برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
یک مطلب بدیهی:
اگه سلیقه تون رو در عطر نمی دونید حتما از خرید عطر بدون تست خودداری کنید! دونستن این که عطر گرم دوست دارین یا خنک؛تلخ یا شیرین؛ یک حداقل لازمه تو خرید اینترنتی عطر. گاهی با موارد عجیبی برخورد می کنم.
درود و وقت خوش؛
مهمتر از اینکه بدونید عطر گرم دوست دارین یا خنک؛تلخ یا شیرین اینه که قادر به تشخیص و تفکیک تلخی از شیرینی؛گرمی از خنکی باشید! من سراغ دارم کسی رو که این توانایی بسیار ساده و حتی بدیهی رو نداره و مثلا ممکنه ازش بشنوید شکر؛ تلخه و قهوه شیرین. این اختلال در شامه اش هم ربطی به کرونا نداره. نمیدونم راهی هست برای نرمال کردن و سالم سازی چنین شامه ای یا نه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
پرونده ی کاری سال 1400 امروز رسما بسته شد و آخرین عطرها در امسال با پست خدمت دوستان ارسال شد. پاتوق هیچ سالی به اندازه ی عید امسال؛ به دوستان عیدی نداده بود! جمع رقم عیدی پرداختی رو بگم مختون سوت میکشه! کلا شارژ شگفت انگیز عطر شدن رفقا!
تا یکشنبه چهاردهم فروردین 1401 از خدمت دوستان مرخص میشم.
با آرزوی فرا رسیدن نوروزی سبز برای میهنم و مردمش که از سیاهی های بسیار رنج می برند ...
سال نو بر پاتوق نشینان و عطربازان مبارک.

ali1748

Registered User
لایک‌ها
12
سلام و وقت بخیر برای سفارش عطر باید چیکار کرد ؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
جهت پاسداشت مقام فرهنگیان گرامی (معلمان و استادان دانشگاه)؛ برای همه شان تا نیمه اردیبهشت هدیه ویژه ارسال می شود. لطفا در واتساپ پیام دهند.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
پاتوق عطربازها برای اولین بار ؛ اسانس بسیار با کیفیت و مشابه اودکلن اورجینالش؛ از بارااوندا ناسوماتو تقدیم عطربازان می کند. دوستانی که نسخه ی اصلی را تست کرده اند از وجود مشک و رز و عنبر و زعفران و وانیل در اودکلنش خبر داده اند که همه ی این نتها در اسانسش هم هست.
این عطر شرقی برند ناسوماتو به سلیقه چه کسانی خوش میاد؟
آنهایی که نویر کیلیان پاتوق رو دوست داشتن. تام فورد نویر د نویر عطر محبوب شون بوده و رجیو کازاموراتی رو در نت نهاییش تحسین می کنن. بارااوندا در نت ابتدایی با گرما و شیرینی ملایمی باز میشه. با گذر از نت رز ؛ رو به تلخی میره ؛ گرماش فروکش میکنه و نوبت دلربایی زعفران دلچسبش میرسه و خاطره ی نویر د نویر زنده میشه. نت انتهاییش بسیار شبیه نت انتهایی رجیو کازاموراتی است! ترکیبی از مشک و وانیل.
پاتوق تا حالا کدوم عطرای برند ناسوماتو رو داشته و داره؟
بلک افغانو ؛ بلامیج؛ دورو .
عطر منتخب عطربازان پاتوق از این برند ؛ تا الان ؛ دورو بوده بخاطر شباهت بالای 90 درصد به اصل اورجینالش و عامه پسندیش. افغانو که خاص پسند محسوب میشه در رده ی دوم بوده.
فکر میکنم افغانو بره رده ی سوم با حضور بارااوندا.

خبر مهم دیگه ی پاتوق!

در ابتدای دهه 90 یکی از محبوب ترین عطرای نسبتا خنک و کاملا تلخ پاتوق؛ ایتالین سایپرس تام فورد بود با پخش و موندگاری مثال زدنیش از نتهای دارچین و رایحه درخت سرو و کاج. خوشحالم که به اطلاع دوستان برسونم بعد از سالها نبودن این عطر ؛ نسخه ای با گرید بالاتر و کیفیتی بهتر از آنچه حدود یک دهه پیش در پاتوق عرضه میشد؛ هم اکنون موجود است.
جهت پاسداشت مقام فرهنگیان گرامی (معلمان و استادان دانشگاه)؛ برای همه شان تا نیمه اردیبهشت هدیه ویژه ارسال می شود. لطفا در واتساپ پیام دهند.
در دو روز اخیر دوستان در مشاغل غیر فرهنگی پیامهای متعددی داده اند که آیا هدیه به آنها تعلق می گیرد یا خیر. لطفا اجازه دهید این هدیه خاص آنها باشد. در فرصتی دیگر ؛ همچون نوروز 1401 که پاتوق به همه بدون استثنا هدیه داد؛ برای عطربازان پاتوق نشین؛ بسته های حمایتی عطر (!!) در نظر خواهم گرفت. اگر که قیمت دلار سر به فلک نکشد و امکانی و رونقی برای محفل عطربازی مان بماند. در روزگاری نه چندان دور؛ شعار پاتوق؛ شارژ شگفت انگیز عطر بود.
دوستانی که پیشنهادی در این مورد دارند نظراتشان را برایم واتساپ کنند. هنوز صیانت نشده ایم که واتساپی در کار نباشد!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
با پایان گرفتن زمان ارسال هدیه برای فرهنگیان عزیز؛ هدیه ی بعدی پاتوق اختصاص داره به خانم های عطرباز پاتوق نشین. دقت بفرمایند دوستانی که برای همسران شان (و غیره!) عطر می خریدند شامل هدیه نمی شوند. از شنبه آتی (بعد تعطیلات عید فطر) هر کدام از بانوانی که در این سالها عطرشان را از پاتوق تهیه کرده اند؛با خرید بعدی شان؛ آنر آمواج زنانه را هدیه دریافت می کنند. بسته به حجم خرید؛ وزن هدیه متفاوت است و حداکثر حجم هدیه 20 گرم خواهد بود.
با تاکید این عطر جدید زنانه ی پاتوق را به عنوان صدرنشین آتی همه ی عطرهای زنانه اعلام می کنم. شک ندارم این اتفاق میفته. با پخش بوی استثنایی؛ رایحه ای بسیار شامه نواز گلی. دمای عطر معتدل رو به خنکی و طعم عطر در نت پایانی کاملا تلخه. این عطر برای آقایانی که طعم تلخ دوست دارن اما لطافت عطر براشون مهمه و دنبال مثلا بوی چرم نیستن و گل رو ترجیح میدن و فقط می خوان شیرین نباشه عطرشون هم مناسبه.
زمان دریافت هدیه تا ابتدای تابستان امساله.
آنر آمواج زنانه نسخه ی پاتوق؛ خود خود اودکلن اورجینالشه از نظر رایحه. حتی تمیزتر از اصلش در اومده!

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,679
سلام، جایی هست لیست قیمت از محصولاتتون داشته باشین؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
این نظر من کمترین با تمام نواقصم راجع به عطر لاست چری نسخه اصل و نسخه لاست چری به روایت جناب هادی عزیز هست ( به نظر من که تست کردم میشه گفت تکامل یافته ).
کاری که رضا هادی نازنین کرده " در واقع شاهکار " این بوده که با مهارت خاصی ، رایحه شیک چرم رو به همراه لوندر و وانیل ( با فرمول خودش ) ، جوری به بادوم تلخ لاست چری اصل اضافه کرده که تمام این روایح با لطافت هر چه تمام در کنار هم به زیبایی سمفونی زیبا و شیک لاست چری به روایت پاتوق رو مینوازن که انصافا روح نواز و فوق العاده با کلاس شده .
ماندگاری و پخش عالی ، تلخی بادوم نسخه اصلی حالا با اومدن چرم اروم تر شده و خود رایحه چرم وقار خاصی به عطر داده و رایحه گیلاس هنوز مثل اسم خود عطر گم شده . شاید خانومها از نسخه اصلی به عنوان عطر زنانه بیشتر استقبال کنن ، اما نسخه تکامل یافته که حالا دیگه مردانه تر هم شده برای آقایان شیک پوش قطعا و به شدت توصیه میشه ...

لاست چری : جزو خاص ترین ها ، به راحتی هم یک خانم هم یک اقا به عنوان امضای بویاییش میتونه استفاده بکنه،همونجور که از اسمش پیداست ، میوه های خانواده بِری کاملا در بوش مشهود هستن و بعد از اسپری با ملایم شدن تندیش ، بسیار جذاب موندگار میمونه.
درود و وقت خوش؛

پس از مدتها؛ مجدد لاست چری تام فورد در پاتوق موجود شده. عطری عالی برای تلخ پسندان با قیمتی باور نکردنی در مقایسه با اودکلن اورجینال حدود 15 میلیون تومنیش!
در نت ابتدایی دوز بالایی از بادوم تلخ داریم. به تدریج گیلاسهای گمشده در کنار یاس استشمام میشن و در انتها دانه ی تونکا و چوب صندل و کمی وانیل عطر رو خاتمه میدن. از شدت تلخی در نت نهایی کم میشه؛ اما عطر همچنان تلخه.
من اگه بودم اسم عطر رو یاس گمشده می گذاشتم. یاس رو هر شامه ای نمی تونه در این عطر تشخیص بده. دوز استفاده شده ازش در ترکیب؛ بسیار هنرمندانه و ظریفه.عطر تبدیل به رایحه ی گلی نشده ؛ اما برای همچون منی که یاس رو بسیار دوست دارم؛ قابل تشخیصه.
غلظت پیشنهادیم برای دوستان 20 درصد بیشتر نیست. ماندگاری بالای عطر اجازه رقیق شدن تا چنین حدی رو به راحتی میده و این فاکتور مهمیه در شرایط فعلی که سنگینی سایر هزینه ها؛ بودجه ی کمی رو برای خرید عطر میگذاره.
عطربازان پاتوق نشین میدونن که به غیر از خود لاست چری (همین که تا الان و در این پست در موردش نوشتم)؛یک لاست چری ساخته ی خود من هم هست که به قول مهرداد؛ لاست چری به روایت پاتوقه (کمی چرم و لوندر یا همون اسطوخدوس هم داره).نسخه ی دوم برای هر سفارش باید ساخته بشه اما خود لاست چری از امروز قابل ارساله .
لاست چری عطری نیست که روی لباس همه باشه و همچون اسمش؛ عطری گمشده است. بنابراین حتما با این سوال مواجه میشید که اسم عطرتون چیه! هم خانمها توجه شون جلب میشه بهش هم آقایون!
بفرمایید یک گیلاس عطر؛ بفرمایید لاست چری!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
پاتوق عطربازها برای اولین بار ؛ اسانس بسیار با کیفیت و مشابه اودکلن اورجینالش؛ از بارااوندا ناسوماتو تقدیم عطربازان می کند.
پاتوق تا حالا کدوم عطرای برند ناسوماتو رو داشته و داره؟
بلک افغانو ؛ بلامیج؛ دورو .
عطر منتخب عطربازان پاتوق از این برند ؛ تا الان ؛ دورو بوده بخاطر شباهت بالای 90 درصد به اصل اورجینالش و عامه پسندیش. افغانو که خاص پسند محسوب میشه در رده ی دوم بوده.
فکر میکنم افغانو بره رده ی سوم با حضور بارااوندا.
و باز هم برای اولین بار در پاتوق نسخه ی با کیفیتی از absinth از برند ناسوماتو تقدیم دوستان میشه.
Nasomatto-Absinth-Extrait-de-Parfum-30ml-600x600.jpg

طعم عطر کاملا تلخ؛ دما معتدل؛رایحه اش ترکیبی از وتیور؛ پچولی و ادویه های معطره. احتمالا دوستانی که قادر به تفکیک و شناسایی نتها نباشن؛ ابسنث رو یک خاک تلخ معطر فهم میکنن.
ترتیب عطرهای ناسوماتوی پاتوق از نگاه و سلیقه ی من اینجوری میشه الان:
ابسنث؛دورو؛بارااوندا؛افغانو؛بلامیج.

خبر دیگه اینکه آکوا بولگاری پاتوق عوض شده. عطر خنک و متمایل به شیرینی بولگاری در نسخه ی جدیدش نت بهار نارنج داره در ابتدای عطر که مست میکنه منو واقعا! در ادامه و نت نهایی؛ تغییر مهم دیگه ای نداره. لطافت و نرمی و جذابیت و همه پسندی این نسخه بیشتر از نسخه ی قبلی پاتوقه .

بار جدید ملکول پاتوق با قدرت عجیب و غریبش در پخش انفجاریش و موندگاری بالا؛ رسیده. کامنت در صفحه های قبل هست براش. بلو مجیک هم یک گزینه ی خنک عالی برای بهار و تابستونه.

دوستان توجه دارن که پاتوق رو باید از انتها به ابتدا خوند دیگه؟ از صفحه آخر (همینجا) بخونید و برید عقب. این جوری راحت تر متوجه میشین در یکی دو سال اخیر کدوم عطرها اضافه شدن و کامنتها چی بوده براش.

agent.47

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
لومانی اسپیریت میلیونر موجود دارید؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
دوستان متعددی پرسیدن که موج گرونی قیمتها به عطر هم رسیده یا نه. پاتوق تا دلار حدود 35 تومن (که امیدوارم نرسه؛ اما بعید میدونم رد نکنه) افزایش قیمتی نخواهد داشت.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
در یک دهه اخیر؛دوستانی که عطرشون رو از پاتوق دریافت کردن در یکی یا بیشتر از این دسته ها قرار می گیرن:
1 - کسانی که عضو پرشین تولزن و براشون اهمیت داره تجربه شون رو با دیگران در "پاتوق"به اشتراک بگذارن؛با مخاطبین ناشناس.
2 - کسانی که اصلا عضو پرشین تولز نیستند و با این که پاتوق رو می خونن؛هیچ وقت رغبتی به نام نویسی در سایت و کامنت گذاشتن نداشتن.
3 -کسانی که فقط بر حسب شنیده هاشون از اطرافیان و تست عطرهایی که نزد آشنایانشون بوده اقدام به خرید کردن. اینا حتی از وجود پاتوق خبر ندارن!
4 - کسانی که بعد از خرید ؛در واتساپ یا تلگرام ؛ وقت می گذارن و کامنت می نویسن؛ به ندرت و حسب ضرورت نوشته شون رو منتشر کردم.
5 - کسانی که تلفنی؛ یا در قالب پیام صوتی در واتساپ یا تلگرام نظرشون رو انتقال میدن و قابل انتشار متنی نیست.
6 - کسانی که بعد خرید ؛ ناپدید میشن و مثلا میگن یهو رفتیم سفر نتونستیم عطر رو تست کنیم و بعدا خبر میدیم و فقط موقع خرید بعدی پیدا میشن!
واضحه که تعداد قابل توجهی از دسته ی اول؛ ریزش کردن به دسته 4 تا 6 . مثل دسته دوم؛ به ویژه موقع خرید ؛ میان؛ صفحاتی که نخوندن رو مطالعه میکنن ببینن جدید چی اومده سفارش بدن. حتی اگه رمز ورودشون به سایت رو فراموش هم نکرده باشن؛ انگیزه ای ندارن یا وقت ندارن برای بقیه بنویسن چه عطری رو خریدن و چطور بود!
با ننوشتن شان در پرشین تولز؛ مشکلی ندارم؛ به هر حال چه پزشکی باشن که عطر پاتوق روی لباس شون در محیط بیمارستان موجب معرفی پاتوق بشه؛چه استاد دانشگاه و معلم در محیط تحصیل؛ یا حتی کارخونه دار و مدیر شرکتی که زیرمجموعه اش از طریق مدیرش با اینجا آشنا شده؛ همگی مبلغ پاتوق بودن و هستن که این همه سال دوام آورده؛ مشکل من با دسته ی ششمه!
به نظرم عجیب میاد که از لحظه ی دریافت عطر؛ تا خرید بعدی؛ نه کامنتی؛ نه حتی نقدی ...
فقط در سفارش بعدشون هست که متوجه میشم سفارش قبلی رو دوست داشتن و اگه عطری؛ عطر امضاشون نباشه و دوباره سفارش بدن؛یعنی خیلی مورد توجهشون بوده! از عطرهایی که سفارش میدن و حجم خریدشون هم می فهمم وضع مالی شون تغییر کرده یا نه!
این هم بخشی از پشت صحنه ی پاتوق که با دوستان به اشتراک گذاشتم.امیدوارم رفقای دسته ششم تجدید نظر کنن!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
نمونه مکالمه ی من با یک غریبه که حسب تصادف شماره ام رو پیدا کرده:
- سلام
- سلام
-فرمول ترکیب چند تا عطر رو بهم میگی؟
- شما چند تا عطر رو تا حالا تست کردی؟
- دو سه تا!
- اسم چند تا عطر رو بلدی؟
- پنج شش تا!
- ترکیب عطر کار افراد حرفه ایه. اول غوره؛ بعد مویز.
- همون چیزی که خودت یا مشتریات ترکیب میکنن بهم بگو!
- حالا اصلا برای چی دنبال ترکیب هستی؟
- می خوام بوی خاص بده لباسم!
- ....

کمتر هفته ای است یکی این مدلی به پستم نخوره! طرف اسم 10 تا عطر رو نمیتونه نام ببره؛هیچ برندی رو نمیشناسه؛حتی روایح رو قادر به تفکیک نیست به لحاظ درجه حرارت یا طعم؛ بعد میخواد عطر ترکیبی درست کنه!
کاریش هم نمیشه کرد. یه عده این جورین دیگه!

secondashil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
سلام به پاتوق نشینان عزیز
امیدوارم که تو این روزهای گرم تابستون با عطر های پاتوق حالتون خوب باشه ، من خودم با سکرت پارتی ، مولکول و گری وتیور دارم ایام رو میگذرونم. راستش خواستم یه تجربه و یه پیشنهاد رو با دوستان در میون بزارم.
سه چهار روز پیش رفتم به یه مرکز خرید که یه عطر فروشی به چشمم خورد . نمایندگی بودن و کارهای تمیزی داشتن. همین که برند آمواج رو از دور دیدم کنجکاو شدم تا آنر زنانه و براکن مردانه رو تست کنم "البته لازم به ذکره که من هنوز هیچ کدومشون رو تا الان از پاتوق نگرفتم، اونم به این دلیل که فکر میکردم به سلیقم نمیخوره" اول براکن رو خواستم و یه پاف رو دستم زد و ازم خواست یه دقیقه صبر کنم ... راستش رو بخواید من مطمئنم اگه براکن پاتوق حتی 90 درصد نزدیک به اصلش باشه قطعا از دید من بهترینه پاتوقه قطعاااااا من اصلا یادم رفت آنر زنانه رو تست کنم بس که براکن حرف برای گفتن داشت بس که شکوه داشت اینقدر که خوب بود .
با این که مثل اساتید نمیتونم روایح رو با جزئیات بگم اما من بوی خاک و خزه میشنیدم . رضا جان یا دوستان دیگه اگه ممکنه روایح و نت های براکن رو مجددا تشریح کنند . این تجربه من بود و پیشنهاد این که حتما تو اولین لیست سفارشتون قرار بدید که فیض اکمل ببرید از این ایام با این عطر . عطری معتدل و با جذبه ، چهار فصل میشه استفاده کرد و گمونم هم روز و هم شب میشه استفاده کرد شاید برای شب شیک تر و مجلسی هم باشه.

براکن انتخاب اولمه بدون شک

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من مطمئنم اگه براکن پاتوق حتی 90 درصد نزدیک به اصلش باشه قطعا از دید من بهترینه پاتوقه قطعاااااا من اصلا یادم رفت آنر زنانه رو تست کنم بس که براکن حرف برای گفتن داشت بس که شکوه داشت اینقدر که خوب بود .
براکن انتخاب اولمه بدون شک
درود و وقت خوش؛
براکن از برند آمواج. عطری با دمای معتدل؛ که گاهی میره به سمت گرمی؛ گاهی ازش حس خنکی دریافت می کنید. با طعم کاملا تلخ. عطری سبز که تم گیاهی؛چوبی داره و مهر آمواج هم طبیعیه که روش خورده. اگه کرید وایکینگ و آمواج جرنی رو دوست داشتین؛ عاشق این میشین. از نو ؛ نت پچولی رو با این عطر تجربه کنید. یک پچولی معتدل در کنار کمی ادویه ی آمواجی و ردی از میخک. بسیار شیک و کاملا مردونه برای یک تیپ اصلاح کرده و با کت شلوار و کراوات.
با فاصله از همه عطرهایی که تا حالا از برند آمواج در پاتوق تست کردین؛ این عطر رتبه ی اول رو به خودش اختصاص میده. پخش خوب و موندگاری بالا در کنار رایحه محشر و کیفیت عالی عطر؛ هیچ تردیدی رو برای عطربازها باقی نمیگذاره.
بسیار مایلم با تاکید مجدد اشاره کنم به آمواج براکن .
نت انتهایی براکن رو تا حد جنون دوست دارم. پچولی کنار میخک و دارچین و مشک عطری رو ساخته که کرید وایکینگ صد سال به گرد پاش هم نمیرسه.
پی نوشت:
همه ی عطربازهای پاتوق میدونن که نت اول مورد علاقه ی من در عطر پچولی است. دوم؛ وتیور.

درود و وقت خوش؛
کامنتی رو دریافت کردم از یکی از عطربازان پاتوق که نسخه ی اورجینال آمواج براکن رو داشت و برام نوشت که اسانس پاتوق فوق العاده است و بسیار شبیه به اورجینالش.
مشاهده پیوست 1284301

همون طور که قبلا براتون نوشتم وقتی عطری خیلی رقیق بشه؛ زودتر میرسیم به نت نهاییش و انگار اون وسط برخی نت ها حذف میشن. من شخصا آمواج براکن رو با غلظت ده درصد و توباکو وانیل رو با غلظت حدود پنج درصد استفاده می کنم. با این غلظت؛ بدیهیه که دغدغه ی موندگاری بالا ندارم. هر چند که این دو عطر با این غلظت حدود یک صبح تا عصر مهمون لباسم هستن.
قدرت پخش بالاشون به من اجازه میده حدود نیم ساعت قبل خروج از منزل؛ این دو رو اسپری کنم روی لباسم؛ تا موقعی که در جمع حاضر میشم؛رسیده باشم به نت نهایی و اون رایحه؛ پذیرای شامه ی دیگرون باشه.
مهرداد عزیز؛
من هم مثل شما؛ شیفته ی براکن هستم. چند تا از کامنتهای مربوط بهش رو نقل قول کردم.با تاکید بر شباهت بسیار بالای نسخه ی پاتوق به اورجینالش.مطابق گزارش دوستان.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
عطربازان پاتوق نشین میدونن که هر فروشگاهی در هر شهر که اسمش رو گذاشته پاتوق عطربازها؛ کمترین ارتباطی به من نداره و من پاسخگوی عطرهای چیپی که برخی خریدن و فکر میکردن دارن از شعبه ی پاتوق عطربازها در فلان شهر می خرن؛ نیستم.
واقعا فکر می کردم این مطلب این قدر بدیهیه ؛ که تا حالا در موردش ننوشته بودم!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
درود و وقت خوش؛

لاست چری تام فورد عطری عالی برای تلخ پسندان
غلظت پیشنهادیم برای دوستان 20 درصد بیشتر نیست. ماندگاری بالای عطر اجازه رقیق شدن تا چنین حدی رو به راحتی میده
کامنت حیرت انگیزی دریافت کردم از شخصی که چمپیون دیویدوف پاتوق (عطر خنک و تلخ) رو خریده بود و گلایه می کرد که من توقع داشتم موندگاری لاست چری رو داشته باشه!
ابتدا و به اشتباه تصور کردم از لاست چری که خریده ناراضیه و ادعا میکنه فقط صبح تا شب موندگاری داره. بدیهی بود که بهش بگم مشکل از شامه ی شماست و عطر در بالاترین درجه ی کیفیته.
ساعتها بعد سابقه ی گفتگوم رو باهاش چک کردم دیدم اصلا لاست چری نبوده خریدش!
هنوزم برام قابل فهم نیست چرا ممکنه یک نفر توصیفی رو که من برای لاست چری نوشتم تعمیم بده به عطرای دیگه (به ویژه عطر خنک و تلخی مثل چمپیون که اودکلن اورجینالش نصف روز هم نمیمونه رو لباس) و توقع داشته باشه همه ی عطرها هم قدرت اون باشن!!
گویا باید بدیهیاتی نظیر این که بالاترین میزان پخش و موندگاری متعلق به عطرهای گرم و شیرین هستن؛سپس گرم و تلخ؛سپس خنک و شیرین و بنابراین کمترین قدرت برای عطرهای خنک و تلخه رو ذکر صدباره کنم.
به ایشون راهنمایی های لازم و کافی قبل خرید شده بود و مشخصا در مورد تفاوت قدرت چمپیون و لاست چری توضیح داده بودم و فایل های صوتیش هم موجوده!
دوستانی که برای بار اول از پاتوق خرید میکنن و به هر دلیلی امکان یا علاقه یا فرصت خوندن سابقه ی پاتوق رو ندارن؛ به راهنمایی های دقیق و توضیحات کاملی که به هر فرد اختصاصی قبل خریدش میدم لااقل خوب توجه کنن.
این دوستی که کامنتش رو نقل کردم؛ سه هفته فاصله افتاد بین راهنمایی خواستنش و اقدام به خرید؛که در این مدت مشغول خوندن پاتوق بود و به همه ی سوالاتش هم مفصل پاسخ دادم؛ در نهایت خروجیش شد این کامنت عجیب!
ما هیچ؛ ما نگاه!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
پاسخ خریدار محترم چمپیون که در پست قبلی از آن سخن رفت؛ به اطلاع دوستان می رسد.
توضیح تکمیلی این که تقریبا همیشه؛ما اسم عطری که کسی آن را مصرف کرده نمی پرسیم مگر در دو صورت:
یا آن رایحه را نمی شناسیم و آن قدر برای مان جدید و جذاب و متفاوت است که جویای نامش می شویم ؛ یا بوی بد و زننده ای دارد که ابتدا اسمش را می پرسیم و بعد از او می خواهیم که دفعه ی بعد آن را نزند!
اگر رایحه ی عطرمان معمولی باشد کسی اسم آن را نمی پرسد! هم چنین وقتی عطری زده ایم که رایحه اش را هر عطربازی می شناسد و معروف است.
لازم به ذکر نیست که برای اکثر مردم؛ فقط بوی خوب و بوی بد معنی دارد و توان تشخیص نت ها که هیچ؛ حتی خیلی ها بوی گرم و خنک را از هم تمیز نمی دهند!
1.jpg

2.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
مدتیه در واتساپ و تلگرام؛هر کس که پیام تبلیغاتی بفرسته یا فرمول ترکیب بخواد (علیرغم اینکه بارها در پاتوق نوشتم برای دیگران؛ عطر ترکیبی سالهاست نمیسازم و ساختنش هم کار آماتورهایی که حتی 5 تا عطر رو نمیشناسن و در عمرشون تست نکردن؛ نیست) بی هیچ گفتگویی بلاک میکنم! به ویژه کسانی که نیمه شب به بعد خلاقیت شون در زمینه عطرسازی گل میکنه و دنبال راهکار می گردن!
واقعا ساعت 3 صبح؛سوال برخی اینه که چه فرمولی برای ترکیب پیدا کنن که جای همه ی نداشته هاشون رو در داشتن یک ظاهر زیبا و برازنده و شخصیت محکم و اخلاق دلنشین و دانش بالا بگیره؟!
در مورد عطر تصورتون رو تعدیل کنید! هیچ کس به صرف اینکه شما عطر خوبی زده اید عاشق تون نمیشه!! شاید چهره رو نشه کاریش کرد؛اما اخلاق و دانش رو میشه چاره کرد و به هر حال توقعات عجیب غریب داشتن در حد معجزه ی ارتباط از عطر ؛ توهم محضه.
تا الان 95 نفر فقط در واتساپ بلاک شدن!
Screenshot_۲۰۲۲۰۸۰۲-۰۰۱۷۰۴_WhatsApp.jpg

بالا