردم بخاطر اینکه حس کردم مطلب خوب بیان نشده و شاید برداشت های درستی رو باعث نشه
همونطور که در متن گفتم عود وود صرفا بین کارهای خوب تام فورد برای من ضعیف محسوب میشه اونم فقط از نظر نوع و پیچیدگی رایحه نه پخش و ماندگاری
رایحه هم تا حد زیادی سلیقه ای محسوب میشه. شخصا خیلی ها رو دیدم که عاشق عود وود هستند ولی نوع صندل بکار رفته در این عطر و تا حدودی عودش با روحیه ای من سازگار نیست
جمع بندی این که: عود وود پاتوق شباهت بسیار عالی داره به اودکلن اورجینالش و پخش و موندگاری خیلی خوبی هم داره. اما آرش جان حتی اودکلن اورجینال عود وود رو هم که تست کرده دوست نداره.خیلی هم عادیه دوست نداشتن یک رایحه. معنیش بی کیفیتی یک عطر نیست. کامنت علی عزیز و دکتر میرزایی رو هم در خصوص عود وود پاتوق بعدا منتشر می کنم.
آرش با تست حدود 100 عطر پاتوق؛ بالاترین رکورد رو داره و کامنتهاش هنوز که هنوزه مورد توجه هزاران مراجعه کننده به پاتوقه. نظرش در خصوص عود وود برای برخی سوال انگیز بود که امیدوارم توضیح ایشون رفع ابهام کرده باشه.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش
Duro Nasomatto for men
که با اختلاف خیلی زیاد بوش بهتر و عامه پسندتر از بلک افغانو است (عودش کنترل شده!) . نت نهاییش هم اکنون خنکه و منو یاد اپیک آمواج میندازه .چوب و عود و چرم .در نت ابتداییش به وضوح زعفران داشت که الان دیگه به صورت ملموس چیزی ازش نیست . طعم عطر نسبتا تلخه.
دوم عطری از آرمانی:
Armani Privé Oud Royal Giorgio Armani for women and men
عطری به لحاظ طعم تلخ؛ وجود نت دودی در کنار عود؛ منو یاد میستری توباکو میندازه.
سوم نسخه ای از کرید اونتوس که نت دودی داره.
هر سه با عالیترین کیفیت!
علی عزیز نسخه اورجینال دورو ناسوماتو رو داره و منتظرم مقایسه اش رو با اسانس پاتوق بنویسه و ارسال کنه تا منتشر کنم. هم چنین چون تست افغانوی اورجینال رو داشته میتونه در خصوص افغانوی فعلی پاتوق (نسخه سوم) هم نظر بده. کرید اونتوس نسخه فعلی (چهارم) و عود آرمانی هم در این خریدش داشته که امیدوارم کامنتش راهنمای دوستان دیگه بشه.
یه عطر دیگه هم هست که کنجکاوم بدونم چه رابطه ای باهاش برقرار می کنه:
این روزا مست یک عطر با بوی رز هستم که توش بوی یاس و مشک و میوه هم حس می کنم.جوری که ریختم تو یه ظرف کوچک دم دستم گذاشتم درست مثل معتادها هی درشو باز می کنم بو می کنم بعد می بندم. شبا هم کنار رخت خوابمه! هر عطر رزی که قبل این داشتم و تست کردم یک سوء تفاهم بوده.حتی بلو آیس فقید! چه برسه به آمواج گلد. دمای این رز معتدله و طعمش هم طبیعتا شیرین.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
کامنت نویسی برای عطر دورو ناسوماتو و سایکدلیک در ساعت سه بامداد!
دورو به تعبیر آقای زوار "بسیار شیک و خاص" و سایکدلیک "منحصر به فرد برای افراد خاص پسند"... اگر عضو پرشین تولز نیستین و اسکرین شاتها براتون قابل رویت نیست عینا و هم زمان در وبلاگ پاتوق عطربازها منتشر میشه.
duro.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
علی عزیز نسخه اورجینال دورو ناسوماتو رو داره و منتظرم مقایسه اش رو با اسانس پاتوق بنویسه و ارسال کنه تا منتشر کنم. هم چنین چون تست افغانوی اورجینال رو داشته میتونه در خصوص افغانوی فعلی پاتوق (نسخه سوم) هم نظر بده. کرید اونتوس نسخه فعلی (چهارم) و عود آرمانی هم در این خریدش داشته که امیدوارم کامنتش راهنمای دوستان دیگه بشه.
اینم از کامنت علی بر دورو ناسوماتوی پاتوق! کپی برابر اصل! آخر کامنت در خصوص بلک افغانو هم نظر داده. امیدوارم مشکل اکانتش در پرشین تولز حل شه بتونه کامنتهاشو مستقیم تو پاتوق منتشر کنه تا نیاز به اسکرین شات نباشه.

duro.jpg
در پست های بعدی کامنتش رو در خصوص عطرهای دیگه منتشر می کنم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اسانسی رو از اونتوس دیدم با نت دودی؛ بسیار شیک و خاص. هر چقدر اون اسانس بد و زننده بود این یکی شاهکاره.در این اسانس نت دودی کاملا متعادل و توام با روایح مرکباتی میوه ای اونتوسه و اصلا احساس استفاده از یک عطر تنباکویی رو به شما نمیده. موندگاری خیلی عالی به نسبت سایر اونتوس های دیگه ازش دیدم (حساب تعداد اونتوس هایی که تا حالا تست کردم از دستم در رفته! اما این کرید اونتوس چهارم پاتوق میشه؛ در آستانه چهارمین سال فعالیتش)
به همه دوستانی که اونتوس رو تا حالا استفاده کردن؛ به خصوص به کسانی که اودکلن اورجینال تولید قبل 2014 اونو داشتن و حالا دل تنگ نت دودی حذف شده اونتوس هستن کرید چهارم پاتوق رو توصیه می کنم.
بفرمایید کیفیت؛ بفرمایید اونتوس!
دکتر فتحی عزیز قبلا کامنتی نوشته بود که اونتوس رو هر وقت میزنه بیشترین فیدبک رو از دیگرون می گیره. امروز در مورد اونتوس جدید پاتوق (نسخه چهارم) کامنت داده که اونتوسهای قبلی سوءتفاهم بوده! هم چنین عطر دورو ناسوماتو رو عطری دیوونه کننده خونده که اگه کس دیگه ای زده باشه دوست داره چند بار از کنارش رد شه تا بوش بهش بخوره! در مورد سوسپیرو اربا پورا هم نوشته خانم شون از این پس فقط این عطر رو تهیه می کنن یا مشابهش رو. هر دو کامنت رو بخونید:
sospiro.jpg

duro new.jpg

h.shaterian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام خدمت دوستان ...

بلک افغان سری سوم رو امتحان و مقایسه کردم با سری دوم، با غلظت مشابه ...
یه مقدار کمی از سری دوم مونده و تفاوت رو با اون می‌گم خدمتتون ...

نکته اول درباره رنگش هست که در نور کم سبز تیره، و در نور مستقیم قهوه‌ای تیره هست.

درباره رایحه، اگر کم بو کنید، در ابتدا یک مقدار بوی سبزی مانند (بوی سبز رو نمی‌دونم چطور توصیف کنم، ولی به یک شیرینی خیلی خیلی ملایم و مختصر می‌نماید) حس می‌کنید ...

این دو نکته‌ای که عرض کردم دقیقا چیز‌هایی هست که درباره نسخه اصلی و داخل reviewهای اون، از زبان یک عطرباز گفته میشه، که کاملا شبیه بود.

بعد هم به‌اصطلاح نُت میانیش هم بوی شاه‌دانه مانند حس می‌شه و تا آخر بوی تلخی ادامه داره ...

برای بنده به نسبت ۵۰ درصد فیکس زدند البته.
دقیقا مثل نسخه قبلی ...

این نکاتی هم که تا اینجا عرض کردم، در این نسخه سوم بود و در قبلی دیده نمی‌شد.

درباره پخش‌بو هم باید دوستان و اطرافیان نظر بدند، چون بعد از استفاده شامّه آدم رو پُر می‌کنه کامل ...
ولی باید عرض کنم اطرافیان قبلی رو نمی‌پسندیدند و تُند و یک‌مقدار زننده می‌دونستند.

در کُل هم می‌تونم بگم ملایم‌تر شده یک مقدار ...

نتیجه‌گیری اینکه:

نسخه جدید با همان درصد مشابه نسخه قبلی،

کاملا گرم، بیشتر از قبلی ...

یک‌مقدار ملایم‌تر ... تُندی قبلی کم‌تر شده ... و اغراق قبلی رو در رایحه نداره از دید بنده ...
ملایمت نسبت به قبلی حدود ۲۰ درصد شاید بگم کم‌تر شده ... تُندی بوی شاهدانه مانند میانی ...

ماندگاری رو باید با دیگران تست کنم ...
اطرافیان حاظر در منزل متاسفانه اصلا نمی‌پسندند ... چون می‌دونم اصلا تست نمی‌کنم.

میگن که همیشه عطر‌های بد انتخاب می‌کنی
بلک افغان و توسکان (که پیش از آشنایی با پاتوق تهیه کرده بودم) رو و کلا تلخی و دود رو از بنده تحمل نمی‌کنند اصلا ...

تا اینجا که تست کردم حدود 18 یا 19 میدم به نسخه جدید از بیست ...

تُندی نسخه قبلی کامل شامّه استفاده کننده رو پُر می‌کرد ...
و حس می‌کردم ماندگاریش کم هستش حدودا ... که تو این نسخه بهتر هستش ...

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
نظر نهایی علی عزیز رو بعد از چند روز تست؛ در خصوص پنج عطر دورو ناسوماتو؛ عود رویال آرمانی؛ کرید اونتوس (نسخه چهارم/جدید)؛بلک افغانو (نسخه سوم / جدید) و رز براتون منتشر می کنم.
4perfumes.jpg
ایشون در این کامنت نوشتن که دورو ناسوماتو حتی یک درصد با اصل اودکلن اورجینالش تفاوت نداره. دوستان می دونن که من شخصا اودکلنش رو تست نداشتم و صرفا بین چند اسانس دورو؛ این رو پسند کردم و به عطرهای پاتوق اضافه کردم. این روند همیشگی انتخاب عطر برای پاتوقه .فقط با ملاک شامه ی خودم. خوشحالم که دوستانی که اصل اودکلنها رو داشتن و یا تست کردن من و بقیه رو از میزان شباهت به عطر اصلی آگاه می کنن.
قبلا نوشته بودم که افغانو و اونتوس بی تردید برترین افغانو و اونتوس موجود در کشورن و هم چنین از رز مست کننده ای حرف زده بودم که برایم تمام رزهای قبلی را به شکل سوءتفاهم درآورده بود!
تا اینجا که تست کردم حدود 18 یا 19 میدم به نسخه جدید از بیست ...
من می دونم که حسین عزیز خیلی بلک افغانو تست کرده و نمره ای تا این حد بالا به افغانوی پاتوق ؛ نمره ای نیست که بدون دقت و تامل و تجربه داده شده باشه.

ormazd021

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دیور هوم اینتنس پاتوق تا چه حد به اصلش شبیه هستش ؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دیور هوم اینتنس پاتوق تا چه حد به اصلش شبیه هستش ؟
درود و وقت خوش!
دیور هوم اینتنس عطر شماره 43 لیست عطرها در پست اول صفحه اول پاتوقه.اسم عطر لینک شده به کامنت یکی از دوستان اودکلن باز که می تونین مطالعه کنین. عطرهای معروف نوعا بدون کامنت نیستن. لینک کامنت ها در کنار اسم عطر مشخصه برای هر عطر که مایل بودین نظر بقیه رو در موردش بدونید.
دیور هوم اینتنس بسیار عطر خوش رایحه ایه اما درست مثل اودکلنش؛ عطر محجوب و سر به زیریه و قدرت پخش و موندگاری متوسطی داره . در عوض دیور هوم پارفوم عطر قدرتمند و جونداریه. اگه قدرت براتون ملاک مهمیه بجای دیور هوم اینتنس؛دیور هوم پارفوم رو انتخاب کنید.
درود و وقت خوش؛
اعطری که به من پیشنهاد شد قبل از این که اسمش رو بپرسم اسپری کردم و همان لحظه بوی آشنایی بهم گفت این دیور هومه. عجیبه؛فقط بار اول اسپری و برای یکی دو ثانیه حس کردم دیور هوم اینتنسه؛دفعات بعد این حس رو نداشتم.دیور هوم پارفوم بود.در اسانسش ترکیب خیلی دوست داشتنی از رز و چرم حس میشه.چرمی مقبول تر از چرم توسکان لدر برای شامه من. رایحه گرمه و برای تابستان مناسب نیست.پخش و موندگاری رضایت بخشی داره و احتمالا هر کس که دیور هوم اینتنس رو دوست داره از اینم خوشش میاد.

اما در خصوص مقایسه دیور هوم اینتنس و دیور هوم پارفوم (اسانسهای پاتوق)
سمپلی که از دیور هوم پارفوم به من داده شده بود گفتن فقط 10 درصد اسانس داره! با این میزان غلظت حدود 24 ساعت موندگاری داره رو لباس نخ پنبه! همینجا دیور هوم اینتنس متوقف میشه.اصلا فکرشم نمی تونم بکنم اینتنس رو با غلظت 10 درصد.
وقتی این دو رو در کنار هم بو می کنم می بینم "مهر دیور" رو. مشترکاتی دارن.(زنبق مثلا.) مشخصه سازنده شون یکی است. از پخش اولیه اش راضیم هر چند که عطر خیلی لایت شده و با غلظت بالاتر پخش بهتری رو میشه توقع داشت. در اسانسش از همان ابتدا شیرینی دلچسبی شامه نوازی می کنه.به جرات ادعا می کنم شیک ترین بوی چرمیه که تا حالا تست کردم.

بالا